Temse Wichelen Koud en kans op sneeuw Achterbouw, typisch Belgisch fenomeen? The Roy Kirby Paragon JB 46-21.2.1986-De Voorpost Vier op 'n rij Vzw Karree nodigt uit tot het blokfluitkoncert van Vier op 'n rij op vrijdag 21 februari om 20u30 in de Witte Molen, Gladiolenstraat, Met André Deboeure, Geert Van Gele, Joris Van Goethem en Paul Van Loey. Aankoopkoöperatieven Vzw Sak organiseert zaterdag 22 februari van 10 tot 17 u een "Dag rond aankoopkoöperatieven" in het Werklozenhuis, Tru weelstraat 124 in Sint-Niklaas. Solidariteit met El Salvador Vrijdag 21 februari vanaf 19u30 organiseren PvdA, AIB en De Geus gezamenlijk een solidariteitsavond met El Salvador. Te gast is Karin Lievens, die vier jaar in dat land heeft gewerkt. Ze vertelt over haar ervaringen. De Geus vind je aan de Kleine Laan 22 in Sint-Niklaas. Va8tenbezlnnlng DF-Belsele Davidsfonds Belsele nodigt uit tot een vastenbezinning door gevangenisaalmoezenier Daniël Evrard, op donderdag 27 fe bruari om 20 u in het Belseelse parochiecentrum. De toegang is gratis. Nationale ruilbeurs Aalst. Prins Karei voerde het woord op de viering (a) Zondag 23 februari in lokaal Renova, Heymanplein 7 - Nieuw- straat 20, zijn munten, postzegels, ansichtkaarten, sigareban- den, doodsprentjes, jokers etc. te ruilen op de 25ste nationale ruilbeurs van de Wase Ruilklub. U kunt terecht in twee zalen, van 9 tot 17 u. Karnaval In Sint-Niklaas Dit weekend wordt in de Sint-Niklase stadszalen karnaval gevierd. Vrijdag 21 februari van 18 tot 20 u showtime voor de derde leeftijd, vanaf 20 u eerste karnaval-playbackwedstrijd en tegelijk Braziliaanse sfeer met een 32-koppige formatie uit Brazilië. Zaterdag 22 februari vanaf 14u30 kinderkarnaval en 's avonds finale van de playbackwedstrijd en Duitse avond. Henri Van Daele vertelt Vrijdag 21 februari om 14u30 vertelt jeugdschrijver Henri Van Daele uit Zele in de konferentiezaal van de stadsbibliotheek voor Het Molsbroek verkennen leerlingen van 9 tot 12 jaar. Lokeren. Traditioneel werd ook karnaval gevierd in de Lokerse Jazz-club. De groep Vimana moest er de Braziliaanse sfeer brengen (polo) Feest In de Broederschool Zaterdag 22 februari organiseert de oudervereniging van de lagere jongensschool van de Nieuwstraat 75 een gezellig samenzijn in de feestzaal van de Broederschool. De ingebeelde zieke Leerlingen en leerkrachten van het Sint-Jozef-Klein-Seminarie en Instituut Heilige Familie vertolken in de Sint-Niklase schouw burg "De ingebeelde zieke" (Le malade imaginaire) van Molière op vrijdag 21 en zaterdag 22 februari om 20 u en ook op vrijdag 28 februari en zaterdag 1 maart om 20 u. Kaarten tijdens de kantooruren te verkrijgen via tel. 776.07.34 of 776.68.38, buiten de kantooruren via tel. 776.08.84, 774.54.24 of 774.37.35. Ernest Claes Zaterdag 22 februari om 19u30 organiseert Kuituurkring Baens- land een unieke avond rond "Ernest Claes, een schrijver met een hart" in de Wijncentrale, Regentiestraat 69. Jan Van Hemelrijck spreekt over leven en werk van de Vlaamse auteur. Poppentheater Oekedoeieken Wie van poppenkast houdt kan op 22 en 26 februari en ook op 1 en 5 maart om 14 u gaan kijken in het exlibriscentrum.' Regentiestraat, waar theater Oekedoeieken voorstellingen geeft in