OVERZICHT VOLLEYBALKOMPETITIE DAMES SNUFFEL MAAKT HET LEIDER TEMSE BIJZONDER MOEILIJK! SPANNEND! ZWAKKE REF ORIENTEERT WEDSTRIJD VOLLEYBALKALENDER JEUGD VOLLEYBALKALENDER DAMES 34 - 21.2.1986 - De Voorpost wii&itti :io:2Eri- 'HE STEUR 1 SilSU Peugec tóifMirtin VCMA SNUFFEL GREMBERGEN - TEMSE 2-3 Toen het laatste punt door Temse werd gescoord, was de opluchting groot by de bezoekende leidersploeg. Coach en speelsters sprongen een gat in de lucht en de omhelzingen waren tekend voor het feit dat Temse besefte door het oog van de naald te zijn gekropen. VOLLEYBAL «Als Grembergen altijd zo speelt, staat het met zijn vijfde plaats duidelijk onder zijn waarde geklasseerd», zegde men bij de Waaslanders. Maar eerlijk, het was lang geleden dat wij de Snuffelmeisjes nog zo'n prachtwedstrijd zagen spe len. Het «vuur» van hun kom petitiedebuut brandde opnieuw en zondag bleek dat zij er tech nisch en taktisch bijzonder op vooruit zijn gegaan. C. Claes was in verdediging alomtegen woordig en samen met G. De Ridder was zij goed voor het neutraliseren van een resem Temse punten. Dit duo liet ook het set-up-werk erg efficiënt ver lopen en A. Van Boterdael smashte de pannen van het dak. Ook C. Van Riet was bijzonder sterk in aanval en dat wisselspeelster B. Daelman dat allemaal kon, wisten wij nog niet. Het begon nochtans slecht voor de thuisploeg die in de eerste set onmiddellijk 11-4 achter raakte. Maar dan begon het plots te draaien bij Snuffel, dat nog naderde tot 13-11 voora leer de set prijsgegeven werd (15-11). In de tweede set raakte een goed spelend Temse wel 0- 4 voor maar onder impuls van C. Claes begon de thuisploeg te spelen als de klassieke duivelt jes. Geen bal raakte nog de grond en in één ruk kwam Snuffel -4 voor. Het verbouwe reerde Temse trachtte nog wel Volleybal. Griet De Ridder van Snuffel Grembergen (vh) te vluchten in twee time-outs maar op dit Snuffel stond geen maat. Het werd 15-7 setwinst voor de thuisploeg. Toen A. Van Boterdael de der de set dan startte met een festi val van aces en C. Van Riet aan 100% ging afwerken, werd het 7-1. Temse naderde nog tot 7-6 maar een geweldig spelend Snuffel, dat kollektief bijzon der sterk speelde, maakte dan uit met 15-6. Na enorm veel kampwisselen van de service, raakte Temse in de vierde set 1- 5 voor. Snuffel begaf echter niet, het werd 6-7 maar toen bleek toch dat de inspanningen bij de thuisploeg begonnen door te wegen en Temse won met 7-15. In de vijfde en beslissende set bleek Snuffel dan opnieuw over voldoende kracht te be schikken om de in gestalte sterk bevoordeelde leidersploeg het vuur aan de schenen te leggen. Via 4-4 werd er wel gedraaid met 4-8 maar toen het duo Van Boterdael-De Ridder dan op nieuw optimaal ging renderen, werd het 10-12. Toch kon Tem se met een mooie aflegger er 10-14 van maken vooraleer de beslissende set, niet onterecht, naar de leiders ging. Maar zoals Snuffel zondag speelde, dat was lang, heel lang geleden. EVA Volleybal. De meisjesscholieren van Sigivok (Iv) 38 PROVINCIALE DAMES BERLARE - DENDERMONDE 1-3 2° PROVINCIALE DAMES GIMLICK OUDEGEM - MODERNA LEBBEKE 3-2 Volleybal. Madavoc-Pardaf Kruibeke 0-3. Van de Velde van Hamme kan de bal opvangen (vh) ERE-AFDELING Tongeren 2 Temse 3 (15-13, 8-15, 7-15, 15-13, 10- 15) Temse, dat bij winst een plaats in de play-offs verwierf, speel de te zenuwachtig. Een hoog staande partij was het geens zins. Temse vertolkte een slechte wedstrijd, omdat het on der te zware druk stond. Hoe kan men anders een 2-13 voor sprong laten verloren gaan en een beslissende set laten af dwingen. In deze vijfde set herpakte Temse zich en het kon via 0-4 tot 1-6 een maximale voor sprong verwerven; Een gereor ganiseerd zestal