NCMV dubbel rekord op verkoopsalon te Wieze Orde van Lietbeka organiseerde AVOND VAN HET HART De koteletten hebben oren!?! Wandelen met Vakantiegenoegens 22 - 1.11.1985 - De Voorpost rtrekkini I.20 De k rloops - g23.OC i.OOECC I.30 Nieu elebord Srtoons 6 00 Tü 7 41 He- he univ< aradijs 8 55 De lountdov 0.28 Dy .17. 2,45 Kc feronica L »rt: Pa Toneelkring Ömmekaar Lebbeke presenteert seizoen '85-'86 De herfstuitgave van het NCMV verkoopsalon in de oktoberhalle te Wieze, 27 iaar ione s,teun voor de mves,enng- min- fanfare van Wiezc een galQnick i J J o fier 1acf»n nn. nlni'iHn k'in.l.,1.. Nr/'i 90 00 o vi i.uup.iuivii uv vntuuvi italic i*. ivaï, faal juilg op één na de grootste handelsbeurs van Oost-Vlaanderen, neemt steeds meer ^r adminis,ra,ie^ lasten, op- i. leillinp van minnpnctnnnpr,- uitbreiding. Het blijft dan ook een vaste aantrekkingspool, en de 200 eksposanten, met de ruim 50.000 verwachte bezoekers vormen echte rekordpieken, die voor zichzelf spreken. Lebbeke. Avond van het hart. Met veel belangstelling werd geluisterd naar Phil Bosmans. (c) Opening Bij de openingsplechtigheid in het Brouwershuis stelde ge- bestuur. voelen. En uiteraard ook de materiaal: de Vlaamse onder- aflatende zorg van het nemingen bestaan voor 96% leiding van middenstanders, uitbreiding technologie eri be tere exportgelegenheid. Spre ker verklaarde persoonlijk geen brood te zien in arbeids tijdverkorting als oplossing voor de werkloosheid. «Werk uitnodigende aanblik als 14,00 1 p'tit li "harli* 18 05 »n PI 19.21 plciade handelaars. NQ W00 bestuursleden, prominente nodigden als senatoren volksvertegenwoordigers, de oktobcrhallen en de do looppaviljoenen. Het biedt weer de zelfde kleur westvoorzittcr Van Hoywe- Voor de toekomstige salons werknemers: tijdens het jaar ghen vooral de vitaliteit van tipte hij meer op de kwaliteit 1984 werd er in die bedrijven het salon in het daglicht. En dit der aangeboden produkten en voor 33 miljard geïnvesteerd spijts de heersende krisis, die de te voeren publiciteit dan op en in datzelfde jaar schiepen volgens spreker dient gekeerd uitbreiding van expo-opper- de KMO's 10.000 wcrkplaat- a vlakte en aantal bezoekers..die sen. Maar, evenals de h. Van volgens hem, aan een zekere Hoyweghc bracht hij toch cn- verzadiging toe is. kele verzuchtingen van de gen. In die optiek loofde hij Waar de vorige jaren bij de denstanders naar voor: het werk van de onlangs afge- opening trouwe eksposanten mindering van treden regering. Toch somde of noeste bestuursleden gehul- (wcrkcrcëercnd), L~' 'aslijst pro- digd werden, gingen nu de kerheid. verbetering van het uit KMO s met minder dan 50 kreëert immers werk» was zijn ge jaren. Men vindt er Ictt Nieuv ijdjPreqi via maatregelen van de over heid en de gezamenlijke spanningen van de zelfstandi motivering voor die stelling- lijk alles wat de eigentij name. mens van 1985 behoeft op Bij zijn wens voor een vrucht- van huisvesting, voeding, baar verkoopsalon aan alle ding. ontspanning, vrijeti eksposanten voegde hij vol- besteding, sport, allerlei gend slotwoord: «Wees over- ratuur. enz. tuigd van uw belangrijkheid. Het salon blijft tocgankel -20 i hele hij nog blemen en verzuchtingen van bloemen naar enkele ijverige