Huidige verkeersregeling blijft behouden Tweehonderd mille voor Mali meentelijke Openbare Bib naar muziekschool uggenhouts rtnieuws ACV Baasrode gaat verdienstelijke leden dekoreren I De Voorpost - 15.11.1985 - 27 beekse gemeenteraad keurde bouwprogramma goed ing ■meentelijke openbare biblioteek, momenteel gehuis- jn het huis «Van der Meersche» langs de Stations- een bibliotheek die overigens kan bogen op een istefcreid lezerspubliek zal binnen afzienbare tijd een eke komen vinden in de Gemeentelijke Muziekschool diezelfde straat. De achterliggende linkervleugel ide stationszijde dus) zal daartoe wellicht met de gelijkgemaakt worden en de vrijgekomen ruimte 0011 bruikt worden om een nieuw biblioteekgebouw op te Ten. 'g_ van dit jaar legde de derhoudsmaterieel) en 40 m2 _kse raad reeds de in- technische installatie. In totaal ngsplaats vast. Vorige 733 m2. n fdonderdag gaf diezelfde Of de Lebbeekse biblioteek ijn principiële zegen aan ooit precies over deze ruimten louwprogramma. Werd zal beschikken is vanzelfspre- ie eigenlijk gedwongen, kend een paar andere mou- had de raad het bouwpro- wen. Kuituurschepen Hiel zei na niet goedgekeurd, bij de aanbreng van het agen- ias de bib gewoon haar dapunt overigens, zich bij dit Hing kwijtgeraakt. bouwprogramma enkele vra gen te hebben gesteld. We worden echter verplicht princi- •nkomstig een ministe- pieel het geheel goed té keu- omzendbrief dient het ren, voegde hij er nog aan toe. igramma voor een liblioteek van een ge- Geschikte inplantingsplaats e met 17.300 inwoners De inplantingsplaats van de gt vastgelegd: 40 m2 in- gemeentelijke biblioteek, ver- si (tochtportaal vestiaire, tolkte Clement Vlassenroot mtasrekken, sanitair), 90 het SP-standpunt, is konstant teugdafdeling (uitleen- een zorgenkind geweest, katalogi, kollektie en Vooral de uitbreiding zorgde jenheid, vertelhoek), voor problemen. Oorspronke- volwassenafdeling (uit- lijk voorzien in de gebouwen lenst, katalogi, informa- van de muziekschool in het begeleiding, kollektie en kader van een kultureel cen- m sgenheden), 85 m2 lees- trum werd hiervan om fi- naslagwerken, tijdschrif- nanciële redenen afgezien. Als tplaatsen), 40 m2 polyva- oplossing werd de huidige ves- I okaal, 37 m2 magazijn, 24 tigingsplaats (Stationsstraat B bliotekarisbureau, 45 m2 26) ingericht. Aan het gebouw I okaal voor het personeel, werden aanpassingswerken I 1 sanitair en vestiaire, 30 uitgevoerd. Hoeveel hebben irging (uitbreidingsmoge- die de gemeente gekost? id), 10 m2 berging (on- Om een blijvende erkenning te bekomen diende echter ge zocht naar uitbreiding. Ver schillende ontwerpen daartoe werden gemaakt. Hoeveel be draagt die kost? Om dan nu terug te keren naar de muziek school... Van een beleid ge sproken. De definitieve inplantings plaats, de bijgebouwen van de muziekschool, beoordeelde het raadslid positief. Ze is cen traal gelegen, in de nabijheid van een school. Om een totale oppervlakte van 733 m2 te be reiken, zal deels met een ver dieping moeten worden ge werkt. Wij dringen er dan ook op aan dat het gedeelte voor zien voor het publiek, op het gelijkvloers gesitueerd wordt. Graag hadden we bovendien gezien dat de achtergelegen hovingen als park zouden inge last worden. Het wordt immers hoog tijd dat aan deze prachti ge tuin een bestemming gege ven wordt. Clement Vlassenroot sprak er ook zijn spijt over uit dat de biblioteekcommissie niet sa mengeroepen werd om het bouwprogramma te bespreken en evenmin om een standpunt van de kultuurraad gevraagd werd. Tot slot van zijn tussenkomst had het SP-raadslid het over de uitleenpost Denderbelle. Bij de oprichting van de bib-kom missie, aldus Vlassenroot, werd de slechte behuizing te Denderbelle besproken. Mid- derwijl werden verschillende voorstellen geformuleerd optrekken van een paviljoen, uitbreiding in de schoolloka len, het in