1\ T (4^Provincialej DRIE UITSLUITINGEN EN TOCH HET BEKIJKEN WAARD DOMINIQUE DE THAYE LEIDT TK NAAR EERSTE ZEGE MEE OP KOP DOGGEN GAAN DOOR OP HUN ELAN THUISPLOEG LIJKT DEFINITIEF OP DREEF TWEE GOALS VAN GEERT CHRISTIAENS EDDY BELLON ZET SPARTA OP ROZEN EUFORIE BIJ RED STAR IS WAT GETEMPERD VERRASSEND MAAR VERDIEND VERWACHT DOELPUNTENFESTIVAL BLEEF UIT 34 - 27.9.1985 - De Voorpost VOETBAL BOONWIJK - WACHTEBEKE 2-3 GERDA - FC MOERBEKE 0 Deze zogenaamde topmatch uit vierde provinciale H groeide niet zozeer gedurende de eerste periode maar wel na rusten uit tot een waar steekspel van twee ploegen die goed hun betere en mindere kanten kennen en deze ook ten overvloede aan de redelijk opgekomen toeschouwers demonstreerden. Gerda kon via het gevaarlij ke tweemanschap Vande Neucker-Gorrebeek enkele valabele doelkansen bij me kaar tikken maar steevast stond daar kamikaze-keeper Chris De Brabander om alle ballen onverbiddelijk weg te punchen. Aan de overzijde verslapte dan wel de defensie ve paraatheid maar mensen als Dieleman en De Plucker slaag den er vooralsnog niet in om keeper De Pelsmaecker te vloeren. Na afloop was het dan ook duidelijk dat beide tegen standers zich best in de afloop van de ontmoeting konden vin den maar waren het vooral de gasten die met recht en reden prat gingen op het veroverde puntje. Voor de wedstrijd zeiden de Moerbeekse klubverantwoor- delijken ons immers dat ze niet minder dan drie basisspelers moesten missen: Marc Van Gaver is de spelmaker die al enkele weken afwezig is, Keith Baker, de gedroomde, on zichtbare maar doeltreffende voorspeler die reeds gekwetst is van bij de kompetitieaan loop en Ben Clayé die zich meer en meer aandiende als goeie schakelfiguur. Niettemin verwachtte men van speler- trainer Mark Bonte en zijn resterende trawanten een goeie repliek en attendeerde men ons speciaal op de water dichte veldbezetting welke de groenen zouden innemen tegenover de voor de gelegen heid geel-rood uitgedoste thuiséquipe. En inderdaad, de voorspel ling kwam uit, de Gerda-spe- lers vonden in eigen midden nauwelijks gelegenheid zich in een vrije positie te lopen, en kel een zone van ongeveer tien meter over de middellijn was terrein waarin Heirman en Co iets mochten aanrichten. De beste kansen gingen in de be- ginminuten dan ook naar de suikerjongens met eerst een afzwieper van Dieleman en vervolgens een bewonderens waardige solo van De Plucker welke kansrijk door doelman De Pelsmaecker werd afge weerd. Eindelijk kreeg vis-a-vis De Brabander het ook effe kwaad bij een gestrekt schot van Heirman en was hij warempel slecht opgesteld bij de volgen de corner. Gerda had het na derhand in die bijzonder mati ge eerste helft opvallend moei lijk bij het uitverdedigen. De Moerbeekse afweer gaf daar entegen geen krimp en zette steevast bij het wegwerken van de bal een effektieve aanval- saktie op. Naar het einde van die eerste helft was er eventjes een zweem van een handsfout in de zone wanneer een opbot- sende bal de arm van Van Steenbergen raakte. De goed leidende scheidsrechter Lau- reys greep terecht niet in. Na rusten was het duidelijk dat trainer Patrick Beylkens wel wat meer aanvallende in spiratie van zijn spelers ver wachtte. maar hoe goed de lokale bedoelingen ook waren de fors optredende Moerbeek se verdedigers gaven geen krimp. Wanneer in het laatste kwar tier dan toch een of ander gastspeler vermoeid raakte en ofwel Van de Neucker (weinig gezien) ofwel Gorrebeeck hun kans gingen stond De