LOKERSE VEEGT VLOER AAN MET ONTSTELLEND ZWAKKE THUISPLOEG •C TWEE TREFFERS VAN LEO WUYTACK BRENGEN ROBUR MOERZEKE AAN DE LEIDING A DE LAATSTE SEKONDEN DRIE OP VIER AAN HUIS HATTRICK VAN GERRIT STREMERSCH SPORTIEVE REVANCHE VOOR RONNY BUYLE EINDSTAND REEDS BEREIKT BIJ DE RUST! SK LEBBEKE EEN PUNT TE WEINIG 32 - 15.11.1985 - De Voorpost STEKENE - LOKERSE 0-5 FC Stekene Sportief is haast niet meer te herkennen tegenover vorig seizoen. Met nagenoeg hetzelfde elftal konden de geelwitten totnogtoe voor geen enkele opzienba rende prestatie zorgen en met amper 4 punten uit 11 wedstrijden prijken de Waaslanders dan ook op een voorlaatste plaats met nog een punt voorsprong op Brakel, doch met liefst 4 punten achterstand op de voorgaande ploegen. Het degradatiespook zweeft dus wel rond in de Stekense Stadionstraat. Tegen Lokerse kwam de thuisploeg er niet aan te pas. Reeds na 7 minuten was het raak. Een vrijschop van Pol- fliet werd door Dirk De Vos verlengd. Saman wilde het le der wegkoppen doch kreeg de bal niet verder dan in de voe ten van Costa Vervaet die voorbij doelman Vandewiele besloot (0-1). Lokerse had de wedstrijd onder kontrole doch drukte niet echt door. Kort voor het halfuur leek Leon Jansoone diep door doch hij werd op verdachte wijze van het leder gezet. Geen strafschop echter. Lokerse was echter maar een zucht meer van de tweede tref fer want precies op het halfuur kon Costa Vervaet met een persoonlijk nummertje de stand verder opdrijven. Stekene probeerde te reage ren doch de beste kans situeer de zich opnieuw aan de over zijde toen een voorzet van Ste- faan Smet door de vrijstaande Peter Van Tongerloo nipt werd overgekopt. Na de rust maakte Lokerse het karwei in een kwartier af. Eerst kwam de thuisploeg wel nog enkele keren gevaarlijk opzetten en we noteerden schoten van Vereecken en De Boom die echter wel de goede richting misten. Ook een korte reeks hoekschoppen van Van Lierop leverde gevaar op voor het doel van Peter Esprit doch die kon zich met veel bravoure van zijn taak kwijten. Aan de overzijde stevende Costa Vervaet dan op zijn hat trick af toen hij op snelheid was gelanceerd en twee lokale verdedigers achter zich liet. Van dan af werd het een lachertje. Smet kon met een haarfijne voorzet de vrijstaan de Pieter Van Tongerloo be reiken. Die had ruim de tijd om te kijken en zijn kopbal in het dak van het doel te plaatsen. In de allerlaatste sekonden werd het zelfs nog een forfait score. Wie daarvoor zorgde? Makkelijke vraag om te beant woorden: Costa Vervaet Na een mooie inspanning van Leon Jansoone pikte Vervaet het leder mee en tekende zijn VOETBAL vierde doelpunt van de 2'Provinciale Lokerse dus oppermachtig met een erg snelle en opportu nistische Vervaet vooraan als de gedroomde afwerker. Ook opmerken dat de bezoekers opnieuw met enkele talentvol le jongeren aan de wedstrijd waren begonnen. Zo speelde Chris Schalckens zijn maidejn- wedstrijd op de linkerback- plaats en deed dat met veel lef en overtuiging. Ook Johan Dierens en Stefaan Smet kon den hun plaats bevestigen. Voorzitter De Nul hoopte dan ook dat de vele andere talent volle jongeren die Lokerse rijk is nu hun plaats in het eerste elftal zoudep durven opeisen. Met Filip Van Laere. Benny Rogiers en nog heel wat ande re beschikt de E3-ploeg im mers over een heel potentieel aan talentrijke jonge spelers. Bij Stekene daarentegen blijft het voorlopig zoeken naar mogelijke oorzaken voor het falen van de verdediging. Dirigent Persoon had na de nipte nederlaag tegen Robur nog gehoopt dat de terugkeer van speler-trainer Van Goet- hem