Nr «KONINKLIJKE CANADA W IN T 81 'E 31 8E 81 H T] 3RSBEKER Ni \l INGI M E E SPA E NI IE FINALE NOGMAALS WINST VOOR DE DAMES VAN W.Z.K. -CO/S 6PDRT EERSTE ROSBEIAARDBEKER JUDO IN DENDERMONDE NIEUWE GEZICHTEN BIJ DZ0 «DERBY HAD BETER OP PUNTENDELING GEËNDIGD» De Voorpost - 21.2.1986 - 31 Waterpolo. Het knap uitgebouwde team van WZK dat momenteel goed speelt (dw) Waterpolo. Het damesteam van WZK kreeg nieuwe badpakken (dw) Zoals vorige week aangekondigd, ging vorige zondag de finale door van het Stekense Schutterstornooi met de afkampingen voor de individuele titels, met de strijd om de 3d* plaats in groep B en natuurlijk met de finale om de «Beker van Stekene» tussen de beste drie Stekense schuttersklubs. Dit laatste werd een enorm en uniek spannende finale, want na de reglementaire 5 ronden totaliseerden zowel Kerkstraat als Canada en Vliegende Pijl 11 punten. Nog nooit gebeurd! Het ging dan verder over 3 ronden en hier toonden de Hellestratenaars uit schuttersvereniging «Canada» zich uiteindelijk de besten: zij haalden het met 9 punten voor Kerkstraat met 7 punten en Vliegende Pijl met 5 punten. Individuele titels Voor de «Prijs van de Jeugd» ging het in de eindstrijd tussen BOOGSCHIETEN Klein Antwerpenstraat 36 LEBBEKE Tel. 052/35.72.45 BEKER SPORTTROFEEËN Gunter Jansseps en Tangy van Eetvelde. Na 5 ronden lukte enkel Van Eetvelde één punt je, zodat hij de laureaat werd. Ook twee kampers voor de prijs van de «Hoge Vogels», namelijk Guy Apers en Lucien Ringoot. En het werd een spannende afkamping, want Apers haalde hoge naar bene-* den maar Ringoot deed hem dit na. Alles was dus weer te her doen. Op 't laatste knalde Apers echter ook de zijvogel tegen 't zeil en daarop kwam geen antwoord van Ringoot. Laureaat hier dus Guy Apers. Voor de «Prijs van het Laag», dus de kleine vogels, diende er niet te worden gekampt want Albert Reel stond met z'n 6 punten eenzaam aan de top. Ook voor de «Prijs van de Dames» was er geen spanning, want Diane De Bock won deze prijs zonder afkamping met haar 5 punten. De laatste - en wellicht voor naamste - individuele titel werd een finale tussen Etienne Boogschieten. De prijswinnaars, zowel per groep als individueel, van het suksesrijke tornooi van Stekene (mg) Op zaterdag j.I. had in de sporthal te Appels de «1ste Rosbeidaardbeker Judo» plaats georganiseerd door de Judoklubs uit Oost-Vlaanderen. Zestien klubs hadden hun «Groene en Blauwe Gordels» afgevaardigd in de goed gevulde sporthal met tal van judoliefhebbers met stramme ledematen door de kou maar de judokas zorgden voor spannende en opwarmende optredens. uit Zelzate die naar de finale g«ng- v, Dan de kat. - 80 kg: 18 deel- De organisatoren zaten dan nemers ook met de handen in het haar de2e kat mrcn enkd door opmerkingen over de p|aaKelijUc kanshebbers op de temperatuur. Deze hadden Stcl Wl!rner Sac„ ïa„ s,fm0. moeite noch geld gespaard om Kwai na 2 ra2endsnel. deze manifestatie tot het aller- ,e j de halï<, önale maar beste te maken werd door Rik Roggeman van Het was vooral de sterk opge- Ronse „aar de h|fkansinge„ komen klub Samoura, Ronse veraezelli dk hij won te|en die alle aandacht trok. In de Erik Smet „p Tc^s(. kat. - 60 kg was het Rik Fou- 80. k kat met hierin de Ion U,I Ronse die ut de 1/4 jos ui, de judowe. Snale Guy Robijn uit Stnaat „pp s',uk Voor stuk mensen onderuit haalde, in de 1/2 ftna- va„ [ond de m k Uer werd ï'i Ku" v«™ir van da zaa, d<Klr judoklub Sumo-Kwaï Dender- monde