DIT IS PURE DIEFSTAL J)IRK VERBUSTEL VLIEGT ERUIT -/W HAMME VERLIEST ONVERDIEND v- RitDirk Van WAASLANDERS KOMEN (TERUG VOORAAN j ER ONTBREKEN VIJF TITULARISSEN BIJ VW HAMME KAV DENDERMONDE: SELEKTIEPROBLEMEN VERDIENDE NEDERLAAG STOPT ZEGEREEKS De Voorpost - 15.11.1985 - 31 SCHOLIEREN K.A.V. DENDERMONDE Dit zijn de scholieren van KAV Dendermonde met Lars Crombé, Alain Goossens, Erwin 116 TVVT TT RflITl f vrint AlTTTTinniTllTn Willaert, Joeri Robbrecht, Gunther Van Exterghem, Eric De Cocker, Kristof De IENDERHOUTEM - VW HAMME 1-0 Problemen genoeg bij VW Hamme dat zondag leider Hoogstraten op bezoek krijgt. Er ontbreken bij de Durmeploeg vijf titularissen. Frankie Vanhaecke, Dirk Van Buy ten en Franco Pirelli zijn geschorst. Luc Schuddinck is gekwetst en Bruno Marin zit met een keelontsteking. Willy Meersman en Eddy Maes hebben na lang onderling beraad veertien namen op papier gezet. Het meest opvallende daarbij is dat Frank Van Goethem als titularis van stapel loopt. Waarschijnlijk zal dat ook het geval zijn voor Rik D'Haen, hoewel hieromtrent nog voorbehoud wordt gemaakt. De Baasrodenaar vervult sedert begin deze maand zijn militaire dienst en het is niet geheel zeker dat hij beschikbaar zal zijn. Voor de eerste keer wordt Dirk Vael lid van de 'veertien'. Hij zal voorlopig als wisselspeler post vatten. Willy Peersman heeft een aanvaardbare reden, waar om hij deze voetballer heeft geselekteerd. "Het wegvallen van Vanhaecke en Schuddinck bete kent dat ik over geen typische aanvallers beschik. Behoudens dan Rik D'Haen. Ik meen dat het niet onlogisch is dat ik een voetballer met een aanvallende ingesteldheid achter de hand hou. Bovendien zijn er nog altijd wijzigingen mogelijk, ik zal zaterdag met aandacht de invallers volgen. Die nemen het op tegen leider Vorst. Ik begrijp dat een aantal invallers ontgoocheld zullen zijn, omdat ze niet tot de uitverko renen behoren. Ik ben maar pas een paar weken in Hamme en had slechts één keer de gelegenheid om de reserven daadwerkelijk te volgen. Niemand mag de moed laten zakken. De kompetitie is maar voor een derde achter de rug." De kans dat VW Hamme leider Hoogstraten op afstand houdt, wordt algemeen zeer klein geacht. Willy Meersman: "Hoogstraten wordt beslist een stevi ge tegenstander. Het behaalde negentien punten op twintig. Dat zegt genoeg. Dat wil niet zeggen dat we ons bij voorbaat verloren geven. Ik besef dat we alle hens aan dek zullen moeten roepen. Het is aan de spelers om het hoofd koel te houden. De ploeg: Van Hemelrijck, Soons, De Beule, Verbus tel, Geldof, Lambrechts, Vermeir, Baert, Van Goet hem, Smet, D'Haen Vael, D'Hondt en De Wilde. (e.g.) Met het kleinste verschil heeft VW Hamme bij Verbroede- spelers. Ër rijzen echter pro- ring Denderhoutem de duimen moeten leggen. De Durme- blemen voor komende zondag, ploeg is daarby ook niet heelhuids uit de stryd gekomen. Frankie Vanhaecke en Dirk Na vijf minuten werd Luc Schuddinck zwaargewond. Hij ^an Buyten zijn één speeldag liep een open beenwonde op. Het is zeer de vraag of hij gesch(>rst. Franco Pirelli begint tegen komende zondag speelklaar zal zijn. In zijn plaats een dn"r weken durende n r» n j* i ilj schorsing. Of Bruno Mann kwam Ronny De Beule, die als wisselspeler had postgevat. (was er6a, njet bi in Dender_ Kort na de hervatting werd Dirk Verbustel na een tweede houtem) zal kunnen wederop- gele kaart uit het veld gestuurd. VOETBAL "We moesten het dus met