PUPILLEN BAASRODE NAAR FINALE!! kaatsen Jeugdtornooi: «Wisselbeker Wiezekaas» werd groot sukses APPELS ZET ZEGEREEKS VERDER BG ALL00-DE MEERSMAN ZET SEIZOEN GOED IN Rubbens op een zucht van de titel DE PRIJZEN ZIJN GEDEELD S Pifcstü 'UBIU I KORFBAL EEN KLASSE VERSCHIL Ondanks de afwezigheid van de zon, kunnen de organisa toren kaatsklub Wieze Sportief» zeker tevreden zijn met het weer: het regende niet! De ruime belangstelling, ondanks het W.K. wielrennen of het begin van de voetbalkompetitie, levert nogmaals het bewijs dat de kaatssport in Vlaanderen nog niet dood is. Het tornooi was voorbehouden voor de kategorieën minie men en kadetten, en werd gespeeld op twee kaatsbanen ge Wieze op 31 augustus 1985. De inzet was twee prachtige wisselbekers, geschonken door de sponsor der jeugdploe- gen «Wiezekaas». Om 14.30 uur startte het tor nooi voor kadetten. De drie kadettenploegen, Buggenhout Toekomst, Baasrode V.A., en Wieze Sportief zorgde voor een mooi spektakel. (Courcel les kon niet aanwezig zijn, daar zij kampioen waren). De eerste wedstrijd tussen Bug genhout Toekomst en Baasro de V.A. eindigde op een 7-3 stand. Bij de tweede lutte diende Wieze Sportief het on derspit te delven voor een sterk spelend Baasrode (7-3). In de laatste wedstrijd toonde Toekomst haar suprematie tegenover de ploeg van Wieze Sportief. De 0-7 uitslag was echter voor de thuisploeg een veel te zware afstraffing. Zo werd Buggenhout Toekomst zonder enige twijfel de win naars, voor Baasrode en Wieze. Bij de kategorie miniemen kwamen, na de voorwedstrijd tussen de miniemen a en b van Wieze Sportief (eindstand 4-4) de ploegen van Eendracht Welle en Kastel tussen de lij nen. Een verzwakt Kastel had geen gepast antwoord op de ploeg van Welle, die uiteinde lijk won met 7 spelen tegen 4. Bij de tweede wedstrijd bleek de lokale ploeg heel wat vlot ter te spelen dan de buren van Herdersem, zodat Wieze deze wedstrijd won met 7-3 cijfers. De finale tussen Welle en Wie ze bleek snel beslist toen Welle al snel op een 5-1 achterstand stond te kijken. Doch bleken de Wellenaars het nog niet op te geven en slaagden ze erin nog terug te komen tot 6-4. Deze ploeg van Welle leverde immers een puike prestatie, zeker als men weet dat deze jongens voor het eerste jaar in de kompetitie aantraden. Uiteindelijk ging de Wisselbe ker «Wiezekaas» naar Wieze Sportief, dat na een derde plaats in de kompetitie op een prachtige wijze het tomooi en het seizoen afsloot. APPELS-VOLBA 10-6 Ook de tweede speeldag is een sukses geworden voor de Ap- pelse eersteklasser die nu in eigen huis Volba van zich af hield. Het werd een fantasti sche wedstrijd van de thuis ploeg die een tiental minuten op gelijke hoogte bleef van de bezoekers (2-2), maar dan de kloof sloeg. Bij de rust was de stand reeds 7-3. Gisèle Van Hoorde, die een ganse wed strijd sterk in de kijker liep, scoorde reeds in de eerste mi nuut. En dan kwamen om beurten aan het kanon: Wim De Wilde (2e), Erna Van den Berghe, Ann Schuddinck, Ed win Borms en Annette Ver- straeten. Na de koffie dreef Volba het tempo op en even leek het erop dat Appels zou moeten begeven. Volba kwam terug tot 7-6. Maar verder liet Ap- .pels het niet komen en begon net als in de eerste helft een degelijk samenspel te demon streren waartegen de bezoe kers machteloos stonden. Met nog een kwartier te spelen was de stand 10-6. Het was nu weer Volba dat de