I I 1 «UNDERDOGS»DOEN HET SCHITTEREND HANDBALKALENDER AJAX LEBBEKE EN H.B.G. WAASMUNSTER MAAKTEN PROPAGANDA! H.K. BUGGENHOUT DOET HET. ZATERDAG IN BUGGENHOUT: AVANTI LEBBEKE - BEYNE AJAX DUIDELIJK STERKER EENDRACHT GEWIPT DOOR H.C. LOKEREN SQUADRA UITGESCHAKELD NASTRAFWORPEN BUGGENHOUT BLIJFT STERK PRESTEREN 38 - 15.11.1985 - De Voorpost HANDBAL BEKER VAN BELGIE- HEREN In de kompetitie om de Beker van België zijn de l/32e finales achter de rug en bij onze streekklubs werden enkel opvallende resultaten genoteerd. In die 1132e finales lukte H.K. Buggenhout, spelend in de provin ciale afdeling, een stunt door het in 3e afdeling spelende Kopek uit te schakelen. Meteen «zit» de ploeg van trainer H. Trienpont in de I/I6e finale en lijkt het erop dat de ploeg uit de bosgemeente ook dit seizoen in staat is voor een Bekerstunt te zorgen. U herinnert zich wellicht nog dat tijdens het voorbije seizoen landskam pioen Hasselt naar Buggenhout moest komen om uit eindelijk aan het bekeravontuur van het toenmalige Robuco een eind te maken. Ook H.K. Lokeren is tot in de 1116e finales doorge drongen. De leider in de 4e afdeling liet het in 2e nationale spelende E.V. Aalst geen schijn van kans. Eendracht speelt wel stukken minder sterk dan tijdens het voor bije seizoen toen de titel in 3e afdeling werd behaald, maar wat Lokeren de laatste weken presteert, laat beslist het beste verhopen. Beide «underdogs» hopen nu op een gunstige trekking voor de 1116e finale met liefst een thuiswedstrijd tegen een gerenommeerde tegenstander. Wie ook nog in de 1116e finale zit is Ajax Lebbeke dat vrij gemakkelijk won tegen reeksgenoot Beerse. Het sterk spelende Ajax kan wellicht ook de rol van underdog gaan toebedeeld krijgen en wie weet... De vierde streekploeg die nog meekampt voor de Belgische Beker is natuurlijk Avanti Lebbeke. De titeldragende Bekerhouder seizoen 1984-85 komt echter pas inde running vanaf 118e finales samen met Hasselt en Neerpelt onze twee andere vertegenwoordi gers in de Europese kompetities. De 1116e finales worden gespeeld tijdens het weekein de 11/12 januari 1986. EVA. Heren 1' nationale: zat. 16/11 te 20u.30 Avanti Lebbeke - Beyne 2' nationale zat. 16/11 te 14u.30 Mechelen - E.V. Aalst 3' afdeling zond. 17/11 te 15u.30 Kapek - Ajax Lebbeke 4' afdeling zat. 16/11 te 20u.30 Mechelse - At. Temse zond. 17/11 te 20.u.00 Lokeren - Anderlecht zat. 16/11. te 17u.30 Izegem - H.B.C. Dendermonde Provinciaal zat. 16/11 te 21u.00 Eeklo - Buggenhout zond. 17/11 te 15u.l5 Denderbelle - Waasmunster Dames 1' nationale zat. 16/11 te 17u.45 Avanti Fem. Lebbeke - D.H.C. Neerpelt 21* afdeling zond. 17/11 te lóu.OO Heusden - E.V. Aalst zat. 16/11 te 15u.00 Dendermonde - Alken zat. 16/11 te 16u,15 Avanti Fem. Lebbeke II - Antwerp 3' afdeling zond. 17/11 te 19u.30 Squadra Fem. Lebbeke I - Bug genhout zat. 16/11 te 16u.30 R.B. Dendermonde II - Kortrijk zond, 17/11 te 15u.45 Lokeren - Squadra Fem. Lebbeke II Jeugd Miniemen zat. 16/11 te 14u.l0 Avanti Lebbeke - D.B. Zwijnaarde zat. 16/11 te 19u.00 Ajax Lebbeke - Gent zond. 17/11 te 14u.30 Lokeren - Waasmunster Kadetten zat 16/11 te 20u.00 Ajax I - Ajax II zond. 17/11 te 18u.l5 Dendermonde - Waasmunster zond. 17/11 te 17u.l5 