SNEL EN SPANNEND VW HAMME BELOOND VOOR TOTALE INZET EIGENLIJK WAS EEN DENDERMONDSE 5-1 ZEGE LOGISCHER GOED VOETBAL VRIJWEL ONMOGELIJK EN NU HET DERBY TEMSE-MELSELE PATRICK POPPE TWIJFELACHTIG BIJ KAV DENDERMONDE VW HAMME ZATERDAGNAMIDDAG TEGEN WERVIK EERSTE HELFT EENRICHTINGSBASKET ZWAKKE PRESTATIE TITELSTRIJD BESLIST De Voorpost - 21.2.1986 - 27 EENDRACHT ZELE - BINCHE 3-2 Zoals beloofd hebben de trikolores hun supporters nog eens verwend met de komst van Binche. Het duel groeide uit tot een snel en spannend kijkstuk, gekruid met vijf doelpunten waarvan twee uit licht toegekende strafschop pen. Toch kon de wedstrijd op meerdere ogenblikken alle kanten uit. Gemiste kansen en de akties van de beide doelmannen oriënteerden uiteindelijk deze ontmoeting. VOETBAL 3' nationale De Walen schoten verras send weg uit de startblokken en kenden sukses met een knaller van Fogolin. Vooraleer Alain Cneudt aan de gelijkmaker kon denken was een voortref felijke Danny Van Puyvelde ter plekke om Meuree van een 0-2 te houden. De Zeelse goa lie kreeg voor de rust nog vol doende gelegenheid om zich in de kijker te spelen met reddin gen op pogingen van diezelfde Meuree, Scifo en Piette. In een gelijkopgaande eerste helft kwam Van den Broeck even met het hoofd dreigen maar ook doelman Gattesco bleef waakzaam. Kort na de rust ver knalde Frank Van den Broeck de kans op 2-1. Een strafschop op Boudart opende plots nieu we Waalse perspektieven, ech ter niet voor lang. Spits Van den Broeck verlengde reed? een minuut later met het hoofd in de winkelhaak. Twee minu ten later verhinderde Danny Van Puyvelde laag uitvallend een derde Waalse treffer wan neer Piette na een flagrant bui tenspel alleen voor de Een- drachtdoelmond opdook. Jan Pieters in zijn dagje kreeg hier op een drietal doelrijpe kansen en werd rond het halfuur tegen de grond gelopen. De Walen stonden na de strafschop van Bordui voor het eerst achter en voelden zich niet gelukkig toen Meuree op zijn beurt verdacht neerging. In de slotfase miste Van den Broeck een aflegger tje van Pieters en de kans op 4- 2. Voor Theo Bordui beteken de de wedstrijd een afscheid voor vier zondagen nadat het sportkomitee zijn uitsluiting te Lede zwaar beoordeelde. "Persoonlijk zou ik graag in beroep gegaan zijn tegen dit zwaar verdikt. Het bestuur oor deelde er anders over omdat het wellicht nog een zwaardere sanktie vreesde", aldus Bordui die de overwinning vaste vorm gaf. "Door de schorsing en de recente kritiek aan mijn adres speelde ik biezonder gemoti veerd. De toestand van het ter rein indachtig denk ik dat al de spelers een behoorlijk peil haalden. Ikzelf hoop na mijn schorsingsperiode in de laatste wedstrijden van het seizoen nog iets te kunnen bewijzen." Joost Arens EEKLO - JONG LEDE 0-0 Eeklo en Jong Lede hebben mekaar in moeilijke omstan digheden party moeten geven. Het veld lag er glad en verdorie gevaarlijk by. Toch waren alle akteurs bereid om er iets van te maken. Zowel de thuisploeg als de bezoekers toonden veel inzet. Dat mocht echter niet volstaan om de verkleumde toeschouwers te laten genieten van doelpunten. Ondanks de blanke eindstand mocht niemand mopperen over het spelvertoon. EERSTE PROVINCIALE IN HET LAND VAN WAAS HOBOKEN - VW HAMME 0-1 Precies vyftien wedstrijden is Willy Meersman aan het bewind by VW Hamme. De balans is positief. Er werden slechts drie nederlagen geleden, waarvan twee in erg ongelukkige omstandigheden, o.a. tegen Hoogstraten toen met zes invallers van leer moest worden getrokken. Voor de rest werden het