teugels in handen nam en sterk kwam drukken. Maar hier juist bewees Appels het ook in verdediging te kun nen waarmaken. Hiervoor kon men rekenen op een sublieme Gisèle Van Hoorde die in ver- BOWLING dediging niet te nemen was. Ondanks de loffelijke pogin gen van Volba hield de Appel- se verdediging stand. Bij de doelpuntenmakers moeten we ook nog Lieve De Winne ver melden die met sukses vanop de halve afstand haar kans g'ng- Reserven: Appels - Volba 4-8 Een niet onaardige wedstrijd van de Appelse reserven die goed meespeelden maar pech hadden in de afwerking. De ruststand was 2-4 en Appels zou nog terugslaan tot 4-5. Dan ging het minder goed en men leed veel balverlies, wat de bezoekers de kans gaf uit te lopen tot 4-8. De korven kwa men van Veronique De Paepe, Chris Van Der Steen, Noel Verstraeten en Clement D'Hondt. ken werden enkele ploegen aan deze reeks toegevoegd, zoals Loenhout, die dan ook te zwak uitvallen. Bij Vos Reinaert zorgden voor de korven: Serge Van Hove, Els Van Loey, Ann De Wit, Greet Bogaert Volgende week wacht Vos Reinaert een zware wedstrijd tegen Loko en we zien benieuwd uit naar het resultaat van dit treffen. VOS REINAERT SINAAI -LOENHOUT 21-1 Vos Reinaert Sinaai had wer kelijk geen tegenstand in zijn wedstrijd tegen Loenhout. de nieuwe bevorderingsploeg. Het werd dan ook eenrich- tingskorfbal waarbij zowat de ganse ploeg van Vos Reinaert haar kans ging in het naar de korf schieten. Om de bevor deringsklasse volledig te ma- Antwerpse vereniging van vriendenclubs In de komende kampioenschappen zijn wij vertegenwoor digd door Vevoc Leest, Heren afdeling 4, bij de dames door Animo Bornem en Turuka, die mekaar terug vinden in afdeling 3B, waar als derde streekploeg Blaasveld, uitkomt. Aanvang van de kompetitie: heren 14 september, dames 13 september, met op de openingsspeeldag de derby: Animo-Turuka. Vermelde twee ploegen vinden enkel en alleen Hifiness uit het vorige kampioenschap terug; Blaas veld, ziet als oude gezichten: Olvib Smal, Olvak 2, Don Bosco en Hoje, allemaal teams, die vorig jaar, samen met Blaasveld. in derde B uitkwamen. Waarom Turuka, maar vooral Animo, beiden ex-tweede afdeling - nu in vierde aantreden, is ons onbekend. 36 - 13.9.1985 - De Voorpost ETEN MET DE PANTOFFELS Kampioenschap van België - Kadetten BUjartklub Pantoffels uit vestraat 52 in Terjoden. Op Erembodegem-Terjoden orga- het menu staat er tong in Ma- niseert haar eerste groot Eet- deirasaus. Wie dat niet lust festijn op zaterdag 28 septem- kan ook varkensgebraad met ber vanaf 11 u. tot 15 u. in friet vragen, café-feestzaal «Slech», Nino- HALVE FINALE Grand Leez - VA Baasrode: 2-13 In deze eerste wedstrijd van de dubbele ontmoeting tussen de twee ploegen in het kader van het Belgisch Kampioenschap, haalden de Scheldejongens verbluffend uit. Onder impuls van kapitein Bart Claes (met zijn keiharde opslagen), die zijn ploeggeno ten onmiddellijk de goede richting instuurde werd de tege A" if nok. 2e- braci .iiiuaenman Claes zorgde met een overge- keerde bal en samen met een goed spelende en opslagende Johan Nobels voor een 0-2 voorsprong. Zonder ooit in verlegenheid gebracht te zijn, kon VA Baasrode die voor sprong tot 0-4 uitbouwen. Bij 1-5 kon de thuisploeg het eer ste tegenspel scoren. Het VA- geheel vertoonde geen barsten en ook de homogeniteit was troef. De steunpilaren van de ploeg: Bart Claes, Johan Nobels, Jur- gen