SENSATIONELE DERBY SINT-NIKLASE DERBY "UIT DE OUDE DOOS" TOPPER EINDIGT ONBESLIST SINAAI RUKT OP |a i VERRASSEND MAAR VERDIEND GEVLEIDE ZEGE GELIJKSPEL WAS LOGISCHER NIPTE ZEGE PRODUKTIEVE THUISPLOEG EDO DE RUIMTE IN ^(liefhebbersvoetbal( mm 30 - 1.11.1985 - De Voorpost GERDA SINT-NIKLAAS - WB SINT-NIKLAAS 2-1 Voor de schok van de Sint-Niklase provincialers Gerda en WB Sint-Niklaas waren niet minder dan 633 betalende toeschouwers naar het terrein van FC Gerda aan de Kiokkedreef in Sint-Niklaas afgezakt. Meteen een bewys dat de Sint-Niklazenaren, nu het met Sportkring heelwat minder gaat, toch nog de weg naar het voetbalveld weten te vinden. VOETBAL 4e Provinciale Die kijkers werden zekér niet bedrogen voor hun geld en kregen een spektakulaire der by te zien tussen twee ploegen die bij de aftrap nog geen en kele wedstrijd hadden ver loren. White Boys eiste het eerste initiatief voor zich op langs Lucien Moerloos die tot twee keer toe op doelman De Pels- maecker besloot. White Boys bleef in de gehele eerste helft de toon aangeven en kwam na een goed kwartier dan ook aan de verdiende ope ningstreffer langs Jan Van Lierop die een inzenden van opnieuw Moerloos overnam. Ditmaal was de sublieme doel man De Pelsmaecker dus wel verslagen. Toch zou FC Gerda nog voor de rust op gelijke hoogte komen. Johan Mervaillie ging zijn flank af en leverde een uitge meten voorzet af tot op het hoofd van goalgetter Yves Van De Neucker die ook nu weer raak trof. Na de rust bleven de bezoekers de beste kombinaties op de grasmat leggen. Gerda moest zich beperken tot het opvan gen van de bezoekende akties en kwam er zelf enkel op de tegenaanval uit Bij een van die counters kre gen de lokalen een hoekschop. Jaak Heirman trapte de bal, een verradelijke inswinger, tot bij de tweede paal waar hij op een ongelukkige wijze door doelman Van De Kerckhove in Dat het provinciale voetbal herleeft werd zondag aan de Kiokkedreef in Sint-Niklaas nog maar eens dude- lijk. Met meer dan 600 betalende n mocht het Sint- Niklase provinciale derby tussen White Boys en Gerda daarvan profiteren. Logisch dus als je weet dat er voor een match in hogere afdelingen dikwijls toegangsprijzen worden gevraagd waarvoor je een heel seizoen lang naar vierde provin ciale kan gaan kijken. Dat het spelniveau wat lager ligt is dan wel normaal doch aan spankracht ontbreekt het meestal niet. Dat kwam ook op Gerda tot uiting waar de White Boys de best voetballende ploeg waren maar waar de thuisploeg Gerda uiteindelijk toch met beide punten aan de haal ging. De beide oefenmeesters hadden naderhand dan ook heel wat te vertellen. Willy De Meyer (White Boys) stak zijn ontgoocheling na de nederlaag niet onder stoelen of banken. De best voetballende ploeg had volgens hem verloren en dat lag vooral aan drie redenen: eerst en vooral het sterke spelen van doelman De Pelsmaec ker van Gerda, tweedens het falen van de eigen aanvallers en de foutjes in de eigen defensie. De Gerda-trainer Beyltjens bekeek het natuurlijk anders. Hij meende dat Gerda vanuit een defensief spelpatroon een degelijke partij had gespeeld zonder daarom opvallende kansen te krijgen. Bovendien stelde hij nog dat de ploeg uit een verdedigende rol moet komen gezien de twee snelle spitsen Van de Neucker en Gorrebeeck. Meteen zijn de titelkansen voor Gerda reëel. Eksaarde - Sinaai 0-2. De mannen van Sinaai doen het goed de laatste weken. (polo)\ AAIGEM - EDIXVELDE 1-1 Gerda-White Boys 2-1. Doelman Patrick van Gerda moest de overwinning vrijwaren met enkele opmerkelijke tussen komsten. (dw) eigen netten werd geklopt. In het laatste deel van de wed strijd probeerde White Boys nog alles in te zetten om toch één punt te halen doch de kansen voor onder