tien man rooien en dat verge makkelijkte de opdracht niet", zegt oefenmeester Willy Mee rsman. Bevordering treden is een vraagteken. Wel licht moet hij een kleine heel kundige ingreep ondergaan. Dat Luc Schuddinck hersteld zal zijn van de opgelopen ver wonding, lijkt onwaarschijn lijk. Welke opstelling er uit de bus zal komen, zal pas aan het eind van de week bekend zijn. WEDSTRIJDEN VAN VOLGEND twee feiten die een aantal men- WEEKEINDE "Nochtans hebben we niet sen hebben opgewonden. Zaterdag 16 november 1985 ongunstig gereageerd en was Eerst en vooral het feit dat een Reserven: de tegenstand van de thuis- Houtemse speler voor een VW Hamme-CS Vorst (15 u.) ploeg niet eens zo sterk als identieke overtreding als die £fov knapen: verwacht. Alleen tijdens de gemaakt door Verbustel, on- Zottegem-VW Hamme (15 u eerste tien minuten hebben ze bestraft werd gelaten. Twee- zMte^-VWH™. (13*0) ons op afstand gehouden, des toen er binnen de zone van Gewestelijke knapen: Daarna hebben we het initia- de waarheid een overtreding vw Hamme-Rupelmonde (15 u.) tief genomen, een veldmeer- werd gemaakt op Frankie Van- Gewestelijke miniemen A derheid afgedwongen en kan- haecke die ontegensprekelijk VW Hamme A-Eksaarde (13u30) sen geschapen. Frankie Van- een penalty voor gevolg had Gewestelijke miniemen B haecke, afgezonderd voor moeten hebben." Lokerse-VW Hamme B (13u30) doel, verkeek een kans zo Al bij al en ondanks de ne- n H VW Hamme A-Dendermonde hoog als een wolkenkrabber, derlaag, was Willy Meersman ^13u30) In feite hadden we bij de rust tevreden over de kollektieve preminiemen B met minstens een doelpunt verrichting en de inzet van zijn Opstal-VW Hamme B (13u30) verschil moeten leiden. In de tweede helft zag het er aanvan kelijk naar uit dat we op een overwinning zouden afsteve nen. Toen Dirk Verbustel voor een tweede gele kaart uit het veld werd gestuurd, diende ik het elftal te herschikken. Nu meriek in de minderheid, wa ren we niet meer in staat om offensief te reageren en de op ponent te bestoken. Zij heb ben ons geen enkele keer in verlegenheid gebracht. Slechts één keer werd er tussen de palen geschoten. Het was vol doende voor een doelpunt. Paul Van Hemelrijck kon die treffer niet verhinderen." In de Hamse voetbalkringen was men na afloop niet ak koord over het optreden van de scheidsrechter. "Ik ben niet gewoon om kri tiek te leveren aan bet adres 'van de spelleiders. Toch zijn er Jeugdvoetbal. De scholieren van KAVD kregen een nieuwe tenue van de Club 57 (vh) Preminiemen C VW Hamme C-Buggenhout (10 u.) Zondag 17 november 1985 Provinciale juniors VW Hamme-Deinze (10 u.) Provinciale scholieren VW Hamme-Deinze (10 u.) lste ploeg; VW Hamme-Hoogstraten (15 u.) (E.G.) Oefenmeester Etienne Borré van KAV Dendermonde wacht tot zaterdag vooraleer een definitieve ploeg op papier te zetten. De eersteprovincialer telde deze week een aantal gewonde voetballers. Dat was het geval voor Danny Maris, Patrick Poppe, Guy De Baere en Mario Franssens. Laatstgenoemde ondergaat dezer dagen een radiografisch onderzoek. Vorige zondag in de wedstrijd tegen Heirnis werd hij gewond. Aanvan kelijk werd verondersteld dat hij een hersenschudding had opgelopen. Dat is niet het geval. Wel is het niet uitgesloten dat een jukbeen gebroken is. Iets wat het onderzoek zal moeten uitwijzen. KAVD reist zondag naar Melsele waar het zijn vroege re voetballer Gerrit Toté ontmoet. Paarsblauw onder schat de