PLUMULA BIEDT HOOFD AAN ZWARE KONKURRENTIE 40 - 21.2.1986 - De Voorpost BADMINTON Nationaal badmintontornooi in CC Ter Dilftte Bornem... Bijna B-statuut voor Alain Verdickt van Poona '81 St.-Amandsü! Ondanks een enorme konkurrentie van het internationale tornooi te Mortsel dat vooral de klubs uit het Antwerpse uit Bornem weg hield en het feit dat de St.- Amandse klub Poona '81 op skiverlof was en ook maar een zeer beperkte delegatie naar de Ter Dilfthall stuurde, is Plumula Bornem er toch in geslaagd nog een behoorlijk kwalitatief getinte serie tabellen aan te bieden. Zaterdag en zondag hebben 71 verschillende deelnemers, verspreid over - op één na - alle disciplines in de klassen Cl en C2, zichzelf opgevoerd tot 128 eenheden wat het aantal wedstrijden voor dit tornooi op 97 bracht. 70 schiftings weds try den op zaterdag en 27 op de slotdag met daarin dan weer het kruim van het deelnemerslot, een uitzondering niet te na gesproken. Eén van de grote favorieten was de Poona '81-speler Alain Verdickt. De talentrijke speler die woonachtig is te Baasrode liet het in het enkelspel van de Cl-klasse afweten. Kommen- taar: «Te weinig gemotiveerd door het feit dat het deelne merslot fel bekrompen was door de konkurrentie van Mortsel». Hij zou echter in het dubbelspel met Mulio Karsilio toch nog een finalereeks win nen en zodoende voor de enige zege zorgen voor kwasi eigen pubhek. Dat was vorig jaar al het geval in het enkelspel C2 en in het dubbelspel-heren C2 met ploegmaat Luc Meys... deze keer door de geciteerde om standigheden niet van de partij... Kreeg het tomooi een eerder matige belangstelling, er was toch genoeg kwaliteit aanwezig om er een boeiend spektakel van te maken. Die kwaliteit mocht ook op de organisatie gekleefd worden. Hoofd- scheidsrechter André Smet uit Temse en scheidsrechter De Grauwe waren immers één en al lof over de vlotte organisatie. Ook al waren er enkele schoonheidsfoutjes waaraan Plumula zelf geen oorzaak had. De bevoegde instanties die de planning maken over het gebruik van de polyvalente zaal hadden immers toch nog toegelaten dat er terzelfdertijd volleybalwedstrijd gespeeld werden, zowel op zaterdag als op zondag. De inspanningen van Plumula ten spijt die zelfs de St.-Amandse sporthal ge huurd hadden voor de volley ballers. Disciplines Kreeg elke discipline haar jan tal deelnemers, dan moest men afzien van een gemengd-dub- beltomooi in de klasse Cl om dat hierin de deelname wel te beperkt leek. De weinige in schrijvers kregen echter hun geld terug voor die discipline, schreven echter wel voor de andere disciplines in. Nog een uitschieter was het dames-dub bel Cl dat in Amerikaanse Twee van de betere Plumulaspelers waren de gebroe ders Luc en Danny Doms. Ze misten op een haartje de finale heren-dubbel C2 (Pirre) De Plumulamedewerkers scheidsrechters (Pirre) poule werd gespeeld, alle duo's tegenover mekaar met een eindstand. Schreven in: heren-enkel Cl (10), heren enkel C2 (31 plus twee W.O.'s), dames-enkel Cl (7), dames-enkel C2 (13), da- mes-dubbel Cl (6), dames- dubbel