r DENDERMONDSE RUGBYCLUB WINT EIGEN TORNOOI I i I DZ0 WINT SCHAAL CLAUS IN WETTEREN TURNKALENDERVAN KRACHTEN GEDULD UIT SINT-NIKLAAS... DERDE OOSTVLAAMSE JOGKLASSIEKER EN PRESTATIELOOP DARTSTORNOOI IN «DEN BOLHOED» TE SINT-NIKLAAS OFFICIEUS KAMPIOENSCHAP VAN OOST-VLAANDEREN WISSELSLAG 100 EN 200 METER DERTIENDE VELDLOOP IN STEKENSE HELLESTRAAT RUGBY De Voorpost - 13.9.1985 - 37 Het Dendermondse rugby wereldje vierde zondag feest! De supporters lieten jiog tot laat in de avond de traditionele liederen over de piste van het St.-Gillisse sportkomplex weerklinken en de spelers gingen onder de douches zo te keer dat het hele gebouw er op zijn grondvesten van daverde. Er was ook alle reden toe. In een tijdspanne van amper twee weken twee tornooien winnen doe je immers niet alle jaren. En winnen op het thuisfront, op een moment dat voor de eerste maal enkele honderden supporters polshoogte komen nemen, is uiteraard heerlijk. De unieke wisseltrofee (een gietijzeren beeld, gemaakt en geschonken door kunstenaar Frits Vertongen) zal dus voor het eerst een vol jaar de Dendermondse trofeeënkast sieren. By monde van voorzitter Jozef Van den Bossche nodigde de DRC na de prijsuitreiking trouwens iedereen uit om hem, in hun lokaal 'Den Otter' naast het viadukt, te komen bewonderen. De Dendermondse Rugbyclub wint dus het tweede tornooi in haar bestaansgeschiedenis en dat nauwelijks twee weken na dat de eerste tornooizege werd binnengerijfd. Het relaas van het tomooi 'Editie 1985' zal wel nog enige tijd in de geheugens van wie in Dendermonde van rugby houdt bewaard blijven. Het is immers niet zo dat de DRC een tomooi op 'eigen maat heeft gesneden om BUC (Brussels University Club) van zijn derde opeenvolgende zege te halen. Zoals ondertussen wellicht bekend is zou een der gelijke prestatie bekroond worden met de schenking (door de DRC) van de prachti ge wisseltrofee. Nochtans zag het er zondagochtend, toen het forfait van RUBES (enige Vlaamse eersteklasser) en BRITISH (landskampioen), gekonstateerd werd naar uit dat BUC hier zonder enige weerstand het tornooi zou ko men winnen. Ploegen als Bricks Merksem en Laakdal zijn immers misschien nog wel valabele tegenstanders voor Dendermondse. tegen ervaren rotten als BUC werden hun kansen alleszins niet erg hoog ingeschat. Het Nederlandse TOVAAL GOES en de PRE SIDENTS XV (een team dat wordt samengesteld door spe lers van andere teams) waren de grote outsiders. Goes pre senteerde immers een duide lijk versterkte en aangevulde ploeg, en met een 'President XV' weet je maar nooit. Dat zou bovendien later nog blijken. Dendermondse ging de kon- frontatie met BUC niet uit de weg. Overeengekomen werd dat beide teams als favoriet en rcekshoofd in -verschillende reeksen zouden starten. Bij ve len herleefde toen reeds «de hoop op de herhaling van de droomfinale van vorig jaar, toen BUC verdiend Dender mondse klopte na een adembe nemende kamp. Dendermondse ging als eerste van start tegen het Nederland se Goes. Enkele weken terug behaalden de Beiaardzonen op het tomooi van Tovaal nog een gemakkelijke en zeer mime overwinning op dit team, maar het werd snel duidelijk dat het zelfde gemak dit keer niet zou volstaan. De Nederlanders, die reeds