Gent - E.V. Aalst. EVA. JEUGDHANDBAL KADETTEN BEKER VAN BELGIE - 1/32 FINALE H.K. BUGGENHOUT (+5) 22 KAPEK 14 Provincialer Buggenhout had zoals uit het eindresultaat blijkt de vijf doelpunten voor gift zelfs niet nodig om Kapek, een ploeg uit 3' afdeling, uit te schakelen. Bij Kapek zoals trainer Jef Princen ons vertel de ontbraken weliswaar drie basisspelers, maar zelfs een volledig Kapek had het naar ons gevoel erg moeilijk gekre gen om zich te plaatsen tegen dit Buggenhout. Buggenhout ongetwijfeld te sterk voor de provinciale reeks, gaf blijk van een degelijke scholing, alle as- pekten van het handbal kwa men duidelijk aan bod. De technisch sterke Mare De Proft dirigeerde zijn ploeg voortref felijk en wie zich duidelijk in de kijker speelde was doelman Jan Vermeir. Wellicht was die man zaterdag in een begena digde dag maar dat was dan ook nodig want collega Fr. Van Hecke kon wegens ziekte niet aantreden. In elk geval, zijn applausvervanging had Jan zeker niet gestolen. Niette min ontbreekt bij Buggenhout nog een echte afwerker uit de tweede lijn, het wegvallen van J. Brouillard is duidelijk niet opgevangen en ook aan de fy sische konditie kan nog gesleu teld worden zoals bleek tijdens het laatste kwartier. In ieder geval tegen Kapek startte Bug genhout voortreffelijk. Eerst stopte de uitstekende jonge doelman van Kapek een 7-m worp en werd het 5-2 maar toen De Vuyst vooral sterk in verdediging het eerste Buggenhoutse doelpunt scoor de na 7' brak de thuisploeg los. P. Vermeir uitstekend op de linkerhoek en J. Van Damme later uitgevallen met een kniekwetsuur zorgden voor 10-4 na 23' en toen M. De Proft, na samenspel met P. Vermeir, opdreef tot 11-4 had Buggenhout een duidelijke op- Zaterdagavond om 20u.30 ontvangt Avanti het sterke Beyne in de sporthal van Buggenhout. Meteen begint Lebbeke aan een reeks wedstrijden die de rangschikking in een definitieve vorm zullen gieten. Inderdaad, 14 dagen later komt kampioen Hasselt op bezoek en de week nadien Sasja zodat Lebbeke, wil het de heenronde positief afsluiten, beslist niet mag falen tegen de Waaltjes. Beyne staat samen met Avanti op de tweede plaats gerangschikt met twee punten achterstand op landskampioen Hasselt. Uit deze rangschikking blijkt dat zowel de Lebbeekse aanval (147 doelpunten gescoord t.o.v. 130 voor Beyne) als de verdediging (109 toegestane doelpunten t.o.v. 117 voor Beyne) het beter gedaan heeft dan Beyne maar of dat een echte waardemeter is, is betwistbaar. In elk geval, in de maand mei van dit jaar werd Beyne in de finale van de Beker van België van het kastje naar de muur gespeeld door Lebbeke, maar nu liggen de kaarten toch enigszins anders. Beyne is inderdaad aan een sterk seizoen bezig en bij Avanti lijkt het, na een overtuigend seizoenbegin, nu enigszins moeilijker te gaan. Neem daarbij nog dat het erg onzeker lijkt of coach L. De NU beroep kan doen op de gekwetste F. Cornells en U begrijpt dat het een, heel spannende wedstrijd kan worden. Als toemaatje verzorgt V.Z.W. Full-contact-karate Kickers club tijdens de rust van de wedstrijd Avanti Lebbeke - Beyne een demonstratie van de vechtsport der tachtiger jaren nl. full-contact-karate. DU alles onder de leiding