een ommekeer zou ver oorzaken, doch ook zijn in breng in de achterhoede lever de niet het gewenste resultaat op. Feit is echter wel dat Ste kene wel het roer zal moeten omgooien wil het met het af sluiten van de heenronde niet in een hopeloze situatie te rechtkomen (L.S.) SCHELLEBELLE - KRUIBEKE 3-2 Jong Vlaanderen Kruibeke leed op SOS Schellebelle de tweede nederlaag van het seizoen. Het technisch sterke Schellebelle kon die zege misschien wel verdiend noemen doch het moest toch wachten tot de allerlaatste sekonden om de winning goal te zien aantekenen. De partij startte onder moeilijke weersomstandigheden, met in de eerste helft windvoordeei voor Kruibeke. Dat kon daarmee in de beginfaze echter maar moeilijk overweg en tal van pogin gen gingen onbesuisd over of naast. Op het kwartier kwamen de lokalen reeds op voorsprong. Uit een geharrewar voor doel kon Van Der Meersch zich vrijmaken en van dichtbij knalde hij hoog in de touwen. Schellebelle bleef de partij onder kontrole houden zonder echter nog voor enig doelge- vaar te kunnen zorgen. In de tweede helft verwacht te iedereen echter wel dat de thuisploeg, nu met de wind in de rug, het karwei zou afma ken. Dat was echter gerekend zonder Franky Vcrbcrckmoes, aanvoerder van Jong Vlaande ren. Hij kon met een schitte rende retro de bordjes na min der dan 10 minuten in de twee de helft gelijkzetten. Schellebelle raakte enigszins van de kook en kreeg nog enkele gevaarlijke standjes voor zijn eigen doelmond ge presenteerd doch het doelpunt bleef uit. Aan de overzijde was het wel raak. Een hoogst merk waardig doelpunt waarin de wind ruim aandeel had. Ver hulst ging alleen door en zette vanop links voor. Zijn voorzet werd echter door de wind ge dragen en verdween tot eenie ders verbazing in het doel. Kraibeke moest in het slotkwartier dus opnieuw gaan achtervolgen wilde het nog een graantje meepikken. Het zag er trouwens vlak voor het einde naar uit dat de Waaslanders met de halve in zet aan de haal zouden gaan. Een hardwerkende Seghers kon zich knap vrijdraaien. Hij schoot keihard naar doel. Het leder week af op de voet van Marnix Boeykens, ex-Heikant Zele en meteen was het 2-2 met nog twee minuten te spe len. De vreugde bij de bezoe kers bleek echter maar van heel korte duur want in de allerlaatste sekonden kon SOS dan toch nog eens scoren. Een allerlaatste hoekschop voor de thuisploeg werd door de wind gedragen tot helemaal achteraan het doel. Daar stond Marnix Boeykens opgesteld en hij kon vrij inkoppen. Meteen maakte hij ook zijn foutje van even voordien goed en schonk hij SOS de hardbevochten zege. Voorzitter Foubert van Kruibeke gaf naderhand wel toe dat Schellebelle de best voetballende ploeg was ge weest. "Met technisch sterke spelers als Van der Meerscj en niet te vergeten onze eigen Van Der Jeught die we in de voorbije transferperiode naar Schellebelle lieten vertrekken, moet er volgens mij veel meer in deze ploeg zitten. Bij ons ging het vandaag niet zo goed. Patrick Cockheyt, anders steeds goed voor enige doel punten, bleef onzichtbaar. Bij de uitblinkers bij ons wil ik echter wel Goossens citeren. Niettemin blijven we gunstig gerangschikt en dat hopen wij wel nog een tijdje vol te hou den. Zondag moeten we tegen Kemzeke dan ook voor re vanche kunnen zorgen. (l.s.) Robur - Brakel 2-0. Door met 2-0 te winnen staat Robur nu aan de top van het k (vh) ROBUR - BRAKEL 2-0 Er heerste een uitgelaten sfeer zondagavond in Moerzeek- se voetbalkringen. Vooral nadat men had vernomen dat Jong Vlaanderen Kruibeke een nederlaag had geleden en Robur zelf