vormde in de ze beslissende set een kollektief sterk geheel. EERSTE LANDELIJKE V.C. Stekense 3 Maaseik 0 (15-9, 15-7, 15-4) Voor de thuisploeg werd het een probleemloze zege. In alle spelonderdelen was ze de meerdere van Maaseik. De ge vreesde opslagen van Stekene stelden de zwakke receptie van de bezoeksters voor heelwat problemen. Tegen een bijna foutloos akterend Stekense konden de Limburgse meisjes weinig of niets inbrengen, Pardaf Kruibeke 1 Vlamertinge 3 (11-15, 15-7, 11-15, 10-15) Voor de vierde opeenvolgende maal moest Pardaf het onder spit delven. De ontgoocheling was totaal. Met niet minder dan vijf ploegen staan ze met één zelfde aantal verlieswedstrij- den. Met één overwinning kon Pardaf zich enigszins veilig stel len, maar nu komt Vlamertinge nog roet in het eten gooien, Pardaf maakt nu een malaise door. Ontslag van trainer Fer- nand Van Cauwenbergh. De afwezigheid van Leen Schoe- naerts is wel een handikap, TWEEDE PROVINCIALE B maar daartegenover stond dan wel het wederoptreden van Kangoeroes Aalst Van Glabeke. Kruibeke is op A. Aalter 3 de dool en het moet zich drin gend herpakken. TWEEDE LANDELIJKE B Sinda St. Niklaas 3 Asterix Kieldrecht 0 (15-6, 15-9, 15-13) Sinda, dat zich tegen leider Wervik knap verweerde, ging slechts in de slotfase tenonder. Meteen heeft het zich gewro ken op Kieldrecht. In de eerste set nam Sinda vanaf het startsig naal het initiatief in handen, Kieldrecht dat over een zwakke receptie beschikte hielp mee aan een probleemlose deelzege voor de gastvrouwen. In de tweede set nam Asterix de beste start, maar Christine Snellinckx bracht haar ploeg opnieuw op gelijke hoogte. In de derde set, de meest span nende en de beste van de wed strijd, zorgden de twee ploegen voor hoogstaand volleybal. Kieldrecht verweerde zich dap per en het gaf zich niet ver loren. Sinda haalde verdiend deze ze ge binnen. Een pluim voor een sterk kollektieve prestatie. EERSTE PROVINCIALE Sigivok St. Gillis-Waas 1 Juvenes Zele 3 (15-2, 6-15, 6-15, 13-15) Een sterk gemotiveerde Waas- landse ploeg overrompelde in de eerste set Juvenes en Sigi vok smeerde een 15-2 neder laag aan. Hadden de Sigivo- kmeisjes zich overschat of trad er nu een gewaarschuwd Zele tussen de lijnen? Een herge- groepeerd Zele maakte in de tweevolgende sets hun tegen stander af. Zelfs in de vierde set liep Zele tot 6-12 uit vooral eer Sigivok ernstig weerwerk op de plank kon brengen. Sigi vok naderde tot 13-14, maar moest dan buigen voor de Zeelse overmacht (3-15, 6-15, 7-15) De bezoekende ploeg permit teerde zich de luxe bepaalde basisspeelsters op de wissel bank te houden. Het reeds ver oordeelde Kangoeroes viel in alle onderdelen te zwak uit. Aalst kon van bij de start van elke set een kleine voorsprong nemen; Nadien was het één- richtingsvolleybal. DERDE PROVINCIALE A V.C. Berlare 1 Gilvoc Dendermonde 3 (15-5, 8-15, 9-15, 14-16) De reserveploeg van de be zoeksters heeft haar wedstrijd gewonnen met 3-0. De overtui gende setstanden waren 13-15, 2-15 en 1-15. Speeltijd 43 mi nuten. In de eerste set ging de strijd gelijk op tot 3-3, maar eens de thuisploeg bij 8-5 op voorsprong was gekomen was er geen houden meer aan. De tweede beurt was de score ge lijk opgaand tot 8-9 via tussen standen van 2-2, 4-6, en 7-7). Bij 8-12 waren er nog vijf rota tie nodig, vooraleer Gilvoc de setstanden in evenwicht bracht. Zoals ook in de derde set kon den de meisjes van trainer- coach Van den Driessche Gil voc bijhouden tot 4-5. Bij 4-7 wisselde Berlare M. Baert voor Thiebaut, Bij 9-14 nam Baert haar plaats opnieuw in. Te laat weliswaar om nog de deelzege te behalen. Vanaf de vierde set kwamen de supporters aandraven. Na een 2-2 konden de Ros Beiaardda mes uitlopen tot 