Aalst beleefde zijn meest tragische nacht I Slachtoffers van dodende raid 2 - 15.11.1985 - De Voorpost drama is drie dagen veer zijn gang. Toch Aalst. Vijf van de acht slachtoffers van de overval. De 40 jarige Jan Palsterman die zondag in de loop van de namiddag bezweek als gevolg van een kogel in het hoofd, Georges De Smet uit Lede en het gezin Van den Steen - Van den Abiel waarvan vader Gilbert, moeder Marie- Iherese en dochter Rebecca de overval niet overleefden. Het zoontje David wordt in een Aalsters ziekenhuis verpleegd. Vier waanzinnige minuten Als een donderslag bij klaarlichte hemel brak te Aalst verleden zaterdag rond 19.40 u. de hel los. Uitgerekend juist op het moment dat rijkswacht en stadspolitie elkaar in hun permanente mobiele bewa kingsopdracht aan de su permarkt Delhaize aan «De Haring» aflosten, reed een Golf GTI van het aller laatste type de parking van de supermarkt op aan de steenweg op Ninove. Zo wat een kwartier dus vóór sluitingstijd, waarbij nog veel mensen in het maga zijn hun allerlaatste koop jes deden in het vooruit- bij en vader Gilbert en parking, naar ons werd ge- In het magazijn het beperkt zich tot vlees- Vanuit de Golf met de zicht van de Sint-Maarten- zoontje David gaan op de zegd. Vader Gilbert vindt Onkennelijk gemaakt met wonden. Hij geraakt met geopende achterklep vuurt viering en van een verlengd afhellende weg naar de par- nog de kracht zijn zoontje bivakmutsen en sjerpen zi)n wagen n°g tot aan de de inzittende dan onophou- weekend. king reeds naar hun wagen, aan te zetten te gaan lopen stormen de drie gangsters hoek aan café «Corner» en delijk in alle richtingen. - De familie Gilbert Van den David ziet echter gemas- en het jongetje loopt de het magazijn in schieten •ooP1 terug naar het maga- Als dan een tweede politie- Steen, Hyacintenlaan 43 kerde mannen, meent dat winkel in. links en rechts en iedereen 21 Jn om zil'n vrouw weg te wagen komt aangereden (een met de Immerzeel- het hier om een vervroegd Bijna tegelijkertijd wordt valt neer of zoekt dekking halen- Gelukkig is ze onge- met erin ook adjunkt-kom- dreef parallel lopende laan) karnavalesbattement gaat, de ook uit het magazijn De moeder van David Ma- deerd- Roelandt werd ver- missaris Buzy schiet deze is een wekelijkse klant bij maar ziet plots vader achter komende Marie-Jeanne rie-Thérèse Van den Abiel zorgd en later op de avond laatste zijn riot-gun leeg Delhaize. De kinderen het boodschappenkarretje Van Mulder (33) uit de en haar dochter Rebecca zagen we hem biJ zijn wa- naar de vluchtende over gaan echter niet mee. Maar in elkaar stuiken. Dodelijk Bremtstraat 87 te Nieuwer- zijn juist voorbij de kassa gen terug- maar dan wel vallers die het hazenpad nu met Sint-Maarten in getroffen door een schot kerken, waar ze alleen en gereed naar de wagen te met een verband om het kiezen richting Ninove. zicht zijn Rebecca (14) en afgevuurd door een van de woont, getroffen en dode- gaan, doch beiden vallen hoofd- En da" komt de Op het ogenblik dat de David (9) erbij. De inko- drie gangsters. De vierde lijk gewond. neerj dodelijk getroffen Politie die de mensen toe- Golf GTI vertrekt start een pen van het gezin zijn voor- stond op de uitkijk op de En David die zijn ouders roept dekking te zoeken. In paar honderd meter verder en zusters zag doodschieten dekkmg trekt de politie- een Mercedes met vreemde 1 SPSSI 8 1 Iff zoekt dekking bij het min- man zÜn revolver. Een wa- nummerplaat die de Golf BRR3*" BsPfpjl der-validenwagentje en de Pen waarmee hij niet op. volgt en wellicht door een 111111 I»"'"IHl'iiè liMwittwfw jeesj)0ej{en met stripverha- k?n tornen tegen de goed medeplichtige wordt be ien waar kinderen zich zo "^geruste overvallers. stuurd. Een reservevlucht- graag vermeien. Hij krijgt echter van op uiterst korte afstand de volle lading in de dij, waarbij het dijbeen zou vermorzeld zijn en ge vreesd wordt voor het slechtste. Als we deze re gels schrijven, dinsdag, wordt de kleine David geopereerd. Verder in de hel Gilbert Van den Steen (39), Hyacintenlaan 43, Aalst Maria Van den Abiel (39), Hyacintenlaan 43, Aalst Rebecca Van den Steen (14), Hyacintenlaan 43, Aalst Dirk Nijs (28), L.P. Boonstraat, Aalst Elsie Nijs (9), L.P. Boonstraat, Aalst Jan Palsterman (40), Regelsbruggestraat 34, Aalst Marie-Jeanne Van Mulder (33), Bremtstraat 87a, Nieu- werkerken Georges De Smet (62), Kapellebaan 9 te Lede Gekwetst David Van den Steen (9), Hyacintenlaan 43, Aalst Donald Roelandt, Regelsbruggestraat, Aalst LH wagen indien de GTI op de achtervolging in doch tege parking zou klemgereden de supersnelle GTI (18 worden? km/u.) heeft ook de rijk De rijkswacht zet nog de wacht geen verhaal. L J Het volgend dodelijk ge- ff troffen slachtoffer is Geor- VB ges De Smet (62) uit de Kapellebaan 9 te Lede ge- volgd door Guido De Aalst. Het Meyer (28) uit Erembode- herneemt weer zijn gang. 1 V-W gem die gewond wordt, zijn dan anders (a) vi Tm in Nog andere klanten wor- Aalst. Verlaten en leeg. Op de grond zijn hier en daar nog bloedsporen te merken (a) den gewond onder wie ook Jan Palsterman (40) uit de Aalst. Een van de mannen die het allemaal zag gebeure De dinsdagkrant bracht het relaas. Hijzelf kan het ncjfil allemaal niet geloven (a) voorbij. Het gewone leven lijkt het minder druk te Aalst. De combi van de politie werd ook beschoten (a) Aalst. Een massa nieuwsgierigen verdrong zich kort na het gebeuren voor de zaak (a) Regelsbruggestraat 34 te Aalst, een vader van zes kinderen die zondagnamid dag aan zijn opgelopen ver wondingen overleed. Waarna adjunkt-direkteur Bekaert die kwam kijken wat er daar allemaal ge beurde, werd gegijzeld. Met een riot-gun in de nek moest hij het werkgeld af geven. Achteraf zou blij ken dat die «baby-safe» zo zwaar was omdat er ook heel wat muntstukken in zaten. Goed samen voor een slordige 200.000 fr., de prijs van 8 mensenlevens... Ondertussen werd vanuit het nabij gelegen café Ro berts Place de politie gea larmeerd en de klanten werden naar de verdieping geloodst nadat de lichten n gedoofd waren Deze her Aalst- De Delhaizezaak na de overval: het onderzoek berg ligl inderdaad vlak <">'°p aa" de gang (a) voor de uitrit van de parking. Aftocht in bloedbad Eens de brandkoffer in hun bezit trekken de gangsters weg. Ziekenwagens rukten reeds uit. Doch de moord lust van de overvallers is duidelijk nog niet geblust. De eerste komt uitkijkend uit het magazijn naar de parking gevolgd door de man van ruim 1,90 m. die de zware last torst, waarna een derde in een gepar keerde wagen mensen ziet. Die wagen staat op het ui terste punt van de parking en behoort toe aan Dirk Nijs (28) uit het L.P. Boon woonerf bij de Watertoren. Nijs wordt in zijn BMW doodgeschoten waarna de gillende dochter Elsie (9) Aalst. Aan de ingang werd Marie-Jeanne Van Muidér op beestachtige wijze koelbloedig eveneens wordt vermoord, om het leven gebracht (a) f Aalst. Een van de slachtoffers werd teruggevonden achter deze gebroken ruit (a) Foto's Dirk Aalst. Ooggetuigen werden belegerd om toch- r. opvangen (a) eveneens wordt vermoord. Weg Twee gangsters vervoegen hun wagen en de derde schiet er maar op los. Al wat beweegt is voor hem een valabel doelwit. Zelfs een door de (storm)wind bewegende plaat. Donald Roelandt komt dan van niets wetende, de par king opgereden. Zoon Filip (14), die zijn vader gezel schap hield merkte gevaar. Donald draait in volle snel heid zijn wagen doch wordt door de gangsters bescho ten. De zoon duikt op de vloer van de wagen en Roe landt geeft vol gas. In zijn wagen zagen we achteraf vier grote kogelgaten bo ven de achterruit op het onderste van het dak. Ook de rechterachterruit is stuk. greintje nieuws te kunnen De chauffeur krijgt twee Aalst. De speurders op zoek naar lege hulzen en andere mogelijke aanwijzingen (a) kogels in het hoofd doch Onafhankelijk weekblad voor Dender-, Durme- en Scheldestreek Uitgeverij De Cuyper n.v. Oude Vest 34 9330 Dendermonde Tel. 052/21.40.60 Telex 25765 HRD 33.579 BTW 419.120.172 Drukkerij A. De Cuyper-Robberecht Drukkerijstraat 11 9140 Zele Hoofdredakteur: S. Dewachter M, De Backer Redaktie Waasland: W. Vloebergh Abonnementendienst: tel. 052/21.40.60 jaarabonnement 1.720 F 6 maand 875 F 3 maand 450 F los nummer 36 F Bankrekening: 442-8601481-36 Lid van de Nationale Federatie der Informatie weekbladen vzw Aangesloten bij de Verantwoordelijke uitgever: D. De Cuyper

De Voorpost | 1985 | | pagina 2