C2 (16), heren-dubbel Cl (10), heren-dubbel C2 (26) en gemengd-dubbel C2 (26). De uitslagen Klasse Cl Heren - Enkel De gewezen B-speler Mulio Karsilio is de verwachte win naar geworden in deze discipli ne. Nochtans had hij het niet onder de markt met Luc Vol ders. Verrassend was de uit schakeling in de eerste wed strijd (kwartfinales) van Alain Verdickt tegen Olvespeler Jan Foblets die samen met Rudy Colyn, Dirk Moeyersons en Ronald Verheyden een ronde eerste aan dit tornooi moesten beginnen. Foblets stuitte op zijn beurt op Karsilio. 1/4 finales Mulio Karsilio (Buggenhout BC) - Torfs Dirk (Nijlense) 15- 13, 15-3 Foblets Jan (Olve) - Verdickt Alain (Poona '81) 15-9, 5-15, 15-5 Volders Luc (Olve) - Verhey den Ronald (Buggenhout BC) 15-6, 17-14. De Kinder Jan (Buggenhout) - Franssens Guy (De Klamp) 15- 5, 8-15, 15-10. 1/2 finales Karsilio - Foblets 15-11, 15-9 Volders - De Kinder 15-6, 15- 13 Finale Karsilio - Volders 12-15,15-11, 17-13 zorgden weer voor een prachtige prijzentafel. In hun midden de twee officiële 4, 15-7 De Maeyer Leo - Van Aker Eric 15-3, 15-0 De Ridder Pierre - Claessens Frank 17-15, 6-15, 18-16 Torfs Dirk - Doms Luc 12-15,15-3, 15-12 1/2 finale De Vriendt Geert - De Maeyer Leo 15-12, 10-15,15-13 Torfs Dirk - De Ridder Pierre 17- 15, 15-12 Finale Torfs Dirk - De Vriendt Geert 15- 11, 15-7 Heren - enkel (Tabel B) In de andere tabel van deze discipli ne konden Danny Doms en Nico Walschap de tweede ronde halen. nald Verheyden (Buggenh.)/ Hilde Borghgraef (Scaldis)/ Dirk Moeyersons (Buggenh.) Hilde De Bruyne (Scaldis) - 15-8, 15-10. Martine Hautekeete (Gentse)/ Jan De Kinder (Buggenh.)/ Linda Peersman (Olbad) - Hil- Rob Mees (Wolvert.) - Guy de Borghgraef (Scaldis)/Hilde Franssens (De Klamp)/André De Bruyne (Scaldis) 9-15, 12- De Keninck (De Klamp) 15-8, 15. 15-5. Stand: 1. Houtekeete Martine Finale (Gentse)/Peersman Linda M. Marsilio/A. Verdickt - J. (Olbad) De Kinder/R. Mees 15-3,15-4. 2. Hermans Liesbeth (Drive)/ De Keersmaecker Bernadette Dames - enkel (Drive) Een max. aan klubs vertegen- 3. Borghgraef Hilde (Scaldis)/ woordtgd bij de dames enkel De Bruyne Hilde (Scaldis). Cl waar weinig tegen de Drive speelsters Liesbeth Hermans De uitslagen Klasse C2 uit St.-Gillis-Dendermonde te Heren - enkel (Tabel A) beginnen was. Bernadette De De man die ook ambities koes- Jan Stevens" ncK;"h Yvan Van Mui- Keersmaecker die pas in de tert om hogerhop te geraken, der konden zich doorzetten. St.- halve finales diende aan te zet- Dirk Torfs (schreef ook in bij Amandscnaar Jan Hallez kon wel 'ten door het onpaar aantal de klasse Cl) is de laureaat "aa[ 4® kwartfinales (2C ronde) deelnemers kon weinig inbren- geworden in deze discipline, aankzrj een W.O. Het was de 48- gen tegen het meesterschap van Hadden we erop gerekend dat „bel hal™ eïhel Hermans. Leo De Maeyer en Danny achteraf tegen Dirk Torfs opne- 1/4 finales Smet voor eigen Plumulapu- men, de winnaar van de A-tabcl. Martine Houtekeete (Bentse) - bliek de finale zouden berei- Anne-Marie Verheyden (Bug- ken, dan was dat maar