WILLY MEERSMAN HEEFT VERTROUWEN IN PAUL VAN HEMELRIJCK SPEKTAKEL VERDIENDE DOELPUNTEN MELSELE KOMT OP DERDE PLAATS NVALLENDE THUISPLOEG KRIJGT DEKSEL OP DE NEUS ONDANKS ZWAKKE START VW Hamme - Lauwe 1-0. Pirelli opnieuw in goede doen. Hij deelde weer zijn Temse-Olsa Brakel 3-1. De Brakelse defensie werd onder de voet gelopen. Zelfs Patrick Van de Vel kwam er zich mee moeien en scoorde, (dw) MELSELE - BORSBEKE 1-0 H omknelling loswrikken. Het HIHIHH was de ploeg duidelijk aan te Temse-Brakel 3-1. De wederopstanding van KSV Temse na z'en dat er n°g niet voldoende twee nederlagen. Van Buynder wipt hoger dan tegenstrever J^°hes!e was- Logisch natuur- 111L n G mGn UIO^I r 'li mitra Menige lezer zal zich bij de seizoenstart nog herinneren we schreven over een plocgjc uit het noorden van het Waasland dat de promotie vierde naar eerste provinciale doch daar allicht niet lang zou vertoeven. We hadden het toen over Svelta Melsele. De Sveltanen kregen bij de kompetiticstart immers af te rekenen met de blijvende inak- tivitcit van de als spelmaker aangetrokken Luk Van Haeve- Melsele was meteen door iedereen gedoemd om het niet lang vol te houden in eerste. Dat de logica in het voetbal echter niet bestaat mag de jongste negen wedstrijden wel bewezen zijn. Melsele vertoeft immers op een schitterende derde plaats op twee punten het leidersduo Racing Gent en Standaard Wettcren. Tegen Borsbekc haalden de Sveltanen vorige zondag een vijfde thuiszege dit seizoen. Nog geen enkel punt werd op eigen veld dus reeds prijsge- gcen Dat stemt meteen tot nadenken. Het werd een harde wedstrijd op Melsele waar ro de lantaarn Borsbekc absoluut een punt uit de branding wilde slepen. Dat de duels keihard werden uitgevochten bewees de kwetsuur van thuisspeler Mark Van Strijdonck die reeds in het eerste kwartier met een knieblessure diende te worden vervangen. Melsele kontrolcerde de ge hele eerste helft doch kreeg daarbij toch maar weinig doel kansen omdat Gerard De San- ghere de verdediging van de bezoekers netjes gesloten hield. De thuisploeg bleef echter ook in de tweede helft vrank- weg haar kans gaan. Zoals het de jongste drie wedstrijden dan ook gebeurde leverde die tweede helft voor Melsele de zege op. Melsele kreeg nu wel kansen langs Paul Decker die het van ver probeerde. Ook Patrick Waem wrong zich doorheen de defensie doch schoot naast. Intussen bleven de duels bit- siger verlopen Toen Wendcl Storms (Melsele) op foutieve en hardhandige wijze werd aangepakt revancheerde Wen dcl zich en meteen mocht hij zich met een rode kaart naar de kleedkamers begeven. Mel sele deed het dus verder met tien man doch met tien ging het blijkbaar beter want op een tiental minuten van het einde kon Melsele wél wat het voordien met elf spelers niet kon: scoren. De aktic begon bij Gerrit Toté die op links doorging en een scherpe voor zet afleverde. De hoogopve- rende Dirk Smet had geen moeite om het leder voorbij de wanhopig springende doelman Van Bocxstael te krijgen. Melsele hield in de slotfaze de deur netjes gesloten zodat het bij een nipte duurbcvochte 1-0 zege bleef. Dat de sfeer Naus van B rakel, (dw) lijk als men weet dat zowel Van Haver als Geens gekwetst afwezig bleven. Verbeke, pas terug uit kwetsuur begon ook al op de bank, terwijl