Braban der nog steeds op de bres om zijn ploeg van de eerste neder laag te redden. Uiteindelijk waren de beide vooraanstaande ploegen uit de reeks best tevreden met het puntje, al moeten we zeggen dat Gerda eigenlijk mits ge bruik van de flanken wel meer kans op de overwinning had behouden. Moerbeke wil met overwegend eigen mensen een plaatsje bij de eerste vif be machtigen, al moet het duide lijk zijn dat men niet afkerig is van nog beter. (m.n.) Slechts negentien van de tweeëntwintig akteurs hebben de wedstrijd Boonwijk-Wach- tebeke tot een goed einde ge bracht. In de tweede helft wer den immers drie spelers de laan uitgestuurd. De eerste helft verliep even wichtig zonder belangrijke sco rekansen. Kort na de hervat ting werden Vermeir en Eeckhoudt bij de thuisploeg de laan uitgestuurd. Met negen tegen elf ging het plots beter bij Boonwijk dat binnen de kortste keren twee keer lot scoren kwam. Eerst langs Pee- ters met een strafschop. Daar na via Vercammen. Met minder dan een kwar tier speeltijd voor de boeg, werd ook bij de bezoekers ie mand uitgesloten. Blijkbaar ging het bij hen ook dan een stuk beter want in de laatste tien minuten slaagden zij erin om drie keer tot scoren te komen en een onverwachte ze ge in de wacht te slepen. Niet onverdiend, hoewel een pun- tendeling misschien wel logi scher was geweest. Voor de jongens van de Boonwijk staat er komende zondag een ver plaatsing naar Meerdonk op het programma. Ook daar zal het niet makkelijk zijn om punten te sprokkelen. (e.d.m.) OKEGEM - TK MELDERT 1-2 TK Meldert boekte op het toen terug Dominique De veld van Okegem zijn eerste Thaye Henri De Vis mooi zege. vrijspeelde was de wedstrijd Het dankte deze zege vooral gespeeld, aan het schitterende werk dat Bij Meldert hoopt men nu Dominique De Thaye aflever- zo vlug mogeüjk al hun ge- de en aan het wederoptreden kwetsten te rekupereren, maar van Dirk Leroy. Dominique men vreest dat men nog wel De Thaye bereidde de eerste enkele weken geduld zal moe twee goals voor en Dirk Leroy ten uitoefenen, wat uiteraard werkte tweemaal subliem af. met i De thuisploeg trachtte nog gepaard gaan. wel terug te komen en lukte zelfs een tegendoelpunt, maar puntenverlies kan SK Lokeren-Rupelmonde 2-2. De mannen van SK Lokeren. (plo) SK Lokeren-Rupelmonde 2-2. Niettegenstaande de Lokerse doelman de goede hoek koos1 werd het in het begin toch 0-1 voor Rupelmonde na een keurig getrapte vrijschop, (polo) DOGGEN EREMBODEGEM - WHITE BOYS - LUTTERZELE 4-1 Wat een verschil met vorige week toen de mannen van trainer De Meyer een slechte beurt maakten op Hoogeinde en gewoonweg geen punt verdienden. Zondag werd het tegen Lutterzele vooral in de eerste helft een plezier om toe te kijken hoe het spel heen en weer tolde en gepaard ging met een resem doelkansen. Het was uiteindelijk via een slippertje van de gastkeeper dat de Boys konden juichen. Moerloos was immers goed ge volgd en gaf aan Bressinck de kans om in te prikken. Lucien was overigens de grote bewer ker van de lokale stormloop en tekende even later na een per soonlijke raid voor de tweede treffer. Nog voor rust kwam de spanning weerin de partij om dat Lutterzele een goal aante kende. Na het kantje wisselen be nutte de thuisploeg beter de ganse breedte van het terrein en ontbond Moerloos zin dui vels. Typerend was wel dat Lucien bij de aanwezigen meermaals gejuich ontlokte en zelfs ware spreekkoren ontke tende. In de 55ste minuut stel de hij zijn puike verrichting nog scherper in