TOPPER GEEFT THUISPLOEG NIET WAAR ZE RECHT OP HEEFT GOAL VAN MARC VAN DER JEUGT VOLDOENDE VOOR TWE! PONTEN ZWAKKE BEZOEKERS OPZIENBARENDE UITZEGE HARTVERSTERKENDE ZEGE HERDERSEM HAALT UIT IN DE EERSTE PERIODE WHITE BOYS TE DUCHTEN OUTSIDERS IN TITELDUEL SLECHTSTE WEDSTRIJD VAN DE THUISPLOEG LUTTERZELE EN RAPIDE LEBBEKE REAGEREN VERRASSEND ÏE B.C. ALLOO BOEKT MEERDONK - HOOGEINDE 2-0 FC Hoogeinde kon op Meerdonk de sterke prestatie van de vorige week thuis tegen Moerbeke niet bevestigen. Vooral op het middenveld vie len de roodzwarten te licht uit tegen, een ook al niet dende rend speiend Meerdonk. Na een gelijkopgaande eer ste helft werd er dan ook ge rust met een juiste 0-0 stand. Na de koffie had Meerdonk de wind in de rug en kon daaruit wel voordeel halen. Op het uur lukte Cappaert een mooie 1-2 uit met Van Daele. Cappaert kon zelf afwerken. Hoogeinde, dat nu toch moest forceren, kreeg vijf mi nuten later reeds het deksel op de neus toen opnieuw Cap paert een aktie opzette. Hij ging alleen door doch gaf de bal gepast in de voeten van de aanstormende Van Daele die in één tijd raak trof. Meerdonk zou in die tweede helft trouwens nog heelwat va labele doelkansen krijgen doch een hogere score zat er toch niet meer in. Zondag komen de Stars uit op het veld van Lutterzele dat voor een zware 0-3 uitzege te kende bij Wachtebeke. Dat wordt dus geen klusje voor de polderjongens. Hoogeinde daarentegen krijgt een ver plaatsing voorgeschoteld naar Straatje Stekene dat in de ho gere regionen van de rang schikking vertoeft. Dat voor spelt dus ook al niet te veel goeds voor de Sint-Gillissena- SK WACHTEBEKE - LUTTERZELE 0-3 FC Lutterzele boekte op Wachtebeke een onverwachte doch daarom niet mindler ver diende ruime overwinning. De bezoekers konden in de eerste helft reeds op voorsprong ko men toen Gilbert Carleer een misverstand tussen de lokale libero en de voorstopper kon uitbuiten. Bij deze 0-1 bleef het tot aan de rust, doch Wachtebeke had intussen wel een strafschop gekregen. Luk Van de Sompele was immers foutief gestuit in de strafschop- doch de penalty werd door Lotsie naast getrapt. Dat was vlak voor de rust en dus een psychologisch belangrijk moment voor de thuisploeg. Onmiddellijk na de rust kon Lutterzele zelfs verder uitlo pen toen Rudy Moyens een vrijschop wist te verlengen. Wachtebeke dat het reeds geruime tijd met tien moest stellen nadat één van hun ach terspelers na een zware fout op Verhasselt met een rode kaart van het veld was gestuurd, moest nu wel risiko's nemen en kon in de slotfase geen vuist meer maken. Het werd zelfs nog 0-3 toen Guy Gobel een strafschop kon omzetten, Lutterzele komt door deze zege uit de onderste regionen weg. De groenwitten krijgen nu een thuiswedstrijd tegen Meerdonk en dat moest met een de bevestiging betekenen voor de sterke prestaties van de jongste weken. (l.s.) B.C. Aloo De Meersman rukt na de overtuigende zege bij Latem van de negende plaats op naar de zesde plaats in de rangschikking. Met de topper tegen Cobra Brussel voor de boeg is dus nog alles mogelijk. Bij een overwinning neemt het Aalsterse bowlingteam een plaats in de top van de stand in. B.C. Alloo gaf een puike pres tatie weg te Latem. De totaal score luidde 2.435 - 2.671. Marcel Maheur was terug de beste Aalsterse speler. Enkel Bruno Rossi en Luc Van den Hautte waren in mindct doen. Luc Van Den Hautt vroeg immers zelf om