die de duimen moest leggen. De plaatselijke zwaargewicht Finale Haemerlinck (Eeklo) Daniël De Velder (125 kg) Foulon (Ronse), die ook deze zorgde voor opschudding door prachtige kamp won. Jurgen Cocquyt uit Lokeren uit In de zwaar overladen kat. - te schakelen met een welgepas- 70 kg van 32 deelnemers, was te heupworp en vervolgens het Jurgen Baeck uit Ronse die Herwin Verbeeck uit Wille- goud behaalde. broek met houdgreep. Zo haal- Hier zag het er naar uit dat de de deze de finale tegen Tony plaatselijke judoka Wilfried Baudonck (Eeklo -120 kg) Van Belle zich voor de finale Deze finale kende maar een zou aanmelden, doch hij werd k?rte duur door scheidsrechter- nog op het laatste nippertje ge- "jke beslissing van Ippon met wipt voor de derde plaats. Hij Tani-Otoshi schakelde achtereenvolgens De Waegeneer, Van Mulders Uilsl"Ben en Lamsely uit Lokeren uit "at- ^0 kS maar stootte op Manuel Rufo 1. Foulon Rik (Samourai Ronse) 2. Haemerlinck (Eeklo) 3. Roos Walter (Samourai Ronse) 3. Robijn Guy (Sinaai) Kat. - 70 kg 1. Baecke Jurgen (Samourai Ronse) 2. Rufo Manuel (Zelzate) 3. Lallement Joel (Samourai Ronse) 3. Stockman Wouters (Samou rai Ronse) Kat. - 80 kg 1. Roggeman Rik (Samourai Ronse) 2. Blommaert Ben (Samourai Ronse) 3. Sacre Werner (Sumo-Kwai Dendermonde) 3. Sanduirri Mario (Eeklo) Kat. 80 kg 1Baudonck Tony (Eeklo) 2. De Velder Daniel (Sumo- Kwai Dendermonde) 3. Verbeeck Erwin (Wille broek) 3. De Schepper Gunther (Be- veren) De 1ste Rosbeiaardbeker ging naar de klub met de meeste podiumplaatsen namelijk lste plaats Samourai Ronse met 21 punten 2de plaats Eeklo 9 punten 3de plaats Sumo-Kwai Dender monde 4 punten 4de plaats Zelzate 3 punten 5de plaats Beveren 2 punten en met gelijke punten Sinaai en Willebroek PDF Judo. De Appelse Judoklub was de organisator van een interprovinciaal judotornooi (jj) Hoste en Stefaan Ferket: zij dienden over 5 ronden uit te maken wie zich voor het ko mende jaar «Koning der konin gen» mag noemen. De jeugd haalde het hier op de ervaring want in de vierde ronde kegel de Stefaan Ferket de hoge vo gel van de wip: hij was meteen de kersverse «Koning der Ko ningen» van Stekene. Bibberend - spannend Alvorens aan de afkamping voor de «Beker van Stekene» te beginnen, dienden Heikant en Herleving Kemzeke nog uit te maken wie 3d® en 4dc werd in groep B. Het werd voor Herle ving een koud kunstje om de 3plaats te pakken: de Kemze- kenaars schoten 12 punten tegenover één schamel puntje van... Jef Schelfhout voor Heikant. De strijd voor de «Beker van Stekene» ging dus tussen de Bosdorpse klub «Vliegende Pijl», de centrale Stekense klub «Kerkstraat» en de Hellestraat- se schuttersvereniging «Cana da». Kerkstraat begon goed met de zijvogel van Guy Apers en 1 kleintje van J. Walgraeve, terwijl Vligende Pijl (Willy Ferket) en Canada (Michel Meul) het met één punt dien den te stellen na de eerste ron de. Kerkstraat bleef aan de leiding na 2 ronden want Guy Apers keilde ook de andere zijvogel tegen 't zeil terwijl Ca nada 2 puntjes (F. Van Guyse en R. De Witte) bij won. Vlie gende Pijl kwam evenwel op gelijke hoogte met 1 punt van L. Claessens en de hoge door Stefaan Ferfekt. Na 3 ronden bleven Vliegende Pijl en Kerk straat samen op kop met 7 pun ten, want Bosdorpenaars D. Selis en L. Van Camp scoor den voor Vliegende Pijl en R. Van Boxcelaer en C. Senesael voor Kerkstraat terwijl Canada met 4 punten (F. Van Guyse) z'n achterstand beperkte. Dit Canada zette de