verplaatsing niet en hoopt op tijd de gewonde voetbaUers te rekupereren. (e.g.) Voetbal. Dirk Michelet van KAV Dendermonde (c) ÏORSBEKE - TEMSE 1-2 de verrassende en eerder onverdiende nederlaag van emse bij FC Latem moesten de Scheepsbouwers op Bors- tke wel heraanknopen met een zege wilden Jaak Goos- co niet alle voeling met de top verliezen. Dat ijektief heb'ben de Waaslanders netjes bereikt en het loet gezegd dat de zege ruim verdiend was. Temse was met een biezon- :r opvallende opstelling naar Jrsbeke afgezakt. Coppens eef langs de lijn en met de Dgcren Van Breusegem en an Hautte stonden twee spit- naast elkaar, gesteund aanvallers als Van Spit- Raemdonck en Van oynder. De thuisploeg startte echter et de wind in de rug en liet II reeds na twee minuten erken toen De Winter alleen idoel afstevende. De weder- «redendc doelman Bosman echter gepast tussenbeide omen. Temse moest in het eerste ilfuur wel de druk van de •kalen ondergaan doch was in twaalfde minuut toch op Jorsprong gekomen. Een Mt genomen hoekschop tus- a Van Hautte en Van Spit- el die het leder gepast in de oeten schoof van de aanstor- tnde Erik Raemdonck en ictcen was het 0-1. Temse bleef ondanks het veldoverwicht van de thuis ploeg de gevaarlijkse ploeg en doelman Van Boxstael moest dan ook tussenbeide komen om Van Hautte van een twee de doelpunt af te houden. Na de rust kregen we een identiek spelbeeld met opnieuw steriel overwicht voor de thuisploeg. De betere kansen echter voor Temse dat na een goed uur spel verder uitliep. De aktie begon op het middenveld bij Frank Van Buynder. Hij gaf tot bij Peter Van Hautte die Kenny Spittael aanspeelde. Deze laatste schoof daarop het leder netjes terug in de voeten van Van Hautte die 0-2 aante kende. Meteen was de wedstrijd ge speeld want de thuisploeg was in al het voorgaande niet één keer echt gevaarlijk geweest. Toen invaller Van Stcenbcr- ghe op drie minuten van het einde immers de aansluitings treffer lukte was het reeds te laat en hield Temse, dat langs Raemdonck ook nog eens op het doelhout besloot, de touwtjes in handen. Bij Temse werd naderhand ook nog opgemerkt dat de uit sluiting van Erik Raemdonck de week voordien op Latem niet kwam doordat hij naar een grensrechter zou hebben gespuwd zoals wij verkeerde lijk hadden gemeld. Raem donck ging in de laatste minu ten van de wedstrijd (bij een 2- 1 achterstand) de bal oppikken die buiten was gegaan. Daar liepen op dat moment twee thuisspelers zich warm en die wilden de bal niet zomaar afge ven. Dat nam Raemdonck niet en hij spuwde in hun richting. De grensrechter had dit echter bemerkt en prompt vloog Erik de laan uit. Wachten Raemdonck dus enkele weken schorsing dan zal Temse hem toch niet moe ten missen voor de thuiswed strijd van aanstaande zondag tegen SK Lovendegem. Oefen meester Goossens hoopt alvas met volgende ploeg een nieu we zege binnen te halen: Bos man, Martens, Goossens, Ver- beke, Rombaut, Geens, Van Buynder, Raemdonck, Van Hautte, Van Spittael en Van Breusseghem. (l.s.) AALTER - MELSELE 2-0 Svelta Melsele wist op voorhand dat de uitwedstrijd op Eendracht Aalter, met ex-Club Bruggeling Jos Volders als speler-trainer, geen klusje zou worden. Aalter had im mers nog geen enkele keer aan huis gewonnen doch groeide de jongste weken wel naar zijn topkonditie toe zodat de eerste thuiszege niet veraf meer kon zijn. Melsele was met Peter Van Mieghem aan de aftrap geko men ten nadele van Gerrit