ksesvolle diawedstrijd bij Close-up-Sint-Niklaas Sinterklaasfeest in Sint-Nikiaas Jeugdhuis Den Eglantier op de plezante toer Jouwencentrum - nt-Niklaas leiend trefpunt VTS - Sint-Niklaas werkt hele week rond 'vrede' eslaagd eerste short festival» ii Sint-Niklaas De dames van zestig uit De Klinge Orde van het Pilorijn richt massaspelfeest in te Beveren Ti se, Kursus «helper Rode Kruis» van start in Beveren De Voorpost - 1.11.1985 - 5 iet aantal inzendingen te oordelen was de tweede -e van de diawedstrijd by Close-Up in Sint-Niklaas jweldig sukses. Als we de kwaliteit als norm hante- nogen we gerust spreken van een reuze sukses. Jt, bestaande uit mevrouw L. Billiau en de heren J. g en L. Van Der Wildt had dan ook geen gemakkelij- Maar zy beten zich vast aan de opgave om vijftig selekteren en daarvan de eerste vijftien te bekro- i zo geschiedde. De kleurrijk versierde stadszalen in Sint-Niklaas zijn in de namiddag van 11 november het dekor van het allereerste Sinterklaasfeest. Het stadsbestuur, de organisator, streeft ernaar om het evenement te doen uitgroeien tot een groots kinderfeest. K>jectie van de ingezon- j bekroonde werken, ge- ■door de prijsuitdeling, fclaats in het Dobocen- fe Sint-Niklaas op 25 ok- Jj 1. Het eerste gedeelte ■e enkele geselekteerde sen van de inrichtende se-Up. Dat was tevens >op, niet alleen voor dstrijd-dia's, maar ook I jaarlijkse galavoorstel- in Close-Up (14de in de Deze manifestatie I plaats op zaterdag 23 r 1985 te 20 uur in de louwburg van Sint-Ni- reede gedeelte van de •ouwdelwerc* 8ereserveerd v°or kroonde werken. Dat de (stelling massaal was (n we niet meer te zeg- :e dnebe kwaliteit van de wer- ;ehuw-|g op een benijdenswaar- ig peil. 's dwjjcn van kuituur Daan An- is van Sint-Niklaas had iver de fotografie als /orm. |n reikte hij de prijzen uit I' de vijftien bekroonde Jfcn. ■f-Up houdt eraan de deel- Ijrs te danken en te felici- II Zij houdt er tevens aan de schenkers, de handelaars en de firma's te bedanken die de omvangrijke prijzenpot moge lijk maakten. Verder hoopt men volgend jaar een derde soortgelijke diawedstrijd in te richten. Op de galavoorstelling in de schouwburg zullen de beste diareeksen en films (dokumen- taire, toeristisch, humoristisch, genre enz.) van het voorbije Close-Upjaar worden ver toond. Ook op zondag 8 december vindt de jaarlijkse Albert De Smedt-wedstrijd plaats. Enkel voor leden, maar gratis toe gang voor iedereen in het lo kaal Nectar, Driekoningen- straat 156 te Sint-Niklaas. Tenslotte kunnen belangstel lenden elke maandagavond vanaf 20 uur in diezelfde zaal terecht voor allerlei dia- en filmprojekties van leden of niet-leden. Dit zijn de laureaten van de voorbije wedstrijd: prijs van de beste deelnemer geschon ken door film- en diaklub Clo se Up: Jimmy Hemelaer; ver der werden bekroond Kamiel D'Hanis, Henri De Smet. Marcel Van Herck, Gaston De Smet, Jean Van Goethem, E. Noens en Jef Meul. mm mr Het vermaak is ieder geval Jlpfi^L m waard: poppenspe- JfS 'er TTarry Deswarte, de akro- baten van Kracht en Geduld, mv goochelaar Mare Goethals en Guido Buysse met zijn ham- De hele namiddag wordt aan Hwjgepraat door konferen- Hv j ,.iB| J c'er Walter Davids. De arties- zullen hun beste beentje ^Êkf i voorzetten om van het feest f mM 7 een onvergetelijke gebeurtenis »- te maken voor de kinderen, V maar °°'c voor ouders. Pa- A» yijim m ri i pa en mama zijn immers ook Sint-Niklaas. Bij Close-Up werden de prijzen van de