SCHEIDSRECHTER ZAG GELIJKMAKER NIET V.K. J.M. PFAFF UIT HAASDONK BESTAAT TIEN JAAR LOKERSE SV MET DE WIND IN DE ZEILEN SK AALST LIJKT AANPASSINGSPERIODE VOORBIJ TE ZIJN MONSTERSCORES 40 -1.11.1985 - De Voorpost rerwor DAMESVOETBAL DAMESVOETBAL TWEEDE NATIONALE VC HEIDEMEISJES ASSE TERHEIDE - KAMILLEKES AALST 2-1 Na 25 minuten spelen in de tweede helft en met een 2-1 stand, waren de Kamillekes op het terrein van leider Asse Terheide verwoed ten aanval getrokken. Op pas van Mieke Den Blauwen nam Greta Van Hauwermeiren de bal in de vlucht over, de verschroeiende kanonskogel beland de op het ijzer in het doel en kaatste een eind ver opnieuw het veld in. Terwyl de Aalsterse supporters juichten, liet scheidsrech ter Van Nerum doorspelen, want alles gebeurde zo blik semsnel dat de spelleidster en de meeste speelsters niets gemerkt hadden. In plaats van een gelijkspel, waar zij op grond van hun prestatie in de tweede helft mochten aanspraak maken, moesten de Kamillekes met een nipte nederlaag vrede nemen. Zij kijken nu tegen een achter stand van zes punten aan op de leiders en vier op de tweede geklasseerde Beerse. Maar er zyn nog achttien wedstrijden af te haspelen en er kan dus nog heel wat gebeuren... Damesvoetbal. Nicole Verhofstadt verdedigde met brio het doel van de Aalsterse Kamillekes in de topwedstrijd tegen Asse Terheide, maar ze kon jammer genoeg de Aalsterse nederlaag niet verhinderen (da). Al te voorzichtig begonnen? Trainer Jo Loeman begon erg voorzichtig aan de uiterst belangrijke wedstrijd tegen lijstaanvoerder Asse. De les tegen Nijlen indachtig, waar met drie spitsen werd begon nen en bij de rust een 3-0 achterstand op het bord stond, startten de Kamillekes ditmaal met één enkele speelster voor aan: Mieke Den Blauwen werd met die moeilijke opdracht be last, met vijf ploegmaats in het middenveld om haar aan te spelen. Doch de thuisploeg trok resoluut en wilskrachtig in de aanval en Ann Eeckhoudt ondervond heel wat last van de aanklampende Veerle An- naert. Asse voerde reeds aan de vierde minuut een vervanging door. Ingrid Lelong moest er uit voor Ann Baudouin, die vijf minuten voor de aanvang van de wedstrijd doodgemoe dereerd kwam aanwandelen. Een gewoonte die zij nog niet heeft verleerd sinds zij twee seizoenen geleden bij de Ka millekes speelde. Die vervan ging was wel tekenend voor het gebrek aan valabele wissel speelsters bij Asse, dat van tegenslagen gespaard zal moe ten blijven om zich aan de top van de klassering te hand haven. De Aalsterse oranjehemden konden dit seizoen slechts één keer met een 'echte' keeper tussen de lijnen. Sinds de wed strijd tegen Looi Sport is Stop- pie echter gekwetst en ook Brenda Van den Eeckhoudt is nog altijd niet volledig hersteld van haar knieoperatie bij de aanvang van het seizoen. Nicole Verhofstadt mocht tegen de leidersploeg echter met een voortreffelijke presta tie gekrediteerd worden. De verdediging van de Kamillekes speelde overigens in zijn ge heel een goede partij. De gevaarlijke plaatselijke linksbuiten Ria Carton kreeg aanvankelijk twee lijfwachten mee: Lutgart Viaene en Joset- te Van den Steen. Dat was in de kaart gespeeld van de plaat selijke trainer Amand, die de geblokte Knstien De Boeck als