2-9. Fel aange moedigd kwam Berlare terug (via 8-12) tot een 12-14 en bij 14-14 kon de wedstrijd nóg alle richtingen uit. Na anderhalf uur spel in een sfeervolle zaal gingen de be zoekers met de volle buit huis waarts. Een spannende wedstrijd tus sen Oudegem en Lebbeke werd in de vernieling gefloten door een zwakke scheidsrech ter. Zijn tussenkomsten waren zodanig dat zij meestal gelach opwekten bij de neutrale kij kers. Dat gebeurde vooral in de vierde set toen de stand 1-2 was in het voordeel van Lebbe ke en de bordjes 7-8 aanwe zen. Een reeks blunders gaf de wedstrijd een andere wending. Een netfout van Oudegem wuifde hij weg, terwijl hij een smash van Lebbeke binnen de lijnen buiten gaf. Een volgende opslag van Oudegem die dan weer buiten was, gaf hij binnen. Een tussenkomst van de bezoe kende coach, Etienne Van Uyt- fangh, bracht geen aarde aan de dijk en Oudegem mocht doorgaan en uitmaken. Wat we nadien nog te zien kregen was het noteren nauwe lijks waard. Het begon toch spannend. Ou degem liep uit tot 3-0 en de bezoekers beenden bij: 3-3. Dan stond Oudegem lange tijd op voorsprong en het werd 9- 12, maar met enkele goede opslagen van An van Steen kwam Lebbeke langszij: 13-13. Na enkele balwisselingen was het aan de bezoekers om ver der uit te lopen en te winnen. De tweede set was volledig in het voordeel van Oudegem, dat via knap werk van Gerdy De Kimpe en van een schitterende Dina Van Medegael in de re ceptie Gimlick vlot op winst bracht. De derde set was vooral gety peerd door de terugkomst van Lebbeke. Oudegem, dat vrij vlug op 3-0 stond, liep verder uit naar 8-4 en 10-6. Alleen de bezoekende kapitein Carol Se- gers geloofde nog in de terug keer en zij moedigde haar speelsters fel aan. Lebbeke kwam een eerste maal langszij op 11-11 en liep verder uit tot 12-13. Met Carol Segers aan het net werd het 12-15. Wat er in de vierde set gebeur de hebben we reeds beschre ven. In de vijfde set drong een ontmoedigd Lebbeke niet meer aan. Vermelden we nog dat Annick De Kimpe van Oudegem zich kwetste in de reservewedstrijd en dus niet meer kon aantreden voor de eerste ploeg. Daarbij is ook Carine De Kimpe nog steeds gekwetst, zodat Oude gem wel verzwakt tussen de lijnen stond. Dat had duidelijk invloed op het spel verloop. Een kompleet Gimlick was nooit in de problemen geweest tegen Lebbeke. Zonder An nick en Carine is Oudegem niet meer het kampioenenteam dat we aan het werk zagen. Ondanks de 1-3 cijfers was deze streekderby een spannen de wedstrijd. Berlare nam de beste start en liep uit tot 3-1 om nadien de kloof nog te verbre den tot 10-6. In deze periode sloeg Bea Van Cauteren zeer goed op, terwijl Leen Haute- keet zich bij de bezoeksters in de kijker speelde. Berlare won deze set met 15-6. In de tweede set kregen we een beter Gilvoc te zien, Veerle De Vriendt kwam nu duidelijk op het voorplan en teisterde met harde smashes de thuisrece- ptie. Gilvoc ging dus vlot naar 8-15. Alles zat er toen nog in. In de derde set andermaal een steengoede Bea Van Cauteren, die Berlare van een 2-5 achter stand terugbracht tot 4-5 met enkele knappe services. In de Berlaarse receptie verstond men mekaar niet al tc best en dat resulteerde in een 9-15 ver lies voor de thuisploeg. De vierde set was de meest spannende. De thuisploeg die gedurende de ganse set achter stond, kwam naar het einde toe sterk opzetten. Na een 5-10 kregen we 14-14 op het bord. Bij Dendermonde stond echter een goede Veerle De Vriendt tussen de lijnen en zij maakte het verschil. Dat bezorgde Dendermonde de eindzege. Het degelijk werk van trainer Patrick Van Driessche kunnen we niet genoeg' benadrukken. Hij heeft de «Puiten» sinds zijn komst al heelwat bijgebracht. De