verval ging, zodat Ben Joos tegel Cobra zal aantreden. Alloo Christiaensen speelde op Ronse gelijk. Marc D Bock met 520 punten, Kurt D Corte met 504 punten en Iwein Haerens met 508 punten ward de betere spelers. Met dit gelijke spel handhall het tweede team zich vooraal in vierde afdeling C. 34 - 15.11.1985 - De Voorpost S - (4" Provinciale IVOETBAL SOMBEKE - GERDA 0-G De topper in vierde provinciale tussen de enige twee nog ongeslagen ploegen wérd ook een topper. Enkel de doel punten ontbraken, al hebben de ploegen, maar vooral dan de thuisploeg, daar meer hun best voor gedaan. Gerda was immers met duidelijke bedoelingen naar Sombeke afgezakt. Reeds van in het begin groeven de Klaasjes zich in hun stellingen en voor het eigen doel. Sombeke daarentegen vloog er van bij het begin keihard tegenaan en kreeg langs Van Royen na een scherpe voorzet van aanvoerder Ringoet een eerste scoringskans, doch doel man De Pelsmaecker voor kwam enig doelpunt. Even later was het opnieuw alarm bij de bezoekers. Dit maal was er een goedgeplaatst afstandsschot van Van Britsom doch opnieuw was de bezoe kende doelman ter plekke. Gerda kon in die aanvan- gsfaze slechts sporadisch rea geren en dat vooral met af standsschoten. Doelman Aen- Sombeke-Gerda 0-0. Christiaens van Gerda kan ontzetten voor de aanstormende Sombekenaar Berckmoes (dw) denhof moest één keer uit zijn krammen schieten om een loeier van Heyrman te keren, doch voor de rest ging er van Gerda maar weinig gevaar uit in die eerste helft waarin Ivan Ringoet het ook nog eens van ver probeerde, doch zijn schot ging naast. In de tweede helft kregen we een identiek spelbeeld met de bezoekers die zich hoe langer hoe meer in eigen stellingen terugtrokken. Sombeke drong sterk aan en kreeg dan ook heelwat kansen doch doelman De Pelsmaecker wist raad met een omhaal van Aubroeck en een afschamper van Van Brit som. Ook een kopbal van Tom Hofman ging niet in doel en een schot van Luk Sillis vond eveneens de bezoekende doel man op zijn weg. Gerda spekuleerde in de tweede helft dus duidelijk op de counters langs de snelle Van de Neucker. Die moest echter maar al te vaak de bal len zelf komen ophalen. Op 20 minuten van het einde zat Van de Neucker echter wel kort op stopper Verhelst. Die kon het leder na een uitwerp van zijn eigen doelman Aendenhof im mers niet voldoende wegwer ken doch Van De Neucker kreeg de bal niet tussen de palen. Op aangeven van Gor- rebeeck kreeg Yves een later nog een scoringskans voor de' bezoekers doch ditmaal was doelman Aendenhof ter plek ke. Sombeke probeerde in de slotfaze met nog een verwoed offensief toch dat ene winst- doelpuntje aan te tekenen doch de versterkte Gerdade- fensie bleek een niet in te ne men burcht. OPSTAL - WAASMUNSTER 1-0 Bij Sombeke vond men ach teraf natuurlijk dat de ploeg te weinig kreeg volgens het ver toonde spel. Gerda speelde het spel niet zoals het een titelkan didaat past, hoorden we op merken. Wat alvast een waar heid is dat Gerda met Yves Van de Neucker over een één- mansvoorlijn beschikt, doch dat de snelle spits veel te wei nig wordt gesteund door akties in het middenveld. Vermelden we tot slot nog dat Gerda speelde zonder de geelgeschor- ste Mervaillie terwijl bij de thuisploeg de gekwetste Pele- man werd vervangen door Op- somer en De Beule (geelge- schorst) werd vervangen door Sillis. Ook noteerden we in deze uiterst sportieve