de enige leider werd. De thuisploeg had het deze keer niet zo moeilijk om het toch wel zeer onmondige FC Brakel op afstand te houden. HEIKANT ZELE - FC DENDERLEEUW 2-1 KEMZEKE - HERLEVING VRASENE 3-0 Klauwaerts Kemzeke blijft door de ruime zege in het Wase derby tegen Herleving Vrasene mee in de kop van de rangschikking. Rood-zwart had tegen de Herlevingers trouwens geen enkele moeite en dat de score nog slechts 3-0 bleef, mocht voor een groot deel te danken zijn aan het puike keepwerk van de bezoekende portier en aan de niet steeds even zuivere afwerking van de lokale spitsen. Wie echter niet miste was Gerrit Stremersch. Hij nam de drie lokale treffers voor zyn rekening. Na een studieronde die een kwartier duurde kon Kemzeke een eerste keer gevaarlijk wor den en meteen was het reeds raak Mark Van Himste ging de zijlijn af en bereikte met een gemeten voorzet het hoofd van de hoog opwippende Ger rit Stremersch die voor 1-0 zorgde. Meteen was de wed strijd eigenlijk reeds gespeeld want Vrasene, dat wel nog de naweeën ondervond van de wedstrijd de week voordien te gen SK Lebbeke toen het vier spelers met verwondingen moest afvoeren, kreeg verder op in de wedstrijd geen enkele scoringskans meer. Toch kon de 1-0 stand tot aan de rust worden behouden. Na de rust had de thuisploeg echter de wind in de rug en dat zou zich duidelijk laten voelen. Op het uur lag Bert Van Hec- ke aan de basis van het tweede doelpunt toen hij zich mooi vrijmaakte en Stremersch in het straatje stuurde. Die had geen moeite om een 2-0 te lukken. Kemzeke ging nu nog verder op zoek naar het gerust stellende doelpunt. Dal kwam er ook toen Yvan Strobbe en kele bezoekende verdedigers in de wind zette en dan mooi achteruit legde tot bij Stre mersch die een hattrick lukte en meteen ook de eindstand op het bord bracht. Euforie dus bij Kemzeke dat na enkele gelijke spelen op nieuw kon aanknopen met de zege. Zegsman Alex De Block vond dat zijn ploeg een uitste kende verrichting had wegge geven. Zonder de enkele min dere prestaties van de voorbije weken stonden we nu wellicht mee vooraan. Misschien is het echter toch beter van niet. Met amper twee punten achter stand op de leiders kunnen we vanuit een underdogstelling opereren. Ik vermoed dat dit een rol is die Kemzeke wei ligt. Bovendien zullen weldra de gekwetsten Jaak Joris en Mark Van Daele terugkeren in de basis en dan moet onze ploeg bekwaam zijn om nog hoge ogen te gooien. Voor de verplaatsing naar Jong Vlaanderen Kruibeke van zondag zullen we niet af wijken van ons tegen Vrasene met sukses gelukte systeem, aanvallen dus." (l.s.) Heikant Zele heeft zijn twee opeenvolgende thuiswedstrij den met een positief punten- saldo van 3 op 4 afgesloten. Vooral de zege tegen Dender leeuw stemde de Zeelse klub- leiders hoopvol. Vertrokken met windnadeel vatte de thuis ploeg deze konfrontatie be houden aan. Denderleeuw, dat zijn technisch meesterschap vrij vlug etaleerde zonder ech ter doelkansen te scheppen, probeerde het eerste halfuur doelman Van Hecke vanop af stand te verrassen. De Hei kantgoalie neutraliseerde ech ter pogingen van ondermeer Van den Berghe. Op de 39ste minuut klom de thuisploeg enigszins tegen het spelbeeld in op voorsprong. Een biezon- der fraai doelpunt dat door Herman Van Driessche op links werd voorbereid. Zijn ge kruiste voorzet belandde bij Pol De Kegel die zijn bewaker uitschakelde en over de uitval lende Cooreman in doel be sloot. Onmiddellijk na de rust keek Denderleeuw tegen een nieuwe opdoffer aan. Een mis verstand in de bezoekende de fensie betekende voor Johan Van