het leven roepen van een buurthuis met biblio teek maar acht jaar later staan we nog nergens. Het moet dan ook voor iedereen duidelijk zijn dat de toenmali ge aktiegroep de Denderbelse gemeenschap geen goeie dienst bewezen heeft. Want wat heeft Denderbelle te bie den aan kulturele infrastruk- tuur? Enkel de katholieke zuil heeft zich achteraf goed geor ganiseerd en beschikt over een uitgebreide infrastruktuur. Waar staan de andere op dit vlak? Mij lijkt dat noch min noch meer een diskussie-on- derwerp voor de kultuurraad. In zijn reaktie op de SP-inter- pellatie beklemtoonde kui tuurschepen Hiel dat wat de reeds verrichte aanbetalingen betreft, met de architekt over eengekomen werd, deze in mindering te zullen brengen bij het bepalen van de ont- werpkosten voor de nieuwe bib. En dat uitbreiding achter de huidige vestigingsplaats praktisch en financieel niet te verantwoorden was. Dat geen advies gevraagd werd aan de biblioteekkommissie noemde de schepen een gevolg van de snelheid waarmee de zaak moest afgehandeld worden. Het verlies van erkenning hing immers boven ons hoofd, aldus de schepen. Wat de be stemming van de tuin betreft, repliceerde schepen Francois De Ridder op zijn beurt, waar van zal werk gemaakt worden zodra de technische dienst uit de buurt verdwenen is. Boekentekort aanzuiveren Raadslid Dirk De Cock noem de het positief dat nu een «kul- turele inplanting» gerealiseerd zal worden. Maar vroeg, met het oog, op een eventueel noodzakelijke uitbreiding in de toekomst, de onderbouw stevig genoeg te laten uit voeren. Hoewel, voegde het VU- raadslid daaraan toe, ik die uitbreiding niet zo meteen noodzakelijk zie, vermits het boekenbestand momenteel erg traag aangroeit. Het moet ons dan ook van het hart dat ook op dit vlak een extra-inspan ning nodig is. Vooral omdat wij merken dat de gemeentelij ke bib in de smaak valt van de bevolking. Schepen Hiel reageerde dat er sowieso een gebouw met ver dieping zal opgetrokken wor den en dat het boekenbestand momenteel uitbreiden er zouden, om in orde te zijn met de voorschriften, voor 800.000 fr. boeken moeten worden aangekocht onmogelijk is, vermits de ruimte ontbreekt om ze te plaatsen. Pierre Van Rossem Kollektorenwerken te Lebbeke Tijdens de jongste Lebbeekse raadszitting kwam ook de verkeerssituatie ter sprake, ontstaan ingevolge de uitvoering van de kollektorenwerken langs de Brusselsesteenweg. Omtrent die toestand is de voorbije weken, op bepaalde ogenblikken veel verwarring ontstaan. Feit is bovendien dat nog altijd een flink aantal automobilisten de verbodste kens bij de kruising Lindeniaan-Brusselsesteenweg negeren en doodgemoedereerd, tegen een niet onaardige snelheid bovendien, Dendermondewaarts bollen. Even had de raad het ook over de aanleg van de wegenis, na het leggen van de koliektoren en de riolering. *£60HIÏ0«»S ÖEKDMM0HOE swr omes WEGOMLISOmë «CSOMUGCtNO wNDCRMOKOC Affile 10C2TCHT Lebbeke. De wegomlegging blijft dus (G. Breckx). Hide Buggenhouts Kwistornooi volgend jaar - op 31 januari, 7 en 14 februari 1986, om ts te zijn - zullen de Buggenhoutse kwisfanaten zich uw de hersens kunnen breken tijdens het zevende ornooi, georganiseerd door de v.z.w. Vrije Openbare otheek te Buggenhout. sdoelingen van de organisatoren met dit tornooi - dat nu ist wordt in zaal «Ter Roest» langs de Kamerstraat - zijn "ia leeds dezelfde: een paar avonden gezellig, kultureel „gj :mcnt serveren aan leden van Buggenhoutse verenigingen, 'an luggenhoutse kwistornooi is dus geenszins voorbehouden n_ sblascerde specialisten. Daarom ook worden alleen teams lard, samengesteld uit mensen die in Buggenhout werden ren, er wonen, school lopen of liepen, of in de bosgemeente oegleden worden gerekruteerd uit bestaande verenigingen uien het resultaat zijn van toevallige bondgenootschappen, jiar schreven niet minder dan 42 ploegen in. Om