sociaal statuut, eerlijke kon- de handelaars op aangaande personcelsmcnsen Van het kurrentic. verantwoord risiko. administratieve aangelegenhe- NCMV-sekretariaat uit de den. bescherming van privé- Ridderstraat te Dendermonde. kele verzuchtingen van de mid- werkt samen aan uw toekomst, op donderdag 31 oktober en uw bestaanszekerheid is be- 18.30 tot 22 u op vrijdag arbeidskost vciligd!». november (Allerheiligen) fiskale ze- Na dit betoog, zwaar op de zondag 3 november van 14. maag. maar gelukkig gekom- tot 22 u. en op zaterdag 2 penseerd door een gulle recep- vember van 17.30 tot 22 u. tic, begeleidde de Sint-Cecilia- (j. van landuy bezit, sociale gingsplaatsen. lasten, vesti- wetgeving. Een senator Volgens hem is het klaar dat aan he' woord de overheid verder een gunstig De heer De Cooman. uitbater vi ti.30 klimaat moet scheppen 1 een plantcnbedrijf uit het Lebbeke. Avond van het Hart. Zij zorgden voor het muzikaal gedeelte, (c) Flinke belangstelling, vorige week vrijdagavond in zaal «Ons Huis», waar twee «hart specialisten, op uitnodiging van de «Orde van Lietbeka» spreekuur hielden. De specialisten in kwestie Phil Bosmans, centrale figuur van «Bond zonder Naam», en Jan Vermeire, animator van «Poverello», het Brusselse opvangtehuis voor de paria's uit deze stad zetten de aanwezigen hun wereld en levensvisie uiteen. Deze «Avond van het Hart» werd opgeluisterd door optredens van de Lebbeekse gemengde koren «Sine Nimine» en «Sango Jo». Laatstgenoemd koor, dat vernamen we van presentator Luc Pieters, was vorige vrijdag aan zijn 25ste optreden toe. de werking van de KMO's. Gentse, en bekend verdediger Het algemeen beleid van de van de middcnstandsbelangcn, NCMV moet gericht worden deed vooraf een oproep tot op het herstel van de ekono- alle zelfstandigen, de motor van de ckonomic. om in goede verstandhouding en vertrou wen naast elkaar te staan. «Het moet eerst eens ekono- het behoud van het kon- kurrentievermogen en de be vordering van de werkgelegen heid. Ten slotte uitte de voor zitter zijn tevredenheid over misch slecht of minder goed het feit dat er een groot deel gaan om een sektor of groep van het NCMV-eisenprogram- uit dc samenleving te heront- ma op hoger niveau besproken dekken en er het reële belang gramma voor jong en oud. Ii fo: Vera Jacobs 091-69.78.4 Org.: Vakantiegenoegens A| wordt. De voorzitter van het uitvoe- van in te zien.» Aldus een vaststelling van spreker, die er Krisis van het hart Phil Bosmans die, naar eigen zeggen, niet zoveel lijn in zijn uiteenzetting stak, maar het bij een gemoedelijke causerie hield, tijdens dewelke hij zijn Limburgse afkomst niet kon loochenen, stelde o.a. vast dat de vernieling elke avond in onze huiskamers wordt ge ïmporteerd, terwijl men het voortdurend heeft over «voor uitgang» en «kuituur» Hij stipte daarnaast ook aan dat er steeds gepraat wordt over de ekonomische krisis en met haast geen woord gerept wordt over de dieper liggende krisis, deze nl. van het hart. Spreker citeerde ook de tegen stelling tussen een wereld, waar mensen van honger ster ven, terwijl de ruimte gepro moveerd wordt tot militair do- jncin en noemde het feit dat de helft van het technisch en we tenschappelijk personeel te werkgesteld is