midvoor op de bezaoekende defensie liet beuken, wat in één minuut het eindresultaat zou bepalen. Tussen de negen tiende en twintigste minuut zou Asse inderdaad twee hoekschoppen afdwingen die, zij het met wat geluk, evenveel doelpunten zouden opleveren. Ann De Greef trapte ze allebei loepzuiver. De eerste keer kwam de bal in het overbe volkte doelgebied op het li chaam van Paula Bisback te recht en week af in het doel. De 1-0 was nog maar net opge tekend of dezelfde De Greef bracht op identieke wijze het leder voor het doel en vond ditmaal Greta Pouillart op de juiste plaats om af te ronden. Na amper een kwart van de volledige speltijd stonden de Aalsterse meisjes met 2-0 in het krijt... Waren zij ditmaal al te voor zichtig begonnen? Misschien wel, maar wat ons vooral op viel was dat enkele Aalsterse meisjes al te angstig aan de wedstrijd begonnen. Wat be treft intrinsieke klasse hadden de Kamillekes nochtans meer in huis dan de Heidemeisjes, die daarentegen met een flinke dosis meer inzet en zelfver trouwen liepen te voetballen. Wellicht werd daardoor in die ene fatale minuut de definitie ve kloof geslagen... Mieke uit een onmogelijke hoek... Tevoren waren er van weerszijden al enkele kansen geweest. Een solopoging van Ann Eeckhoudt, die haar be waakster omzeilde, belandde uiteindelijk centimeters over de dwarsligger. Daarop moest Nicole Verhofstadt twee keer gepast tussenbeide komen op schoten van Ann de Greef en Kristien De Boeck. Op hoekschop, genomen door Mieke Den Blauwen, nam Ann Eeckhoudt over met het hoofd maar de bal ging naast het doel van Verspecht. Na vrijschop van Veerle Gee- rinckx kopte Greta Van Hau wermeiren achterwaarts naar het eigen doel, maar gelukkig voor haar botste de bal op de deklat in hoekschop. Dan volgde de voor de Ka millekes noodlottige dubbele hoekschop met het gekende gevolg. Van dat ogenblik af gingen de Aalsterse meisjes meer aan vallend voetballen, met Ann Eeckhoudt en Sigrid De Cau- semaeker in meer aanvallende positie en Greta Van Hauwer meiren in het middenveld in plaats van Paula Bisback, die op de stoppersplaats ging spelen. Na het halfuur bereikte een opnieuw erg bedrijvige Sandra Van der Linden met een fraaie dieptepas net Mieke den Blau wen niet en onmiddellijk daar op ging Ann Eeckhoudt door maar haar schot ging voorlangs naast het doel. Aan de overkant keilde Pa tricia Looverie in de vlucht de bal hoog over de kooi van Verhofstadt. Asse bleef ge vaarlijk omdat er af en toe gaten vielen in het Aalsterse middenveld. Toch kwam de bezoekende aansluitingstreffer er nog voor de rust. Na een Aalsterse aanval bereikte de bal Mieke Den Blauwen die uit een schier onmogelijke hoek via de onderkant van de deklat raak trof. Vier minuten voor de pauze werd het dus 2-1 en in die periode trapte de Assever- dediging nog paniekerig in hoekschop, maar die leverde niets op. Na de koffie kwam Renilde Gompen de plaats van Sigrid De Causemaeker innemen en viel de Aalsterse voorhoede in de vertrouwde plooi. Greta Van Hauwermeiren kreeg geel te zien na een fout op De Boeck. Een prachtige vrij schop van de lokale aanvoer ster Danielle Bogaerts werd door Nicole Verhofstadt even knap weggeduikeld en wat la ter bracht Nicole schitterend