iedereen rkansen te bieden, is inschrijven enkel mogelijk vanaf 3 ober tot en met 1 december 1985. Vroeger noch later :n inschrijvingen aanvaard, os dit kwistornooi komen allerlei rubrieken - sport, tiiteit, film, varia, muziek, dieren en planten enz. - aan Midderwijl zijn de organisatoren op zoek naar enkele righeden om voor de nodige variatie te zorgen. Als nkomst in de administratieve en organisatorische kosten Ipcr ploeg een inschrijvingsgeld van 250 fr. gevraagd, rijvingen worden geaksepteerd in de lokalen van de Mheek, Pastorijstraat 24 of bij Guido Van de Velde, tbaan 35 te Buggenhout. Daar kan je trouwens ook terecht extra-informatie enwerking OCMW en Regie der Posteryen Buggenhoutse brievenbussen werd onlangs een rose kaart poneerd, waarop aan één zijde een postbode staat teeld. Via deze kaart willen de initiatiefnemers - het (W en de plaatselijke postdiensten - de samenwerking nhen beiden in herinnering brengen, neer deze kaart voor de voorruit wordt geplaatst, zal de bode met dienst automatisch aanbellen. Op deze manier kan svolking melden dat zij een beroep wenst te doen op de ilW-diensten (sociale dienst, rusthuis «Herfstdroom», dienst irdenwoningen en -flats, dienst bedeling maaltijden, dienst is- en bejaardenhulp, dienst voetverzorging, poetsdienst, stencentrum, kinderdagverblijf). Automatisch zal het 4W dan ingelicht worden en zullen de OCMW- tschappelijkc werkers met de betrokkene in kontakt treden, leze kaart kan ook een beroep gedaan worden op de man voor een gehele reeks postverrichtingen, die dus thuis, tloos bovendien, verricht worden: betaling van tarborgde cheques, i lingsformulieren (rekeningen elektriciteit, telefoon enz.), oop van postzegels, postogrammen, telecard; stippenkaart VB en alle spaarkasverrichtingen. 11.11.11-aktie te Lebbeke Hoewel toen nog geen definitief resultaat bekend was, kon Christine De Borger van het Lebbeekse 11,11,11-komitee ons voorbije woensdag meedelen dat de 11.11.11-aktie te Lebbeke zowat 200.000 fr zal opleveren. De eindbalans voor wat de deelgemeenten Wieze en Denderbelle betreft was toen reeds gekend: in de St.-Martinusgemeente werd 34.086 fr ingezameld en de bewoners van de gemeente van bloemen, bier en chocolade hadden 29.551 fr gespendeerd. De Lebbeekse solidariteit bereikte op woensdag een bedrag van 130.571 fr. Van twee sektoren werd nog op het resultaar gewacht. Maken we een optelsom van voornoemde bedragen, dan bereiken we als (voorlopig) resultaat 194 208 fr. Beduidend minder dan vorig jaar. Inderdaad, aldus Christine De Borger. Toen werd 268.643 fr ingezameld. De via de media haast konstante bewustmaking van de bevolking met een hongerend Ethiopië, heeft de mensen toen dieper in hun portemonnee doen tasten. Het komitee was trouwens op een zekere terugval voorbereid. Vergelijkingen met cijfers uit 1983 (183.321 fr) en 1982 (201.487 fr) tonen echter aan, dat ook dit jaar de groot- Lebbekenaars hun hart lieten spreken. Het projekt waarvoor het Lebbeekse 11.11.11-komitee dit jaar opnieuw flink wat vrijwilligers mobiliseerde de ontwikkeling van de landbouw en de veeteelt in het Afrikaanse Mali is er een van «lange adem» en dus opgezet om blijvende resultaten af te werpen. Reeds vroeger, in 1983 om precies te zijn, werkte Lebbeke in het kader van de 11.11.11- aktie voor dit projekt. Met het geld dat toen in Denderbelle, Wieze en Lebbeke werd ingezameld, konden bestaande waterputten hersteld en onderhouden worden. Via de fondsen die de groot-Lebbekenaars nu ter beschikking stelden, zal een verdere stap in de goeie richting worden gezet. Dankzij het voorhanden zijnde water kunnen nu immers landbouw en veeteelt op gang worden gebracht. Hierbij wordt getracht de dorpsgemeenschappen zoveel mogelijk te betrekken in de eigen voedselvoorziening en ontwikkeling. En wordt de bevolking aldaar een stukje minder