karnavalsfeer. Voor verloofden Zaterdag 22 februari om 19u30 in Het Centrum, Grote Markt, derde in een serie gespreksavonden voor verloofden. Ditmaal is het thema: "Groeien in liefde: gave en opgave". Info via tel. 776.56.02. Katechese voor volwassenen In de cyclus "Katechese voor volwassenen" die plaats vindt in Het Centrum, Grote Markt 40, spreekt op dinsdag 25 februari om 20 u dominikaan A.R. Van de Walle rond het thema "God?! Wie bedoelt u?". Wandelen In Wallonië Zondag 23 februari organiseert Wandelklub Waasland een dagwandeling in Xhoffraix en Longfaye. Men vertrekt aan het Gildenhuis in Sint-Niklaas om 7 u. Het groene Ierland Vrijdag 21 februari om 20 u toeristische avond in de studio Renova van het Gildenhuis in Sint-Niklaas. Aureel De Muynck handelt over "Het groene Ierland". Vrouwen en geweld Lia Verreeck komt over "Vrouwen en geweld" praten in het Dobocentrum op 24 februari om 20 u, op uitnodiging van KAV- Don Bosco (jonge vrouwenwerking). ATB-De Natuurvrienden Zaterdag 22 februari en zaterdag 8 maart organiseert ATB-Sint- Niklaas-Centrum vormingskursussen over "Doelmatig vergade ren" in Heidebloem te Waasmunster. ATB-Sint-Niklaas-Nieuw- kerken woont tijdens het weekend van 22-23 februari de algemene ledenvergadering in Deinze bij, op maandag 24 februari is er een oriëntatiekursus in zaal Molder, Provinciestraat 53 te Antwerpen (om 20 u.) Mozart en Kamiel D'Hooghe Maandag 24 februari om 20 u op het stadhuis abonnementskon- cert van de muziekakademie. Werken van W.A. Mozart worden ten gehore gebracht door eminente musici als Kamiel D'Hoo ghe, orgel; Mare Degrauwe, viool; Edmond Carlier, cello; Urszula Gomiak, viool en Maurice Aerts, contrabas. "Strlndberg" van Dürrenmatt Dinsdag 25 februari om 20 u komt KNS-Antwerpen "Play Strindberg" van Friedrich Dürrenmatt vertolken in de schouw burg. De burgerlijke tragedie werd door de Zwitserse auteur verwerkt tot een bittere komedie. Bosuilenexkursle Zaterdag 22 februari kan je een "Bosuilenexkursie" van de Jeugdbond Natuurstudie en Milieubescherming per fiets mee maken als je om 14u30 aan het bushokje nabij de post op de Grote Markt bent. Info via tel. 776.19.24. Wandelen In 't stadspark Zondag 23 februari wandelen CVN en WM door het stadspark. Afspraak om 14 u op de koer van kasteel Walburg. Info via tel. 772.40.58. Louis De Lentdecker te gast Vrijdag 28 februari om 19u30 spreekt journalist Louis De Lentdecker in Huize De Meerleer, Hofstraat, over "Geweld in de mens en samenleving". De KWB van de OLVrouwparochie organiseert. De gevangenis doorgelicht Vrijdag 28 februari om 19u30 in de kleine zaal van de Paters op Duizend Appels spreekt e.h. Daniël Evrard over "Achter de schermen van de gevangenis". KWB-Duizend Appels organi seert. Praten over politie en rijkswacht Op vrijdag 28 februari vindt om 20 u in het Masereelhuis, Truweelstraat 123, een debat plaats over politie en rijkswacht. Een organisatie van het Masereelfonds, ACOD, LRB en Culture le Centrale. Met Hubert Van den Heede en Jan Capelle. Moderator is Marc Van Hecke. Vakantiegenoegens Sint-Gillis trekt er zondag 23 februari op uit naar het Molsbroek in Lokeren. Men vertrekt om 13u30 aan het Kerkplein in Sint-Gillis. Colorvir Maandag 24 februari houdt