Dom Modest Van Assche-herdenking te Erembodegem i <Dagen van de USSR» te Aalst Jeugdinfobeurs te Aalst 1; Vrijdag finale van de Jeugdkwis in Aalst Mosselfestijn in Aalsters Lyceum Sport op de Jeugdbeurs in Aalst Filmvoorstellingen te Mere Ook VKAJ op Infobeurs Aalst «ONDER DUITSE KNOET» J De Voorpost - 18.10.1985 - 3 I Op 20 oktober sluit Aalst het Internationaal Jaar van de Jeugd af met het openen van een blioteek aanwezig I deur waarachter niet minder dan 111 - plaatselijke en nationale - organisaties klaar De mogelijkheid een video- ij staan om de bezoekers van de Jeugdbeurs te verwelkomen en - vooral - uit te nodigen montage te vertonen in ver- i tot participatie. De Jeugdbeurs wordt georganiseerd door het Stadsbestuur in samenwerking met de Stedelijke Jeugdraad en loopt van 20 tot en met 28 oktober in de Keizershailen. Zowel in de ruimtelijke op- om door kontakten met jonge De mobiele verkeerspiste is bouw als in de aktiviteitenka- mensen een wederzijdse inten- lender hebben de organisato- sere kennismaking te starten, ren de mogelijkheid gepro- Hoe ziet de jeugd de mensen grammeerd tot aktieve deelna- van de derde leeftijd? me De bezoekers krijgen dus Wat denkt de senior over de de kans om van een jaar voor junior? de jeugd een jaar van de jeugd Wordt de jeugd onderschat? temaken! Wat hebben beide groepen el- Bewijzen daarvan zijn de tal- kaar te bieden? rijke gespreksnamiddagen en De eerste reakties bleken bila- debatten, al of niet volgend op teraal uiterst positief en op een film of diavoorstelling. beide adviesraden (jeugd-der- Elke dag staat in het teken van de leeftijd) werd een konkreet één der zeven tema's, die aan plan naar voor gebracht. De het jeugdjaar werden meege- jeugdbeurs werd beschouwd geven als een gunstige gelegenheid. Dinsdag 22 oktober bijvoor- De senioren kregen een infor- beeld staat in het teken van de matiestand en er werd een ge- verkeersveiligheid. Er werd spreksnamiddag op touw diamontage («Elegie») gezet voorzien, gevolgd door een Daarvoor werd dan kontakt debat opgenomen met de Aalsterse Daarop volgt de dag van de scholen; er werden een 6-tal vrede met om 19 uur de film: scholen uitgekozen (vrije en .Toen ik kind was. was er officiële, telkens 1 a 2 klassen oorlog», en om 20.30 uur be- uit het middelbaar onderwijs), sluit Leen Persijn met een reci- Er werd gevraagd een groep tal in het kader van de vrede leerlingen voor te lichten en te met o.a. Latijns-Amerikaanse sensibiliseren. Van al de scho- suite len kwam een principieel ak- sportprogramma loopt koord. Nadere toelichting over negen dagen en biedt een werd gevraagd en scheen ons potpourri aan verschillende eveneens noodzakelijk, sportdemonstraties waaron- Drie onderwerpen worden op Inderdaad, een finale van een kwis tijdens de jeugdbeurs. der: klassiek ballet, tafelten- de jcugdbeursstand en op de Een finale houdt steeds in dat er schiftingen zijn geweest, nis. gevechtssporten en een gespreksnamiddag behandeld: Die kwis werd opgevat als een soort animatietournee optreden in voorpremière van Jeugd en grootouders onder doorheen de deelgemeenten waarby dus de hoofdgedachte ^Kunstgroep Alkuone. Hel het mono -lieve grootouders, ui, hel betrekken van de jeugd uit de deelgemeen- toegankelijk voor de leerlin gen van het 4e, 5e en 6e leer jaar van het lager onderwijs, evenals voor het buitengewoon lager onderwijs. Er worden vier lessen per dag gegeven: van 9 uur tot 10.15 uur; van 10.15 uur tot 11.30 uur; van 13.15 tot 14.30 uur en van 14.30 tot 15.45 uur, telkens voor