Jeugdboeken week Dendermondse brandweerposten munten uit door efficiëntie Herstellingswerken aan Dendermondse wegen Kursussen voor werklozen in Dendermonde Wat brengt Davidsfonds Dendermonde Brug over de Dender wordt afgebroken Krijgt Dendermonde nieuwe brandweerkazerne? Ster-Aktie Dendermonde reikte superprijzen uit Dendermondenaars lezen meer boeken STADHUIS DENDERMONDE 14-22 maart 1986 De Voorpost - 21.2.1986 - 3 Dat zegt schepen Hermans van Brandweer die fier is op de manschappen van de centrumpost Dendermonde en op die van de by posten Baasrode en Oudegem. De Dendermond se brandweer doet het meer dan uitstekend en mag voor velen een voorbeeld worden genoemd. Aldus de schepen die zegt dat het korps altijd snel paraat is en het onty ook met de gepaste middelen weet te bestryden. Vorig jaar hebben de brand weerlieden niet moeten stil zit ten. Dat blijkt uit het jaarver slag van de drie posten. In totaal diende men in 438 geval len uit te rukken. Daarbij zijn nog niet de interventies gere kend voor de ambulancedienst die een apart hoofdstuk vormt en waarvoor momenteel nog geen cijfers voorliggen. In totaal moest men 39 brandin- terventies verzekeren, 7 keer werd uitgerukt voor struik- of grasbranden of voor huisvuil- branden, 16 keer werd een schoorsteenbrand geblust en in 7 gevallen moest men tussen beide komen voor branden aan voertuigen. In 13 gevallen moest men personen redden buiten een brand en voor over stromingen als gevolg van dijk en wolkbreuken moest men 46 keer uitrukken. Droogma- kingswerken als gevolg van een lek, 14 interventies en in 131 gevallen werd de brand weer opgeroepen om wespen- of bijennesten te verwijderen. Veertig keer diende men zich in te zetten om de rijweg weer vrij te maken en in 125 geval len werd dringende hulp ver leend. Men kreeg een enkele loze oproep en moest afreke nen met 8 valse of kwaadwilli ge oproepen. Van die 39 branden deden de meesten zich voor in februari, juli en december (telkens 5), dan volgden de maanden ja nuari, maart, april (met telkens 4), de maanden mei en oktober (met 3) en juni, september (met telkens 2). In de maanden au gustus en november was er maar een enkele brand. De meeste schoorsteenbranden de den zich voor in de maanden februari, april, september en oktober. Bij die 39 branden werden ook heel wat schade opgeschreven. In 32 gevallen bleef de schade beperkt tot beneden het mil joen, in 6 gevallen ging het om een schade tussen het miljoen en 5 miljoen en in een enkel geval werd de schade geraamd op een bedrag dat schommelt tussen de 5 en 25 miljoen frank. Tijdens branden diende men twee burgers te redden en tijdens de andere interventies heeft men 12 mensen uit hun benarde positie moeten halen. Centrumpost Dendermonde De Centrumpost van Dender monde kreeg van deze 39 bran den er liefst 33 te verwerken. Een heleboel dus. In de maand december moest men daarvoor 5 keer uitrukken, in april 4 maal en in de maanden maart, juli en oktober driemaal. In september en oktober moest men tweemaal de baan op voor een struik- of grasbrand en in de loop van de maand april waren er vijf schoorsteenbran den. In totaal waren er trou wens 10 schoorsteenbranden. Men moest 6 voertuigen blus sen, waarvan twee in de loop van de maand januari. In 26 gevallen bleef de schade be perkt-tot minder dan een mil joen, maar in 6 gevallen werd die geraamd op 1 tot 5 miljoen en in 1 geval op 5 tot 25 mil joen. Tijdens de branden moesten