diawedstrijd uitgereikt. Dit zijn Y?n ^arte welkom. voorzitter en bestuursleden, geschaard rond de projektor. (Iv) 1S ",,r hp<"n' klaasfeest en het duurt twee uur. De eregast Sinterklaas heeft trouwens voor elkeen een kleine verrassing klaar liggen. Maar opgelet. Indien je toe gangskaarten wil, ga dan niet naar het Toeristisch Infokan- toor, Grote Markt 46 te Sint- Niklaas, want dan sta je voor een gesloten deur. Daar zijn verbouwingswerken aan de gang. Kaarten tegen 30 frank zijn wel te verkrijgen op de dienst toerisme en feestelijkhe den in het stadhuis, eveneens op de Grote Markt (eerste ver dieping, zijde Parkstraat). Daar is tijdelijk het infokan- toor ondergebracht. En de kinderen kunnen trou wens nog steeds brieven schrij ven naar Sinterklaas. Maar die moeten vanaf nu wel verstuurd worden naar het stadhuis. Vandaar worden ze dan wel verder doorgestuurd. Met dit Sinterklaasfeest ko men de laatste twee maanden van het jaar nog meer in het teken te staan van Sinterklaas. Het begint met zijn intrede en de rondrit in de stadskern van Sint-Niklaas en eindigt met een hemels afscheid na de jaar lijkse hoogdag. De tijd daar tussen bezoekt de Sint feesten, klimt op en rijdt over de da ken, en stuurt zijn zwarte Pie ten op pad. Met Paul Schryvers schoot jeugdhuis Den Eglantier uit toonfestival van Knokke-Heist 11 in de loop van november heel wat te doen in en ook het Vrouwencentrum aan de Casinostraat in Sint- tas. Kursussen over specifiek vrouwelyke maar ook ïre problemen, kulturele uitstappen, een babbel over 1 lek ook. Een overzichtje. lag 4 november is in het uitslagen; te gast is iemand van rencentrum een gesprek de studiegroep Vrouw en :n over het ziektebeeld Maatschappij, cia nervosa', om 14 u. Op dinsdagen 19 en 26 novem- ig 5 november verzorgt ber en ook 3 december ver- :r Verhaeghen van 9 tot volgt de kursus filosofie. Dins- u. een kursus filosofie, dagavond 19 november be- idag 6 november om zoekt men gezamenlijk de avondvergadering voor theatervoorstelling «Een bruid geïnteresseerde dames, in de morgen», in de Sint- lag 12 november opnieuw Niklase schouwburg. Maandag filosofie. 25 november is een geleide rdag 14 november gaat daguitstap naar Brussel voor- 11.30 u. (tot 16.30 u.) de zien, met nadruk op het kultu- kursus voor vrouwen reel waardevols van de hoofd- le middenleeftijd» van stad. De «kursus voor vrouwen Dames tussen 40 en 60 in de middenleeftijd» kan je zijn welkom; prijs 400 ook op 28 november meema- (leden) of 500 frank ken. En maandag 2 december leden), en dat voor een is een gesprek gepland rond s van 6 namiddagen (do- «de vrouw in de literatuur», entatiemateriaal is in die Alle binnenhuisaktiviteiten begrepen). Maandag 18 vinden plaats in het Vrouwen- mber om 14 u. babbel centrum. Casinostraat 20 in «vrouw en politiek» en Sint-Niklaas. Info via tel. latie van de verkiezings- 777.14.00. (wv) waren kosten noch moeite >aard om alles op rolletjes GRONEMéVE COCKER LOAF Vf£Ar WIÈFAINt ER CHAPMAN SOGER "■gow Sint-Niklaas midden in de roos. Een zestigtal kyk- en luisterlustigen aanschouwden het by na karikaturale aan gezicht van Paul Schryvers, aanhoorden een kanjer van een cynische monoloog en «ondergingen» de humor van Paul Schryvers soms met een groen lachje. Want Paul Schrijvers spéélt met zijn publiek. Hij gooit het van links naar rechts, doet het langzaam opstijgen en ploft het loodzwaar op de grond. Paul Schrijvers is keihard, soms ruw, soms goedkoop, maar enig