situatie he lemaal recht in de 4de ronde, want die lverde liefst 5 punten op met de hoge van Omer De Free en kleintjes van M. Cop- pens en A. Van Guyse, Totaal dus 9 punten terwijl Vliegende Pijl slechts 1 punt won (E. Dullaert) en Kerkstraat zowaar een bosmansronde afleverde. Met nog één ronde te gaan was de tussenstand dus: 1. Canada met 9 punten, 2. Vliegende Pijl met 8 punten en 3. Kerkstraat met 7 punten. Alles was dus nog mogelijk... maar Canada kon de beste papieren voor leggen. In deze laatste ronde schoot Alois Van Guyze de zijvogel af zodat z'n klub met 11 punten eindigde. Ook Stefaan Ferket knalde de zijvogel naar bene den en D. Selis deed daar nog één kleintje bij, zodat ook Vliegende Pijl op 11 punten eindigde. En Kerkstraat dan? Guy Apers joeg zowaar de hoge naar beneden (zohad hij ze alle 3!) en P. van Gasse deed er nog één puntje bij. Totaal dus 11! Ongelooflijk maar waar... Uiteindelijk Canada Na de reglementaire 5 ronden dienden dus nog 3 ekstra ron den te worden geschoten om de bekerwinnaar aan te duiden. Ook nu weer nam Kerkstraat de beste start met 1 kleintje, Lieven De Cock en (alweer) de hoge van Guy Apers, die zonder meer de produktiefste schutter was van deze Canada bleef hangen op één puntje met kleine vogels van Ferdinand van Guyse, Marcel Coppens en Annie Saman, terwijl Vlie gende Pijl nog één puntje min der afschoot met enkel de zij vogel door Stefaan Ferket. In de tweede ronde schoot Pa trick Van Gasse de zij vogel af en bracht het totaal van Kerk straat zo op 6. Ook bij Vliegen de Pijl kwamen er 2 puntjes bij langs Carine Waegeneer en Luc Caessens. Maar... Canada won in deze ronde de beker, want liefst 6 punten kwamen er bij: de hoge van Alois Van Guyze en kleintjes van Nand van Guyze, Michel Meul en Rudy De Witte. Ook al haalde Canada tijdens de laatste geen enkel punt meer, noch Kerk straat (1 punt van Gerard Coone), noch Vliegende Pijl (1 punt van Willy Ferket) konden de kloof overbruggen. Canada toonde zich dus de be tere ploeg en won verdiend de «Beker van Stekene». Eindstand Tornooi Groep A 1Kerkstraat - 30 punten 2. Stuyvenberg - 26 punten 3. Pekton - 17 punten 4. Willem Teil - 16 punten 5. Hamer - 15 punten Groep B 1. Canada - 26 punten 2. De Brug - 24 punten 3. Herleving Kemzeke - 16 punten 4. Heikant - 16 punten 5. Sint-Helena - 15 punten Groep C 1. Wintervermaak Kemzeke - 36 punten 2. Vliegende Pijl - 31 punten 3. Keikenhaag - 30 punten 4. Sportief - 29 punten 5. Rivieren-hof - 18 punten Beker van Stekene: werd ge wonnen door «Koninklijke Ca nada» na een ongemeen span nende finale met «Kerkstraat» en «Vliegende Pijl». Zondag gaat in het lokaal van «Canada» de finale door voor de «Fusiebeker van Groot-Ste- kene» tussen de winnaars van de 3 onderscheiden groepen, dus het wordt een driekamp tussen Kerkstraat, Canada en Wintervermaak. Kerkstraat kan zich dus sportief wreken. Canada kan voor de dubbel slag zorgen en Wintervermaak kan voor derde hond spelen. De dames van het Sint-Niklase W.Z.K. hebben blijkbaar de goede kadans te pakken. Voor al dan het waterpolo-team dat nu ook al talrijke overwinnin gen in de klubarchieven heeft bijgeschreven. Opmerkelijke prestaties trouwens en verleden zaterdag in het stedelijk zwem bad was dat wéér het geval. Toen werden de meisjes van H.Z.S. al tijdens de eerste pe riode duidelijk in de vernieling gespeeld (5-1). Eigenlijk reeds beslissend voor de eindafreke ning want nadien zouden de bezoeksters voor