Verhulst en Mario en Jim my Joos waren subliem en ze speelden de pannen van het dak. Met oogstrelend spel werd een 1-7 ruststand bereikt. Na de koffie kreeg men een zelfde -spelbecld. De VA- youngsters draaiden voort op een hoog tempo en het gele verde spelpeil was er een van hoog gehalte. De Waaltjes le ken als aan de grond genageld. Via tussenstanden van 1-8 en 2-10 liet Baasrode tegenstan der Grand Leez geen schijn van kans meer om nog in de wedstrijd te komen. Het won vlot met 2-13 cijfers. De Waal se kaatsliefhebbers hadden tot op heden geen betere ploeg bekampt en ze waren enthou siast over de spelwijze van de Oostvlamingen. Klein-midden Johan Nobels zorgde zelfs voor een spektakulair einde, door de laatste wedstrijdbal over te keren. De sterke opslag van de VA-pupillen is berucht gewor den en ze worden gevreesd door elke ploeg. VA Baasrode - Grand Leez: 13-6 Op zondag had de terugwed strijd van deze dubbele kon- frontatie plaats. Voor de thuis- spelers na hun 2-13 overwin ning bij de Walen, leek deze wedstrijd louter een formali teit en van minder belang voor dit sterk VA-Baasrode geheel. Het talrijk opgekomen pu bliek, 150 man wat veel is voor een jeugdwedstrijd, was voor Baasrode de stimulans om zich niet onbetuigd te laten. De jongeren lieten onmiddellijk zien wat ze in hun mars had den. De sterkste opslag en een paar overgekeerde ballen van Johan Nobels zorgden ervoor dat het publiek werkelijk wat te zien kreeg. Baasrode kon in eerste instantie tot 2-0 uitlo pen. Bij 2-1 zorgden de bezoe kers voor een eerste tegenspel; maar bij 4-1 waren de pupillen definitief gekwalificeerd voor de finale De ruststand werd met 7-3 bereikt Na de pauze stelde de V.A.- coach zijn invallers op. De Kimpe en Staes werden tussen de lijnen gebracht. Ondanks de opstelling van deze invallers bleef het publick zich verder vermaken met het geleverde spel van de thuisploeg. Via 10- 5 wezen de bordjes 12-6 aan. De Baasroodse sterke man nen, Claes en Nobels vonden het nu welletjes en ze achtten het moment aangebroken er een eind aan te maken. Zoals in de heenwedstrijd waar No bels de eer had, was het nu Jurgen Verhulst die aan de beurt was om de laatste bal van de wedstrijd over te keren. V.A. won vlot met 13-6 cijfers en Baasrode speelt volgend week-end de finale tegen La- host (Lessen), tegenstander in de finale van de Beker van België. Op zaterdag 14.9.85 in het Walenland en op zondag 15.9.1985 bekampt V.A. zijn tegenstander in het Schelde- dorp. FINALE KAMPIOENSCHAP VAN BELGIE VOOR PUPILLEN Zondag 15 september 1985 té 15 uur hebben we de laatste beslissende wedstrijd in ver band met de toekenning van de kampioenstitel tussen de pupillen V.A. B Baasrode ontmoet Lahost op de V.A Terreinen, Broekkantstraat te Baasrode. Halve finale: R.V. Kastel 13 Buizingen A.R. 9 Twee jaar geleden was deze wedstrijd de finale affiche van het Kampioenschap van België voor miniemen. Kastel won dit toen. Nu stonden deze twee ploegen als tweede-jaars kadetten op nieuw tegenover mekaar. Kas tel met nog volledig dezelfde opstelling: Buizingen was ver sterkt met een nieuwe achter man en een nieuwe klein-mid den, aangetrokken van jeugd- ploegen uit het Brabantse. Het werd een aangename, sfeervolle, genietbare wed strijd met een gelijkopgaand begin 1-0 1-1 2-2 3-3. Toen drong Kastel iets beter in slag en keren, geleidelijk zijn wil op en liep in een ruk uit tot 7-3 