•cz VOETBAL WAT NU, SPORTING LOKEREN EEN MAKKELIJKE KLUS Q euren VOETBALKALENDER AIME ANTHUENIS: "REF SCHOETERS KOST ONS AL DRIE PUNTEN" RIK PAUWELS: "UIT MET HET GESUKKEL" n*. „ond VOETBALUITSLAGEN LIUS MOET STILAAN PLAATS VAN ERWIN ALBERT INNEMEN 30 - 15.11.1985 - De Voorpost voor LOKEREN - CHARLEROI 0-1 Met één overwinning uit zes thuiswedstrijden en een 0-5 bekernederlaag tegen KV Mechelen leek het voor Sporting Lokeren de hoogste tijd om zich te herpakken. Wie aanvankelijk dacht dat staartploeg Charleroi zich gemak kelijk zou laten afdrogen, had het mis. Niet alleen het supportersheir begint nu te morren, ook trainer en spelers lopen er niet gelukkig bij. Zoals we vorige week al schreven is het jonge Lokeren dringend aan versterking toe. Een zaak die het bestuur op Daknam nu maar eens onder ogen moet zien, wil de Wase eersteklas ser niet regelrecht naar de afgrond glijden... En daar begint het de jong ste weken aardig op te lijken. Met de komst van de Walen, die op verplaatsing slechts één puntje wisten te sprokkelen, leek alsnog een vonkje hoop te bestaan. Vergeefs. Het werd een degradatiewedstrijd op al le vlakken, met de gekende uitslag als gevolg. Lokeren deed in de eerste helft wel z'n best om te scoren. Nijskens kreeg een mooie doorsteekpass van Didier gelukkig voor de Karolo's stond daar doelman Matthijs- sen. Een hoekschop van Ray mond Mommens, op het hoofd van diezelfde Nijskens geschil derd, werd in extremis nog van de lijn gehaald door Kevin Pugh. Pas in het derde kwartier van de eerste helft kwam Char leroi enigszins in de wedstrijd. Een uitstekende Mraz haalde verrassend uit, maar Hoogen- boom kon overtikken. Net Lokeren-Charleroi 0-1. Versaevel kreeg geel in plaats van een penalty (dw) Lokeren-Charleroi 0-1. Nijskens en Mommens oog in oog met Ireener MnHhiiccot tl ncj het feit dat Didier Verheuge nog van een doelpunt gehou den werd door Matthijssen, leek er van Lokerse kant geen enkel gevaar meer uit te gaan Het was integendeel Charleroi dat een beslissing kon forceren toen aan de 73ste minuut de Tsjech Mraz Dirk De Vriese kon omzeilen, vervolgens Beugnies bediende en deze kon in twee keer doelman Bob Hoogenboom verslaan: 0-1.. En daarmee was voor Lokeren de kous af. De respons van de thuis ploeg kon je gerust slordig, paniekerig eigenlijk, noemen. Het had er wel de schijn van weg dat hier niet alleen de fout lag bij een overhaast Lokeren, ook Schoeters (remember. Real Madrid!) had een aardig woordje mee te spreken. De fluitenier oordeelde immers dat Versavel, aan de 81ste mi nuut in de strafschopzone on- Liefhebbersvoetbal. De Vriendenkring uit Kieldrecht speelt in de kompetitie van Het La i van Beveren (Iv) Een ontgoochelde, verbolgen trainer Anthuenis maakte na de wedstrijd Lokeren-Charleroi zijn opwachting in de Lokerse kleedkamer. De gespannen sfeer op het thuisfront zijn we de laatste weken intussen gewend geraakt. De ontgoocheling bij trainer en spelers eveneens. En niet alleen was Aimé Anthuenis aangeslagen door het zoveelste verlies voor zijn team, ook de arbitrage droeg geenszins zijn goedkeuring weg. "Dat klopt. En het ligt zeker niet in mijn gewoonte af te geven op het scheidsrechters- korps. Maar