foto- en diaklub Objekt van De Klinge een bijeenkomst in het parochiehuis, 's avonds. De avond staat in het teken van het inkleuren van zwartwitfoto's volgens het Colorvir-systeem. Toneel Op 22 en 23 februari voert oud-KU Sint-Gillis in de K. Kring aan de Kerkstraat het stuk "Wegpiraten" op. Karnaval In Meerdonk In Meerdonk zwaait Frank I de karnavalscepter. De Gilde der Bloksmijters organiseert op 22 februari een verkleed karna- valbal. Koncert in Steendorp Zondag 23 februari wordt in Steendorp de vernieuwde gemeen telijke feestzaal (turnzaal van de Sint-Henricusschool, Gelaag- straat) officieel opengesteld met een feestelijk muziekkoncert. De harmonie Sint-Cecilia uit Steendorp a.l.v. Mark Claus kon- certeert vanaf 20 u en de toegang is gratis. Kinderen en stress Dinsdag 25 februari in Den Oever, Oeverstraat 30 in Temse voordracht door dr. Adriaenssens over "Stress, je leeft er toch maar mee - ook kinderen kennen dat gevoel". Avonturenfilm Woensdag brengt Jefi (BGJG) in de feestzaal van het gemeen tehuis om 14u30 een filmvoorstelling. Gedraaid wordt de West- duitse avonturenfilm "Achtervolging op de rivier" (1983). Het programma houdt ook in zang, vertellingen, tekenen en prijs vraag. Het herstelbeleid Maandag 3 maart organiseert het ACW van groot-Temse een voordracht met als gastspreker Fons Verplaetse, kabinetchef van premier Martens. Hij heeft het over "het herstelbeleid van de regering sinds 1981, gezien vanuit de invalshoek van de werknemer". Vanaf 20 u in de feestzaal Het Volk. Stekene Waasmunster Wandelen in Moerbeke Koorzangtornooi Vakantiegenoegens Stekene gaat wandelen in Moerbeke. Men 0 20nd (ebruari om ,4u30 vi d Hoogendonck, vertrekt zondag 23 februan om 13u45 met eigen wagens aan het N,jverheidslaan 34. een aflevering plaats van het door dé marktplein van Stekene. provincie ingerichte koorzangtornooi. Treden dan aan de koren Sinte-Cecilia (Kristus Koning) uit Sint-Niklaas (gemengd), het meisjeskoor Make blyde uit Zele, het gemengde Roosenberg- koor van Waasmunster, de gemengde Mariakantorij van Sint- Niklaas en het kamerkoor Singhet vro uit Rupelmonde, Dertiende Muziekmozalek Op zaterdag 22 maart om 20 uur heeft in het parochiaal centrum Kristus Koning aan de Prinsenlaan te Temse het dertiende Muziekmozaiek plaats. Het gemengd koor «Verbroedering» uit Mariekerke onder leiding van Guido Van Doorselaer en de Kon. Kat. Werkersharmonie «Recht door Zee» uit Temse onder Leren ontspannen zlin wirk uorlonon hnn maHaumrlvinn KAV Wichelen organizeert op maandag 24 februari in de lokalen van de rijksschool een les over «leren ontspannen zijn». De les vangt aan om 19.30 uur. Lesgever is K. Peeters. Zele leiding van Marc Van Hoorick verlenen hun medewerking. Toegang: 50 fr. Open vergadering Op maandag 10 maart organizeren het politiek komitee en de algemene raad van het ACW van groot-Temse een voordracht met als gastspreker Fons Verplaetse, kabinetschef van premier Wilfried Martens. Het onderwerp van deze avond die plaats vindt in de feestzaal Het Volk om 20 uur luidt: het herstelbeleid van de regering sinds 1981, gezien vanuit de invalshoek van een werknemer. Openlngskoncert gemeentelijke feestzaal Steendorp Pnae Op zondag 23 februari om 19.30 u. heeft in de