JENDERMONDSE NTERSCHOLENCROSS ïENOOT VEEL BIJVAL TWAALFDE INTERNATIONALE TROFEE VAN HET WAASLAND ELFDE DIDO-JOGGING-STRATENLOOP De Voorpost - 15.11.1985 - 41 tlcross te Temse. De laureaten van de 7- en 8-jarigen: stof Claessen, Van Duyse en Guy Oelbrandt dwi initiatief van de Stedelijke Sportdienst, werd woensdagnamiddag voor de negende sr een interscholencross georganiseerd voor leerlingen van het middelbaar en tfanisch onderwijs van Dendermonde. Volgende woensdag komen de leerlingen van het ger onderwijs aan de beurt. Bijna vyfhonderd deelnemers uit verschillende scholen rschenen aan de start. dc reeks 800 m. meisjes «ren in 1973 toonde Lies- Ijc Lammens zich de snel- Marijke De Kerf werd «de voor Nele Verhofstadt, i De Meerleer. Els Osse- Kathy Leyrens. Carline laese. Elisabeth Kestens, aja De Nijn en Marjan De [houwer. de reeks 800 m meisjes 572) bereikte Ann Heyvaert teerste de finish voor Sandra Koninck, Carine Toby, ja De Vis, Anja Sarens, belle Lanckbeen. Natalie Nil, Chantal Van Den rghe, Heidi Verhulst, en In- Van Hauwermeiren. de reeks meisjes geboren in 1 (afstand 1000 meter) onde Els De Visscher zich de ilstc. In haar tred volgden: istel Mattheys, Marijke De erdemaecker, Veerle Hof- in, Sarah Geerinck, Christi- Impens, Els Huttener. Katy dschaert, Sonja De Haeck en Katrien De Clercq. In de reeks 1000 meter meisjes geboren in 1970 stond er geen maat op de snelheid van Gert Van Peteghem. Carine Ceup- pens werd tweede en na haar bereikten Anja Pouillart, Sa rah Cueppens, Ilse Perdaen, Heidi De Clercq, Reinildc Van Dc Vondel, Leny Opalvens, Erica Verwaeren en Linda Van Schoor de aankomst. In de reeks 1000 meter jon gens, geboren in 1973 toonde Gunther Cool zijn snelle be nen. Michael Steverlinck werd tweede voor Joeri Schepens, Stefano Turruolo, Gerrit Nies- sen. Joep Roegen, Frederik lie, Bart Van Mol, Olivier Se- gers en Christphe Bocklandt. In de reeks 1000 meter jongens geboren in 1972 maakte Stefan De Meersman de beste beurt. In zijn tred volgde Karl Van Den Berghc, Bart Veulemans, Wim Van Damme, Wim Bug- genhout, Gilbert Michiels, Carl De Vel, Patrick Steels, Gijsbrecht Hollebosch en Stijn Desoete. In de 1200 meter meisjes, ge boren in 1969 bereikte Natha lie Eeckhoudt als eerste de streep. Na haar volgden Ilse Tilburgh, Magy D'Hollander, An Wuytack, Hildc Van Den Broeck, Karen Goubcrt, De borah Kestens, Ilse Vermeir, Veerle Van Den Breen en Bar bara Vincart. In de reeks 1200 meter meisjes geboren in 1968 liep Annick Cool het snelst. Daarmee ging ze volgende meisjes vooraf: Carol De Ridder, Els Goos- sens, Marga Van Weyenbergh, Ilde De Triest, Carine TJoens, Brenda Osselaer, An ja Van Haul, Sabine Kockuyt en Ria Van Nuffel. In de serie 1500 meter jongens geboren in 1971 overbrugde Donald Van Boven als snelste de afstand. Daarmee ging hij Jochen Hollebosch vooraf. Geert Dereu, Jurgen Parijs, Danny Marievoet. Sven De Vlieger, Claudio Bancheri, Eric Perdaen, Paul De Vijlder, Werner Sacré. In de reeks 1500 meter jongens geboren in 1970 toonde Char les White zich de snelste en bleef meteen voor op Domini que Chowatte, Johan Vercau- tcren, Johan Goossens, Peter Van Strijdonck, Rony Van De Casteele, Luc Van Winsten. Igor Tjoens, Yves De Bisschop en Gunther De Clippel. In de reeks 2000 meter jon gens, geboren in 1969 werd Bob Brijs eerste voor Jan Van den Bossche, Gert Verleyen, Dominique Van De Velde. Danny Rombaut. Manu De