wat hier vandaag gebeurde tart alle verbeelding. Dat is nu al de tweede keer dit seizoen dat die man ons benadeelt. In de wedstrijd tegen Beveren keurde hij een doel punt af van Angelo Nijskens, de goal die Beveren daarentegen scoorde was buiten de reglementaire speeltijd... En nu laat hij hier weer eens een duidelijk staaltje zien van favori- tisme. Eerst een penaityfout op Angelo Nijs kens en in de slotminuten die wel eigenaardige beslissing in het geval-Versavel. De ref twijfel de duidelijk: penalty of... Het werd uiteindelijk een gele kaart voor Versavel. Je mag van mij aannemen dat de heer Schoe ters ons totnogtoe drie punten heeft ontstolen. Wat nu niet direkt wil zeggen dat Lokeren hier vandaag, met een degelijke arbitrage, zou gewonnen hebben. Maar toch. De wedstrijd had gans anders kunnen verlopen." De eventuele versterking is een zere plek voor Aimé Anthuenis. Broodnodig, maar totnogtoe viel niets uit de bus. Of toch? "Dat moet je aan de bestuursmensen vragen. Het is niet mijn taak me daarover uit te spreken. Ik kan alleen nogmaals herhalen dat er dringend nood is aan versterking. Er is te weinig routine in de ploeg om het ongunstige tij te doen keren. En we hebben bovendien de laatste weken weinig gehad om ons aan op te trekken. De vooruitzichten wat betreft de ge kwetsten zijn allesbehalve rooskleurig. In het beste geval keert Vander Eist na nieuwjaar terug, idem voor Laroy maar Somers blijft een vraagteken", besluit een ontstemde trainer An thuenis. Ook fel aangeslagen n«. de wedstrijd Lokeren- Charleroi was Patrick Versavel. De gelijkma ker hing in de lucht toen hij door Vossen onderuit gehaald werd. In plaats van een strafschop kreeg hij geel onder de neus geduwd. "Gewoon onbegrijpelijk. Vossen schopte me niet alleen op de enkel maar gaf me bovendien nog een stamp in de rug. Waarom zou ik me laten vallen hebben? Ik was hem al gepasseerd en bovendien op weg om te scoren, of te laten scoren", zegt Versavel. Bij het schrijven van deze regels neemt Sporting Lokeren het op tegen Lierse. In extremis nog enkel de uitslag: Lierse-Lokeren 5-0—A# n V Wase voetballers zelf. Trainer Rik Pauwels had het zelf ook zo gezien en ook hij oordeelde de spektakelwaarde van het treffen erg klein maar "er komt duidelijk beterschap in de afwerking en de samen werking". Tegen het zwakke RWDM vond Beveren aan vankelijk toch niet de sleutel die op hun verdediging paste. Het jonge Molenbeek kwam nooit in moeilijkheden en het was pas rond het kwartier toen scheidsrechter Modave Beve ren een lichte strafschop toe kende dat Marek Kusto, hij zou dan wellicht toch de enige Pool bij de Wase eersteklasser blijven, de score makkelijk kon openbreken. Toen leek het hek van de dam want de Brusselaars moesten hun verdedigende stelling wel verlaten en Beve ren was plots op gebied van kracht, snelheid en vooral effi ciëntie een stuk beter dan de staartploeg. Beveren kreeg goede doelkansen en vooral Erwin Albert had er zin in. Hij werkte weer als in zijn beginja ren op Freethiel en trok grote gaten in de bezoekende af- J* nationale weer. Nog voor het halfuur Lierse SC Lokeren (Costantin) zette Erwin, na aardig werk KV Kortnjk - SK Beveren (Van Lange hove) van Creve en Kusto, Beveren 2* nationale op 2-0. Even later kreeg Creve Winterslag - E. Aalst (16.11- 20 u Whautelet) en onmiddellijk daarop ook Diest - St.