in de wapenins- dustrie, het fiasko van onze universiteiten. We hebben, aldüs Phil Bos mans, geen gebrek aan geld, deskundigen en kommunika- tiemiddelcn. We missen alleen dc basiskuituur van het hart Pc enige uitweg uit deze gees telijke krisis is dan ook dc liefde. Die oerenergic, die for midabele kracht die we in God vinden, moet onder dc mensen terugkeren. Phil Bosmans sprak eveneens zijn bezorgdheid uit over het afstotingsproces dat zich om de mensen onderling meer en meer manifesteert. Daarom ook, stipte hij aan, zijn we sinds een paar weken bij «Bond zonder Naam» begon nen met de aktie «Ankertje». Wie dit symbool van de hoop draagt, verklaart zich luister- bereid voor om het even wie. Dc opgave van de mens. be sloot Phil Bosmans, is de men selijke woestijn waarin we le ven te veranderen. Het levend water daartoe is de liefde. Je hart openstellen Jan Vermeire hij laat een eerder bedeesde, voorzichtige indruk, maar hij slaat spijkers met kopjjen zei nog steeds op zoek te zijn naar evenwicht. Ik luister vaak. aldus Vermei re. naar harten. Naar mensen die als wrakken bij «Poverel lo» belanden. Mensen die niets meer bezitten, mensen die niet eens meer bestaan. We wor den immers pas gelukkig wan neer we onze harten naar el kaar toe openzetten. Dat ge luk. aldus Vermeire, mag ik elke dag in Poverello beleven. Elke dag belanden daar im mers meer dan "200 Mensen die de armoede a.h.w. geërfd hebben, maar ook men sen die het ooit goed hebben gehad, maar bij wie alles stuk is gelopen ingevolge de leven somstandigheden. Wie het goed heeft, zei Jan Vermeire ook nog. is verant woordelijk voor degenen die niets hebben. Nadat spreker het verhaal deed van zijn bekering, zette hij uiteen dat «Poverello» be diend wordt door een twintig tal mensen, leken en religieu- sen, jongeren en ouderen, ge huwden en ongehuwden. Daarnaast springen nog zowat 150 vrijwilligers een dag in dc weck of in de maand in de bres. Poverello is gebouwd op drie krachtbronnen, aldus Ver meire. Op Jezus, op de ge meenschap en op de armen. Het zijn de armen die mijn rijkdom zijn geworden. Van hen krijg ik immers veel lessen in liefde. Men heeft het, besloot spre ker. vaak over de«Vierde We reld». over de armoede van bij ons. Die Vierde Wereld groeit inderdaad aan. maar men legt uitsluitend het aksent op dc ekonomische krisis. Ik ben geen boodschapper, ik herhaal echter dat je maar gelukkig kan zijn in dc mate dat je je hart openstelt. Pierre Van Rossem rend komitec Francois Dubois aan toevoegde dat dc midden- zette het rekord aantal ekspo- standers niet individualistisch santen en verwachte bezoekers de schuld van een malaise op in een dikke herfstkleurige anderen mogen schuiven maar verf. Hij noemde ook de pij- veeleer eens een auto-kritiek Iers waarop zon sukses stoelt: zouden moeten doen. Hij verstandhouding tussen orga- vroeg zich verder af, of de nizatoren en deelnemers huidige minder goede situatie (evenwichtig bij het initiatief niet meer te maken heeft met betrokken), de kwaliteit de voorgestelde artikelen, een zekere voorkeur voor hande laars uit de regio's Dender monde en Aalst, de binding het NCMV dat ieder lid óp elk met dc klanten, zo tijdens als niveau helpen wil. de KMO's 1 de hand