in zijn soort. Ernest Metz In het teken van een cartoon weekend georganiseerd door jeugdhuis Den Eglantier werd op 26 en 27 oktober een ten toonstelling opgezet achter in de Jeugdhuisruimte. Gastcar- toonist was Ernest Mets uit Sint-Niklaas. Ernest Metz is geen onbeken de in de cartoon- en karika tuurwereld. Een bekroond car toonist op talrijke nationale en internationale wedstrijden. «SEM» is bekend in noord, oost, zuid en west. Zijn stijl is onevenaarbaar en zijn figuren zijn treffend: zij weerspiegelen de ware mens, en zien er bijge volg verschrikkelijk dom uit. Bij een spreekbeurt legde Er- nest Metz de basistechnieken van het cartoontekenen uit, geïllustreerd met voorbeelden: het werd een «grappige» kursus. Naast de cartoons van SEM waren er een 150-tal verschil lende bierviltjes over het car te bezichtigen. Een merkwaar dige verzameling, samenge steld uit de verzamelingen van twee jeugdhuismedewerkers. (E.V.) Sint-Niklaas. In Den Eglantier vond een manifestatie rond cartoons plaats, met Ernest Metz als eregast. (Iv) Maandag a.s. om halfnegen is een openingsaktiviteit voor zien op de speelplaats. Nadien wordt een gelegenheidsles over vrede gegeven, maandag of één van de volgende dagen. Ci», d ic l - Aan de hand van een brochure Sint-Niklaas. Paul Schrijvers, duivelskunstenaaruit Sint- wordt het thema toegelicht; in tviKiaas, zorgde voor een gesmaakte performance in Den de brochure staan ook enkele Eglantier. (Iv) gebeden. Heel wat leerkrach- erdag 19 oktober rond zeven uur in Sint-Niklaas. De te zaal achter pés alom bekende opvangcentrum voor jeugd (Back Home, vooral 's middags!), was gevuld I nieuwsgierigen die nu zelf wel eens wilden bekyken 1 er achter de namen op de rykelyk verspreide affiches uilging. Organisator van dit gebeuren is André De Pe's uiters vitale rechterhand. Een hele week - van 4 tot 8 november - staat in de Vrye Technische Scholen aan het O.-L.-Vrouwplein in Sint- Niklaas het thema 'vrede' centraal. In de lessen én erbuiten wordt aan vredesopvoeding ten werden ook bereidgevon- den in hun 'gewone' lessen aandacht te besteden aan het thema. Uitstappen Donderdag 7 november trek ken alle derde jaren erop uit naar Diksmuide en Nieuw- poort. De vierde en vijfde ja ren (5 A2). gaan op 5 novem ber naar Poperinge en het Heuvelland. Voor alle vijfde niet-A2-klassen is donderdag 7 november een uitstap voor zien. Alle zesde jaren nemen woens- ge verrassingen zorgen leek dit meer op een misplaatste grap. iten lopen maar je weet dat De softpop die de heren feel kan misgaan met festi- trachtten neer te zetten kwam nooit tot een behoorlijk niveau feest ging van start met: wegens te weinig trefzekere o Loco, op het laatste mo- stemmetjes en een bassist die Jt nog opgetrommeld om voortdurend andere nummers te vervangen. Poco speel- wilde vertolken dan de rest van in een fors tempo een aantal de groep. Niet meer dan een rigc covers die klonken zoethouder, tot het aanrukken covers horen te klinken, van de volgende bende, ig van het vroege uur, Vomito Negro, reeds zeer be de vlam in de pan en een drijvig naast het podium deden rige opwarmer voor de rest hun show nog eens dunnetjes over zodra ze erop mochten, naties, een naam die voor Hoewel ze binnen hun genre hzelf spreekt. Al kan dat in wel vakkundig klonken liep de nmigc gevallen voor pretti- aanwezige kritici niet warm Op 10 augustus jl. het is al een poos geleden, maar omdat je zo'n evenement toch maar ééns in je leven