heime- finales genh.) 5-11, 11-9, 11-7 lijke hoop. De Maeyer drong P^ny (p'"fnula) - Van d" Liesbeth Hermans (Drive) - wel door tot de halve finale 15.g era Kenny (De Klamp) 15'5' Hilde De Bruyne (Scaldis) 11- maar stuitte daar op De Vriendt Uyttersprot Luc (Buggenh.) - Her- die in de kwartfinales Smet al te **- -- gemakkelijk elemineerde. Luc Doms speelde een prachtig tor- Walschap Nico (Plumula) - Renap nooi. In dit enkelspel dwong Mario (Scaldis) 15-1,15-2 hij de latere winnaar Torfs Verheyden Enuel (Buggenh.) - Haagdorens Walter (Brasschaatse) naar drie sets omdat Luc de ]7.jg 15.3 eerste voor zijn rekening geno-l Clecmput Luc (Drive) - Van Goe- Het gaat de crack van Poona '81 bijzonder goed voor de wind. Niet zolang geleden kon hij in de Cl-klasse debute ren met een tornooizege en dat na een inaktiviteit van een paar weken. Mits nog een tornooi te winnen na zijn dubbelzege met Mulio Karsilio te Bornem, krijgt de te Baasrode wonende zoon van Frans Verdickt (ook een gereputeerd badmintonner) het B-statuut. En dat moet hem toch wel voor de keuze stellen tussen de badmintonsport en tennis. Alain is immers de 'Numero Uno' van Savanti St.- Amands en heeft ook daar al een zeer mooi C.14.4 klassement. Meteen vallen we ook met de deur in huis om hem te polsen over de komende interklubkampioenschap- pen. Hij is mede door zijn studies niet in staat interclub te - spelen met de ploeg van Luc Ceurvelt en Co. Bovendien zou zijn deelname de klub verplichten met de A-ploeg in vijfde afdeling te spelen, meteen ook de hoogstgekwoteer- de ploeg uit Klein-Brabant, en dat zou misschien de euforie van het winnen der jongste twee interklubkampioenschap- pen kunnen afbotten... tegen sterkere ploegen. Alain zal echter wel dubbelspel spelen maar dan enkel voor de thuiswedstrijden. De studies gaan uiteraard voor en er ligt immers nog een mooie tussenkomst voor hem te wachten én in de tennissport én in de badmintonsport. Liet hij niet verstaan dat het B-statuut hem meer naar het badminton zou trekken? (Pirre) 6, 11-7 Linda Peersman (Olbad) - Hil de Borghgraef (Scaldis) 11-7, 11-1 Bernadette De Keersmaecker (Drive) - lootte vrij! 1/2 finales Gcrda Van Keer - Miet Van de verrassing. De Doms broeders Velde 11-8, 6-11, 1-6 hadden vlot de tweede set ge- wonnen maar tot een Bornem- MiVë'(Dri»iuvITjdlVrt" s"™" Eerdeken! - Mi. V™ Eersel I^a.e>'cr/Va" Mare (Dnve) 15-10, 6-15,15- j j_2> U-2 Dijck kwam het spijtig genoeg Erika Tollenaere - Gerda Van "iet. Keer 11-2, 11-5 Hermans - M. Hautekeete men had. Hierbij dient dan nog them Dirk (Plumula) 15-9,15-10 (Poona '81) 11-8, 11-4 B. De Keersmaecker - L. Peersman 11-1, 12-10 Finale L. Hermans - B. De Keers maecker 11-2, 11-7 vermeld dat Luc net voordien Jan Hallez (Poona '81) - Willemsen in het heren-dubbel met broer! 1 Patrick (Antwerp) W.O. Danny ook al een wedstrijd1 Stevens Jan (Plumula) - Pauwels -- meer dan één uur fdrie ,Pascal (Scaldis) met gespeeld meer aan een uur (one BroothaefS Robjn (De Finale Erika Tollenaere - kens 11-4, 11-3 Gemengd dubbel In de l/8"c finales v Hoey/Van Goethem (Plumula) wegens W.O. van Renap/Pau- wels (Scaldis) maar verloren daarna tegen de latere win naars in de kwartfinales. Het Voor Miel Verheyden werd het St.