redding op een goedgeplaatst schot van Ria Carton. Ook de Kamillekes lieten zich niet onbetuigd en zagen schoten van Eeckhoudt en Den Blauwen naast gaan, ter wijl Carton een aanval van Damesvoetbal. Trainer Jo Loeman geeft zijn speelsters de laatste richtlijnen mee, twee punten gingen in amper één minuut verloren. De achterstand van de Kamillekei elbaj leider Asse Terheide is nu reeds zes punten, (da) e vorig eindsignaal rukte Mieke Den Kamillekes Aalst: Nicole n thar Blauwen na een mooie kombi- natie Bisback-Eeckhoudt r het doel van Asse op, doch werd volkomen onterecht door mevrouw Van Nerum voor buitenspel afgeblazen Dit werd meteen het laatste ver meldenswaardige feit van een wedstrijd tussen twee waardige elftallen die, ook vol- Asse in het zijnet besloot. Het bleef een spannende en aantrekkelijke wedstrijd, met als hoogtepunt de Aalsterse gelijkmaker die door de scheidsrechter niet werd gezien. Ook de thuisploeg zag nog een schot van Veerle Gee- rinckx op de onderkant van de dwarsligger afketsen en Kris tien De Boeck^ een wenkende gens de plaatselijke trainer Guy Amand, in een gelijkspel had mogen eindigen. kans de nek omwringen Twee minuten voor hofstadt. Lutgart Viaene, Sparta ta Van Hauwermeiren, Jos teer da Van Den Steen en Iris brecht; Marie-Anne Van Steen, Paula Bisback, Sat er Van der Linden, Ann E en pla; houdt en Sigrid De Causei Ier ran ker; Mieke Den Blauwen. Wisselspeelsters: Ren ider g Clompen. Marijke Boel Helga Van der Donckt. Cvriel Temmen de hui In het raam van de liefhebberssport heeft het damesvoet bal nog geen vaste stek veroverd. De meningen daarover lopen sterk uiteen maar feit is dat de anonimiteit van destijds stilaan wordt doorbroken. Bij Walivo zelfs al meerdere jaren en het kompetitievoetbal voor dames wordt daar thans als een logisch toemaatje beschouwd. Telkens zjjn er een behoorlijk aantal ploegen voor het kampioenschap en momenteel zijn er dat elf Wase en traditioneel ook één uit Beervelde. Ondertussen is het Waasland al vertrouwd met het damesvoetbal en vooral dan Haasdonk. De damesvoetbalklub van Lokerse SV, "De Lokerse SV Girls'" hebben ondanks enkele recente tegenslagen nog steeds alle moed op een gunstige wending in de kompetitie. Voorzitter Antoine De Nul van Lokerse SV verklaart: "Er waren de jongste weken nogal wat diskussies op gang geko men binnen het bestuur van de damesklub. Door allerlei in wendige omstandigheden zijn er spanningen opgetreden die uiteindelijk het ontslag met zich meebrachten van twee be stuursleden van de dames- ploeg, Ward en Odette, lange tijd de ziel van de ploeg. Het klubbestuur deed nog een ver zoenende poging om de stuk ken te lijmen i.och zonder re sultaat. Dit had meteen tot gevolg dat ook enkele meisjes hun kat stuurden en onze plic'itsbewustc oefenmeester Heirman met een erg beperkte speelsterskern moest verder werken. Die kern heeft de moed echter bijlange nog niet verloren." Dat vroegen we ook aan de trainer zelf en die beaamde de woorden van de klubvoorzit- ter: "Met tien meisjes op het veld stonden we vorige week tegen Meerbeke natuurlijk voor een erg moeilijke taak. Het werd dan ook een 14-0 nederlaag. Niettemin was de sfeer in de ploeg pritna. Ik meen dat we nu terug