meemaakt besteden we er graag even aandacht aan kwamen de dames van zestig jaar bijeen in het Wase grensdorp De Klinge. Samen met hun echtgenoot namen zeventien leerlingen van de vijfentwintig die deel uitmaakten van de klas van juffrouw Irène Bauwens (weduwe Van Campenhout) deel aan een feest, de fuif van het blije wederzien. Enkele klasgenoten van destijds waren verontschuldigd, er zijn er ook een paar die inmiddels in Amerika verblijven. Yvonne De Rijck (echtgenote Van Remoortere) is inmiddels over lede,.. Het werd een uniek feest in het parochiehuis van De Klinge. Initiatiefnemers Suzanne Buys (de moeder van raadslid Jan Van Puyvelde) en Leonie Van der Gucht namen het initiatief. Hoeft het gezegd dat er heel wat herinneringen werden opgehaald aan de tijd van toen? De Voorpost feliciteert de Klingse dames van harte. (wv-foto delro) dag 6 november deel aan een werksessie met iemand van Pax Christi. Bij die gelegen heid wordt de film «Don't cry, it's only thunder» geprojec teerd. Ter afronding van de vredes- week bij VTS I wordt een bal lonwedstrijd op het getouw ge zet. Alle klastitularissen ont vangen bij het begin van de week twee kaartjes en daar kunnen de leerlingen een vre deswens op aanbrengen, onder begeleiding van de leerkracht. De eerste en laatste leerlingen (alfabetisch) komen aan het slot van het tweede lesuur van 8 november met hun kaartje naar de refter en dat wordt dan vastgeknoopt aan een ballon. Na een slotwoordje gaan alle ballonnen dan de lucht in. (wv) Ondanks de minder denderende opkomst voor het Beverse massaspel «Sefken en de Geuzen» in september II., ziet de inrichtende Orde van het Pilorijn en het gemeentelijk feestkomité van Beveren nog middel om voor alle mede werkers aan dit gebeuren een Breugelfeest op het getouw te zetten. Vanuit acht bekende herbergen in het centrum van de gemeente zullen vrydag 8 november de verschillen de groepen in stoet naar de zaal Rigi opstappen waar te 20 u. het «geuzen»-feest een aanvang neemt. ifeer te over in Pé's Back Home te Sint-Niklaas. voor hun koele en afstandelij ke muziek. Jammer dat die banaan het moest ontgelden. Te vermelden waard: de zeer onstuimig rond zich heen mep pende drummachine van de groep was niemand minder dan Mario Vaerewijck, geen onbekende op school, stilaan een beroemd én berucht fi guur. Succo di Verdura, een kontrast om U tegen te zeggen, van volume naar gevoel! Geen op zwepende maar wel uiterst sfeervolle muziek. Overwe gend knap gezongen nummers, ook enkele instrumentale (waarin een zieke maar schitte rende Dirk Peeters op toetsen) boeiende komposities van een hecht klinkende groep. Een tamelijk korte set maar lang genoeg om iedereen te overtui gen van de aanwezige kwali teit. Short Band, al weken lang het onderwerp van allerlei geruch ten, was de fraaie waarop ve len wachtten. Uiteindelijk zag men de organisator zelf het podium beklimmen, bijgestaan door de P.P. Band versterkt met Erik Verdonck (Poco Lo co). Samen brachten ze vier nummers, covers van Brayn Adams en Golden Earring, waarna de Pé himself de ran gen kwam versterken en met «All the young dudes» het startsein gaf voor een uur lang spetterende rock, uitstekend gebracht door de groep die was samengesteld uit Dirk, Zwiss en Henri van Succo, met aan vulling van Johan Frcncken op gitaar Rond drie uur werd afgesloten met de bis «With a little help from my friends» en een punt gezet achter dit eerste short festival. Een geslaagd initiatief