-Niklaas (16.11 - 20 u. Modave) Christiaens de kans tot scoren 3« nationale maar hun poging bleek te j. Lede - FC Menen (Deroulou) zwak. Nog voor de rust kwam E. Zele - FC Eeklo (Deflem) Beveren op 3-0. Weer via Al- vn_ bert die van Hans Christiaens vw j, 8 «n makkelijk potje kteeg aan- "T""' Hoogs aten (javaux) geboden De ruime ruststand SK Aalst - RC Gent (Van Goethem) was oververdiend. Melsele - Dendermonde (Mestdagh) Voor de tweede periode Tems« Lovendegem (Devisscher) bleef Mark Baeckc in de 2' Provinciale B kleedkamers met een lichte Kruibeke - Kemzekc (Verniers) verrekking. Eddy Maes kwam SV G'Bergen - Schcllebelle (Weytens) in zijn plaats. Het spelbeeld E. Meldert - Appelterre (Van den Berghe) veranderde trouwens weinig, Lokerse - Kerksken (Opdecam) het weerbeeld des te meer Brakel - Stekenc Sp. (De Wispelaere) want Freethiel kwam onder St.-Denderleeuw - Robur (Anica) een smeltende sneeuwoffen- SK Lebbeke - FC Denderleeuw (Van Gans- sief. Marek Kusto leek zich het beke) vlotst aan de Poolse winterom- H. Vrasene - Heikant (Taeleman) standigheden aan te passen en y provinciale D voor doelman Deleu de kraag Nieuwkerken - Pollare (Redant) wat hoger had gezet knalde Gijzegem - Burst (Moons) Marek hard nummer vier te- Bambrugge - RC Wetteren (Cooreman) gen de touwen. Beveren vond Berlare - Massemen (De Bodt) dat het nu wel genoeg had SK Overmere - Heldergem (Heyse) gewerkt en wist ook dat er in de week nog een tweede op- Hofstade - Meerbeke (Balthazar) Mere - Erpe (Kneuvels) 3' provinciale E Haasdonk - Opstal (Van Rentergem) Kieldrecht - Wieze (Philips) St.-Pauwels - Baasrode (Van Daele) Klinge - Bazel (Boeykens) Oudegem - KI. L. Vrasene (Van Leuven) Excelsior - St.-Gillis-W. (Bonaffé) Waasmunster - St.-Gillis-D (Balduck) Grembergen - Kallo (Dierickx) 4" provinciale F Ede - Wichelen (Van der Jeught) Grotenberge - Erondegem (De Cooman) Oordegem - Kwatrecht (Keerstok) Aaigem - Westrem (Vancoillie) 4* provinciale G Erembodegem - Schoonaarde (Delmotte) Terjoden - TK Meldert (De Smet) Buggenhout - Doggen (Reyniers) S. Moorsel - Welle (Santon) R. Lebbeke - Opdorp (Van Mieghem) Herdersem - W. Moorsel (Van Damme) Appels - Baardegcm (Maes) 4' provinciale H Moerbeke - Wachtebeke (De Groof) Rupelmonde - Tielrode (De Cock) Eksaarde - Verrebroek (Muylle) SK Lokeren - Boonwijk (Heerwegh) Gerda - Sinaai (De Decker) White Boys - Sombeke (Van Hoey) Lutterzele - Meerdonk (De Schrijver) Straatje - Hoogeinde (Van Laere) dracht te vervullen bleef. RWDM kon wat meer even wicht in de wedstrijd brengen en er uiteindelijk 4-1 van ma ken. Dat doelpunt speelde geen enkele rol natuurlijk. Be veren gaat naar de achtste plaats in de rangschikking en de Waaslanders lijken plots weer mee te strijden om de gegeerde Uefacupplaatsen. Maar de weg is nog lang. De tegenstand ongetwijfeld nog zwaar. Lokeren-Charleroi 0-1. Van Veirdeghem kon er ook niets aan verhelpen (LDS) Sporting Lokeren op voor sprong zou komen toen Ange lo Nijskens, in een duel met Harrison, onderuit ging. Een zeer zwak leidende ref Schoe