moeten gaan opbouwen rond de be staande trouwgebleven kern. Er zijn mijn inziens genoeg dames die zich graag eens op het voetbalveld zouden willen laten zien van hun sportiefste zijde. Op Lokerse bieden wij hen daar nu de mogelijkheid toe. Alle meisjes en dames van 14 jaar af nodigen wij dan ook vriendelijk uit eens een kijkje te komen nemen elke woens dagavond wanneer er speciale trainingen worden gegeven. Kijken kost niets, cn vragen staat vrij. is ook de boodschap bij Lokerse", aldus een toch steeds weer optimistische Ro ger Heirman, oefenmeester van Lokerse SV Girls. Provinciale In 1975 is het er allemaal begonnen bij de inhuldiging van het terrein van FC Den Buiten en een toegevoegde voetbalwedstrijd voor dames. Nadien hebben Christine Mar tens, Denise Anné en Christi na De Roeck - nog steeds ak- tief - de koppen bij elkander gestoken. De stichting van een damesvoetbalploeg werd ver der uitgewerkt en toen Elisa beth Vercauteren met de gezusters Christiane en Geor gette Cathoir eveneens aanslo ten, was dat meteen een feit. Bij de meisjes van FC Den Buiten werd het allemaal ern stig opgevat en Roger Van den Branden. Roger Van Landeg- hem en Lucien Bogaert wer den er achtereenvolgens klub- trainers. Zoals dat meestal ge beurt speelde ook deze dame- sploeg tijdens de aanvangsja ren alleen vriendenwedstrijden en een paar tornooien. De re sultaten waren weinig schitte rend. Na drie seizoenen werd door de dames van FC Den Buiten naar het méér attraktie- ve kompetitievoetbal overge schakeld. Meer bepaald bij het Schelde verbond in het Ant werpse cn daar werd het al onmiddellijk een schot in de roos. Tot eigen verwondering speelde FC Den Buiten er kampioen en in het klublokaal met dezelfde benaming, werd die eerste titel toen feestelijk ingehaald. Het statuut van be tere ploeg werd nadien in het Scheldevcrbond verder door getrokken. Alleen in de eigen klubkring kwamen er toen wij zigingen en op het einde der jaren zeventig werd de klub- naam VK J.M. Pfaff genoemd naar een gelijknamige sponsor die tevens erc-voorzitter werd van de voetballende dames uit Haasdonk. Het huidige be stuur werd verder als volgt sa mengesteld: Alfons Firlefyn (voorzitter), Marianne Jans- sens (ondervoorzitter), Etien- ne Goossens (sekretaris), Christiane Cathoir (schatbe waarder). cn de raadsleden Kristine De Roeck, Frgangois Sanncn cn Jan Van Steeland! De thuiswedstrijden van deze ploeg worden nu op het gc- meenteterrein Poerdam in de Zandstraat te Haasdonk ge speeld. Ook het klublokaal werd destijds gewijzigd en is thans al een zestal jaren geves tigd in café De Vier Eemers op het Verwilgenplein te Haas donk. Daar hanteren Nancy en Walter Dauwe bijna één jaar de bierkraantjes. Al een zestal jaren worden de dames van VK J.M. Pfaff getraind door Fons Firlefyn, thans in samen werking met Etiennc Goossens. De dames-kandida ten voor het doel worden on der handen genomen door Erik Samson. Sinds het sei zoen 1981-82 spelen deze geel- blauwen bij Walivo. Het kam pioenschap 1983-84 werd voor VK J M Pfaff een voltreffer: de ploeg werd toen rcekskam- pioen, finalist van Walivo's voetbalbeker, finalist om de trofeeën van Het Nieuwsblad- Sportwereld en meteen ook de produktiefste damesplocg. Na