andere Moerloos leverden geen succes meer op, ook al omdat Gerda in de slotfaze meer dan na drukkelijk verdedigde Mis schien hadden de bezoekers dan ook wel recht gehad op één puntje... Zondag is er echter revanche mogelijkheid voor White Boys dat naar het toch ook wel hoog geklasseerde Boonwijk trekt. Gerda van zijn kant maakt de verplaatsing naar Verrebroek, steeds een lastige klant op ei gen veld. Aaigem heeft heel wat werk moeten verzetten om nog een puntje te behalen in een kon- frontatie aan de top. De thuis ploeg kende al meteen het na deel om reeds vroeg op achter stand te worden geplaatst. Er waren pakweg een tiental mi nuten gespeeld. Geen nood echter. Aaigem bleef aanval len maar Edixvelde van zijn kant kon toch gaan rusten met een geringe voorsprong. De bezoekers waren de betere ploeg in die eerste helft. In de tweede periode werd de thuis ploeg eindelijk zichzelf. De kansen stapelden zich op. Edixvelde kende echter veel geluk zodat de minuten maar verstreken in hun voordeel. Aaigem wist maar niet te sco ren ook al liep Fiiip Boterberg een paar keer tegen een mooie kans aan. Gerechtigheid ge schiedde dan toch in het slotkwartier. De bezoekende doelman kon een hard schot onvoldoende klemmen en de goed gevolgde Geert Verlin den scoorde. Zo bezorgde hij de thuisploeg waar ze zeker recht op had. Indien er een ploeg diende te winnen was dit zeker Aaigem geweest. Ach teraf waren de mensen van het EKSAARDE - SINAAI 0-2 Herleving Sinaai rukt merk waardig op dc jongste weken. De manschappen van oefen- meester Van Bossche haalden tien op tien uit in de jongste wedstrijden en staan dan mo menteel ook op een gedeelde derde plaats met WB Sint-Ni- klaas. Sinaai telt nog één punt achterstand op Gerda Sint- Niklaas en twee punten op de ook nog ongeslagen leider Sombeke. Deze twee ploegen zijn echter ook de eerstvolgen de tegenstanders van Herle ving. Meteen zal men aan de Vleeshouwerstraat wel snel weten waar de klepel hangt. Op Eksaarde kon Sinaai echter pas in de tweede helft zijn wil opdringen. In de eerste helft waren er amper opwindende fazen geweest en met een logi sche 0-0 trokken we dan ook naar de kleedkamers. Ook na de rust wilde het bij de Sinaaise aanval, bij wie Franky Schatteman ontbrak wegens een blessure, aanvankelijk niet vlotten. In het laatste halfuur zou de druk echter wel be loond worden. Eerst kon Dan- thuisbestuur evenwel tevi dat er niet verloren werd.l omstandigheden waarinL wedstrijd verliep mocht I zeker niet mopperen. VoL blijft onberekenbaar erL]/sei zijn niet steeds diegenen ó^ente overwinning verdienen - ook krijgen. Volgende T wacht alweer een zware 1 voor Aaigem. Nu komt 9 kamp op bezoek. Alvast 1 katje om zonder handi nen aan te pakken. (c.i ny De Ruyte een persoo ilsof nummertje afronden en i»nda voor het einde bracht hi v stand op 0-2 toen hij een in 0 den van Van Acker te nam om de uitgelopen man te grazen te nemen. Sinaai krijgt zondag de Nn' wedstrijd tegen Somb itges voorgeschoteld, belang tlati' ipit« meteen reeds voor de ti pelei terwijl FC Eksaarde het verplaatsing opneemt te het gelijk gerangschikte Wi tebeke. mzel Gerda-White Boys 2-1. Het werd een faire wedstrijd. Verschaevel geraakt hier voorbij de Gerdaverdediging (dw). HOOGEINDE-WACHTEBEKE 3-1 RUPELMONDE-BOONWUK 0-1 Gerda-White Boys 2-1. De Gerda-defensie kreeg het zeer moeilijk tijdens de laatste stormloop van de White Boys (dw). STRAATJE STEKENE-MEERDONK 2-1 In een rommelige wedstrijd kon geen van beide ploegen in de eerste helft een noemens waardige doelkans afdwingen De beide verdedigingen ble ken te sterk. Het enige gevaar of wat daarvoor kon doorgaan, kwam er met drie persoonlijke akties van Erwin Van Camp voor de thuisploeg doch hij kon tot drie keer toe niet af werken. In de tweede helft was er dan toch wat meer animo in de wedstrijd. 