BESLISSEND DUEL M-m MET WIS VERSCHELDEN VERDWIJNT EEN STUK VOETBALHISTORIEK IN DENDERMONDE mwsmw mmm ■HHH TEMSE ERKEND DOOR HET B.O.I.C. ALS LENTE- SPELENCENTRUM De Voorpost - 21.2.1986 - 25 BHHHBHRHHI De Voorpost BMSHOHf ■BfflBRGgHpHHji Jf5 êsvi mikm *>*•- VOETBAL nationale In het Akademisch Ziekenhuis van Gent is woensdaga vond na een slepende ziekte, Alois Verschelden overle den. Hij was 59 jaar. "De Wis", want zo werd hij door iedereen genoemd, is voor Dendermonde een stuk voetballegende. Op acht tienjarige leeftijd werd hij titularis bij het in opgang zijnde KAV Dendermonde. Dat was midden de oor logsjaren. In een gesprek met hem, een aantal jaren geleden, herinnerde hij zich die eerste wedstrijd als volgt: "Ik werd opgesteld als midvoor tegen Roeselare. Na tien minuten kwam ik tot scoren. Dat stond die mannen van Roeselare natuurlijk niet aan. Ik kon de keren niet tellen dat ze mij toen tegen de vlakte gelegd hebben. Het werd zelfs zodanig erg dat onze 'back' Jef Van Vlemmeren zich kwaad maakte en naar de Roeselare- verdediging en de scheidsrechter toestopte en ik hoor het hem nog zeggen: 'Zijde gulder niet beschaamd om zo op da manneke zijn benen te schoppen'." In het seizoen 1949-50 werd KAVD kampioen en promoveerde naar wat toen de eerste afdeling heette. Wis Verschelden was erbij met o.a. Rie Verhelst, Jef Boon, Armand De Palmeneir, Georges De Looze, Franske Verhelst, Ferdy Hauberdin, Florent Van Hoeyweghen, Miel Marien, Polleke Van Cauwenberg- he enz... Er werd gevoetbald tegen ploegen als Cercle Brugge, Lyra, Lierse, Oostende, Boom, Kortrijk, Ukkel... In die periode werd ook de legendarische doelman Ferre De Coster aangetrokken en ook Cees Van Mele kwam paarsblauw versterken. KAVD kreeg toen 5 a 6000 toeschouwers op zijn veld. De gloriepe riode heeft niet lang geduurd. Verschillende spelers werden verkocht, Wis Verschelden verhuisde naar Racing Wetteren en metéén was ook de afgang van het Dendermondse voetbalteam begonnen. Op het ogen blik dat zijn beste voetbaljaren voorbij waren, verhuis de Wis Verschelden naar provincialer Racing Lebbe- ke. Ondanks een lange voetbalkarrière heeft Verschel den slechts één keer kampioen gespeeld. Tot vorig jaar volgde Wis Verschelden trouw iedere wedstrijd van KAV Dendermonde. Toen de ziekte zijn gestel deerlijk begon te ondermijnen en hij niet meer de weg naar het Grembergse stadion kon inslaan, bleef de «C. Dendermonde. "Wies" Verschelden is niet meer (c) zondagnamiddag het vernemen van de uitslag nog altijd zijn voornaamste bekommernis. Met Wis Ver schelden, gekend door jong en oud, verdwijnt in Dendermonde en stuk voetbalgeschiedenis. (e.g.) LOKEREN - WATERSCHEI 3-0 Het team van Aimé Anthuenis heeft zondag definitief afscheid genomen van het degradatiespook. Door de overwinning werd de kloof met de staart van de rangschikking wat groter en momenteel is wel duidelyk wie, tenminste voor één seizoen, een stapje terug en een klasse lager mag. Waterschei behoort tot één van de kanshebbers. En voor Sporting Lokeren was de komst van de Limburgers meteen het sein om het behoud veilig te stellen. Met sukses trouwens, en zeker niet onverdiend. Lokeren-Waterschei 3-0. Angelo Nijskens kon de geruststellende tweede treffer aantekenen. De Hulstenaar lijkt aan een betere tweede seizoenshelft toe te zijn (ds) Lokeren-Waterschei 3-0. Didier Verheuge, de eeuwige invaller... (ds) De mijnploeg slaagde er ge durende de ganse wedstrijd slechts één keer in om een degelijke aanvalsaktie op te zetten. Aan de 30ste minuut verscheen Clijsters alleen voor het doel van Hoogenboom. De Nederlander was bij de pinken en met de vuisten kon hij het schot onschadelijk maken. Op dat moment was Water schei echter al op achterstand gekomen. Amper na twee mi nuten kwam een zeer offensief