Prinselijke Carnavalcaemere van Aalst nam Loeken Tatje op Schepen De Pauw zet de puntjes op de i's Karnaval op «Onze Arend» werd topper ACV-vereremerkten in Erembodegem W.L.A. evalueerde... Kamillekesbal Dit weekend massa blaffers in Bellekoutercentrum te Affligem Met «De Kadees» «Dwars door de Faluintjes» 16-21.2.1986-De Voorpost Aalst. De eerste bloemenfee en Prins Karei present op vijftien jaar Prinsencaemere (a) In verband met klachten over te weinig druk op de waterlei dingsbuizen schetst schepen Robert De Pauw de actuele toestand. «Ons waterbedelingsnet wordt oud. De diameter van het net volstond bij de aanleg omdat men op dat ogenblik alleen een drinkwaterbedeling op het oog had. Daarna kwam de industrie, de brandweer, enz... Ongeacht de druk zal de brandweer met de zeer zware pompen na enkele minuten al de leiding leeggezogen hebben. Het bestuur is zich terdege be wust van deze toestand en pro beert er eerlang iets aan te doen.» Situatieschets Om aan het drukprobleem op de rechterover te verhelpen, heeft het huidig C.B.S. reeds volgende initiatieven en maat regelen genomen: 1. Wijk Ten Berg - Immer- zeel: Aansluiting 0 300 met drukre gelaar aan de Beukendreef, rechtstreeks op het hoofdnet van de T.M.V.W. (lijn 0 1000 Ukkel - Oostende). Ingebrui kname 5/7/1984. 2. Wijk Botermelkstraat - Ho- rebeke: De T.M.V.W. is bereid een nieuw bijkomend leverings- punt met drukregelaar toe te staan, niet op het net van Her- dersem (te klein in diameter) zoals eerst gedacht, maar wel op de hoofdleiding 0 600 Wil lebroek - watertoren Aalst. Deze hoofdleiding is gelegen op de linkeroever van de Den der. Een verbinding van lin ker- naar rechteroever is bijge volg noodzakelijk. Vlaamse Waterzuiveringsmaatschappij (V.W.Z.) De V.W.Z. voorziet een on derboring van de Dender op het grondgebied van Hofstade, ter hoogte van de collectoren installaties voor Waterzuive ring, welke aldaar in opbouw zijn. De V.W.Z. beschikt over de nodige plannen, goedkeurin gen en kredieten en kan de mogelijke uitvoering bespoe digen. Op 23/1/86 werden besprekin gen gevoerd met de v.z.w. om de mogelijkheid te onderzoe ken, de onderboring van de Dender gezamenlijk te realise ren, om zodoende, de kosten te drukken. Wij hebben de eerste bereke- ningscijfers binnengekregen. De gezamenlijke kosten zou den om en bij de 23 miljoen belopen. Dit voorstel wordt nu aan de betrokken besturen voorgelegd. Indien deze berekening niet voordelig is voor de stad, dan wordt een aanknopingsplaats voorzien in de omgeving van het viadukt van de Ringlaan over de Dender (op het grond- Aalst. Arend karnaval. Roken de Grieken nu al de vredespijp? (fl) Niet te koud, droog, valabele sponsoring, een Amylumcheque van 100.000 fr., 31 wagens meer in de pubüciteitskaravaan, een 30-tal AKV-groepen, een dozijn authentieke groepen van de Arend - stijging in aantal maar ook in kwaliteit daadwerkelijke steun van VOLA (Vereniging Oud-Leerlingen Arendschool) met bierbons en van Walter Van der Schueren met Faluintje^jenever voor elke deelnemende groep. Wat wil organisator en stuwende kracht Francois De Schrijver eigenlijk nog meer. Meer volk kan bezwaarlijk kamavalgedoe. Het was echter sche klederdracht voorstelden, want het viel op hoe massaal de allemaal reeds begonnen op Groepen die alleszins in de opkomst was ook van buiten de zaterdagavond met een fakkel- cavalcade in het Centrum niet Arendwijk. De wijk groeit in- tocht langsheen de diverse lo- zouden misstaan. derdaad uit tot een heuse enti- kalen, waarbij de temperatuur teit waarbij de 43 verenigingen steeg samen met het aantal liter Ook de prinsen waren op post: in de 12 lokalen zich niet onbe- verbruikt vocht. Herman I, Evy en Geert. Te- moeid laten. Zelfs bij de bak- kenend voor de Arendmentali- ker en de beenhouwer was het Onder de echte Arendgroepen teit dat beide kandidaten voor hoogkonjunktuur. Het wordt waarbij er nog kleinere forma- de Arendtitel de leuze «samen immers op «de Arend» een ties zijn, waren er als uitschie- uit, samen thuis» huldigden en heuse kermisdag waarop