puntendelingen of overwinningen. Het gunstig resultaat is af te lezen op de rangtabel. De degradatiekandidaat van toen heeft thans een mooie plaats verworven. Dat is een onloochenbare vaststelling. tig minuten van het einde moe ten wachten om tot scoren te komen. Ik geef toe dat het om een lucky-goal ging. Franco Pi relli trapte naar doel en de voor Peter Baert ingevallen Rik D'Haen liet de bal afwijken. De vervanging van Peter Baert noopte mij tot een paar wisse lingen. Rik D'Haen vatte post in de spits terwijl Dirk Van Buyten een opdracht kreeg in de middenlinie. Paul Vermeir en Ronny Lambrechts ontbra ken. Dat verzwakte het mid denveld. Vandaar dat ik ge noodzaakt was om na een kwartier een wijziging door te In Hoboken legde de Dur- meploeg een opvallende wils kracht aan de dag en kreeg loon naar werken, "Tijdens de eerste helft ver overden we een licht mees terschap en maakten een paar keer een vuist", aldus Willy Meersman. "De bedreigde thuisploeg liet niets aan het toeval over en probeerde munt te slaan uit offensief voetbal. Met de wind als bondgenoot zijn we na de hervatting fel gaan drukken en dwongen langs Frankie Van- haecke en Pirelli een aantal kansen af. Wij hebben tot twin- Bevordering voeren wat, zoals achteraf bleek, een gunstige invloed had op de ploeg in haar geheel. Hoogstaand voetbal werd niet geëtaleerd. Dat kwam door de staat van het veld. Kombineren lukte ternauwernood. Het kwam er gewoon opaan om inzet en wilskracht op te bren gen. Die faktoren hebben een verdiende overwinning in de hand gewerkt. Bedreigd wer den we zelden. Slechts één keer moest Jo De Wilde wer kelijk tussenbeide komen." Voor Franco Pirelli beteken de de wedstrijd in Hoboken voorlopig het einde. Hij is aan een schorsing van zeven weken toe. Dat wil zeggen dat Hamme in deze kompetitie nog hooguit twee keer op hem beroep zal kunnen doen. Vermits hij vorig seizoen ook vaak op de straf bank bleef, kan de vraag wor den gesteld of wat eens de koop van het jaar werd genoemd, wel een rendabele zaak is ge worden. (e.g.) Lede was alvast naar Eeklo afgereist om een nieuwe neder laag te vermijden. De bezoe kers begonnen dus stevig aan de wedstrijd, maar ze konden toch niet beletten dat Eeklo de beste kansen kreeg. Zo kwa men zowel Van Hove als De Moor dichtbij de openingstref fer. Ook Piessens kreeg een uitstekende kans om Vijt te gra zen te nemen. Lede bleef ech ter de betere ploeg. De kombi- naties verliepen vlot en zowel Mamix Verhelle als Alain De Rijck speelden een stevige match. Vooraan maakte Glenn Geeraerts goede momenten mee, terwijl Guido Coulier, aan een iets mindere periode bezig, een prima kans verkeek om Lede in de slotminuten toch nog de overwinning te be zorgen. Iedereen bij Lede haalde dus een goed niveau, enkel de afwerking lijkt voorlopig een zorg te zijn. Ondanks de pun tendeling blijft Jong Lede zich handhaven onder de subtop. Zondag a.s. komt La Lou- vière zijn opwachting maken. Daar beide ploegen evenveel punten totaliseren belooft het alweer een interessant duel te worden in het teken van de klassementsverbetering. Hope lijk staan de kanonnen dan beter gericht. De ploeg: Vijt, Verhelle, Baten, Bettens, Loopmans (65' Eeckhoudt), De Rijck, Geer aerts (52' Van der Schueren), Van Tilburg, Carlier, De Win- ne en Lorré. (g.d.t.) Svelta Melsele-Heirnis 0-1. Waem vangt de bal op, maar krijgt een duwtje van Quipor. Robby De Kip komt toegesneld (Iv) K.A.V.D. - SK AALST 3-3 Verschillende doelkansen en een bestendig overwicht heb ben niet tot een Dendermondse zege geleid. Daarin