Buggenhoutse theatergroep Cocktail laat je de keuze: Kaviaar of spaghetti «Prochievrijers» in allerbeste doen in Grembergen Leerkrachten Instituut Onze-Lieve-Vrouw te Zele, vertolken «Pechvogels» De nacht van Suzy Berstein Toneel in Sint-Gillis-Waas: «Wegpiraten» Kijken naar het Hemelbed in Lokeren Reilen en zeilen van Stekense bibliotheek Luisterliedavond met Jan De Wilde in Aalst 'in Nazikamp Oranienburg Oliver in het Sint-J ozefscollege te Aalst De Voorpost - 21.2.1986 - 23 Regisseur Georges Matthijs heeft het zich alles behalve gemakkelijk gemaakt door 54 akteurs op de planken te Dendermonde. Toneelkring Verbroedering Grembergen. Bolle Verbuick voert het hoge woord en zal op het eind van het stuk ook zijn slag thuishalen. Let even op het prachtige dekor (tapkast en -kraan). (Foto Piet Hermans) De leerkrachten van het Onze-Lieve-Vrouwinstituut van Zele, zijn aan him eerste toneellustrum toe. Dit keer spelen ze «Peohvogels» een blijspel in drie bedrij ven, van Wilfried Massey, in een regie van Georges Van Damme. Wat we vooraf al verklappen. zaterdag 1 maart, telkens te 20 uur. Kaarten zijn te bekomen op het sekretariaat van de Een drietal jaar geleden stonden ook nog Marc KWB-Lourdeswerking in begint het probleem pas Breen voert de regie. Op kwamen enkele Opstal- Wauters, Rudy Vereecken, 1984, Krachtbalclub Opstal echt... merkelijk is dat de gemid- naars op de idee samen de Johan Van Riet en Hedwig in 1985, wordt dit jaar sa- «Kaviaar of Spaghetti» delde leeftijd van de spelers planken op te gaan. Hetduo Van den Brande. mengewerkt met de openba- wordt ons gebracht door slechts 21 jaar bedraagt. Him eerste optreden viel re bibliotheek en de jon- Dirk Stallaert, Danny De Voorstellingen gaan door in mee en daarom werd beslo- gensschool van Opstal. Donder, Gerda Magda- zaa^ Torenhof (achter de ten van de volgende pro- leens, Lieve Van den Ber- kerk) te Buggenhout-Opstal duktie drie vertoningen te Kaviaar of spaghetti ghe> mta saerens, Ria Van op vrijdag 28 februari, za- verzorgen. Begin februari Op de scène gezet wordt dit Zeebroeck, Dina Annaert, terdag 1 maart, vrijdag 14 1985 kreeg «Wat doen we jaar een komedie in drie Dominique De Wolf, Her- maart en zaterdag 15 maart met tante?», een blijspel met bedrijven van Giulio Scar- man Maes, Dirk Wauters, thriller-allures dan ook drie nacci en Renzo Tarabusi: Rudy en Ronny Vereecken' Achter en Kathelijne De Co- voorstellingen. Dirk Wau- «Kaviaar of spaghetti». Het Michel Annaert en Dirk ninck, op 27 april 1984 met ters en Danny De Donder is een dolkomisch stuk, met Van Ransbeeck. Voor ge- maakten hun debuut, Mare moord en tragedie, dat de luid en licht zijn Hans Stal- De Rij bel zorgde voor het lotgevallen behandelt van laert. Mare Wauters en Mare decor. een arme Italiaanse familie De Bijbel verantwoordelijk. Gerda Magdaleens - Her man Maes begon een speur tocht naar akteurs en aktri- ces en debuteerde samen met Dirk Stallaert, Ria Van Zeebroeck, Lieve Van den Berghe, Michel Annaert, Peter De Ridder, Nancy Van de opvoering van «Een fa milie van deze tijd». Christie Van Damme ontwierp het De oude loodsen van het in dustriepark staan al een tijd je leeg. De gemeente doet pogingen om nieuwe be drijven aan te trekken. Met sukses! Een firma uit Tes- senderlo breidt uit, voorziet een afdeling in Zele. Nieu we werkplaatsen in het vooruitzicht! Zele ziet het rooskleurig, Maar de