HET BLEEF WEER BIJ STERIEL OVERWICHT OP GOEDE WEG REAL FAMILIAL BLIJFT BEVESTIGEN «SPELBEDERF» EENDRACHT AALST: ZWARE DOBBER JAN SIMOEN NAAR SVASSE? aPDRT 26 - 21.2.1986 - De Voorpost Ennekens komt te laat om de voorzet van El tayem aj te ronaen Aalst geraakte voor eigen aanhang weer niet verder dan een gelijkspel en is zich stilaan aan het kronen tot de kampioen van de drawns in tweede klasse. De wedstrijd kan in twee schuifkens geklasseerd worden. Tijdens de eerste helft kwam Diest, omwille van de betere technische vaardigheid, op het betonnen vlak duidelijk beter aan zijn trekken. Na de kampwisseling etaleerde Aalst een betere fysiek, maar kon helaas geen enkele valabele kans kreëren. Het bleef dus tijdens die tweede helft bij een steriel overwicht van een thuisploeg met veel karakter en inzet, maar dat zijn we in het P. Comelisstadion ondertussen al wel gewoon geraakt. Dat was trouwens ook de opinie van de Aalsterse oefenmeester Can- jels. "Diest heeft zich inder daad beter weten aan te passen aan het harde veld en daar wij het moeten hebben van de tota le inzet speelde de toestand van een dergelijk terrein duidelijk in ons nadeel. Maar al bij al maken we te weinig doelpun ten, al dient gezegd dat de aan val vanuit het middenveld te traag wordt opgezet. De op bouw gebeurt weinig verras send en dat geeft de tegenstan der de gelegenheid om de no dige tegenmaatregelen te tref fen", aldus Canjels. Inderdaad, de grote jongens als Bassett en Moortgat presen teerden een zeer matige wed strijd. Hetzelfde kan ook ge zegd worden van voorstopper Derijck. Die had moeilijk vat op de routinerijke Meeus. Hij was die Diestse spits wel baas in de lucht, maar van zodra de bal wat lager aankwam, kwam Derijck minder aan zijn trek ken. Met verhoogde belang stelling werd uitgekeken naar de esbattementen van de Tune siër El Fahem. Die deed het vrij behoorlijk in een voor hem ongewone temperatuur. Hij akteert soms nog wat te onbe holpen, maakt te veel aanval lende fouten, maar we hebben de indruk opgedaan dat hij wellicht nog wel diensten zal kunnen bewijzen aan Een dracht voor de rest van de kom petitie en met die mening staan we niet alleen. Blijft dan nog even keuvelen over de "gouden" gemiste kans van de jonge Moerman in de eerste helft nadat die perfekt was afgezonderd door Bassett. Na zijn run naar het Diestse doel wist hij doelman Coomans te omspelen, maar toonde na- Eendracht Aalst FC Diest 1-1 dien weinig tegenwoordigheid bordjes in evenwicht (per) van geest. In plaats van de bal kalm binnen te tikken gaf hij een harde trap tegen de bal om zogezegd de netten bol te zet ten. Het liep echter mis af ver mits het leder naast de paal buiten suisde. "Dat mag na tuurlijk niet gebeuren op een dergelijke fase", aldus oefen- meester Canjels na de wed strijd. "Maar daarom wil ik hem beslist niet afschieten. De bal botste m.i. op het harde terrein iets te veel naar links en meteen was Moerman de goe de richting kwijt. Pech wellicht, maar op de keper beschouwd toch wel een misser van for maat, vermits bij een gebeurlij ke 2-1 stand Diest het na de rust over een andere boeg had moeten gooien. (abl) Den Eska is bezig zijn blazoen op te poetsen. Sint-Niklaas gaat verder in de goede richting en zet te overwinning tegen leider Jet van vorige week kracht by door een eerder onmondig Geel thuis te gaan kloppen, zodat nu een zesde plaats wordt bekleed in de rangschikking. In die tweede klasse zyn totnogtoe zeer lage scores te noteren. De eerste, RC Jet, heeft amper 29 punten. Toch staan de Klaasjes nog steeds dichter bij hekkesluiter Union dan by Jet. In deze reeks