topper niet minder dan 5 gele kaarten. Jan Van Acker (Gerda) kreeg er zelfs twee en mocht zich dus kort voor het einde van de wedstrijd gaan omkleden. Sombeke wordt nu op één punt gevolgd door White Boys Sint-Niklaas dat het zondag te gen de roodwitten uit Waas munster gaat opnemen. De derde topper op rij dus voor Sombeke dat tegen Sinaai en Gerda in totaal 3 op 4 behaal de. Sekretaris Boel hoopte voor het begin van deze drie Een paar weken geleden werd er al gefilosofeerd dat Opstal Buggenhout een vogel voor de kat ging worden. De zwartkijkers van toen moeten nu stilaan hun mening herzien. De Eendrachters boekten im mers drie recente overwiennin- gen en totaliseren thans acht punten in de algemene rang schikking. "Indien we die lijn verder kunnen doortrekken, worden knappe redding van de Gerdadoelman voor de aandringende we weldra een middenmoter", meent klubsekretaris Emiei Van Mol. "Tegen Waasmunster heb- belangnjke partijen op een 4 gemaakt. ben we een verdiende overwin- op 6. De rekening is vlug (L S-) ning behaald. De eerste helft kende een gelijkopgaand ver- £M loop. Waasmunster genoot van ruggesteun door de forse wind. Toen kregen wij de betere kan sen. Theo De Decker bijvoor beeld verscheen alleen voor de doelmond. Hij verkeek jam merlijk. In de tweede helft liepen wij veel agressiever van stapel. We dwongen de heide- ploeg tot een terugtocht. Op het kwartier kwamen wij tot scoren. Theo De Decker terde naar Marc Van der Je die onder de keeper door doel besloot. Theo De Deel is later nog eens in het zestii metergebied verscheni Iedereen verwachtte een do punt, maar de bal ging nas In feite had het dus op ogenblik 3-0 voor ons kunn zijn. In de laatste minuut i de wedstrijd verscheen de zoekende De Busschere oog oog met onze doelman. I redde magistraal. Dus glob bekeken had het in plaats v 1-0 wel 3-0 of zelfs 1-1 kunn worden. Je ziet hoe in wedstrijd een dubbeltje rolll kan." Eendracht Opstal moest I tegen Waasmunster Leo Verhulst stellen. Hij als laatste man door Wouters vervangen. Die tolkte zijn rol uitstekend. I mende zondag reizen de E drachters naar Haasdonk. E niet te onderschatten i dracht. (e. SCHOONAARDE - HERDERSEM 1-2 In kringen van Juventus de bezoekers die geen ongure "t. Schoonaarde had men voor de tige indruk lieten, wilskrachti lui< wedstrijd tegen Herdersem op van stapel liepen en zich tal a 5 een overwinning gerekend. Na tisch organiseerden na ea Hl de betere verrichting vorige voorsprong te hebben ver week was die hoop levendig, worven." ,r De Juventusboys hebben ech- Bij Juventus Schoonaardi iin) ter het onderspit moeten had Johan Creuts postgevr 3nc delven. tussen lat en staken. Hij is d "Tijdens de eerste helft wa- derde doelverdediger van d ding (dw) WHITE BOYS ST.-NIKLAAS - STRAATJE STEKENE 4-0 White Boys Sint-Niklaas wordt een ploeg waarmee leider Sombeke en alle andere ploegen die in vierde provinciale H de titel viseren zullen moeten rekening houden. De Klaasjes zijn immers aan een ijzersterk seizoen bezig en leden enkel bij stadsgenoot Gerda, en dan nog onver diend, de nederlaag. Na de ruime 1-5 zege van vorige week op Boonwijk gin gen de groenwitten ook nu weer erg aanvallend van start tegen Straatje Stekene. De aanvallen verli'epen echter te onstuimig en mede door de felle tegenwind in de eerste helft, hadden de bezoekers in de beginfaze geen moeite om de Klaasjes van het doel af te