firma iirengt ook zijn gespeciali seerd personeel mee en wil. dat huisvesten. De woning nood geeft heel wat proble men! De familie Hardois en Fer- rieur komen in Zele een huis zoeken en ze vinden er één groot, ruim, een bene den- en bovenverdieping, dicht bij de nieuwe firma. Geen problemen dus, dacht u... dat dachten zij ook. Maar er komen er genoeg. om een hele toneelavond op te vrolijken. Verwarring alop op de scène betekent voor de kijker een aangena me en ontspannende avond. Dat wensen de Zeelse leer krachten u alvast vooraf! Hoe het verder allemaal ver loopt kunt u komen bekij ken in het instituut Onze- Lieve-Vrouw, Kouter 108 te Zele. De speeldata zijn: Zaterdag 22 februari Vrijdag 28 februari school aan de prijs van 100 1 fr. of telefonisch op het decor en de mensen van de Om praktische redenen pro- die op een oneerlijke ma- Laatstgenoemde" 'zotsT ook speelsters van Theatergroep nummer 052/44.41.99. v A If -V UT n T m,w1ao. hoort Thootormvusn PnoWoil 1J l.1_ a i j. j. i telkens te 20 u. De toegang bedraagt 100 fr., in voorverkoop slechts 80 fr. Kaarten zijn te beko men in de Opstalse openba re bibliotheek, de Opstalse jongensschool, spelers en De kaarten worden genum merd op het secretariaat van de school, Kouter 108 te Zele. De leerkrachten die voor het voetlicht treden zijn: Dirk Persijn, Vera Van Damme, Vera De Bruycker, Luc Raeman, Karine Van Hen den, Francine Vercammen, Jan De Corte, Karine Poppe, Nadine Schiettecat en Annet te Raemdonck. Wie er vorige jaren bij was, weet beslist dat het weer een leuke toneelavond wordt! beert Theatergroep Cocktail nier geld tracht te bemachti- elk jaar een of andere vere- gen van een «rijke» familie. de Cocktail want zo heette niging bij het theatergebeu- Wanneer deze familie ook grimeert voor en souffleert school, de nieuwbakken kringwieg ren te betrekken. Na KAV- in de problemen geraakt, tijdens. André Van den K.A.V.-K.W.B.-Lourdes- werking voerden het uit. Bij voor het dekorontwerp. Cocktail en de leerkrachten Kristine Maes van haar kant van de Opstalse jongens- (p.v.r.) Iverlingen Denderbelle Als tweede prod uk tie van het toneelseizoen 1985-86 zet de Denderbellese rederijkerskamer «De Iverlingen» De Nacht van Suzy Berstein' op. Marc Willems (NTG) voert de regie. Oorspronkelijk waren De zetten. Praktische proble- Iverlingen van plan deze sa- men zorgden er echter voor tire op de rage alle mogelij- dat de première pas door- ke problemen waarmee wij, gaat op zaterdag 19 april, moderne mensen, gekon- De andere voorstellingen fronteerd worden, viathera- gaan door op 25, 26, 27 en pie op te lossen, vanaf 7 28 april, maart op de scène van het Oorzaak van deze verschui- Denderbellese Gildenhuis te ving ligt in het feit dat regis seur Mare Willems, eind vo rig jaar betrokken was bij de regie van de NTG-pro- duktie «Peter Pan» en de plannen, begin december met de repetities van «Suzy Bernstein» te beginnen, in het water vielen. Afspraak dus met «De Iverlingen», «Suzy Bernstein» en «Mare Willems», vanaf zaterdag 19 april. (pvr) Zaterdag 22 februari, zondag 23 februari en zater dag 1 maart óm 20 u. brengt de Oud-KLJ van Sint- Gillis de klucht «Wegpiraten» van Bert Hagen voor het voetlicht in de K. Kring, Kerkstraat. Raymond Schrijvers regisseert volgende ploeg van akteurs: Francois Cantens, Richard Meersschaert, André Vertenten, Kristel De Rudder, Omer De Munck, Karei