twee burgers worden gered en bij andere interventies moesten 11 burgers in veilig heid worden gebracht. Men moest ook afrekenen met twee dodelijke slachtoffers. Bfjpost Baasrode De bijpost Baasrode kreeg in 1985 48 oproepen te verwer ken. De meeste interventies ko men op de post uitroken van bijen- en wespennesten (10), maar men diende ook negen maal in te grijpen voor een dringende hulpverlening. Elke keer moest het korps van Baas rode uit rukken voor overstro mingen als gevolg van dijk- of wolkbreuken. Men diende drie branden te blussen en moest ook afrekenen met drie schoor steenbranden en evenveel droogmakingswerken ingevol ge een lek. In vijf gevallen diende men de rijweg vrij te maken en tweemaal moest men een persoon redden. De bran den situeren zich in de maan den januari, maart en juli en de schoorsteenbranden werden ingeschreven in de maanden februari, april en december. In augustus moest men een bran dend voertuig gaan blussen en in februari struik- of grasbrand bestrijden. In drie gevallen no teerde men een schade die be neden het miljoen bleef. Zoals gezegd diende men een burger te redden tijdens een interven tie anders dan een brand. Er liet ook een burger het leven. B(jpost Oudegem In Oudegem kreeg men niet alleen 47 oproepen om allerlei redenen te verwerken, men moest ook een keer afrekenen met een valse of kwaadwillige oproep. In totaal moest men drie branden blussen, telde men drie schoorsteenbranden, moest men 15 maal tussenko men als gevolg van dijk- of wolkbreuken, waren er 3 op roepen voor droogmakines- werxen na een lek, diende men tien maal uit te rukken voor wespen- of bijennesten en moest viermaal de rijweg wor den vrijgemaakt. Daarbij kwa men nog 9 andere interventies. De branden waren in de maan den februari, mei en juli en de schoorsteenbranden in maart (2) en april. Bij de drie bran den liep de schade nooit hoger op dan 3 miljoen frank. In de loop van de komende maanden zullen heel wat wegen in groot Dendermonde grondig hersteld worden. Op de begroting werden daarvoor de nodige kredieten uitge trokken. Vanaf 24 februari tot 13 juni de typmachine (kennis van het worden in het Sociaal Centrum klavier), kan terecht in deze (kelderverdieping) aan de Ou- kursus. de Vest 166 te Dendermonde, weer kursussen voor werklo- Het gaat om de vervolmaking zen georganizeerd. Elke kur- van de kennis: teksten en brie sus loopt over een halve dag ven typen, briefschikking, snel- per week. Wie aan de kursus heidsoefening, tabellen schik- deelneemt, krijgt vrijstelling ken, andere talen typen... Aan van stempelkontrole, wat wil de deelnemers wordt gevraagd zeggen dat wanneer het uur van om zelf een typmachine mee te de stempelkontrole samenvalt brengen (dinsdag van 9 u. tot met de kursus, men niet moet 11.30 u.) gaan stempelen. Men krijgt dan ter plaatse een attest van BREIEN EN HANDWERK aanwezigheid dat men op het Ais je in een plezierige sfeer de einde van de maand bij de brei_ Qf handwerkkunst wil stempelkaart moet voegen. aanleren of nieuwe technieken INHOUD KURSUSSEN *U kennen, dan kan je terecht HAARTOOI opdekuisusvandcdimdagna- In de kursus .haartooi, leer je in zij„ elge„ um. vereehdler.de technieken om ccn stuk zelf wat te doen aan het kapsel. Meerdere mode-trends worden (dinsdag van 13.30 u. tot 15.30 onder de loupe genomen. Een u-)- deel van de kursus is voorbe houden voor het geven Van tips KOKEN VOOR BEGINNERS omtrent huidverzorging (maan- We starten