dien werden de resultaten een beetje minder en thans wordt VK J.M. Pfaff als één van de betere middenmoters be schouwd. Ondanks belangrijke kon- kurrentie mikt Fons Firlefyn naar een plaats binnen de eer ste drie en daarvoor staat vol gende dameskern beschikbaar: Kristine De Roeck, Christiane Cathoir, Elisabeth Vercaute ren. Geogette Cathoir. Veerle Van Mieghem. Chantal Brac- ke (nog steeds gekwetst). Ma rianne Janssens. Natasja Smet, Sabine Lecraert, Tanja Smet, Véronique Van JBuynder, Magda Buytaert en de nieuw aangeslotenen Conny Mer- tens. Irma De Moor, Christel Cleys en Martine Lecot. Als gevolg van het tienjarig i staan van de damesvoetbfi „-et. ploeg VK J.M. Pfaff werd vc ,j ge zaterdag op het gemet £enir tehuis te Haasdonk een offic 3*gr Ie ontvangst gepland. Bij )a, m een dertigtal aanwezigen vo y b deze plechtigheid en samip met klubvoorzitter Fons Fir g,,, fyn werd er aandachtig gelu terd naar de welkom- en and re lofwoorden van de Beverc ,CQ se sportschepen Frans V B Overmeiren. Deze werd verj KS zeld door schepen Rob< Blommaert met de onafsch delijke pijp en de dames-^ meenteraadsleden Yvont Verhelst en zoals gewoonli ook Lydia Van Nauw. sportraadvoorzitter Andi Van de Velde van Bevercn hat. er aan gehouden om bij dei festiviteit aanwezig te zijn |BPch op zijn beurt onderlijnde hijen verdiensten van VK J.N kens Pfaff. Na een dankwoord v* if t voorzitter Fons Firlefyn met d ie t klubgeschiedcnis van VK JNjef de Pfaff als toemaatje, werd d gemoedelijke bijeenkomst i «n h het klublokaal verder doorge sta trokken. Daar werden Kristim een De Roeck en Christiane Ca hde thoir, beiden tien jaar bij VKuidc J.M. Pfaff. en Chantal Brack< Ie w met vijf dienstjaren, in eei de p aparte hulde betrokken met al: blijvend aandenken een prach 10111 tige klubtrofce. Dat was ook °P de aanloop naar een ontspan- nine nen klubgezclligheid en uitcin- ec; delijk werd de jubileumtaart <^ar toch aangesneden. *cl' Roger Van Laere Km SK AALST - WINNIK 4-1 SK Aalst schijnt nu defini tief aangepast te zijn aan eer ste provinciale. De Ajuinen kenden na een moeilijke aan vangsfase nu duidelijk een be tere periode. Nu ook tegen Winnik had Aalst weinig pro blemen. In de eerste helft liep het echter niet van een leien dakje De thuisploeg had het moeilijk om een sterk spelende doelman Malfroid te verslaan. Aan de overzijde was doelman De Saedeleer ook in goede doen. Hij diende ook enkele pogingen van Winnik te neut raliseren. Toch kwam Aalst op slag van rust op voorsprong. De Jaegher, die reeds geruime tijd op de loer lag. slalomde mooi door de bezoekende de fensie en kon enkel ten koste van een strafschop gestuit wor den. Hijzelf nam de taak op zijn schouders om de penalty te benutten. Aalst stond met een voor. In de tweede helft speelde Aalst aanvankelijk voorzich tig. Het in puntennood verke rend Winnik was zeker geen kat om zonder handschoenen aan te pakken. Voorzichtig heid was duidelijk geboden. Dit werd ook duidelijk rond het uur. Jean-Claude Kcstens bracht Winnik op gelijke hoog te. De vreugde van de bezoe kers was echter van korte duur. Even later liep Marchand een tweede gele de Aalstenaars was alvast ver- kaart op cn kon meteen onder diend maar ietwat overdreven de