Handig, kompleet en spotgoedkoop. Gerrit De Cock een kandidaat-winnaar? Frituuruitbater belegert kommissariaat Vierde Kampioenschap van Groot Hamme in zaal Familia bij uw dagbladverkoper! Werkgroep Familia bestaat tien jaar Waardevolle verzameling gietvormpjes te Waasmunster Werkgroep Familia wint 11.11.11 kwis Wuitenswetenswaardigheden Hamse speelgoedwinkel brandt uit Licht op groen voor bejaardenwoningen en dienstencentrum OCMW Waasmunster De Voorpost - 15.11.1985 - 13 In het museumarchief van de feestdagen van Sinterklaas, heemkundige kring 't Sireentje Met de komende eindejaars- te Waasmunster beschikt men feesten versieren ze de feestta- over een belangrijke en volks- fel of de grote peperkoek bij kundige waardevolle verzame- het nieuwjaarsgeschenk van de ling van gietvormpjes waarmee kinderen. Tijdens al deze de pasteibakker vroeger jaren feestdagen sieren ze tevens de zelf zijn chocolade postuurtjes uitstalramen van de winkels, vervaardigde. Het zijn deze waarvoor de kinderen vol ver- kleine chocoladedingen waar- wondering staan te kijken. De- mee de grote kinderwereld ze uitzonderlijke kollektie wordt bedacht gedurende de wordt tentoongesteld in het Hamme. De werkgroep H. Familie vierde haar tienjarig bestaan (vh). Bel feestvieren op de h Familieparochie kan blijkbaar he, stond va„ dc won_ Daa[om moettn zij dch bKin. niet meer op. Eerst KAV/KWB, nadien de KLJ en nu de derbare visvangst, volgde er nen over de toekomst en de te werkgroep Familia, die vorige week zaterdag haar tien een evaluatieavond in het Pa- volgen weg. jarig bestaan vierde, met een Eucharistieviering in de rochiehuis, over de 10 jaar Met een diamontage over 10 Familiakerk en een evaluatieavond over tien jaar werking werking. De oud leden van de jaar jeugdwerking, samenge- in het Parochiehuis. werkgroep werden er verwei- steld door Louis Schots, kreeg komd door Dirk Van den men een idee over hoe het Historiek meisjes op stap gaan en tal van Branden. De stichter, Broeder allemaal begon. In 1975 lanceerde men in de aktiviteiten ontwikkelen. Akti- Mark, schetste het ontstaan Voor de toekomst kan de hui- centrumparochie een zieken- viteiten meestal geïnspireerd van deze werkgroep en de ver- dige hoofdverantwoordelijke zorgaktie, maar door de grens- door het Evangelie. Stilaan dere evolutie, met de talrijke van de groep Patrick Baeyens afbakeningen bleven de zieken breidden de aktiviteiten van aktiviteiten. Na hem kwam de rekenen pp de steun en mede van de H. Familieparochie in werkgroep Familia zich uit. Er proost aan het woord. E.H. werking van zijn verantwoor de kou staan. Bij Broeder werd aktief meegewerkt aan De Ruyck, zegde dat er in de delijken. Els De Grave, Dirk Mare en Guido Baeyens groei- Broederlijk Delen, kampvuur- voorbije tien jaar heel wat ver- Van de Velde en Dirk Van den de het idee om een ziekenzorg- avonden, droppings, trektoch- anderd is op de parochie en in Branden. Om beurten staan zij aktie op deze jonge parochie ten. Er kwamen bezinningsa- de werkgroep Familia. Be- in voor de verschillende taken, zelf te organiseren. Een paar vonden rond aktie jeugdpro- scheiden begonnen is deze maken plannen en verzorgen jeugdigen gingen de zieken be- blemen en volksdansen. groep nu degelijke uitge- de eucharistievieringen. Werk- zoeken en hen een geschenkje De laatste jaren was het hoog- bouwd. De jeugd, aldus de groep Familia wil in de toe- in de hand stoppen. Het werd tepunt een barbecue avond, proost kan zich blijkbaar beter komst zijn netten uitwerpen, een schitterend sukses. Waar- met een 300 aanwezigen. De aanpassen aan deze tijd en sa- maar ook aan de andere kant om zouden ze niet doorgaan, totale opbrengst was bestemd menleving. De tijd