-- V n C 1 1.11.11 in Waas Maakt gemeentelijke muziekschool in Berlare een kans? Sefken: comeback in Beven «Omgaan met sterven» in Dendermonde De Voorpost - 15.11.1985 - 19 snijden en smeden entrum voor Volkskunst in Sint-Niklaas organiseert am- jlijke kursussen. Leren houtsnijden kan je op maandag van 19 tot 21 u. in het lokaal van de vrije muziekschool Nijverheidstraat. Smeden kan je leren op zaterdagvoor- 3 van 10 tot 12 u. in de ateliers van de firma Thor, Sint- itraat 2 in Sint-Niklaas, dbeleid onder de loep ërdag 21 november om 20u15 vindt in de kommissiezaal et stadhuis een debatavond plaats rond het jeugdbeleid in Jklaas. Het wordt een konfrontatie tussen de jeugdraad ids en de jeugdschepen en raadsleden anderzijds. M.m.v. Lenaerts (CVP), Lucien Bats (SP), Frans De Coeyere Roel De Jong (CVP) en Nelly Maes (VU). Moderator is Hugo De Looze. De toegang is gratis. (dienstplichtigen tdag 18 november om 20 u. wordt in het Dobocentrum aan Molenstraat een informatievergadering ingericht voor itigen die op 2 december hun militaire dienst starten, jte inlichtingen en gegevens over de legerdienst worden >kt en er zijn ook enkele brochuurtjes te verkrijgen. Igenis uit Nicaragua ran litnodiging van de dekenale werkgroep Amos geeft Jos te dinsdag 19 november om 20 u. zijn impressies over ipUijpVp jer geleeenheid van 11 november werden enkele oudstrijders vereremerkt (G. auto aan diggelen gereden. De chauffeur was de kontrole over het stuur kwijtgeraakt sgua. Hij verbleef daar als «Getuigen voor de vrede». In n6 6 jobocentrum aan de Gladiolenstraat. r is de komputer Wlturele Centrale (ABVV) organiseert een vormingscyclus ertjfnismaken met de komputers». U kunt nog terecht op 18 en il va cvember van 19u30 tot 22 u. in zaal Forum, Truweelstraat in Sint-Niklaas. Voor info bellen naar 776.35.14. erklaas in Belsele 20 november om 14 u. groot Sinterklaasfeest voor iderën van Belsele, in zaal Remoortel aan de Molendreef. auw >9 22 november om 20 u. wordt in de parochiale zaal jpei Bfde kerk de film «Zo leeft Belsele» voorgesteld tijdens een Der|avond - (en£«. Louis Baeck seo lag 19 november om 20 u. in Het Centrum, Grote Markt, 073 Bkt de uit Elversele afkomstige Leuvense hoogleraar Louis ig 5 over «Macht en tegenmacht: een sociopolitieke visie op Weid» Don Bosco f)8 november trekt KAV-Don Bosco erop uit met de fiets, nde-bk om 13u15 aan de kerk. Op 19 november heeft men het icke 20 u. aan de Don Boscokerk over «Vriendschap vinden en iivinden», o.l.v. Monique Clarisse. Op vrijdag 22 november I9 u. eucharistieviering en daarna avondmaal met ook een de praak door mevrouw Heyvaert over «Als vrouwen over !uid- izen kijken». 'imonie Excelsior lag 16 november traditionele Sint-Cecilia-uitstap naar de met vele jaren dienst, in de namiddag. Zaterdagavond laai, trekking van de tombola en gezellig samenzijn. Zon- 17 november eucharistieviering in de O.L.Vrouwkerk om oor- 10 en zondag om 11 u45 brengt men met de andere onieën een bloemenhulde nabij het monument der ge- ivelden. Zondag om 13u30 of iets later Sint-Ceciliafeest- I. Dekoraties worden dit jaar uitgereikt aan Bettina Temmer- Marie-Christine Temmerman (10 jaar lid), Maurice Fiers ntoine Meyntjens (25 jaar lid of muzikant, André De Ridder, Heyndrickx en Georges Rogiers (40 jaar lid), Ghislain Dè Ben Robert Van Den Hende (60 jaar lid. Breek:t). Sint-Niklaas. De verkeersborden op de Grote Markt, aan de bushalte, werden door deze auto a - (dw) i v «ba V - Sint-Niklaas. Door de Vereniging Privé-Spaarkassen werden in de gebouwen van het Sint-Niklaas. In zaal Renova werd door de plaatselijke CVP nagekaart over de voorbije CM O- Waasland de diploma's uitgereikt van de vormingscyclus 'beleggingsadviseur- parlements- en provincieraadsverkiezingen. U ziet rechts nieuwbakken parlementslid kredietadviseur' die i.s.m. de Centra voor Voortdurende Vorming van de Middenstand Marcel Verdonck in gesprek met Bert De