ongeveer 30 kinderen. Op woensdagnamiddag 23 ok tober staat de verkeerspiste de gehele namiddag ter beschik king van de kinderen. De biblioteek op de Jeugdbeurs De deelname van de stedelijke openbare biblioteek Aalst - zowel van de afdeling vol wassenen, jeugd als audiovi suele middelen - zal erin be staan de dagelijks wisselende tema's te illustreren* aan de hand van materialen in de bi band met het gebruik van de openbare biblioteek wordt in beraad gehouden. Het nieuwe teletekst apparaat wordt door lopend ter beschikking gesteld. Ter gelegenheid van de dag voor ontwikkelingssamenwer king wordt een keuzelijst sa mengesteld. Hij zal gratis ver spreid worden tijdens de beurs. De hele week zijn keuzelijsten met schoollectuur voor tieners (Nederlands, Frans en Engels) beschikbaar. De jeugdbiblioteek maakt een ludieke reklamefolder, die zal verspreid worden, evenals de folder «tot ziens in de openba re bibliotheek». Op vraag van de jeugddienst zijn de leden van de uitgeverij Clumzy te gast in de stand van de stedelij ke biblioteek. Zij signeren er hun werken (die te koop zijn op de stand van de jeugddienst) en lezen er voor uit eigen werk. Op 30 oktober 1945, nu veertig jaar geleden, bezweek te Brugge, aan de gevolgen van de repressie. Dom Modest Van Assche, Abt van de Benediktyner Abdij van Steenbrugge, geboren te Erembodegem op 18 mei 1891. In 1961 werd hem posthuum door gans Vlaanderen, en ook van buiten onze grenzen, te Erembodegem een eerherstellende hulde gebracht. Op initiatief van het plaatselijk «Dom Modest Van Assche Komitee» wordt er sindsdien jaarlijks een herdenkingsmis opgedragen in de St.-Amanduskerk, wijk: Ten Bos. Dit jaar op zondag 20 oktober om 10 uur. Alfons Van Assche werd in vredesbeweging. Hij was ook Dom Modest Van Assche-ko- Erembodegem geboren op 18 aktief Vlaamsgezind, viel kort mitee ook een plechtige jaar mei 1891. Na de lagere school na de oorlog als slachtoffer van mis opdragen, opgeluisterd te Erembodegem en de huma- een pijnlijk onbegrip en stierf door het zangkoor van St.- niora in de Abdijschool van op 31 oktober 1945, met als Amandus, waarna een krans Steenbrugge doorlopen te heb- enig testament: «Ik ben on- aan het herdenkingsmonument ben, deed hij in 1906 zijn intre- schuldig, ik heb vreselijk gele- piëteitsvol neergelegd wordt, de in hetzelfde klooster en luis- den, ik vergeef alles en allen». terde hij voortaan naar de Op initiatief van het Dom Mo- In 1985 wil het komitee met naam Modestus. In 1907 deed dest Van Assche Komitee deze Eucharistieviering en in- hij er zijn tijdelijke geloften, in werd hem in een geest van tieme herdenking wat meer 1910 zijn plechtige professie en vrede en verzoening, op 23 juli naar buiten treden. Daarom in 1913 werd hij priester ge- 1961, een eerherstellende hul- wordt voorgesteld hierbij ook wijd. In 1932 werd hij abt van de gebracht in zijn geboorte- te betrekken, de andere pries- de Benediktijnerabdij te dorp Erembodegem. Toen ook ters en religieuzen van Erem- Steenbrugge. Gedurende de werd een standbeeld (werk van bodegem, die de martelaars- eerste wereldoorlog was hij beeldhouwer Frans Tinei) en dood stierven: Pater Jozef Van brankardier en aalmoezenier, een gedenkplaat op het ouder- Opdenbosch S.J. op ziekenbe- Nadien was hij een van de lijk erf (uitgevoerd door Mare zoek bij beproefde Vlamingen, promotors van de «Liturgische De Bruyn) onthuld. gevallen onder de V-bommen Beweging» en een van de top- Gedurende 25 jaren, omtrent te Antwerpen in 1944. Pater figuren in de internationale de overlijdensdatum, laat het Herman Rasschaert S.J. in In dia in 1964 op het missieveld gevallen toen hij vervolgde Moslims wilde verdedigen en beschermen, en Broeder Gil bert De Zwaef, Broeder-mis sionaris van St.