dat de van de boot. Deze bezinnings- voor de ziekenaktie. pastoor de baas was op de avond werd besloten door al Meteen was de H. Familie parochie is al lang voorbij, en dansend een cruise te maken werkgroep geboren. Tien jaar Bezinnen de jeugd moet de teugels in doorheen de wereld, lang zouden deze jongens en Na de eucharistieviering die in handen nemen op de parochie. bd heemmuseum in kasteel Blau- museumbezoekers zullen op wendael. Kerkstraat te Waas- prijs stellen. Deze tentoonstel munster. Bovendien zal deze ling is te bezichtigen op de tentoonstelling aangevuld wor- normale openingsuren en da den met 18de en 19de eeuwse gen van het museum. Ook op 8 figuratieve devotieprentjes die december en 12 januari of ie- aan deze kindervriend is ge- dere tweede zondag der maand wijd. De houten spekulaas- van 10 tot 12 u en van 14 tot 17 plank is niet vergeten en zal u. De toegang is gratis, eveneens te bezichtigen zijn. (VGP) Een rijkelijke bijdrage die de Het Hamse 11.11.11 komitee werd de werkgroep Familia yerkte dit jaar rond het pro- winnaar, met één puntje voor- jekt van Burkina Fasso, een sprong op de KLJ Sint-Anna. strook land aan de stad Kou- De leiding van de kwis was in dongou in Opper-Volta. Dat handen van Pat Vanderhae- behoort tot de Sahel. Het ver- ghe. Voor de kwis werden er gaarde geld zal gebruikt wor- dia's en een film vertoond over den om er dammen aan te het gekozen project, leggen om het water op de Toen wij gingen peilen naar juiste plaats te kunnen kanali- het ingezamelde geld, verna- seren. Er waren verschillende men wij dat men waarschijn- aktiviteiten gepland in het ka- lijk de kaap van de 200.000 fr, der van 11.11.11. Er was een zal overschrijden. Er is nog tekenwedstrijd voor de jeugd, geen definitief bedrag gekend. De ingezonden tekeningen Deze avond wordt de inzamel- kon men drie dagen bezichti- aktie pas afgesloten en kunnen gen in de hall van het gemeen- definitieve cijfers bekend ge- tehuis. Er was ook een kwis- maakt worden, avond, waaraan 11 verenigin- Uitslag kwis: 1. Werkgroep gen deelnamen. De vragen Familia 25 p., 2. KLJ Sint gingen uitsluitend over het ge- Anna 24 p., 3. KLJ-center 23 kozen projekt dat inhield dat p., 4. KLJ Hamme 22 p., 5. de deelnemers zich noodzake- Davidsfonds 22 p., 6. Old lijkerwijze moesten verdiepen Chap 21 p., 7. KWB H. Fami- in het project. Het is een span- He, 8. Chiro Moerzeke, 9. KLJ nende strijd geworden, want Broekstraat, 10. KLJ, 11. KLJ de ploegen waren sterk aan Moerzeke. elkaar gewaagd. Uiteindelijk bd Het wuitenskomitee is reeds 1930 te 20.30 uur in de feest- druk doende met het voorbe- zaai Van het gemeentehuis, reiden van het karnaval, ofte Kandidaturen voor deelname de 30ste Wuitensfeesten op 8, aan deze prinsenverkiezing- 9 en 10 maart 1986. Vrijdag 22 Hunnen gestuurd worden naar november is er te 20 uur in dce de heer Van den Bossche Mar- raadzaal van het gemeentehuis cei, voorzitter, Nieuwelaan 20, een vergadering voor alle be- Hamme, met vermelding van langstellende groepen in ver- Prinsenverkiezing 1986, uiter- band met hun deelname aan de [jjk op vrijdag 13 december, komende kavalkade 1986. Zaterdag 21 december prin- Donderdag 28 november wor- sengildebal en zaterdag 1 fe- den de Prins en Prinses van de bruari jaarlijks prinsenbal in Derde Leeftijd verkozen in zaa[ Den Bond, met de aan- zaal De Vlaamse Schouwburg, stelling van de nieuwe Prins Organisatie: De Hamse Prin- der Wuitens 1986. Muzikale sengilde. omlijsting door Connie Neefs Vrijdag 20 december verkie- en haar orkest, zing van de prins der Wuitens bd Tijdens het voorbije weekend organiseerde de Hamse Kanarie Special Club haar vierde kampioenschap van Groot-Hamme, in zaal Familia. Al wie