afhankelijk gemaakt van de hulpverlening. Pierre Van Rossem Huidige toestand behouden Het lastenboek dat bij de wer ken hoort, bracht burgemees ter Moeyersoon in herinne ring, voorziet dat aan het ver keer, tijdens de uitvoering van de werken, in beide richtingen doorgang verleend wordt. De praktijk wees echter uit dat dit onmogelijk was. Gebleken is immers dat bepaalde nutsvoor zieningen geenszins gelokali seerd waren, waar de ontwer per ze gesitueerd had. Daarom werd geopteerd voor het beur telings groen geven aan de twee verkeersstromen. Persoonlijk was ik voorstander van uitsluitend plaatselijk ver keer doorgang te verlenen, maar ik stond met dat stand punt alleen. Bruggen en We gen en de politie drongen erop aan alleszins het verkeer van uit Dendermonde. doorgang te verlenen Behalve dan voertui gen van 3,5 ton. Momenteel is de toestand dan ook zo, dat wie uit de richting Dender monde komt over vrije door gang beschikt. Wie uit de rich ting Brussel komt moet de om leidingswegen gebruiken. Be halve dan het plaatselijk ver keer, dat eveneens vrij kan doorrijden. Aan de gemeente raad wordt echter gevraagd een definitief standpunt in te nemen. Clement Vlassenroot was van mening over onvoldoende technische kennis te beschik ken om kommentaar te leve ren op de uitvoering van de werken en meende dat de afge sloten kontrakten en het toe zicht van de overheid, vol doende waarborgen moeten bieden voor een degelijke uit voering ervan. Wel is duidelijk, aldus het SP- raadslid, dat de omwonenden ofwel op een gebrekkige ma nier, ofwel in het geheel niet geïnformeerd werden. Zo kon den sommige inwoners meer dan een week lang niet in of uit hun garage. Kontraktueel zijn dergelijke toestanden onmoge lijk, maar ze deden zich wel degelijk voor. Tussenkomsten bij de aannemer bleven zonder gevolg, enkel een demarche vanuit de administratie bracht een oplossing. Wat de ver keerssituatie zelf betreft, had Cl. Vlassenroot in de loop van de voorbije week een kleine enquête gehouden bij een paar mensen die dagelijks met deze omleiding geconfronteerd worden. Aldus kwam aan het licht dat betrokkenen de signa lisatie op het Lebbeekse grondgebied als goed beoor deelden, maar ze in Dender monde ontoereikend is. De signalisatie aan het opge broken gedeelte, aldus Vlas senroot, heeft wel tot verwar ring geleid. De ene keer mag men wel passeren, de andere keer niet. Uitgezonderd tij dens de beginperiode, toen ze onvoldoende was, beoordeelt men de signalisatie momenteel als voldoende. Enkel schept ze nog moeilijkheden voor de mensen die ter plaatse wonen. Duidelijke informatie is dus meer dan nodig. Tegenover de omleidingswe gen - Bellestraat, Dries, Den dermonde aan de ene, Baasro destraat, Volhaardestraat of Industrieterrein aan de andere kant - staat men tamelijk posi tief. Men beseft immers dat er weinig of geen alternatieven kunnen worden geboden. Een bijkomend aspekt, zei in- terpellant, is dat vele automo bilisten afslaan aan de Duive- keet en Haagstraat en zo rich ting Dendermonde rijden. Via een al bij al zeer smalle straat, ©p het grondgebied Dender monde is die weg trouwens niet meer dan een geasfalteer de veldwegel. Deze weg, voor de fietsers een alternatief om Dendermonde te bereiken, is momenteel zeer gevaarlijk. Het bewijs? De fietsers die vroeger deze weg namen, ma ken nu gebruik van de Dender- mondsesteenweg. En dit spijts de werken aldaar en de soms gevaarlijke toestanden. Wat, vroeg Vlassenroot zich tenslotte af, zullen de komen de winter de gevoigen zijn voor de omleidingswegen, nu ze gebruikt worden door zwaar verkeer? Johan De Mol van zijn kant, zei vroeger reeds te hebben aangedrongen regionale oplos singen aan de situatie te schen ken. We moeten ertoe komen, aldus het VU-raadslid, dat het zwaar verkeer zich via Buggen hout en Aalst beweegt. De omleidingen die momenteel in