12 minuten na de rust kon een kollektieve aanval van de thuisploeg met een doelpunt worden afgerond. De aktie vertrok op het midden veld, vandaar ging het naar de flank tot bij Rottiers die een indraaiende voorzet afleverde. Het leder werd daarbij onge lukkig gedevieerd door een be zoekend verdediger en meteen was het 1-0. Straatje ging echter meteen op dit ene doelpunt teren en dat bekwam hen slecht. Tien mi nuten voor het eind mochten de bezoekers een vrijschop ne men op zo'n 25 meter van het doel. Van den Bogaert kanjer- de in de muur doch in de rebound had hij wel het geluk aan zijn zijde (1-1). Vlak voor het einde kon het slotoffensief van de thuisploeg echter nog in een winninggoal worden om gezet. Goossens ging alleen door op de flank. Met een scherpe voorzet bereikte hij het hoofd van de hoogopve- rende Van Camp die met één rake kopstoot dc 2-1 eindstand op het bord bracht. Op basis van de kansen zou je kunnen stellen dat Stekene de zege verdiende doch het matte spel- plein rechtvaardigde ook de bezoekers een punt. Door de ze zege schuift Stekene echter wel op naar de middenmoot terwijl Mcerdonk nog steeds onderaan blijft bengelen. Zondag neemt Straatje het op tegen Lutterzele in Dender- monde, terwijl Meerdonk thuis Rupelmonde te bekam pen krijgt. Deze wedstrijd kan je gerust bestempelen als de partij der gemiste kansen. Bij de thuis ploeg lukte nu eens geen enke le aanval zoals het hoorde. Zowel De Keyzer als Van Hoornweder, de twee spitsen, konden het leder niet in doel krijgen. Na een eerste helft meteen drukkend Rupelmonde trok ken we met 0-0 de kleedka mers in. Na de rust probeerde Boon- wijk er uit te komen, echter wel zorgvuldig de eigen verde diging in dc gaten houdend. Boonwijk was immers de 10-1 pandoering van de week voor dien bij Moerbeke nog bijlan ge niet vergeten en wilde kost wat kost tegendoelpunten ver mijden. Toen de bezoekers er dan toch Hoogeinde doet het goed de jongste weken en haalde tegen kopploeg Wachtebeke op nieuw verrassend uit. Reeds vroeg in de eerste helft kreeg de thuisploeg een enig mooie scoringskans doch Smet schoot over. Na tien minuten was het echter toch raak toen Impcns een uitgespeelde aktie in doel verlengde. Vlak voor rust kon Hoogeinde de bezoekers een morele op doffer bezorgen. Smet ging al leen door, hij betrok Impens in een dubbelpas en kreeg het eens deftig uitkwamen was het raak. Na precies een uur spel schoot Pieters van ver en het leder week af op een lokale arm. Meteen was de doelman geklopt en ging Boonwijk zich massaal in verdediging terug trekken om het gescoorde doelpunt met hand en tand te verdedigen. Een alleszins gevleide zege de plaats in de rangschikking AvJLJL JL Ei IAmIA U IJ stijgt. Voor Rupelmonde bre ken er donkere tijden aan. Na deze nederlaag is Olympia im mers op de voorlaatste plaats verzeild geraakt. Rupelmonde kan zich zondag echter herpak ken op Meerdonk terwijl Boonwijk het thuis opneemt tegen White Boys Sint-Niklaas en dat is meteen een topper. leder dan precies op tijd terug in de voeten om er 2-0 van te maken. Wachtbeke moest in de tweede helft snel in de aanval trekken en dat leverde ongebreidelde countermogelijkheden op voor de lokalen die na een kwartier een derde keer konden scoren langs de zondag toch wel zeer opportunistische Impens. Vlak voor het einde kon Wachtebeke dan toch nog de eer redden. Al bij al een ver diende zege van een doeltref fend Hoogeinde dat zeker en vast ook kan bogen op solide defensie met een gm doelman als betrouwbaar sli stuk. Door deze zege schuift einde mee met de m.u. moot. De mannen van Wi tebeke daarentegen ver nen voorlopig