een tijdje met een merkwaardig spelerstekort te kampen hebben, hadden im mers overduidelijk links en rechts versterking gezocht. Het mocht echter niet baten. Een geweldig gemotiveerd Dendermonde lapte Tovaal zonder pardon een 14-0 neder laag aan de broek. Het zou meteen de enige nederlaag van Goes zijn in het hele tomooi. Op het andere terrein veegde BUC ondertussen zonder ver pozen de vloer aan met RC LAAKDAL, 22-0! Het bleef dus spannend Toen onmiddellijk daarna BUC (zij het met enige moei te) de 'Presidents XV versloeg met 10-0 (Goes en Merksem speelden inmiddels een 10-10 draw) wist de DRC vrij snel waar ze aan toe was. Een over winning tegen Merksem was noodzakelijk om de finale te bereiken. Deze wedstrijd werd schoor voetend aangevat, en bij een 7-0 stand bij de rust, in het voordeel van Dendermonde, kon de match nog alle kanten uit. Na de terreinwisseling pakte de DRC echter uit met onge- komplexeerd en aanvallend rugby, en ondanks enkele beoordelingsfoutjes in de ver dediging, werd een ruime 28- 10 overwinning geboekt. De DRC kon zich dus op de ultie me fase van het tornooi voor bereiden. Voor de finales, die in de na middag werden gespeeld, wa ren enkele honderden rugby- liefhebbers opgekomen. De eerste wedstrijd die hen werd gepresenteerd ging tus sen RC LAAKDAL en RC BRICKS MERKSEM. Beide ploegen, die in het verleden herhaaldelijk bewezen elkan der waard te zijn, demon streerden een aantrekkelijke partij, die in de slotfase in het voordeel van Merksem werd beslist (16-8). Kort nadien konden de 'PRE SIDENTS XV' en TOVAAL GOES de wedstrijd voor het 'brons' aanvatten. Een vrij verrassende kleine finale toch, en met de beste wil van de Rugby. De Dendermondse Rugbyclub mocht in de finale van het eigen ti >i aantreden tegen het vermaarde B.U.C. (vh) wereld kon de uitslag niet wor den voorspeld. De sympathie ke Nederlandse ploeg haalde het uiteindelijk met een kleine 14-8 voorsprong. Een meer dan verdienstelijke plaats voor Tovaal overigens, en hopelijk een stimulans om het team verder uit te bouwen. Toch ook een woordje van bewon dering voor de puike uitslag van de 'Presidents XV' waarin naast Jan Verhofstadt (die tot kapitein van dit gelegenheids team werd gebombardeerd) ook nog een achttal andere spe'ers van het Dendermondse reserveteam aantraden. Het wachten was dus op de finale. Het spreekt vanzelf dat de Brusselaars er op uit waren om ook deze keer de wisseltrofee (maar dan voor altijd) mee te nemen naar de hoofdstad. Daartegenover stond dan een extra-gemotiveerd Dender monde dat, ondanks het uitval len van Verschueren, De Bondt en Wauters, met de sterkst mogelijke opstelling aantrad. Opmerkelijk daarin was het aantreden van nogal wat jonge spelers, als daar zijn: Saerens, Cooreman, De Coene, Michera, Cassier, Van- derveken en (nieuwe aan winst) De Vos. Met name Cassier en Vander- veken zorgden voor opmerke lijke prestaties. Van bij de aanvang was duide lijk dat niets zou weggegeven worden. Beide teams gingen er met volle overtuiging tegenaan en de harde kontakten werden niet uit de weg gegaan. Vrij snel was ook geweten dat, te gen alle verwachtingen in, het Dendermondse pack in de scrums geen duimbreed moest wijken voor de Brusselse