meesten punten die de thuisploeg liet liggen, kwamen door misverstanden en dat kan in de toekomst zeker opgelost worden. De bal bij een opslag zomaar laten voorbijgaan zon der enige beweging, wijst op een gebrek aan samenspel. Eens aan dit euvel verholpen, kan Berlare aan de remonte beginnen. De ploeg van trainer Van Driessche is immers tot heelwat meer in staat dan de klassering laat vermoeden, (a) Volleybal. VC Berlare verloor thuis tegen Gilvoc met 2-3 (jj) Jongens scholieren reeks B 22.2 10.00: V.K. Aalst - Ajax Aaigem 10.30: Filoes Oudegem - Kring Ninove Jongens junioren 22.2 14.30: Oltisj Bazel - Denderwindeke 23.3 10.00: Deinze - Juvenes Zele Meisjes scholieren reeks A 22.2 10.30: Rapid St.-Niklaas - Oostakker 13.30: Juvenes Zele - Delta Eksaarde 23.2 15.00: Zelzate - Spectrum Moerbeke Waas Meisjes kadetten 23.2: 10.30 Scorpio Aaigem - Burst Meisjes junioren reeks B 22,2 9.30: Juvenes Zele - Nivok Nieuwkerken 10,30: Sinda St. Niklaas - Gimlick Oudegem 19,00: Borsbeke - Snuffel Grembergen Volleybal. Gilvoc Sint-Gillis ging tegen Berlare winnen met 2-3 (jj) MEISJES-JUNIOREN GL. OUDEGEM - SNUFFEL GREMBERGEN 2-3 Volleybal. Madavoc-Pardaf Kruibeke 0-2. Het Hamse duo Van de Velde-Meert in aktie (vh) Eerste provinciale 22.2: 20.00 Juvenes Zele - Gent 23.3: 18.00 Appelterre - Sigivok St, Gillis-Waas Tweede provinciale A 22.2 19.00: Watervliet - Gimlick Oudegem 20.00: Real Testa Lokeren - Delta Eksaarde 23.3: 15.45: Zelzate - Cactus De Klinge 16.00: Hades Temse -„ Assenede 18.00: Moderna Lebbeke - Rumbac Waasmunster Tweede provinciale B 23.2 10.45: Denderhoutem - Kangoeroes Aalst Derde provinciale A 22.2 15.00: V.C. Temse - Meerbeke 15.00: V.C. Kemzeke - Arboflora Schellebelle 16.30: Spectrum Moerbeke-Waas - Snuffel Grembergen 20.00: AVO Meisele - V.C. Berlare 23.2 16.15: Gilvoc Dendermonde - Leeuwerik Lede 19.00: Vitesse Kruibeke - Nivok Nieuwkerken. Vierde provinciale A 22.2: 16.00: Sinda St.-Niklaas C - Hovoc Hofstade 16.00: V.C. Buggenhout - Sinda St,-Niklaas B 23,2: 10.45: Pardaf Kruibeke C - V.K. Aalst 11.00: Kabaz Bazel - Madavoc Hamme. De twee buurploegen speelden een meer dan behoorlijke wed strijd. Het ging er soms be paald spannend aan toe maar dat Snuffel uiteindelijk winnaar werd, daar zal wel niemand graten in vinden. Oudegem beschikte met o.a. De Bruyn en Van Keer over sterke individualiteiten maar een kollektief sterk Snuffel ver toonde duidelijk minder zwak ke plekken, In de eerste set, door de bezoekers gewonnen met 5-15, leek Oudegem kans loos. Toen Snuffel dan op nieuw 1-6 uitliep in de tweede set zag het er niet zo best uit voor de thuisploeg. Met een sterke service bracht De Bruyn Oudegem echter terug in de wedstrijd (7-7) en Oudegem maakte later ook een 9-13 ach terstand goed om de set verras send met 15-13 te winnen. De derde set, opnieuw met een bijzonder sterk debuterende T. Caudron in de basis, won Snuf fel vrij vlot met 10-15 maar in een bijzonder spannende vier de set, waarin de coaches met gepaste T.O. uitpakten, werd het via 12-12 na drie setbalien een 15-12 setwinst voor Oude gem. In de vijfde en beslissen de set werd de thuisploeg ech ter totaal overspeeld door een kollektief bijzonder sterk spe lend Snuffel, Het werd 0-14 vooraleer Oudegem iets kon terugdoen. De beslissende set eindigde op 5-15 in het voor deel van de bezoekers. Oudegem speelde met De Bruyn, Van Keer, De Co- ninck, Vinck, Van Cauwen- berghe, Lieve Vinck, Gorus, Ledegen, Voor Grembergen speelden A. Baert, K. Baert, T. Cau dron, P. Vlaeminck, A. Im- pens, K. Van Cauteren, K. Depouillon, A. Van Hecke. EVA Jeugdvolleybal. Snuffel Grembergen beschikt over een zeer goede junioresploeg (a) DAMESVOLLEYBAL

De Voorpost | 1986 | | pagina 34