met de beginselen in dag van 9 u. tot 11.30 u.) het koken: wat is stoven, bra- ENGELS De kursus Engels wordt geor ganizeerd voor deelnemers met den,... sausen klaarmaken hoe kruiden gebruiken - Na dien bereiden we eenvoudige een basiskennis van deze taal. f? goedkope gerechten. Uw vroeger opgedane kenhis "et deelneme^ wordt wordt in len aSgename sfeer bcP"k^ wach,en om opgefrist en vervolmaakt «i schrijven (maandag van 13.30 u. tot (««usdag van 9 u. tot 11.30 15.30 u.) "««J. C'^Sahefhe. In de kursus «dactylo voor be- zij h kursus ec„ ginners. gaat het vooral om de »dr0Jmd<, kans Wc wcrken kennis van het klavier van de dr|(, groepe„: ypmachine. tekenen (stillevens en model. Vlol leren typen met hen vin- modetekev„en) e„ „Mderen gers. Aan de deelnemers wordt ha„dvaardi^id. boetseren, gevraagd om zelf een typma- bl0cmch^0t k„ulselen, chme mee e brengen (dinsdag ,„he, van 9 u. tot 11.30 u.) werken,.., DACTYLO gitaar spelen: wie over een gi- VOOR GEVORDERDEN taar beschikt, maar het gitaar- Wie al enigszins ervaren is op spelen niet helemaal onder de Voor de komende weken werkte de Davidsfondsafdeling van Dendermonde weer een mooie programma uit. Ver leent men enerz^ds z(jn medewerking aan een aantal initiatieven, dan realizeert men ook weer enkele schitteren de avonden. knie heeft, kan terecht in deze groep (gitaar meebrengen). Het programma wordt samen gesteld volgens de wensen van de deelnemers. Op de ïnschnj- vingsstrook vermelden bij wel ke groep je wilt aansluiten, (donderdag van 9 u. tot 11.30 u.) KOKEN VOOR GEVORDERDEN Als de eenvoudige keuken nog weinig geheimen voor je heeft, is de kursus «koken voor ge vorderden» hét antwoord Schrijf hiervoor in als je wat wilt bijleren over uitgebreide menu's, vreemde gerechten, brood en taart bakken, feestge rechten... Het aantal deelnemers wordt beperkt: dus niet wachten met inschrijven! (vrijdag van 9 u. tot 11.30 u.) FRANS De kursus «frans» wordt geor ganizeerd voor deelnemers met een basiskennis van de tweede landstaal. De vroeger opgeda ne kennis wordt in een aange name sfeer opgefrist en vervol maakt (vrijdag van 13.30 u. tot 15.30 u.). Wil je méér weten over een bepaalde kursus, dan kan je terecht op de kursusfoon 052- 22.04.00 (binnenpost 310). Welke wegen in aanmerking komen en welke herstellingen er zullen gebeuren, dat zette schepen Dierick van openbare werken op een rijtje. In de Breestraat (vanaf de Reseda laan tot aan de Karei Hofman straat) zullen de putten worden gevuld en komt er een wegdek in KWS beton. Aan de Hau- weg te Sint-Gillis zijn er verbe- teringswerken aan de funder ing voorzien en komt er een wegdek in KWS beton. Ook de wegaansluiting Th. Vermylen- straat - Mandekensstraat staat op het programma. Op de be staande kasseien komt er een laag KWS beton. De toegangs weg tot de sporthal van Baasro de krijgt een laag KWS beton en dat geldt ook voor de toe gangsweg naar de tennisvelden in Baasrode. Het Kerkplein van de Briel wordt uitgebreid en krijgt een wegdek in KWS beton. De Beurzestraat en de Zwarte Zusterstraat zal worden opgebroken en voorzien wor den van een nieuw wegdek in KWS beton. Dat geldt ook voor de Nachtegaalstraat. Op de Ou de Vest komt er vanaf de Sint- Jacobsstraat tot aan de Brussel sestraat een herstelling van de zwakke plekken met KWS be ton en wordt een eenlaagse zeer dunne overlaging aange bracht. Het Sas (de toegangs weg tot de klinieken en het OCMW) wordt hersteld en op het