kan nog alles gebeuren. De bezoekers legden op- Toch begon de wedstrijd nieuw een duidelijk technisch verrassend mooi. Reeds in de meesterschap aan de dag. Ze eerste twee minuten waren er moesten niet eens beroep doen doelkansen langs beide zijden, op al hun talent om de onder- Truyens kreeg een zeer vroege maats presterende Kempenaars kans om de geelblauwen op eronder te houden. voorsprong te schieten, maar Aalst. - De wedstrijd Aalst-Diest verliep uiterst sportief en niettemin haalde ref Sercu twee gele kaarten boven voor zogenaamd spelbederf. De eerste die het gele kartonnetje onder de neus kreeg was de Diestse achterspeler Rener, die, gekwetst op de grond, geen aanstalten maakte om zich te laten verzorgen over de zijlijn. Ook kapitein Van den Bergh werd getrakteerd op geel. Hij stelde op een bepaald moment vast dat Swinnen zich aan het opwarmen was en maakte scheidsrechter Sercu attent op een mogelijke wissel. Op de Diestse bank gebaarde men echter van krommenaas en dat was blijkbaar te veel voor Sercu die prompt de Diestse kapitein in zijn strafboekje noteerde ondanks diens wanhopige gebaren naar zijn eigen oefenmees ter. Dura lex, sed lex, zei scheidsrechter Sercu ach teraf. (abl) (per) Eendracht Aalst staat zondag a.s. voor de zware uitwedstrijd op RC Mechelen, dat weliswaar, ondanks de zware versterking dat het liet aanrukken, zijn aanhang tot nog toe sterk heeft ontgoocheld. De Racingers kunnen een "oppepper" dus best gebruiken om terug te kunnen aansluiten met die ploegen die geroepen zijn om deel te nemen aan de eindronde. Derhalve kan men verwachten dat de poulains van Canjels een zware dobber voorgeschoteld krijgen. Voor Aalst komt het er dus in de eerste plaats opaan niet te verliezen, zodat men mag verwachten dat Canjels in het Van Kesbeeckstadion zal uitpakken met een sterk "verdedigende" opstelling. Of dat allemaal van een leien dakje zal lopen, hangt af van het feit of de Hollander voor die belangrijke konfrontatie zal kunnen rekenen op al zijn fitte man schappen. Op de maandagtraining waren slechts zeven spelers van de kern present, de rest zat nog in de ziekenboeg te kniezen. Bassett en Crahay ondervonden nog duidelijk naweeén van een zware griepaanval. Droessaert, die tegen Diest speelde met een verdovende inspuiting, had nog klachten over zijn kniekwetsuur, terwijl Ennekens last ondervond van een oogkwetsuur. Geert Van Roy van zijn kant verscheen wel op de oefenstonden en zal hoogstwaarschijnlijk voor zondag kunnen gerekupereerd worden. (abl) Eendracht Aalst - Diest 1-1. Bassett in duel met Versaevel (polo) VELDLOPEN El Fayem brengt na een flater in de Diestse verdediging de SK SINT-NIKLAAS Ook al beseften de Wase bestuursleden dat de wedstrijd zelf helemaal niet denderend was, toch was de sfeer bij Sint-Niklaas na de partij op het veld van Verbroedering Geel heel optimistisch. Sint-Niklaas zet zijn opmars verder en deed vorige speeldag veruit de beste zaak want de ploeg van trainer Novak grijpt de leiding in het zo belangrijke derde periodekampioenschap. Trouwens ook via de eind rangschikking ziet Sint-Niklaas, plots op de zesde plaats, het momenteel ook weer zitten. Jan Simoen, al lang vechtend om opnieuw aan het werk te kunnen, beseft dat het voor hem steeds maar moeilijker wordt een stek in het fanionelftal op te eisen. En Jantje heeft daar eigenlijk ook zo geen problemen mee. De stervoetballer die bij klubs als Brugge en Beveren zowat alles meemaakte wat topvoetbal kan opleveren, is aan afbouwen toe. Ook al hoopt hij vurig dat Sint-Niklaas volgend jaar weer in eerste afdeling, het wordt toch verduiveld moeilijk