ters kende echter de strafschop niet toe. Na de rust volgde een prach tig staaltje van hoe voetbal nu net niet moet gespeeld wor den. Lokeren gaf er alle schijn van weg zich reeds thuis te voelen in een rol van would-be degradatiekandidaat. Enkel Raymond Mommens speelde op niveau. Maar alleen kan je een zwalpende ploeg niet aan elkaar houden. De Walen voelden duidelijk de onmacht van de Daknam- mers en staken steeds meer de neus aan het venster. Ondanks deruitgehaald door Vossen, een stukje komedie opvoerde. Geen penalty voor Lokeren, wél geel voor Versavel Luttele minuten nadien sloot diezelfde Schoeters zeer welwillend de ogen voor een uitgesproken onsportieve reaktie van doelman Matthijs sen na een licht kontakt met Angelo Nijskens. Het bleef dus 0-1. Charleroi, dat net als Sporting Lokeren de puntjes broodnodig heeft, pakte de volle buit mee naar huis. Of de uitslag een juist beeld schetste van de wed strijd, laten we in het midden... KORTRIJK - BEVEREN 0-2 Na het spannend bekerduel, dat pas in de verlengingen werd beslist, stonden in het Guldensporenstadion Kortrijk en SK Beveren nog eens tegenover elkaar. Kortrijk zag woensdagavond de kans op een tweede thuiszege, Beveren zag de mogelijkheid nog dichter bij de top van de rangschikking te schuiven. Belangrijk dus en verwonder lijk dat slechts 2000 toeschouwers de party volgden. Kortrijk begon het best en bruik maken volledig te her- de thuisspelers namen onmid- stellen en de Fin Lius. in Kort- dellijk het gebeuren in handen rijk aandachtig toeschouwer, maar veel gevaar voor doel- mag volgende kompetitiewed- man De Wilde leverde de strijd in de ploeg verwacht plaatselijke druk toch niet op. worden. In de rangschikking Beveren kon steeds weer rustig schuift SK Beveren naar de uitverdedigen en in de eerste vijfde plaats. Rik Pauwels rea- helft hadden Albert, Chris- geerde dan ook opgelucht: tiaens en vooral uitblinker Pe- "Het is uit met het gesukkel" ter Creve de Kortrijkzanen al (h.a.) een paar keer voor overmoed het 0-0. Terecht. Na de pauze bleef Kortrijk het drukst doen maar Beveren 1' NATIONALE werd op de counter steeds SC Lokeren-Charleroi maar gevaarlijker. Kusto en SK Beveren-RWDM Creve hadden weinig moeite Lierse-SC Lokeren steeds diep langs de lijn te Kortrijk-SK Beveren gaan en Albert en Christiaens 2' NATIONALE leken heel beweeglijke spitsen. E Aalst-Tongeren Rond het halfuur ontsnapte SK Sim-Niklaas-Boom Kortnjk tweemaal Erwin Albert heeft er weer zin in. De rijzige, baardige Duits die in zijn prille Freethieljaren vriend en tegenstander grote ogen liet zetten scoort weer makke lijk en maakt het de tegenstander weer biezonder moeilijk. De voorbije zeven jaar bleef Albert de lieveling van Freethiel en de stille grote jongen was de ploeg dankbaar voor zijn geslaagde voetbalkarrière. Maar daarnaast bleef bij Albert toch steeds het heimwee naar Duitsland aanwezig. Iets wat bij bij voorbeeld Schönberger of Weihrauch niet of nauwe lijks te merken was viel bij Erwin Albert steeds weer fel op. Dit seizoen nam Albert er nog als laatste bij. Want daarna wil hij terug. Terug naar zijn bankkantoor, terug naar het plaatselijke amateunoetbalploegje. SK Beveren kent die wens