fami- ters «De Verstoeitelingen van broederlijk naast elkaar stre- lieleden, vrienden en kennis- Sint-Gudula met 47 deelne- den en even broederlijk bleven sen van in de voormiddag naar mers», «de Bierleppen» met 61 nadat het arrest gevallen was. de Arend afzakken, er de voe- Arlequino's en niet in het minst Verleden zondag was «Onze ten onder tafel steken en zich de 55-koppige groep AZ 77 die Arend» dan ook op zijn best. dan vermeien in het speelse Griekse schildwachten in typi- LH Volgende leden van de afdeling Erembodegem van de Christelijke Vakbond Spoor, Post, Telefoon en BRT- RLW werden vereremerkt. Theo De Backer, Firmin De Cremer, Frans De Greef, Frans Praet, Kamiel Van der Burght en René Van Oefst met eretekens eerste klasse. Dat van tweede klasse was voor Felix Bernauw, Jozef Bourgeois, Jan Buggenhout, Prosper De Bodt, Roger De Sutter, Jozef Eeckhout, Hendrik Meerte, Pierre Plas en Alfons Van Drogen- broeck. LH Aalst. De Filekens tweeling op de Arend karnaval (a) gebied van Aalst). Mogelijkheden Diverse mogelijkheden van verbinding linker- met rechter over grondgebied Aalst: 1. Onderboring. 2. Bovengrondse leiding han gende aan het viadukt. 3. Bovengrondse leiding via een loopbrug. Hiervoor moeten de eventuele onderhandelingen met de dien sten van «Bruggen en Wegen» nog aangevat worden opma ken van plans enz. iv leveringsp drukregelaar De stad bekomt van de T.M.V.W. een nieuw leve- ringspunt, met drukregelaar. Dat is zeker! Bijgevolg is het oprichten van, ofwel een water toren, ofwel een vergaarbak met drukpompen, ofwel een kombinatie van de twee, niet direkt aan de orde. Na uitvoering van de genoem de werken zal de druk op de rechteroever voldoende zijn. Maar voor de verdere toekomst is het C.B.S. zeker bereid, via een vergelijkende studie uit te maken welk systeem het beste en het voordeligst zal zijn. Intussen zal op de rechteroe ver, waar noodzakelijk, een nieuw hoofdnet met grotere diameter aangelegd worden. Dat is natuurlijk een méérja renplan, waarvoor de regie wel over de nodige reserves be schikt. LH WLA, Werkgroep Leefmilieu Aalst dat in een nieuw kleedje wordt gestoken, doch van maandelijks nu drie maandelijks wordt, evalueert het voorbije jaar 1985. Op het gebied van het verkeer was het een historisch jaar met het invoeren van dubbelverkeer op de Wallenrïng waarbij heel wat als uiterst positief werd ervaren, o.m, het omdraaien van de rijrichting in de De Ridderstraat. Problemen blijven de zone 30, de Esplanade, de Werf en vóór de Molendries. Qua lawaai signaleert WLA nog steeds hinder van kleiduif- schietingen, van bepaalde brommers en van honden in als paddestoelen uit de grond schietende kwekerijen. In de Faluintjes kant WLA zich tegen verdere verloedering door motorcrossen, een kwekerij van everzwijnen, een houtzagerij in het centrum te Baardegem, de «industriezo ne» te Meldert en een aantal aanslepende dossiers. Een pluspunt noemt WLA het opvoeren van selektieve ophaalbeurten van papier en het evolueren in gunstige zin van de problemen rond glaskontainers. Ook voor het Osbroek was het een historisch jaar door het toegankelijk maken ervan. Ais een zwaard van Damocles blijft er echter de mogelijke aanleg van de Osbroekring. Wat betreft stadsherwaardering is er nog weinig zichtbaar tenzij betwiste dossiers als de nieuwe BBL-gebouwen en de Amylum-parking aan Walstraat en Hoge Vesten. WLA protesteert verder tegen systematisch opvullen van groene ruimten. In de Affligemstraat zou nu ook een kantine voor wipschutters komen. Het schilderen van de tennishall noemt WLA wel positief. Industrie: spijts alle inspanningen blijft de snelgroeiende Amylum de grootste vervuiler van de stad. De Wolf- Cosyns bereikte via investeringen gunstige resultaten qua leefmilieuhinder. Bij de electriciteitscentrale blijft de ver vuiling voortduren en bij Ververij Denderland is van milieuverbetering niets merkbaar. LH Wandelsportvereniging De Kadees Aalst organiseert zon- Faluintjes binnen langs de wij dag 2 maart 1986 voor de 10* maal de wandeltocht van ken Spruythoek - Exterken en Groot-Aalst in. De wandeltocht staat onder het motto: Klaarhaag. 