- leepv w001 Temse Juul Keppens te Mechelen Pianist Mark Goossens en cellist Paul Van Egghen serveren aperitiefkoncert in Dendermonde De Voorpost - 1.11.1985 - 17 Kon. Fabiolapark brand uit, in rukte uit. De schade kon binnen Na het eerste, suksesrijke én mooie aperitiefkoncert met Chris Pee en Dirk Vermeir op 6 oktober, nodigt Mamix- ring Dendermonde Ros Beiaard op zondag 10 november pianist Mark Goossens en cellist Paul Van Egghen uit in het Dendermondse Stadhuis. Ze zullen kompositieis uit- Ti van Bach, Kodaly, Schumann en Ryelandt. elsele (Sint-Niklaas). Op initiatief van de Wase Jonge Leeuwen vond in het voormalige Sint-Niklaas. WKS-Sint-Paulus organizeerde op de Grote Markt een kinderfeest: •meentehuis een boekenbeurs plaats. Dit is een impressie van de opening, die door o.m. Vlaamse kermis, animatie, zang, goochelnummers, etc. Tot groot jolijt van de jongelui. itor (dra volksvertegenwoordiger) Nelly Maes werd bijgewoond. (Iv) (Iv) Lokeren ksaarde organiseert eerste «Volks-week-end» ben Delta-Volleybal-club Eksaarde in de maand juli een eerste otenzoektocht organiseerde en dit ter gelegenheid van Dam- lis, was dit meteen een schot in de roos. is het week-end van 9 en 10 november brengt dezelfde ..liging op zaterdag 9 november nu een koers op rollen in: r eerste kampioenschap ploegkoers van Eksaarde en Door aar. Daarvoor zijn reeds 16 sport- culturele- en sociale renigingen ingeschreven, die elkaar ontmoeten in de feest al van het Sint-Theresiacollege. lp zondag 10 november krijgen we dan een «Vredesavond» in !ron oorgenoemde feestzaal. Deze vangt eveneens aan om 20 uur ren iet een gastoptreden van Willem Vermandere Ie toegangspnjs voor het optreden van Willem Vermandere Iraagt 150 fr. in voorverkoop. ar 't Zoniënwoud bndag 3 november onderneemt Fotoklub Lokeren een tocht in et Zoniënwoud nabij Brussel. Het vertrek is voorzien om 8 u het lokaal in de Hillarestraat te Lokeren. Sint-GilHs-Waas IVo/ksdansfeest i In het kader van 11.11.11 vindt zondag 10 november om 19.30 lu in de polyvalente zaal van de lagere school De Gavers een ralksdansfeest plaats. Voor de muzikale omlijsting zorgen Rammenas en Drieske Nijpers. I met Oud-KLJ ig 2 november om 19.30 u voert de Oud-KLJ in de Katholieke Kring de eenakter «Anges» op Aan deze theater- rstelling is een etentje gekoppeld. Info via tel. 770.67.61 Sint-Niklaas Agressie op school Hu^Dinsdag 5 november om 20 u. organiseert Pax Christi - Sint- Niklaas in de stadsbibliotheek, Heymanplein, een voordracht- ii dJavond rond «agressie op school». Uit de eiermand Dinsdag 5 november heeft de KVLV van Sinaai het over eiergerechten, zowel om 13.30 u als om 19 u. Wie wil leren eieren koken en bereiden kan informatie inwinnen bij Greet Vercauteren, Hooimanstraat 62 in Sinaai, tel. 772.53.11. Dienstplichtigen Milac Groot-Sint-Niklaas organiseert op dinsdag 5 november een informatievergadering voor dienstplichtigen van de lichting '86 in Het Centrum, Grote Markt 40 om 20 u. Men heeft het over de penode voor en na het rekruteringscentrum, de diensttijd, etc. Spoorwegovergang gesloten Van 4 tot 8 november zal de spoorwegovergang aan Schrijberg- Wijnveld in Sinaai (lijn Gent-Antwerpen) voor alle verkeer gesloten zijn. Er wordt in een wegomlegging voorzien. Wandelen in Overmere Zondag 3 november