Volcke- rick en doelman Bosman nog niet aan trainen toe zijn. Tem se speelde dus met een onuit gegeven opstelling. Na een kwartiertje studiewerk wisten de blauwwitten toch waar ze een medemaat konden vinden en meteen kwam er ook lokale druk. Halfweg de eerste helft kwam dan ook reeds de gelijk maker. De aktie begon op het middenveld bij Patrick Van de Velde die twee tegenstrevers uitschakelde. Vanop de zijlijn gaf hij achterwaarts tot bij de vrijstaande Peter Rombaut die het leder op zijn beurt mooi in de loop speelde van de doorge- spurte Van de Vel die raak trof. Temse was meteen gelan ceerd. Voor rust zou Van Spit- tael nog eens uithalen doch zijn schot werd via een verde diger en doelman De Cubber onschadelijk gemaakt. Na de koffie bleef de thuis ploeg drukken. Speler-trainer Jaak Goossens zette zijn ploeg diverse keren in de richting van het bezoekende doel doen een tweede doelpunt bleef voorlopig uit. Na 25 minuten beuken was het dan toch raak. Opnieuw lag Goossens aan de basis van de aktie. Met een verre voor zet bereikte hij het hoofd van Kenny Van Spittael, die ver lengde het leder tot bij de aanstormende Frank Van Buynder die in één tijd in schoot. Olsa Brakel moest nu wel meer risiko's gaan nemen zo dat er nog meer ruimte kwam voor de thuisploeg. Op één van de vele kansen die er in die slotfase nog kwamen zou Ed win Bynoc dan ook de einduit slag op het bord kunnen zetten. "Een alleszins verdiende ze ge", besloot voorzitter Van Der Gucht achteraf. Met een halve noodploeg hebben wij na twee nederlagen thuis tegen Racing Gent en vorige week bij Melsele de kentering te weeg gebracht. Wanneer wel dra onze gekwetsten gerekupe- reerd kunnen worden, zal Temse er op het einde van de heenronde opnieuw staan." Met de ziekenboeg van Temse gaat het momenteel ta melijk goed. Doelman Bos man is geopereerd aan de me niscus doch zou binnen een drietal weken terug onder de lat staan. Luk Volckerick werd uit het gips gehaald en hervatte de loopoefeningen terwijl ook de blessures van Van Haver en Verbeke nu volkomen geheeld zijn. Enkel Zeienaar Jan Geens is nog op de sukkel. In het derby op Melsele liep Jan een scheurtje op in de ge wrichtsbanden en die kwetsuur bezorgt de blonde jongeling uit Zelc nogal wat ongemak Zondag neemt Temse het op bij FC Latem dat vorige zon dag een verrassende zege boekte tegen Evergem. Latem sukkelt momenteel ook met heel wat gekwetsten doch kan wel rekenen op een gemoti veerde 'invallersploeg'. M elsele-Borsbeke 1-0. Svelta Melsele blijft verbazen in eerste provinciale. Het won achteraf natuurlijk haast eufo risch was hoeft nauwelijks ge zegd. Zowel spelers als trainer en bestuur begrepen het blijk baar niet goed; door het falen van de andere kopploegen ste gen de Sveltanen naar de der de plaats. Opletten nu maar dat het dit seizoen in eerste provinciale niet wordt wat vroeger reeds in lagere reeksen gebeurde en waarin Melsele in nen van het dak speelde doch de terugronde het dan pres teerde om bijna geen enkel punt meer te rapen. De spelers zijn echter dub bel en dik gemotiveerd om de geschiedenis te herschikken. Afwachten dus maar wat het wordt zondag op het eveneens onderaan geklasseerde Een dracht Winnik, waar Melsele s gast is. Temse-Brakel 3-1. De Brakelse doelman kreeg meer dan de handen vol, maar Bynoe zal VOETBAL 3° Nationale De Voorpost - 1.11.1985 - 27 ÏENDRACHT ZELE - MERCHTEM 1-2 )e vrees dat Merchtem de boeman zou worden voor de «else leiders is in het recente duel bewaarheid. Het is iteindelijk op een ongelukkige nederlaag uitgelopen om- lat de thuisploeg dit seizoen nooit zo uitdrukkelijk baas is jeweest. )at het allemaal tegenzat leek reeds op de zesde mi- toen De Buyser twee keer loest graaien op een kopbal an Frank Van den Broeck. 