gebruik zijn creëren levensge vaarlijke toestanden. We be lasten immers een aantal stra ten die daartoe niet geschikt zijn. Naar de mening van schepen Jozef Hiel verloopt het verkeer vanuit Dendermonde momen teel probleemloos. Hij vroeg zich dan ook af waarom aan de huidige toestand wat gewijzigd moest worden. Dat is ook mijn standpunt, zei schepen Tirez, Bovendien kunnen we de Fort- straat verharden, zodat een al ternatief fietspad richting Den dermonde ontstaat. Aanleg van de wegenis Ondertussen blijkt men toch ook reeds bezig te zijn vast te leggen hoe de Dendermond- sesteenweg er na de aanleg van de collectoren en de riolerin gen, kwa profilering, zal uitzien. Plannen daartoe werden opge steld door Bruggen en Wegen, voorstellen die trouwens ver schillende alternatieven zou den bevatten. Deze plannen werden reeds bekeken door het schepencollege en door de Verkeerscommissie en in op dracht van het college maakte ook de Lebbeekse gemeen telijke technische dienst een plan. Van de Dienst Bruggen en Wegen kreeg de gemeente nu het verzoek omtrent deze pro filering nog geen enkel stand: punt in de gemeenteraad in te nemen. Die problematiek werd dan ook maar eventjes aangeraakt. Pierre Van Rossem Op 22 maart van volgend jaar zal ACV Baasrode opnieuw een dekoratiefeest organizeren. De voorbereiding van dit feest is al een tydje aan de gang. Negen mensen hebben zich spontaan gemeld om dit grootse feest te plannen. Het zijn e.h. Jose Knockaert, Francois Eyckman, Albert De Geyter, Melanie De Smet, Kamiel Goossens, Louis Ramael, Luc Verheyen, Greta Jacobs en Leo Hermans. Ondertussen is men zover ge- Vergeleken met 1980 betekent chiekerk van Baasrode om vorderd dat men al een idee dit dat men nu reeds ruim 30 16.30 uur. Dan volgt een op heeft van het aantal gedeko- aanvragen meer heeft. Het be- tocht doorheen het centrum rcerden: momenteel zijn er dat looft dus heel wat te zullen van de gemeente. Voor de mu- 156, maar de lijst is nog lang worden. zikale begeleiding heeft men niet volledig. Onder deze 156 Ook het programma heeft al een beroep gedaan op de KK zijn er 45 voor een bronzen een min of meer vaste vorm Show- en Marchinband De ereteken, 55 voor een zilveren gekregen: men begint met een Eendracht. Om 17.45 uur is er en 56 voor een gouden. eucharistieviering in de paro- een receptie en een akademi- sche zitting en dan volgt een verrassingswedstrijd voor elke aanwezige die wordt verere- merkt. De echte feestelijke zit ting vangt aan om 19.00 uur en zal worden geopend door de plaatselijke ACV-voorzitter. Als gastspreker heeft men na tionaal voorzitter Jef Hout- huys gevraagd en die zal ook aanwezig zijn. Op het einde tan de feestmaaltijd zullen dan de eretekens worden uitgereikt en dan worden tafels en stoe len aan de kant gezet voor een gezellig samenzijn. Van de he le viering wordt een videofilm gemaakt. ACV naar Baasrode ACV Baasrode maakte duide lijk dat solidariteit geen ijdel woord is en betuigde zijn sym pathie met de demonstranten van Iglo-Ola Baasrode. Men vaardigde een paar bestuursle den af om mee op te stappen in Rotterdam. Dat maakte dat vanuit Baasrode om en bij de 120 demonstranten naar Ne derland trokken om er samen met andere arbeiders van de Unileverfabriek en uit Duits land, Oostenrijk, Engeland, Denemarken; Zweden, Italië en Nederland op te stappen naar het hoofdgebouw van de ze multinational. De demon stranten eisten de stopzetting van de afbraakpolitiek van ar beidsplaatsen. Ze deden op merken dat Unilever het voo bije jaar liefst 12 procent win heeft gemaakt. Aan de dire tie werden petities overha digd. Hamme. Aperitiefkoncert. Het Sint-Renildekoor begeleid door akkordeons (vh). Lebbeke. Jazz-avond. De sport- en kultuurraad van Wieze organizeerde vorige vrijdag een optreden van de Jeggpap N.O. Jazzband (G. Breckx).

De Voorpost | 1985 | | pagina 27