Cock, die bij een vorige gelegenheid net niét in werd georganizeerd (Iv) de senaat verzeilde (foto Iv) werkloosheidssituatie plaats, op initiatief van KAJ, VKAJ en ACV-Jongeren. use muziek 16 november om 20 u. in het Ontmoetingscentrum van ,e|. fiSinaai «Weense avond» met akkordeonensemble Cosy ien pangkoor. ar vriendschap Kidschap vinden en ondervinden» is de titel van een reksavond die KAV-Stekene organiseert op woensdag 20 mber om 20 u. in het Gildenhuis van die gemeente, choloog Schippers is gelegenheidsspreker. werklozen 19 november vindt van 14 tot 16.30 u. in het Gildenhuis Stekene aan het Dorp 42 een bijeenkomst rond de Willem Vermandere Op initiatief van de vereniging Komkommor treedt op 16 november in de schouwburg kleinkunstenaar Willem Verman dere aan. Deze «Kerelavond» start om 20 u. Zoeklicht op Elversele Zaterdag 16 november om 20 u. in Huis De Kimpe aan de Dorpsstraat 56 in Elversele diavoorstelling «Zoeklicht» op Elversele, door Willy De Westelinck en op tekst van Luc Peleman. De plaatselijke Heemkring Braem organiseert. Sinterklaas in Tielrode Zaterdag 16 november komt Sinterklaas om 14 u. aan aan het veer van Tielrode. Om 14u30 organiseert het gemeentelijk feestkomitée een ontspanningsnamiddag met show, en de jongelui tussen 2 en 12 krijgen een kadootje. Zwerfautovriendelijk In «Zwerfauto», het tijdschrift voor eigenaar van mobilhomes, worden zo nu en dan gemeenten in de kijker gezet die «zwerfautovriendelijk» zijn. In het herfstnummer van dat blad kwam Temse aan de beurt. Toeristische avond Vakantiegenot organiseert op vrijdag 15 november een toeristi sche avond over Iberia (Spanje). Temsenaar Louis De Graeve stelt voor. U moet wel naar het Gildenhuis in Sint-Niklaas toe, om 20 u. Temse Fotoklub Donderdag 21 november om 19u30 in het lokaal van Temse Fotoklub werken rond kunstlicht. Op zondag 24 november onderneemt men o.l.v. Marcel Van Meir een wandeling in Klein- Brabant, samenkomst aan de kerk van Hingene om 14 u. Kwis Op zaterdag 16 november heeft om 19.30 uur in het POC de kwis van Vakantiegenoegens plaats voor de deeltakken van het ACW. ledereen is welkom. Waasmunster - Milltielijsten Tijdens de maand november zullen alle jongens die geboren zijn in 1966 en die op 1 oktober 1985 Waasmunster bewoonden een model 6 - inschrijving op de militielijsten ontvangen. Dit model geldt als kennisgeving dat voormelde persoon is inge schreven op de militielijst van de lichting 1986. Muzikanten gehuldigd Naast de huldiging van dirigent Maurits Fierens, werden ook enkele verdienstelijke spelende leden van de Koninklijke har monie gehuldigd. Willy D'Heer, Luc Verbraecken en Paul D'Heer voor 10 jaar lidmaatschap. Roger Van Erdeghem en Desiré Van Gramber gen voor 40 jaar lid van de Waasmunsterse muziekmaatschap pij. Hun werd het ereteken overhandigd. Voorzitter Pros Yse- baert feliciteerde in naam van de harmonie deze verdienstelijke leden. Kursus eerste hulp te Waasmunster Half januari volgend jaar organiseert de Rode Kruisafdeling Waasmunster een kursus Helper. Deze kursus omvat 40 lesuren en zal plaats vinden op dinsdag- en donderdagavond. Volgende onderwerpen worden erin behandeld: reanimatietech- nieken zoals onder andere hartmassage en beademing: hoe optreden bij vergiftiging, elektrokutie en het verzorgen van breuken, wonden, bloedingen enz. De inschrijving is gratis en kan gebeuren bij Karei Leemans, plaatselijk hoofd van de hulpdienst, Ommegangsdreef 48c, tel. 052/47.17.78 of bij Freddy Schuddinck, sekretaris, Hollandse Molen 222, telefoon 052/47.05.22. Het aantal deelnemers van deze kursus is beperkt, gezien de kleine ruimte waarover men beschikt. Voor deelname moet men tenminste 16 jaar worden in 1986. Toen de Berlaarse gemeenteraad moest oordelen over het toekennen van subsidies aan de Overmeerse fanfare De Verenigde Vrienden voor het betalen van een muziekle raar, vroeg VU-woord voerder Van Hauwermeiren of er geen kans was