EN MIST ONTWRICHTEN D.R.C. 1 L. VAN IMPE (C) EN P. VAN RIET (A) WINNEN HUN EERSTE VELDRIT KAATSKAMPIOENEN OP HET GEHULDIGD DENDERMONDS RESERVETEAM TOONT JOG MAAR EENS HOE HET MOET ■ntehuis ijn neergestreken, rsooi ilsof het abnormaal en undag ook nog gepla datief ipitein rhakeld. De Voorpost - 1.11.1985 - 31 Hamse Kaatsverbond vrijdag met een ont- in de raadszaal van het van Hamme, verschillende kampioenen laureaten gehuldigd. De werden Schepen Van de Casteele. In zijn onderstreepte de schepen de lange traditie van het Kaatsverbond. Rodania, vertelde de schepen, heeft dit jaar een dubbelslag gerealiseerd, dat nog weinig klubs nadeden: het winnen van de kompetitie én de beker. Een opdracht die niet gemak kelijk te volbrengen is. Daar- In Hamme werden de kaatskampioenen op het ge- ttntehuis ontvangen. Ronny Segers werd er gehuldigd als kaatser van het gewest Hamme (vh) om oprechte gelukwensen voor deze klub. In de tweede reeks was het Corner, dat net als grote broer Rodania, ook de beker en de kompetitie won. Het is goed dat er twee reeksen zijn. In de tweede reeks komen de echte liefhebbers goed aan hun trek ken. Het zou goed zijn mocht men er eens aan denken om de jeugd op te leiden en te starten met jeugdreeksen, aldus de schepen van sport. Dan zou den de vaak dure aankopen niet nodig zijn, besloot hij. De trofee van kampioen werd uitgereikt aan Rodania kapi tein Arthur Marien en voor Corner nam Leon Vercammen de trofee in handen. De sportiefste ploeg is KWB Va- debo en de trofee van de sportiefste speler ging naar Theo De Decker van 't Vis sershof. De beste speler van het voorbije kaatstornooi was Robby Segers van Rodania. Paul Vermeire herinnerde eraan dat het de 28* keer is dat men samenkomt om de laurea ten te vieren. Hij dankte zijn eigen bestuursleden voor hun onverdroten inzet, de spelers en de bestuursleden van de beide reeksen voor hun sporti viteit en de scheidsrechters voor hun soms moeilijke be slissingen, meestal onderhevig aan kritiek. Paul Vermeire hoopte dat men op deze sportieve toer zal verder gaan. Volgens jaar is er het 29e Ham- se kaatskampioenschap. Hij hoopte dat iedere ploeg op nieuw zou deelnemen en mis schien zijn er wel een paar nieuwkomers bij. Rodaniawoordvoerder Rudy Van Bogaert dankte het ge meentebestuur voor de ont vangst op het gemeentehuis. Hij prees ook de sportiviteit van de ploegen, die er toe bijgedragen heeft dat dit kaats kampioenschap een sukses werd. De slotwoorden waren voor schepen Van de Casteele die hulde bracht aan het be stuur van het Kaatsverbond, dat elk jaar opnieuw de moed weet op te brengen om een nieuwe kompetitie te starten in soms moeilijke omstandig heden. bd Kaatsen. Al de kampioenen uit het Hamse gewest werden op het gemeentehuis ontvai RUGBY HULPE 1 - DRC 1 8-3 zeven plagen van Egypte lyken nu werkelyk op het Dendermondse rugbywereldje te hoog aantal letsels nog niet erg genoeg zou zijn, werd de DRC ook nog geplaagd door twee andere onplezierige fenomenen: griep en mist. woordje uitleg. j*. het moment dat DRC 1 hoogdringend aan een overwinning toe was, en met een gemakkelijke wedstrijd tegen Terhulpen in het vooruitzicht, werden trainer en gekonfronteerd met een aantal afmeldingen wegens ziekte. De Lepeleere, e (uintelier en Verschueren, anders vaste waarden in het team, waren daardoor reeds omb itgeschakeld. :lang Tot overmaat van ramp liepen vlak voor het vertrek ook nog een aantal telefoontjes van le ti pelers uit Ronse