dat navolging ver dient. Donderdagavond 31 oktober start te 20 uur in het Rode Kruislokaal aan de Stations straat 2c, naast het gemeen tehuis, te Beveren een kursus «helper» Deze kursus heeft tot doel de bevolking aan te leren hoe een slachtoffer te reanimeren. Ook hoe dient op getreden bij een ongeval en het herkennen van fysieke noodtoestanden, staat op het programma. Deze kursus is gratis en mag gevolgd worden door personen vanaf 16 jaar. Het lessenpaket omvat 40 uren. De lessen worden gegeven door dokters en erkende moni toren die gebruik maken van audiovisuele middelen. Deze lesgevers zijn steeds bereid, vragen van de kursisten te be antwoorden. Naast reanima- tietechnieken wordt ruime aandacht besteed aan het her kennen van bepaalde ziekten, breuken, zenuwletsels, brand wonden en ook aan wat niet aan te raden is in dergelijke omstandigheden. Een Vlaams ongevalsimulant van de afdeling Beveren woont de lessen bij en bootst ziekten en ongevallen na, die nauw aansluiten bij de leerstof. Op die manier leert men in de praktijk op te treden in situa- Theo Bauwens, schrijver van twee Beverse massaspelen, zegt het in zijn uitnodiging op rijm: «De orde van het Pilorijn wil de medewerkers hartelijk bedanken, met feestmuziek, een sober Breugelmaal en hel- derfrisse dranken. Het wordt een «Breugelfeest» vol vreug de en jolijt. Wie dit zal missen krijgt veel spijt». De Orde beseft maar al te goed dat zonder de medewer king van zoveel figuranten, po diumbouwers. techniekers, naaisters, akteurs, ruiters, knapen en allerlei bereidwilli- gen, dit massaspel geen sukses kon worden. Ook de gemeen telijke overheid waardeert ten volle de inzet en het werk van honderden vrijwilligers. Daar de opkomst van de toeschou wers niet zo groot was, laat de «kassa» geen verdere uitgaven toe Het gemeentelijk feestko mité echter is de Orde van het Pilorijn een eindje tegemoet gekomen en wil dit dankfeest financieren. De harmonie op kop Verschillende groepen mede- ties die nauw bij de realiteit aanleunen. De kursus start op 31 oktober te 20 uur en omvat 40 lesuren, gespreid over 20 avonden van 2 uur. In november en februari wordt 1 les per week gegeven, terwijl tijdens de maanden de cember en januari overwegend 2 lesavonden per week voor zien zijn. De laatste les heeft werkers verzamelen te 19 u. in de lokalen Harmonie, Balans, Wemblev, De Vier Eemers. Den Beversen Blauwe, 't Pauwke, De Spaanse Furie, Café Sportief, 't Pompierke, en zullen daar door de Ko ninklijke Harmonie Kunst en Vreugd afgehaald worden om in stoet naar de feestzaal Rigi te trekken (in de Europalaan). Daar genieten alle medewer kers, in het bezit van een spe ciaal paspoort, van vijf gratis konsumpties, te besteden aan eten en/of drinken. Er zal een videoband vertoond worden over het massaspel en foto's zullen in groten getale ten toongesteld hangen. Die zijn te bekomen tegen matige prij zen. Radio Beverland speelt met zijn discobar en het mu ziek neemt af en toe over in de gekende stijl van de geuzen- tent. Niet-medewerkers kunnen eveneens genieten van de spe ciale sfeer en van het Breugel maal, mits betaling van 200 fr. Verkleden is toegestaan. WvdV) plaats op 13 februari. Op 28 februari 1986 vindt het examen plaats. Slaagt men, dan ontvangt men een brevet van Rode Kruishelper. Meer inlichtingen kunnen ver kregen worden op het sekreta- riaat bij Renita Van Cauteren. Zandstraat 55 te 2758 Haas donk. (wvdv)

De Voorpost | 1985 | | pagina 5