zegt hij zelf. Hij weet voor zichzelf dat het topvoetbal voor hem voorbij is. Trouwens, het zijn geen kwakkels, Jan Simoen maakt bijna zeker zijn laatste jaar bij geel-blauw rond. Volgend jaar zou hij in bevordering aan het werk kunnen. Bij SV Asse, momenteel kandidaat-stijger in eerste provinciale Brabant. Asse zou dan natuurlijk de goede lijn nog even moeten doortrekken. Voor Jan Simoen kan de overgang naar het schotvaardige Asse (zestig doelpunten uit drieëntwintig wedstrijden) een waardig slot van een vruchtbare voetballoopbaan worden. (HJL.) hij miste onbegrijpelijk. Aan de overkant kon keeper De Meyere met zijn vingertoppen en met behulp van het doelhout een schot van Gijsels stoppen. De drieduizend toeschouwers i konden dus uitkijken naar een hart- en voetverwarmende match. Maar dat bleek gans anders uit te draaien. De wed strijd verwaterde en ontaardde in een rommelig vertoon, waarin Geel veruit de zwakste ploeg was en maar niet in de wedstrijd geraakte. Dat over wicht van Sint-Niklaas werd verzilverd in een doelpunt rond het halfuur. Truyens mocht een hoekschop nemen en gaf die kort naar Van Wambeke, wiens voorzet door Noë mooi- in doel werd verlengd. Schroo- ten trachtte nog in een ultieme poging de bal te stoppen, maar het was boter aan de galg. De bal hing reeds in het dak van het doel. Voordien waren er reeds enkele kansen geweest langs Comet, Noë en Leroy. Ook Cornet zou zijn sterke prestatie van de zondag voor dien bevestigen. Onmiddellijk na de rust was Joris, weer zeer bedrijvig, tweemaal in amper evenveel minuten kort bij een tweede treffer. De plaatselijke goalie Leysen keerde echter een schot en een kopbal op de lijn. Ook Van Wambeke zou iets te kort komen om een voor zet van Comet over te nemen. Sint-Niklaas had alweer het overwicht, maar het bleef bij dreigen. Noë kreeg enkele hal ve kansen en dat volstond om Geel in toom te houden. Op het uur werd dan Rudi Caers inge haald en de thuisploeg ging vlotter spelen op het midden veld. Dat resulteerde in enkele pogingen van Soers en Caers, maar de Sint-Niklase verdedi ging plooide zich soepel terug en kwam, bijzonder goed geor ganiseerd, weinig in de pro blemen. Zondag krijgen de Waaslan- ders Sint-Truiden op bezoek. Deze ploeg heeft één puntje achterstand en verloor thuis te gen co-leider Berchem met 1-2. Voor geel-blauw zit er een dik ke kans in om alweer twee punten te sprokkelen. DeBe liefhebbersvoetbal MTSA-VOETBAL IN AALST Eerste afdeling 1. Edo 2. Excelsior 3. Endoka 4. Rayo 5. Giwo 6. Boterhoek 7. Melckebeeckvr. 8. Volharden 9. Alexander Eendracht Aalst - Diest 1-1. De kans van de match kreeg Moerman, alleen voor de ledige muit besloot hij naast (per) Veldlopen. Marleen Christiaens van Vlierzele zorgde voor een goed resultaat op de provinciale kampioenschappen te Eendracht Aalsl Diest Oe zieke Lebbeke (a) in moeilijkheden brengen (per) In de zondagafdeling blijven Verbeiren werd bij de thuis- de koplopers Sunset en Nieuwe ploeg uitgesloten en Heiremans Wijk aan de winnende hand. ging na de wedstrijd eveneens In de strijd voor de derde zijn boekje te buiten zodat bei plaats deed Real Familial een de spelers een zware schorsing uitstekende zaak door rivaal boven het hoofd hangt. Rode Roos kansloos te versla- Keymeulen, Cool en Gallé gen. Havet, Huylebroeck en zorgden voor de Gijzegemse De Rijck knalden raak voor zege. Real. Star Boys kon voor wei- Heiremans en Van Den Eede nig tegenstand zorgen tegen lei- scoorden tegen. Leider Octo- der Nieuwe Wijk dat op een pus speelde een zeer knappe ïitstekende Van Driessche kon wedstrijd tegen Vissershof, .ekenen. Hij scoorde