van de heer J.P. Van Damme. Mare De Proft van HC Buggenhout (arch) tie op de zege genomen. Hoe wel de thuisploeg even later nog twee doelkansen miste werd het toch 13-6 aan de rust. In de tweede helft ging het er duidelijk bitsiger aan toe. De thuisploeg nu onder impuls van de hard werkende H. Trienpont nam een maximale 18-7 voorsprong na 45' en 10' later telde Buggen hout steeds 11 doelpunten voorsprong (21-10). Ondertus sen was het wel opgevallen dat verschillende Buggenhoutse spelers heel wat aan fitheid hadden ingeboet en dit kwam tot uiting toen Kapek tijdens het wedstrijdeinde nog vier maal scoorde. Het was H. Trienpont die de 22-14 eindcij fers vastlegde. Uiteraard was men bij Buggenhout meer dan tevreden met deze overwin ning. Breken de vette jaren opnieuw aan? Voor Buggen hout scoorden: De Vuyst 2, De Proft 2, P. Vermeir 2, J. Van Damme 3, Trienpont 6, Ma- charis 2. EVA H.K. Lokeren doet het goed (eva) Deze titel waren de woorden van een supporter uit Waas munster na de kadettenmatch op zaterdag 9 november. In derdaad, het was lang geleden dat in een jeugdkompetitie nog zo een goede en spannende match werd gespeeld, boven dien zeer goed geleid door twee jonge scheidsrechters (Van Hove-Vlassenroot). Waasmunster slim en geraffi neerd en Ajax sterk maar soms te onbesuisd, maakten er een genietbare partij van. Onmid dellijk schoot Ajax op gang. Onder impuls van een raak- schietende Bert Cooreman werd het na 7' 5-1 voor de thuisploeg. Wanneer de Waas- landse trainer, Eddy De Vlie ger, plots van aanvalstaktiek veranderde, kreeg de in het begin goed funktionerende Ajax-verdediging het lastig. Waasmunster liep zijn achter stand geleidelijk in en de rust werd bereikt met een 7-6 stand. Ook in het begin van de tweede helft vond de Ajaxver- dediging niet de goede draai. Onder impuls van Wim Roels en Van Damme werd het zelfs 9-11 aan de 36e minuut. Het was lang geleden dat de Ajax- kadetten nog eens een achter stand moesten ophalen. Maar moedig en met een inmiddels flink afwerkende Verheyden en een goede De Busschere werd het in de 44e minuut 13- 13. Ajax ging toen op zijn elan verder en versloeg de vrienden van Waasmunster met 16-14. Onkans hield Waasmunster van een logisch gelijkspel. H.B.C. Ajax: Kris Van Ros- sem, Cooreman Bert (4), Bos man Geert, Verheyden Filip 6, Debusschere Geert 2, Moens Kris 1, Parewijck Steven, Cleymans Koen 3, Van der Jeugt Kris, Tilley. Waasmunster: De Graeve Wim, Desseaux St.. Thierens C. 2, Van Bauwel S. 1, Van de Velde B., Verdurmen M., Du- tré J. 1, Leunis W. 2, Roels W. 4. De Bode J.P., Berckmoes R., Van Damme P. 4. AJAX 2- DENDERMONDE: 26-24 Ajax: Moens 1, Mertens 4, Sacré 1, Joos 3, Tilley 3, Van der Jeugt 14. Dendermonde: Mannaert D. 8, Mannaert F. 4, Van Steen 6, Goossens 6. MINIEMEN GENT- W AASMUNSTER 2: 5-9 Een stevige verdediging en een sterke Ternest zorgden voor de Waasmunsterse overwinning. Waasmunster: Desseaux 8, Ternest 7, Vermeulen, De Groote 1, De Grave 1, Des seaux C., Baert, Maes. MINIEMEN AJAX- WAASMUNSTER 1: 4-27 Rust: 1-12 Ajax: Permentier 4. Waasmunster: Desseaux, Baert, Ternest 5, De Meersch- man 5, Rentmeesters, Thie rens, De Grooté 4, Roels 5, De Bode 5, Maes, De Grave 3. EVA. H.C. LOKEREN (+5) 34 E.V. AALST 28 M. Wellekens, de Aalsterse trainer, wond er geen doekjes om: «Het vlot helemaal niet met de ploeg, dit is reeds gans het seizoen zo. Wat hier in Lokeren gebeurde is schanda lig, de ploeg mist elke kollekti- viteit, er wordt niet meer voor elkaar gewerkt, alle motivatie is zoek bij de spelers. Ik heb hier geen echte verklaring voor en ook de aanwezigheid en de inzet op de oefenstonden kan ik moeilijk optimaal noemen. Hopelijk komt hierin vlug ver andering, anders komt Aalst nog in een moeilijk parket te recht». Meteen is het duide lijk, de zege van Lokeren wordt ook niet door de trainer van de 2e nationaler aange vochten en net als de week voordien, toen Lokeren Rumst wipte, waren ook wij verbaasd over de kwaliteit van het Lo- kerse ploegje. Want kwaliteit is er beslist. Met jonge be weeglijke vleugels zoals Le- naerts en Van Hille, met de stevige pivot A. De Brouwer en met een tweede lijn waarin heel wat trefkracht schuilgaat welke ploeg in 4' afdeling beschikt over «bombers»» als Van Cauwenberghe en Rom- bout? moet Lokeren stre ven naar de promotie. Neem daarbij nog de veelbelovende Verguit en de toegewijde D'Hanis, aangevuld met de er varing van trainer-speler P. Vermeiren en het sterke kee persduo Van Vaerenbergh - Smet en U begrijpt dat enkel een optimaal spelend E.V. Aalst de 5 - 0 voorgift had kunnen ophalen. Nu Aalst zo wat helemaal onder zijn moge lijkheden bleef, is het dan ook normaal dat een gemotiveerde thuisploeg na 10' leidde met 10-3 en dit ondanks de per soonlijke bewaking van Rom- bout door J. Steemans. Aalst, helemaal van de kook, speelde zwak in verdediging en kon aanvallend enkel rekenen op W. Van der Borght vrijwel onfeilbaar bij het omzetten van 7-m worpen en op Cr. Agneessens die soms wel wat het ploegspel verwaarloost maar wel efficiënt afwerkt om de Lokerse defensie voor problemen te plaatsen. Zo werd het 16-8 10' voor de rust en via 18-11 na 25' bereikte een sterk spelend Lokeren de rust met een 19-14 voorsprong. Van hun 5 doelpunten voorgift hadden zij geen enkel doel punt je prijs gegeven. Toen Aalst in de tweede helft Mare Bayens definitief verloor met een kwetsuur aan de grote teen, gaven wij geen penny meer voor de Aalsterse kan sen. Inderdaad, Aalst bleef zo wel verdedigend als aanvallend krasselen en na 37' leidde de thuisploeg opnieuw met 24-17. Toen trainer Wellekens dan naast Rombout ook nog Van Cauwenberghe met een bewa ker bedacht, leek het toch even fout te zullen gaan bij de thuisploeg. Aalst naderde tot 25-22 na 45' maar toen Van FR. BEERSE 17 AJAX LEBBEKE 21 Ajax Lebbeke, dat een paar weken geleden in de kompeti tiewedstrijd tegen Beerse moest genoegen nemen met een gelijkspel, heeft een spre kende revanche genomen. In de 1/32' finale van de Beker van België werd datzelfde Beerse kansloos gelaten door een duidelijk sterker Ajax dat vooral verdedigend heel sterk speelde. De Antwerpse pivot, die in Lebbeke «de boeman» geweest was voor de Ajaxde- fensie, werd nu vrijwel uit de wedstrijd gehouden door de Lebbekenaars. Vooral E. De Batselier verzette bergen werk en ook in aanval was De Batse lier bijzonder efficiënt. Ook F. werden teveel open doelkan- Van Gucht scoorde