en Brugge binnen die, wegens de dichte mist, het zekere voor het nzeKere namen en m.a.w. thuisbleven. als resultaat dat zo een beetje seerd door het uitblijven van iedereen op een andere plaats de gelijkmaker hield het bij, terechtkwam. soms zeer slordig, verdedigen Dat liet zich dan ook vrij snel en kwam er de eerste twintig gevoelen. minuten helemaal niet uit. La Tijdens de eerste 20 minuten Hulpe bleef echter zeer attent, inkasseerde een duidelijk naar en maakte van de eerste gele- kohorentie zoekend Dender- genheid gebruik om, zij het monde een eerste try (4-0). ietwat gelukkig - een uitzon- Naar het einde van de eerste derlijk gunstig botsende bal - speelhelft stabilizeerde het zijn tweede try te scoren (8-0). een totaal ontwrichte spelbeeld echter en het moet Net zoals in de eerste speel- go beg werd de wedstrijd tegen gezegd dat Dendermonde helft duurde het tot na de twin- ir s|, i Hulpe aangevat. De landts- slechts door veel tegenslag, tigste speelminuut vooraleer Goubert, Heyvaert en maar misschien ook door een DRC de ernst van de situatie remans, allen reservespe- defaitistisch gebrek aan hard- inzag. Blijkbaar ontwaakt nes- werden bij hoogdringend- nekkigheid, van een try werd telde het zich diep in de Ter- id in het eerste team ge- afgehouden. hulpse speelhelft. Ongeacht de puike De tweede speelhelft kan zo- Rugby heeft echter niks met (strijd die ze afleverden be- wat een kopie van de eerste nestelen te maken. Tries sco- ikcndc dit toch een serieuze worden genoemd. Dender- ren daar gaat het in deze sport iturning van de ploeg, met monde, blijkbaar gedemorali- om. En daar slaagde dit team zondag overduidelijk niet in. Enkel via een vrijschop kon de stand nog tot 8-3 worden ge milderd door Casier, maar daar bleef het dan ook bij. Met vijf verloren wedstrijden op zes komt Dendermondes lste rugbyteam nu toch werke lijk in nesten te zitten. Na overwinningen zondag van Charleroi (16-3 tegen Framme- ries), Woluwe (16-19 bij Stan dard Luik), Jette (14-31 bij Vorst) en Cramonciau (13-15 bij Shape) ziet het klassement in tweede nationale er nu zo uit: 1. Black Star Charleroi 18 2. Cramonciau 18 3. BUC Woluwe 12 4. Jette 12 5. La Hulpe 12 6. Frammeries 10 7. Shape 10 8. Standard Luik 10 9. Dendermondse rugby club 10. Vorst 6 Met nog drie wedstrijden in het vooruitzicht (Shape. Jette en Vorst) zal DRC 1 hard moeten boksen wil het niet reeds na 1 seizoenhelft tot de gradatie bestemd zijn. Wij kunnen enkel duimen... kvd BWCL-Wielrennen. Lucien Van Impe, vader van prof Peter BWCL-Wielrennen. Willy Nuel, ook sterk in het veldrijden (xl). (xl). B.W.C.L.-WIELRENNEN LA HULPE 2 - DRC 2 6-6 Men zou kunnen verwachten dat, gezien het overmatig gebruik van reservespelers door het fanionteam, DRC 2 (om zo te zeggen totaal 'leeggezogen') een pandoering van jewelste zou krijgen in Terhulpen. Het is immers geweten dat praktisch het hele Terhulpse reserveteam is samenge steld uit potentiële fanionspclers. En met het wegvallen van Goubert (licht gekwetst tydens de wedstrijd van het eerste team) zag het er niet meteen beter uit. De grote kracht van dit team het heetst van de strijd te wcr- (dat het klassement van de pen, reeds na de eerste trainin- co. rescrvcteams aanvoert) is ech- gen. Het is volgens ons de ter de totale afwezigheid van beste methode om zicht te krij- compleksen Kapitein Van- gen in de komplekiteit van de denbossche verklapte ons dat rugbyreglementen en je weet dit niet enkel aan