cc EN NIJS IEUWE NEDERLAAG MET R00 0VEN0PV00RDE DAELE HUISPLOEG VERGEET 'HEER TE SCOREN LEIDER AF fx y HET KAN NIET ANDERS DAN BETEREN OP FC DIEST ONDER DE DOUCHE... FINANCIËLE ADERLATING VOOR HET WASE VOETBAL De Voorpost - 15.11.1985 - 29 SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 052/21.40.60 CENTRALE S\Katte«traert17 2* Nationale VOETBAL wrtkring Sint-Niklaas zit toch wel in een heel erg diep dal, waar het de eerstvolgende jicen niet uit kan komen. De nieuwe nederlaag tegen Boom en vooral de manier waarop ie tot stand kwam deden by vele toeschouwers deze veronderstelling rijzen, nom boekte bij Sint-Niklaas inderdaad een zege die het niet aan het eigen verfijnd spel beft te danken doch eerder aan het rommelige en chaotische gedoe van de thuisploeg die leen enkele degelijk opgebouwde aanval tentoon kon spreiden. Bovendien moest Boom et lange tijd met tien doen doch dat een numerieke minderheid niet langer een garantie Ivoor een zwakker geheel, werd reeds vele keren bewezen. SK Sint-Niklaas poogde van uit de hoek te komen. Van den het eens vanop afstand |i het startsein om aanvallend Osselaer en Simoen probeer- terwijl een poging van Danny SINT-NIKLAAS - FC BOOM 0-1 it-Niklaas - Boom 0-1. Van Reeth kon met moeite ontzetten toen de nieuwe kleurling van Eki 'N Bole kwam aandringen, (dw) r'" int-Niklaas - Boom 0-1. De Wase bank met minder gelukkige gezichten (dw) 3* Nationale Vandenhende door doelman Van Reeth, die tegen zijn ex- klubmakkers op geen enkele fout was te betrappen, echter klemvast werd gestopt. Boom haalde aan de overzij de heelwat gevaarlijker uit. De jonge Lombaerts slalomde zich voorbij laatste man Gino Nijs en omspeelde ook nog doel man De Meyere doch was dan te ver uitgeweken zodat hii enkel nog de doelpaal kor treffen. Sportkring dan weer met en kele aanvallen die echter alle maal keer op keer de mist ingingen eens ze in de zone van de waarheid kwamen. Boven dien konden de Steenbakkers de greep op het middenveld krijgen omdat Van Wambeke en Truyens daar de ene fout op de andere opstapelden. Lau- wers kon hiervan gebruik ma ken om door te gaan doch zijn hard en goedgeplaatst schot spatte op het kruishout uit el kaar. Wie gedacht had dat Sint-Niklaas nu was wakker geschoten, kwam bedrogen uit want vijf minuten voor de rust lanceerde Van Nerum de snel le De Buyser. Doelman De Meyere, die zijn doel opnieuw veel te vroeg had verlaten, was meteen kansloos en de Steen bakkers mochten met 0-1 gaan rusten. Onverdiend was dat ze ker niet. In de tweede helft ging de thuisploeg dan toch koste wat het kost op zoek naar de ge lijkmaker. Doch dat tussen droom en werkelijkheid nog een hele ruimte ligt werd nog maals bewezen. De Klaasjes slaagden er ook nu niet in één keer echt gevaarlijk te zijn. Ook toen Boom op een hal fuur van het einde tot tien werd herleid konden de loka len geen vuist maken. Danny Vandenhende was toen im mers brutaal aangetrapt door Lauwers die door de goedlei- dendc scheidsrechter Grayet dan ook terecht van het veld werd gestuurd. Zelfs van deze numerieke meerderheid kon Sportkring dus geen gebruik maken. Integendeel. Het werd zelf nog onder vuur genomen en in de laatste vijf minuten moesten zowel Nijs als De Daele met een zware ingreep Lombaerts van een tweede doelpunt houden. De scheids rechter toonde zich hier echter konsckwent