Heirman, Monique Van Wauwe, Jean- nine Van de Vijvere en Pascale Van de Leur. Kaarten kunnen worden bestelt via tel. 770.67.61. Ze kosten 100 frank per stuk. Men meldt ons dat op zondag 2 maart om 14 u. een extra voorstelling van «Wegpiraten» is gepland. W.V. Tijdens het voorbije jaar gens en meisjes beneden de 1985 bezochten 2.600 leden 14 jaar helemaal gratis lid van de Stekense openbare zijn. Ook is de uitlening en biblioteek regelmatig de ver- het gebruik van alle boeken schillende afdelingen. Het gratis, lidmaatschap kost slechts De Stekense openbare bi- 100 fr. per jaar terwijl jon- blioteek biedt een brede Jeugd en Muziek meent, en terecht, dat alle genres van de muziek moeten aan bod komen. Voorwaarde is, natuurlijk, dat dit op niveau gebeurt. Ons doel is, aan onze jeugd en andere melomanen, de ganse gamma aan muzikale expressies aan hen te laten voorbijtrekken. Deze maal staat het luisterlied in de kijker. Het is dus evident dat we hiervoor onze eigen Vlaamse (zeg maar Aalsterse), gediplomeerde kunstschilder en voorloper van de huidige elektrisohe Vlaamse kleinkunst-popsien en buitenbeentje in het Vlaamse luisterlied-wereldje, Jan De Wilde, zouden verzoeken deze taak op zich te nemen. Jan brengt voor deze gelegenheid een overwegend nieuw programma, waarin hij niet alleen gesteund zal worden door Lieve (basgitaar) en André (gitaar en banjo), maar eveneens door een heus snarenen- semble. Zijn mooie stem, en eigen gevoel voor humor dat ook boezemvriend Urbanus inspireerde, bracht hem mu zikaal onder Angelsaksische folk(rock)sien invloed. De teksten, welke een koldereske, sarcastische of absurde inslag hebben, schrijft hij zelf. Deze getui gen dikwijls van grofe tederheid en gevoel. Alles is dus voorhanden om een prachtprogramma en een gezellig avondje uit te verzekeren. Naast onze getrou we melomanen, worden ook massaal de jongeren al of niet vergezeld van ouders, vrienden en kennissen, verwacht. In elk geval allen welkom in Centrum Netwerk, De Ridderstraat 38, 9300 Aalst, op maan dag 24 februari 1986 om 20 uur. Tot dan. Inkom 150 fr., - 30 jaar 100 fr., leden en - 12- jarigen gratis. LH aan titels en genres. Er zijn spannende verhalen en boeken over de meest uit eenlopende onderwerpen. De volwassenen hebben keuze uit een eigen aanbod van boeken en tijdschriften op hun niveau. Zowat alles is voorhanden: aktuele, maatschappelijke en politie ke onderwerpen, over sport en toerisme... Verder is er een grote verscheidenheid aan tijdschriften, woorden boeken, atlassen, literaire dokumentatiemappen, en cyclopedieën enz. Dan is er natuurlijk nog de afdeling diskoteek (met bin nenkort ook compactdisks), een grote gamma langspeel platen tegen lage uitleenr prijzen. De openingsuren Hoofdbiblioteek en dis- kotbeek aan de Stationstraat 51: dinsdag van 15 tot 20 u. woensdag van 14 tot 20 u, donderdag van 15 tot 19 u, zaterdag én zondag van 9 tot 12 uur. Uitleenpost te Hellestraat, Preekeplein 9: woensdag van 17.45 u tot 19.45 u. en zaterdag van 13.30 u tot 15.30 u. Uitleenpost Koewacht, Koewachtstraat 80: donder dag van 18 tot 20 u. en zondag van 10 tot 12 uur Uitleenpost Kemzeke, Kemzekedorp 29: woens dag van 13 tot 15.30 u, vrij dag van lp tot 20 u. en zondag van 10 tot 12 uur Uitleenpost Klein-Sinaai, lKasteelstraat 21woensdag van 18 tot 20 u. en zaterdag van 10 tot 12 uur. informatie 03/779.76.71 M.G. Temse. De kabaretgroep