gaat Wandelklub Waasland op stap in Overmere, waar men om 14 u aan de kerk vertrekt. In Sint- Niklaas is het vertrek voorzien om 13.30 u aan het Gildenhuis Sint-Hubertusfeest Op zondag 3 november wordt in Puivelde aan de Bosstraat in manége De Backer het Sint-Hubertusfeest gevierd. Het Sint- Niklase Sint-Gregoriuskoor draagt een mis op om 11 u. Ruilen Op zondag 3 november ruilaktiviteit bij de Wase Ruilklub in zaal Renova aan het Heymanplein, van 9 tot 12 u. Vrouwen in de vakbond De Culturele Centrale 'Vrouwen in de vakbond' van het ABVV richt een korte vormingscyclus in met het oog op het leren gebruiken van de komputer en de maatschappelijke gevolgen daarvan. Op 4, 18 en 25 november 's avonds. Informatie bij Cecile Descamps, tel. 776.35.14. Naar de Hoge Veluwe Wielewaal brengt het weekend van 1 tot 3 november door op de Hoge Veluwe. Men vertrekt vrijdagochtend om 8 u aan het stadhuis in Sint-Niklaas. Bal van de Rode Roos Zaterdag 9 november om 21 u in de stadszalen te Sint-Niklaas negende 'Bal van de Rode Roos'. Will Tura en orkest zorgen voor de muzikale inbreng. Het poppenhuis van Ibsen In regie van Fons Goris brengt de KNS donderdagavond 31 oktober in de Sint-Niklase schouwburg de theaterklassieker «Nora, een poppenhuis» van de Noorse auteur Hendrik Ibsen. Het gaat over de vrouwenemancipatie. Top Girls Op maandag 4 november in de schouwburg Pleuni Touw, Henriëtte Tol, Coby Stunnenberg, Sylvia Millecam, Marieke Van der Pol, Jes Vriens en Adrienne Wurpel in de produktie «Top Girls» van de Engelse toneelschrijfster Caryl Churchill. Dames in een mannenwereld... Polona Producties realizeert deze voorstelling. Het Dagboek van Anne Frank Toneelkring Sint-Genesius van Sint-Niklaas Vertolkt in de schouwburg op 9, 10 en 11 november «Het Dagboek van Anne Frank» in een regie van Reinhilde Demets. Belcantogezelschap Nog op zondag 3 november (15 u) kunt u in de Sint-Niklase schouwburg gaan kijken naar een opvoering van «Die Czardas- fürstin», een operette in drie bedrijven van Emmerich Kalmèn. Het befaamde Sint-Niklase Belcantogezelschap staat voor de vertolking in. Pianist Mark Goossens Na de Grieks-Latijnse hu maniora te Dendermonde, volgde hij aan de conserva toria van Gent van Brussel, naast theoretische discipli nes ook piano, kamermu ziek en koordirektie. Een aantal zomerkursussen piano en koordirektie vul den deze opleiding aan. Momenteel is hij vooral werkzaam in het onderwijs. Tevens is hij als konsulent en dirigent aktief binnen de A.N.Z.-koorfederatie. Cellist Paul Van Egghen Hij studeerde na de Grieks- Latijnse humaniora aan het Koninklijk Muziekconser vatorium te Gent, waar een vormende, teore- tische en praktische oplei ding bekroond werd met een hoger diploma kamer muziek. Na een aantal ja ren intense binnen- en bui tenlandse koncertervarin- gen met het Belgisch Ka merorkest, is hij thans voornamelijk werkzaam in het onderwijs. Dit aperitiefkoncert vangt aan om 11 u. in het Stad huis van Dendermonde. De toegangsprijs bedraagt, aperitief inklusief, 120 BF, plus drie passers komen erin voor 100 en studenten voor 50 BF. Om 12 uur, na het koncert is er gelegen heid een aperitief te ge bruiken. Herdenking oorlogsslachtoffers Temse brengt hulde aan de slachtoffers van de twee wereldoor logen. Ook tijdens het Allerheiligenweekend