OPEN-DEURDAGEN VAN DE VLAAMSE KARATE ASSOCIATIE KARATE-AALST IS OPNIEUW TWEE NATIONALE KAMPIOENEN RIJKER TAEKWONDO AALST KREEG BEZOEK VAN GROOTMEESTER BEOM JHOO LEE (7° DAN) TWEEDE AVOND VAN DE GEVECHTSSPORTEN IN DENDERMONDE kwaJERBEKE-WAAS ÏRKENTROFEE ZONDAG IN co vuuipan Vesems :obs 2, ins 7, j an Bies Hanis ouweJ rsport. In Moerzeke werd de jaarlijkse herfstrit georganiseerd. Van vroeg in de en kwamen de brullende monsters de kalmte op het vredige dorpsplein verstoren, beschouwers beleven er ook veel pret in vh) - r jj »IC ,rsPort- 0°k doorvoor dient zo'n herfstrit. Iedereen kan er kijken naar de f gebfc,M's'<r snufjes. Deze heer gaat de baan op met een side-car waarin hij zijn hele echtgenote en twee kinderen, verbergt. En of hij sukses had. (vh) Dit wat betreft de merken- trofee. Endurowedstrijd Op zaterdag 2 november om 13.00 uur is er een Enduro wedstrijd. Er zal gereden worden gedu rende 3 uur in de omstreken van Moerbeke-Waas waarbij het crossparcours dat trouwens volledig gewijzigd is, verschil lende keren zal doorkruist worden. Er is een individueel klassement, alsook een klasse ment per ploeg. Mekaniciens- en vetera- nencross Deze wedstrijd heeft plaats voor mekaniciens en vete ranen. Vergunningshouders 1985 van gelijk welke federatie worden toegelaten. Er zijn acht kategorieën waar onder Enduro. zijspannen, 80 cc en 125 cc, 15 tot 20 jaar (250 en 500 cc), 20 - 25 jaar, 25 - 30 jaar, 30 - 35 jaar en 35 jaar of ouder. Trainingen hiervoor vanaf 8.50 uur en de eerste start om 11.00 uur. D.H. De karate-sport schijnt de laatste tyd meer en meer in de belangstelling te komen bij het grote publiek. De groeicij fers voor onze associatie bewezen dit. Nochtans blijft het, zeker nu, meer dan ooit noodzakelijk om zich dan ook naar buiten toe, voor te stellen. Om dit doel te bereiken richt de Vlaamse Karate Associatie, in samenwerking met enkele van haar aangesloten klubs, op het week-end van 2 en 3 november 1985, open-deurdagen in. Het programma dat de deelnemende klubs voorstellen omvat voornamelijk demonstratie en initiatie. KARATE Zij nodigen U zeer hartelijk uit om. gratis, kennis te komen maken met de karate. Plaatsen en uren van het gebeuren: zie hieronder Provincie Oost-Vlaanderen Yawara Kwaï Dendermon- de op 2.11.85 van 14 tot 15 u. en van 15 tot 16 u. en op 3.11.85 van 10 u. tot 11 u. en van 11 u. tot 12 u. in de sporthal van Appels, Steenweg van Aalst 39 te 9330 Dender- monde. Verantwoordelijke: Mare No bels, tel.: 052/21.75.37. Chikara Hamme op 2.11.85 van 10 tot 12 u. en op 3.11.85 van 10 tot 12 u. In de sporthal Meulebroek te 9160 Hamme. Verantwoordelijke: Yvan De Windt. Dai Nippon Denderhou- tem op 2.11.85 van 13 u. tot 17 u. in de sporthal te 9480 Den- derhoutem. Van 13 u. tot 14.30 u. en van 15 u. tot 17 u.: stage voor geoefenden in karate. Van 13 u. tot 15 u.: initiaties voor beginners. Van 14 u. tot 15 u.: en van 16 u. tot 17 u. karate voor de jeugd vanaf 7 jaar. Van 15 u. tot 17 u.: zelfverde diging voor dames en heren. Van 15 u. tot 16 u.: zelfverde diging voor +50 jaar. Karate Club Rentan Gos- hin op 2.11.85 van 15 tot 17 u. in de sporthal Hekers, Ter Lin den 29 te Gent (9710 Zwijn aarde) en op 3.11.85 van 10.30 u. tot 12 u. in sporthal Drie beek, Braemkasteelstraat 51 te Gent (9001 Gentbrugge). St. Niklase Karate Club op 2.11.85 van 14 u. tot 15 u. in de stedelijke sporthal «Witte Mo len», Azalealaan te 2700 St.