en stuurde ook de twee Waaslanders van het veld. Een droevig einde van een droevige wedstrijd voor SK Sint-Niklaas dat in plaats van titelkandidaat nu opeens een degradatiekandidaat is ge worden. Doelpunt: 39' De Buyser 0-1. SK Sint-Niklaas: De Meyere, Lacroix, Leroy, Nijs, Noë, Truyens, Cornet, Van Wam beke (46' N'Boié), Vanden hende (72' De Daele), Simoen en Van Osselaer. Toeschouwers: 1080 Geel: Gille, Andries en Nijs Rood: Lauwers, Nijs en De Daele Scheidsrechter: Grayet. Sint-Niklaas-Boom 0-1. Doelman Van Reeth (ex-Sint-Ni- klaas) liet zijn klasse bewonderen (dw) Morgenavond begint in de tweede klasse de tweede periode, voor SK Sint-Niklaas een theoretisch nieuwe kans om er dit seizoen toch nog iets van te maken. Beheerder Van Schoor houdt ondanks alle tegensla gen bij de Klaasjes immers nog steeds vol dat Sportkring bekwaam moet worden geacht om een periodetitel binnen te rijven. Is het niet in de tweede periode, dan moet dat zeker in de derde periode kunnen, stelt hij. In die derde periode krijgt SK immers niet minder dan zei thuiswedstrijden voorge schoteld. Wanneer die tot een goed einde kunnen gebracht worden, dan moeten de Klaasjes in die periode inderdaad dicht kunnen eindigen. Doch die optimistische klanken worden niet door iedereen gedeeld. Het grootste deel van de "suppor ters", voor zover er nog supporters an Sint-Niklaas bestaan, heeft de ploeg reeds de rug toegekeerd na de zwakke prestaties van de jongste weken. Of er op FC Diest veel te rapen zal zijn valt trouwens af te wachten. De mannen van de Warande gingen vorige week nog de derby tegen Sint-Truiden winnen en iedereen zal rich nog wel het bekérexploot van de witzwarten tegen eersteklasser Waterschei herinneren. Bovendien loopt er bij Diest ook ene Benny Meeus rond, de laatste twee wedstrijden goed voor vier doelpunten. Sportkring mag zich dus aan een warm onthaal verwachten. Trainer Novak zit trouwens zo'n beetje met de handen in het haar. Het doelwachtersprobleem blijft Sint-Niklaas achtervolgen. Na het falen van Mestdagh tegen Brugge ging nu ook De Meyere niet vrijuit bij de Boomse treffer. Wie er morgen in doel staat wordt dus net als vorige week een vraag die pas kort voor de wedstrijd zal worden beantwoord. Ook vooraan loopt het mank. Jan Simoen is nog slechts een vage schim van wat hij vroeger voor de Klaasjes betekende. Ook de inbreng van Van Osselaer deed het tij niet keren en Danny Vandenhende lijkt over zijn hoogtepunt heen. De vraag wie er doelpunten gaat scoren wordt steeds prangender. Misschien dan toch zwarte parel N'Boié die legen Boom een halve partij speelde, doch zich nog niet kon laten opmerken. Novak hoopt alvast dat Eki het tegen Diest wel bewijst. Een zege zou vooral psychologisch een grote opkikker rijn. (L.S.) Sint-Niklase-Boom 0-1. Eki 'N Bole had pech bij de afwerking: op de lat, tegen de staak en gekonfronteerd met een uitstekende doelman (dw) tOESELARE - JONG LEDE 2-2 Sint-Niklaas-Boom 0-1. Nijs komt net iets te kort om naar doel te besluiten (dw) Algemeen gemor na de nieuwe nederlaag in het Wase kamp. De ene schoof de schuld in de schoenen van de andere. Doelman De Meyere ging misschien wel in de fout by het ene doelpunt, doch anderzijds maakte ook het middenveld van Sportkring veel fouten. Trainer Novak vond dat zyn ploeg te weinig zelfvertrouwen aan de dag