voor- waartsen. Integendeel zelfs, uit elke scrum volgde een knap gekoördineerde aanval van de Dendermondse driekwarten. Onder de aanmoedigingen van het talrijk opgekomen Den dermondse publiek werd reeds in de eerste helft een prachtige aanval over de linkerflank op gezet en Vanderveken rondde kordaat af. Toen even nadien Scrivens trefzeker een penalty omzette werd de eerste speel- helft met een 7-0 voorsprong beëindigd. Hoopvol, maar al lesbehalve een veilige voor sprong. In de tweede speelhelft steeg de spanning, naarmate de wed strijd vorderde, ten top. De Dendermondse verdediging weerde zich echter uitstekend. Hoog laaide ook de veront waardiging van het publiek op toen speler-trainer Charles Sluys, één van de onbetwiste steunpilaren in het DRC-team, wegens vermeend protest van het terrein werd gestuurd. Met veertien tegen vijftien ver der dus. Kapitein Vandeputte had de moeite van de wereld om zijn spelers in toom te houden. Hij slaagde er echter in ze, nog voor het eindoffen- sief van BUC te kalmeren, de ernst van de situatie te doen inzien. In rugby is één man minder immers zeer duidelijk voelbaar, en het vereist de op perste koncentratie en deter minatie van de spelers om niet van de kaart te worden ge veegd. Het eindoffensief van BUC liet niet op zich wachten! Een verbeten en wanhopig strijdende Dendermondse ver dediging sloeg echter elke aan valsgolf af en herstelde, naar het einde van de wedstrijd toe, zelfs het evenwicht. Toen Rik Cassier, in de laatste minuten met een wonderbaarlijke en nadien ook nog veelbesproken dropshot de eindstand op 10-0 vastlegde werden de suppor ters pas helemaal dol. Met veel moeite werd het eindsignaal afgewacht en nadien was het feest, zij het dat de arbiters (althans in de ogen van menig supporter) voor een antikli- maks zorgden door de Fair- Play Beker, in de rugbysport een zeer gegeerd objekt, toe te kennen aan BUC. De trofee mag dus eindelijk prijken in de kast van de Den dermondse Rugbyclub. En te recht, want een prestatie als die van vorige zondag kan niet genoeg worden onderstreept. Speler-trainer Sluys en kapi tein Vandeputte vatten het als volgt samen: «Overwinningen als deze zijn hard nodig om een koherent team te kunnen behouden. De wil mag er zijn, als de prestaties uitblijven valt een ploeg snel uit mekaar. Het allerbelangrijkste is echter de nakende kompetitie, die op zondag 22 september met een t huismatch tegen het Waalse Cramonqjau start! Daar zullen we pas zien of Dendermondse tegen 2de Nationale is opge wassen. Ondertussen trainen we immers onverdroten ver der. Na vandaag nog wat te vieren welteverstaan!» Wij kunnen daar enkel nog aan toevoegen dat het hen van harte gegund is en de DRC een mooie uitslag in de kompetitie toewensen! (kris van damme) De Dendermondse Zwemvereniging Olympos was wel met geen grote delegatie naar Wetteren vertrokken, maar de kwaliteit was goed vertegenwoordigd. Het moet gezegd dat de weersomstandigheden niet uitno digend waren om in een buitenbad te zwemmen, want de regen en de scherpe wind bezorgden de deelnemers kippevel nog voor ze in het water lagen. ZWEMMEN Rugby. De Aalsterse rugbyploeg gaf een demonstratie in het stadspark, (da) Bij de kleinsten in de kategorie eendjes