tegen hoog sen gemist, balverlies geleden percentage maar toch was men en aanvallende fouten bestraft bij Ajax niet helemaal tevre- door een weliswaar niet altijd den over het globale aanvals- even uniform leidend scheids- werk van de ploeg. Opnieuw rechtersduo. Positief noemde men wel de prestatie van de jonge Ajaxspelers die, samen op het terrein, blijk gaven van een blijvende progressie. Het wedstrijdbegin was niet om over naar huis te schrijven. Beide ploegen raakten moei lijk in het wedstrijdritme en na 13' wees het scorebord amper 3-3 aan. Toen E. Batselier dan Hille een «droomtreffer» lukte met zijn kanonnen schoot nam vanop zijn linkerhoek (26-22) Ajax definitief de leiding Het kan Lokeren opnieuw heradc- werd 5-10 en enkele sekonden men en onder impuls van voor de rust kon Beerse milde- Rombout en Van Cauwen- ren tot 6-10. Onmiddellijk na berghe wordt het 31-24 9' voor de rust trof De Batselier op- het einde. Een ultieme pres- nieuw tweemaal raak (6-12) Handbal. F. Van Gucht sing van Aalst over het ganse maar dan viel het enigszins stil Ajax Lebbeke (arch) terrein kon het tij niet meer doen keren en Lokeren plaat ste zich met 34-28 cijfers ten nadele van de prestigieuze 2' nationaler. De Lokerse trainer P. Vermei ren zei hierover: «Onze ploeg was 100% gemotiveerd naar deze wedstrijd toegeleefd. Wij hadden helemaal niets te ver liezen en als wij dan onmiddel lijk onze voorgift konden uit bouwen zat het goed voor Lo keren. Nee, over onze titel- kansen wil ik mij nog niet te optimistisch uitlaten. Onze tegenstander in het titeldcbat, Mechelse, is ook een sterke ploeg en wellicht zullen de on derlinge konfrontaties uitein delijk de beslissing brengen. Ook een steekje hier of daar laten vallen behoort tot de mo gelijkheden maar met deze ploeg zou het ons toch moeten lukken». H.C. Lokeren: Van Vaeren bergh en Smet, Vermeiren 1, Lenaerts 2, D'Hanis 2, Ver- gult, Rombout 13, De Brau- wer 3, Van Hille 3, Van Cau wenberghe 5. E.V. Aalst: Moens en Cop- pens. Van Den Bosch 1, Van Hcrreweghe, D. Bayens 2, R. Bayens 2, Steeman 1, De Troch, Van Der Borght 15, Agneessens 7, De Cock, M. Bayens. R< F bij de Lebbekenaars. Ajax lx oin ging toen nogal wat technisch jtw fouten, werkte onzuiver af e ze Beerse naderde tot 11-13 n e 40'. Tien minuten later was he iser onheil echter hersteld. Va mp Gucht, uitgespeeld op de rechm terhoek, zorgde voor 13-16 e 11 nu liet Ajax de voorsprong nie eke meer ontglippen. Via 16-19 n spa 54' werd het een 17-21 ovei uw winning waarmee Ajax de lol gei trekking voor de 1/16' finalijiiv afwacht. 5rv Ajax Lebbeke: De Bruyn ei«n Van Bosbeke, Quidé, De Bal ddi selier 9, Luypaert 1, Van Me idi degael. Van Gucht 4. Coppen inu 3, Van Biesen, De Proft 1, D< nte Peter De Batselier Man 1, Van Geel 1 Ajax Lebbeke (arch) DAMES BEKER VAN BELGIE-1/ 0 FINALE EVA ke (arch) BRASSCHAAT - BUGGENHOUT: 9-11 Dat Buggenhout niet toevallig leider is in de provinciale reeks Oost-Vlaanderen - Brabant, kwam tot uiting in de wedstrijd voor de l/32e finale van de Belgische Beker. Brasschaat, een zeer degelijke ploeg uit de provinciale reeks Antwerpen, werd door een gemotiveerd spelend Buggenhout tijdens de laatste 10' geremonteerd. A. Janssens die