'olgens de Zeelse spits was de al minimum dertig centime- ers over de doellijn geweest. )p twee minuten tijd kon iferchtem zijn defensieve aan dik tweemaal op rij verzilve- en De thuisploeg ging nog luidclijker in de aanval maar oelman De Buyser leek niet c vermurwen. Rond het half- jur ranselde hijzelf een mis- uki ontzetten van De Gucht lit zijn doelvlak. Op slag van ust kwamen de bezoekers nog «ns over de middenlijn en neteen was er een sekure Van ■uyvelde nodig om een poging an Dirix met de vingertoppen l bezweren. Een vrijschop- loelpunt van Alain Cneudt ;ort na de herneming bracht lieuwe hoop bij de thuisploeg. Merchtem kwam nog nauwe lijks in het scenario voor maar De Buyser bleef zijn kooi met allure verdedigen. Tot wan hoop van de Zeelse supporters verknalde Van den Broeck de mooiste kans tot de bezoekers op de 29ste minuut aan hon derd procent afwerkten. Kiekens snoepte Cooreman de bal af en voor de vrijstaande Vermeir waren er geen proble men meer. De lokalen kregen een minuut later een kompen- satiestrafschop nadat er reeds tweemaal voor handspel werd geclaimd. Ref Sandra dwong Alain Cneudt tot tweemaal toe de bal te herschikken op de stip. De Brusselaar knalde hierop raak maar de ref annu leerde de treffer omdat Cneudt het fluitsignaal niet had afge wacht. De herneming ranselde De Buyser met een schitte rende refleks uit zijn doel zo dat de laatste kans op een terugkeer de mist inging. De melding achteraf dat Een dracht ook na deze eerste thuisnederlaag mee aan de lei ding bleef kon Frank Van den Broeck - diep in de tweede helft vervangen door trainer Pfaff - diep ontgoocheld niet boven deze onverdiende ne derlaag te hijsen. «Mijn kop bal werd over de doellijn ge stopt door De Buyser. Zoiets moest de lijnrechter toch ge merkt hebben?», vertelde de Lebbekenaar aan iedereen die het horen wou. «Wordt dit doelpunt gevalideerd krijgen we een andere wedstrijd en wint Merchtem hier nooit. Als je alles analiseert hebben we de bezoekers omzeggens niet gezien. Nooit overklasten we een tegenstander dit seizoen op een dergelijke manier Dat gelul bij die strafschop heeft de deur voorgoed dicht gedaan. Bij een 2-3 stand was alles nog mogelijk geweest. Ook mijn mislukte doelpoging beteken de brute pech. Vorige week hing die bal in de touwen nu vloog hij over.» (Joost Arens) HAMME - LAUWE 1-0 V.W. Hamme heeft tegen het Westvlaamse Lauwe een moeizame overwinning behaald die het voor een groot stuk te danken heeft aan de attente en sekure tussenkomsten van zijn doelman, Paul Van Hemelrijck. De derde keeper in ry (De Wilde en Amelinckx zijn nog steeds gekwetst) behaalde tijdens de wedstrijd een paar onderscheidingen. Dat was o.m. het geval net voor de rust toen hij een stevige kopstoot van Staelens in hoekschop keerde. In de