douche. De daaropvolgen- uitgedrukt in de cijfers, de vrijschop leverde voor de Aalst: De Saedeleer, Verbes- thuisploeg een tweede doel- tel, Piron, Van Herreweghe, punt op. De Jaegher knikte De Grijse, Spanooghe,- Bart binnen. Deze opdoffer zou De Bruyn, De Naeyer, Van Winnik nooit te boven komen, Laethem, Waegeman (74' De des te meer daar Patrick Van Moor), De Jaegher Laethem een minuut later de Winnik. Malfroid, De Jonghc, definitieve kloof sloeg Die Luc Kestens, Jean-Claude Van Laethem was tegen zijn Kestens, De Mol (80' Mcr- oud-makkers zeker niet in Sin- tens), De Rijck, De Smedt, terklaasstemming. Tien minu- Loyn, Marchand, Priem, Van ten voor inrukken nam de be- Impe (37' Goossens) drijvige Van Laethem alweer de defensie te grazen en liet toe dat De Naeyer zonder pro- blemen de eindcijfers kon vast leggen. De overwinning voor (G.D.T.) Damesvoetbal. In Haasdonk werden de J.-M. Pfaff-meisjes ontvangen op het gemeentehuis wegens hun tienjarig bestaan (dw). WAAS DAMESVOETBAL fe'vöft:--bi iwwji',. Liefhebbersvoetbal. De mannen van Smet (polo) v i WUNVELD 5 |Jr LUTTERZELE 0 Forfait vanwege de bezoe- I kers en dit voor onduidelijke redenen. ST.-PAUWELS II GREMBERGEN I Een partij bal, waarbij de bezoekers hun eerste kompetitie-doelpunt Boogschieten. Manrits Pica- 'uk'c„n '""«f Veldeman. Leidc, Sint-Pauwels had aan de rust vet ,s de nieuwe koning bij recds gcruslstcl|cndc ciJfcrs «Herleving Vrasene» (Iv). het bord getrapt (5-1). Na de rust ging alles nog vlotter zodat dubbele cijfers konden geno teerd worden. Voor Sint-Pau- wels, de doelpunten: De Bock 2, Van Wiclc 3, De Nil 3, Samson 2, De Kint 1 TEMSE 1 BURCHT 2 Een hardnekkig betwiste wedstrijd waar hard werd ge streden voor de punten. De bezoekers kwamen op voor sprong langs Staes. De thuis ploeg ging op zoek naar de gelijkmaker. Maar het doel punt viel aan de overzijde. Dit met een prachtig punt van De Rijcke. Na de rust kwam er dan toch de aansluitingstreffcr voor de thuisploeg. Maar daar mee was de kous dan ook af. OPSTAL 7 RUPELMONDE 7 De eerste helft liet niet ver moeden dat de thuisploeg nog een gelijkspel uit de brand zou slepen in deze sportief betwiste partij. Het bezoekende Rupel- mondc, slechts met 10 op het veld, had tijdens de eerste helft geen problemen met de thuisploeg, die de goeie ka- dans niet vond. In deze eerste helft kwamen de bezoekers tot een 0-5 voorsprong. Tonnelicr zou de eer redden voor de thuisploeg. Maar een niet afla tend Rupclmondc ging naar de koffie toe met een 6-1 stand. Na de rust een gans ander spelbccld. Een vlot kombinc- rende thuisploeg kwam stilaan terug en een blunderende be zoekende gclegcnhcidsdoel- wachtster maakt het de thuis ploeg nog gemakkelijker. Zo dat Rupelmonde een minuut voor het einde op een 7-6 ach terstand aankeek. Van suspens gesproken: in de allerlaatste minuut nog een gelijkmaker. Hiermee kreeg het bezoeken de Rupelmonde dan toch ein delijk waarop het zeker recht had De doelpuntenmakers voor Opstal: Tonnclier 3, Vle-! minck 3, Verhcyden 1. Voor Rupelmonde: Vonck 5, Van Cleemput en Brijs elk 1. De stand 1. Sint-Pauwels 10' 2. Wijnveld 8 3. Rupelmondej 6 4. Burcht 5. Temse 6. Lutterzelc 7. Opstal f^Grembereen

De Voorpost | 1985 | | pagina 40