Industrieterrein zullen de putten en de open straatnaden worden opgevuld. De gebrek kige plekken worden hersteld met KWS beton. In de Ridder straat en de Greffelinck wor den de kasseien opgebroken en komt er een heraanlegging van het wegdek met de opge broken kasseien.Het Onze Lie ve Vrouwkerkplein zal hersteld worden en krijgt een eenlaagse bestrijding nadat de gebrekkige plekken met KWS beton wer den hersteld. Voor volgend jaar Daarmee houdt het niet op, want ook voor volgend jaar zijn er heel wat verbeterings- werken voorzien. Die zullen worden uitgevoerd nadat de goedkeuring van het dossier is bekomen en men verzekerd is van een betoelaging. In aanmerking komen dan de Killeweg die helemaal zal wor den opgebroken, waarna er de nodige grondwerken zullen worden uitgevoerd voor het aanbrengen van een stevige fundering en van kantstroken. Op een 20 centimeter dikke fundering in steenslag volgt dan een toplaag in KWS beton. Op het Keur wordt de omgeving van de kerk en een deel van de Posthoornstraat aangepakt. De gebrekkige plekken in het weg dek zullen hersteld worden met KWS beton en dan komt er een dunne overlaging overheen. De parking van de RVA aan de Geldroplaan zal ook een - beurt krijgen. Daar wordt eerst gezorgd voor de nodige isole ring, waarna er straatkolken kunnen geplaatst worden. Dan komen de weggoten en de trot toirbanden aan de beurt en ver volgens de herstellingswerken aan de funderingen om het werk af te ronden met het aan brengen van een wegdek in KWS beton. De Korte Haag straat wordt ook opgeknapt. KWS beton over de bestaande KWS beton en het aanleggen van betonnen kantstroken zo dat men een geheel krijgt. Aan het kruispunt met de Smisstraat wordt een profileringslaag aan gebracht evenals een toplaag in KWS beton. De Smisstraat zelf wordt ook verbeterd. Ook daar wordt een laag KWS beton aangebracht. In de wijk Win ningen staan een viertal straten op het lijstje: Lijsterlaan, Dwarslaan, Veldlaan en Ak kerlaan worden verbeterd. Ook de wegaansluiting van de Gaverstraat met de Dentstraat krijgt een beurt. Er komt een nieuwe bedekking in KWS be ton. Dat geldt ook voor de Bankveldstraat. Een deel van de Zandvoortstraat krijgt een laag KWS beton op de bestaan de kasseien. De toegangsweg tot AC Denderland zal hersteld worden en een deel van de Scheepswerfstraat wordt ook voorzien van een nieuw weg dek in KWS beton. De Book- molenstraat tussen de Rosstraat en de Boerderij straat krijgt een KWS betonlaag over de be staande verharding en dat is ook het geval voor de Bos straat. Een zijstraatje van de Bosstraat, buurtweg nr. 15 wordt hersteld en krijgt een nieuwe KWS betonlaag even als de verbindingen tussen Ri- meir en Tweebok in Schoon- aarde. Tweebok zelf krijgt eerst een profileringslaag en vervolgens een toplaag in KWS beton. Op Brokkelen wordt een KWS betonlaag aange bracht op de bestaande kas seien. Ook voor het Opstal plein werd voor deze oplossing geopteerd. Tenslotte is er nog de Opstalstraat vanaf woning nr. 41a richting Lambroeck- straat, waar na een herstelling van de zwakke plekken, een wegdek in KWS beton wordt aangebracht. U heeft het al kunnen merken, op de Noordlaan te Dendermonde zijn er momenteel werken bezig. De bedoe ling is dat men de scherpe bocht die aansluiting geeft op het kruispunt Mechelse poort zoveel mogelijk gaat rechttrek ken. Dat kan nu gebeuren, omdat men besloten heeft om de brug over de oude Dender toch af te breken. Dat zal zo