tweede helft toen diezelfde Staelens alleen in de zone van de waarheid infiltreerde en later toen Ducolombier ongehinderd naar doel mocht koppen. Telkens was de jonge Hamse doelman bij de pinken. Gew. Miniemen A: Zele - V.W. Hamme, 14 u. Gew. Miniemen B; V.W. Hamme B - Robur, 10 u. Preminiemen A: Grembergen - V.W. Hamme A, 10 u. Preminiemen B: V.W. Ham- me B - Lokeren, 14 u. Preminiemen C: V.W. Ham- me C - Opdorp, 10 u. Zondag 3.11.1985: Prov. Juniors: V.W. Hamme - Oudenaarde, 10 u. Prov. Scholieren: V.W. Ham- me - Oudenaarde, 10 u. E.D.M. (Bevordering LEDE - OOSTENDE 0-0 «de heeft een zeer verdienstelijke wedstryd gespeeld tegen een bijwijlen sterk akterend Oostende. Niettegen- taande de mist waren heel wat supporters naar de )penveldstraat afgezakt. Vooral de kustjongens zouden unnen rekenen op de vokale steun. Jammer genoeg rielen er geen doelpunten te verwelkomen. Toch werd nog nar eens het bewys geleverd dat een wedstryd best lenietbaar kan zijn zonder doelpunten. Lede verdiende dfs op basis van zyn prestaties in de tweede helft de •verwinning. Oostende, een titelkandidaat, zo aan de klap ouden, het verdient alvast alle lof. Het begon zeer goed voor de buisplocg. Zonder schroom okken de lokalen in de aan- al en meteen diende Witte- rongcl een zeer gevaarlijke ipslag van Geert Mertens te tutralisercn. Van Tilburg kende zich vaak vooraan aan W zorgde voor verschillende (vaarlijke staaltjes. Oostende erstcldc zich moeizaam maar Grist toch rond het halfuur een «bitterende aanval in elkaar te Beken. Tavernier lanceerde locn op een gepaste manier de toere Woodruff die mooi loorstak naar de kalende Priem Laatstgenoemde duw de de bal echter tegen de paal. Lede schrok wel even zodat Oostende nu het laatste kwar- cnki tier van de eerste helft volledig rist op te eisen. Zo kopte Woodruff gelukkig voor de "luisploeg nog eens in de han- eret den van Vijt op voorzet van Priem. Beiden waren duidelijk de gevaarlijkste heerschappen bij de bezoekers. Na de koffie kregen we ech ter een totaal andere wedstrijd te zien. Nadat Oostende in het eerste bedrijf iets gevaarlijker was geweest dan Lede, wisten de thuisspelers het tij volledig te doen keren. Het begon alle maal met een hoekschop van een bedrijvige Mertens. Car rier kopte gevat op doel maar Frans Van der Schueren wist zich niet vlug genoeg weg te trekken om de bal doorgang te verlenen. Net daarna alweer gevaar voor het doel van Wit- tcwrongel. Na een vrijschop van Van Tilburg omgebogen met het hoofd van Mertens, stond de Oostendse doelman alweer op de goede plaats. Lede bleef komen en nu was het de beurt aan Frans Van der Schueren om voor gevaar te zorgen. Oostende voelde zich nu verplicht om alles op de verdediging te koncentrercn en men hield enkel Woodruff vooraan. Een kopslag van Bet- tens sloeg nog nipt naast ter wijl Wittewrongel een poging van Carrier diende ongedaan te maken. In het slotkwartier werd Franky Van der Schue ren nog ingebracht maar ook hij kon het verdiende doel- puntje niet meer forceren. Oostende gaat wel na het ver lies van Zele mee aan de lei ding. In derde nationale ken nen wij nu vier leiders: Eke- ren. Zele. Oostende en Eeklo. Lede nestelt zich op een veilige plaats in de middenmoot en won alvast van Oostende met de punten. De