'Dwars door de Faluintjes'. De 22 km stappers verkennen ruimschoots Meldert, goede WSV DE KADEES AALST gen-omloop gaat via goed be- wijn behoeft geen krans... werd opgericht in 1974 en is rijdbare wegen langs de Moor- De meest geroutineerde stap aangesloten bij de Vlaamse selse Dries en Kattenbroek. pers doen nog een ommetje Wandel en Jogging Liga onder De 10 km omloop laat ons langs de verst afgelegen Aal- het nr. 063. kennismaken met diverse min- sterse deelgemeente Baarde- De club is de enige overleven- der gekende hoekjes van gem om dg 30 km rond te de van de Aalsterse wandel- Moorsel. Hier vinden wij de maken, clubs ooit aangesloten bij de centrale kontrolepost in de zaal VWJL. (FFR-De Coen-Aalst/ van de herberg 'Centers Voor alle verdere inlichtingen Geraardsbergen/Aalst). Neken'. kan men terecht bij: Langelet De 15 km dringt dieper de Willy, tel.: 053/21.11.62. De vrije start kan genomen worden tussen 08.30 en 14.30 uur in de stedelijke gemengde lagere school aan de Binnen straat 157 te 9300 Aalst, (nabij de Leopoldlaan-Kliniek). Het betreft hier zeker geen snelheidswedstrijd. Iedereen kan meestappen, jong en oud en dit aan het eigen vrij gekozen tempo. Jog gen is ook toegelaten. De deelnemers kunnen zelf kiezen tussen volgende uitge- pijlde omlopen: 8 km voor mindervaliden en kinderwagens. 10 km, 15 km, 22 km en 30 km. Deelnemen kost 30 fr.daar is dan wel de VWJL-verzekering inbegrepen onderweg. Alle wandelboekjes worden afgestempeld, ook vanaf 10 km afgelegd I.V.V. afstempeling. Het betreft hier een wisselbe- kertocht van de VWJL zodat WSV DE KADEES verwacht terug ruim 1000 deelnemers te mogen begroeten uit gans het land, zoals in 1985. Groepen, scholen, verenigin gen krijgen een groepstrofee vanaf 15 deelnemers. Waarop wacht de Aalsterse jeugd om in school of groepsverband haar eigen landelijke omgeving te verkennen en tevens als belo ning een prachtige trofee mee te nemen? De innerlijke mens kan ge laafd worden in twee goed uit geruste kontroleposten onder weg, dit aan zeker demokrati- schc prijzen. Eventueel opgelopen pijnlijke voeten worden terug verzorgt door lieftallige mensen van het VLAAMS KRUIS. Parcours Wat de parcours betreft die werden uitgezet uiteraard in de ten noord-oosten van Aalst ge legen landelijke 'Faluintjes'. De mindervaliden - kinderwa- Zonder overdonderend pluimengewuif vierde de «Prinse- lycke Carnavalcaemere der aloude Kaiserlycke Stede tot Aelst» onder leiding van Deken Simon D'Hondt haar jaarüjkse hoogdag met op het programma het huldigen van de nieuwe prins, het opnemen van de scheidende prins in de Caemere en het vieren van een jubilerende prins; dit jaar Karei De Naeyer, prins 1961 en '62. De Prinsenkamer Na een optocht door centrum- straten begeleid door de Vlaamse Katholieke Fanfare van Welle, de Cantinières en een dozijn prinsen kwamen Loeken Tatjen en Hendrik I in de staatsiekoets omringd door de prinsenwacht «Oëren en Poeêten» te paard aan het stad huis voor de in de feestzaal te houden zitting. Burgemeester Raymond Uyt- tersprot loofde de Prinsenka mer om haar werking voor de stad. En niet in het minst om haar sociale bewogenheid waarmede ze afgestorven kar- navalisten in ere houdt en min- der-valide kinderen een aange name dag op de winterfoor bezorgt. Ook voor haar talrijke optredens in en buiten de stad met shows en travestiefestivi teiten. Loeken Tatjen, alias Freddy Neyrinckx, zegde bij zijn op name in de Prinsenkamer het voorbije jaar heel wat ervarin gen rijker te zijn geworden waaruit heel wat voor het leven te distilleren is. Hendrik I De sympathieke regerende prins Hendrik I - naar het zeg gen van stadschauffeur Fons die reeds heel wat'prinsen door de dolle dagen van Aalst hielp «een goede prins» - beloofde alvast zijn best te doen de stad valabel te vertegenwoordigen en een degelijk ambassadeur van de Ajuinenstad te willen zijn. Karei De Naeyer Karei De Naeyer, lange jaren de bezielende kracht van de vooraanstaande kamavalgroep «De Kaloeterkabassen» - een «kaloeter» zou een man zijn die optimist is, die ervan over tuigd is dat het allemaal wel in orde, in de zak, in de kabas komt, en destijds oprichter van het AVK (Alles Voor Karna val) als tegenpool van het AKV (Aalsters Karnaval Verbond), zou reeds, naar zeggen van Meester Leo Fosselle, in de basisschool een pienter ventje zijn geweest, uitstekend in voordragen en in turnen maar liefst steeds goed in het oog te houden. Rad van tong, zowel in het eigen Oiljsters als in Moeësels en Boaregoms - hij is niet voor niets leraar diktie ook in het Algemeen Neder lands - las Karei de oorkonde in het Middel-Nederlands voor waarbij werd 'gheresolveert Aalst. Zy werden winnaar op het defilee van de Prinsencaemere (a) ende beslist dat de genaamde Loeke Tatjen, alias Freddy Neyrinkx, in de Prinsencaeme re werd opgenomen». Toemaatjes En als toemaatje had Karei, de jubilaris, heel wat geschenken meegebracht waarvan de zin u bezwaarlijk kan ontgaan als u enigermate de esbattementen van onze vroede vaderen (en moederen) volgt. Een ajuin boom voor de burgemeester, de titel van Schwarzwaldmadel voor Anny De Maght, een en cyclopedie met nog moeilijkere woorden voor de toespraken van Chris Borms, «van den vos Reynaerde» voor Robert De Pauw, «Hoe groen was mijn dal» voor André Dooms, «Hoe lopen zonder vallen» voor Gil bert Bourlon en «Moeder Cou rage» voor personeelsschepen Paul Stockman. Plus voor het hele college een spaarvarken- tje om eventuele restjes in te deponeren in de hoop dat deze som, degelijk uitgezet, wel eens een 'rente apart' zou ople veren... LH Verleden zaterdagnacht defileerden dames, herenkoppels, kleine en grote groepen op het Kamillekesbal. Bal van Keizer Kamiel Sergeant, het hele jaar op de karnavalbarrikaden en zijn Kamillekes, paraat voor opluisteren van allerlei esbattementen maar ook op het voetbalplein waar ze aardig hun streng trekken. Hierbij dan de uitslag. Dames: 1. Gieën Kamilleken mor Colombineken (40 p.) 2. Bébé Bibi (32 p.) ex-aequo: Boetenmeisen op kommisje (32) 4. Jonge moderne camavalste (28) Heren: 1. Mister Rio (30) 2. Lonesome comboy (29) Paren: 1De niev'Ajoinen van Oiljst (41) 2. Verkiersplaketten op de wallen (40) 3. De Berkes van St.-Anna (32) 4. De cliu van den Iëndracht (30) Kleine groepen: 1. Vètteg (38) 2. La vie en rose mè de Rose Brigade (34) Grote groepen: 1. D'Okkosjeprotten (43) 2. De Schoimers (40) 3. Kest (31) Aalst. Een groepsfoto van de winnaars op het Kamillekesbal in de Keizershallen (a) Aalst. Ondanks de koude niets anders dan lachende gezichten in Arend karnaval (a) Uit de volksdevotie tot de H. Rochus (met zyn hond) in de Meldertse Nievelkapel aan de Molenstraat, daterend uit de 16de eeuw, groeide de Kynologische Vereniging Nievelka pel Meldert. Een springlevende vereniging die furore maakte en reeds ver buiten de regio, zelfs buiten de landsgrenzen vermaardheid geniet. Hoe zou men anders liefst 768 Broeck, hondenliefhebber bij honden van 85 verschillende de genade Gods en zijn valabe- rassen samen krijgen met een le staf zich terdege kunnen inschrijfgeld van 1.000 fr. per kwijten, hond en te keuren op hun ras- A.s. zaterdag 22 en zondag 23 echtheid en specifieke kenmer- februari kan U dan ook te ken door internationale keur- Affligem in het gemeentelijk meesters uit onze buurlanden Bellekoutercentrum terecht maar tevens uit Ierland en het voor de reeds achtste K.V.N.- verre Polen. Een zware opgave show waar gedongen wordt, waarin Ernest Van den door reuen en teven, naar de titels van de Hopstreek, waar van Meldert dan toch het cen trum is. Titels van Hopkeizer- en keizerin in elk ras, hopko- ning en -koningin en hopprins- en prinses voor de jeugd win naars. Geen enkele eigenaar van een deelnemende hond gaat zonder prijs huistoe als zijn dier geklasseerd wordt in «uitmuntendheid» of als «zeer goed». U kan er op beide dagen te recht vanaf 9.30 u. U kan er aan natjes en droogjes geraken en vanaf 15 u. in de erering, kijken naar de keuring der gro-' te prijzen. LH

De Voorpost | 1986 | | pagina 16