de gunstige ook meteen welk vlees je in de rangschikking ligt. «Wij zijn er kuip hebt Dit jaar hebben we dit seizoen in geslaagd om een werkelijk geluk gehad. Enkele aantal nieuwelingen voor het van onze nieuwe spelers zetten rugby warm te maken. Onze onmiddellijk goede prestaties taktick is altijd geweest om neer en de rest van het team nieuwe spelers onmiddellijk in trekt zich daar dan natuurlijk extra aan op. Als je daar nog bij neemt dat een groot aantal juniores suksesvol de overgang naar de seniorenteams heeft gezet zijn de voornaamste re denen voor het sukses aange geven. Jammer dat we er niet in slagen om, met onze presta ties, het eerste team een beetje op te krikken. Nu riskeren we dat, bij degradatie van het eer ste team, beide teams volgend jaar in een verschillende afde ling moeten aantreden, iets wat de sfeer in de klub mijns inziens absoluut niet ten goede zou komen. Enfin, we zien wel!». Het zag er zondag nochtans niet al te best uit in de eerste speelhelft. Dendermonde lag duidelijk onder maar, dankzij een verbeten verdediging kon de schade worden beperkt tot 6-0. Na de terreinwisseling keerde het tij volkomen. Tallonneur Theo De Visschcr, de veteraan van het team, won bij de scrums haast elke bal, waar door enkele mooie driekwart- aanvallen konden worden op gezet. Die werden voortreffe lijk door de packspelers onder steund, en resulteerden uitein delijk in een mooie try van, jawel, voor de derde opeenvol gende week. Geert Hofmans. Vermeulen, ingekomen voor de gekwetste Baekens, bracht met de konversie de eindstand op 6-6. De omstandigheden in acht ge nomen opnieuw een prima prestatie van het 2* team! kvd SPORTSCHOOL VOOR RENNERS START IN BEVEREN VOOR DE TWAALFDE MAAL Het Komitee ter Heropleving «Hoop op zege» uit Burcht, van de Wielersport in Bevercn «Willen is Kunnen» uit Bcve- start op dinsdag 5 november ren, de «Wase Wielerklub» uit voor de twaalfde keer met de Kruibckc en «WS Vooruit» uit sportschool voor renners. Vier Sint-Gillis. Op deze eerste trai- klubs uit het Waasland hebben ning zullen ongeveer 50 ren- zich reeds ingeschreven: ners uit de streek zijn! FRANK GEENSSENS: HERSENSCHUDDING Frank Geenssen is tijdens een fietstocht in het Nederlandse Tcrncuzen in botsing gekomen met een personenwagen. Hij vloog met het hoofd door de ruit van de auto en liep een hersenschudding op. Frank Geenssen (18) bleef het voorbije wielerseizoen versto ken van een overwinning. Wel eindigde hij vijfentwintig keer binnen de eerste tien Het feit dat hij nooit eigenaar van de bloemen werd, komt omdat hij in de spurt niet bij machte is om te wedijveren. Het is de bedoeling van Frank Geenssen om tijdens de win termaanden aktief te zijn in het veld en deel te nemen aan enkele crossen. Volgend sei zoen start hij als amateur. E.D.M. Van 24 tot 28 novomber heeft rants en cafés plaats. Aan deze in Paleis 4 van het Tentoon- Horcsca namen meer dan 80 sicllingspark aan dc Heysel de exposanten die 340 firma's uit Internationale Vakbeurs voor 20 landen vertegenwoordigen Materieel voor Hotels, restau- deel. BWCL-Wielrennen. Jozef Gevaert v (xl). i Denderbelle in aktie Luc Berkenbos bewees verleden weekeinde, dat hij niet alleen aanleg heeft om een mooie boetiek in te richten, maar dat hy ook van wanten weet wat de aanleg van een cyclo-cross omloop te Lede betreft. Hy organiseerde er met zyn medewerkers een tweedaagse. De omloop was afwisselend ingericht met loop- en weilandgedeelten, over een