-Gabriel, ver moord tijdens de opstand in Buta (Zaire) in 1965. Een solemnele dienst, met as sistentie van de Hoogeerwaar de Vader-Abt Dom Anselm Hoste, en de Hoogeerwaarde Vader-Abt Dom Eligius Dec kers, zal opgedragen worden in de kerk van H. Amandus, Dom Modest Van Asschelaan te Erembodegem op zondag 20 oktober 1985 om 10 uur. De homilie wordt gehouden door Dom Emiel Pil o.s.b.. oud-student van Dom Modest. Nadien wordt een bloe menkrans neergelegd aan het monument en volgt een korte toespraak door Hoogeerwaar de Vader-Abt Hoste. Het geheel wordt omlijst door het optreden van het koor van St.-Amandus. Ongetwijfeld zullen velen zich bij deze hulde aansluiten DB [sportgebeuren wordt afgeslo- wij houden van U' ten met een recordpoging korf- Jeugd en vitale senioren: «jong bal-strafworpen voor het en oud samen sterk» Guinness Book. Jeugd en probleemsituaties bij Rond het jeugddorp, opge- ten in het gebeuren, maar niet zoals gewoonlijk in Aalst- centrum, maar ieder in zyn eigen gemeente. De voorronden gingen van bodegem: bouwd met informatiestanden senioren verwachten u». jonge mensen, de slart jn bet begin van het jaar balclub Erembodegem: rwarhtpn 11» en elke week op vrijdagavond Moorscl: jeugdclub Alewm; einde van elk avondoptreden De optredens van 't Kliekske, haalt Aalst daarmee een uni- Mong en zijn vieze Gasten, cum - geven de organisatoren Nacht und Nebel en Hans de te kennen dat de derde leeftijd Booy zijn slechts een greep uit wel degelijk een positieve in- het avondprogramma. De toe- breng kan leveren in het jeugd- Tgangsprijs tot de beurs be- gebeuren. Wij hopen dat dat draagt 40 frank, CJP of Jeugd- voorbeeld navolging zal vinden nn ;pas geven recht op 25% ver- en dat onze jonge mensen en nindering. Groepen en scho- onze zestig-plussers opnieuw len genieten een reductie van samen leren leven, werken en 50%, wie ook het avondoptre- gelukkig zijn [den wil bijwonen betaalt 75 'frank of 60 fank met Jeugdpas Ook de Rijkswacht op de of CJP. Jeugdbeurs Voor een abonnement dat je Ook de Rijkswacht werkt mee .^yrijc toegang geeft tot het hele aan de Jeugdbeurs om de beursgebeuren (zowel beurs jeugd - die als jonge wegge ld ils alle avondoptredens) be- bruiker dagelijks het verkeer taalt men slechts 400 frank. trotseert - met raad en daad Van zondag 20 tot en met bij te staan. Immers, één der naandag 28 oktober: Jeugd- tema's van het Internationaal beurs, een evenement dat je de Jaar van de Jeugd is verkeers- keuze laat. veiligheid. De derde beursdag (dinsdag 22 oktober) staat dan Maandag 21 oktober: ook in het teken van de ver- Dag van de Senioren kcersvcilighcid. Vanaf 14 uur Het internationaal jaar van de is er demonstratie met curvo- jeugd gaf een belangrijke im- meter, fietsencontrole met uit puts om de situatie van de rciking van fietskaart, behen- jeugd te evalueren, haar pro- dighcidstechniek voor brom- blcmen naar voor te brengen fietsers (dienst verkcersveilig- en haar tockomstperspectie- hcid). ven te bekijken. Van 21 oktober tot 25 oktober Bij senioren en bij al diegenen staat de mobiele verkeerspiste die bij het bejaardenbeleid be- van de Rijkswacht, de Hoge trokken zijn, werden de jeugd- Raad voor Verkeersveiligheid aktivitciten met bijzondere be- en Via Secura opgesteld op het langstelling gevolgd. Uiteinde- parkeerterrein