het licht omdat hij de 3-1 op het bord bracht. Naderhand was het natuurlijk gebakken koek voor de wit groenen die de verdienstelijke John Velders nog de score za gen rondmaken. Gevraagd naar het waarom van deze metamorfose in eigen klubmidden stelt sekretaris William Thomas vooreerst dat het eigenlijk door de nieuwe mentaliteit binnen de spelers groep is dat er nu betere resul taten worden gehaald. "Na tuurlij kmag de rol van de trainer - Willy De Meyer - daarin niiet geminimaliseerd worden, maar volgens mij is het erg belangrijk te weten dat het met eigen mensen is dat we nu ons volledig elftal stofferen. Overigens situeert de rol van de huidige trainer zich min stens even sterk op sportief vlak als op dat van het sfeer brengen of tussen de eigen spe lers staan. Daardoor komt het ook dat nogal wat spelers die tot nog toe nauwelijks aan de bak kwamen of nogal wat hoogten en laagten kenden de finitief aan de oppervlakte ko men. Neem een Lucien Moer loos, een John Velders, een Luc Van Immerseel, stuk voor stuk mannen die ook voorheen reeds bewezen dat ze uit het goeie hout gesneden waren maar het gemis aan vertrou wen scherp aanvoelden en nu de gelegenheid krijgen om zich binnen een vaste spelersgroep en onder de konstante leiding van een vertrouwen brengende trainer weer de kans zien om terug te knokken." In de marge van dit alles is het natuurlijk niet onbelang rijk te signaleren dat White Boys met enkel langdurig ge kwetsten kampt: zo is Gino Colman nog een tijdje onbe schikbaar, speelt Jan Van Lier- op al een tijd met een kwet suur en raakte zondag ook Bruno Verschaffeit in de zie kenboeg met een bilverrek- king. Opmerkelijk is verder dat de Puitvoetenaars op de flanken van de verdediging met typi sche niet-verdedigers moet uit pakken en dat heeft zoals men weet evenveel voor- als nadelen. Kortom, de sfeer en omstan- dighedne lijken bij de mannen van voorzitter Thomas als in de beste dagen en daarom hoopt men ook stoutmoedig op een puntje tijdens de na kende topmatch in Moerbeke. "Aan de suikerfabriek komen we meestal aan één of twee puntjes", weet sekretaris Tho- maes (zoon van de voorzitter, jawel) "terwijl we aan huis bijna altijd in problemen ko men tegen diezelfde tegen stander!" (m.n.) SCHOONAARDE 4-1 Doggen kon al het goede van de vorige speeldagen be vestigen voor eigen volk. Reeds na vijf minuten kon de van St. Denderleeuw overge komen Jan Sonck de bezoe kende doelman met een boog- bal in het dak van het doel te grazen nemen. Na dit vroege doelpunt voerden de bezoe kers de forcing en kwamen verdiend gelijk. Vijf minuten voor inrukken kon Jan Sonck Doggen echter terug op voorsprong brengen. De bezoekers verloren dan nog hun doelman, die na een botsing moest afgevoerd wor den. Er werd voor een arm breuk gevreesd. In de tweede helft kende de scheidsrechter de bezoekers een strafschop toe, die door Doggen fel be twist werd. Doelman Mare Van den Bergh stopte echter de penalty en de Erembode- gemnaars namen terug de match in handen. Geert Sonck zette de bezoekers uiteindelijk k.o., toen hij met een schitte rende omhaal nummer drie binnenschoot. Geert Sonck speelde overi gens een sterke partij en was meerdere malen ongrijpbaar voor de bezoekende verdedi ging. Tien minuten voor tijd lukte Mare Schelfhout zelfs een vier- de treffer op aangeven van Jos SK Lokeren-Rupelmonde 2-2. De mannen mn Rupelmonde (plo) Callebaut. Verdiende zege voor Doggen dat zondag naar leider Wilskracht Moorsel moet, uiteraard een loodzware