- cf weede Nationaal PVV Jongeren kwistornooi Dendermonde Titelhouder Vlasbloem krijgt geen tegenstand VU Provincieraadslid Herman Burghgrave: hoe een ommekeer bewerken? Buggenhoutse bibliotheek zet jaarlijks kwistornooi op stapel veehonderd kwissers op herfstmanouvers l Reuze sporlkwis te Wieze KV Lodderoeigen weer best in karnavalkwis te Aalst De Voorpost - 15.11.1985- 11 ir de tweedemaal wordt het Nationaal PVV Jongeren jstornooi georganizeerd in Dendermonde, de kwisstad [Vlaanderen. Het gebeuren heeft plaats op vrydag 6 inber. j de PW Jongeren na het sukses van het vorige I PVV Jongeren Kwistornooi het niet by een alige organizatie zouden laten, kan men vermoeden. laar deze tweede vragen itwoordenstrijd die net als jaar zal plaatsvinden in ïaertzaal van het Stad- Dendermonde. De jt met de daarbij ho- formaliteiten is voorzien 19 uur. Daarna worden de e0 gen voorgesteld en om n 0 uur gaat dan het eigenlij- wistornooi van start, acht rubrieken die aan bod >n komen zijn: Nederland literatuur, muziek, aard- Hellskunde en ekologie, film en lm visieaktuele politiek na d{ eldoorlog II, sport geschie- s tot wereldoorlog II en lotte varia. Zoals bij de je organizatie is er voor de nemende ploegen een htig prijzenpakket voor- en dit op basis van het dassement, de van verst lende ploeg, enz. toeschouwers en suppor- die gratis het gebeuren ten volgen, krijgen ook de genheid hun kennis te de- istreren, door middel van zaalkwis die tijdens één de pauzes zal worden ge- den. Ook aan deze ilkwis zijn talrijke mooie :n verbonden. Verder wordt er door de orga- nizatoren ruim aandacht ge schonken aan een aantal be langrijke aspekten zoals een vlot verloop en een goede pre sentatie. Het is daarom dat zij een beroep hebben gedaan op Marc Van Poucke die iedereen wel genoegzaam zal kennen als de presentator van talrijke televisie- en radioprogramma's als Micro-Macro en die nu de ombudsman is van Librado. Belangstellende ploegen van maksimaal vijf personen, kun nen zich laten inschrijven vóór 22 november aanstaande op een van volgende adressen, waar men ten andere alle nodi ge informatie kan bekomen: Kris of Mare Verberckmoes, Koningin Astridlaan 19 te 9330 Dendermonde (052/21.31.37); Dirk Verheyden, Em. Hiel- straat 89 te 9330 Dendermon de (052/21.31.37), Mario Moens, Scheldedijk 32 te 9150 Dendermonde (052/21.30.10). Alleen de ploegen die voor 22 november e.k. het bedrag van 350 fr. als inschrijvingsgeld hebben overgeschreven op re keningnummer 393-0098506- 43 van de PVV Jongeren Den dermonde met de vermelding «Kwis 85» zullen worden toe gelaten. In deze 350 fr. zit naast de deelname in de kosten ook de terugbetaalbare waar borg voor het schrijfmateriaal. Men kan natuurlijk op een van de drie hoger vermelde adressen persoonlijk zijn in schrijvingsgeld gaan veref fenen. Reglement Uit het reglement putten we onder meer dat het aantal deelnemende ploegen werd beperkt gehouden tot 30. Mochten er meer zijn, dan gaat men rekening houden met de inschrijvingsdag. Een ploeg mag uit niet meer dan 5 perso nen bestaan die minstens ieder 16 jaar oud moeten zijn. Voor elke ploeg is er een verant woordelijke, die ook de kon- taktpersoon zal zijn met de organiza toren. Elke ploeg moet ook een naam kiezen, maar mag optreden onder zijn verenigingsnaam. Voor het kwistornooi hebben de organizatoren gezorgd voor een waardevol prijzenpakket. De ploegleiders zullen naarge lang het behaalde resultaat in de eindrangschikking de prij zen voor hun ploeg ontvangen op het einde van de avond. In de loop van de avond iemand van de ploeg vervangen is niet toegelaten. Iedere kwisser mag slechts voor een ploeg aantre den. Het tprnooi verloopt in twee fasen: de deelnemende ploegen worden door loting onderverdeeld in twee reek sen: de reeksen I en II. Tijdens