Vel, Franky De Bruyn, Mare Stallaert. Dirk Verleyen en Kurt De Wit. Tenslotte in de reeks 2000 meter jongens ge boren in 1968 bereikte Jan Bosteels als eerste de finish voor Bart Gijsen, Benedict Van Der Vorst, Dan Van De Voorde, Pierre Lietaer, Bruno Raemdonck, Vincent Bouters, Davy Colman, Tom De Bac ker en Stefaan Sonjeau. E.G. Interscholencross in Dendermonde. De meisjes die geboren zijn in 1972 (c) Interscholencross in Dendermonde. De meisjes met geboortejaar 1973 (c) Op zondag 17 november wordt door A.C. Waasland de Twaalfde Internationale Trofee van het Waasland gelo pen, als eerste wedstryd in de Cross-cup voor dames van het huidige seizoen. Het is de afdeling Bel-Si die voor de realisatie zorgt van deze cross die plaats heeft op de terreinen van de Normaalschool (Sint-Niklaas-West). Daarmee wordt een schitterende traditie voortgezet die jaarlijks duizenden op de been brengt en meteen bewyst dat de atletieksport ook populair kan zyn. Uiteraard zijn er weer talrijke topatleten verwacht, zodat er sport van de bovenste plank wordt getoond. in Temse. Bij de 13- en 14-jarige meisjes won Ansbrecht, de Limburgse kampioene. Tweede werd Pieters en derde Martine Minne, kamp. Van België in ossing. Wanneer een reeks voor niet-aangeslotenen? Na Gretc Waitz, die twee jaar geleden dc show stal, kijkt nu iedereen uit naar Aurora Cun- ha, de wereldkampioene uit Portugal en naar Roisin Smyth, de tweede van vorig jaar. Maar niet alleen de bui tenlandse atleten treden aan, ook de Belgische kampioenen Betty Van Steenbroeck en an dere Belgische vedetten staan borg voor sportief spektakel. Het is trouwens opmerkelijk dat in deze twaalfde editie bij na alle winnaressen van de vo rige crossen aan de start ver schijnen. Er is echter niet al leen dat sportieve hoogtepunt. Net zoals vorige jaren zal ook de jogging in Sinaai massale belangstelling kennen van de aktieve sporters, zowel jonge ren als ouderen. Deze keer is er een prachtig parcours en mede dankzij de steun van het stadsbestuur en veel belangrij ke firma's wordt er gehoopt op een goede respons en natuur lijk op een zacht herfstweertje, maar aan dat laatste valt sterk te twijfelen. Internationale Waasland-trofee 14.30 u. stipt. Uiteraard gaat de grootste aandacht uit naar de internationale senioren die 3.000 m aanloop, één kleine ronde en drie grote ronden te verwerken krijgen. Het palmares van deze cross staat vol belangrijke namen: Corry Konings, Mary Purcell, Ruth Smeeth, Paula Fudge, Grete Waitz en Betty Van Steenbroeck zijn alvast grote namen. Maar ook nu krijgen we kandi daten die hun kunde reeds hebben bewezen. Aurora Cun- ha komt uit Portugal en die was zesde in de finales van de Olympische spelen in Mon treal op de 3.000 meter, vóór Zola Budd. Ze is met 8.46.37/ 100 de vierde op de wereld ranglijst. Kristin DRUM uit Noorwegen is vicc-kampioene van Europa op de 3.000 m (jun.) en de Ierse Roisin Smyth, is niet al leen kampioene van haar land, maar werd vorig jaar tweede in de Waaslandtrofcc. Verder komen er nog deelneemsters uit Frankrijk, Duitsland, Ne derland en Luxemburg. Deze buitenlandse vedetten mogen felle tegenstand ver wachten van onze Betty Van Steenbroeck, ex-Europees kampioene 3.000 m. Belgische kampioene veldlopen 1985, winnaar van de Cross-cup in 84-85, winnaar te Sinaai in 1984, meervoudig kampioene en rekordhoudster. Corine De Baets is ook van de partij. Zij is Belgische