een mutatie in de maatschap pij, dan met een ekonomische krisis Voor de desaangaande problematiek verwees hij naar de verkoop, en de steun van Het belang vele medewerkers die zich schetste hij o. i bij het salon betrokken i volgend sprekend cijfer- Op 8 december, nog een tijdje een tas soep aangeboden voor te Zcle: hcrfstwandeling te 2 verwijderd dus maar toch al dc prijs van 20 fr. Zelfs Sinter- Ie dijk. Alle wandelaars wo goed om in je agenda te note- klaas zal van de partij zijn. Hij den verwacht. Org.: Vakanti ren. organizeert Vakantiege- zal speciaal voor deze wande- genoegens Zelc noegens. afdeling Dendermon- ling twee dagen langer in ons Vrijdag 15 nov. tot en ra dc een verbondelijkc wande- land blijven heeft hij beloofd, zondag 17 nov weekend ling in Overmere. Dc Over- De wandelaars vertrekken om «Dc Linde» te Retic. Een dri meerse werkgroep zorgt voor 14 u. aan de jongensschool in daagse met een boeiend pn een schitterend parkoers, de Schoolstraat te Overmere. Iedereen weet Overmere lig gen, alleen al maar omdat men Aktiviteitcnkalender er de Donk heeft. Maar deze 1 tot 3 nov. en 8 tot 11 nov. pels-Serskamp-Schcllebelle. Berlaarsc deelgemeente heeft Herfstkamp van de verbondc- Zaterdag 16 en zondag 17 nc nog heel wat meer te bieden, lijke kampccrclub. Dit gaat vember: Gastronomisch week De wandeling van 8 december door op Info-Camping Oude- end te Spa. Lekkerbekken vertrekt aan dc jongensschool naardc. Info: Theo Wacgeman gen dit zeker niet missen, van Overmere en gaat voorbij 052-21.65.55. Info: Theo Waegcman 05! dc pastorie waar wijlen Zondag 3 november vertrek te 21.65.55. Org.: Vakantiegt pastoor Pennc de basis legde 14 u. aan de boskapel: Bos- noegens Grembergen. van een pracht van een mu- wandeling in Buggenhout-Bos. Zondag 17 nov. samenkorr scum. Een beeld van de Zcclse Warme drink halverwege de te 13 u. op de markt te Hai beeldhouwer De Beule roept wandeling. Info: P. Van Huy- me: Wandeling in het Verloi de herinnering op aan de Boe- neghem 052-33.48.61. Org. renkrijg. Via allerlei echte Vakantiegenoegens wandel wegeltjes bereikt men hout. dan de Donk en kan men echt Zondag 3 november: samen- Maandag 18 nov. te 19u30 in genieten van het mooie na- komst aan de kerk van Grem- Trefpunt: Nieuwjaarskaarte tuurschoon. Fauna en Flora bergen om 14 u. met de eigen maken. Org.: Fotoclub Den verdienen er de aandacht van wagen (personen zonder ver- dermonde de wandelaars. voer kunnen op een chauffeur Zaterdag 23 nov. om 20 u Men heeft de keuze tussen rekenen): herfstwandcling te dc polyvalente zaal van dc ka twee wandelafstanden (7 en 13 Baasrode. Vertrek vanuit de tholieke school te Scrskamp kilometer). Tijdens dc wande- Scaldis naar het Broek War- ling wordt aan de deelnemers me drank en belegde boter- Bos te Lokeren Info: M Mij Buggen- 052-47.97.82. Org.: Vakantie genoegens Hammc, dia avond rond «Grickcnlam bloemenweelde». Info: G hammen na dc wandeling. In- Vandcrhaegcn 091-69.31.32 Theo Wacgeman 21.65.55. Org.; Vakantiege noegens Grembergen. Maandag 4 nov. te 19u30 in 't Trefpunt: Fotogrammen ma- Org.: Vakanticgcnocgetu Scrskamp Zondag 24 nov. te 14 u aan de dekanalc kerk Lebbeke: deling in het Kravaalbos t< ken. Org.: Vakanticgenocgcns Affligcm. Info: A. Van Bicsei Fotoclub. Vrijdag 8 nov. 20 u. in het parochiaal centrum van Grembergen: informatie avond over het wandelwcck- end in Spa. Alle geïnteresseer den zijn welkom Info: Theo Wacgeman 052-21.65.55. Org.: Vakantiegenoegens Grembergen. Zaterdag 0 nov. tot en met maandag 11 nov.: Gastrono misch weekend te Rendeux Info: A. Vlacminck 052- 21.53.33. Org.. Vakantiege noegens Si Gillis. Zondag 10 nov. vertrek te 14 u. aan de kerk van Wcttcren ten Ede: Wandeling te Wettc- ren i.s.m. dc V.W.B. Vakan- ticgcnoegcns Laarnc wandelt mee. Lebbeke. De bestuursleden van het NCMV en de voorname genodigden op een rijtje, (v) ^"an de'Lheldescimur'f Dijkj 052-21.45.65 Org.: Vakantie- genoegens Lebbeke. Zaterdag 30 nov, om 17 u in Veer te Schellcbelle: Sinter klaasfccst voor groot en klein Info: Theo Wacgeman 052- 21.65.55. Org.: Kampecrclub. De eindejaarstcntoonstcllin van het Gemcentckredie «Schatten van de Armadai sluit aan bij het Europaliafcsti val dat een opmerkelijk sukse kent. Deze tentoonstellin loopt van 30 oktober tot 2 januari in dc Studio Gemeentekrediet. i Ifl standhouding met KSA bouw Heizijde. Hun staan ten dienste van onze vangsrepetities. Wij da"441"1' hen daarvoor. Wij van i kant depaneren op tech 22*30 vlak zeker en vast de vol KS A-manifestatie Pierre VAN ROSS 22.30 Sport - Of koteletten -je weet wel ribstukjes, «kot-» of «kortletten», het mogen ook «veirkeskrabkes> zijn over een gehoororgaan beschikken, zal de Lebbeekse toneelkring «Ömmekaar» in de komende decembermaand uit de doeken doen. Dan programmeert de jongste grootleb- beekse toneelkring immers zeven opvoeringen van «De koteletten hebben oren» van G. Leroy, een dolle klucht met spionage-ingrediëntenEen kreatie voor Vlaanderen bovendien. Als tweede seizoenproduk- tie brengt Ömmekaar in de loop van maart 1986 «Het Atelier» van J. Cl. Grum- berg voor het voetlicht. Over beide prod uk ties en over andere Ommekaar-ak- tiviteiten voorzitter André Lissens... Toneel In ons nog zo prille bestaan we zijn amper vier jaar jong kunnen en mogen we met grote tevredenheid terugblikken op een, naar onze mening althans, zeer produktieve toneelwer- king. Niet alleen op het klassieke toneelpodium wa ren we aktief. We namen immers ook het initiatief om een Lebbeeks K wis tor nooi te organiseren dat reeds aan een vijfde editie toe was en sinds een tweetal jaar gepatroneerd wordt door onze goeie vrienden van «Club 50». Het voorbije jaar zetten we bovendien een Grote Leb beekse Fiets zoektocht op. Spijts het barslechte weer mochten we toch 94 deelne mers inschrijven. Een twee de editie volgt. Dat we midderwijl ook nog aan toneel dachten en suk- sesvol de toneelscène be speelden, getuigt de grote weerklank die we van het publiek mochten ontvan gen. Tot zelfs buiten onze gemeentegrenzen. Even eens verheugend, aldus An dré Lissens, is het feit dat we erin slaagden nauwe to neelbanden te smeden met tal van ons omringende to neelverenigingen. O.m. uit het Dendermondse en na tuurlijk ook uit ons eigen Groot-Lebbeke. Blijkbaar is de komst van Ömmekaar bij de plaatselij ke toneelkringen niet onop gemerkt gebleven. On danks we in den beginne opmerkingen mochten in casseren, variërend tussen «boertig gelul» en «dema gogie», zijn we echt ver heugd thans te kunnen vaststellen dat dit op ons gekleefde «etiket» van «goedkope kluchterijen», eveneens het repertoire siert van onze toneelkom panen uit de O.