de pauze worden de troostings- en de finalereeks opgesteld naar rato van het behaalde aantal punten. In de finale- reeks vormen de vragen en/of antwoorden van 4 vragen, die vooraf worden gemeld, de sa menstellende elementen voor een trefwoord, dat na het ant woord van de laatste vraag dient te worden gegeven. De ploegen met het juiste ant woord verwerven een extra bonus van 5 punten. De vragen worden door de kwismaster letterlijk afgelezen en het is de jury toegelaten op verzoek de vraag nog eens te herhalen. Kommentaar op de gegeven vraag is verboden, tenware enige toelichting onmisbaar zou zijn om de vraag te begrij pen. De vragen moeten binnen de voorziene 30 seconden wor den beantwoord en de ant woorden worden stipt en ge lijktijdig gegeven. Elke ploeg zal beschikken over een «een hoorn» die zal fungeren als joker. Men kan die maar een maal inzetten. Een juist ant woord levert dan dubbele pun ten op. Het is de jury die beslist over het al dan niet toekennen van de punten. Spellingsfouten worden aan vaard inzoverre ze geen ver warring stichten of fonetisch juist zijn. Zoals gebruikelijk heeft men geen verhaal tegen een uitspraak van de jury. Begin 1986 krijgen kwissers te Buggenhout voor de zevende keer het tomooi van de vrije centrumbibliotheek te verwerken. Ook nu moet het gebeuren een gezellig kultureel amusement blijven en echte gespecialiseerde kwisteams wil men zo veel mogelijk weghouden. Dat bleek in het verleden nochtans niet altijd even makkelijk en nieuwe reglementen moeten nu Dender- mondse, Wase en Kleinbrabantse kwisgrootheden weg houden. Vorig jaar waren er 42 ploegen en dat bleek meer dan voldoende. Dus werd een beperking in de inschrijving ingelast. En verder, alleen personen die in Buggenhout wonen, werken, er school lopen of er geboren zijn komen nog in aanmerking. Alles zou serieus gekontroleerd worden. Ook de plaats van het bib-kwisgebeuren ligt in 1986 elders want de zaal van het VTI Sint-Michiel kan om schoolorga nisatorische redenen niet meer als kwisruimte gebruikt worden. Geen nood, Buggenhout is lief voor zijn kwissers en in zaal Ter Roest zijn ze op 31 januari, 7 en 14 februari welkom. Inschrijven kan nog tot zondag 1 december, nadien is het onverbiddelijk te laat. Voor inschrijvingen of inlichtingen kan men terecht in de centrumbibliotheek. Pastorijstraat 24 of bij bibliothecaris Van de Velde, Kruisbaan 35 te Buggenhout. (H.A.) houder Vlasbloem en dat was vooral de schuld van wielren- ippels Kwisverbond Appelse Kwisvrienden hielden vorige zaterdag grote maneuvers want voor het eerst I rd in de drie afdelingen gespeeld en dat is dan toch goed voor zowat tweehonderd I issers in beweging. Veel spanning trouwens in de zalen van 't Peird, eerste afdeling I kwismaster VAL, van den Ommeganck, waar Entity de vragen aan tweede afdeling I trlegde, en by Pachter waar de Rossers een aardige kwisavond serveerden. Spanning rdaad, maar toch wel verwachte winnaars die zich alle drie naar de leiding in hun ing heffen. OK in eerste sie afdeling kreeg raar werk van VAL-Buggen- l Een groot aantal solo's den door de mannen uit de «mcente beloond met fles- Cupido's of Kwak maar És dat de verkoop van het in 't Peird zware schade recht moest Georges Era- 4 de pauze uit een ander \je tappen. Het werd trou- v een goede kwis waarin B Aquila ontgoochelde dat was ook makkelijk te ijpen vermits Etienne en elders aan kwistafels aten. KNOK, de week rdien nog net van de zege ouden in de Certabe-kwis, dhet nu wel, maar de ploeg Rudi Goossens had het moeilijk met de kwissers Volgend Jaar Beter en van ngroots. KNOK, dat zelf al avond leidde en dus maar tweehonderd punten wordt ordeeld komt daarmee erg achter leider Jonogroots. derde avond: [NOK 100 p., 2. V.J.B. 96 Jonogroots 95 p., 4. Tora 89 p., 5. Loco 88 p., 