scheidsrechter: De Lange Jong Lede: Vijt, Verhelle, Mertens. Van Tilburg, Bct- tens. De Rijck, De Winne Gerrit, Loopmans (76' Franky Van der Schueren), Lorre. Frans Van der Schueren, Car rier, Van Zande en Vergeylen Oostende: Wittewrongel. Van Kerkhof, Hagers, Muyllaert, Priem (78' Vanderhaeghe), Van Haecke, Belligh, Bellaert, Jonckheere, Woodruff, Taver nier (70' Vandeput) en Mac- «Och ik sta er om de ballen te plukken,» zegde de twintigjari ge Van Hemelrijck na afloop. «Het is gewoon mijn taak. Ik leef naar iedere wedstrijd toe en poog er het beste van te maken. Dirk Van Buyten als organisator in de verdediging schenkt mij vertrouwen. Ik ben voor een groot stuk op hem afgestemd. Hij geeft richtlijnen. Mijn kollega's voetbalden te gen Lauwe met meer inzet en overgave. In het begin kregen we een aantal kansen. Was het 2 of 3-0 geworden dan was de wedstrijd rustiger verlopen. Nu bleef er spanning tot het einde.» Te weinig durf «Ik meen dat iedereen er op nieuw zin in heeft, na de wijzi ging aan de sportieve top» meent Franco Pirelli. «Heb je gezien met hoeveel overgave en inzet we hebben gevoetbald? Het is de eerste keer dit seizoen dat ik tot die vaststelling kom. We zijn flink van stapel gelopen, maar zijn later teruggeplooid. In de tweede helft hebben we ons herpakt. Ik meen dat we met nog meer lef bekwaam moeten zijn om betere resultaten af te dwingen en op te rukken in de algemene rangschikking. Som mige voetballers raken nog te veel in paniek. Die vrees moe ten ze overwinnen. Pas dan zullen we een sterk team zijn dat tot veel in staat is». Nog veel werk «Er zal de komende weken nog hard moeten gewerkt wor den,» meent raadgever Willy Meersman. «Ik ben tevreden over de winst, maar vooral over de ingesteldheid. De spelers zijn tot het uiterste gegaan. Toch heerst er een gebrek aan ver trouwen. Uit gesprekken was ik reeds tot die vaststelling ge komen en ook op het veld is dat gebleken. Er moet meer lijn en vooral kollektiviteit in de ploeg komen. In de tweede helft verloren we onze greep op het middenveld. Dat liet de bezoekers toe zich te organise ren, op te rukken en te drei gen. Keeper Van Hemelrijck was bij de zaak. Die jongen heeft mij in gunstige zin verrast. Het was de eerste keer dat ik hem aan het werk zag. Het is een belangrijke troef voor een ploeg wanneer je over drie keepers beschikt die een waar dige rol in de vierde klasse kunnen vervullen.» Programma van de wedstrijden voor het komend weekeinde Zaterdag 2.11.1985: Prov. Knapen: V.W. Hamme - Ninove, 15.30 u. Prov. Miniemen: V.W. Ham- me - Ninove, 14 u. Gew. Knapen: Gerda - V.W. Hamme, 15.30 u. klassieke voorzetten uit vh KSV TEMSE - OLSA BRAKEL 3-1 KSV Temse nam tegen Olsa met een grondscherend schot Brakel geen al te beste start, riet hij doelman Verberckmoes KW Hamme - Lauwe 1-0. De Hamse Vanhaecke kwam deze keer niet tot scoren (vh) Na amper 1 minuut spelen kansloos, stonden de bezoekers immers Temse kon zich in de eerste reeds op voorsprong. Van der fase van de wedstrijd trouwens Stock kon alleen opkomen en moeilijk uit de bezoekende .id f „i 1e Provinciale VW Hamme - Lauwe 1-0. Een vertrouwd beeld op VW Hamme: Willy Meersman opnieuw in de dug-out. Zo te zien kijkt hij naar een spannende faze (vh)

De Voorpost | 1985 | | pagina 27