de Pallieters bracht een spetterende show in de feestzaal. De opbrengst ging naar de minder begoeden (dw) Zaterdag 8 maart spelen Jo inneemt. In zes tijdstafere- De Meyere en Netty Van- len (de witte broodsnacht, gheel in het Kultureel Cen- een jaar later: hoogzwan- V 3,11 VOOriïlcllig' QiröktöUr Vclll trum van Lokeren «Het He- ger, tien jaar later: sukses, melbed» een toneelstuk van zeven jaar later: kleine kin- CjTGIIZ xtiCllO irxGIiri iVIlCllGl de Nederlandse auteur Jan deren kleine problemen en de Hertog. grote kinderen grote proble- "O OT7A11 omrn v| fy/\vi De regie wordt gevoerd men, vijf jaar later: de grote ■aJ'vw*». \9 wA Vaiillgvll door Mare Lybaert. Het He- leegte en tenslotte twaalf jaar melbed handelt over de ko- later: samen oud en geluk- mische belevenissen en kig) gespreid over een pe- emotionele hoogstandjes riode van vijfendertig jaar, «Oranienburg-Sachsenhausen, KZ-Erinnerungen und Hungermarsch in die Freiheit van een koppel. Alles speelt maken we kennis met het eines Politische Gefangenen», zo luidt de titel van een rijk gedokumenteerd boek over de zich af in de slaapkamer wel en wee binnen een hu- ervaringen van H. Michel zaliger, oud-direkteur van het Eupense dagblad 'Grenz Echo', van het echtpaar, waarin het welijksrelatie. hembed een centrale plaats in genoemd nazi-koncentratiekamp. Het werk bevat zijn getuigenissen en artikels en is samengesteld door zijn kinderen, met een inleiding van Gaston Eyskens. Drie veran twoordelijken van 'Gazet van Antwerpen' deelden zijn lot en komen in het boek ook ter sprake. Het gaat om de oud-voorzitter van de beheerraad J. de Hasque, direkteur A. Somville en hoofdredaktour L. Kiebooms. Overigens werkte Michel ook aan Gazet van Antwerpen mee. H. Michel, die in juni 1976 tematisch gegroepeerde arti nog wanneer in april 1944 op 76-jarige leeftijd te Brus- kels- terwijl het slotgedeelte een Engelse vlieger een sel overleed, was onder de volledige heruitgave om- brandbom op de barak voorzitter van de Alge- vat van de 'Hungermarsch wierp waar wij op het mid- - - - - in die Freiheit', Hij be- daguur verbleven». schrijft daarin op basis van Ter gelegenheid van de dagboeknotities de gedwon- twintigste verjaardag van de gen mars van ruim 320 km 'Grenz Echo' schreef Kie- na de evakuatie van het booms: «Het katolieke va ting door de Duitse~bëzetter kamP- Het boek wordt af ge- derlandse orgaan van onze in Sint-Gillis en Aken werd r°nd met een nawoord en grensbewoners dankt zijn hij naar het bovengenoemde brieven van vrienden en an- prestige ontegensprekelijk - dere ex-ballingen. aan de persoonlijkheid van Kiebooms getuigde over Henri Michel». Wellicht iedereen kent het droeve levensverhaal van Oliver Twist, personage uit de wereldbekende roman van Charles Dickens. Carl Cambré bewerkte dit verhaal tot een toneelstuk met zang en dans, voor jong en oud. koncentratiekamp over ge- In een regie van Arnold dagen 8 en 15 maartom 18 bracht. Na de eerste wereld- Van de Perre wordt het u-. zondag 9 maart om 17 u. oorlog werkte hij op het in- hem: «De schatten aan rao- «Oramen-! droeve levensverhaal ver- en vrijdag 14 maart om tergeallieerde hoog kom- rele opbeuring welke hij kan worden besteld door teld van een jongetje dat in 19.30 u. missariaat te Aken en later wist uit te delen, zijn niet te overschrijving van 850 fr. de eerste helft van de 19' Kaarten zijn te bekomen aan voor