DALI komtl smoele Up With People met nieuwste show te Wieze Lees deze week in TV-EKSPREJ VOLGENDE WEEK Wii geven elke d_ag^o« 50.0001 EKSPRES Dries te Denderbelle maakt nu ook deel uit van bebouwde kom 28 15.11.1985-De Voorpost mLum BADIO-tN TV- JEUGO m AlKOHOi: jong geleerd is oud gedaan CHARIES MANSO moordende antichrist Dallas komt terug Tot grote vreugde van de trouwe Dallas-konsu-J ment en tot ergernis van kijkers die er allergisch voor zijndeze week gaat op BRT een nieuwe reeks Dallas van start. Wij weten nu al wat er gaat gebeuren: Sue Ellen aan de drank, een baby voor Donna, een nieuwe Ewing duikt op... Voor Dallasfans is dezeTV-EKSPRES onmisbaar. Alkohol... het prettige drankje kan doden Bier, wijn en sterke drank maken menig feestje nog gezelliger. Maar met een glaasje-op wordt de'onschuldige pretmaker doodsgevaarlijk aan het stuur, potentieel moordenaar en zelfmoorde naar. En wie echt aan de drank geraakt maakt zichzelf en zijn gezin langzaam maar zeker kapot. Is er tegen de drankzucht, die ook en vooral bij de jeugd, angstwekkende proporties aanneemt dan echt niets te doen Toch wel zegt "V m een bijdrage over de preventie van alkoholisme. Schminken, een middel om je mooier of j minder mooi te maken. Een beetje schmink kan wonderen doen. Maar het gebeurt wel eens dat een aantrekkelijke vrouw er door een verkeerde manier van schminken helemaal niet op verbetert... Met as sistentie van omroepster Riet D'Haeyer geeft een schoonheidsspecialiste irfTV-EKSPRES een aan tal wenken die het behartigen waard zijn. Van de Lebbeekse gemeente raadsleden kon vorige week donderdag geenszins be weerd worden dat ze «profi teurs» zijn. De openbare zit ting sleepte immers zeer lang aan en de klok wees reeds tien over één aan, toen de aanwe zigen - één perskorrespondent en één partijvoorzitter - de raadszaal moesten verlaten, omdat toen de geheime zitting begon. De oorzaak van die nachtelijke zitting lag deels in de houding van de CVP-PW meerderheid zelf. De zitting kon aanvanke lijk - ingevolge een duidelijk gebrek aan koördinatie tussen de koalitiepartners - maar niet op gang komen. Minutenlang werd soms stilzwijgend, be sluiteloos bovendien gepau zeerd. Deze diesel-aanpak werd dan nog in de hand gewerkt door het feit dat haast elk belangrijk agendapunt, of althans de stemming daaromtrent, voor afgegaan werd door een (luister-overleg. I-jet «wrong» duidelijk tussen bepaalde CVP en PW-ver- tegenwoordigers. Zo reageer de raadslid Arie Abbeloos op een voorstel van Karei De Gucht, een motie omtrent het Ipvesteringsfonds goed te teuren, met de bemerking dat liet te Lebbeke de gewoonte is, dergelijke moties ter onder tekening aan de raadsleden voor te leggen en ze achteraf aar de bevoegde overheid -oor te sturen. -jssenkomst die bij Karei De jcht geenszins in goede aar- k. viel en die Johan De Mol, igs z'n neus weg, liet vra- n: Is dit nu, wat een impasse .noemd wordt? •emeentesekretaris Paul Van riessche blijft onverzettelijk aadslid Willy Van Vossole ■anspreken als «mevrouw» In .Maats van op deze zoveelste mskenning van zijn man-zijn voos te reageren, beperkte Bellese Willy - sommige inwo- lers van de St.