vernieuwde aaaa,eren verkopen gemeentelijke feestzaal van Steendorp (de turnzaal van de Sint- faterdag 22 februari gaat de KAJ van Zele paaseieren verkopen Henricusschool in Gelaagstraat) de officiële opening plaats. Dat m dorP- Da prijs ervan bedraagt 110 fr. voor 250 gram. De gebeurde met een feestelijk muziekkoncert dat aanvagt om 19 Paase|ör®" worden dan in de week voor Pasen aan huis uur. Dit koncert wordt verzorgd door de Liberale Fanfare Sint- bezor9a- Cecilia uit Steendorp onder leiding van Michel Leveugle. De Johar»9Verminnen ,n gemeentere schouwburg TUSSeil gisteren eil Op zaterdag 12 april om 20 uur treedt Johan Verminnen op in de fl J1J) O* 1 Tl A £k 1 Cïf" gemeentelijke schouwburg te Temse. Het wordt een volavond- XXCHali programma dat als titel meekreeg: «Zeilers ver van huis». irAnvfVAcfalil Kaarten zijn nu reeds verkrijgbaar op het gemeentehuis, in het "'vUl gualulu §fXe?d7kSrrJe^ïïnrt VS!!!!!!! Benelux, de biblio- Nummer 2 van de «Cahiers dichtbundel «Tussen giste- theek en de kultuurd.enst van het gemeentehu.s van Tielrode. van de Generale» wordt de ren en vandaag» door Fir- min Van der Poorten met inleiding van hoogleraar dr. Piet Thomas. Voor om slagontwerp en een tiental grafische illustraties zorgde Walter Schelfhout. Het wor den geen gesloten gedich ten, geen woordakrobatiek geen experimenteel spelen met de taal. Wèl kommuni- catieve, eenvoudige en hel dere poëzie. Licht en volks van toets en meestal zacht getoonde melancholie vol innigheid. Van de oplage werden 30 eksemplaren Romeins ge nummerd en door dichter en illustrator gesigneerd. Deze eksemplaren bevatten een linosnede van Walter Schelfhout. Intekenprijs tot 10 maart is 250 fr. zonder en 400 fr. met linosnede. Te bestellen door storting op rekening nr. 203-O212672-06 van Sint-Gillis-Waas. Saskia De Plukker werd Belgisch kampioene fietscrossen en werd op "Dialoog», Aalst. Na 10 het gemeentehuis ontvangen (lv) maart wordt de prijs 300 en 450 fr. Het boek wordt voorgesteld op vrijdag 14 maart te 20 u. in de vernieuwde Stan daard-Boekhandel, Niéuw- straat 38 te Aalst. L.H. Onze weersverwachting De winter wil van geen wijken weten. Hogedrukgebieden boven Noord-Europa en Groenland houden een koude luchtstroming op gang en blokkeren alle Atlantische de pressies. Laat zaterdag of naar zondag toe kan zelfs een sneeuwzone van het noorden uit over ons land trekken. Zowel vandaag vrijdag als zaterdag blijft het koud met opklaringen en dagtemperaturen tussen 0 en -5° en 's nachts tussen -5 en -12°. Daarbij staat een zwakke en veranderlij ke wind. Zaterdagavond kan de bewolking toenemen met wat sneeuw vanuit het noorden. Zondag overdag kunnen bij aanhoudend dezelfde temperaturen enkele sneeuwbui en vallen. De wind die dan zwak tot hooguit matig uit Zuidwest zal waaien, draait later in het weekend naar het noorden tot noordoosten, waardoor de aanvoer van koude lucht wordt gegarandeerd. Nu al kan gesteld worden dat het minstens tot midden volgende week in de nacht en ochtend matig tot streng zal vriezen. Voor de schaatsliefhebbers is dat uiteraard uitste kend nieuws. (EG) Tijdens de komende Infobo-beurs van 28 tot en met 31 maart in de Keizershallen, verleent de dienst Leefmilieu opnieuw zijn