uit de hi regionen van de rang! king. Hoogeinde speelt zondag nieuw thuis, ditmaal tej Moerbeke terwijl Wachteb» op eigen veld Eksaarde in ogen zal kijken. SK LOKEREN - SOMBEKE 2-3 Leider Sombeke werd op het veld van rode lantaarn SK Lokeren in de rol van lijder gestopt. De roodwitten konden inderdaad pas in de allerlaatste minuten van de wedstrjjd het gel(jk naar hun kant halen, zodat het een duurbevochten zege werd voor de manschappen van speler-trainer Gerard Verhelst. MOERBEKE-VERREBROEK 4-0 MTSA-VOETBAL De topper Edo-Excelsior loste de verwachtingen volko men in. Edo bewees in deze wedstrijd dat het momenteel veruit het beste elftal van de reeks is Excelsior zorgde wel voor uitstekend verweer, maar kon tegen de getalenteerde Moorselaars niet optornen. Van Driessche zette Edo voor de rust op rozen en Verleysen knalde na de koffie nummer twee tegen de netten. De be zoekers hadden wel pech toen de deklat een tegendoelpunt verhinderde. Opportunist Van Driessche zorgde nog voor een derde treffer. Een verdiende zege van de leiders met toch wel overdreven cijfers. Camu- Volhardcn eindigde op een bil lijke puntendcling. Van Eeck- hout scoorde voor Camu en Roelandt lukte de gelijkma ker. Petré van Volharden werd ernstig gekwetst aan het been. Giwo won van Dc Kring met het kleinste verschil dank zij een doelpunt van Luc Corten. Onder den Toren kon geen vuist maken tegen Rayo Espa- nol. Diaz tweemaal. Largo en Rivera scoorden voor Rayo. In de tweede klasse deden Octopus en Dressel een goede zaak. Abdijshotters en Blauw Wit daarentegen verloren een kostbaar punt. Octopus haalde het van Den Hert met overdre ven cijfers. De bezoekers speelden aardig mee, maar hadden met pech af te reke nen. Den Herder driemaal. De Vos, Van Den Eeckhout en Van Impe maakten de doel punten voor de leider. Mat- thijs tweemaal en Wellens scoorden tegen. Dressel won nipt van Vissershof dat zonder de geschorste Dc Meyst aan trad. Van Den Abbeele en Staelens knalden raak voor de Moorselaars. Van Brontcgern zorgde nog voor spankracht in dc slotfaze. Royal Sportief maakte een flinke beurt tegen Abdijshot- ters. De Gcraardsbergenaar kwamen met een punt erg goed weg. Grisolle en De Vul- der zetten de netten bol. Breughels-Blauw Wit was een spektakelmatch gekruid met acht doelpunten Luc Ee- man (2), Paridaens en De Mul der scoorden voor Breughels. Van Sinay (3) en Hendrickx sleepten een punt uit de brand voor dc Aalstenaars. Ccbilas won vlot bij Jong Timarcha. Stassijns (2), De Valck en Ver- beiren zorgden voor de riante zege. De mist trad in de zondagaf deling op als spelbreker. Nieu we Wijk - Gipak, Park-Pano en IJsboerke-Sportkring wer den uitgesteld. Rode Roos won moeizaam bij Amapola dat met zijn sterkste opstelling aantrad. Schorrcel en Steghcn met een hard afstandsschot bezorgden Rode Roos de zege. Duifkcn-Adelaars was een gelijkopgaande wedstrijd waarin de bezoekers on vnnr- FC Moerbeke blijft de meest produktieve ploeg uit de hele reeks. Vorige week nog lukten de suikerjongens liefst een 10- 1 score tegen Boonwijk. Deze week was het iets minder «erg» tegen Verrebroek doch de groenwitten bleven makkelijk scoren en lukten ook nu weer een ruime zege. Reeds na een kwartier was het raak, toen Gerrit Dieleman alleen op doel afstevende en zelf afrond de. Hoe de thuisploeg verder in dc aanval bleef gaan, echte doelkansen zaten er in die eer ste helft niet meer in. In de tweede helft ging het lokale vuurwerk verder. Diele man en Van den Bossche mis ten om beurt een open kans doch met een strafschopdoel- punt van Dhanis werd het toch vrij vlug 2-0. Verrebroek ging nu meer en meer risiko's ne men achteraan en tegen een sprong kwamen langs De Stcrck. Coppcns scoorde in dc slotfaze