speel den nog andere faktoren een rol. Eerst en vooral de bezoekende doelman D'Herde die een paar gemaakte treffers verhinderde en anderzyds zyn Dendermondse kollega die by twee Aalsterse goals toch niet helemaal vryuit ging. Ondanks een overwicht, kon monde kwam op de 16de mi- KAVD in de beginfaze geen nuut tot scoren uit penalty. Die kansen afdwingen. De bezoe- was het gevolg van een hand- kers speelden verdedigend, spel van De Grijse in een duel grendelden hun doelgebied af met Mario Franssens. Guy Ro- en poogden alleen munt te drigo knapte de elfmetertaak slaan uit de counter. Dender- met sukses op. Even later Patrick Poppe kreeg in de wedstrijd tegen SK Aalst een trap tegen de kuit. Aanvankelijk ondervond hij weinig hinder. Pas toen hij 's anderendaags uit bed wipte, kwam hij tot de vaststelling dat het getroffen lichaams deel gezwollen was. Hij had ook pijn. Er trad geen gunstige evolutie in, hoewel hij onmiddellijk in behan deling ging. Deze week kon hij niet trainen. Of hij komende zondag met KAVD zal aantreden is een vraagteken. Oefenmeester Etienne Borré rekent erop dat Poppe tijdig hersteld is. Hij is in deze kompetitie de meest regelmatige voetballer bij KAVD. Bovendien komt hij vanuit de middenlinie geregeld tot scoren en geeft de aanval stevige impulsen. Zonder Patrick Poppe treedt KAV Dendermonde verzwakt aan in een topper met Standaard Wette ren. Paarsblauw wil er een prestigeslag van maken. Niet dat het zich bekwaam acht om de leider te doen struikelen. Toch leeft de intentie om tot het uiterste te gaan en minstens een puntendeling na te streven. Langs de andere kant ligt Frank Schepens erop gebrand om tegen zijn gewezen maats tot scoren te komen. Danny Verstrepen, nog steeds een persoonlijke vriend van de Wetter se spits, zal op zijn hoede moeten zijn. Tijdens het eerste weekeinde van maart is er geen kompetitievoetbal voor KAVD. Het speelt wel op zater dagavond 1 maart om 19u30 op eigen veld een oefenwedstrijd tegen de Brabantse derdeklasser H.O. Merchtem. Verstrepen, Marin, Michelet, De Schrijver, Segers, Waegeman, Franssens, Poppe De Wolf, Rodrigo, De Baere (Vercauteren, Michiels, Rawoens). (E.G.) 1' provinciale maakte Guy De Baere een vuist, maar vond doelman D'Herde op zijn weg. In het derde kwartier nam Aalst meer initiatieven en lukte de gelijk maker nadat Keymolen tegen het doelhout had gevuurd en De Jaeger kon hernemen. Hoewel Dendermonde na de rust offensief van stapel liep en langs Franssens en De Wolf zwaar uithaalde, waren het de bezoekers die met een ver schot van Wim De Bruyne na elf minuten verrassend op voorsprong kwamen. De thuis ploeg liet zich door die opdof fer niet ontmoedigen en bleef het offensief voeren dat na een balwisseling tussen Dirk Mi chelet en Stefan De Wolf tot de gelijkmaker leidde, waarvan laatstgenoemde de auteur werd. Toen heeft Dendermon de nog geregeld een vuist ge maakt. Een schot van Frans sens werd doro doelman D'Herde afgeweerd en ook een doeltrap van De Baere werd door D'Herde tijdig ge pareerd. Even tevoren had ook Stefan De Wolf stevig uitge haald. Tegen alle verwachtin gen in kwam Aalst op de 76ste minuut op voorsprong toen Verbestel van ver de bal over de uitgelopen keeper Verstre pen in doel lepelde. De laatste tien minuten werden geken merkt door een paar opwin dende momenten en de over- verdiende gelijkmaker die Guy De Baere uit een doelworste- ling tot stand bracht. Gemiste kansen SK Aalst mag zich met een puntendeling tegen KAV Den dermonde zeer gelukkig prij zen. Het had meeval in