van de Keizcrs- lijk groeide dan ook de idee hallen verschillende jeugdvereni- Deze gedachtenwisselingen wer(j naar een deelgemeente voor Aalst linkeroever: PVV- gingen, word! er dus een to- zullen me! alleen voor jong en getrokken om avond M Jongeren. Gijzegem: 6' taaiprogramma gepresenteerd, oud leerrijk zijn. maar ook een organizeren. Er is film, poppenkast, er zijn stevige basis vormen voor een -- kreatieve ateliers, muzikale verdere wederzijdse samen- opvoeringcn en optredens al- werking. lerhande. De spektakelzaal blijft ook na van de senioren (maandag 21 21 uur toegankelijk, tot het oktober) in het beursprogram- Latijnse van het St.-Vincentiu- Na een ietwat sputterend begin sinstituut; voor Herdersem: het mag worden gezegd groep Van Der Helst; voor zowel wat betrof het aantal Aalst rechteroever: St.-Aloy- Met het inlassen van een dag ingeschreven en deelnemende sius; voor Nieuwerkerken: ploegen als de publieke be langstelling, grotendeels te ™-v°or ,zover Wl> we,en wijten aan een verwaarloosde reklame daaromtrent, kregen AKV Flcis. Chiro Tijl Jongens; voor Mel- dert: VVKSM scouts De Hop- duiveltjes en voor Hofstade: die kwisavonden nadien noch tans meer aandacht. Dat was Na verloop van het kwis- of /ragengedeelte en in afwach- alleszins al het geval vanaf de ting dat de jury de uiteindelij- voorronde die plaats had op ke laureaat van de finale zal Aalst linkeroever in zaal Net- meedelen, wordt de waar- werk. om nadien in Gijzegem schijnlijk toch gespannen sfeer naar een groot sukses te klim- afgewisseld met het optreden nten, waar een 10-tal ploegen van de plaatselijke populaire verscheidene uit de Gijze- popgroep Paris, gemse scholen tot het einde LH een verbeten strijd leverden voor een plaats in de finale, onder de bestendige aanmoe digingen van een talrijk opge komen supportersschaar. Verder kenden ook no^ kwisavonden in Aalst rechter oever, Herdersem, Meldert en Hofstade heel wat bijval. Het is inderdaad een traditie geworden, dat de Vrien denkring van het Koninklijk Atheneum II - Aalstenaars klinkt de aloude benaming «Koninklijk Lyceum» beter in de oren - eens de herfst is aangebroken, koortsachtig de kwaliteit van de Zeeuwse mosselen begint te volgen. De leden van deze dynamische vriendenkring staan er immers op dat de gasten op hun «Mossclfestijn» kwaliteit geserveerd krijgen. De reputatie van de keuken staat er bovendien borg voor dat de bezoekers waar voor hun geld krijgen. Om te genieten van een heerlijke maaltijd- sappige, om-duimen-en-vingers-af-te-likken-mosselen. vergezeld van knapperige frietjes en een streekbiertje- van-lek-mijn-lipje hoeft de bezoeker geenszins diep in zijn portemonnee te tasten. Twee briefjes van honderd vol staan reeds. Wie geen zin heeft in mosselen - die heer of dame is dus duidelijk geen liefhebber van delicatessen - kan ook een stoverijschotcl bekomen. Achteraf kunnen de bezoekers ook nog hun kennis van Belgische strcekbieren aanscherpen. Wanneer dit mossel festijn georganiseerd wordt? Op vrijdag 18 oktober a.s. in de lokalen van het Koninklijk Lyceum, Pontstraat 51 te Aalst. Vermelden we nog dat de opbrengst van dit festijn integraal gespendeerd wordt aan de aankoop van leerboe ken en ander didaktisch materieel, ten behoeve van de leerlingen van het Lyceum en van de Rijksmiddenschool II. AI een voldoende reden, lijkt ons, om zich die vrijdagavond Luceumwaarts te begeven. LH Verder kenden ook nog de q„ pcrskonferentie met een hele reeks consuls en handelsverteeenwoordieers van de kwieavonden in Aalet