medewerking. Het thema waarrond die stadsdienst zijn stand in de hal van de Keizershallen zal uitbouwen, is het probleem van het chaotisch oprichten van bijgebouwen naast, achter of zelfs vóór bestaande ge bouwen. Het publiek zal aan de hand van fotomateriaal op de realiteit en de ernst van de problematiek worden gewezen. Daarnaast wordt een konkreet alternatief voor het onge- struktureerd en onberedeneerd bouwen van konstrukties en hokjes allerhande uitgewerkt. Een kippenhok, een bijenkorf, een schapestal, een duivenhok, een serre en een hobbyatelier worden op een gestruktureerde en een ruimte lijke esthetisch verantwoorde wijze, met name onder één dak, in een «doorloopstand» van ongeveer 8x6 meter grootte, ondergebracht. Wij breiden onze woningen uit o.m. ten bate van onze persoonlijke interessesferen. Dat is in se een positieve zaak als we niet vergeten dat die realisatie niet mag ten koste zijn van de esthetische kwaliteit van hele buurten. Wonen is meer dan een dak boven je hoofd! LH* Zaterdag 22 februari in Honky Tonk, aanvang 21 uur. In de jaren '60 hebben wij in Honky Tonk een Engelse periode gekend. Wij herinneren ons nog goed de tijd dat de bunker volliep voor de Engelse harde sound, het meeslepend ritme en de knappe songs. Barry Martyn, Chris Blount, Sammy Morgan, Dave Donohoe, Sammy en Max. Die Engelse nonchalance en gezelligheid is een tijdje weg- In plaats daarvan kwam naam en daarvoor moest poen betaald worden. Honky Tonk wil in dit jaar terug wat aanknopen met Engeland en zijn 'good old days». Op zaterdag 19 april 1986 komt Allsops All Stars en Jim Holmes en op zaterdag 22 februari a.s. verwachten wij The Roy Kirby Paragon Jazzband, de band met de mooie gratis stickers en de gezellige Angelsak sische metaalklank. Roy Kirby's band startte in 1974 en handhaaf de tot hiertoe zijn topniveau. De band heeft kleur (staat daar niet Annie Hawkins achter de bass?..) en smaak, Klarinettist-saxplayer Doy Duncombe heeft verleden jaar met Ken Colyer in de Honky Tonk prachtige duetten uitge sponnen. Hun curriculum vitae is genoegzaam bekend. Optredens in de fameuze 100 Club van Londen, Europese toernees de laatste jaren, drie elpees en een gelukkige evolutie van Britse revival- jazz (ook niet zo mis) naar een meer autentieke George Lewis-Bunk Johnson style. The good old days zijn in Honky Tonk voor een prikje te beleven (150 BF voor leden, niet-leden 250 BF). De prijzen der bieren werden na de algemene vergadering, niettegenstaande een stijging van 8% op de aankoop gehandhaafd. Alle voorwaarden dus vervuld voor een heer lijk avondje jazzsfeer in Dendermonde, En nog iets dat wij kwijt willen: de bunker zit echt niet alle koncertavonden overvol... Kerstmis is reeds een tijdje voorbij... Film bij Den Eglantier Vrijdag 21 februari om 20 u wordt in het auditorium van Het Centrum, Grote Markt 40, de film "Sophie's Choice" van Alan Pakula vertoond. Onthoud dat vrijdag 28 februari om 21 u The c|nt run» w0.c New Orleans Train Jazzband te gast is bij Den Eglantier. m Uv massa (ivj Prins Hugo en de plaatselijke bakkers gooiden ettelijke broodjes naar Siid-Gillis-Waas. Na de stoet volgde de traditionele bakkersworp vanop het gemeentehuis

De Voorpost | 1986 | | pagina 46