Eetvelde een koud kunst je om nummer twee aan te tekenen. Denderleeuw kon via Anthoons vrij vlug replikeren met een mooi uitgesponnen doelpunt zodat de spanning in de wedstrijd bleef. In het laat ste kwartier werd de bezoe kende druk nog groter maar de Zeelse defensie hield het hoofd koel. Even was er nog heibel tussen de lijnen wan neer Denderleeuw een straf schop eiste na een botsing tus sen Van den Berghe en doel man Van Hecke. In een nerveus wedstrijdein de verkeek Herman Van Driessche nog de kans op een derde doelpunt toen hij doel man Cooreman had omspeeld maar te lang treuzelde om af te ronden. De eindzege kwam echter niet meer in gevaar tot vreugde van de lokale aan hang. Klubsekretaris Cesar Van Lijsebettens vond de zege van zijn ploeg niet onverdiend. "Vorig seizoen hebben wij vooral de nadruk gelegd als voetballende ploeg op jacht te gaan naar doelpunten. Het heeft uiteindelijk een periode ingeleid waarin wij bestendig tegen het degradatiespook moesten optornen. Nu hebben "Ik meen dat deze ploeg rijp is voor degradatie", zegt klub- leider Freddy De Maere. "Geen enkele keer hebben ze daadwerkelijk uitgehaald. Zonder overdrijven meen ik te mogen zeggen dat we de ganse wedstrijd in het offensief zijn geweest en in feite meer doel punten hadden kunnen tot and brengen. Tijdens de eerste helft heb- uen we in feite drie doelrijpe kansen gehad. Eerst langs Luc Vercauteren die een vrije trap naar de verste hoek lepelde. De bezoekende doelman kon nog net de bal wegwerken Daarna toen vier spelers in het doelgebied infiltreerden, Leo Wuytack de laatste stoot gaf, maar andermaal de Brakclse keeper in extremis kon afwe ren. Tenslotte was er een aktic van Wuytack en De Vos, waar bij ook weer de doelwachter, het nochtans knap geplaatst schot wist te neutraliseren. Was ons overwicht tijdens de eerste helft vrij groot, nog meer waren we na de hervat ting in het offensièf. We dwon gen de bezoekers doorlopend tot een terugtocht, maar toch moesten we wachten tot half weg vooraleer we tot scoren konden komen. Leo Wuytack werd auteur van de openings treffer die hij tot stand bracht na een aktie met Patrick Ver- helst. Leo zou later ook nog de tweede treffer voor zijn reke ning nemen In de voorberei ding tot dit doelpunt hadden Thierens en Patrick Verhelst ruim hun aandeel. Deze over winning en de nederlaag van Kruibeke hebben voor gevolg dat we alleen de reeks aanvoe ren. Hoewel het nog veel te vroeg is om victorie tc kraaien, beginnen velen reeds van de promovering naar eerste pro vinciale te dromen. Vooraleer het eventueel zover zou kun nen komen, valt er nog een Voetbal. Trainer Wd Coen van Robur Moerzea zeer tevreden met de 2-0 a van zijn ploeg tegen Bra Robur komt meteen leiding (vh) moeilijke weg te bewandelt Nu zondag staan we in D derleeuw voor een eerste zi re opgave." we het taktisch over een ande re boeg gegooid. In eerste in stantie komt het erop aan doel punten te voorkomen en ver volgens uit te kijken er zelf eentje te maken. Een formule die ons tot heden baat bij bracht. Wij draaien nu mee in de middenmoot zodat het voor spelers en trainer rustiger wer ken en spelen is. Met twee keer puntenwinst tegen hoger- gekwoteerde tegenstanders mogen we zeker tevreden te rugblikken op onze recente prestaties." (a.j.z.) FC KERKSKEN - E. MELDERT 1-2 Eendracht ging erg vlug van Na de rust toonde start te Kerksken en dwong in dracht zich het betere elfi|j£j de beginfase heel wat kansen maar kwam terug moeilijk af. De afwerking bleef echter scoren. Een kwartier voor in gebreke. Na twintig minuten lukte Ronny