rprhfer- „L,n USSR werden de «Dagen van de USSR» te Aalst voorgesteld. Na welkomstwoorden van burgemeester Uyttersprot en consul-generaal Togoulev werd Nu toch wat meer over finale zelf. de getracht een beeld te scheppen van een land met zowat 90 maal de bevolking van België verspreid over een oppervlakte van ruim 22 miljoen km2 waarin dan zowat 100 De winnende ploeg uit elke nationaliteiten wonen. voorronde 10 in t geheel— Getracht wordt voor de USSR landen is ons land inderdaad Op 25 oktober worden trou- .om in onze contreien meer good- het zevende wat betreft de in- wens deze diplomatieke be- vrijdag 25 oktober om 19,30 WI|| te kreëeren. Daartoe werd tensitcit van de onderlinge trekkingen beter onder de lou ver j- de aandacht gevestigd op het handelsbetrekkingen. Het ligt pe genomen in de stadsfeest- Voor de presentatie en leiding feit jat tussen beide landen ook in de bedoeling van con- zaal te 20 u. van die kwistinale heelt men reeds een halve eeuw diploma- sul-generaal voor België en Op zaterdag 26 wordt dan het een beroep kunnen doen op de tieke betrekkingen bestaan en Luxemburg Vladimir Fedia- einde van WO II gevierd te 19 sympatieke presentator en dgt anderzijds de Westerse we- khinc dc kontakten met onze u. en een uur later wordt een quizmaster in het BRT-TY re|d en de USSR in strijd wa. KMO s te verdubbelen om de film gedraaid die een beeld programma «Cinemanie», ren om samen het nazisme van handelsaktiviteiten op te moet brengen van het alle- Micnei rollet. de aardbol te doen ver- drijven. daags leven in de USSR. Op De tien ploegen die in finale dwijnen. zondac 27 oktober wordt te 15 tegen elkaar uitkomen zijn: yat uitgerekend België door Pr0Bramma u vja (j|m de historiek van voor Baardegem: voetbalclub dc ySSR wordt geviseerd is Gestart wordt op donderdag de jazz.muziek jn de USSR uit Vlugge Jongeren; voor Ercm- geen toeVal. Van de Westerse 24 oktober te 19.30 u. in de dJ £^2aan bclfortzaal met een vernissage En 25 oktober kan y jn het van de tentoonstelling over de kader van de jeUgdbeurs een onderlinge betrekkingen, beel- reUze-schaakpartij meemaken den uit WO II en verder ongi- - nele grafische werken, boe ken, platen en handelsproduk- ten uit de USSR. Onder het motto «Sport is tof» presenteert dc Sportdienst in de Keizershailen een uniek programma. O.m. een demonteerbare minigolf. Zondag 20 oktober 1985 15u30 - 20 u. Fictsparcours, fietsen voor peuters en kleuters Sportdienst Stad Aalst, i.s.m. Kinderdagverblij ven Peutertuin Klaproosjc. Driewielers, go-carts. duwkarren en je kan het zo gek niet bedenken of je vindt het op dit parcours. Een ideale gelegenheid om uw peuter of kleuter, tijdens uw bezoek aan de Jeugdbeurs zijn energie te laten uitleven. 16 u. - 17 u,: Klassiek Ballet. Dansklas en demonstratie. Dansworkshop SMI. 17u30 - 21 u.: t Gouden Schot. Bchcndighcidswedstrijd voor jonge voetballers(sters). Sportdienst Stad Aalst. Maandag 21 oktober 1985 19 u.: Darts. I.J.J.-tornooi - schiftingen. E.V.A. Aalst Sportdienst Stad Aalst. Dinsdag 22 oktober 1985 20 u.: Sportkwis, voor Aalsterse verenigingen/schiftingen. Sportdienst Aalst. Voor 10.000 frank aan sportmaterialen te winnen Contacteer ons nu. Sportdienst Stad Aalst, en vraag uw dcclnamcformulier aan. Schiftingen: alleen indien er meer dan 6 teams inschrijven, (schiftingen handelen alleen over theoretische sportkennis). Inschrijven voor zaterdag 13 oktober '85. Supporters: doe mee aan de zaalkwis! 1 hoofdprijs: 2.500 frank sportmate- riaal. Woensdag 23 oktober 1985 13 u. - 17 u.: Tafeltennis. Interscholentornooi. Stedelijk Sportcomitée Aalst. 