tijdens de wed strijd Ilse Caluwaerts in het Buggenhoutse doel verving, liet zich in die periode in bij zonder gunstige zin opmerken en de plaats in de l/16e finale heeft Buggenhout voor een groot deel te danken aan deze speelster. Het was Vertongen die na 2' Buggenhout aan de leiding bracht maar na 16' leid de Brasschaat met 6-3. Het was De Freyne die nog voor de rust de achterstand van Bug genhout kon reduceren. Rust stand: 6-4. Onmiddellijk na de rust kon Buggenhout langs Sanders en De Croock gelijk stellen (7-7) maar 10' voor het einde leidde Brasschaat op nieuw (9-7). Toch bleef Bug genhout kollektief gemoti veerd spelen en 5' voor het einde had De Croock de Bug genhoutse achterstand wegge werkt en het was De Freyne die met twee opeenvolgende treffers de Buggenhoutse zege vastlegde. Buggenhout: I! Caluwaerts, A. Janssens, 't Kindt, Verton- „i gen 1, Sanders 2, De Croock 4, Handbal. Annemie Bleyaert J, M Janssen5 L won met Robuco tegen TV Caluwaerts, De Freyne 3. Ekspress Gent (arch) EVA. KIEWIT-SQUADRA FEM. LEBBEKE: 11-11 (13-13 na verlengingen) Tegen het Limburgse Kiewit heeft Squadra de kans laten liggen om door te stoten naar de l/16e finale van de Belgi sche Beker. Niettemin was men bij Squadra niet helemaal ontevreden. Men wist op voor hand dat het onbeschikbaar zijn van het do K. Moonen en S. Muylaert de ploeg danig zou verzwakken. Ook Van Cau wenberghe en Bosteels ontbra ken en men was dan ook tevre den met de prestatie van het jonge Squadra waarin P. Luy paert vooral tijdens de verlen gingen bewees heel wat in haar mars te hebben. Ook Steppé werd vernoemd voor haar ont zettende werkkracht die vooral intrest opleverde in verdedi ging en het was enkel spijtig dat R. De Meersman in deze echt viriele match niet tot sco ren kon komen. Nochtans ligt bij dit alles niet de verklaring voor de uiteindelijke uitscha keling van Squadra - via het nemen van 7-m worpen. Inder daad, het had nooit tot verlen- Handbal. A. D'Hanis san H.K. Lokeren (arch) worpen waardoor Kiewit i het einde in de match k blijven. Na een degelijk begin (1-2 bleek vlug dat Kiewit tot 1 uiterste wou gaan om zich t plaatsen voor de l/16e finalel De Limburgers speelden cch hardnekkig en Squadra begoq toen al 7-m worpen te misse wat resulteerde in een 5-5 rustl stand. In de tweede helft heT zelfde spelbeeld. Eerst nanl Squadra een 5-7 voorspror maar moest naar het wedstrijjl deinde tóe nog een 11-9 achï terstand ophalen om de 60' besluiten met een 11-11 stantfl In de eerste verlenging werd a dan niet meer gescoord c was P. Luypaert die toen de rt van S. Van den Broeck ovetj nam en ervoor zorgde dat r de verlenging de plocgeri steeds gelijk stonden (13-13)1 Dat Squadra moeilijk 7-m worl pen omzet bleek nog maal eens toen enkel P. Luypaeri Handbal Lui Hauwelaert haar 7-m worp omzette ei KiJ Squadra emina Lebbe- wit cr ,(lch twcc scoordel Squadra had in totaal elf 7-m worpen gemist! Squadra Fem. Lebbeke: Hau welaert, De Meersman, Van den Broeck 8, Luypaert 4, Po- devijn, Steppé 1, Van Hauwer- meiren, Dubois, Heuvinck. EVA Handbal. Sonja Van Squadra miste tijdens de offi- Broeck van Squadra Fem ciëlc speeltijd wel zeven 7-m ebbeke (arch)

De Voorpost | 1985 | | pagina 38