belangstelling had voor vogels, of er meer wou over weten kon er terecht. Zaterdagnamiddag werd door llisi Schepen Van de Casteele, de vogeltentoonstelling officieel geopend en de kampioenen gehuldigd. De voorzitter van de Kanarie doen ophouden door het in- ulle Special Club, Ruyssinck Etien- voeren van een wet. Dankzij ne, verwelkomde de genodig- de natuurliefhebbers zijn er nu den. Dit zijn feestdagen voor bepaalde vogelsoorten ge- dc club, aldus de voorzitter, spaard gebleven van uitroei- 2\vo voor sommige leden is het een ing. De vogelliefhebbers kun- I ra vooruitgang, anderen moeten nen nu positief bijdragen in het <en aangemoedigd worden. On- verder kweken van de rassen is di danks de druk van de leefmi- en er mooie prestaties mee lieuverenigingen blijft onze leveren. De schepen hoopte hobby om vogels te kweken dat deze vogeltentoonstelling overeind. Niets kan ons hier- veel succes zou mogen kennen van weerhouden, aldus de heer en verklaarde deze vierde vo- 'Ruyssinck. Tot slot dankte hij geltentoonstelling van de Ka- het gemeentebestuur, de mid- narie Special club officieel denstanders en de dames van voor geopend. Ide bestuursleden voor de me- Uitslag dewerking en het begrip. Sche- Algemeen kampioen, tevens pen van de sport, Paul Van de clubkampioen werd Marcel Casteele, feliciteerde de kam- Schuddinck. Hij kreeg ook de r n pioenen met de behaalde pres- trofee B.P.C. talies, maar niet alleen de kampioenen zijn belangrijk. Kampioenen 1985 ook de andere spelers zijn er Reeks A: Eigen kweek 1985 nodig om een competitie te Gorzen Kneus sijzen en mus- kunnen vormen. Iedereen wil sen: Waters Donny, vinkachti- wel eens kampioen worden, gen: Willaert Eddy, grote Eu- hiervoor moeten ernstige in- ropese: Wauters Patrick, spanningen gedaan worden, de kleurmutaties Europese: De konditie, de presentatie, niets Puysseleir André, zebravinken mag uit het oog verloren wor- en Japanse meeuwen: Colman den, aldus de Schepen, die André, overige exoten: Van nadien inspeelde op datgene Roosendael André, kanaries dat voorzitter Ruyssinck ge- vetkleur alle kleuren geel- zegd had over de leefmilieuve- r0od: De Beule Roger, kana- renigingen. ries vetkleur wit en mozaik; In de jaren 50, 60 was er dis- Schuddinck Marcel, gepigmen- cussie over het verbod van vo- teerde kanaries klassieke kleu- gelvangst, een hobby van de ren: Van Huffel Phil., gepig- gewone man, er waren toen menteerde kanaries nieuwe misbruiken, die men wilde kleuren: Ruyssinck Etienne, borders: Schuddinck Marcel, glosters: Schuddinck Marcel, overige postuurkanaries: De Beule Roger, kruisingen Euro pees kanarie: Ruyssinck Etienne, kruisingen exoot kanarie: De Puysseleir André, kruisingen zonder kanarie: De Puysseleir André, grasparkie ten vetkleur: Spiessens Desiré, grasparkieten gepigmenteerd: Spiessens Desiré, overige par kieten: Spiessens Desiré, dui ven en hoenders: De Clippe- leir André. Reeks B: Eigen kweek van vori ge jaren: Kleine Europese: Wauters Donny, grote Europese: Wau ters Patrick, zebravinken en Japanse meeuwen: Colman André, overige exoten: Van Huffel Ph., kanaries vetkleur geel en rood: Wauters Patrick, kanaries vetkleur wit en mo zaik: Goossens Jozef, gepig- menteerde kanaries klassiek: Goossens Jozef, gepigmen- teerde kanaries, nieuwe kleu ren: Ruyssinck Etienne, bor ders: De Beule Roger, glos ters: Wauters Donny, overige posturen: De Beule Roger, kruisingen Europese kana ries: Van Huffel Ph,, kruisin gen exoot kanarie: Goossens Jozef, kruisingen zonder kanarie: Van Huffel Ph., grasparkieten: Spiessens Desiré, overige parkieten: Spiessens Desiré, duiven en hoenderachtigen: De Clippe- leir André. Reeks C, vrije klas: Kleine Europese gorzen, kneu, sijzen en mussen: Landsheer Jaak, vinkachtigen: Wauters Donny, grote Euro pese: Christiaens J.P., zebra vinken, japanse meeuwen: Colman André, overige exo ten: Christiaens J.P., kanaries vetkleur: De Puysseleir Ed- mond, gepigmenteerde kana ries: De Roos Achiel, alle pos turen: Schuddinck Marcel, kruisingen met kanaries: Phi lips André, kruisingen zonder kanaries: Van Huffel Ph., alle parkieten: Christiaens J.P.. duiven en hoenders: Peeters Erik, 49 Stam van vier vogels: Colmans André. Algemeen klassement kampioenschap Groot-Hamme 1Schuddinck Marcel 458 pun ten, 2. De Beule Roger 457, 3. Spiessens Desiré 457 4. Van Huffel Philomon 457, 5. Col man André 457, 6. Christiaens Jean-Pierre 457, 7. De Roos Achiel 456, 8. Goossens Jozef 455, 9. Wauters Donny 452, 10. Philips André 452,11. Pee ters Erik 451, 12. Van Roosen dael André 451, 13. De Puys seleir Edmond 451, 14. Van Duysen Marcel 450, 15. Wau ters Patrick 450, 16. Ruyssinck Etienne 450, 17. De Clippeleir André 449, 18. Spiessens Geert 448, 19. De Landsheer Jaak 448, 20. De Puysseleir André 447, 21De Sager Fran- ky 445, 22. Vaerendonck Fran- ky 445, 23. Biesheuvel Trynie 445, 24. Pireins Gilbert 442, 25. Willaert Eddy 441, 26. Vlassenroot Cesar 440, 27. De Cauwer Johan 440 en 28. Wil laert Ferdinand 438. bd Zondagmorgen omstreeks 4.30 uur werd de gemeentelijke brandweer opgeroepen voor een felle brand in de speel goedwinkel Snoopy, Damstraat 17, uitgebaat door de heer en mevr. Cappaert - Bouque, wonende Nijverheidslaan 141D te Waasmunster. De plaatselijke politie was gealar meerd door een toevallige voorbijganger, die rook opge merkt had in de winkel. De politieagenten die 'onmiddel lijk ter plaatse waren, evakueerden de inwoners van de aanpalende huizen. Ook de brandweer met zwaar mate riaal onder leiding van luitenant Jan Dierickx waren bijzonder snel ter plaatse. Een hevige prikkelende rook ontwikkeling en de moeilijke toegankelijkheid in het gebouw, bemoeilijkten het blussingswerk. Een enorme steekvlam deed zich voor bij het breken van het glas van het grote uitstalraam. Twee brandweerwagens werden beschadigd. De Hamse brandweer kon door een snel en geordend ingrijpen, de aanpalende woningen vrijwaren. De speelgoedwinkel die nog extra voorraad had opgedaan met het oog op het Sinterklaasfeest brandde evenwel volledig uit. Gelukkig overnachte er niemand in het winkelpand zodat deze brandramp enkel enorme materiële schade heeft veroorzaakt. De oorzaak van de brand is nog onbekend. De politie stelde een onderzoek in. ljjii Hamme. De speelgoedzaak Snoopy brandde helemaal uit M (vh) Nationale play-backkampioenschappen te Buggenhout Er gaat de laatste tyd haast geen feest, of een andere Bazel er blijven mee door- georganiseerd. Gerrit De Cock ten weerhouden. Gerrit De ca maar een matig belang. Ook Vlaamse kermis voorbij, of er komt een play-backwed- gaan. Tot nu toe heeft hij meer liet een gunstige indruk op jury Cock werd derde in de Oost- niet in sport. Een schrille strijd aan Ie pas. Onder invloed van de Nederlandse dan dertig optredens achter de en publiek, behaalde de hoog- Vlaamse schifting en enig over- tegenstelling met zijn broer v o r» kittle* „„L, vinnniinpnn mg, ste skore, en werd tot Oost- blijvende deelnemer uit de Garry, die als wielrenner tij- K.R.O. blijkt ook in Vlaanderen de jeugd, geprikkeld, Gerrit De Cock verschijnt niet vlaams kampioen uitgeroepen, streek van Waas en Dender. dens het voorbije seizoen gere- voor wat sommigen een «modeverschijnsel» noemen. ahijd a„een Qnder dcJ spots K Met het nummer «Heb je m'n geld eigenaar werd van de De suksesrijke play-backpro- hij zich een eerste keer op de Geregeld is hij in gezelschap Hobby schoenen gepoetst» van Ro- bloemen, gramma's