beekje en een heuvel, kortom alles wat een veldrit biedt om een prachtig verloop voor te schotelen. Zaterdag bij de C D katego- ste bloemen van 't seizoen in rie maakte G. Sonck er een ontvangst nemen. Met zijn gewoonte van om snel van tweede plaats werd J. Van Is- start te gaan en als eerste het terdael, 15 jaar ouder, toch veld in te rijden. Dan kwam nog overwinnaar van de Bi W. Nuel vooraan en wisselden reeks, en hebben beiden ge- de posities tot goed half wed- zorgd voor spanning en een strijd Lucien Van Impe (C) mooie wedstrijd, alleen aan de leiding de heuvel Zondag, terug te Lede, zag het opklauterde voor W. Nuel en weder er gans anders uit dan net daarachter S. Bie (C), G. daags voordien. De mist zorg- Sonck (C). W. Van der Eec- de voor de bruuske tempera ken (C), G. Wynendaele (D) tuursvermindering en de voch- en J. Geevaert (D) die vochten tigheid. voor de ereplaatsen. L. Van Bij dc C D renners schoten Impe perste er alles uit en won vooral G. Van den Hoeck en zijn eerste veldrit, terwijl G. G. Sonck het best uit hun start- Wynendaele overwinnaar blokken voor W. Nuel en F. werd voor de moedige man uit Bouchez. G. Sonck klauterde Denderbelle J. Geevaert. als eerste de berm over, en 't Bij de A B reeks kregen we zag er naar uit, dat er zou de eerste ronden een achttal moeten worden gereden om favorieten vooraan, waarvan deze veldrijder bij te benen. René Mertens en M. De Geest w. Nuel. fel geprikkeld we- wegvielen wegens pech. P. gens zijn 2de plaats van daags Buslot die geen geluk had met voordien, reed naar de leider, de loting in de start, volgde maar S. Bie en W. Van der opeen 30-tal meter, en zwoeg- Eecken naderden eveneens de hard om dc achterstand te G. Sonck. die uitstekend pres- overbruggen. Half wedstrijd teerde bleef het langst in de kregen we 3 leiders: P. Van nabijheid van Nuel, die meer- Riet (A), Dirk Janssens (A) en maals aanviel en sportief weer- Jos Van Isterdael (B), die om wraak nam en won in eigen beurten aanvielen. Met nog 2 gemeente en meteen orde op ronden voor de boeg diende zaken had gesteld. G. Sonck Janssens af te haken en ging de verklaarde nadien dat de over- onverbiddellijke strijd tussen winnaar op 't einde niet meer de 2 koplopers verder die bei- te houden was. S. Bie verbe den fel werden aangemoedigd tert van week tot weck en zou en opgehitst door de talrijke eens eerstdaags voor een ver supporters, die van de laatste rassing kunnen zorgen. Bij de zonnestralen wilden medege- D-rcnncrs won G. Wijnendae- nieten. In de laatste ronde op ie onbedreigd, alhoewel hij een vijftigtal meter van de nog niet in topvorm verkeert eindstreep, was er een strook en dit vooral zal trachten te van 60 m., waar over een brug bereiken voor de kampioen- diende te worden gelopen en schappen, waar hij fel tegen een berm diende te worden stand mag verwachten van F opgeklauterd met tussenin een De Braekeleer, die na een tijd strook, waar hetzij gelopen, inaktivitcit hernam in de veld- hetzij gereden kon worden, ritten, alsook Cl. Van den Aan de leiding verscheen Van Broeck. Isterdael, die terug op de fiets Bij de A B renners kregen sprong, maar P. Van Riet (A) we bij de eerste doortocht een perste al lopend een spurt uit langgerekte ketting van veld- van 60 m. en klauterde eerst rijders Na de tweede ronde over de berm en kon zijn eer- kwam Y. Coopman alleen aan de leiding de beek overgelo pen, maar spijtig genoeg bleef hij met zijn steunvoet in de modder hangen en