Lokeren op voorsprong toen Versaevel zich voorbij Schlie- rer werkte. Zijn inzenden werd door M'Buyu doorgekopt en Raymond Mommens kon be heerst in de rechterhoek knal len (1-0). Voor de Waaslanders was dit meteen het sein om een nog meer offensieve toer op te gaan. Nijskens, in prima vorm trouwens, zorgde voor een drietal doelkansen die echter gemist werden door Versaevel en Dimitri M'Buyu. Even voor het halfuur kwamen de Dur- mejongens toch aan een ver diende goal: Mommens onder schepte de bal in het midden veld, stuurde deze naar een mee oprukkende Angelo Nijs kens en die kon met een listig balletje Pudelko verschalken (2-0). Vreugde uiteraard in het thuisteam, in het andere kamp ontreddering... De eerste helft zat er nog altijd niet op toen nummer drie al op het score bord prijkte. Een knappe kom- binatie tussen Versaevel en De Vriese lag aan de basis van die derde treffer, al was het dan Limburger Vanhengel die de bal in eigen doel duwde... (3- 0). Nog was de pret niet ten einde. Aan de 41ste minuut was M'Buyu op weg naar een vierde doelpunt toen hij op de rand van het strafschopgebied door Plessers tegen de vlakte werd gemaaid. Na de rust leek Waterschei zich wel even te herpakken, doch Lokeren kontroleerde de zaak op een kalme en vlotte manier. Aanvallend daarente gen waren de bezoekers ner gens, en het zou ei zo na 4-0 geworden zijn ware het niet dat Dimitri M'Buyu een knappe dieptepas van Raymond Mom mens centimeters naast schoot. Zelfs tegen een vertimmerde defensie - met Laroy als gele genheidslibero voor een ziexe De Schrijver - konden de Lim burgers niets inbrengen. De stress die de mannen van An thuenis de laatste weken lichte lijk parten speelde, lijkt nu ver dwenen. Lokeren kan nu zater dag zonder complexen afreizen naar het Astridpark waar partij gegeven wordt tegen Ander- lecht. Het wordt weliswaar niet van de poes, maar het Dak- nam-team heeft dit seizoen toch al voor een paar stunten ge zorgd. Wie weet... Vivian Bogaert Trainer Aimé Anthuenis was na de wedstrijd Lokeren-Waterschei danig opgetogen over het resul taat. De voorsprong op de tweede degradatie-kandi daat bedraagt nu zeven punten. Logischerwijze was Aimé, na elke overwinning van zijn team, in de wolken, doch dat belet niet dat hij ook vandaag nog niet aan een vréudedansje toe is. De trainer blijft voorzichtig, er kan immers nog van alles gebeuren, zegde hij zo vaak. "Dat klopt. De zege tegen Waterschei is natuurlijk zeer belangrijk. Maar ik zal pas gerust kunnen slapen als ook de punten tegen Lierse binnen zijn. Positief aan onze verrichting tegen de Limburgers is wel het feit dat we niet alleen kansen konden scheppen, maar ze ook konden afwerken. En dat was vroeger niet altijd zo. Het tweede doelpunt viel trouwens op het ideale moment. Na een moeilijk kwartiertje kwam Waterschei immers meer en meer in de wedstrijd. Angelo Nijskens kon daar met een tweede doelpunt echter komaf mee maken", glun dert de Lokerse oefenmeester. Maurits De Schrijver moest zondag jl. noodge dwongen forfait geven. De Massemnaar zat immers geplaagd met bronchitis. In extremis diende Aimé Anthuenis dus zijn verdediging te herschikken: Ronny Laroy werd gelegenheidslibero en Johan Schoofs voorstopper. Ook erg opgetogen na afloop van de wedstrijd was Lebbekenaar Raymond Mommens. Zoals we een paar weken geleden al schreven ambieert hij een ticket richting Mexico. En dat Mommens de laatste tijd in uitstekende doen is, lijdt geen twijfel. Hij is zowat de dirigent, de draaischijf van het Lokerse team. De komende wedstrijd tegen Ander- lecht, zaterdagavond, is dan ook van kapitaal belang. "Ik ben natuurlijk uitermate gemotiveerd om naar het Astridpark te trekken. Het is trouwens geen geheim dat een goeie prestatie tegen de kampioenen telt voor bondscoach