legde tydens de wed- stryd. "Wat op een training wei kan, kunnen mijn fanions op het veld ineens niet meer. Wel toch positief blyven over de inbreng van N'Boié die met zyn sterk kopspel de bezoekende defensie toch enige keren kon verrassen." In het andere kamp een uitgelaten Herwig Van Reeth. Hij kon met leedvermaak toezien hoe zyn vroegere klub de boot in ging. Opmerkzaam ge maakt over het doelwachtersprobleem by Sint-Ni klaas meende hy dat zowel De Meyere als Mestdagh niets kan verweten worden. Met een te zwakke defensie kunnen die jongens ook geen wonderen verrichten..." Gino Nys zat er maar beteuterd by. Hy was met twee gele kaarten van het veld verwezen. Als aan voerder was dat natuurlyk niet zo'n beste zaak voor de ploeg. Gino begreep na afloop zelf nog altijd niet hoe hy zich zo agressief kon opstellen tegenover de ref, waardoor hy dan ook geel kreeg. Zelfkennis is nu eenmaal het begin van de wysheid... (L.S.) toeselare heeft op een onbegrypelyke wyze een partij uit anden gegeven. De thuisploeg was duidelyk de betere loeg maar vertikte het op een ogenblik dat het voorstond m verder te scoren. In die periode gingen de Ledenaars trkelijk door een dal, maar de unieke doelkansen erden door de thuisploeg verkwanseld. Zo kon Lede egen de gang van het spel in nog een punt uit de brand Iepen bij het laag geklasseerde Roeselare. In de eerste helft was Roese- c reeds de betere ploeg. Le- e wist werkelijk zeer weinig TUg te doen. Gelukkig kon- n de bezoekers eens te meer i op een goed spelende Pijl Hij redde wat er te red- *n viel en stimuleerde zo de klc ploeg in moeilijke tijden. aar zoals het dikwijls ge- Kirt in een voetbalwedstrijd iel het doelpunt aan de kant 'aar men het niet verwachtte. het spclbceld niet. Roeselare bleef nu komen en ging koorts achtig op zoek naar doelpun ten. De druk werd steeds gro ter en na een schot van Vanha- verbeke diende Geeraerts in te grijpen met de hand. De te rechte strafschop werd door Vanhaverbeke omgezet. Hij zette daarmee zijn foutje uit de eerste periode recht. Roesela re begon nu nadrukkelijk in de aanval te gaan. Even later, in de 61ste minuut, was het al weer raak. Pinson omzeilde iedereen en liet een uitsteken de Vijt geen kans. Nu dacht iedereen dat Lede verloren spel had. De thuisploeg bleef komen en vier minuten na het doelpunt van Pinson kreeg Macs alweer een uitstekende kans. Hij zag zijn schot echter geweerd door ccn laaguitval- lende Viit. Nadat Vuvlsteke nek omwrong gebeurde het onverwachte. Na een flagrante dekkingsfout in de lokale ver dediging scoorde Mertens de gelijkmaker. Lede behaalde zo meer dan waar het in feite aanspraak kon op maken. Roeselare was enorm aange slagen door de onverhoopte treffer maar de minuten die toen nog restten waren onvol doende om opnieuw afstand te nemen van een weinig impone rend Lede. De Oostvlamingen waren weg met een belangrijk punt en blijven zo veilig op de negende plaats vertoeven in de klassering. Met de komst van hekkesluiter Menen hebben de Ledenaars alweer goede voor uitzichten. Voorlopig is er dus aan de Openvcldstraat geen vuiltje aan de lucht. Scheidsrechter: De Pauw Jong Lede: Vijt, Verhelle, Bettens, De Winne, Loop mans, Mertens, Van Tilburgh (46' Geeraerts), Lorré, Van- derschucrcn. Van Zande (70' Baten) en Carlier. Doelpunten: 43' Carlier 0-1; 57' Vanhaverbeke 1-1; 