een beter ver weer zorgen en in de tweede time, scoorden de beide ploe gen elk tweemaal (7-3). Tij dens de derde periode doelde er slechts één ploeg: W.Z.K. zou aldus de voorsprong nog verder uitbouwen (8-3). In de laatste herneming werden de twee ploegen dan weer schot- vaardiger en uiteindelijk werd het 11-5. Bij de heren in ere- afdeling hebben de reekslei ders van G.S.C. in een derby bij G.Z.V. een nipte overwin ning behaald. Voldoende voor een voorsprong van twee pun ten want S.C.M., speelde slechts gelijk bij A.Z.C. Dui delijke verrassingen staken er ook nu niet in het waterpolo- weekend en W.Z.K. heeft ei genlijk de kans verkeken om tot de veilige middenmoot door te dringen. In de eigen omge ving werd het slechts een drawn tegen het ook al bescheiden M.Z.V. Nochtans was het alle maal goed begonnen voor de W.Z.K. De eerste periode werd trouwens afgesloten met een 4-2 winst. Nadat W.Z.K. nog eenmaal scoorde, begon nen de bezoekers aan een hardnekkige en doelmatige achtervolging (7-6). Spannend waterpolo-spektakel eveneens tijdens de derde periode waar in M.Z.V. zelfs voor het eerst aan een voorsprong geraakte (7-8), maar nadien terug het cijferoverwicht aan de W.Z.K. moest afstaan (11-9). In de be slissende time doelden de man nen uit Eeklo dan viermaal na mekaar en toen zag het er voor de Waaslanders bepaald niet rooskleurig uit (11-13). Dat was maar tijdelijk want de lo kalen hadden M.Z.V. voor het einde nog bijgehaald (13-13). Misschien tegen de verwachtin gen in hebben de doublures van de W.Z.K. wéér een ne derlaag geleden. Bij het einde van de eerste periode kon dit echter nog niet zo duidelijk worden gesteld (2-3). Toen was er voor de lokalen nog alle hoop die geleidelijk door de zwemmers uit Eeklo werd af gezwakt (4-7). De bezoekers zouden trouwens niet verpozen en in de volgende herneming werden de winstkansen van de W.Z.K. naar de vergetelheid gespeeld (5-10). Ook tijdens de laatste periode konden de Waaslanders geen duidelijke vuist meer maken en tenslotte won M.Z.V. uiterst verdiend (8-15). Scoorden voor de W.Z.K.: da mes: Myriam Samijn (4), San dra Smet (3) en Marjan De Wolf met Katrijn Beek elk tweemaal. Heren: Jan Foubert (5), Jan De Maesschalck (3), Franky Lijssens en Nest De Maes schalck elk twee en Luk Van Landeghem eenmaal. Reserven: Gert Vercauteren, Piet De Maesschalck en Wim Foubert elk twee en Rudy Van Mieghem met Bert Schietekat elk één. Andere resultaten van de W.Z.K.: dames - H.Z.S. 11-5 reserven - M.Z.V. 8-15 Volgende zaterdag in het stede lijk zwembad te Sint-Niklaas: te 19.00 u.: dames WZK - ZV Mechelen te 20.15 u.: heren WZK - SCM Roger Van Laere SPELER-TRAINER DANNY VAN HAUWE (BERLARE) Met het kleinste verschil heeft SK Overmere het "Berlaarse derby" tegen SK Berlare gewonnen. Volgens de Overmee- rse dirigenten werd het een verdiende zege. Speler-trainer Danny Van Hauwe had een andere uitleg. "Globaal bekeken kregen we de best uitgespeelde kansen", zegt klubleider Van Driessche. "Ik verwijs daarbij naar een fase in de tweede helft toen een schot van Schepens tegen het doelhout te pletter sloeg. Schepens was in de eerst helft auteur geworden van een doelpunt dat tot stand kwam na een balwisseling tussen Van der Stricht en Blanquaert. Een hoogstaand spektakel is het niet geworden. De staat van het veld liet zoiets niet toe. Met driehonderd toeschouwers bleef de belangstelling beneden de verwachtingen. Een karnavalfeest op het bevroren Donkmeer