spoedig mogelijk gebeuren, maar de stad Dendermonde heeft als eerste eis gesteld dat men de wegenis zou aanpassen aan de nieuwe situatie. De brug afbreken zal makkelijker meevallen dan men had verwacht. Het zou volstaan om de peilers waarop het gevaarte rust, door te snijden en dan onder het beweegbare gedeelte van de brug bij hoge tij een ponton te varen, dat de brug zou opheffen. Een volgende stap is dan dat men met het beweegbare bruggedeelte zal wegvaren. Al geruime tijd wordt er gesproken over de bouw van een nieuwe brandweerkazerne in Dendermonde. De vraag is alleen waar moet die komen en een tweede punt waarmee men rekening dient te houden: hoeveel gaat die kosten. Dendermonde. De Ster-Aktie reikte zijn prijzen uit (foto Piet Hermans) De eindejaarsakties zitten er al een tijdje op. Maar telkens wordt er gewacht tot de eerste maand van het nieuwe jaar voorbij is om de prijzen uit te reiken. Iedereen moet immers de kans krijgen om zijn tombolaloten grondig na te kunnen kijken. Zaterdag had tijdens een gezellig samenzijn en een lekker etentje de uitreiking plaats van de voornaamste prijzen die door de Ster-Aktie uit Dendermonde waren uitgeloofd. Dat gebeurde in aanwezigheid van burgemeester Cool, van vele deelnemers aan de aktie en natuurlijk waren ook de gelukkige winnaars present. De superprijs, dit jaar goed voor 200.000 fr., werd overhandigd aan de familie De Vos - Vermeir uit de Kleine Antwerpenstraat 5 c, te Lebbeke die het winnende lot ontvingen in de herenkledingzaak Het Pand, aan de Oude Vest 16-24 te Dendermonde. De hoofdprijs van 100.000 fr. ging naar mevrouw Lucy Willems uit de Bogaerdstraat 13 te Dendermonde die het lot ontving bij geschenkartikelen en doopsuiker Orpha in de Brusselsestraat 36 te Dendermonde. Tenslotte was er nog de grote prijs die toch nog altijd 50.000 fr. vertegenwoordigt en werd gewonnen door de familie Jozef Van Den Eynde uit de Kronveldstraat 21, te Dendermonde. Zij hadden het gelukslot gekregen na een aankoop in Patisserie Oosterlinck uit de Brusselsestraat 55, te Dendermonde. Dendermonde. Sekretaris David van de Ster-Aktie is al even gelukkig als de prijswinnaars (foto Piet Hermans) Dat blijkt uit de voorlopige statistieken van de stedelijke boeken uitgeleend tegenover openbare bibliotheek van Dendermonde. In 1985 werden 172:747 in 1984. Dat is een er immers 175.822 uitleningen genoteerd wat twee procent toename met twee procent. meer is den het jaar voordien. v°or b="k="' «at J een stijging van 6 procent, voor Lang niet alle filialen of uit- nieuwe uiteenpost liggen klaar, de fictionboeken een toename leenposten hebben een stijgen- met en de jeugdwerken de trend. Er zijn er ook die In Baasrode was er de laatste bleven op hetzelfde peil. flinke klappen hebben gekre- jaren een dalende trend. Die In de hoofdbiblioteek werden gen, maar die worden dan bedroeg soms -5%. Men heeft in toaal 124.256 boeken uitge- weer opgevangen door de die trend nu kunnen afremmen leend in 1984. In 1985 waren anderen. en teruggebracht tot -1%. In dat er 130.332 of vijf procent Schoonaarde zorgde de uit- meer.Vooral de non-fiction Het meest spektakulair is de leenpost voor een stijging van kenden een geweldige toename stijging in het filiaal Sint-Gillis 13 procent en daarmee klimt met 9 procent en voor de fiction te noemen waar 31 procent men weer op naar het peil van bedroeg de stijging 6%. In het meer uitleningen waren dan in 1933. filiaal Sint-Gillis