Buyle dan toch mei spel werd Crabbe echter ge- winninggoal. Het spreekt v haakt in de grote rechthoek en zelf dat Ronny erg geluk De Vos zette de strafschop was met dit doelpunt. Bu feilloos om. was immers nog trainer Na dit doelpunt luwde het Kerksken. Ronny kreeg m Meldertse offensief en de een zijn sportieve revanche; Dn thuisploeg kwam meer in de In de slotfase drong de the Kt wedstrijd. Na een dekkings- ploeg nog wel aan om plo fout in de Meldertverdediging puntje uit de brand te slep mu stelde FC nog voor de rust maar de Meldertse zege k* pre gelijk langs De Pril. toch niet meer in gevaar. DAMESVOETBAL TWEEDE NATIONALE KAMILLEKES AALST - 'T ROZEKE EKEREN 4-0 Tegen Ekeren, dat amper één puntje minder telde in de klassering, speelden de Kamillekes een formidabele eerste helft. Bij de rust was het reeds 4-0 en de wedstrijd was dus gespeeld. Dat was na de herneming duidelijk merkbaar, want de Aalsterse meisjes maakten van hun veldoverwicht geen gebruik om de stand nog op tc drijven. Jammer voor het doelgemiddelde, dat na vier wedstrijden op eigen terrein 20-0 is maar dat gerust met enkele eenheden had kunnen opgedreven worden. Over de statistieken maakten de Kamillekes zich echter tijdens de tweede speelhelft duidelijk geen zorgen... DAMESVOETBAL ST. DENDERLEEUW - SK LEBBEKE 1-1 De puntendcling die SK Lebbeke bij Standaard Den derleeuw behaalde, is op zich zelf geen slecht resultaat. Wel is het zo dat de Konkelgoed- ploeg meer kansen afdwong en op die basis verdiende ze meer. Die mening vertolkt al thans voorzitter Eric Buytaert. "We hebben een flinke eer ste helft gespeeld en lukten fraaie kombinaties. Na twintig minuten zijn we tot scoren ge komen. Garry De Kinder be reidde de aktie voor. Philip Hcirbaut werd auteur van het doelpunt. Daarna hebben we nog een paar keer gedreigd. Ik moet zeggen dat wc een beetje te stereotiep in de aanval ge gaan zijn. Al te vaak werd er op de rechterflank geëvo lueerd. Dat had de tegenstre ver door. Vandaar dat een paar akties in de kiem konden worden gesmoord. Net voor de rust kon Denderleeuw gelijk- van onze spelers bij dat doel punt niet vrij uitgingen. Na de hervatting hadden we te maken met een defensief ingestelde opponent die alleen aan de afweer dacht en maar zelden initiatieven nam. Wel zijn we twee keer op de tegen aanval bedreigd geworden. Langs de andere kant kwamen we een kwartier voor tijd op voorsprong, langs Philip Heir- baut. Tot eenieders verrassing weigerde spelleider Mcstdagh het doelpunt goed te keuren. Hij zou die beslissing genomen hebben omwille van het feit dat Bruno Van Bladel zou ge roepen hebben net op een ogenblik dat de goal tot stand kwam. Je begrijpt dat we niet erg ingenomen waren met dat beslut." In zijn globaliteit bekeken leverde SK Lebbeke een knap pe verrichting. Vooral Frankie Van Hecke, Bruno Van Bladel Voetbal. Philippe Heirbaut van SK Lebbeke zag zijn tref fer afgekeurd... (c) met een 'zeer goed' worden gekrediteerd. Op het vlak van de gekwetsten is er hoopvol nieuws voor SK Lebbeke. Chris Misottcn heeft na een meniskusoperatic dc trainin gen hervat. Ook Dirk Defer- rerre koestert dc intentie om na eenzelfde operatie de akti- viteiten te hernemen. rz i Zuivere hattrick van Eeckboudt De eerste veertig minuten kwamen de bezoeksters uit Antwerpen nauwelijks uit de Aalsterse omknelling los. Het regende hoekschoppen en vrije schoppen, doch het zou tot de twintigste minuut duren eer de thuisploeg aan een over- verdiend doelpunt geraakte. Het begon nochtans al aan de derde minuut met een knap gegeven vrijschop van Greta Van