om een gemeentelijke muziekschool op te richten. Geen subsidies gen. Al die jonge mensen zou- SP-raadslid Nelis, zelf aktief in den misschien kunnen samen- fanfares, antwoordde dat hij dit in 10 jaar geleden al had geprobeerd, maar dat, toen al, gezegd was dat daarvoor geen subsidies van overheidswege meer mocht gegeven worden. gebracht worden. Vroeger wa ren er al plannen geweest om een gezamenlijk vervoer in te richten naar Aalst, waar men naar het schijnt snel moet zijn om in te schrijven, door de grote vraag naar muziekonder- richt. zijn enkele impressies van manifestaties die t.g.v. 11.1. Burgemeester Van Sande beaamde dat Nelis toen, als schepen, trachtte om te Berla re een filiaal van de muziek school van Dendermonde of Aalst te mogen oprichten. Nelis Marcel maakte van de gelegenheid gebruik om ook voor de andere fanfares, die hun leden toch ook muziek aanleren, een verhoging van de subsidies te vragen. De bur gemeester erkende de moei lijkheden van de muziekvere nigingen. «Velen maken ook gebruik van de solfègeschool die ze bij de fanfares krijgen en gaan dan weg en worden geen lid van de fanfare.» Privé-les? Schepen Verheyden dacht dat er misschien mogelijkheden waren om via BTK of DAC- projektcn muziekonderwijs te beginnen. Van Hauwermeiren had al van dergelijke proeven voor 1 jaar in het Limburges gehoord. Van Gijsegem vrees de echter dat gevestigde scho len er zich zullen tegen verzet ten. Wel bestaat volgens hem 11 werden ingericht in 'T nog de mogelijkheid op niet- ind van Waas. In de Sint-Niklase deelgemeente Nieuwkerken werd m.m.v. de gesubsidieerd onderwijs, gdbeweging van ter plekke een groot ganzespel opgezet, zie de bovenste foto. In de de kinderen dan wel zelf zullen verse deelgemeente Melsele werd voor de leerlingen van de lagere scholen een moeten betalen. Ook Van San- xnwedstrijd ingericht; op de middenste foto de laureaten. En in Sint-Gillis-Waas werd de overwoog dte mogelijkheid, bin door wel 48 ploegen, ten voordele van een projekt in de buurt van Calcutta bSalc^oroHprivélesseiTle voï- Teledienst nodigt je van harte uit op een gespreksavond rond: «Omgaan met sterven». Deze avond wordt ingeleid door Manu Keirse, direkteur paramedische patiëntenzorg van de Akademischc Zieken huizen van de K.U. Leuven 4~ Hij heeft plaats in het Cultureel Centrum (Oud-gemeen tehuis van St. Gillis), Weggevoerdenstraat 1 (hoek Sint- Gillislaan - Weggevoerdenstraat) te Dendermonde op maandag 2 december 1985 te 20 u. Door alle eeuwen heen sterven mensen. Jong en oud, plotseling en verwacht, uit volle gezondheid en na een lang ziekbed, alleen en temidden van hun dierbaren, thuis en in een inrichting, op het werk en op het slagveld, natuurlijk en gewelddadig. De dood is even vanzelfsprekend en gevarieerd als het leven. Omgaan met sterven... Een thema dat het leven van elke mens raakt en waarrond heel wat vragen worden gesteld. Hoe help je mensen in de laatste dagen om zin te geven aan wat voorbij is of om uit tè zien naar wat komen moet? Wat kan je als arts nog doen eer je op de grens staat van medische mogelijkheden? Is' sterven thuis mogelijk? Hoe kan men zinvol afscheid nemen? Kunnen kinderen in dit proces betrokken worden? Hoe ervaart de patiënt zijn verlies en de nabijheid van anderen? Samen met Manu Keirse kijken we doorheen verdriet en sterven naar het leven van vandaag. Kortom een gedegen gespreksavond om niet te missen! Iedereen is van harte welkom! Inlichtingen: teledienst (Centrum voor Maatschappelijk Werk Dienst voor Vrijwilligershulp), Vlasmarkt 29, 9330 Dendermonde. Tel. 052/21.51.35. Een maand of twee na afloop van het massaspel Sefken en de geuzenvond in Bever en een gezellig samenzijn plaats voor de medewerkers. We legden voor u vast (boven) regisseur Leo Vertongen (rechts) en hoofdrolspe ler Wim De Schepper; onderaan roosteren o.m. Gat&iël Willems en Theo Bauwens de spijzen (foto's Iv)

De Voorpost | 1985 | | pagina 19