waren er 1984. In de jeugdafdeling van Voor de hoofdbiblioteken stij- 16.839 uitleningen of liefst 31% dat filiaal kende men zelfs een gen de cijfers van 124.256 naar meer dan het jaar voordien, toename van 66 procent. Vol- 130.332 uitleningen. Dat bete- De uitleningen van jeugdwerk- gens bibliotekaris Lieven Sene- kent dus een toename van 5%en stegen met 66% tot 8.018 en part houdt die stijging verband Die stijging komt volledig voor de non-fiction groeiden aan met het wennen van de bevol- rekening van de volwassenaf- met 7% tot 2.697 uitleningen, king aan de nieuwe uurrege- deling, waar de dalende trend De fiction werken namen, toe ling en met de klasbezoeken Voor de romans van -5% sinds met 12 procent tot 6.124 uitle- die er worden georganizeerd. 1933 nu voor het eerst wordt ningen. In de uitleenposten vah omgebogen tot een stijging van Baasrode was er een toename Nog meer opvallend wordt de 6%6 6 16 Van uitleningen van non-fiction sterke daling met 37% ge- De unieke stijging van de met 23% zodat het aantal nu noemdvan.deuitleningenwide uitleningen van informatieve 1.095 bedraagt. De reeks fic- vroegere Smt-Vincentiusbiblio- werken zet zjch steeds sterker tion liep terug met 10 procent Vermoedelijke redenen door In 1985 zeJfs met 9% tot 5.687 uitleningen en de ajn het weggaan van mejuf- tegen 5% de voorgaande jaren, jeugdwerken groeiden aan met frouw Van Houtven en de wij- D(_ spektakulai„ sdjgi„g van 7 procent lot 4.812 uitleningen. de jeugduitleningen, sinds theek door destaT Vaarbij ingebruikname van de nieuwe ^e',aa"^'nle irv-rirt Hat jeugdafdeling m 1983, is nu zo Kenae een aaiing mei Een tijd geleden werd al de idee geopperd om een garage aan de Oude Vest aan te kopen en die om te bouwen tot brand weerkazerne. Die garage lijkt volgens de specialisten ter zake te voldoen aan de hoge eisen die een brandweerkazerne stelt. Maar er is een alternatief. De stad beschikt over heel wat ge bouwen langsheen de Noord laan en de Kazernestraat. Een deel van die kazerne zou men willen gebruiken om er een nieuwe stelplaats voor de brandweer te bouwen. Mo menteel heeft een studiebureau de opdracht gekregen het dos sier te onderzoeken. Dan zul len de twee mogelijkheden tegenover elkaar worden afge wogen. Bijkomend verschijnsel waar mee men rekening moet hou den is dat de hogere overheid in een betoelaging voorziet op voorwaarde dat de gebouwen van de brandweerkazerne en voor het personeel gescheiden zijn van de andere diensten die in het kazernekompleks een plaats zouden krijgen. De stad zou de bouw ervan willen fi nancieren met het geld dat men gaat ontvangen van de verkoop van gronden op het industrie terrein. ziging van de uurregeling bij de~ jeugd'üitkdneen" Ti'nds de De uitleenpost op de Van Win de overname van deze biblio- ae jeugauitieningen, sinas ae (Sint-Vicentiusbiblio- theek door de stad. Daarbij jngebtuikname van de nieuwe oteuaan (Sint vicenliusDiouo dient toch opgemerkt dat deze JJg J"37#. Alle kat.gorieen „'on-Cc zich rond de 40.000 uitlenin 0?". ««ion en jeugdwerken gen, meer dan het achtvoudige 8'n8en er °P achteruit. Blijft van de cijfers uit 1979. Bij deze dan no8 de uitleenpost van gegevens moet men rekening Schoonaarde waar men een ei- Goed nieuws is dat de uitleen- houden met het feit dat de stad genaardige kronkel vaststelde: cijfers sedert de maand septem- Dendermonde in de loop van het aantal uitleningen van n - Kotnvn rlnnlda mot .104"! m bibliotheek