verplaatsing! (J.V.L.) IDDERGEM - APPELS 2-2 BUGGENHOUT - TERJODEN 4-0 Sparta Buggenhout heeft tegen Terjoden een behoorlijke verrichting geleverd en een verdiende, niet eens overdre ven, overwinning behaald. Van bij de start voerden de Spartanen onder impuls van Eddy Bellon het hoge woord. Terjoden daarentegen kon nauwelijks reageren, en kwam vooral in de afwerking tekort. "Eddy Bellon heeft tijdens de eerste helft twee keer ge scoord", zegt klubleider Etien- ne Saerens. "Telkens was Peter Van El- suwé betrokken in de voorbe reiding. Op het kwartier bracht Bellon een eerste goal tot stand, toen hij met het hoofd de bezoekende keeper geen schijn van kans gaf. Even later schoot hij de bal in de benedenhoek. Óp dat ogenblik waren er amper twintig minu ten gespeeld. We hadden dus een uitstekende positie ver worven. Ik moet zeggen dat de bezoekers na die doelpunten wat meer in de wedstrijd kwa men, zonder ons evenwel te bedreigen. Hun afwerking liet te wensen over en een attente doelman Tilley werd dan ook niet voor onoverkomelijke problemen geplaatst. Kort na de hervatting werd Bellon ge wond aan de lies. Eddy nam geen risiko en verliet het veld. Zijn taak werd door Chris Van Hüyneghem overgenomen. In de tweede helft kwamen de bezoekers toch geruime tijd aan bod, en werden we zelfs op bepaalde momenten tot dc te rugtocht verplicht. Defensief wisten we ons echter behoor lijk te organiseren en bij de keren dat er werd gedreigd was onze doelman bij de pinken. Halfweg de tweede helft liep Peter Van Elsuwé een kwet suur op. Ook hij moest vervan gen worden. Het was zijn broer Benny die zijn rol overnam. Naarmate het laatste kwar tier naderde, was het duidellijk dat zowel bij de bezoekers als bij ons de beste pijlen verscho ten waren. Toch hebben we in de laatste minuten nog twee keer kunnen scoren. Eerst langs Rudy Crets en in de allerlaatste sekonden langs Andy De Schrijver, die als rechtsback was opgerukt en zijn rush met een knappe tref fer bekroonde. In het alge meen mogen we dus stellen dat we een goede wedstrijd heb ben gespeeld en dat de zege door niemand kan worden be- diskussieerd. Met vijf punten uit vier wed strijden zijn we binnen de eer ste helft van de rangschikking gearriveerd. Dat is een positie die ons tevreden stelt. We i moeten zo verder doen en zon dag in Iddergem absoluut een nederlaag uit de weg gaan." (e.d.m.) Spuria Appels heeft op het veld van Iddergem een gelijk spel in de wacht gesleept. Mits wat meer bijval hadden de Spartanen eigenaar van twee punten kunnen worden. Voor al in de tweede helft kregen Van Rillaert en De Mey een paar kansen voor de voet. "Al in de eerste helft waren wc lichtjes de betere ploeg", stelt lokaalhouder Jules Van Hoorde. "Veel kansen werden er toen niet afgedwongen. Dat kon ook van de thuisploeg ge zegd worden. Op het halfuur zijn we tot scoren gekomen toen Geert Christiaens na een corner de bal in het net trapte. Na een kwartier in de tweede helft stelden de lokalen gelijk. Vijf minuten later werd Geert Christiaens voor de tweede keer auteur van een doelpunt, andermaal na hoekschop, deze keer met het hoofd verlengd. Toen heeft de thuisploeg ook een paar keer gedreigd en was er op een gegeven ogen blik een sublieme tussenkomst van onze doelman Van der Mcirsch nodig. In de laatste vijf minuten lukte de thuis ploeg de gelijkmaker. Met een punt buitenshuis kunnen we wel tevreden zijn, hoewel er naar mijn inziens wel meer had ingezeten." Sparta Appels ontvangt zon dag het onderaan gerangschik te Meldert. Op papier is dat geen al te moeilijke opgave. Toch zal men attent moeten zijn, want een zogenaamde un derdog kan soms hard uit halen. (e.d.m.) SINAAI - MEERDONK 2-0 By de aanvang van het seizoen werd Herleving Sinaai getipt als mogelijke titelkandidaat in vierde provinciale. In de voorbereidingsfazc naar de kompetitie toe verliep het in de Beker van het Waasland echter toch niet naar wens en ook in de eerste twee speeldagen werden evenveel nederlagen geleden. 