-Amandse duo Van Inge- de tweede finale van dit tor- lghem/Hallez geraakten niet voor het Buggenhoutse duo Verheyden/Jacobs om dan te gen Doms/Doms te kunnen spelen. Jammer! ii. De veteraan had het niet ...i j p, Diwuiacis «vuom luampi - moeilijk zover te geraken. De andre D.m« .tahhri Hector Go™, Johnny Van respcktievelijk klubkampioen Dames-dubbel Hoey en Poona '81-speler 1/4 finales Itnnivl nr 1 opraakten ni»t 1/4 nr"4es Door het miniem aantal in- Thierry Van Ingelghem over- Uyttersprot Luc - Doms Danny 15- nón Vn De Maeycr Leo/Van Dijck Frans schrijvingen de Amerikaanse leefden de eerste ronde niet. 5-15"4 verder dan één overwinning. (Piumuia) De Ridder Picrrc/Uyt- Verheyden Emiel - Walschap Nico ^anny Smet kwam met gele- tersprot Luc (Buggenh.) 15-11, 18- 1/8 finales 15-7,15-2 genheidsploegmaat Carine ,r Danny Smet (Plumula) - Th. Van Cleemput Luc - Hallez Jan 15-9,15- Parmentier tot in de halve fina- Ingclghem (Poona '81) 15-1, 15-2 1° les en stuiten dan op de latere Hugo V.d. Zegel (Olbad)- Geert rechtreeks ge- winnaars Verheyden-Calu- poule. Het gelegenheidsduo Hautekeete - Peersman van respektievelijk Gentse en Ol bad hebben het favorietekop pel van Drive en tevens de twee enkel-finalisten in drie sets De finalisten van het heren-dubbel C2 met de plaatselijke spelers Leo De Maeyer en Frans De Bruyn (Pirre) De finalisten van het heren-dubbel Cl waaronder Poona-speler Alain Verdickt die won met de gewezen B-speler Mulio Karsilio (Pirre) plaatst voor 1/2 finales 1/211 waerts. Smetje was met zijn nieuwe partner zelfs langs het Genoteerd op het Nationaal Badmintontornooi te Bornem Public-relationsverantwoordelijke Patrick Croes van Plumula kreeg van zijn oversten twee dagen vrijaf om zich nuttig te maken op het tornooi van zijn klub. Jammer genoeg was dat maar een zeer beperkte tijdsspanne, want Patrick (soldaat) moest zich zondagavond al te 24 u. aanmelden in de kazerne tegen de Oostduitse grens. Plumula heeft sedert zondagnamiddag een nieuwe pen ningmeester. Het is Dirk De Smet die naamgenoot Danny opvolgt en zich reeds aan de kassa mocht zetten op dit tornooi. Voorzitter Dirk Van Muylder mag voor ons best een proef afleggen als radio/T.V. omroeper. Hij bleek immers over een prachtige stem te beschikken. Duidelijk al? geen ander kondigde hij terreinen, wedstrijden, uitslagen en andere informatie met veel zorg aan. Opvallend toch wel! Naast voorzitter Van Muylder en ondervoorzitter Frans De Leeuw vonden we vorig weekend ook een ijverige Nancy Van Assche achter de wedstrijdtafel. Zij zorgde ervoor dat 'Ons Klein-Brabant' aan de nodige uitslag kwam. Bedankt Nancy! Tornooiverantwoordelijke Alain Van Steen en ere voorzitter Walschap moesten niet onder de indruk zijn van de mindere belangstelling. De deelnemers waren vol lof over de organisatie én prijzentafel. Men had vorig jaar een trofeeënkast van 24.000 fr. voorzien, dit