6, sniem 85 p., 7. Wodeisme- eft doade 84 p., 8. ATB 83 p., 9. Aquila en Papaver, Dc tussenstand 1. Jonogroots 287 p., 2. KNOK 189 p., (269 p.), 3. Unaniem 256 p., 4. VJB 243 p., 5. ATB 240 p., 6. Wodeis- medoade 237 p., 7. Aquila 156 p., (234 p.), 8. VAL 155 p. (232 p.), 9. Loco 222 p., 10. Tora Tora 221 p., 11. Papaver 220 p. Ploeg X in tweede The Entity deed het voortref felijk als kwismaster in tweede afdeling maar het was ploeg X die de show stal. X beheerste het gebeuren van begin tot einde. De ploeg van Luc Platteau, toch niet al te best begonnen in de nieuwe kompetitie, zette zaterdag orde op zaken en wordt meteen de topfavoriet in tweede. Alleen Entity zelf lijkt nog bekwaam wat weerwerk te geven. De eerste tien vragen waren vrij moeilijk en met de Turk Babur en het landkaartje, een kleine vlinder, hadden de kwismasters al twee solo's. Voor de pauze had trouwens alleen Banzai een soloan- twoord klaar met schrijver Vanderveen. Jean Luc God- dard, schilder Pollock en bas- ketbalploeg Karei V waren dan weer echte weggevertjes. Na de pauze werd het over wicht van ploeg X, aan de rust toch al zeven punten voor sprong, nog duidelijker. De mannen uit Schoonaarde haal den nog twee solo's binnen. Een eerste keer met de Green- peaceaanslag op Mururoa in 1972, oud nieuws dus, een tweede keer met de Egetische eilanden bij Sicilië. Wanhoop sloot de avond af met een laatste solo, weer voor een vlinder, nu de argusvlinder. De beslissing was toen echter al lang gevallen. De avonduitslag 1. Ploeg X 100 p., 2. Fiasco 80 p.3. Alles of Niets en Asdam- men 75 p., 5. Beiren 72 p., 6. Banzai 70 p., 7. Meerhof 68 p., 8. Juventus 66 p., 9. Wanhoop en Tiem 65 p. Ossenboek in derde Vooral in derde afdeling lijkt ndermonde. De ploeg De Zalmkes (derde afdeling) houdt het hart vast (vh). voor de derde opeenvolgende keer de Lodderoeigen ureaut van de karnavalkwis. De 11e editie van dit lattement georganiseerd door ex-prins Antoine Van der lyden, de Dekeny «Koolstraat» en karnavalgrocp hiëfrechtoever. de strijd dit seizoen biezonder spannend. Kwistet, de nieuwe Wase kwisploeg, lag voor de derde avond lengten voor maar zaterdag haalde Ossen- boek met ploegleider Bob Spi- tael uit Lebbeke voor een ver rassende wending. Ossenboek speelde de ganse avond sterk en al na tien vragen bleek het de te kloppen ploeg. Toch was het de ploeg van 't Peird dat in mythologie een eerste solo haalde en zag niemand Titiaan hangen bij de vierde vraag van de Rossers. Na twintig vragen, Ossenboek had zelf een solo binnengehaald met Mildiates, was de kloof nog groter gewor den en halfweg leek niets de overwinning van Ossenboek in de weg te staan. Lengten ach ter Ossenboek hingen de ande re kwisploegen toen nog dicht bij elkaar en de Zalmkes wa ren gelukkig met hun solo, alweer op mythologie met Amalthea. Na de pauze veranderde er weinig. Ossenboek bleef be koorlijk kwissen en het achter volgend groepje dunde zien derogen. Ze moesten eerst de Hopduvels en even later ook leider Ziedet de rol lossen. De Rossers hadden met de tien jaar VSOP Cognac ook al weer een solo. Priestley, weten schapsmens en ontdekker van zuurstof, was er alleen voor Pinkstertongskens en de ploeg van Annemarie Franckaert uit Baasrode kwam ermee op de tweede plaats. Ossenboek dus, na Ziedetwel en Kwistet de derde avondwinnaar in de reeks. In de tussenstand houdt Kwistet nog zeven punten van zijn voorsprong over. De derde avond 1. Ossenboek 100 p., 2. Pink stertongskens 91 p 3. Eureka 90 p., 4. Zalmkes 87 p., 5. Kwistet 85 p.6. Antagonisten 81 p., 7, Jeugd zonder Dak 75 p., 8. Hopduvels 69 p., 9. Zie detwel 64 p., 10. 't Peird 61 p. De tussenstand I. Kwistet 273 p., 2. Ossen boek 256 p., 3. Pinkstertongs kens 255 p., 4. Jeugd zonder Dak 252 p., 5. Eureka, Anta gonisten en Zalmkes 242 p., 8. Ziedetwel 241 p., 9. De Ros sers 231 p., 10. 