houden. Vlak voor de rust, een psy chologisch belangrijk moment, konden de lokalen echter wel juichen. De aktie begon op links bij Verschaffeit, die kon met een verre voorzet Lucien Moerloos bereiken en die knikte raak. Vlak na de rust kreeg Steke ne dan de kous over de kop. Ditmaal was er een vluchtschot van Verbeke. De kanjer spatte tegen de deklat uit elkaar doch opnieuw was de goedgevolgde Moerloos ter plekke om in de rebound af te werken. Stekene ging nu risiko's nemen. Dié aanvallen werden echter maar al te vaak gestuit door de hevi- •3 respektieveiij óu forse wind, kwamen zij in die Herman VanMossevelde ei chu periode twee keer tot scoren. Abdon Becqué zijn wegen n h Bij de rust besefte eenieder dat kwetsuren onbeschikbaar »r het hartstikke moeilijk ging Vandaar dat een beroep word om worden om die achterstand op gedaan op Johan Creuts. Hij i t h te halen of om te buigen", zegt 21. Tegen Herdersem treft hi one klubsekretaris Oscar Beucke- niet de minste schuld in d k lare. twee treffers. In ieder geva In de tweede helft hebben staat Juventus Schoonaarde o| i we een offensief gevoerd, een dit ogenblik minder gunstig ge J aantal kansen afgedwongen, rangschikt, in vergelijking me niet verder geraakt dan de vorige kompetitie. Dc klub aansluitingstreffer waar- leiding had beter verwacht, van Hubert Adam de auteur Nu zondag staat de verplaat werd. Mits een beetje bijval sing naar Erembodegem op dt hadden we misschien wel een kalender. Voor Hubert Adau puntendeling kunnen behalen, en zijn maats wordt dat geen In ieder geval wens ik niets af makkelijke opgave, te doen aan de verdiensten van (e.q SINAAI - SK LOKEREN 1-1 White Boys - Straatje 4-0. De gegroepeerde aanvallen van de Klaasjes beslisten over de winst (dw) ge wind. Daarvan profiteerde de thuisploeg toen op het uur Bruno Verschaffeit vanop 20 meter kon uithalen en zijn schot in het dak van het doel belandde. Zes minuten voor het einde werd de eindstand op het bord gebracht. Het werd een kopie van het tweede doel punt doch ditmaal lag Smet aan de basis. Hij kanjerde op nieuw op de dwarsligger doch ditmaal was de gevolgde Ron- ny Bressinck ter plekke om af te werken. Een logisch verdikt voor een superieure thuisploeg die met Stekene gewoon de vloer aanveegde. De bezoe kers kregen niet één valabele doelkans. Zondag nemen de White Boys het op tegen Sombeke. Het wordt dus wel de topper van de week. Als de White Boys een titelkans willen heb ben dan moeten ze de ongesla gen leiders kunnen kloppen. Dat de kassa zondagmiddag aan de Puitvoetstraat te Sint- Niklaas wel zal rinkelen, staat echter nu reeds vast. (l.s.) BLIK OP VIERDE PROVINCIALE De verrassing in vierde provinciale was ontegensprekelijk die afgetekende winst van FC Lutterzele op het veld van Wachtebeke. De jeugdige Dendermondenaars trokken er van bij de start in het offensief. Na tien minuten kende dat sukses, toen Carlier uithaalde. Wachtebeke reageerde weliswaar, maar achteraan hield men bij Lutterzele het hoofd koel. Even zag het ernaar uit dat evenwel onbenut gelaten. In de thuisploeg op gelijke hoog- de tweede helft bleef Lutterze- te ging komen, toen haar net le op zijn minst de evenknie voor rust een strafschop werd van de thuisploeg. Een vrije toegekend. Die kans werd trap van Moyens leverde zelfs een tweede doelpunt op. Toen tien minuten voor tijd Guy Gobel een elfmetertrap tegen de touwen knalde, was