zijn er al enkele plechtigheden voorzien. In Elversele start op zaterdag 2 novem ber om 14 u een fakkeltocht naar het monument voor de gesneuvelden op de begraafplaats. In Steendorp begint op 2 november om 15.35 u een fakkeltocht naar het gedenkteken aan de Sterstraat. In Tielrode is zaterdag 2 november om 14.20 u een groet aan het gesneuveldenmonument aan de kerk voorzien. Temse zelf houdt zaterdag 2 november om 14.45 u een fakkeltocht naar het monument aan het gemeentehuis. Candries over technologie Vrijdag 8 november houdt Herman Candries een voordracht over «Vlaanderen en de technologische uitdaging» in de feestzaal van het gemeentehuis. Het Davidsfonds richt in. Groepsexpo Culturele Centrale In het Gemeentemuseum aan de Kasteelstraat is tot zondag 10 november de groepstentoonstelling van de Culturele Centrale van het ABW te bekijken. U kunt zaterdag en zondag terecht. Krisiskabaret In Elversele richt de Culturele Centrale op 9 november om 20 u een optreden in van Krisiskabaret II. Kaarten bij Staf Van Hove, Dorpsstraat 99a in Elversele. Burgemeestersbal Het tweede bal van de burgemeester vindt plaats op zaterdag 9 november in het parochiecentrum van Kristus Koning. Discobar Zabadak staat voor de omlijsting in. Er zijn twee tombola's voorzien. Kaarten via tel. 771.02.43, 774.21.85, 771.21.66 of 052-47.13.13. Wie een prijs wil schenken kan zich in verbinding De Lebbeekse kunstschilder Juul Keppens, erebur ger van zijn gemeente, stelt op uitnodiging van de gemengde interkommunale Iverlek (privé-partner Intercom Distributie Noord), werken van zijn hand tentoon in de inkomhal van de interkommunalege- bouwen, langs de Elektriciteitsstraat 68, te Me chelen. De tentoonstelling loopt van vrijdag 8 tot en met 29 november en is toegankelijk van maandag tot vrij dag, tijdens de kantooruren (van 8 tot 12 en van 13 tot 16 u.). Zaterdag en zondag gesloten. De vernissage grijpt plaats op vrijdag 8 november. De inleiding wordt verzorgd door Juliaan Mae re- voet, voorzitter van de Bomemse Gemeentelijke Kulturele Raad. Jef Ramaekers, volksvertegen woordiger en burgemeester van de stad Mechelen zal deze Juul Keppens-expositie openen. (pvr) stellen met nrs. 771.10.19 of 774.21.85. De opbrengst komt dit jaar ten goede aan het ontmoetingscentrum voor doven «Stille Droom». Wichelen Hout en bouw Op vrijdag 8 november om 20.00 uur in de Markoen te Wichelen vergadering hout en bouw. Op het programma talnjke punten. Zele Sint-Niklaas. De merkwaardige tentoonstelling Van muntslag tot muntschat- is - zoals gemeld - te bekijken in de gebouwen van de Nationale Bank aan de Prins Albertstraat. Ziekenzorg n,V r/inm i~^,k t, ii/im Att U//i ca t~ï, i A l,/?i A l' 11 »i A i n o fCrinni g p Di, „am (me, mensen van te bankins,e„ing en een de Wase (MMita*. Kring) 14.30 uur wordt begonnen met een eucharistieviering. Na de mis is er een bezoek van Sint-Maarten voorzien. stond voor de realisatie in. (Iv) „■Niklaas. In zaal Renova van het Gildenhuis werd de twaalfde «expo van de vondJEZameiaar» op het getouw gezet door de Wase Ruilklub. Dit is een beeld van bij de ning. (Iv) i André De Groote musiceert „rt Dinsdag 5 november om 20 u. in het auditorium van de - "jmuziekakademie van Sint-Niklaas pianorecital door André De Groote, laureaat van de