Jeugdboeken week STADHUIS DENDERMONDE 14-22 maart 1986 BEECKMAN 053/70.02.93 JO-SPORT 052/21.17.59 /MOTO'S f HOFMAN N 053/70.33.95 NIEUWLANDT 053/70.28.61 PUBLICITEIT 052/21.40.60 De Voorpost - 21.2.1986 - 45 Kruibeke Krokuskoncert Traditiegetrouw organiseert de Davidsfondsafdeling Kruibeke op zaterdag 22 februari e.k. haar 4de krokuskoncert in de Sint- Annahoeve, Annekensstraat 13, Kruibeke. Vanaf 20 uur treden 4 jonge Oostvlaamse musici op die afwisselend salonmuziek met piano, klarinet, cello en viool te luisteren brengen. Wie deze laatstejaarsstudenten van het conservatorium van Gent aan het werk wil zien moet om 20 uur stipt in de rustieke hoeve aanwezig zijn Eenakteravond Zaterdag 22 en zondag 23 februari pakt de Bazelse toneelgroep XYZ uit met haar eerste eenakteravond. Voor de pauze staat de vereniging Baudeloo uit Sinaai op de planken met de eenakter 'De Brievenbus' van Jef Van Hoecke in een regie van Stefan Van Pottelberghe. Na de koffie staan de eigen XYZ-ers Peter De Wilde, Jerome Gorrebeeck, Martine Mattelé, Greta De Smet, Juliette Toté en Anja Van Riet op het toneel met een vrolijke eenakter'De vrouwtjes van een vrijgezel'van P.J. Dorrenboom in een regie van Jef Mellemans. Beide voorstellingen hebben Hamme. In het OCMW rusthuis werd een shownamiddag georganizeerd op initiatief van Hamme. De bejaarden genoten van de feestelijke namiddag boordevol show en plaats in zaal Cardijn, Kruibekestraat, Bazel om 20 uur (deuren vereniging Brabo (vh) amusement in het OCMW rusthuis (vh) om 19 uur). De toegangsprijs bedraagt 100 fr. Vogelbeurs Op zondag 23 februari organiseert de vogelvereniging 'de zingende kanarie' uit Kruibeke haar jaarlijkse vogelbeurs in zaal St. Cecilia, Langestraat Kruibeke. De beurs is vrij toegankelijk van 9 tot 13 uur en men kan er vrij vogels kopen en ruilen. Er is een verzekerde deelname van gekende vogelliefhebbers. Hamme Allergie bij kinderen Woensdag 26 februari om 20.00 uur heeft in zaal Zouaaf een gespreksavond en informatieavond plaats met als tema «aiiergie bij kinderen». Gastspreker is dr. Hedwig Creus. De avond wordt georganizeerd door KAV Hamme Heilig Hart. De toegang bedraagt 40 fr. maar daan/oor krijgt men een drankje en een versnapering aangeboden. Diamontage Op donderdag 6 maart om 20.00 uur wordt in Huize Sint-Pieter in de Spoorwegstraat te Hamme een diamontage gegeven over vakantiereizen voor gezinnen. De toegang is gratis. Hamme. Sportier huwelijk in Moerzeke. Goalgetter Ia» Wuytack van Robur trad in het huwelijk met Marianne Poelman fvh) Lebbeke Hamme. Danny Desmet en Rita Mertens werden de kampioenen by de Pierbolclub ATB De Pomp (vh) Lokeren. Karnaval is achter de rug. Prins Georges met zijn gevolg slaakt hier zyn laatste kreten (polo) Kursus tafeltennis Rode Kruis organiseert kursus «helper» Op dinsdag 4 maart start er opnieuw een kursus helper, georganiseerd door het Belgische Rode Kruis, afdeling Lebbe ke, De kursus omvat 20 lessen die doorgaan elke dinsdag en donderdag van 19.30 u. tot 21.30 u. in het Rode Kruis-lokaal, Poststraat 1 te Lebbeke. Deelname is kosteloos, de vereiste minimumleeftijd is 16 jaar. Het volgen van deze kursus geeft recht op een brevet dat toegang verleent tot de kursus ziekenhelper. Meer informatie