driemaal De Moor tweemaal en Van en Eesterman maakte de kar- Impe drukten het meesterschap wei af. Zandput verkocht zijn van Octopus uit in doelpunten, huid duur tegen koploper Sun- De Meyst scoorde tegen uit set dat won dankzij goals van strafschop. Navarro (2) en Ringoir. Pal- JVL stermans redde de eer voor Zandput. Adelaars won met het kleinste verschil van Park. Rangschikkingen M.T.S.A. Pascal De Sterck maakte het winnend doelpunt. In de slotfa se werd nog een doelpunt van dezelfde speler om onbegrijpe lijke reden afgekeurd. Amapo- la haalde zwaar uit tegen IJs- boerke. Arijs (5), De Gendt (4), Parewijck (2) en Van Eeckhoom zorgden voor het doelpuntenfestijn. Melckc- beeck lukte de twee tegengoals. Koszen won nipt van Pano. JO. Jr.e ,ng Collard, Permentier en De j*- P'asken Sterck schonken hun ploeg de zege. Van Boxlaer en Van Der J3- Rita Boys Borght hielden de spanning in Jj- de match. 15. O.D. Toren In de zaterdagafdeling hield Tweede afdeling Piasken tot aan de rust gelijke i. Octopus tred met leider Edo. Na de 2. Abdijshotters herneming toonde Edo zich 3, Dressel een waardige leiders ploeg en won verdiend na goals van Van Hoorde en Verleysen. Rayo Espanol en Excelsior speelden na een boeiende partij gelijk. Rivera E. en Rivera J.G. scoorden voor de Spanjaarden jq. Blauwe Vlam en De Brucker en Meert zetten jj Cobilas de netten bol voor Excelsior. 12. Appels Van Den Bossche maakte zes 13 Heipias van de tien doelpunten voor 14 SpartaPinti Abdijshotters tegen Den Hert. 15 p)en Hert Bruylandt, Temmerman (2) en jg, j Timarcha De Clerck maakten de overige treffers. Rita Boys moest de duimen leggen tegen De Kring. Cleemput en Erauw lukten de goals. Debougnies scoorde tegen voor Rita Boys dat door deze nederlaag een serieuze degra datiekandidaat wordt. In tweede klasse won Dressel uit op Blauwe Vlam. De Moor- selaars die de laatste weken Gipak terug de goede vorm te pakken Koszen hebben scoorden langs Van *2. Amapola Den Abbeele en De Waege- 13 Hsbocrke neer. Zandpu' Tel. 052/35.72.45 ALLES VOOR ALLE ZAALSPORTEN Blauw Wit 5. R. Sportief 6. Vissershof 7. Animalia 8. Leeuwerik 9. Breughels Zondagafdeling 1. Sunset 2. Nieuwe Wijk 3. Rode Roos 4. R. Familial 5. Duifken 6. Sportkring 7. Adelaars 8. Star Boys 9. Park IV. UC1 WUII na wil iiivi- dentrijke partij op Cobilas. Sportief 81 21-39 23-34 20-27 20-27 21-24 18-22 18-22 21-21 19-15 21-15 17-12 19-12 20- 9 20- 8 19- 7 22-37 23-33 21-31 22-31 22-26 20-23 22-23 22-23 23-23 23-21 22-19 21-18 22-16 22-10 22- 7 23- 6 22-39 21-38 21-30 21-28 21-28 20-23 20-20 22-20 22-18 21-17 22-17 20-15 20-15 20-11 20-11 21- 6 Bekerwedstrijden kwartfinales Zaterdag Giwo - Edo Melckebeeckvr. - Duifken Rayo Espanol - Boterhoek Zondag Star Boys - Sunset Inhaalwedstrijden 16.00 u. Animalia - Octopus Onder D. Toren - Camu Piasken - Alexander Den Hert - Vissershof Heipias - Dressel Appels - Cobilas Endoka - Vartan Zondagafdeling IJsboerke - Sportkring Adelaars - Gipak Pano - Amapola Zandput - Real Familial Uitslagen M.T.S.A. 15 en 16 februari 1986 Eerste afdeling Boterh-Alexander afg. Camu-Giwo 1-1 Edo-Plasken 2-0 O.D. Toren-Endoka 3-4 R, Espanol-Excelsior 2-2 Rita Boys-De Kring 1-2 Volharden-Bartan 5-0 Tweede afdeling Abdijsh.-Den Hert Animalia-Leeuwerik BI. Vlam-Dressel Breughels-JTimarcha Cobilas-R. Sportief Heipias-Appels Octopus-Vissershof Sp. Pinti-Bl. Wit Zondagafdeling Duifken-Gipak IJsboerke-Amapola Koszcn-Pano N. Wijk-Star Boys Park-Adelaars Real Fam.-Rode Roos Sportief '81-Sportkr. Sunset-Zandput VOETBAL 2' nationale E. AALST - DIEST 1-1 VERBR. GEEL - ST.-NIKLAAS 0-1

De Voorpost | 1986 | | pagina 26