19 u. - 21 u.: New Aerobics. Demonstratie (19 u.). Initiatie (20 u.). Sportdienst Stad Aalst Donderdag 24 oktober 1985 19 u.: Darts. I.J.J. - tornooi-finalc. Engelse vogelpik Aalst. Vrijdag 25 oktober 1985 19 u.: Schaaktornooi. Team Russische instellingen - stads- tcam. Sportdienst schaakklub De Pion Aalst. Zaterdag 26 oktober 1985 14 u.: Fietsparcours. Fietsen voor peuters en kleuters. Sportdienst Stad Aalst. 15 u. - 17 u.: Oosterse Vechtsporten door nict-Aalstersc clubs. Niet Aalsterse clubs brengen een schitterend en uniek spektakel Zelfbeheersing, lichaamsdisciplinc en een fantastische spierbchccrsing. 15 u.: Tae-Kwondo. Een vorm van karate met Koreaanse afstamming. 15u30: Worstelen. 16 u.: Kung-Fu King-Box - Yanou. 16u30: Kendo IAI-DO. Vlaamse Vechtsport Associa tie. Kendo. Bamboezwaard en harnas. De samourai van weleer in een gestyleerdc vormoefening. IAI-DO. Of de kunst van het zwaardtrekken. 18 u,: Gym. Kleutergym, Jazzgym, Ritmiek en Tumbling- demonstratie. Turnkring der Stad Aalst 19 u,: Alkuone. Première totaalspektakel. Kunstgroep Alkuone. 20 u.: Gym. Herhaling programma 18 u. Zondag 27 oktober 1985 14 u.: Fietsparcours (zie zat. 26 oktober). 15 u. - 19u30: Oosterse Vechtsporten door Aalsterse Clubs. Vanaf 15 u. tot en met 18u30 demonstreren 5 Aalsterse clubs. 15u00: Judo/Hirano Kwai Aalst 15u45: Karate/Aalst Karate Club 16u30: Jiu-Jitsu/Akijama Aalst 17ul5: Aikido/Aikido Erembodegem 18u00: Judo-Judoclub Moorscl 18u45: Finale. Wist u trouwens dat deze sporten tot dc snelst aangroeien de clubs behoren wat ledenaantal betreft. Dus een niet te missen programma! 20 u.: Sportkwis. Finale. Maandag 28 oktober 1985 19 u.: Korfbal. Recordpoging strafworpen. Guinness- Book. K.C. AGO - Aalst. 20u30: Mini Golf. Promincntentornooi. Sportdienst Stad Aalst. KIJKPROGRAMMA Ooit al een zeilwagen. Sandsail, U.L.M., dcltavlcugcl etc... van dichtbij gezien? Tevens worden doorlopend op vier videoschermen sportfilms afgespeeld. De moeite waard vindt u niet? Wij zullcr er zijn! U ook? U bent onvoldoende geïnformeerd? Kontaktcer de Sportdienst Stad Aalst, Kattcstraat 33, 9300 Aalst. Tel. 053-77.11.11, toestel 282. tussen 10 Russen tegen Aal sterse schakers. De filmklub van Erpe-Mere. Dccamusa. gaat zijn tweede jaargang aanvangen. Gelet op het sukses van vorig seizoen zullen voor '85-'86 opnieuw zes films vertoont waarvan de eerste op vrijdag 16 oktober a.s. De vertoningen hebben telkens plaats op de vrijdagavond in het oud- gemeentehuis van Mere. De startfilm «An Officer and a Gentleman», haalde twee jaar geleden bioskooprekords en behoort dus tot de populairste van de laatste jaren. Naast de hoofdfilm is er dit jaar een nieuwigheid want als supplement krijgt men een voorgerecht voorgesteld in de vorm van voorfilms. Deze zijn speciaal gekozen uit ons eigen tckenfilmpatrimonium een discipline waar onze filmmakers niet moeten onderdoen voor vreemde import. Hierin worden onze filmkunstenaars miskend alhoewel ze tot de beste van de wereld behoren. De filmliefhebbers krijgen dus nog meer te zien voor hetzelfde geld want de inkom blijft op 60 fr. bepaald: een abonnement voor de zes filmavonden kost 250 fr. De tweede film van het seizoen. Asterix en Cleopatra, wordt op 8 november afgedraaid. JV Tijdens de weck van 20 tot 28 oktober a.s. organiseert de stad Aalst - naar aanleiding van het Internationaal Jaar van de Jeugd - een infobeurs in de stedelijke Keizershai len. Tal van jongerenorganisaties zullen