was een felle konkurrent" "Een puntendeling was op zijn minst een logische verhou ding geweest", stelt de Berlaarse speler-trainer Danny Van Hauwe. "Wij zijn bijna driekwart van de wedstrijd in het offensief geweest. Ik geef toe dat de afwerking in gebreke bleef. Eens in de zone van de waarheid sputterde de motor. Het doelpunt van Overmere was een lucky goal. De nederlaag heeft voor gevolg dat we hard zullen moeten knokken om het behoud te realiseren. Ik zie ons in dat opzet slagen. Een handicap is dat Luc Collewaert allicht een aantal weken zal ontbreken. Hij hep een enkelblessure op. Een aantal maanden geleden hield een identiek letsel hem verschillende weken van het veld. Hopelijk is dat nu niet het geval. Luc is immers de centrale figuur in de middenlinie, die we best kunnen gebruiken in de verdere strijd voor het behoud." ZWEMMEN Temse werd de eerste ontmoe tingsplaats voor de zwemmers uit de Scheldestreek na de dis- triktskampioenschappen. Voor de meeste klubs was het een gelegenheid om naast de vaste kern der kompetitiegroep ook eens de kans te geven aan an dere zwemmers en zwemsters die nog geen wedstrijdonder vinding opgedaan hadden. DZO plaatste voor de eerste keer Mirel Huau op het start blok bij de benjamins-meisjes. Zij is een nieuwkomertje in de klub met nog maar enkele maanden trainingservaring. In de schoolslagdiscipline werd het 1.56, wat zeer goed is, maar de wedstrijd over 100 meter crawl verliep minder gunstig door een gemist keerpunt. Dit is een jeugdzonde die waar schijnlijk niet veel zal herhaald worden. In die kategorie startte ook het huidig paradepaardje van DZO: Nathalie Van Hauwe, die de laatste weken werkeüjk vooruitvliegt. Twee eerste plaatsen met een goede 1.33 over 100 meter schoolslag. De tweede Dendermondse nieuwkomer, Yves Verstre pen, komt uit de bekende kaat sersfamilie van Freddy Ver strepen. Het is een stijlrijke jongen dié vooral in crawl flink vooruitgang heeft geboekt, zo dat hij na zes maanden training reeds een tijd van 1.16 liet afklokken. DZO moet aan hem nog veel plezier kunnen beleven. Wie nu voor de voldoening in het Dendermondse kamp zor gen zijn de kadetten jongens en meisjes met voor de dolfijn de vaste waarde Nancy Van Hau we en voor de vrije slag Ann Vernimmen en Heidi De Clercq. Bij de jongens liggen de medailles vooraf klaar voor Geert Van Gucht en Domini que Chavatte. Drommelse Dominique doet de trainer zijn laatste haartjes verhezen met dat oneindig wachten om door de «minuut- grens» te breken. Sven Vekemans en Nathalie Portaels zwemmen op hun vas te waarde en ook de grote man nen van DZO bleven op hun gewone peil, behalve Annick De Paepe die nog naar haar beste krachten zoekt. Volhou den! Bart De Clercq is terug van weggeweest. De polsbreuk is vergeten, er wordt ijverig ge traind en de crawltijd is al ver beterd. Rond Pasen wordt het 1.28 in schoolslag. Alles bij mekaar een zeer spannende wedstrijd die afge sloten werd met spannende af lossingen, die een tweede plaats opleverden voor DZO bij de jongens, maar waarin de meisjes uitgesloten werden en de eerste plaats verspeelden door een slechte start. Iedereen pruttelde wat tegen en keek verontwaardigd in de richting van Schellebelle, maar de goe de geest onder de zwemmers haalde de bovenhand en ieder een trok blijgezind naar huis. Gelukkige klub waar er nog echte vrienden zijn en waar de goede geest niet wordt gemeten met de chrono.

De Voorpost | 1986 | | pagina 31