't Peird 193 p.. II. Hopduvels 187 p. Hugo Aerts CSC-kwistornooi Grembergen Na de eerste schiftingsavond in de achtste editie van het CSC-Grembergen-Kwistornooi moet het voor iedereen duidelijk zyn dat titelhouder Vlasbloem ook dit jaar topfavoriet nummer één blijft. In Zaal Ros Beiaard kon zaterdagavond immers niemand een vuist maken tegen het kwisgeweld van de Vlasbloem en het is zeer de vraag of uit de tweede schiftingsavond een ploeg komt die de handschoen durft op te nemen. Tien ploegen zaten aan de ster Maria Cannins want Del- wankele kwistafels van zaal vaux, Weber, Miller en Gerty Ros Beiaard om onder leiding Kristoffels hadden geen af- van kwismeester Etienne De scheiding kunnen brengen. Meulenaere en Hubert Weyn Het was toen toch al duidelijk de eerste vijf finaleplaatsen in dat Vlasbloem weer goed de achtste editie van het CSC- speelde en dat zou ook in de tornooi op te eisen. Een tor- cijfers duidelijk worden na nooi van het 'lichte' genre twintig vragen wanneer de i. aar ook een tornooi dat met thuisploeg met twintig punten zij. degressief puntensysteem voorsprong op de Jeugd van en eigenaardige jokertoestan- het Atheneum uitkwam. De den vaak voor verrassingen vlinderstruik en vooral Cris- zorgt. pijn als patroon van de schoen- Na tien vragen hingen de makers, leverden een massa Progressisten net voor titel- punten. Halfweg leek Vlasbloem al zeker van zijn finaleplaats want met KGB-man Joertsjen- ko, met schilder Van Sassen- brouck, met auteur Roelandts en met de ketel van Papin ging hun score steil omhoog. Voor het eerst ook een onbeant woorde vraag over het verdrag van Beveren in 1585. Achter Vlasbloem hingen Just of Nie, SK Dendermonde en iets ver der nog de Progressisten dicht bij een plaats in de finale. Na de pauze leek het moei lijker en weinig ploegen haal den de score van het eerste deel. Vlasbloem haalde twee opvallende negatieve solo's met fouten op Durer en U2, maar maakte dat verlies weer goed met hoge punten voor Liechtenstein, De Pillecijn, Roma, Botnische Golf en de kikkerbeet als waterplant. De kwismasters van Aquila zorg den er trouwens voor dat hun geliefde natuurkennis-rubriek Kwistornooi CSC Grembergen. De leiding van de kwis. (Foto Piet ruim aan bod kwam met ver der nog makreel, gierzwaluw en spitsmuis. Twee nieuwe so lo's ook voor de jury met Ca- veur en Amalia Erhart, eerste vrouw in de roemrijke lucht vaartgeschiedenis. Veel verandering in de stand kwam er niet meer. De Vlas bloem liep nog verder uit en .eindigde met bijna tachtig pun ten voorsprong op Just of Nie dat nipt de Progressisten ach ter zich hield. De twee laatste finaleplaatsen waren voor SK Dendermonde en Jeugd Ateneum. Zaterdag 16 november ko men elf ploegen in het strijd perk voor nog eens vijf finale plaatsen en vrijdag 22 novem ber wordt, steeds om 20 uur en steeds in zaal Ros Beiaard, gestreden voor de plaatsen elf tot eenentwintig. Zaterdag 30 november moet de Vlasbloem de vorig jaar gewonnen wissel- Dendermonde. Kwistornooi CSC Grembergen. De eerste schiftingsreeks had zaterdag jjSj denmannen'3 en^n-y8 plaats (foto Piet Hermans). Annelies van ploegleider 'den Staaf er opnieuw de eerste aanspraakmakers op. Toch nog even wachten, verrassin gen zijn nooit uitgesloten. De eerste schiftingsavond 1. De Vlasbloem 283 pun ten, 2. Just of Nie 205 3. Progressisten 200, 4. SK Den dermonde 192, 5. Jeugd Ate neum 161, 6. SP Grembergen u stipt organiseert de Kuituur- aanvang van de kwis. en Sportraad van Wieze in de Vragenspel turnzaal van de jongensschool De kwis bestaat uit drie onder- Schoolstraat zijn delen. Er zijn vooreerst 3 x 10 Op vrijdag 22 november om 20 kunnen betaald worden bij de zelfgekozen sportvraag ant- woord) bezorgen, die dan aan de andere