To té. De Waaslanders vertrok ken tegen de wind in doch konden Aalter lange tijd van voor doel weghouden. Toch zou de thuisploeg een reeks kansen krijgen langs vooral Heyse, Fordeyn en Van Nevel doch doelman Smits of de al te felle wind mee zorgden ervoor dat het 0-0 bleef tot 4 minuten voor de rust. Toen kon Aalter toch op voorsprong komen toen Gino Heyse een kollek tieve aanval afrondde voorbij een kansloze Smits. Met 1-0 achterstand had Melsele in de tweede helft echter nog alle troeven in handen. De Waas landers hadden nu de wind in de rug en kregen dan ook eni ge mogelijkheden. Vooral het harde werk van Wendel Storms die regelmatig de hele flank openscheurde, zorgde enige malen voor paniek in de lokale verdediging. Het bleef echter bij paniek want afwer ken was er voor Waem, tot twee keer toe, en voor Storms niet bij. Twintig minuten voor het einde viel dan het verdikt toen De Bruycker vanop eigen helft vertrok, de bezoekende defen sie op snelheid nam en dan op het gepaste moment een voor zet afleverde tot bij Jo Van Nevel die voor 2-0 zorgde. Meteen kreeg de thuisploeg waar ze recht op had en moet Melsele volgende zondag in het derby met KAV Dender monde voor revanche kunnen zorgen. Dat wordt echter be slist geen klusje. De Dender- mondenaars verloren immers op eigen veld van Heirnis Gent en kunnen zich ook geen nieuw puntenverlies meer ver oorloven. Het wordt dan ook uitkijken naar de strijd tussen deze twee underdogs. Voor oefenmeester Robert Rogiers is het duidelijk: "Mel sele werd dit seizoen op eigen veld nog nooit bedreigd en alle, wedstrijden werden gewon nen. Ik wil tegen Dendermon de deze stunt rustig verder blij ven herhalen." De ploeg zal er dan allicht als volgt uitzien: Smits, Van Strijdonck Luk, Gerein, Van Mieghem Luk, Van Mieghem Peter, Deckers, De Keers- maecker. Van Royen, Smet, Toté, Waem en Storme. (l.s.) JEUGDVOETBAL [SCHOLIEREN EENDRACHT OPSTAL QjDil beeld verenigt de scholieren van Eendracht Opstal met Peter Maes, Geert Van 1, ngelghem, Michel De Man, Marc Van Malder, Jurgen Verkoelen, Geert Huyghens, Kurt 1' leyvaert, Erwin Moret, Rony Vermeir, Nico Cooreman, Steven Koeck en Nico Van 1- tamme. l'\le h. Désiré Van Damme uit Sint-Gillis-Dendermonde schonk hen zopas een spiksplinter- y lieu we uitrusting. Jeugdvoetbal. De scholieren van Sportkring Sint-Gillis-Waas (Iv) Provinciale KAVD - HEIRNIS 0-2 Het Gentse Heirnis heeft tegen KAV Dendermonde een gevleide zege behaald. De twee bezoekende doel punten kwamen tot stand in een periode waarin Dendermonde het offensief voerde en een aantal kansen afdwong. Het was van bij de start duidelijk dat beide ploegen met offensieve bedoelingen van stapel liepen. Het dient gezegd dat de bezoekers in de eerste helft een betere indruk lieten, hoewel ze maar zelden de thuisploeg hebben bedreigd. Een eerste gevaarlijke aktie kwam er rond de tiende minuut toen Jan De Wolf uithaalde vanop vijfentwintig meter, maar de bal nipt naast de staak zoefde. Dendermonde was meer op de afweer aangewezen, hoewel Rodrigo en De Baere een paar keer tot in het bezoekende doelgebied infiltreer den, maar nauwelijks de kans kregen om af te drukken. Pas op de tweeëndertigste minuut maakte Dendermonde voor het eerst een vuist toen Guy De Baere naar doel vuurde maar keeper Van den Bossche nog net de bal kon afweren. Langs de overzijde poogde Goethals nog even de Dendermondse doelman onder vuur te nemen, maar ook hier vloog de