ruststand. Na rusten duwde Kastel nog even door en kwam op een konfortabele 9-3 voorsprong. Buizingen had toen de zwakke plek in de Kastelse ploeg ontdekt. Zij begonnen alle ballen staal hard aan de koord te leveren en daar brachten de twee Kas telse koordspelers er helemaal niets van af. Mede door een lichte verzwakking van achter man Danny Van Duysen profi teerde Buizingen ervan om 4 spelen op rij binnen te rijven en terug te keren tot 9-7. Groot-midden Hans Aub- roeck, beste speler op het ter rein, flink bijgestaan door een klaarkijkende Dirk Van Der Stock hield het hoofd koel en leidde Kastel tenslotte naar een verdiende 13-9 zege. Terugwedstrijd halve finale: Buizingen A.R. 13 Kastel R.V. 12 Opnieuw een spannende halve finale, waarin Kastel aan 10 spelen genoeg had om zich in finale te spelen. De «amis» vertrokken zeer goed. stonden direkt 2-0 voor maar Kastel liet niet begaan en stelde gelijk. Via spannende spelen waarvan vele op 40-40, ging het naar 4-4 en stond Kastel aan de rust 6-7 voor. Na rusten viel bij Kastel Jolfny Van Geyte in voor een zwakke Audenaert en Kastel liep in een ruk uit tot 7-11. Buizingen, verslagen voor de finale, kwam toch nog terug zodat uiteindelijk bij 12-12 en 40-40, Buizingen de troostprijs van de overwinning in de wacht sleepte. Bij Kastel was achterman Van Duysen de grote uitblinker maar mag de ganse ploeg op een goede wedstrijd terug blikken. De ploeg: Aubroeck Hans - Van Duysen Danny - Van Der Stock Dirk - Peelman Danny - Audenaert Gino - Van Geyte Johny. Zaterdag 14/9 te 15.30 u. - kadetten Finale kampioenschap van België: Kastel R.V. - Welar. Terugwedstrijd op zondag 15/ 9. Zondag 15/9 te 15 u. Ie ploeg Hogere III - halve finale 2de stijger naar Hogere II Kastel R.V. - Jemappes. BC Alloo De Meersman ver sterkte zich terug geweldig tij dens de transferperiode. BC Alloo wierf de kapitein van de nationale ploeg Marcel Ma- heur, Luc Van den Hautte, Romain Rynvoet, kampioen van Vlaanderen en Kurt De Corte aan en deze lagen met een aan de basis van de eerste bekerzege tegen Strike Zulte. Er werd gewonnen met een totaalskore van 5607/5497. BC Alloo stoot dus verder naar de l/32ste finales, dit on danks de afwezigheid van Wil ly De Ridder, die vorig seizoen regelmatig tot de uitblinkers behoorde. Volgende week begint de kom petitie. BC Alloo mag voor zijn eerste wedstrijd in eigen zaal aantre den tegen All Stars Delva Brussel. Het tweede team dat in vierde afdeling C aantreedt moet het opnemen tegen Ghent Ladies. ^uu^vrifdaR6" sbCginneVv?) &°Uen. Ft/ en Frans Peerlinck werden samen mei Jan Van Keymolen de tomooi in de Arend te Aalst, (da) Zeelse kaatskompetitie De kaatskompetitie is schier teneinde gelopen. Nog een paar wedstrijden en het kam pioenschap voor dit seizoen zit er weer op. Brielvrienden - Ons Vermaak (12-5) De thuisploeg speelde zeer sterk, vooral in het eerste deel van de ontmoeting vlotte het best. De ploeg van kapitein De Kinder had aan de rust al een ruime voorsprong verworven: 6-1. In het tweede gedeelte lieten de lokalen de teugels wat losser. En dat gaf aan Ons Vermaak met Eddy De Brou wer, Freddy Van Kerckhove, Gerrit Boon, Ronny De Maes- schalck en Jean-Pierre Goossens ruimte om wat spe len op te halen. Tegels De Rik - Toyota/Le Pa- trimoine (9-12) De lokalen zijn er niet in ge slaagd de bezoekers uit Moer- zeke-Kastel van de overwin ning te houden. Wel hebben ze