-Martinuspa- rochie, kunnen we ons voor stellen, hebben het liever over «rebelse» Willy - zijn reaktie tot een met een falsetstem üitgebrachte ja-stem. Vreemd klonk dat! Van schepen Hiel kwamen de aanwezigen aan de weet dat ér omtrent het afschaffen van de wegels 27 en 31 door het kollege niet «gefoeffeld» werd. Johan De Mol kreeg van bur gemeester Moeyersoon op z'n Boterham dat «hij eens moest gaan kijken welke buurtwegen door zijn familie al ingenomen zijn«. Toen het VU-raadslid om specifieke voorbeelden van dergelijke praktijken vroeg, kwam vanaf de onder kant geen reaktie meer los. Toen schepen Hiel, ingevolge de tijdelijke afwezigheid van schepen Tirez (bij een agen dapunt waren familieleden van hem betrokken, dus mocht hij aan de stemming niet deelne men) een agendapunt wat niet tot zijn bevoegdheid behoor de. foutief uiteenzette, werd hij door de oppositie gekorri- geerd. Men heeft me blijkbaar ver keerd geïnformeerd, bekende schepen Hiel. Wie hem ge ïnformeerd had, bleek even nadien. Want toen schepen Tirez opnieuw aan de raadsta fel verscheen, ontspon zich tussen beide schepenen een druk gesprek. Het verschil van mening tus sen Arie Abbeloos, ex-sche pen van financiën en Karei De Gucht, huidig schepen van fi nanciën, kwam nogmaals aan het licht toen in het kader van de aktualisering van het sane ringsplan, de kerkfabrieken ter sprake kwamen en eerstge noemde - Arie - van laatstge noemde - Karei - te horen kreeg de zaken logisch te be schouwen. Arie nam die bemerking blijk baar niet, want even later ver liet hij de raadszitting - hij moest nog naar de repetitie van toneelkring «Vrede», werd ons achteraf meegedeeld - al mompelend «geen lessen in de logica te moeten krijgen» Ook tussen schepen Hiel en schepen De Gucht, boterde het op bepaalde momenten niet. Dat bleek duidelijk uit vol gende dialoog tussen hen beiden: K.D.G, Wanneer iets je niet aanstaat, moet je dat van te voren zeggen. J.H.: Je moet aanwezig zijn op de collegevergaderingen, dan zal je misschien op de hoogte zijn. K.D.G.Ik neem aan dat je je opzweept, maar het is de waarheid. Dat de oppositieleden geenszins kwaaie gasten zijn, kon afgeleid worden uit de be merking die Willy Van Vossole beide krakelende schepenen toestuurde: Probeer overeen te komen, hé jongens! Of was die bemerking ironisch bedoeld? Sint-Maarten kan ook volwas senen verwennen. Zo moch ten we van de vzw Primulan- tus een pracht van een specu lazen sint ontvangen. Hij smaakte overheerlijk en de sint zal de vzw ongetwijfeld in zijn gebeden gedenken Lebbeke. Op maandag 11 november werden de laureaten van de arbeid gehuldigd. V.l.n.r. Albert Van Eycken. Theofiel Simoen, Denis De Saedelaer, August Piessens en ere-deken Leon Marcel (G. Breckx). De Lebbeekse gemeenteraad nam tijdens de jongste zitting het besluit de bebouwde kom tot de Denderbellese Dries uit te breiden. De bebouwde kom wat inhoudt dat de automo bilist zijn snelheid moet beper ken behelst nu ook het gedeelte vanaf het kruispunt van de Dries met de Damstraat tot het eind van de Dries (kruispunt met de Moer straat). De verkeerssituatie aldaar bleek immers onveilig. Recent viel daar overigens nog een dodelijk ongeval te betreuren. De SP, zei Willy Van Vossole, is het ermee eens de afbake ning van de bebouwde kom tot de Dries uit te breiden. Wij dringen er echter op aan de signalisatie reeds op een vol doende grote afstand van het kruispunt met de Damstraat aan te brengen. Tevens willen wij nogmaals aandringen op een beter toezicht op het res pecteren van de snelheidsbe perking in de bebouwde kom. Zo maken bewoners van de Hoge Brug, de Kapellestraat en de Hoogstraat ons voortdu rend