bewees Cindy Philips dat ze tijdens het verlof goed getraind had want ze pakte tweemaal brons, zowel in Schoolslag als in crawl. Haar vriendin en rivale Sabrina Van Samen met de aanvang van het nieuwe schooljaar worden bij de meeste turnkringen ook de aktivitcitcn hernomen. Dan wordt de konditie der gymnas ten wéér aangescherpt tot een volwaardig niveau en later, re sulteert dat in schitterende turnprestaties. Ook de begin nelingen en de mensen van de rijpere leeftijd, die alleen de lichamelijke toestand een beetje willen bijschaven, wor den er deskundig begeleid. Steeds volgens de eigen moge lijkheden en met een aange past programma dat voor de gymnasten over een ganse week wordt gespreid. Zoals al tijd in de turnzaal op het Klein Hulst te Sint-Niklaas... Jongens en herenafdeling: Benjamins (minder dan 9 jaar): dinsdag en vrijdag van 17.30 u. tot 18.30 u. Kadetten (minder dan 12 jaar): dinsdag en vrijdag van 18.30 u. tot 19.30 u. Leerlingen (minder dan 15 jaar): dinsdag en vrijdag van 19.30 tot 20.30 u. Turners (méér dan 15 jaar): dinsdag en vrijdag van 20.30 u tot 22.30 u. 2e weg (fitheidsgym voor he ren): donderdag van 19.30 tot 20.30 u, Selcktiegroep: zondag van 9.30 tot 12.30 u Juffers en damesafdeling: Kleuters (jongens en meisjes 4 tot en met 6 jaar): zaterdag van 13.30 tot 14.30 u. Meisjes le sektie (7 en 8 jaar): zaterdag van 14 tot 15.30 u. 2e sektie (9 en 10 jaar): zater dag van 15.30 u. tot 16.30 u. 3e sektie (11 en 12 jaar): zater dag van 16.30 tot 17.30 u. 4e sektie (13 en 14 jaar): zater dag van 17.30 tot 18.30 u. 5e sektie (vanaf 15 jaar): zater dag van 18.30 tot 19.30 u. Klassiek ballet (gevorderden, intermediair, beginnelingen): zaterdag van 9u.45 tot 12u.45. Jazzdancc (beginnelingen): maandag van 18.30 u. tot 19.30 donderdag van 15 u. tot 16.00 u. Olympisch turnen of sportieve ontspanning: woensdag van 13.30 tot 20.00 u. (volgens graad van bekwaamheid). Voor bijkomende inlichtingen: Jongens en herenafdeling: Walter Van Haelst, Klappc» beekstraat 101, 2700 Sint-Ni- klaas, tel. 03/776.22.89. Johan Heirbaut, Mercator- straat 118, 2700 Sint-Niklaas, tel. 03/776.49.50. Juffersafdeling: Simonne Brijssinck, Ankerstraat 51, 2700 Sint-Niklaas, tel. 03/ 776.74.89. Damesafdeling: Jeanne Schit- tekat. Peter Bcnoitstraat 12, 2700 Sint-Niklaas, tel. 03/ 777.05.36. Roger Van Laere 15 SEPTEMBER 1985 - Start te 15.00 uur op de Graslci te Gent. - 23 km. vrije loop langs rustige, landelijke wegen via Oostakkcr, Hyfte (Lochristi), Mendonk tot Wachtebe- ke, Provinciaal Domein. - Aankomst aan het zwembadkomplex (inkom II). - Het inschrijvingsgeld werd vastgesteld op 150 fr. bij voorinschrijving en op 200 fr. de dag zelf. - Prachtige herinnering voor elke deelnemer. Volksjogging - afstand 6 km. Start te 14.30 u. aan het zwembad (inkom II). Diploma en frisdrank voor iedereen gratis. Deze manifestatie vindt plaats m.m.v.: - Federatie voor Toerisme van Oost-Vlaanderen Kon. Maria-Hendrikaplcin 64, 9000 Gent. - Dienst voor Sociale en Ekonomische Aangelegenheden Savaanstraat 23, 9000 Gent Tel. 091/25.25.91. Inlichtingen: - Joggingclub «Lening Merelbeke» p/a T. Bijtebier Hundelgemsesteenweg 299, 9220 Merelbeke Tel. 091/30.96.20. Zwemmen. Geert Van Gucht van