kan men bekomen bij: Paul Verheyden, Elsken- straat 9 te 9370 Lebbeke (052/35.85.51). Lebbeke zoekt liefhebbers-kunstenaars Van zaterdag 29 maart tot en met maandag 31 maart organiseert Kunstkring «Als Ich Can» een groepstentoonstelling waaraan alle liefhebbers-kunstenaars uit Groot-Lebbeke kunnen deel nemen. Belangstellenden kunnen tot 10 maart 1986 hun naam bekend maken aan voorzitter Achiel Vermeiren, Poststraat 17 te Lebbe ke (052/21.65.14) of aan Jozef De Bruyn, P.F. De Naeyerstraat '1,9370 Lebbeke. De kunstkring staat in voor het ophanqen der werken. K a Achter de schermen van het nieuws De Davidsfondsafdeling Lebbeke organiseert op maandag 3 maart te 20 u. in zaal Ons Huis, Leo Duboisstraat te Lebbeke een gezellige praatavond, tijdens dewelke populair radioman Jan Van Rompaey het heeft over «Achter de schermen van het neuws». ledereen herinnert zich ongetwijfeld de BRT 2-programma's «Lichte Platenruiterij», «Rond de Tafel», «Jan en Alleman» vaarin Van Rompaey de centrale figuur was en televisiepro gramma's als «Echo» en «Terloops» waaraan hij zijn medewer king verleen(de)t. Toegangsprijs: leden 70 fr., niet-leden 80 fr. Wtrelken van fietsplaten 3e ontvanger der direkte belastingen reikt op dinsdag 25 februari van 13.30 u. tot 15.30 u. in de lokalen van de Dit initiatief gaat door gedurende 10 zaterdagen en dit vanaf 8 gemeenteschool, Nisstraat te Denderbelle, fietsplaten uit. Een maart 1986. Men kan inschrijven bij Jan Hofman, Kruisveldbaan fietsplaat kost 100 fr. een bromfietsplaat 135 fr. 1 te Wieze, liefst vóór 25 februari. De huiscomputer /c.: Op vrijdag 28 februari organiseert de Verbruikersclub van de BGJG-afdeling Lebbeke te 19.30 u. in zaal Ons Huis een v gespreksavond omtrent «De huiscomputer». Voeding en stress bij schoolgaande kinderen Jongerenkultuur De Jonge Gezinnen-werking van de BGJG-Lebbeke organiseert zaterdag 22 februari van 13u30 tot 18 u organiseert het op vrijdag 21 februari te 20 u. in de Gemeentelijke Meisjes- Masereelfonds in de foyer van het kultureel centrum, Kerkplein, school een voordracht- en diskussieavond rond het thema een fototentoonstelling rond "jongerenkultuur". «Voeding en stress bij schoolgaande kinderen». Uiteraard is iedereen welkom. Ruilbeurs Zaterdag 22 februari wordt in hbt ku"' «reel centrum, zalen 3 en 4, a een platen- en posterruilbeurs ingericht. Diezelfde Jonge Gezinnen-werking belegt in samenwerking met Bloso, een kursus tafeltennis. Belangstellenden voor deze kursus hij loopt over tien weken kunnen kontakt opnemen met Jozef Mertens (052/21.82.21). Gezien het beperkt aantal deelnemers hebben volwassenen voorrang. Belotten Bierboom De belotters waren vorige zondag opnieuw aan de slag in Gasthof Bierboom. Met z'n 37-en dan nog wel. De uitslag: 1. Simonne Van den Abbeele 44612. Petrus Van Malderen 4259, Petrus De Smedt 42514. Herman De Cock 4247, 5. Leo Van Herrewegen 4175, 6. Benoit Colson 4126, 7. Pierre Heyvaert 4098, 8. Hilaire Haems 3985, 9. André De Vos 3979,10. Alfons Buslot 3927, 11Simonne Vercauteren 3802,12. Victor Comelis 3798. Radiologisch onderzoek Op woensdag 26 februari zal de radiologische wagen van 8.30 tot 9.15 u. ter beschikking staan aan het gemeentehuis van Wieze. Dit bericht moet voornamelijk