deelnemers ter op lossing voorgelegd wordt. Aan Sportkwis '85 zijn interes- sportkwis '85. Hieraan kunnen vragen over sport 1985, meer sante prijzen verbonden. Het alle groot-Lebbekenaren deel- bepaald over de periode 29 winnend team ontvangt de wis- Moreenrood ll4 9 Culturele nemen in teams van minimaal oktober-21 november. Daarbij selbeker, en verder wordt er w genrooa 2 en maximaal 3 ploegleden. gaat het enkel om welgekende no8 om 20 000 fr in natura Elk duo of trio moet evenwel sporttakken, waarbij geen cij- on^er de laureaten verdeeld, een kennaam opgeven. Men fers Qf data te pas komen. Geen peulschilletje dus! Wie handschriftelijk of telefonisch Vervolgens is er de aktie met eerst eindigt mag eerst kiezen! Centrale 110, 10. De Stam 93. Hugo Aerts inschrijven bij Staf Moens, de «Rode Kaart». En derdens, Sportkwis 1985 is gratis toe- gingen?... fïolinrhtvoMcfroat 1S ml HST..11. .1r 6 b zorgt voor de aanmoedi- Gebuchtveldstraat 15, tel. 053- moet elk team vóór de aan- 70.21.58. De kosten voor deel- vang van de kwis bij de organi- gankelijk voor alle inwoners van Groot-Lebbeke. Waag je name 100 fr per teamlid satie (adres zie hoger) één (1) kans, sportliefhebbers en.. kwis in twee zittingen, leden vrijdag en zaterdag. Ikens tot na middernacht, ee avonden lang werd ge- tst naar de parate kennis het Oiljsters karnavalge- hren in de laatste jaren, al 'ït individueel of in nep, met of zonder naslag- 'ken te beantwoorden. Der- 1 ploegen namen deel aan tornooi waarbij alleen ech- karnavalisten valabele ant- orden kunnen verstrekken, stand vóór de praktische «f die met 20, 40, 60 of 80 100 punten definitief het lot doen overhellen was voor eerste vijf, dc finalisten - dc derc 8 ploegen kwamen dan niet meer aan bod - als volgt: 1. Lodderoeigen 827, 2. Schra- mouillekrabbcrs 758, 3. Kar tasj 756, 4. Matotten 755 en 5. Sjiëpeirekes. De praktische proef - in een beperkte periode uit elke ploeg drie muzikale clowns met alles derop en deran en voorzien van de liefst zo ludiek mogelijke instrumenten aan de jury presenteren - stelde deze laatste met o m. Cyriel Tem merman en Bert Verbestelt voor een niet makkelijke klus. Finaal wonnen de Lodderoei gen 927, vóór de Schramouil- lekrabbers 838, dc Sjiëpeire kes 800, Kartasj 795 en Matot ten 775. Waarop dan volgden: 6, Snot tebellen 723, 7. Marcoentjes 706, 8. Kornissesloipers 683, 9, Toerenbijoekes 557, 10. Ok- kosjeprotten 543, 11, Schoi- mers 422 en 12. Vriët 321. Naar het blijkt zou het laatst geklasseerde Eirg het inder daad erg hebben gedaan zodat ze met reden de rode lantaarn dragers werden. Andere prijzen gingen naar Kartasj voor de meest origine le joker en de ereprijs van de Koolstraat ging naar de Lod deroeigen voor de meest origi nele grap. Willy Van Mosse- velde loofde verder nog heel wat potten verf van 5 kg uit aan deelnemers die zich op een of andere wijze hadden onder scheiden. LH Muziekkwis in Lebbeke Op zaterdag 30 november organizcert de Culturele Cen trale van Lebbeke een populaire muziekkwis in de zaal Volkshuis aan de Dendermondsesteenweg 7 te Lebbeke. De kwis vangt aan om 20.00 uur. Ploegen die aan deze kwis wensen deel te nemen kunnen inschrijven aan 100 fr per ploeg (die bestaat uit 3 personen). Inschrijvingen worden verwacht voor 25 november e.k. bij Jean Verhae- gen, Grote Snijderstraat 109 te 9370 Lebbeke, café Volkshuis, Dendermondsesteenweg 7 te 9370 Lebbeke of op het Gewestelijk Sekretariaat van de Culturele Centrale in de Dijkstraat 59 te 9330 Dendermonde. Bij de opening van de provin cieraad en de algemene be spreking van de begroting voor het nieuwe werkjaar, vertolkte Dendermondenaar Herman Burghgrave, provincieraads lid, de mening van de Volks unie. Nadat hij eerst gepleit had voor een grotere tijds ruimte om het begrotingsdoku- ment tc