D.Z.O., een klasse zwemmer. (v) Turnen dames: groep 1: maan dag van 19.45 tot 20.45 u. groep 2: maandag van 20.45 u. tot 21.45 u. groep 3: woensdag van 20.30 u. tot 21.30 u. groep 4 (gematigd turnen): Wellicht niemand kan nog ont kennen dat «darts» (vogelpik) in onze streken razendsnel aan populariteit wint en dat het stilaan kan beschouwd worden als een volwaardige sportdisci pline. Waar het vroeger enkel een bepaalde klasse aansprak, is het nu een sport geworden voor jong en oud, groot en klein, een rustig tijdverdrijf om de uitgangsuurtjes enigs zins nuttig door te brengen. Van deze groeiende populari teit hebben de dartsspeiers in het café Den Bolhoed gebruik gemaakt om een eerste open individueel tornooi tomooi te 'organiseren op zondag 1 sep tember. Hoewel het tornooi in een on afgewerkte ruimte plaats had (deels in openlucht, maar wel voldoende beschermd tegen regen e.d.) slaagden ze er toch in om 65 spelers, zowel dames als heren, op de been te krij gen, wat eigenlijk wel iets be neden de verwachtingen lag De aanwezige deelnemers zorgden echter voor een spek- takulaire en sportieve namid dag. Jammer genoeg moest er afgerekend worden met spel brekers zoals zon en wind en men zag zich zelfs verplicht om enige blokken uit te schakelen (4 op 8). Ondanks alles kon er toch vlot doorgespeeld worden en rond 19 uur waren beide winnaars bekend: Ivon Peys bij de heren, Anita Van Arlen bij de dames. De trofee voor de grootste klub ging naar V.P.C. Dalton City uit Sint- Niklaas, die met 17 leden ver tegenwoordigd waren. Al bij al was die dag een suk- ses. Waarschijnlijk waren er wel reakties voor wat betreft de akkomodatie, maar die wordt zeker aangepast, zowel wat de plaatsing van de blok ken betreft, als de bescher ming tegen zon en wind met het volgend tornooi in het vooruitzicht hopen ze dan iedereen tevreden te kunnen stellen. Exterghem was goed voor zil ver in crawl met een heel mooie tijd. Nathalie Van Hauwc is aan het terugkomen na een mindere periode. Ze moet het zelfde vertrouwen van vroeger terug vinden en dan komen de goes ting en de medailles vanzelf. Nancy Van Hauwe zwom goed in de schoolslag, maar eindig de op de elfde plaats in de vrije slag. De meisjeskadetten wonnen vrijwel alles wat er te winnen was met Veerle Parijs en Ann Vemimmen en bij de dames waren er twee eerste plaatsen voor Annick De Paepe, met ook nog goud voor Anja De Bleser cn tweemaal zilver voor Diane Callebaut. Bij de jongens kroop trainer Geert Vemimmen nog eens in het zwempak en dat was vol doende voor zilver. Philip Chavatte zwom op gewoon ni veau, maar Marnic De Paepe ging naar huis met een bronzen medaille. Bij de kadetten won DZO in crawl met Dominique Chavat te en in schoolslag met Geert Van Gucht. De lachende Geert is de grote Dender mondse belofte die mits wat doorgedreven training overal in de prijzen moet kunnen zwemmen. De meest spannende wedstrij den zijn de aflossingen en hier stak DZO met kop en schou der boven de tegenstrevers uit, zodat zowel bij meisjes als jon gens de eerste plaats werd ver overd. De bijdrage van Bart Vercau- teren mag hier wel speciaal in de verf gezet worden. Alleen om de aflossing te zwemmen kwam Bart met de fiets van Moerzeke naar Wetteren. Wat een klubliefde! In de totaalstand won Dender monde voor Zomergem, St.