61' Pin son 2-1; 80' Mertens 2-2. (g.d.t.) SV OUDENAARDE - EENDRACHT ZELE 3-1 Eendracht Zele heeft op Oudenaarde zyn derde nederlaag van het seizoen en tweede op verplaatsing opgelopen. Net als vorige week met geforceerde cyfers. Het wedstryd- beeld indachtig was een puntendeling een juistere weerga ve geweest. De bezoekers speelden im mers een knappe eerste helft en vielen zelfs een droomstart te beurt. Patrick Maache ver lengde na een drietal minuten suksesrijk een vrijschop van Bordui. Eendracht dat zich geenszins ingroef kontroleerde het gebeuren tot balverlies van Pfaff in het middenveld de ge lijkmaker inleidde. Een uitge kookte Hinderijckx nam de hele Zeelse defensie te grazen en verraste doelman Van Puy- velde met een afstandstreffer. Toch kregen de bezoekers ruimschoots de kans om zelfs een 1-3 rustscore te rechtvaar digen. Frank Van den Broeck, momenteel op zoek naar zijn opportunisme dat hij in het :izoenbegin zo gretig ten- bodene niet afronden. Na een kwartier in de tweede helft verliet trainer Pfaff toen zich opnieuw pijn manifesteerde in de kuitstreek het strijdtoneel en liet Jaak Schreurs aanruk ken. De wedstrijd die zich in grote mate afspeelde in het middenveld kreeg plots een andere wending na een ver keerd ontzetten van Van den Broeck. Truyen profiteerde er van om zijn ploeg op voor sprong te zetten. Eendracht ging vergeefs op zoek naar de gelijkmaker maar stuitte hier bij op een sekure doelman De Jaegher. Deze laatste lukte zelfs een bravourestukje toen hij een vrijschop van Bordui uit zijn doelvlak ranselde. In de slotfaze buitte Van der Sti- tussen De Brabander en Van Puyvelde om het lot van de bezoekers definitief te be slechten. "Het is gewoon niet te be grijpen", jammerde Toon Pfaff na dit tweede wedstrijd- verlies op rij. "Oudenaarde kon vandaag aan honderd pro cent afwerken. Vooraan luk ken wij niets meer en achter aan slaat alles tegen. Als wij met 1-3 de rust ingaan zal wel licht niemand daar graten in vinden. Tegen het tweede doelpunt stond iedereen mach teloos na dat ongelukkig weg trappen van Frank. Wij heb ben op geen enkel ogenblik de wedstrijd moeten ondergaan. Organisatorisch klopte alles ook na de rust. In deze periode heeft doelman De Jaegher Ou denaarde echter overeind ge houden, zoniet haalden wij hier een punt waarop wij recht hadden." Vermeldden we vorige week reeds dat het Wase thuiswedstrijden op hetzelfde uur, dan hebben de diverse penningmeesters van Beveren, Lokeren en Sint-Niklaas na afloop wel even met knarsende tanden hun inkomsten bekeken. Op Beveren noteerden we voor de thuiswedstrijd tegen RW DM immers amper 3500 betalenden, op Lokeren ongeveer 1800 en op Sint-Niklaas waren er dat net Wase voetbalelden. Het gure weer zat daar allicht voor een groot deel tussen doch het hoeft ook niet te worden herhaald dat mits een beetje overleg toch heel wat problemen ror het extra lange weekend bestond zelfs de mogelijkheid nog om op maandag 11 'november ast' ploegen mogen dan ook een voorbeeld nemen aan het Luikse waar in hel kader van de. Beker van België zowel Seraing, Club Luik als Standard alle drie thuis dienden te spelen. Daar kon men door samenwerking wel van datum verwisseten met als gevolg dat er voor waren. Toch wel een les voor onze Wase voetballeiders wiens water te houden (l-S.)

De Voorpost | 1985 | | pagina 29