jaar werd maar 5.000 fr. gesnoeid in het budget omdat er maar 50% der inschrijvingen waren tegenover 1985. De verlichting en staat van de vloer van de polyvalente zaal laten veel te wensen over. Nadat turners er zich in de loop der verlopen maanden al over bekloegen hadden ook de badmintonners niet veel woorden van lof voor de akkomodatie. Hoofdscheidsrechter André Smet uit Temse onderteken de alle formulieren voor de bondsinstanties met de kwote- ring 'vlot'. Dat was zowel voor het opstellen van wedstrij den, terreinen, uitslagen enz. Moeten er nog meer woor den over geschreven worden? De winnaars van het heren-dubbel Cl waren aan hun tweede samenspel toe. De laureaten hadden op 6 december een uniek Sinterklaasgeschenk gekregen: de provinciale titel in Oost-Vlaanderen tijdens hun eerste wedstrijd sa men. De beloning: één tegel (onderlegger) t.w.v. 60 fr.! (Pirre) Panis/Claessens Frank (Scaldis) - Clccmput/Dclplanquc Yvan (Dri ve) 15-7, 15-12 Doms Luc/Doms Danny (Plumula) - Verheyden Emiel/Jacobs (Bug genh.) 11-15, 15-9, 15-7 Verheyden Emiel - Uyttersprot Luc lokale duo Frans Van Dijck- Hermans/Dc Vriendt Geert (Drive) 1<71* le,n **«-• - Van Goethem Dirk/Van Hoey Johnny (Plumula) 15-3, 15-2 17-15, 15-10 Miet Van de Velde gekomen in Clecmput Luc - Broothaers Robin de kwartfinales. 12-15,17-14, 15-11 Finale Verheyden Emiel - Cleemput Luc 1/4 finales W.O. Grote finale C2 enkel - heren Torfs Dirk - Verheyden Emiel 15- 12, 17-14 Leo De Maeyer/Nadine Macs (Plu mula) - Eerdekens/Eerdekens (Antw./Aartsel.) 15-5, 15-7 De Ridder Pierre/Lut Thilley (Bug- nQm„t r„boi genh.) - Luc Doms/Gilberte Na- Dames Enkel ckaerts (Plum) 15.9> 15.10 Erika Tollenaere heeft op Emiel Verheyden/Mia Caluwaerts schitterende wijze deze discipli- (Buggenh.) - Paul Panis Mariannc pe gewonnen. Het meisje van Geerts (Scaldis) 15-2,15-6 Scaldis ging immers langs Danny Smet/Carine Parmentier thuisspeelsters An Van de Vel- "'l"m - c— 1/2 finale Leo De Meyer/Frans Van Dijck - Panis/Claessens Franck 15-8, 17-14 Herman/De Vriendt - Doms/Doms 15-11, 3-15, 15-9 Finale Hermans/De Vriendt - De Maeyer/ Van Dijck 11-15, 17-16, 15-3. (Plum./Brasschaatse) - Frans Van Dijck/Miet Van de Velde (Plumu la) 15-7, 15-10. de en Nadine Maes om dan in de halve finale Gerda Van Keer de genadeslag te geven nadat deze Miet Van de Velde j/2 finales van Plumula elemineerde. Dat De Ridder/Thilley - De Maeyer/ Plumula dames op een sterke Maes 15-9,15-6 tegenstand stuitten bewijst de Verheyden/Caluwaerts - Smet/Par- finaleplaats van Sarina Eerde- rentier 15-3, 17-14 kens van Aartselaar die eerste F,nal, thuisspeelster Martine Slevens Vnteyden/Caluwaeits - De Rid- uitschakelde en dan de killer der/Thiüey 15-11, 9-15, 15-5 van Gilbert Nackaerts, Mia Van Eersel vloerde. 1/8 finales Heren - dubbel 3 Mia Caluwaerts (Buggenhout) - sPektakuIaire finaje tussen Carine Parmcntier/Sarina Eerde- Annemic Van der Heide (Drive) "?emse 0 kcns (Brasschaatse) - Nadine Macs/ 11-2, 11-0 Maeyer/Frans Van Dijck en de Gilbert Nackaerts (Plumula) 6-15, Sarina Eerdekens (Aartselaar) - kersverse Provinciale kam- 15_.6-15-4 Martine Stevens (Plumula) 11-4, pioenen (O.