- Amandsberg en Wetteren. 15 SEPTEMBER 1985 Vanaf 14.30 uur in het overdekt zwembad van het domein Puyenbroeck. Voor: - eendjes (8 tot 10 jaar) - benjamins (11 - 12 jarigen) - miniemen (13 - 14 jarigen) - kadetten (15 - 16 jarigen) - seniores. Alle Oostvlaamse klubs worden uitgenodigd. De winnende klub ontvangt de «Wisselbeker L. An- teunis». De Organisatie is in handen van Ghent Swimming Club en het Distriktbestuur van de Koninklijke Belgische Zwem en Reddingshond. Inlichtingen: Distriktbestuur van de Koninklijke Belgische Zwem- en Reddingshond. St. Jacobsstraat 6, 9330 Dendermonde, tel.: 052/21.58.62. Zwemmen. De dienstdoende voorzitter van DZO, fier met de wisselbeker in Wetteren. (xl) ATLETIEK Ieder jaar weer organiseert het Sportkomitee van de Hellestraat in Stekene een veldloop die plaats heeft in de maand september met het doel een aangename en sportie ve manifestatie te houden, waarin zowel jong als oud hun gading kunnen vinden. Dit jaar is dat komitee al aan een dertiende uitgave toe. Op zondag 29 september om 14.00 uur worden weer alle krachten gebundeld om de veldloop in optimale omstan digheden te laten starten. Maar er is niet alleen veldlopen. Een fanfare zal de manifestatie enig leven inblazen, de majoretten zullen voor de vrouwelijke tint zorgen, terwijl ook een warme- luchtballon zal opstijgen. Al deze aktiviteiten hebben plaats op het terrein gelegen in de Pastoor Van Lierdcstraat. beter bekend als het «straatje rechtover de kerk van de parochie Hellestraat». Naast wedstrijden voor pupillen tot veteranen is er ge woontegetrouw een volkscross voorzien, waaraan alle kategorieën kunnen deelnemen. Voor elke loper is er een medaille of waardevolle prijs als aandenken aan deze organisatie. Voor meer inlichtingen kan eenieder terecht bij sekretaris Gert Arens, Hellestraat 52, 9090 Stekene, tel. 03/ 779.89.72. PROGRAMMA Pupillen A (geboren in 1977 en later - tot 8 jaar) - jongens 425 m. (1 kleine ronde - 100 m.) 14u.30 - meisjes 425 m. (1 kleine ronde - 100 m.) 14u.45 Pupillen B (geboren in 1976,en 1975 - van 9 tot 10 jaar) jongens 525 m. (1 kleine ronde) 15u00 - meisjes 525 m. (1 kleine ronde) 15ul5 Miniemen (geboren van 1972 tot 1974 - van 11 tot 13 jaar) - jongens 1.050 m. (2 kleine ronden) 15u30 - meisjes 1.050 m. (2 kleine ronden) 15u45 Kadetten (geboren in 1971 en 1970 - van 14 tot 15 jaar) - jongens 1.700 m. (2 grote ronden) 16u00 - meisjes 1.400 m. (2 grote ronden - 300 m.) 16ul5 Scholieren (geboren in 1969 en 1968 - van 16 en 17 jaar) - jongens 2.550 m. (3 grote ronden) 16u30 - meisjes 1.700 m. (2 grote ronden) 16u45 Junioren (geboren in 1967 en 1966 - van 18 tot 19 jaar) - jongens 4.250 m. (5 grote ronden) 17u00 - meisjes 2.550 m. (3 grote ronden) 17ul5 Senioren (geboren in 1951 tot 1965 - van 20 tot 34 jaar) - heren 5.950 m. (7 grote ronden) 17u30 - dames 2.550 m. (3 grote ronden) - (zie Juniors meisjes). Veteranen (geboren in 1950 en vroeger - vanaf 35 jaar) - heren 4.250 m. (5 grote ronden) 17u45 - dames 2.550 m. (3 grote ronden) - (zie Juniors meisjes). Volkscross (alle leeftijden) - dames/heren 850 m. (1 grote ronde): 18u00.

De Voorpost | 1985 | | pagina 9