ook overname een dalende trend kende. ber van vorig jaar i vier jaar evenveel bibliotheken daalde met 49% maar opgaande curve vertonen. En heeft overgenomen. Men heeft de dJfers van de fict,on verha" dat zal dan wel verband hou- dan ook af te rekenen met een ,en groeiden aan met 52 pro den met het aansteUen van een prangend personeelstekort, De jeugdwerken liepen vaste verantwoordelijke, me- maar daaraan zal geleidelijk terug met 3 procent. Toch is er vrouw Bernadette de Meule- aan een mouw worden gepast, een algemene stijging met 13 naere. procent en werden er daar in Werkingsresultaten totaal 4.428 boeken uitgeleend In Baasrode zit de uitleenpost ln totaal werden er dus 175.822 tegenover 3.925 in 1984. nog steeds verspreid over twee adressen. Maar daar zal veran- ncf?óörk™c™,vtpleaen„ Info over de dienstplichtwetten Zo komt bievoorbeeld op dins dag 25 februari om 20 uur in het stadhuis Anton Van Wil- derodc spreken over «Hoe poëzie lezen». De avond zal muzikaal worden opgeluisterd door Anne Pas, viool en Louis Pas, piano. Zij brengen werk van Mozart en Vieuxtemps. Op dinsdag 4 maart komt professor Herman - Emiel Mertens van de K.U. Leuven spreken over het «Adagio» van Felix Tim- Ook deze avond heeft plaats op het stadhuis om 20 uur. Om een dieper inzicht te krij gen in de filosofie heeft men een beroep gedaan op profes sor Max Wildiere die op dins dag 11 maart spreekt over «van Prometeus tot Faust». Op woensdag 26 maart om 20 uur komt professor dr. Frank Wil- laert naar Dendermonde. Deze literatuur historicus van de Uf- sia zal het meer bepaald heb ben over «de brieven van Ha- dewyeh» en zijn lezing is een inleiding tot het werk van Ha- dewyeh. Het Davidsfonds verleent ook zijn medewerking aan de jeugdboekenweek die van 14 tot 23 maart in Dendermonde zal worden gehouden. Ook aan de uitreiking van de vierde Prudens Van Duyse Prijs van Marnixring Ros Beiaard Den dermonde op zaterdag 26 april in het stadhuis van Dender monde verleent de plaatselijke DF afdeling zijn medewerking. Bij gelegenheid van die prijsui treiking zal trouwens het twee de deel verschijnen van de rol die Prudens Van Duyse heeft gespeeld in de geschiedschrij ving en de literatuur in dienst van de Vlaamse ontvoogding. En dan blijft er nog op dinsdag 18 maart om 20 uur in het stadhuis een avondje met als tema «Groen Dendermonde» en dit keer gaat men de Dender en zijn klassering onder de loepe nemen. Die avond zal trouwens op een kunstzinnige manier worden afgerond met een diareeks «van nabij beke ken» die wordt gebracht door Alfons Huysmans. De militiemaand januari is Of misschien kom je wel in voorbij. Studeer je nog, dan aanmerking voor vrijstelling op heb je reeds je aanvraag tot lichamelijke of morele gron- uitstel ingediend. Je wordt dan den, of ben je kandidaat voor pas in 1988 opgeroepen. ontheffing. Misschien denk je dat hiermee alle problemen van de baan zijn. Niets is echter minder waar! Indien je dit jaar afstudeerd, is het nuttig te weten dat je je uitstel tot 25 juni 1986 kan in trekken en vervroegde dienst neming kan vragen, zodat je nog dit jaar, begin 1987 wordt opgeroepen. Over dit alles organiseert SO- LAC een informatienamiddag die doorgaat op woensdag 26 februari 1986 vanaf 14 u. in het ABW-gebouw, Dijkstraat 59, 9330 Dendermonde. Indien je hierop niet aanwezig kan zijn, dan kan je ons steeds telefonisch bereiken op het vol gende nummer: 052/22.13.30

De Voorpost | 1986 | | pagina 3