het Wachtebeekse lot bezegeld. Tegen vele verwachtingen in werd Lutterzele eigenaar van twee punten. Rapide Lebbeke heeft op zijn veld afgerekend met Spar ta Appels en ook met zijn vroegere doelman Jan Van der Meersch. Sedert begin dit sei zoen verdedigt die de kleuren van de roodwitten Jantje werd door zijn vroegere ploegmaats twee keer in de luren gelegd. Patrick Gaudens liet tijdens de eerste helft al blijken dat hij geen medelijden zou kennen met zijn vroegere ploegmaat, toen hij vanop een behoorlijke afstand aanlegde, maar de dwarsligger trof. Een center van diezelfde Gaudens op het hoofd van Leemans had een eerste Lebbecks doelpunt voor gevolg. Appels poogde nog wel het tij te keren, maar toen Erwin Guns, halfweg de twee de helft na een hoekschop de cijfers wist te verdubbelen, wa ren de bezoekers eraan voor hun moeite. icdcr gcval blij. ven zowel Sparta als Rapide zich onderaan de rangschik king ophouden en een hoofd rol is er voor hen dit seii geen geval weggelegd. Racing Boonwijk behaalde tegen Eksaarde een beter re sultaat dan verwacht. Eksaar de is trouwens een van de betere ploegen van de reeks. Na een kwartier in de tweede helft bracht verdediger Cool zijn ploeg op winst. Boonwijk kon die nipte voorsprong be houden tot zeven minuten voor het einde, maar diende zich toen gewonnen te geven. (e.g.) Herleving Sinaai haalt uit de twee thuiswedstrijden tegen Sombeke en tegen SK Lokeren één punt op vier. "Dat is be slist twee punten minder dan dat we nodig hadden, willen we de ons toegemeten titelkan- sen kunnen omzetten. Kenden we in de wedstrijd tegen leider Sombeke pech dan moeten we voor het falen tegen SK Loke ren toch wel de hand in eigen boezem steken", verklaarde Sinaai-sekretaris Etiennc De Meester achteraf. Sinaai begon op het drassige veld, waarvan vooral de mid- denstrook reeds heelwat last had ondervonden van de twee dagen regen, nochtans niet zo slecht en kon zich in het eerste halfuur enkele kansen schep pen die echter onzorgvuldig werden afgewerkt. Op het halfuur was het dan toch raak. Van Guyze ging alleen door en kon met een verre voorzet de vrijstaande Reggy Van Acker bereiken die geen moeite had om te scoren. Rode lantaarn Lokeren rea geerde echter gevat en met een vrijschop van Milliau die werd verlengd door Formezijn kon den de blauwwitten nog voor de rust op gelijke hoogte ko men. Na de koffie was Sinaai dan weer de meest aktievt ploeg doch aanvallend zat o maar weinig fut in. Na een urn kregen de Tineljongens dat toch een unieke kans op 2-' toen de doorgebroken Dt Ruyte werd gepakt en Sinaai een strafschop mocht De Breucker kreeg het leda echter niet voorbij de bezoe kende doelman. Meteen was Sinaai uitge blust en in het laatste halfuui was er omzeggens niets mea te beleven. Meer zelfs, op het eindt konden de bezoekers nog een gevaarlijk uitbreken en Sim mocht doelman Duerinck op blote knieën danken dat hij met een schitterende paradt !Kl zijn doel van verdere averij behoedde. Een spijtig verliespunt du voor Herleving dat aanstaande zondag in de nieuwe topwed [C| strijd op FC Gerda nu we moet winnen om niet verder te zakken. Sinaaisekretaris Dt Meester hoopt alvast op ees^ goede prestatie van gcclblauw. a(j In het verleden konden de Ti- |eu neljongens op Gerda immen (11jt steeds met een sterke prestatit lu, voor de dag komen. Res[ (l.s.1 !1 r erg BEI BOWLING

De Voorpost | 1985 | | pagina 34