Guy Thijs. Anderlecht blijft in ons huidig voetbal nog altijd een waardemeter, hoe je het ook draait of keert. En niet alleen de resultaten tegen Anderlecht tellen: het wordt dus nog iedere wedstrijd hard knokken." Mommens werd niet geselekteerd voor de interland tegen Spanje. Een ontgoocheling? "Zeker niet. Thijs heeft geopteerd voor de kern die in Nederland de kwalifikatie afdwong. Logisch Lokeren-Waterschei 3-0. Raymond Mommens scoorde al na twee minuten. De Lebbekenaar heeft trouwens een ticket naar Mexico in het achterhoofd (ds) Stephan Keshi, de nieuweling van het Afrikaanse kontinent, krijgt op Daknam tijd om zich aan te passen aan het Belgisch voetbal. Het klimaat zorgt wel voor enige moeilijkheden. Naar verluidt werd in Afrika nog nooit op besneeuwde velden gespeeld... (ds) Op 3 oktober werden de lentespelen opgestart, met als bedoeling de kinderen te mobiliseren voor de sport, in te wijden, te oriënteren en op te voeden. Op dit ogenblik hebben alle kinderen van het 3* en 5* leerjaar via de school de kans gekregen deel te nemen aan de Basistests die -vooral bedoeld zijn het kind inzicht te verschaffen in zijn eigen fysische mogelijkheden. Dank zij een intense samenwerking met de schoolsportfe- deratiès hebben ongeveer 120.000 kinderen over gans het land hieraan deelgenomen De resultaten zijn ondertussen verwerkt en de 125 beste klassen zullen per provincie worden uitgenodigd voor een finale «Fitste Klas». Deze finales worden provinciaal georganiseerd in 5 verschillende centra. Eén van deze aangeduide sportcentra is TEMSE. De finale voor het 5* leerjaar zal plaats hebben op 26 februari in Sporthal Tilroda (Antwerpsesteenweg - Helro de) van 13 tot 17 u. De best geplaatste klassen uit de omstreek zullen daar in een sportieve en aangename sfeer en onder leiding van het B.O.I.C.-Lentespelenpersoneel de titel FITSTE KLAS betwisten. Na deze finales volgen in april de specifieke sporten die het kind dan de gelegenheid zullen geven om kennis te maken met verschillende sporttakken. Voor meer inlichtingen: B.O.I.C. - Lentespelen Oost- Viaanderen; Gents Sportpaleis, Citadelpark, 9000 Gent, tel.: 091/22.56.22 - 22.38.69. M.R. Swat Vander Eist wordt door pech achtervolgd. Een noodgedwongen operatie aan de gewrichtsban- den van de enkel heeft zijn illusies omtrent een mogelijke terugkeer in februari naar de bliksem geholpen. Swat werkte met volle overgave aan zijn herstel, nadat hij in de openingswedstrijd van deze kompeti tie een beenbreuk opliep en daarbij de gewrichts- banden scheurde. Tot tweemaal toe was hij herbe- t gonnen met trainen. De tweede keer leek alles prima 'i in orde tot de pijn weer kwam opzetten. Dokter i Martens werd gekonsulteerd en deze besloot dat opereren de enige uitweg was. Eind januari werd de ingreep uitgevoerd en tevens werd een vergroeiing weggesneden, die belette dat Vander Eist de voet j voluit kon bewegen. Er volgen nu nog minstens twee j maanden revalidatie. Swat acht zich echter nog niet afgeschreven voor eersteklasse-voetbal: "Volgens dokter Martens kan ik in april opnieuw voetballen. Je kan er vanop aan: ik kom terug. Ik had gedacht nog dit seizoen voluit te kunnen spelen, maar dat wordt nu wel wat moeilij- ji ker. Ik geef echter de hoop niet op", aldus de i Opwijkse rechtsachter. Twee Lokerse Uefa's, Ronny Schollaert en Hans Everaert, behoorden medio januari tot de zestien nationale Uefa's die voor België deelnamen aan* een indoortomooi in het Russische Leningrad. Sportief verliep alles echter niet zo best: de Belgische Uefa's verloren er al hun wedstrijden op één na en eindigden vijfde of voorlaatste. eigenlijk. Maar daarentegen zijn \vel nog enkele plaatsen in te vullen en dan wil ik er dolgraag bij zijn", besluit Lebbeekse Raymond.

De Voorpost | 1986 | | pagina 25