Hauwermeiren, die echter in het pak van speelsters voor het doel bleef hangen. Even later bediende Sigrid De Caysemaeckcr mooi Renilde Clompen, die gevaarlijk door stootte naar het Antwerpse doel maar de bezoekende doelvrouw goed de kleinste hoek zag afschermen. De be drijvige Clompen dwong dan een hoekschop af, door Van Hauwermeiren onberispelijk getrapt en door Lutgart Viac- ne in de vlucht overgeknald. Aan het kwartier dwongen dc Kamillekes een nieuwe hoek schop af, de bal werd ontzet en heel even verscheen een be zoekende aanvalster in de om geving van Nicole Verhofstadt. Na twintig minuten spelen ging Ann Eeckhoudt helemaal al- leen aan de haal en zette met een gestrekt schot de Ekerense netten voor de eerste keer bol: 1-0. Er was nu geen houden meer aan de thuisploeg, die fraaie kombinaties tekende op de grasmat van de Zandberg. Een samenspel Renilde Clompen - Mieke Den Blauwen werd door laatstgenoemde van op afstand besloten en met moeite door de Ekerense goalie onder kontrole gehouden. Wat later werd een haarscherp inzenden van Mieke door Renilde naast geplaatst. Na een halfuur spelen waagde Ann Eeckhoudt met een kei hard schot vanop dertig meter haar kans en liet de doelvrouw van Ekeren kansloos. Drie mi nuten later werd het 3-0 nadat Renilde Clompen een hoek schop had afgedwongen. Greta Van Hauwermeiren trapte de bal keurig naar de tweede paal, waar Ann Eeckhoudt kwam ingelopen en onhoud baar binnenkopte. Een zuivere hattrick in de tijdspanne van nauwelijks een kwartier. Nog waren dc Kamillekes niet tevreden en na een samenspel CIompen-De Causemaeker redde de doelvrouw van 't Ro- zekc in hoekschop, die door Greta Van Hauwermeiren rechtstreeks werd omgezet. 4-0 en meteen de zevende seizoen streffer van Greta. Even voor de pauze trapte Eeckhoudt nog nipt over en zo bleef het 4-0 na veertig minu ten heerlijk voetbal vanwege de Aalsterse meisjes. Niets meer te melden... Wie na de herneming de voort zetting verwachtte van het Aalsters doelpuntenfestival, kwam bedrogen uit. Het begon nochtans opnieuw veelbelo vend met een vrijschop van Greta Van Hauwermeiren, maar die zeilde over het doel. Direkt daarop noteerden we een mooi samenspel tussen Viaene, Den Blauwen en Eeckhoudt, maar dat strandde op de bezoekende afweer. Nicole Verhofstadt moest uit lopend redding brengen en het gezapig tempo van de Kamille kes liet de bezoeksters toe ook een tijdlang in dc wedstrijd te blijven. Rond het kwartier moest keeper Verhofstadt op nieuw tussenbeide komen, maar ze deed het uitstekend, zodat het Aalsters passief in vier thuiswedstrijden onge schonden bleef. Er waren nog twee meldens- Damesvoetbal. Josette Van den Steen heeft dit seizoen' veel aan zelfvertrouwen ge wonnen en is momenteel een vaste waarde in de verdedi ging van Kamillekes Aalst. Ook tegen Ekeren speelde Josette een goede wedstrijd (da) waardige feiten in de tweede helft: een kruispas van Paula Bisback die Ann Eeckhoudt in vrije positie bracht, maar Ann besloot naast en een tijdje la ter ging een poging van diezelf de Eeckhoudt voorlangs. Meteen doofde dc wedstrijd, die zo veelbelovend begonnen was, uit als het traditionele kaarsje... Damesvoetbal. At Eec! houdt lukte tegen El ren tijdens de eerste helft zuivere hattrick in am) dertien minuten (da) Nicole Verhofstadt, Josd Van den Steen, Greta Vi Hauwermeiren. Iris Hubred en paula Bisback, Lutgl Viaene, Sandra Van der Li den en Sigrid De Cause ml ker, Ann Eeckhoudt, Mid (I Den Blauwen en RcniW Clompen. Op de bank zatt Maric-Annc Van den Stcenl Sandra Van Waeycnbergh.

De Voorpost | 1985 | | pagina 32