van Albert en zou dit seizoen ook niet meer tegentrekken. Dinsdag verscheen op Freethiel de twintigjarige Finse spits Lius. Een ras voetballer die vorige week in de Europese voetbalmo len nog tweemaal scoorde en zijn Finse landskampioe- nenploeg een ronde verder bracht. Het is de bedoeling dat de Finse topschutter de rol die Erwin Albert jaren bij Beveren heeft gespeeld komt overnemen. De sup porters van Freethiel kunnen trouwens erg snel al vergelijkingen gaan maken want na de korte onderbre king Nederland-B elgië komt Lius vast in het elftal. Nawalka, de Pool van Krakau daarentegen, komt vermoedelijk nooit in het geel-blauwe elftal. Al weet men toch nooit. Beveren is zowat van zijn blessurelast verlost en heeft dus weer spelers in reserve. Met Kusto, Schmedding en Lius bezit de Wase eersteklasseklub trouwens drie echte vreemdelingen. Kan SK Beveren zich een buitenlander op overschot veroorloven? tegendoelpunt toer. dman Himpe redding bracht voor u,„,m ,W1 Oudenaarde-E. Zele eersTchristiaëns eö dauraa AN SKRoaehre Jong Uit bert. Even later weerde de BEVORDERING Kortrijksc invallersdoelman Denderhoutem-VW Hamme nog sen strak schot van PHOVINCULE Jaspers. Evergem-SK Aalst Beveren w.sl nu dat het Bors'btkt.Temst Kortnjk kon afmaken en de Aa,,„.MebeU Waaslanden g.ngen wat du.de- KAVD_Heimls lijker drukken. Vijf minuten voor het einde gebeurde wat 2' PROVINCIALE B eigenlijk moest gebeuren. Op Kerksken-E. Meldert hoekschop verlengde Kusto en Schellebelle-Kruibeke hoge Paul Lambrichts kopte Kemzeke-H. Vrasene ongehinderd binnen. Kortrijk Heikant-FC Denderleeuw kon nog nauwelijks reageren Denderleeuw-SK Lebbeke en het was gouwgenoot Peter Robur-Brakel Cree die in de allerlaatste mi- Stekene Sp.-Lokerse nuut de Westvlamingcn nog 3'PROVINCIALE D dieper in de ellende duwde. Bambrugge-Massemen Beveren, 4 op 4 na de dub- RC Wetteren-Gijzegem bele kompetitie-opdracht, lijkt Burst-Nieuwerkerken weer goed te draaien. Baecke Pollare-Hofstade Duivensport. Schepen Van Daele huldigt Gustaaf Maertens voor zijn tien jaar trouwe dienst (Iv) Vlierzele-Mere E. Houtem-SK Overmere Heldergem - Berlare 0-1 3' PROVINCIALE E 4-1 Bazel-St.-Pauwels 5-0 Baasrode-Kieldrecht 0-2 Wieze-Haasdonk Opstal- Waasmunster n St.-Gillis-D.-Kallo q_j St.-Gillis-W.-Grembergen Excelsior-Oudegem KL Vrasene-Klinge l'l 4'PROVINCIALE F Erondegem-Smetlede Wichelen-Aaigem 1-0 Hillegem-Serskarnp Woubrechtegem-Oordegem 2-0 4- PROVINCIALE G 1-2 Doggen-lddergem 2-0 Okegem-Terjoden 0-2 TK Meldert-Erembodegem Schoonaarde-Herdersem 1-2 W Moorsel- Baardegem j_2 R Lebbeke-Appels 3-0 Opdorp-S. Moorsel 2-1 Buggenhout-Welle 1-1 4' PROVINCIALE H 2-0 Boonwijk-Eksaarde 0-5 Verrebroek-Rupelmonde Tielrode-Moerbeke 3-0 Wachtebeke-Lutterzele 3-0 Meerdonk-Hoogeinde 2-1 WB Sint-Niklaas-Str. Stekene 3-0 Sombeke-Gerda BEVEREN - RWDM 4-1 1' National) In een winderig, nat en koel Freethiel heeft SK Beveren op de dertiende kompetitiedag haast moeiteloos opnieuw aangeknoopt met de zege. Tegen RWD Molenbeek had jg Beveren het trouwens helemaal niet moeilyk en het moet gezegd: de ruime 4-1 zege kwam er meer door de onmacht van de bezoekers dan door het voetbalintellekt van de

De Voorpost | 1985 | | pagina 30