de zelfstandigen uit de voedingssektor interesseren, die jaarlijks een verplicht longon derzoek moeten ondergaan. Het onderzoek is kosteloos. Alle zelfstandigen van de deelge meente Lebbeke dienen zich in Wieze aan te bieden. Wieze Longonderzoek Het gemeentebestuur van Lebbeke deelt aan de bevolking mede en voornamelijk aan de zelfstandigen uit de voedingssek tor die jaarlijks een verplicht longonderzoek dienen te onder gaan dat de radiologische wagen ter beschikking zal staan op woensdag 26 februari 1986 van 8.30 u. tot 9.15 u. aan het gemeentehuis te Wieze. Het onderzoek is kosteloos. Alle zelfstandigen van de deelgemeente Lebbeke dienen zich te Wieze aan te bieden. BGJG-zwemlessen De Bond van Grote en Jonge Gezinnen, gewest Dendermonde organiseert voor kleuters van 3 tot 6 jaar een lessenreeks «watergewenning» in het zwembad Olympos te Dendermonde. Lokeren. De groep «Vriezen en doyen» deed met zyn Nederlands repertoire zeker niet slecht tydens de selektie van de Rock Rally (pok») Jeugdhappening Zaterdag 22 februari vind in Lokeren de tweede "jeugdhappe ning" plaats. Voor 6- tot 8-jarigen in de kelder van het kultureel centrum een smurfenspel (13u30-16 u), voor de 9- tot 12-jarigen een "Reis rond de wereld", voor de 6- tot 12-jarigen jeugdtoneel. Er is in de Torenzaal van 16 tot 18 u een kinderbal. Voor de 13- tot 15-jarigen wordt een "Spel zonder Grenzen" ingericht. Vredesbeweging - het paard van Troye De Coppe-Kring, kulturele vereniging voor Lokeren en het Waasland, organiseert een voordracht onder de titel «Vredesbe weging - het paard van Troye?» Inleidend spreker is Werner Marginet, voorzitter van de Coppe- o-e, ui usi «vuuuicci centrum ^r'n9" Gastspreker is Lie. Marc Joris van het Vormingsinsituut van Lokeren de selektie plaats van de Rock Rally. Steam M°en® vzw and the Icebergs kon wel bekoren en vooral de zam»er R°u ,aR 6,maar!/011 20 uur in de conferentiezaal van het bewees „ver veel .alen. <e beschikken lijaTT S" gfSnC™,rgUSsKerkp'eln Lok6ren Lokeren. Vorige zaterdag had in he. Kultureel Centrum vnn f JtltPrnn rln nnlnlrkio I.1 n Lokeren. Vorige maandag werd in het OCMW rustoord Leocadia De Widte 100 jaar. Uiteraard werd zy gevierd en in de bloemetjes gezet door het stadsbestuur, de familieleden en de medebewoners (polo) Lokeren. De Pinteliers uit Lokeren, zoals vorige jaren ook (Polo) nu weer in bovenste beste doen De specialist in maatwerk. De laagste prijzen dar matrassen. Schuimrubber, Latex, Staalveren, Super- Bultex. Bergemeersenstraat 18 k AALST DENDERMONDSE RIJSCHOOL 052/21.37.94 Praktisch en theoretisch onderricht door gespecializeerde personen. De Dendermondse Rijschool,. op slechts 1 adres: Veldstraat 47 Sint-Gillis- V_, Dendermonde A Alles, maar dan ook alles van sportartikelen alsook sportkledij en camping. Statiestraat 21Lebbeke Kroostrijke Gezinszegels Dienst na verkoop Schoolstraat 48, Aalst Gekend voor de laagste prijzen Gespecialiseerd in de beste merken Alle benodigdheden en Wkleding5h16l16a10 Woonverbouwing van de kelder tot het dak ook onderhoud verbeteren en herstellen. Langestraat 116 9300 AALST Een groot woord, dat door Groep De Cuyper in een eenvoudig begrip wordt omgezet. Raadpleeg haar specialisten.

De Voorpost | 1986 | | pagina 45