attent op het onverant woorde rijgedrag van de auto mobilisten aldaar. Wij, aldus Dirk De Cock, zijn van oordeel dat elke beslissing om op gewone wegen de snel heid te drukken, positief is. Verkeersborden zijn zeker een stap in de goede richting, maar om het tot kleine aanpassin gen te beperken ook het aan brengen, op het wegdek, van bvb. een geschilderde tekst, heeft invloed op het rijgedrag van de automobilist. Te Merchtem heeft men, in de bebouwde kom, her en der het woord «traag» op het wegdek geschilderd, wat heel goeie re sultaten oplevert. (pvr) Kursus prenataal in OLVT ziekenhuis te Dendermonde Het NWK en het Algemeen Ziekenhuis Onze Lieve Vrouw van Troost organizeren een tweede info-avond in de reeks kursus prenataal op donderdag 14 november om 19.45 uur stipt in het Algemeen Ziekenhuis, Zwarte Zusterstraat 2-4 te Dendermonde. Wie meer inlichtingen wil, kan gerust telefonisch kontakt opnemen met de sociale dienst op het nummer 052/ 22.38.80. Lebbeke. Het Sint-Maartenfeest in het rusthuis werd opgeluisterd door het Jeugd Rode Smoelentrekker Kruis o.l.v. Norman Van den Eede en Alfons Van Weyenberg (G. Breckx). Waarom treedt men bij die groep aan? vooral bedoeld voor de school jeugd en de 65-plussers, die toegang hebben voor 150 fr. De avondshow van vrijdag 15 november om 20 uur kan men meemaken voor 350 fr Voor de beide shows samen hopen de organizatoren de WV-Wieze en vooral de Up Op donderdag 14 en vrijdag 15 november geeft deze internationale kunstgroep voor de 8e keer optredens in de oktoberhalle te Wieze. In een vorige bijdrage belichtten we het ontstaan, het wezen, de doelstelling en de aktiviteiten van deze artistieke formatie, bestaande uit vijf casts van elk circa 130 jonge mensen tussen 18 en 25 jaar. Geïntrigeerd door de realisaties en de levenswijze van deze twintigers, afkomstig uit de ganse wereld, hadden we een kort interview met enkele leden van hun promotieteam. Lebbeke. Up with People in Wieze, jeugdig dynamisme en perfekte show (v). Waarom bjj U.W.P.? In het gezellig debiet van de brouwerij Van Roy mede sponsor spraken we met de twee stoere Americans Scott uit Californië en Jef uit Iowa; en met de rijzige Zweedse stu dente Annette en de vriende- de prompt: «Omdat ik hou van lijke Sarah uit ons eigen reizen en het ontmoeten van Vlaamse Maasmechelen. Aan mensen uit verschillende we- deze laatste stelden we de voor reldstreken; ook omdat het le de hand liggende vraag: ven in groepsverband me aan- Waarom bent U bij trekt en last but not least om- U.W.P.7». Het antwoord luid- dat ik me aangesproken voel door de algemene doelstelling van U.W.P. vooral dan door het edukatief studentenpro gramma (als een reizende uni versiteit) en het weten dat on ze organisatie algehele, ver standhouding en dus ook vriendschap en vrede onder de mensen beoogt en nastreeft Eerder ludiek vroegen we haar ook aan welk land ze de beste herinneringen heeft en waar men het best kookt... Dixit Sarah: «Ierland, het groene Erin, vinden we allen reuzefijn en al heeft elk land wel zijn eigen specifieke kulinaire fi nesses, toch menen we dat ie der U.W.P -lid de keuken uit zijn heimat de beste vindt. Wat we zeker kunnen beamen. Ik denk dat Sarahs algemene motivatie, steunend op ern stige sociale kriteria. wel mo del kan staan voor de beweeg redenen tot toetreding van de meesten van de 650 U.W.P.- adepten. Een dag bij U.W.P. Omdat het gedragspatroon van een U.W.P.