-L.-Vrouw- parochie. Voor ons uiter aard geen bezwaar. In tegendeel. Gezien wij van mee taf aan bewust deze kaart trokken. Maar toch kunnen we ons niet van dat binnenpretje ontdoen te mogen vaststellen dat sa men met onze «Koteletten» er nog een klucht op de Lebbeekse toneelaffiche prijkt en als een paradijslij- ke vogel het Lebbeekse luchtruim doorklieft. Hoe een dubbeltje toch rollen kan! Nieuw bestuur Plichtsbewust en trouw aan onze principes, werd dit jaar een nieuw Ommekaar- bestuur verkozen. Zoals be paald door de statuten van de toneelkring en de vzw, had deze verkiezing plaats in de loop van de voorbije maand mei. Tot ieders ge zonde tevredenheid gebeurt dit trouwens om de vier jaar. Werden met algemeenheid van stemmen verkozen: Guy Pauwels, Luc Pieters. Petrus Van Stappen, Ste- faan Wesemael, Komel Leunis, André Lissens, Da niël Huys, Francis Lissens, Jo Abbeloos, Dirk De Rid der en Hilde Van Mol. Onze trouwe, noeste medewer kers konden him lidmaat schap eveneens vernieu wen. We vonden het tof nieuwe gezichten te mogen verwelkomen, die in de toe komst hun beste toneel beentje meer dan behoorlijk zullen kunnen voorzetten. Wij startten eveneens met een club van steunende sympathisanten, waar ter loops gezegd, iedereen deel kan van uitmaken. Voor de luttele som van 100 fr. 's jaars blijven deze mensen geheel op de hoogte van Ommekaars aktiviteiten en kunnen zij er in bepaalde gevallen, daadwerkeüjk aan deelnemen. Werden als nieuwe wer kende leden opgenomen: Yvette De Meersman, René Van Ransbeke, Magda Cooreman, Christel Walrae- vens, Yvonne Philips, Hilde De Bruyn, Denis Maes, Rita Vinck, Maria Van der Steen, Willy Lissens, Vicky Dierickx, Els Aeyels, Pasca- le Hauwelaert, Hilde Van Avermaet, Luc Van Hove, Paul Troch, G. Brussel mans en Desiré Bosman. De koteletten hebben oren Met de regelmaat van een klok worden door het Ommekaar- Ieeskomitee allerlei toneel- brochures ingelezen. André Lissens: We zijn er ons terdege van bewust dat we het «gulle lachgenre» moeten behouden, maar we anderzijds moeten trachten ook andere genres on der de knie te krijgen. De produktie van «Plots» was daar trouwens een voorbeeld van. Het is overigens echt geen si- nekure gepast toneelwerk te vinden, rekening houdend met diverse faktoren als mogelijk heden, orginaliteit, het al dan niet aanslaan bij het publiek enz. Eén onzer wensen is te trachten een oringineel werk of desnoods een minder be kend werk (cfr. «De plezante begrafenis van...») op de plan ken te zetten. Uiteindelijk viel onze keuze dan ook op een nieuwe Vlaamse kreatie «De koteletten hebben oren» van H. Cooremans, naar het Fran se «Les entre-cótes ont des oreilles» van G. Leroy. De eisen van ons trouw pu bhek indachtig kunnen en mo gen we gerust zijn met de ge dane keuze. Van begin tot eind wordt het opnieuw lachen ge blazen. Erewoord! Dat er sedert geruime tijd over onze nakende produktie wordt gesproken is in ruime mate te danken aan de bereidwillig heid van een aantal plaatselij ke beenhouwers, die lukraak gekozen, onze