3-1 op Verrebrock en 0-1 thuis tegen Tielrode waren immers geen referenties voor een mogelij ke kopplocg. Toch konden de aanwinsten van Sinaai, en die mogen ge zien worden, bevestigen in de ze aanvangsfaze. Met Rudy De Ruyte be schikt Herleving over een waardige libero terwijl zijn tweelingbroer Danny, ook al overgekomen voor één jaar van Stekene Sportief in dc aan val op zijn snelheid kan reke nen. Rcggy Van Acker, die na één jaar inaktiviteit terug dc voetbalschoenen aanbond, vertolkt op het Sinaais mid denveld een rol van waarde, terwijl Mark Dc Brcuckcr het in dc spits ook al niet onaardig doet, al kon hij wegens kwet suur dit seizoen nog niet aan zijn normaal peil komen. Thuis tegen Meerdonk haal den de Tincljongcns een twee de zege nadat vorige week reeds met de arscnalscorc was gewonnen op SK Wachtcbeke. Reeds na drie minuten was dc thuisploeg gevaarlijk. Fran- ky Schatteman, één van de jongeren uit dc Sinaaise lich ting die het sinds halfweg vorig seizoen helemaal aan het ma ken is, drong diep door in de bezoekende strafschopzone doch een goed uitgekomen doelman De Cock maakte hem het leder afhandig. Marc Macs en Reggy Van Acker probeer den het dan met afstandsscho ten doch ook hierop bleek de Meerdonkdoelman voorlopig onklopbaar. Nadat Wim De Greyt voor dc thuisploeg nog eens nipt over had gekopt kon ook Meerdonk in de wedstrijd komen en doelman Ducrinck moest zich reppen om Eric lair anj fdd :er] ,d<je d net op*" OPDORP - BAARDEGEM 1-3 S. MOORSEL - SK EREMBODEGEM 3-1 Van Goethem van het opcfl ningsdoelpunt te houden. Het bleef zodoende 0-0 aarf* de rust en daar had c valslustig Sinaai toch wel crtf« weinig aan. In de tweede helft ging d<P thuisploeg er dan met dezelfde drift tegenaan en ditmaal kenft dc ze wel sukses toen een klein halfuur voor het einde Reggy* Van Acker met een achter* waartse voorzet de vrijstaande! Schatteman bediende die me* een mooi doelpunt Sinaai i voorsprong bracht. 8ml Meerdonk werd helemaal"»* uitgeteld op dertien minuteitt van het einde, toen bij ccif. inzenden van Van Guyse do bal door doelman Dc Cod^t werd gemist en stopper Vauno, Bogaert het leder tot zijn groto^ verwondering in het eigen docUgt duwde. Hoe Meerdonk noft,ci; aandrong, een eerreddenijd doelpunt kwam er niet meer* integendeel, want op vijf mi-rj-y nuten van het einde werd Eriq, Van Goethem nog met eenbg rode kaart bedacht na een zwa- terd re fout op de lokale snelle iser Mark Macs. lach .Ie t' luis en. pita end Buggenhout-Terjoden 4-0. Al versloegen de Spartanen Terjoden met duidelijke cijfers, toch staan beiden met evenveel punten in de rangschikking, (da) Na een uitstekende start en een drie op vier, is de euforie bij Red Star Opdorp na de twee jongste wedstrijden wat getemperd. Uit die twee laat ste ontmoetingen behaalden de Red Starboys trouwens geen enkel punt. Tegen Baar degem werd er nochtans be hoorlijk van stapel gelopen en rond de twintigste minuut werd zelfs een voorsprong af gedwongen toen Marc Van Uytfanghe