de gelijkmaker. In de ze wedstrijd maakte scheids rechter Minnen een erg zwak ke beurt. Koszcn haalde het nipt van Zandput. Herman en Palslcrmans zorgden voor efcn gelijke stand. Een own-goal van een Zandputverdediger besliste over dc wedstrijd. Sunset kende geen problemen bij Real Familial. Rivera (2), Diaz en Ceupcns maakten hel verschil. Sportief 81 gaf terug forfail en w.,r.li l.ii doeltreffend Moerbeke bete kende dat meteen de dood steek. De Beule dribbelde de bezoe kende defensie op een hoopje en rondde zelf af (3-0). In de slotfaze werd het zelfs nog 4-0 toen Alex De Plecker, die voordien ook reeds meer dan eens een open kans had gekre gen zich mooi kon vrijdraaien en in één tijd afrondde. Een ruime en verdiende zege voor Moerbeke dus dat zich ondanks de inzinking die het enige weken geleden kende toch blijft manifesteren als een ernstig titelkandidaat. Zondag wacht Moerbeke ech ter wel een zware verplaatsing naar Meerdonk, terwijl Verre broek thuis de kans krijgt om zich tegen het voorlopig nog ongeslagen Gerda te her pakken. forfait uitgesloten. Scheids rechter Degrieck tenslotte zal op het matje geroepen worden door sekretaris Campcnhoud omdat hij dc reglementen niet toepaste bij de match Ti- marcha-Cobilas. (J.V.L.) Sombeke toog wel van meetaf aan in de aanval en kon ook enkele kansen scheppen die echter keer op keer werden gemist. Aan de overzijde daarentegen was het wel raak Na een goed kwartier wedstrijd kon de thuisploeg de stand openen toen de doorgebroken Van Kerschaever doelman Aen- denhof geen schijn van een kans liet. Sombeke reageerde meteen en Ralf Aubroeck kop te tegen de dwarsligger. Toch zouden de bezoekers nog voor rust aan de gelijkmaker komen. Na een goed halfuur spelen mocht Ringoct inwer pen ter hoogte van de korner- vlag. Wie Ringoet kent weet dat zijn inworpen gelijkstaan met halve hoekschoppen. Dit was ook nu weer het geval en Dc Beule had dat knap inge zien, hij kon de inworp in één tijd verlengen in doel (1-1). SK Lokeren was niet ingesla gen door deze onverwachte ge lijkmaker en probeerde zelf iets te ondernemen. Dat kende op slag van rust sukses toen een inzenden van Godderie door Milliau in één tijd werd overgenomen en SK meteen met voorsprong kon gaan rusten. Sombeke keek dus maar sip en oefenmeester Verhelst zal tij dens de rust dan ook niet mals geweest zijn voor zijn spelers. Feit is alleszins dat we na de rust een ontketend Sombeke aan het werk zagen. Van Brit som knalde meteen op dc zij- staak. Sombeke bleef zijn stempel op het geheel drukken en kreeërde dan ook doelkan sen die echter onder andere door Sillis, Aubroeck en Rin goet werden gemist. Met nog minder dan een kwar tier te spelen en toen de thn aanhang zich reeds in een a gelijke zege aan het vcrk« kelen was, konden de bezi kers dan toch nog terugslai Op elf minuten van het ein kon Pcleman een schcr| voorzet afleveren. Sillis kop hard in en via het been vi verdediger De Wolf was meteen 2-2. Leek het bij deze stand blijven, al bleef Sombeke m aanvallen, dan viel er in laatste minuut een vijfde d<x punt. Opnieuw een kollektiei aanval van de bezoekers d een hoekschop kregen toeg kend. De Beule trapte het der tot bij Van Royen die r een gestrekt schot doelma Baert geen schijn van kans lk en meteen de zege voor d leiders toch nog veilig stelde. Voor Sombeke wordt het zoc dag opnieuw een belangrijk wedstrijd. Dan immers trek ken de roodwitten naar Sinas een rechtstreekse konkurret in het titeldebat. SK Lokcra moet proberen om op VK Tiel rode een tweede seizocnzegi ^1' te boeken. De mg sp SK Lokeren - Sombeke (2-3). De thuisploeg speelde zo goed dat de leiders alle zeilei moestenbiitrekker^rT^^ee^^ehalen^Didoi

De Voorpost | 1985 | | pagina 30