-student(e) kenne lijk afwijkt van de traditionele levens- en studiewijze bij onze eigen jeugd, wilden we weten hoe een doordeweekse dag met een laatavondshow bij de U.W.P.-meisjes en -jon gens verloopt. We vroegen het aan Annette. In haar beste engels, dat een talenknobbel verraadt, deed ze het als volgt uit de doeken: «Om 8.30 u hebben we onze morning-mee- ting. die vooral de bespreking van het dagprogramma omvat; de verdere voormiddag beste den we aan het opzetten van allerhande showmateriaal. Na de lunch luisteren we meestal naar een speaker, die ons weg wijs maakt in een of ander studievak, daarna wordt de show verder voorbereid. Een belangrijke faze is wel de re hearsing van 15 tot 17 u, hier bij worden de nummers gere peteerd, verbeterd en de stem opgewarmd. Vervolgens is er «wrap up» t.t.z. een korte sa menvatting van wat er in de loop van de dag gespresteerd werd. Na het dinner van 17.30 u volgt «green room», een sa menkomst van de ganse cast om «in the mood» te komen, wat dus neerkomt op een men tale opwarming. Als de eve- ningshow van 20 u over is, begint de helft van de groep aan de ontmanteling van het podium, wijl de anderen klaar staan om inlichtingen te ver schaffen aan eventuele kandi- daat-showers. Tot om midder nacht een of ander lid van een gastgezin ter plaatse komt om de akteurs mee naar huis te nemen... Toch wel een gevuld dagprogramma!» Tussen haakjes informeerden we nog even naar de studieme thodes bij U.W.P Sarah kwam er overtuigd voor uit: «Ik vind onze levensscnool even goed als de klassieke leer wijze elders, die misschien ge makkelijker tot een diploma leidt, maar die verrijkt met de ervaringen van U.W.P. nog meer kansen zou bieden om in het leven te slagen.» De Wieze-show Daarover weidden Scott en Jef verder uit als volgt: «We ko men naar Wieze met een totaal nieuw programma «Beat of the Future». Eigenlijk een pri meur voor Vlaanderen, de streek waar steeds het grootste sukses wordt geoogst. Ons op treden is nog meer internatio naal gestoffeerd en richt zich niet het minst tot de jeugd! We hebben ook gezorgd voor een Vlaams liedje «Hartelijk Land» n.a.v. de viering van 150 jaar België. De cast te Wieze bestaat uit 112 jonge ren, onder wie vier Belgen: Claire uit Brussel, Jan van Gent, Jan van Antwerpen en Sarah al voornoemd; daarbij hoort nog een staf van 20 voor trekkers. Het programma omvat twee delen. In het eerste luisteren en kijken we naar Prelude. Beat of the Future, Every Day Heroes. Back in Style, Little Eyes, She's gone. Jammin'. One-Shot Deal. Room for Everyone. Na de pauze volgt een medley met songs uit Afri ka, Mexico, Duitsland. China, Denemarken, de USSR. Japan de USA en verder de num mers: Is it all right?, Keepin' In Touch, Thank you, Talkin' with my Feet, A thousand Suns. We'll be There om te besluiten met het overbekende «Up with People» Er zijn twee vertoningen te Wieze. De eerste op donder dag 14 november om 13.15 u is Groot-Lebbeke op z'n smalst with People-cast op een 5.000 bezoekers. Hopelijk wordt hun wens werkelijkheid. Na Wieze trekt de U.W.P.- pleiade naar Wallonië, Frank rijk, het Groot Hertogdom Luxemburg, de VSA krijgt hen na kerstmis te gast en wellicht komt ook Japan daar na aan de beurt. Tot slot van dit wensten de vier leden promotieteam iedereen ken, in welke funktie die zich inzetten voor lagen van «Up with P Wieze». J. Van

De Voorpost | 1985 | | pagina 28