- Niklaas. Verantwoordelijke: Dany Janssens. Karate-Do School Ten No Kata op 2.11.85 van 16 u. tot 18 u. in de sporthal Bour- goyen, Driepikkelstraat 30 te Gent Mariakerke en op 3.11.85 van 10 u. tot 12 u. in sporthal Neptunus, Boter- straat 100 te Gent Won- delgem. Verantwoordelijke: Walter Troch. Op de Open Belgium Cup die plaats had in Antwerpen op zondag 27 oktober, bewees Aalst Karate Club nogmaals dat zij technisch de sterkste club van het land is. Jean-Pierre Meert behaalde de eerste plaats in kata (stijloefening) bij de heren, terwijl Karina Van De Velde zich in dezelfde discipline bij de dames de beste toonde. Na deze tweevoudige overwinning zal Aalst Karate 1 Club zich met nog meer enthousiasme gaan voorberei- den op het Belgisch ploegenkampioenschap dat vol gende maand plaats heeft, eveneens in Antwerpen. Karate. Karine Van de Velde, nieuwe karatekampioe- ne (da). Op zondag 27 oktober werd het sportkomplex Ten vereerd met het bezoek van grootmeester Beom Jhoo Lee. Deze Korcaan is ex-kampioen van Azië in Taekwondo en geeft les in Noorwegen, Dene marken, Luxemburg en Bel gië. Taekwondo is een Ko reaanse gevechtssport die de laatste tijd geweldig aan popu lariteit wint. Deze sterk gedis ciplineerde sport lijkt op het bekende karate, maar speciale nadruk wordt gelegd op de beentechnieken Er wordt ge bruik gemaakt van sprongen en de gevorderden trainen ook speciaal op breektechnieken. Een negentigtal Taekwondo- kas zakten voor deze gelegen heid af naar Aalst. Er waren o.a. groepen uit Belgen, Brus sel, Gent, Zingem, Antwer pen, Oudenaarde en Aalst. Van 14 tot 16 uur werd er onderricht gegeven door de grootmeester zelf. Vanaf 16 tot 18 uur werd door een gespecia liseerd team o.l.v. Fred De Stercke (trainer-coach olympi sche gymnastiek) en Martine Vandenhende (kinesiste, re gentes l.o., cx-internationaal turnster) een oefenreeks gege ven in specifieke basislenig heid. Sinds begin oktober heeft Taekwondo. Gezien de grote Inlichtingen en inschrijvingen Aalst nu ook zijn Taekwon- vraag en de werkelijke nood- kunnen steeds gebeuren in het doklub. Elke zondag van 16 tot zaak wordt komplementair aan sportkomplex Ten (oude 17.30 en elke donderdag van alle sportievelingen elke dins- zwemkom). Kapucijnenlaan 18.30 tot 20.00 u. wordt in het dag van 21 tot 22 uur les gege- 8a, 9300 Aalst, tel. 053/ sportkomplex Ten (oude ven in basislcnigheid en adem- 78.20.57. zwemkom) training gegeven in halingstechnieken. mmm* - Gevechtssporten. Grootmeester Beom Jhoo Lee, omringd door enkele Taekwondoka's (da). Met medewerking van het stadsbestuur organiseert Yawara Kwai uit Dendermonde op zaterdag 9 novem ber in de sporthal Van Appels een tweede «Avond van de gevechtssporten». Men begint om 19 uur en wordt vier uren spektakel gewaarborgd. Daarvoor zorgen natuurlijk niet alleen de plaatselijke Mare Nobels (3' dan), genoeg bekend in deze kontreien en R. Schuer- mans (3' dan), maar ook een ganse pleiade internatio nale vedetten zoals Kenju Chinen (7' dan Kobudo en 6' dan Okinawate) met zijn team uit Okinawa in Japan, A. Garcia (6' dan Jujitsu); Michel Aerden, vice- wereldkampioen (6' dan), Pascal Verhille (5' dan); Europees kampioen Nunchaku met zijn team, Quan Khi Dao en Dong Van Hung (4' dan) uit Vietnam. Er zal dus heelwat te belven vallen en men kan er zowat alle breektechnieken en Japanse wapens bewon deren. Op dezelfde avond hebben ook de finalekampen plaats van karate Oost-Vlaanderen-Antwerpen voor dames en heren, met als arbiter de Europese scheidsrechter De Mesmaecker (4' dan). De Dendermondenaar Mare Nobels zal er een zeer spektakulaire stunt tonen. Hij is een specialist in breektechnieken en zal met zijn voet een laag dakpan nen breken. Bijkomende moeilijkheid: de pannen worden eerst in brand gestoken. Zo kan de toeschou wer een indruk krijgen van de snelheid waarmee deze techniek gebeurt. Naast al deze gevechtssporten wordt er ook een body buildingdemonstratie gegeven met verschillende kam pioenen. Op deze avond verwacht men minstens tweeduizend toeschouwers. De toegangsprijs bedraagt 200 fr. voor volwassenen en 150 fr. voor - 15-jarigen. In voorver koop wordt dat 150 en 120 fr. De voorverkoop gebeurt bij de VW, Grote Markt Dendermonde, in de sporthal van Appels, bij de leden van Yawara Kwai, in de Sportdienst van de stand en bij Mare Nobels, Dennenlaan 10, 9330 Dendermonde, tel. 052121.75.37. Karate. Schepen De Maght overhandigde de trofee aan Pierre Meert. ig 3 november wordt te Moerbeke-Waas de Merken- gereden, dit als sluitstuk van het B.L.B.-seizoen, na heel wat moeilijkheden wat de reglementering moeiiykheden die op de persvergadering van •j Jag 28 oktober by na voor een afgelasten van de t rijd zorgden. Van B.L.B.-zijde was enkel Dhr. Van I jvelde aanwezig, die dan zyn taak als voorzitter van linkerho» portkomiteit niet mocht uitvoeren en anderzijds «de een afvaardiging van de beheerraad haar kat. Het 'punt was dat er geen enkele piloot van een andere De Mi |(je mocht overkomen, hetgeen het sukses en sensatie punten <^eze Merkentrofee flink zou dempen, wat de organi- MOTORCROSS :n zeker zouden voelen in hun inkomstenbakje. 10' te |t 13-19 >-24 ein< voor zii rganisatoren onder lei- Buys en Freddy Boesman ble- jax goed an Walter Haentjes sa- ven terecht bij die voorwaarde p van de net René Goossens, Jo van een vrij deelnemersveld zodat men maar naar de tele foon greep om de B.L.B.-lei ding van hun standpunt te brengen. Hierdoor krijgen we wel een Jan Blanckaert aan de start een Van Luchenen, Henry Schroyen, Raymond Heeren, Gebr. Janssens, Louis van Dievel en anderen. De eerste wedstrijd start met debutanten 125 cc om 11.00 uur en de voorstelling van de dertien ploegen van elk vier piloten zal aanvangen om streeks 13.00 uur. Deze ploegen zijn: Honda A; Van der Made, Dhaemers, Valentijn, Joos. Honda B; Van de Klooster, Bruggeman, de Coster, De Keukelaere. Honda C; Sierens, Boesman, Nefs, Bussens. Kawa A; Blanckaert, Van Poelvoorde, Sep en Van Clap- dorp. Kawa B; Van Luchenen, Dhauwe, Heydens, Colijn KTM; De Meyer, Schroyen, De Winne, Rossignol. Duivensport. Hugo De Wolf is één van de beste Dourdanspelers, aangesloten bij de "Eendracht" in de Vrijheidstraat te Aalst (da) Suzuki B; Willems, Verburgh, Gevechtssporten. De deelnemers aan de taekwondostage in Aalst, (da) Husqie; Henry Schroyen, Van der Eecken, Ranquin, Heir- baut. Yamaha A; Van der Geuchte, Verpaelen, Gebr. Janssens. Yamaha B; Bruyninckx, Ver- braecken, Dolphijn, Claeys. Maico: Van Dueren, Ray mond Heeren, Van Dievel, Van den Heuvel. Motorsport. In het mistige Moerzeke vertrokken zondagmorgen ongeveer zestienhonderd deelnemers aan de Herfstrit die georganiseerd wordt door Dholda. Een ganse dag bleef de streek vergeven van de motorrijders in hun traditionele pakken: zwarte lederen jassen en broeken, laarzen, sjaal en natuurlijk de verplichte helmen. Deze bijeenkomsten dienen vooral om de band tussen de liefhebbers te versterken (vh) ures 3-121 Ie helft

De Voorpost | 1985 | | pagina 37