diverse Belgische bla- mene Belgische Persbond, van de Vereniging van Ka tolieke Journalisten en au teur van het boek 'La Mar- che de la Faim'. Na opslui- berekenen. Een onbe- (plus 45 fr. port) op reke- eeuw in Engeland geboren 150 fr- (of 100 fr. voor stu- den, tot hem in 1927 de lei- dwingbaar goed humeur en ning 000-0958829-81 onvermurwbaar opti- straalden steeds uit open gemoed, ook dan Mevr. Michel Martha, 1950 Kraai nem. werd. Een jonge vrouw denten) en kunnen besteld ding van het pas opgerichte schonk toen in een wees- worden langs de medewer- dagblad Grenz Echo werd huis, ze noemden het ook kers met een bestelstrook of toevertrouwd. Reeds vóór armenhuis, het leven aan telefonisch op nr. 053/ de Duitse inval stond hij op een jongetje. Toen ze na lan- 21.04.41 of 052/35.69.07 de zwarte lijst van het Derde ge tijd dan toch de eerste (na 17 u. en weekends) of Rijk wegens zijn krachtige kreten hoorde van de bore- door storting op rekening journalistieke kritiek op het Het 64c Internationaal auto- ling hief ze zwakjes haar 068-0884100-69 van Sint- nazibewind, bleke gezicht op uit het kus- Jozefscollege, Pontstraat, Het boek vertelt achtereen- sen en fluisterde a flauwtjes: «Laat mij mijn kaarten speelda- dervragingen en cellen, het zonder voorgaande en overtrof handswaeen's di^zowePvoor mn «>lf en ruimschoots He hnoo apctelHe .i Op 22 en 23 maart heeft in de mi»., h SZ™ T1" Hallen Ie Kortrijk een unieke w meer dan 830.000 bezoekers «okkaziemarkt" olaats Een Aalst met vermelding Oliver volgens de kalvarie van on- begroeten. Dat is een sukses kooDiesbeurs Van tweede een overtrof v" kind zien en dan sterven.» lom- Alle bestelde kaarten verblijf in het kamp zelf en ruimschoots de hoog gestelde „arf;i,,1ii!L,n nie vrw hanrie En zo gebeurde... zullen genummerd aan de de hongermars naar de verwachtingen. Tevredenheid f® Fn dat De opvoeringen van «Oli- ingang ligeen. vriiheid. De ervarino-An in alom want ook- Hp pvnncant,.,, 13 ioeg<uiK.cujK. is. ui De opvoeringen van «Oli- ingang liggen, ver» zijn gepland op zater- vrijheid. De ervaringen in alom want ook de exposanten SEROU ANN het middendeel bestaan uit hebben goede zaken gedaan van 10 tot 18 uur. Stel je voor: een gemeente kleiner dan een keukenschort met een burgemeester die Hippoliet heet en waarin ontelbare jongens ravotten die allemaal de naam Hippo liet dragen. Het stemt tot nadenken. Voeg daarbij nog een smoorverliefde beenhouwer en paardefokker, een over'zijn toeren geraakte kleermaker die alle drie zot zijn van een cafebazin die opgezadeld zit met een mooie vondelinge. Gaston Martens bracht al die figuren samen in zijn toneelstuk «de prochievrijers» en in Grembergen liet Georges Matthijs die heren en dames over het podium floreren dat het een lieve lust om zien was. Een sprankelend stuk boordevol hümor, gespeeld in het dialekt, met veel hoogtepunten, een schitterend dekor en vooral met een massa volk op de scène. Regisseur Georges Matthijs Grembergen gelukkig is, Prachtig dekor heeft het zich alles behalve bovendien moeten de ak- Wie tijdens de komende da gemakkelijk gemaakt door teurs ook over voldoende ta- gen nog wil genieten van 54 akteurs op de planken te len beschikken. En dat wil «de prochievrijers» kan dat, brengen. wel eens achterwege blij- want het stuk wordt nog ge- men niet alleen beaohikken V<m' Men kan inderdaad over een uitgebreide toneel- niet