hard gestreden voor de over winning. De eerste helft was de minste. In die periode scheen Toyota/Le Patrimoine naar een vlotte overwinning te wandelen: 3-6. Na de verfris sing veranderde het spelbeeld volledig. De plaatselijken tap ten uit een ander vaatje en stilaan maar zeker kwamen ze meer in de wedstrijd. Beide formaties schenen schier even sterk te zijn. Maar de voor sprong die de bezoekers had den opgebouwd bleef volledig intakt. Tegels De Rik - Rodania (4-12) De bezoekers toonden nog maar eens hoe sterk ze mo menteel wel zijn. Zonder dat de thuisploeg er erg veel van terecht bracht, werd ze door de gasten volledig overklast: 2-6 halfweg wedstrijd. In het tweede gedeelte bleven de Hammenaars het grote woord voeren. Voor Rudy Van den Bogaerd, Maurits De Clercq, Roby Segers, Johan Verhey- den en Franqois Burill was het dan ook een koud kunstje om een grote overwinning vast te leggen. Toyota/Le Patrimoine - KWB/ Vadebo (12-7) Zoals te verwachten was de lokale overwinning echt nooit in gevaar. De thuisploeg liep regelmatig uit: 6-3. Zelfs als men in de rust overging tot 'applausvervangingen' kon dit de stuwkracht van de thuis ploeg niet aantasten die ge zwind overeind bleven. Wedstrijden voor deze week: Brielvrienden - Rodania Toyota - Ons Vermaal^ Inex-AVDV 10 Rosseels 15 Snelle slait van de bezoekers naar 1-6. Erik De Block op groot midden kon zijn ploeg evenwel terugbrengen naar 6- 8. Na de pauze bleef het zij aan zij (9-9) tot de gasten via Van de Cauter de lakens naar zich toe trokken. Ret-Gemeentpers. 15 Dunnen 5 Durmen schoot het best uit de startblokken (0-2) tot de thuis ploeg het wedstrijdinitiatief naar zich trok met een 8-2 rustscore. Ex-scheidsrechter Henri De Paepe werd na een behoorlijke prestatie in de eer ste helft vervangen door De Loose. De wedstrijd bleef spannend met talrijke spelen die beslist werden aan 40/40. Toch kan Ret de driepuntenze ge veilig stellen. Neyt 13 Van de Moortel 15 Door Van de Moortel een punt afhandig te maken hebben de titelambities van de bezoekers een ferme deuk gekregen. De gasten lieten zich in de aanvangsfaze niet onbetuigd via 0-3 naar 2-5. Neyt dat zich meer dan kranig verdedigde forceerde een 7-8 ruststand zo dat VDM reeds een punt kwijt was. Van de Moortel moest op zijn elan doorgaan om zelfs nog met nipte cijfers te zege vieren. Rubbens 15 AVO-Gemeentepers. 0 (FF) Klassement: 1 Rubbens 13/14, 2. Van de Moortel 12/30, 3. Neyt 13/27, 4. Inex-AVDV 13/16, 5. Ret- Gemeentepersoneel 13/14, 6. Rosseels 13/11, 7. Durmen 12/ 11, 8. Avo-Gemeenteperso- neel 13/10. Wedstrijdkalender: Vrijdag 13 september: Van de Moortel-Durmen (Theo Wau- ters): zaterdag 14 september laatste kompetitiedag: Inex - ADVD - Rubbens (Willy Ver- lent); Durmen - Neyt (Eddy De Beule); Van de Moortel - Rct-Gcmeentepersoneel (Theo Wauters). Avo Ge- meentepersoneel geeft forfait tegen Rosseels. (ajz) Kaasten. 't Moleken, ook al finalist in de Beker van Lebbeke. (c) Kaatsen, 't Lindeken, finalist in de Beker van Lebbeke. (c) Kaatsen. De pioen van 't Smisken Eindronde Bevordering Op zondag 21 september met aanvang te 15 uur moeten de senioren van V.A.-Baasrode hun promotie afdwingen tegen Tollembeek. De wedstrijd heeft plaats op de terreinen van de Broekkantstraat te Baasrode Kaatsliefhebbers, om te ont houden! Kaatsen. Veel belangstelling voor het Kampioenschap van Lebbeke. (c)

De Voorpost | 1985 | | pagina 8