op de Nederlandse planken van zijn nicht, Miranda Van de Zondag 17 november om 15 u. bert Paul, hoopt de jonge hroertje on de wee Dres. televisie, brachten muziekfan Het bleek allemaal best mee te Vijver, en vormen een duo. neemt hij m de Buggenhoutse Waaslander zich in gunstige «Wat broertje q? de weg pres bij uitstek, Gerrit De Cock in vallen. Gestimuleerd door Voor een paar maanden werd Salamander deel aan wat een zin te onderscheiden en succes teert,zal mij een zorg wezen vervoering. vrienden, vader en moeder, is in Hamme een provinciaal nationale wedstrijd wordt na te streven Hoe het ook hoewel ik een tiere borst ze Vorig jaar november waagde de zeventienjarige knaap uit play-backkampioenschap genoemd. afloopt, voor Gerrit De Cock nrestatie heeft ee- 6 B Een aantal schiftingen zijn blijft play-back een hobby. In een flinke prestat e beett ge- hieraan voorafgegaan. Per andere vormen van ontspan- lukt», zegt muzikale Gerrit. provincie werden vier laurea- ning stelt de student electroni- k-1*- Zeelse politie behoudt koelbloedigheid en kalmte in benarde situatie! Vrydagmorgen rond halftwee presenteerde de Zeelse frituuruitbater L.V.I., wonende aan de Burgemeester Van Acker wijk te Zele, zich met weinig vredelievende bedoelingen aan het gemeentehuis van Zele, waar het politiekommissariaat is gevestigd. Hij was gewapend met het in de belangstelling staande riot-gun wapen en een gordel met ruim honderd patronen. Hij wilde met die bedreiging bij de hand, zijn vrouw terug, die hij niet thuis vond en waar- iP van Hij meende dat op het Dendermonde. Kamer voor Koophandel. Met veel belangstelling werd geluisterd naar de politiekantoor was. De agen- Uiteenzettingen. <v) gn ""r' ™tanden d,t. 0 "ij geloofde die uitleg met en MUMf. "W vuurde twee schoten in de MB lucht af. De officier met dienst SMI IIIJ die juist huiswaarts keerde en 'i< F* «fcffcjg* |K j^yjyj de koer afreed, kon de agenten sjJÊkJÊL JCTjF i waarschuwen en versterking vragen bij de politie van Ham me en de rijkswachtbrigade van Dendermonde. Er is tus sen politie en rijkswacht een zeer goede samenwerking. De politie houdt de wildeman on der schot en de rijkswacht zet de omgeving af. De politie- agenten onderhandelen met de man. Het is een lange dialoog, die bijna een uur duurt. Uit eindelijk ziet de man dan toch in dat het beter is met zijn belegering op te houden en hij wordt door de rijkswachters opgevangen. Het was voor de politie van Zele een zeer moei lijke situatie, die zij op de gepaste manier wist op te los sen. L.V.I. werd door onder- Dendermonde. Kamer voor Koophandel. Zoals de jongste tijd gebruikelijk, waren ook houSngsmandlal ""geplaatst dat ondertussen reeds met één maand werd verlengd. politie was dan ook een beetje Vroeger op de dag was de voorbereid ingeval van nieuwe politie reeds moeten tussenbei- moeilijkheden die er uiteinde de komen na een huiselijke lijk kwamen, ruzie bij de frituuruitbater. De Beno Deze week kreeg het OCMW OCMW Waasmunster dat tot urn nu weer voor het seminarie heel wat belangstellenden komen opdagen (v). Waasmunster van Gemeen schapsminister voor Gezin en Welzijnszorg Rika Steyaert de voorafgaande vergunning voor de bouw van een woningen- kompleks van twintig woonge- legenheden met daarbij de op richting van een dienstencen trum. Deze beslissing werd ge nomen op basis van het de kreet van 5 maart 1985, hou dende de regeling van de er kenning en subsidiëring van voorzieningen voor bejaarden. Volgens een woordvoerder van het OCMW-Waasmunster is dit het eerste projekt op basis van het nieuwe bejaar dendekreet. Meteen een ver heugend nieuws voor het deze realisatie zal kunnen wor den overgegaan. (V8P)

De Voorpost | 1985 | | pagina 13