kunnen inkijken en om meer inbreng van de oppo sitie bij de bespreking ervan, ging hij dieper in op wat er volgens hem zeker en vast moet gebeuren. Vermits de provincieraad door dezelfde koalitie wordt geleid, zullen er in Oost-VIaanderen niet zo veel problemen zijn, aldus spreker, die evenwel van oor deel was dat het lang niet alle maal koek en ei was. Hij hoop te wel dat de nieuwe deputatie een en ander zal veranderen, vooral wat de werking van de raad en de kommissies betreft. Men heeft dat althans uitdruk kelijk beloofd. Herman Burghgrave noemde het een beetje spijtig dat de begroting nog door een vorige deputatie werd opgesteld, en dat die be groting een soort basisdoku- ment wordt genoemd heeft spreker vragen: houdt dat in dat de meerderheid niet goed weet welk beleid ze zal voeren of gaat ze afstand nemen van haar vorig beleid, komen er minder liberale aksenten. Gaat men via diverse begrotingswij zigingen tot een beleidsdoku- ment komen, zoals men laat doorschemeren. Als dat zo is dan hoopt de VU dat men zal openstaan voor voorstellen van de oppositie en dat men die voorstellen ook ernstig gaat onderzoeken. De begroting Men zou toch duidelijk moe ten maken welk beleid en met welke middelen men dat beleid gaat voeren. Als men dat weet, kan er ook grondig over ge sproken worden. De VU is in elk geval bereid haar positieve inbreng te leveren op enkele voorwaarden: de deputatie zal de minderheden moeten her waarderen en luisteren naar de voorstellen van die minder heid, de deputatie zal grondige informatie moeten verschaffen oVer het gevoerde beleid en de huidige meerderheid zal alles in het werk moeten stellen om de demokratizcring van de provincie als politiek beleidsin strument verder te realizeren. Eï-moet ook werk worden ge maakt van een nieuw provin ciaal beleid aldus Herman Burghgrave die aantal bedenkingen formuleer de. Hij vroeg zich af of de meerlast voor de personeels kosten, veroorzaakt door in- deksering met 8 procent, geen overschatting is. Wellicht wordt die 8% opgelegd door de centrale overheid, die zelf deze indeksering terugdringt tot 4 6%. De uitgaven die door de hogere overheid opge legd aan de provincie, wegen steeds zwaarder door op het budget. Dat is de reden vol gens de PVV waarom de belas tingen niet naar omlaag kun nen. Volgens spreker is dat niet helemaal de waarheid, omdat vele van die lasten uit gerekend de laatste vier jaar tot stand zijn gekomen. Ver heugend is evenwel dat de pro vinciale belasting op te werkgestelde personen wordt afgeschaft. In de begroting is weinig terug te vinden over de werkloosheid, de verouderde bevolking, de ekonomische' achteruitgang, de scholing en de opleiding van volwassenen- En dan zijn er nog de uitgaven via toelagen die dringend zou den moeten herzien worden. Tot slot, aldus Burghgrave. dringt er zich een verhoging van het Provinciefonds op. Deze begroting kon de VU niet goedkeuren. In de eerste plaats omdat men niet betrok ken is geweest bij de opstelling ervan en evenmin bij het be leid dat er uit voortvloeit. Er zitten evenmin nieuwe beleids- voorstelling in en ze bean twoordt niet aan de Vlaams- nationale visie. Bridgekursus in Dendermonde Op de vrijdagen 22 en 29 november en 6 en 13 december organizeert de Bridgeclub van Dendermonde een bridge- kur.' :s. De kursus vangt aan telkens om 19,30 uur en wordt gegeven in Gasthof Het Vaderland aan de Grote Markt te Dendermonde. Na de kursus volgt een geleide lesavond. Lesgever is W. Van de Velde, voorzitter van de Dendermondse Bridgeclub. De deelname in de onkosten bedraagt 400 F. Voor meer informatie en inschrijvingen kan men terecht bij W. Van de Velde. Kerkplein 31 (052' 21.37.57) oi Tonv Roobroeck. Brusselscstrnat 46, beiden in Dendermonde (052/21.29.85).

De Voorpost | 1985 | | pagina 11