tot scoren kwam. Wilfried Tilburg had zijn aan deel in de voorbereiding. Wie dacht dat dit het sein was voor meerdere doelpunten en een overwinning, moest spoedig zijn mening herzien. Nog voor de rust konden de bezoekers gelijkstellen, In de tweede helft was Baar- degem uitgesproken de betere ploeg. Opdorp dreigde nog wel een paar keer langs Wilfried Tilburg en Marc Van Uytfan ghe, maar de bezoekende doelman werd voor de rest maar zelden in verlegenheid gebracht. Langs de overzijde daarentegen werd er krachti- gei* gereageerd en werd de Op- dorpse afweer twee keer op een tekortkoming betrapt, wat tot evenveel bezoekende doel punten leidde. Wil de Buggenhoutsc vierde provincialer niet binnen de kortste keren met de rode lan taarn opgezadeld worden, dan moet dringend anders worden gereageerd. Nu zondag staat een verplaatsing naar Herdcr- sem op het programma. Er zal te knokken vallen willen Til burg en zijn maats er een kans op de halve of de volle inzet maken. Baardegem daarentegen staat met de komst van Welle voor een op papier gemakke lijke opgave. Vermelden wc nog dat er tijdens de wedstrijd tussen Opdorp en Baardegem door de scheidsrechter duchtig met kartonnetjes werd ge zwaaid. Drie spelers kregen geel onder dc neus. Een be zoekende voetballer mocht het zelfs na een rode kaart gewoon aftrappen. (e.d.m.) Schroevers Moorsel boekte tegen SK Erembodcgem een eerste zege. De Erembode- gemnaars leden hun eerste ne derlaag. Dat rood-wit bij Schroevers verloor mag wel als een verrassing beschouwd wor den, toch als men de resultaten van de vorige speeldagen over loopt. Trainer Devolder van Schroevers was uiteraard op gelucht. "Na die vernedering te Herdersem hebben we alles eens uitgepraat en dit heeft duidelijk vruchten afgewor pen, voor het eerst dit seizoen speelde Schroevers als een kol- lektief geheel waarin iedereen voor iedereen werkte." Dc Moorsclaars startten erg snel en in dc derde minuut zette Albert De Bruck de net ten reeds bol toen hij een vrij schop rechtstreeks binncnknal- de. De bezoekers namen naar het einde van de eerste helft toe de match in handen en scoorden vijf minuten voor in rukken dc verdiende gelijkma ker. Na de koffie schakelde dc thuisploeg een versnelling ho ger en kwam in de twaalfdcLr0 minuut terug op voorsprong. Dirk Jansscns schilderde een, hoekschop mooi op het hoofdEn van Dc Bruck en deze liet Bartu, Coppens voor de tweede maairta| kansloos. Een kwartier voor! tijd nam Gunther Boumon alle' twijfels weg toen hij op aange ven van Jozef Callebaut dc bal prachtig in de winkelhaak de poneerde. Hartversterkende zege voor Schroevers die zon dag de moeilijke verplaatsing naar Terjoden maken. (j.V.L.) WETTEREN - EDIXVELDE 0-4 In de tweede helft werd de gekwetste Hoebceck nog ver vangen door Van Den Steen en in de laatste twintig minu- Edixvcldc speelde terug niet weinig. De bezoekers lukten ten begon de Edixveldemotor overweldigend. Hekkesluiter hun eerste treffer in de 35ste eindelijk toch te draaien. Mare Wetteren dat vorige week nog minuut nadat William Van lm- Dc Bruyn kon toen uit een veertien doelpunten moest pe op de paal knalde en De geharrewar de voorsprong ver slikken werd weliswaar ge- Moor suksesvol hernam. Vijf groten en vijf minuten voor klopt, maar vier doelpunten minuten later lukte Van den tijd werd het 0-4 via een harde scoren tegen dit zwakke Brempt vanop afstand num- loeier van William Van Imp broertje lijkt ons toch wel wat mer twee. y

De Voorpost | 1985 | | pagina 34