verwachten dat alle 54 te Grembergen op vrij- £Sg die Verbroedering akteur. feilde peil halen. J"*» kens om 20.00 uur. Je moet je wel reppen, want we heb ben de indruk dat de kaar ten zo goed als uitverkocht zullen zijn. Het stuk is het bekijken meer dan waard. De dekor- bouwers hebben voor een echt pareltje gezorgd. Met een cafetoog die een juweel is, voorzien van een tap kraan die in geen enkel mu seum zou misstaan en die waarempel nog aangesloten is op een vat lekker schui mend bier dat voor de spe lers ook op de scène wordt gewaardeerd. In de herberg ontbreken de vogelpik en de affiches niet, hangt ook de alom gekende spreuk «God ziet U, hier vloekt men niet». In dat dekor, dat voor het laatste bedrijf in een mum van tijd wordt omgetoverd in een riante huiskamer van de burgemeesterswoning, evolueren dan de spelers. Het stuk wordt gedragen door enkele in het oog springende figuren. Dat is letterlijk en figuurlijk het geval voor Bolle Verbuyck, de beenhouwer een rol die op het lijf van Michael Fie- rens is geschreven. Ook Schone Catho Michela Fie- rens weet te overtuigen als herbergierster en kent de knepen van het verleiden. Kleermaker Firmin die door Hubert Baert op de planken wordt gezet doet ook zijn duit in het zakje. Hij wordt meer dan eens de man waarop Bolle Ver buyck zijn fratsen uitpro beert. En staaltjes van akteerkunst zijn er voldoende in dit stuk verwerkt; Regissuer Mat thijs heeft aardig gebruik gemaakt van zijn fantasie om het stuk levendig te ma ken en laat het aan een vlot tempo brengen. Allicht om dat de plankenkoorts van de eerste avond enkele spelers te sterk was geworden, hoorden we enkele verspre kingen, geraakten sommi gen van de wijs en werden ze hoorbaar weer op het goede pad gebracht door de tekstaangevers Paul Siccard en Gerarda Van Mele. Maar overdreven erg was het niet. Veldwachter Stekke in de persoon van Krister Boon had wel de allure van een veldwachter uit de jaren stillekes, maar hij was vaak onzeker in zijn optreden. Schalk Van Damme (Johan Baert) viel wat jong uit in vergelijking met zijn mak ker Bolle Verbuyck en had bovendien de neiging van nogal vaak te hervallen in een stereotiep voorovergebo gen houding. Maar wan neer het erop aankwam om zijn boezemvriend een handje toe te steken bij de dolle fratsen, leefde ook hij zich volledig uit. Een bewijs dat ook hij het kan. Smalle Miel en Laafje zijn vrouw wisten zich op bepaalde mo menten ook goed in te leven in hun rol, maar wanneer het erop aankwam om wat dramatiek te brengen in hun stem, hoorden we enige twijfel. Het is nu eenmaal niet zo gemakkelijk om in een stuk waarin men op de dijen kan kletsen van ple zier om de vele volkse en rake zegswijzen, om de ko mische situaties, plots een vleugje ernst te brengen. Ook Challeke (Nathalie De Hoon) kon het tempo dat ze in het eerste bedrijf wist te ontwikkelen, niet aanhou den. Maar dat zijn in feite allemaal maar kleinighe den in vergelijking tot het biezonder goede eindpro- dukt dat door deze Grem- bergse kring werd afgele verd. Een stuk toneel waarvan wij in elk geval hebben genoten en waarvan we vermoeden, dat weinige gezelschappen de prestatie van Verbroede ring zullen nadoen, laat staan verbeteren. Dendermonde. Toneelkring Verbroedering Grembergen. Burgemeester Hyppoliet wordt gekonfronteerd met een van zyn vele kinderen (foto Piet Hermans)

De Voorpost | 1986 | | pagina 23