kam pioene 1985 1500 m, rekord houdster 2000 m en mijl. Verder mogen de kijkers nog rekenen op Linda Milo (we reldkampioene militairen), In- grid Delagrage, Christel Jen- nis, Lieve Seghcrs, Isabclle De Bruycker, Vcronique Collard, Myriam Dumont, Magda Hands, M.C. Deurbroeck, Go- delieve Roggeman (wereld- kamp. Vet.) en vele jeugd kampioenen 1985. Naast deze grote dames krij gen we natuurlijk verschillen de kategorieën van pupillen tot veteranen. Aan al deze kate gorieën zijn belangrijke prij zen verbonden. Interscholencross in Dendermonde. De meisjes van 1969 (c) Zoals steeds zal op zaterdag 16 november de aanloop van de Waaslandtrofee plaats hebben in de vorm van een Nationale Jogging met vertrek op het Driesplein om 15.00 u. in Si naai. Men schrijft in voor deze Grote Prijs Schoenen Dc Vos in het Dorpspaleis te Sinaai vanaf 13 uur. Tijdens deze jog ging kan iedereen zijn hart Interscholencross in Dendermonde. De jongens geboren in 1968 (c) ophalen en ook daaraan zijn talrijke plaketten en medailles verbonden. VELDLOPEN ~T IN HET KADER VAN DE CROSSCUP Op zondag 17 november op de sportvelden van de Normaal school, Hoge Kouter naast de afrit van de E3 Sint-Niklaas- in Temse. De laureaten van de 9- en 10-jarigen: West, onder leiding van hoofd- Klaes, Peter Van de Perre en Björn Van Duyse (dw) scheidsrechter Marcel Peers man starten de wedstrijden om VeldlopenDe eerste natio- Mle veldloop in Moerzeke- tel werd bij de seniores nnen door Ginette Van Bossche van Zele. vh) Vanzelfsprekend kunnen ook enkelingen en gezinnen deel nemen. Dc deelname is gratis en geeft bovendien recht op deelname aan een tombola. De deelnemers zijn tevens ver- OP ZONDAG 17 NOVEMBER Zoals reeds verschillende jaren het geval is, organiseert jeugd huis Dido ook dit keer een massale stratcnloop. De steeds groeiende belangstelling voor deze gebeurtenis toont aan dat alles wat lopen en joggen be treft in de lift zit. Het parcours van de straten- loop ziet er als volgt uit. De start wordt gegeven aan jeugd huis Dido, Oude Heerbaan Er- pe, via de Dorpsstraat gaat het langs de Kleine Ommegang- weg, Grote Zadclwcg en langs dc Dorpstraat terug naar Di do. Deze omloop van 2 kilo meter wordt dc eerste keer gelopen door ervaren lopers om te vermijden dat onze jog gers niet zouden verloren lo pen. Deze voorlopers zullen er een rustig tempo op na hou den. Daarna loopt elke deelne mer zoveel ronden hij wil en aan het eigen tempo. Ook wandelen kan. Op die manier i /ui j kan er 2.4,6,8 of 10 kilometer Veldlopen. Bij de seniores in Moerzeke loopt de Zeelse Van gelopen worden De Moortel aan de leiding, voor haar klubgenote Van Den De deelnemers worden inge- Bossche (vh) dceld in 5 reeksen: zekerd en krijgen een diploma met daarop het afgelcg- dc kilometers. De start gegeven om 15 vanaf H i4.oou. Dc prijsuitreiking wordt ver- wacht rond 17 u. in Dido. Dc Veldlopen. Bij de kadetten A in Kastel won Sandy Van Dido-jogging wordt georgani- Goethem van AC Hamme. De Hamse Van de Velde werd seerd in samenwerking met het ,weede en Daisy Noheh van AC Hamme derde (vh) gemeentebestuur Erpe-Mere en Bloso. Veldlopen. In Kastel bij de pupillen-B won Robberecht, voor Caudron en Quintelier (Kastel) Veldlopen. Godelieve Roggeman van Aalst stak de zoveelste veldloop bij de veteranen op zak. Schouppe van Vlierzele werd tweede en Rita Goossens van Lebbeke derde (vh)

De Voorpost | 1985 | | pagina 41