-VI.) Hermans/De pika Tollenaere/Marinne Geerts Vriendt waar laatsgenoemde LScaldi*i." Martine_ Stcvens/Nadine de plaats innam van de aanvan kelijk ingeschreven Cleemput, Na winst in de eerste set moes ten Leo en Frans een 0-9 ach terstand ophalen in de tweede set. Dat deden ze ook en er Dames - dubbel Drie Plumuladubbels traden in deze discipline aan, doch wat het lokaal trio betreft was er weinig op te rapen. De zusjes Van de Velde gaven een al even sterke repliek als het beste dameskoppel Maes/Nackaerts maar Stevens/Doms waren te zwak voor het duo Tollenaere/ Geerts waarvan eerst genoem de al de enkeltitel op zak had. 1/4 finales Sonia Roman/Lut Thilley (Buggen hout) - Annemic Van der Heide/ Lieve Meremans (Drive) 15-8, 15- 11-0 Nadine Macs (Plumula) - Lieve Meremans (Drive) 11-4, 11-3 Erika Tollenaere (Scaldis) - An Van de Velde (PIMknula) 11-1, 11-0 Miet Van de Velde (Plumula) - Carina Parmentier (Brasschaatse) uitsl. n.m. Rechtstreeks naar 1/4 finales: Ger da Van Keer (De Klamp) door onpaar aantal deelnemers. 1/4 finales Mia Van Eersel (Olbad) - Gilberte Nackaerts (Plumula) 11-2, 12-11 Sarine Eerdekens - Mia Caluwaerts 11-5, 11-3 Erika Tollenaere - Nadine Maes uitsl n.m. Doms (Plumula) 15-1, 15-6 Mia Van Eersel (OIbad)/Gerda Van Keer (De Klamp) - Ann en Miet Van de Velde (Plumula) 18- 14, 15-11 1/2 finales kwamen zelfs 'v>>rl»mn»»n' Pa™®ntic/Eerdekens - Roman/ Kwamen zeits verleningen Thilley 15-2,10-15,15-2 aan te pas met jammer genoeg v.n fecr/Van Eersel - Tollenaere/ 18-16 verliescijfers. Daarna --- -- stuikten de Bornemnaars in mekaar. De winnaars elemi- neerden in de halve finales het Bornemse broederpaar Danny en Luc Doms in drie sets en dat was op dat moment een kleine Geerts 15-8, 17-15 Finale Parmentier/Ecrdekens - Van Keer/ Van Eersel 15-9, 8-15,15-3 (Pirre) Streekgenoten komen er nog goed uit met twee finales! Heren - dubbel Alain Verdickt heeft zich in het dubbelspel goed kunnen her pakken en dat aan de zijde van Mulio Karsilio. De eerste maal dat ze samen speelden maar de individuele kwaliteiten van ie der volstond om het Olve-duo Foblets Jan - Rudy Colyn in de kwartfinales te elemineren. 1/2 finales Mulio Karsilio (Buggenh.)/ Alain Verdickt (Poona) - Ro- kunnen kloppen en meteen ook de basis gelegd voor de eindzege. Hilde Borghgraef (Scaldis)/ Hilde De Bruyne (Scaldis) - Liesbeth Herman (Drive)/Ber- nadette De Keersmaecker (Drive) 2-14, 13-16 Martine Hautekeete (Gentse)/ Linda Peersman (Olbad) - Liesbeth Herman (Drive)/Ber- nadette De Keersmaecker (Drive) 15-12, 7-15, 15-13. Colman (Scaldis) 15-5, 15-5 Hector Goossens (Plumula) - Eric Van Aken (Buggenhout) W.O. Johnny Van Hoey (Plumula) - Pier re De Ridder (Buggenh.) 0-15, 1- Frank Claessens (Scaldis) - Filip De Stercke (Danlie) 15-8, 15-12 Luc Doms (Plumula) - Yvan Del- planque (Drive) 15-4, 15-7 André De Keninck (De Klamp) - Dirk Torfs (Nijlens) 16-3, 16-8 1/4 finales De Vriendt Geert -Smet Danny 15-

De Voorpost | 1986 | | pagina 40