duikelde pardoes tegen de grond, tot algemene verontwaardiging van de talrijke toeschouwers. Deze valpartij speelde hem verder parten, maar reed nog een voortreffelijke wedstrijd. In de volgende ronde kwam J. Van Isterdael aan de leiding door voor de verrassend goed rijdende P. Van den Steen en Hendrik Cornelis, op een twin tigtal meter gevolgd door Fr. De Paepe, A. Brondeel, P. Dessein, P. Buslot, M. De Geest, R. Mertens en J. Coop man. Weer waren M. De Geest en R. Mertens de pech vogels bij uitstek en waren steeds op achtervolgen aange wezen. Ondertussen was de slecht gestarte Dirk Janssens bezig aan een felle remonte. Toch reden J. Van Isterdael (B) en P. Van den Steen (A) 25' aan de leiding, kort ge volgd door een achtervolgend groepje. Toen P. Van den Steen diende af te haken van Van Isterdael. nam Dirk Jans sens zijn plaats in, fel aange moedigd door zijn supporters. In de voorlaatste ronde kwam laatstgenoemde met 20 m. voorsprong door op Jos Van Isterdael, die tegenreageerde en hem voorbijstak. De leiders dienden fel te rijden want de achtervolgers waren zelden ver achter. Nu was het Jos Van Isterdael (B) die het met een lichte voorsprong haalde voor Dirk Janssens, die overinnaar van de A-renners werd. Toch kranig wat Van Isterdael pres teerde, daar hij 2 dagen diende te strijden tegen jongere tegenstrevers als P. Van Riet en D. Janssens. Met Allerheiligen (1/11) kan men de crossers van de B.W.C.L. aan het werk zien te Wieze dorp, zaterdag te Erpe, Leedsesteenweg, waar iedere deelne- ler een herinnerings medaille zal ontvangen, en zondag Uitbergen aan de beurt komt. Zaterdag Lede: Cat. A - 28 deeln. - 1. Patrick Van Riet (Wolvertem) 45' 1 ronde, 2. Dirk Janssens op 14", 3. Yvan Coopman op 36", 4. Marcel De Geest op 44", 5. René Mertens. Cat. B. - 18 deeln. -1. Jos Van Isterdael (Denderleeuw) 45' 1 ronde, 2. Pierre Buslot op 23", 3. Antoine Brondeel op 36", 4. Maurice Van Ginder- deuren op 1'10", 5. Willy Van Londerzeel. Cat. C. - 19 deeln. - 1Lucien Van Impe (Mere) 35' 1 ron de, 2. Willy Nuel op 18", 3. Gustav Sonck op 25", 4. Serge Bie, 5. Willy Van der Eecken Cat. D. - 14 deeln. - 1. Geor ges Wijnendaele (St.-Lievcns- Houtem) 35' 1 ronde, 2. Jozef Gevaert op 20", 3. AI- fons Philips op 3ü", 4. Willy Daem op 45", 5. Arthur De Vuyst op 1'30". Zondag Lede - Cat. A. - 26 deelnemers, 1. Dirk Janssens (Serskamp) 45" 1 ronde; 2. Freddy Depaepe 13"; 3. Mar cel De Geest op 15"; 4. René Mertens 18", 5. Yvan Coopman. Cat. B. - 17 deelnemers. 1. Jos Van Isterdael (Denderleeuw); 2. Antoine Blondeel 17", 3. Paul Dedeyn 25"; 4. Pierre Buslot 40"; 5. Freddy Van Durme 1.08. Cat. C. - 21 deelnemers, 1 Willy Nuel (Serskamp). 2. Gustaaf Sonck 24"; 3. Serge Bie 30"; 4. Willv Vandereyc- ken 40"; 5. Willy Roels 1'. Cat. D. - 16 deelnemers - 1. Georges Wynendaele (St.-Lie- vens-Houtem): 2. Alfons Phi lips 45"; 3 Felix Debraecke- leer 1'; 4. Jozef Gevaert 1.10"; 5. Julien Schaukens 1.25. Het «Belgisch Instiuut voor Konsumptie Buitenshuis» or- ganizeert tijdens de vakbeurs Horesca op de Heysel op 26 november een studiedag over «restauratie in de scholen». Dc bijeenkomst heeft plaats in Pa leis I zaal Cinedoc. Op 28 november om 10.00 uur heeft in Paleis 10 de dag van de hotelscholen plaats in het Ten toonstellingspark van Brussel Het tema van dé dag is «Hygi ëne en voeding». In de namid dag gaat alle aandacht naar de wedstrijd voor de beste junior- biertapper. WIELRENNEN

De Voorpost | 1985 | | pagina 31