Kon. Elisabethwedstrijd. Vrijmetselarij Donderdag 7 november om 20 u. spreekt 'Een vrijmetselaar over vrijmetselarij' in de konferentiezaal van de stadsbiblio theek. Het Willemsfonds organiseert i.s.m. de Oudervereniging voor de Moraal en het Humanistisch Verbond. Deze maand In De Panda In café-feestzaal De Panda, Grote Markt 25, worden deze p™ maand volgende aktiviteiten op het getouw gezet. Vrijdag 1 'n 8 november reuzeschieting, met 1.000 frank extra-inzet. Op 9 november t.d. van de menswetenschappen normaalschool en Presentatie. Op vrijdag 15 november t.d. van het Berkenboom instituut. Zaterdag 23 november groot vrijgezellenbal van Raval. Vzw Vrouwencentrum Maandag 4 november om 14 u. organizeert het Vrouwencen trum, Casinostraat 20, een gespreksronde over «Anorexia nervosa». Dinsdag 5 november kursus filosofie door de heer Verhaeghen, van 9 tot 11u45. Woensdag om 20 u. avondbijeen komst voor alle vrouwen die in de werking geïnteresseerd zijn. Dinsdag 12 november kursus filosofie, van 9 tot 11u45. Donder- 14 november start de nieuwe «Kursus voor vrouwen in de middenleeftijd» (13u30 tot 16u30). Maandag 18 november is om 14 u. in het Vrouwencentrum een gesprek rond «vrouw en politiek» voorzien. Sint-Niklaas. De bijna tachtigjarige e.h. Jozef De Wilde werd door de stad bedacht met het grote stadsplaket, de hoogste onderscheiding die men in Sint-Niklaas uitreikt. De verdiensten van heemkundige en 'vossejager' Jozef De Wilde werden vorige week in De Voorpost toegelicht. De Wilde kreeg zaterdag van het Oostvlaamse verbond van geschiedeniskringen nog een herinneringsoorkonde en een geldsom van tienduizend frank. (Iv) Vredesweek bij VTS I Leerlingen en leraars van de Vrije Technische Scholen in Sint- Niklaas houden van 4 tot 8 november een 'vredesweek'. Er wordt een gelegenheidsles gegeven over vrede en ook een aantal leraars van 'gewone' vakken werden bereid gevonden, aan het thema aandacht te besteden. Er zijn ook enkele speciale uitstappen voorzien: naar Diksmuide-Nieuwpoort, Po- peringe, etc. Alle zesde jaren nemen deel aan een werksessie met iemand van Pax Christi. Meer nieuws op een andere plaats in dit blad. Jongerenvergadering SVK De jongeren die bij het bedrijf Scheerders Van Kerckhove in Sint-Niklaas werken worden uitgenodigd tot een bijeenkomst over en rond de werkomstandigheden. ACV-Jongeren verwacht hen op maandag 4 november om 16u15 in het Gildenhuis. Aan de fabriekspoort vertrekt men even tevoren Zele. De leden van de Goudvink hielden hun jaarfeest en huldigden nun kampioenen, (bvw) Hoogmis Sint-Gregoriusgild de hoogmis in de OLVrouwkerk, om 10.30 u. Uitgevoerd wordt de H «Missa Sancti Nicolai» van J. Haydn voor n«- mengd koor en orgel. Solisten zijn Lily Weyc Marleen Bauwens, alt; Herman Nauts, tenor; Florer.i vt>rDeKe, Sin,-,yikiaas. In ut liezen de Oosf 'namse kringen voor geschiedenis bas. Het mannenkoor brengt Gregoriaanse gezangen. Aan het verzamelen. Voorzitter Jean Trommelmans van de Kon. G„~..~idkundige Kring van het orgel speelt Erwin Van Bogaert. Land van Waas was zo'n beetje gastheer tijdens het colloquium in de stadsbibliotheek. (Iv) Sint-Niklaas. Zaterdagnamiddag brak in blok 5 van het de flat bewoond door Jean Okladnikov D<- 1 -?ndweer rukte de perken worden gehouden. (Iv)

De Voorpost | 1985 | | pagina 17