twee doelpunten en kon rekenen op een sekure doelman D'Herde die zich op geen enkele tekort koming liet betrappen en een paar gemaakte treffers verhin derde. Langs de andere kant misten de Dendermondse spit sen al te veel kansen. Dat is een vaststelling die niet dateert van gisteren. Het zou dan ook on rechtvaardig zijn met de vinger naar doelman Danny Verstre pen te wijzen. Hij ging niet vrijuit. Sommigen zeggen bij twee, anderen houden het bij één doelpunt. Liefhebbers van zaterdagvoetbal komen in Hamme aan hun trekken. De Durmeploeg ontvangt om 15 u het Westvlaamse Wervik. Gelet op de reputatie van de bezoekers wordt van een topper gesproken. Oefenmeester Willy Meersman zat deze week met de handen in het haar. Verschillende spelers ontbraken op de training of waren onbeschikbaar. Bruno Marin had zich ziek gemeld. Paul Vermeir is herstellende maar zou op tijd klaar komen. Ronny De Beule en Ronny Lambrechts zijn terug na kwet suur, maar hen onmiddellijk en zonder voorbereiding op een keihard veld laten debuteren houdt een risiko in. Franco Pirelli is, zoals eerder gemeld, voor zeven weken geschorst. Gelet op zoveel onzekerheid was het voor Willy Meersman onmogelijk om een definitief elftal op papier te zetten. Dat zou ten vroegste eind deze week kunnen. "Weetje dat ik in een periode van vijftien wedstrijden waarin ik aan het bewind was, slechts twee keer een beroep op een volledige kern heb kunnen doen? Dat was op Torhout (winst 1-4) en aan huis tegen Wielsbe- ke (4-1 zege)", aldus Willy Meersman. "Met Wervik krijgen we met een stevige opponent te maken. De heenmatch heeft een bittere nasmaak gelaten. We behaalden een gelijkspel, maar Dirk Van Buyten en Franco Pirelli werden het veld uitgestuurd. De spelers zijn extra gemotiveerd. Na de wedstrijd wordt een feest georganiseerd in de Vlaamse Schouw burg waar ook de supporters bij betrokken zijn. Om de sfeer op te vijzelen is een overwinning noodzakelijk." Het zaterdagnamiddagvoetbal biedt VW Hamme de kans om aan klantenbinding te doen. Allicht zullen voetbalfans naar Hamme uitwijken die anders op zondag hun eigen ploeg gaan bekijken. Trouwens, zxd er in de toekomst niet méér moeten naar het zaterdag voetbal worden overgeschakeld als de Britse televisie op zondag toppers uit de Engelse kompetitie blijft uitzenden? (e.g.) Tegen het gereputeerde Heimis kreeg Melsele de twee de thuisnederlaag van het sei zoen aangesmeerd. Al drukte Heimis van in het begin van de wedstrijd lichtjes, toch kreeg Melsele enkele kansen, vooral langs de vlugge Waem, maar de bezoekende verdediging met een goeie Sergeant en vooral met portier Vandenbos- sche wist daarmee wel raad. Enkele sekonden voor de rust, het was toen al blessuretijd, mocht bezoeker Foket een vrij schop nemen vanop rechts. De Poortere liet de bal handig doorgaan en keeper Smits was verrast. Meteen stond er 0-1 op het bord. Met deze opdoffer vlak voor de koffie op de lever, deem- sterde de thuisploeg na de rust stilaan weg en Heimis beheer ste de wedstrijd. Maar ook uit dat veldoverwicht werden geen doelpunten gepuurd. Toch zou Melsele op enkele minuten van het einde nog eens gevaarlijk komen opzetten. Toté nam een voorzet van Waem op de slof en keeper Vandenbossche kon met een prachtige reflex nog redding brengen. Melsele staat nu achtste met 22 punten en heeft het Wase leiderschap moeten afstaan aan Temse dat verrassend ging win nen tegen RC Gent. Temse en Melsele maken het volgende week tegen mekaar uit wie de beste ploeg van het Waasland is, al heeft Temse dan wel het