tijdens deze beurs een stand opzetten. Zo ook VKAJ! Ben jij een meisje tussen 14 en 25 jaar? Vergeet dan zeker niet een bezoekje te brengen aan onze stand!! Want VKAJ is een bevrijdend gebeuren speciaal voor jou! Vanuit 'n evangelische inspiratie willen wij in de heden daagse samenleving jeugdigen weerbaar maken. Door ontmoeting, levensvorming, ontspanning en engage ment willen wij aanzetten tot solidariteit in de concrete leefwereld en de brede samenleving. Ook jij kunt ontpoppen tot "n bevrijd en weerbaar iemand. Sluit je daarom aan bij VKAJ!! VKAJ vandaag al 60 jaar jong! 60 jaar actie en vorming. Reden tot feestvieren dus. Steun dit feestgebeuren. Breng een bezoek aan onze VKAJ-stand en win een LP of single van Bruce Springsteen. Sting, David Bowie en vele, vele anderen. DOEN!!! Na veertig jaar een volledig herwerkte en uitgebreide versie van of het verhaal van een verzetstrijder door de doolhof van Duitse gevangenissen en koncentratiekampen Terwijl iedereen uitbundig de bevrijding vierde, leefden er nog vele honderdduizenden gevangenen in grote onzekerheid omtrent hun lot in de Duitse koncentratiekampen. Dagelijks werden zij gekon- fronteerd met de verschrikking die de Nazi's in deze kampen heten heersen. Leven en dood, het lag in de handen van enkele barbaren die voor mets terug deinsden. Liefst 1.302 dagen beleefde Staf Vivijs deze ver schrikking. Zijn verhaal kon evengoed het verhaal zijn van de 110 Zwarte Hand'ers, die samen met hem werden opgepakt, meerdere maanden in Belgische gevangenissen vertoefden en dan zonder pardon de trein opgezet werden met bestemming Duitsland. Daar wachtte hen een hel. «Onder Duitse Knoet» is geen opbeurend verhaal. Het is een stuk levensgeschiedenis van een jonge man die in zijn jeugdige onervarenheid en onwe tendheid mee op sleeptouw wordt genomen door zijn goede en goedmenende vriend, koster Marcel De Mol, en terechtkomt in het verzet. Als lid van «De Zwarte Hand», een verzetsbeweging die vooral ak tief was in Klein-Brabant en de Rupelstreek, werd hij tijdens zijn dagtaak door Duitse polizisten aan gehouden. Dit werd het begin van een lange gevan genschap in voortdurende konfrontatie met de dood. Van dit werk zijn twee uitgaven verkrijgbaar (for maat 15,5 op 23,5 cm). 1. Een luxe-uitgave in linnen omslag met stofwik- kel, genummerd en gesigneerd door de auteur en met een beperkte oplage. De prijs bedraagt 775 F. 2 Een gewone uitgave die 495 F zal kosten. Men kan op deze uitgave inschrijven tot 11 novem ber 1985. Na deze datum zullen de boeken respektie- velijk 895 F en 595 F kosten. De lijst van de voorintekenaars zal in beide uitgaven opgenomen worden. De boeken zullen aan pers en publiek voorgesteld worden op een nader te bepalen plaats en datum, waarvan de intekenaars tijdig en persoonlijk bericht zullen ontvangen. Wie niet op die officiële voorstelling kan aanwezig zijn, zal het boek per post toegestuurd krijgen tegen een supplementair portbedrag van 75 F. Stuur onderstaande intekenbon zo snel mogelijk terug naar: Uitgeverij De Cuyper n.v.. Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Ondergetekende: (naam en voornaam) (funktie en/of titel) (adres) straat, nr (postnummer en woonplaats) (tel.) tekent in op: luxe-uitgave(n) van «ONDER DUITSE KNOET» gewone uitgave(n) van «ONDER DUITSE KNOET» en stort het verschuldigde bedrag op rekeningnum mer KB 442-8601481-36 van Uitgeverij De Cuyper n.v., Oude Vest 34 te 9330 Dendermonde met ver melding «ONDER DUITSE KNOET» Handtekening

De Voorpost | 1985 | | pagina 3