publiciteitskam- pagne ondersteunden - waar voor onze dank - door hun kliënteel te vergasten op een mogelijke gratis toegang tot dit spektakel. Op die wijze wer den niet minder dan 160 gratis toegangskaarten verspreid. Wat is er loos in «De kotelet ten hebben oren»? Beenhou wer De Mesmaecker krijgt plotseling, na tien jaar kom- plete stilte, zijn broer op be zoek. Dit heerschap dat tal van watertjes doorzwommen heeft, blijkt zich nu de job van geheim agent te hebben aange meten en heeft, per ongeluk, een verkeerd persoon uit de weg geruimd. Zijn bedoeling is nu de frigo van zijn broer aan te spreken, kwestie van het lijk veilig te verbergen en fris te houden. Wanneer nu blijkt dat Alfred de beenhouwer een hart heeft van bezekesbrood, hij getrouwd is met iemand die ook een hart heeft, maar dan zonder rozijnen, hij een won dermooie vrouw over de vloer krijgt, die meer dan belang stelling betoont voor onze vriend, zij achteraf nog een ganse bende «kameraadjes» meebrengt om de boel op te vrolijken, maar die vriendjes echter de gevaarlijkste spion nen zijn die ooit door de Russi sche KGB opgeleid, de buur vrouw op de meest onmogelij ke momenten komt binnenval len, het lijk niet het juiste blijkt te zijn, en nog veie ande re lijken volgen, de contra spionage er nog een mannetje op afstuurt, er een microfilm wordt gezocht, de beenhouwe rij bijna met hebben en hou wen de lucht invliegt, kotelet ten worden gesneden aan de lopende band, dan zal ieder een moeten toegeven dat «De koteletten hebben oren» uit groeien tot een vuurwerk van de bovenste plank. Evolueren op de scène: Ste- faan Wesemael, Lena De Mol, Guy Pauwels, Hendrik De Leeuw, Gustaaf Moortgat, Marleen Chalmet, Rita Vinck, Denise Maes, Kornel Leunis, Vicky Dierickx, Jo Abbeloos en Louis Wesemael. Verlenen verder hun medewerking: Dirk De Ridder, de Ömmekaar de- korploeg o.l.v. Petrus Van Stappen en Daniël Huys, Rudy Robrecht, de gebroeders Hey- mans, schoonheidsinstituut Vicky, André Lissens. Hilde Van Mol, Demcy Stevens en Els Van Nieuwenhuyse. Guido Van Praet en Luc Pieters De voorstellingen hebben plaats op 13, 14, 15, 20, 21, 22 en 23 december, telkens te 19.30 uur in zaal Heidehof, Heizijdestraat te Lebbeke Re- serven kan vanaf zaterdag 30 november te 9 uur, in Gastof Bierboom, O.-L.-Vrouwstraat 1 te Lebbeke (21.71.74). De huis-aan-huisverkoop start in de loop van de eerste helft van november. Vermelden we nog dat het stuk op video-kasette genomen wordt en ter beschikking ge steld wordt van minder-vali- den. Plannen bestaan boven dien om ook een geluidskasset- te te maken. Eind november reeds, beklem toont André Lissens, starten we reeds met de herhalingen van onze tweede produktie «Het atelier» en dit terwijl we nog in volle produktie zitten met onze «Koteletten». Graag vestigen we er de aan dacht op dat wij voor deze twee stukken totaal andere ak- teurs en aktrices op de been brachten. Dus een totaal ande re cast. Niet minder dan 25 mensen maken hun opwach ting in de twee produkties sa men. zonder van de figuran tenrollen te spreken. De realisatie van «Het atelier» - regie Mare De Vlieger» - loopt eveneens gesmeerd, dankzij de bereidwillige mede werking en de familiale ver-

De Voorpost | 1985 | | pagina 22