thuisvoordeel. Temse is inderdaad gaan winnen op RC Gent en dat is niet iedereen beschoren. Al mag er dan gerust gezegd wor den dat Gent zijn slechtste par tij sinds jaren speelde. Er wa ren amper veertig sekonden gespeeld of doelman Chaves het een eerder onschuldig bal letje van Van Buynder door armen en benen güppen. Tem se zat natuurlijk op rozen en hoe Racing Gent ook probeer de om die kleine achterstand in de volgende 89 minuten goed te maken, het mocht allemaal niet baten. Gent speelde echter slordig en krampachtig zodat de bezoekers eigenlijk niet veel moeite kenden om de volle pot mee naar huis te nemen. Tem se is een ploeg die verrassend kan toeslaan en dat heeft bij voorbeeld ook KAVD onder vonden. Volgende week dus de derby Temse-Melsele. Scheidsrechter Jean-Pierre Meganck krijgt er twee vrijwel gelijkwaardige ploegen voorgeschoteld. Tem se staat zesde en heeft 23 pun ten, Melsele achtste met 22 punten. Temse won tien keer, scoorde 33 treffers en liet 23 keer tegenscoren. Het verloor negen wedstrijden en speelde er drie gelijk. Melsele won acht keer, ver loor zeven kèer en speelde zes keer gelijk. Het scoorde 32 keer, maar liet er vrijwel even veel binnen, 31. Het kan dus spannend wor den aan de Scheldeboorden. DeBe "Iedere voetballer levert eens enm indllere prestatie. Vandaag was dat het geval met Danny Verstrepen. Het zou zeer onrechtvaardig zijn hem met alle zonden van Israël te overladen. Danny heeft een flink seizoen achter de rug en won punten", aldus oefen meester Etienne Borré. "Hoe wel we zelden voor doelgevaar konden zorgen, waren wij in het eerste halfuur de betere ploeg. Daarna zijn de bezoe kers tijdelijk in het offensief gegaan. Na de hervatting heb ben we Aalst tot de terugtocht verplicht. Bestendig hebben we gedrukt en kansen afgedwon gen. Goedkope doelpunten waren er de oorzaak van dat de bezoekers bleven aanklampen. Wij lieten veel kansen onbe nut. Ik meen dat een 5-1 over winning niet onlogisch was ge weest. Aalst rekende op de counter en behield alleen de snelle De Jaegher in punt. On ze spelers hebben gunstig ge reageerd op een achterstand en twee opdoffers. Daarvoor moet ik ze bewonderen. Ik ben te vreden over hun verrichting. Over het resultaat ben ik ont goocheld. Vooral omwille van de omstandigheden waarin we een punt hebben prijsgegeven. Johan Spanoghe voorbeeldige voetballer Wij herinneren ons de tijd toen Johan Spanoghe, thans ti tularis bij SK Aalst, nog in blauwpaarse shirt liep en vaak impulsief reageerde. Daar is nu niets meer van te merken. Jo is een rustige jongen gewor den die zich geen enkele keer op onsportiviteiten laat betrap pen. Dat strekt hem tot eer. Tegen zijn gewezen ploeg maats leverde hij bovendien een behoorlijke verrichting. Dat zijn ploeg op de steun van de geluksfee heeft kunnen re kenen zal hij allicht volmondig toegeven. (e.g.) Svelta Melsele-Heirnis 0-1. Ballet op het veld. ledereen mist de bal (Iv) BASKETBAL WASOCUB - PANTERS BAASRODE 85-100 MELSELE-BOBCATS: 57-53 Tegen hekkensluiter Bobcats na 9 minuten slechts 14-13 laten noteren is zeker geen hoogvlie ger. Een ongeconcentreerd Melsele, zonder Jan De Cau- wer, ging dan langs De Brant toch doordrukken en dit vond zijn resultaat op het scorebord. De 35-21 rustcijfers deden de hoop oplaaien, maar Melsele was helemaal niet bij de zaak. Na 51'32 (9e min.) konden Danoun-Ringoot hun ploeg weer in de match brengen naar 51-43 (12 min.) en de thuis ploeg liet dat zoner mopperen toe. Een onvolledig Melsele miste de spirit om er een ge smaakte zege van