bal naast. Tijdens de tweede helft was KAVD duidelijk de betere ploeg. Toen op de 55ste minuut Mario Franssens diende geëvacueerd, waarschijnlijk met een hersen schudding, verloor Dendermonde in de middenlinie zijn vaardigste speler. Hoe dan ook, de thuisploeg bleef de wedstrijd domineren. Op de 57ste minuut kwam Rodrigo tot scoren, maar de spelleider had een voorafgaandelijke fout vastgesteld. Even later kwam Vercauteren dicht bij een doelpunt, maar Sergeant kon net het tij keren. Op de 77ste minuut alweer een Dendermondse aanval en een inzenden van Segers, gevolgd door een kopbal van Rodrigo die keeper Van den Bossche wist onschadelijk te maken. Wat niemand had verwacht gebeurde op de tachtigste en tweeëntach tigste minuut. Tot twee keer toe omzeilde Patrick Hallaert de Dendermondse defensie en evenveel keer kwam hij tot scoren. De thuisploeg stond metéén perplex en verloor onverdiend. Daarover was iedereen het eens. BESTOLEN Na afloop was de ontgoocheling groot in Dendermond se voetbalmiddens. Vooral het doelpunt van Rodrigo, dat door de scheidsrechter werd afgekeurd, daarvoor had niemand een verklaring. Toen later Guy De Baere binnen de zone van de waarheid van de voet werd gelopen en er geen sanktie volgde, voelde Dendermon de zich bedrogen en bestolen. Desondanks bleven de paarsblauwe voetballers ononderbroken de Gentse doelmond bestoken en een winnend doelpunt nastre ven. Dat in voetbal niet altijd de logica zegeviert werd bewezen. Een enkele Gentse tegenaanval werd de thuisploeg fataal. Volkomen de kluts kwijt liet de Dendermondse defensie zich even later een tweede keer op een tekortkoming betrappen. Nooit hebben we oefenmeester Etienne Borré zo opgewonden gezien als na de wedstrijd. "We zijn gewoon beroofd. Ik heb daar geen andere uitleg voor. Bij een nederlaag kan ik mij neerleggen. Maar zoals dat nu gebeurde! Zoiets kan niet door de beugel. Het doelpunt van Guy Rodrigo was volkomen reglementair. Het kwam bovendien tot stand in een periode waarin we de bezoekers bij de keel grepen, hen tot een terugtocht dwongen en zeker en vast op weg waren naar een overwinning. Ik geef toe dat we tijdens de eerste helft minder goed uit de verf kwamen. We hadden Heirnis dat vier keer na mekaar verloor niet onderschat. Daarom hield ik een mannetje meer in de verdediging. Tijdens de rust hebben we de taktiek besproken en na de hervatting zijn we offensiever van stapel gelopen. We waren toen duidelijk de betere ploeg en zijn vaak gevaarlijk geweest. Wat toen gebeurde grenst aan het ongelooflijke. Je zou haast degenen moeten geloven die zeggen dat de Gentse ploegen in deze kompetitie bevoordeligd worden." In Dendermondse voetbalkringen was de ontgooche ling groot. In geval van een overwinning zou men tot op drie punten zijn genaderd van de leider. Paars blauw is bovendien niet heelhuids uit de strijd geko men. Na tien minuten in de tweede helft viel Mario Franssens, na een botsing met een bezoekende speler, groggy tegen de grond. Achteraf bleek dat hij een hersenschudding had opgelopen. Zoals het er naar uitzag lijkt het weinig waarschijnlijk dat hij tegen komende zondag zal paraat zijn. Ook Stephaan De Wolf diende halfweg de tweede helft het veld te verlaten. Hij had een knie stoot in de dij geïnkasseerd. In ieder geval heeft de Dendermondse voetbalgemeen schap aan de match tegen Heirnis maar slechte herinneringen overgehouden. (e.g.)

De Voorpost | 1985 | | pagina 31