te maken en Bobcats had helemaal geen trek om het spelktakel te ma ken. Met slechts vier valabele spelers werd de bal seconden- lang in eigen rangen gehou den, zodat de toeschouwers zich aan de wedstrijd helemaal niet konden opwarmen. Punten: Melsele: Staut 13 p., Meire 13 p., Polfliet 6 p., De Brant 23 p., Van de Vijver 12 p. Bobcats: Van Vooren 13 p., Ringoot 14 p., Danoun 17 p., Lagairse 7 p., Blomme 2 p. Wega Een gelijkopgaande start bracht na 5 minuten 8-10 op het scorebord en tot dan toe kon met zich aan een spannende wedstrijd verwachten. De thuisploeg liet echter de volgen de minuten een 14-22 (10e min.) op de bordjes komen en van dan af betoonden de be zoekende Panters een mees terschap zoals men dat zelden ziet. Na 12 minuten was de thuisploeg op 18-30 geplaatst door Baasrode. Wasocub bleef steriel gedurende 4 volle minu ten terwijl het reboundover- wicht van Panters overdonde rend was. De bordenman moest 18-44 laten noteren en het trio Vermeersch-G. Ver- stappen-Moens deed werkelijk aan éénrichtingsverkeer. De enige Wasocub speler die rea geerde was Jan Van den Bos sche en die kon de pil met de rust verzachten tot 30-59. Van den Bossche had 23 van de 30 Wasocub punten gemaakt en dat zegt voldoende. De tweede helft vergenoegde Panters zich ermee om het verschil te be houden en Moens gaf een schitterende partij aanvallend werk ten beste. Bij 50-80 kon Steeman wel rea geren maar de Wasocub af weer was onvoldoende om een uitbollend Baasrode nog te me 4-7, Steeman 0-18, Adce 0- kunnen verschalken. Panters 2, Zaman 0-6, Gerlo 0-0, Hof- lukte nog de centuryscore via man 0-5. G. Verstappen en meteen n ,„x dreigt er reëel degradatiege- ?t?rode;0<ï, Verstappen 18- vaar voor Wasocub ^Moens 19-22 Esseldeurs 5-0, Punten: Vermeersch 10-4, Stevens 4-4, Wasocub: Van den Bossche M' VerstaPPen 2-2. 23-11, Kinders 3-6, Van Dam- WEGA UITSLAG TOMBOLA WAASLAND BASKET 9845 12424 2426 2612 1909 4066 8933 1156611904 7555 8323 10955 7223 5431 11048 8957 161811831 8282 5899 10187 11089 10688 4277 5010 10350 1366 7489 2209 8455 5323 2533 3802 12163 6249 12399 6725 9788 12648 8368 Prijzen af te halen bij: K. Truyens, Brugsken 34, 2700 Sint-Niklaas, uiterlijk tot 15 maart 1986. JUVENTUS - WAASLAND: 85-63 Zonder kapitein Wilfreid Aerts 4, Cordeels 8-6, De Paepe 3- (griep) en met een koortsige 14, Bekaert 0-4, Petrus 0-2. Vercauteren - Marin in de Waasland: Vercauteren 6-11, ploeg, was Waaslands geens- De Locht 9-11, Van Roos- zms gewapend om deze topper broeck 2-1, De Pauw 8-2, Ma- aan te vatten. Kwam daarbij dat rin 2-11. de bezoekers pas enkele minu- WEGA ten voor de aanvang van de match in de zaal toekwamen, hetgeen de concentratie geens zins bevorderde. Een 13-4 (5e min.) liet uitschijnen dat het voor Waasland een «Water loo» zou worden en na 10 mi nuten werd dit bevestigd. Een 28-17 stand werd via De Locht- De Pauw gemilderd, maar de Juventus ploeg draaide op vol le toeren, zodat de 41-27 rust cijfers meer dan verdiend wa- De tweede helft ging Waasland dan volledig ten onder want bij 53-33 (5e min.) streek de be zoekende coach de vlag en stel de zijn invaller op. Marin-Ver- cauteren zorgden samen met De Locht nog voor opluchting rv maar een zware nederlaag kon niet vermeden worden. Meteen staat Waasland op de vierde plaats in de rangschikking zo dat er van promoveren dit sei zoen helemaal niets in huis zal komen Punten: Basketbal. De damesploeg Juventus: De Pauw 12-4, Van van BBC Lokeren won Daele E. 8-4, Van Daele P. 10- tegen Ronse met 60-38

De Voorpost | 1986 | | pagina 27