Alfons Borms uit Opdorp: met z'n bugel muzikaal door het leven Gemeenschappelijk leerlingenvervoer in Dendermonde: nog te vroeg om besluiten te trekken Zwemmen, zeilen, surfen, duiken op het droge 75 jaar muzikant bij «Met moed vooruit» Vereniging voor alleenstaanden te Dendermonde Stedelijke Politie Dendermonde: schaap met vijf poten Dag van de mundiale vorming ook in Dendermondse scholen VKW Dendermonde - Aalst en de «Excellente onderneming» GAATJESBOORDERS WEER OP PAD IN SINT-GILLIS-DENDERMONDE Achtste veldloop voor Stedelijke Lagere scholen De Voorpost - 21.2.1986 - 5 Alfons Borms is vijfentachtig, geboren en getogen Opdorpenaar en reeds 75 jaar inderdaad lezer, driekwart eeuw lid van de plaatselijke Koninklijke Fanfare «Met moed vooruit». Toen, een paar weken geleden, enkele verdienstelijke muzikanten van deze muziekvereniging met faam, in het Buggenhoutse gemeentehuis ontvangen werden zat Alfons Borms, samen met zijn echtgenote, dan ook oververdiend op de eerste rij Hij blijft overigens eerder bescheiden bij de lofbetuigingen die hem tergelegenheid van zijn jubileum als muzikant toegestuurd worden. Ik ben altijd met m'n volle goesting lid van de fanfare geweest, legt hij uit. Het feit dat hij ook 29 jaar lang ondervoorzitter was van «Met moed vooruit» bewijst dat tenvolle. En zijn wekelijkse aanwezigheden op de repetities, daartoe voluit gestimuleerd door zijn echtgenote, zetten zijn aanhankelijkheid aan de vereniging extra in de verf. 't Zat in de familie Alfons Borms yerd te Opdorp geboren op 31 oktober 1900. Makkelijk om mijn leeftijd te onthouden grapt hij. Ik verjaar immers met de jaren van deze eeuw mee. Hij liep er school, groeide er op als het negende kind uit een kroost van tien. Aanvankelijk ging hij, zoals dat toendertijd vaak het geval was, thuis aan de slag. In een gezin van dergelijke allure is er immers aan werk geen gebrek. Na zijn legerdienst vond hij werk o.a. te Brussel en te Baasrode. Toen hij 41 was, trad hij in dienst van de NMBS, 24 jaar lang, tot zijn vijfenzestigste, werkte hij in het Arsenaalte Mechelen. Zijn muzikale karrière begon Alfons Borms toen hij tien was. Toen trad hij immers, als trommelaar, toe tot Met moed vooruit». In augustus van het volgende jaar begon hij regelmatig de repetities bij te wonen om een blaasinstrument te leren bespelen. Aanvankelijk kreeg hij enige opleiding, o.a. van Jules Blanquaert, maar Alfons Borms bleek zeer goed overweg te kunnen met z'n bugel, oefende veel, leerde a.h. w. zichzelf de stiel en mocht binnen de kortste tijd met de volwassenen achter de «pupiter» en op de straat. Wellicht erfde hij zijn muzikale begaafdheid van vader Borms, want die speelde ook bugel en drie van Alfons' broers waren ook lid van de fanfare. De muziekbeoefening was dus een familietrek. Nu, meer dan zeventig jaar later, is Alfons Borms nog altijd lid van «Met moed vooruit». Nog altijd bespeelt hij de bugel, hoewelbekent hijhij last begint te krijgen met de tanden. Aan uitstappen van de fanfare neemt hij geen deel meer, maar op de repetities is hij nog altijd aanwezig. Toen hij 80 werd, gaf hij zijn ontslag als ondervoorzitter. Hij had er toen 29 jaar bestuursmandaat opzitten en dat vond hij welletjes, ledereen die enigszins vertrouwd is met het verenigingsleven, beseft overigens dat dit lang geen makkelijke job is. Het fanfareleven, vroeger en nu Och man, vertrouwt Alfons Borms ons toe, de drukte en de geestdrift die de fanfare vroeger bij de Opdorpenaars teweegbracht en deze van nu... Die zijn niet te vergelijken. Die verschillen immers honderd procent: Vroeger was het de gewoonte elke maand, op zondagnamiddag, een uitstap door het dorp te maken. Een «komparise» werd dat genoemd, 's Namiddags, rond de klok van vieren, vertrok ken we dan om een drietal cafés, leden-herbergiers, aan te doen en werden we gevolgd door vaak veertig et vijftig kinderen en volwassenen. Het aantal «mambers» (ere-leden en niet-spelende leden) liep toen dikwijls op tot het aantal muzikanten, dat toen een 40-tal bedroeg. Buggenhout. Met muziek door het leven is zijn leuze (G. Breckx) Niet zelden was een kliek toen om middernacht nog volop bezig zich in een of ander café de ziel uit het lijf te spelen. Kortom, ambiance troef. Nu is dat alles voorbij. Let wel. We mogen in Opdorp niet klagen. Hoewel de belangstelling van de mensen voor de muziekbeoefening in fanfare- of harmonieverband afgeno men is radio, televisie, het voetbal en nog zoveel andere mogelijkheden om zijn vrije tijd door te brengen, liggen daar aan de grondslag van toch slagen we erin, wanneer het nodig is, nog een vijftigtal muzikanten samen te krijgen. We mogen dus geenszins klagen. Flink wat verenigingen hebben het vandaag de dag immers moeilijk om het hoofd boven water te houden. Tijdens zijn 75-jarige karrière als muzikant van «Met moed vooruit» maakte Alfons Borms vanzelfsprekend kennis met heel wat dirigenten. Hij zet ze op een rijtje: Voor en na de eerste wereldoorlog Pier Van Wesemael, achteraf school meester en Opdorpenaar Albert Lemmens. In 1928 kreeg Buggenhout. A. Borms, zijn bugel is zijn lange leven (G. Breckx) Jules De Hauwere uit St. Gillis-Dendermonde het dirigeer stokje in handen. Hij zou vijfentwintig jaar lang de muzika le leiding van de fanfare blijven verzorgen. Opvolger werd Frangois De Ridder. Toen brak de periode Frans Van Regemoorter aan. Hij zou Met moed vooruittien jaar leiden, tot in 1975. Achteraf volgden nog Verbeeck uit Antwerpen, Bonnaerens, iemand van Moorsel afkomstig en begin 1985 kreeg Petrus De Vleeschouwer uit Belsele de muzikale leiding toegewezen. Wie op hem de grootste indruk gemaakt heeft, kan Alfons Borms niet zo meteen bepalen. Ze waren allen om te beter, antwoordt hij diplomatisch, hoewel de ene in de omgang al aangenamer was dan de andere. Dat «Met moed vooruit» altijd tot het kruim van de muziekmaatschappijen uit de regio behoorde, daartoe ove rigens nog behoort, bewijst niet alleen de faam die de fanfare in de streek geniet, maar ook de vaststelling dat deze Opdorpse muziekvereniging sinds 1947, jaar waarin door de provinciale overheid met de klasseringstornooien begon nen werd, met moed vooruit» onafgebroken in ere-divisie fungeert. Een prestatie die weinig korpsen kunnen voor leggen. Herinneringen Talrijk zijn vanzelfsprekend de uitstappen die Alfons Borms samen met de fanfare in de voorbije 75 jaar gemaakt heeft. In 1911, hij war toen elf, toog hij voor de eerste keer mee naar Antwerpen, waar toen jaarlijks een bestendig festival voor muziekverenigingen georganiseerd werd. Aan dit festival werd later door «Met moed vooruit» overigens nog deelgenomen. Hel gebeurde zelfs dat een Flandria-boot, vanuit Antwerpen naar St.-Amands voer, om daar de Opdorpse muzikanten te laten inschepen. Ook in het buitenland waren Alfons Borms en «Met moed vporuit» aan de slag. In St.-Paul-sur-Mer nam de fanfare diverse keren deel aan de wedstrijden voor stapmarsen aldaar, haalde er zelfs een eerste prijs. En in Parijs - dat was in 1933, herinnert Alfons Borms zich sleepten we de eerste en de tweede prijs in de wacht. Hij heeft dus met de fanfare mooie momenten beleefd. Dat Alfons Borms als muzikant overigens kwaliteit leverde, bewijst het feit dat op hem door andere muziekmaatschap pijen vaak een beroep werd gedaan. Zo speelde hij twintig jaar lang bij «St. Cecilia» uit Londerzeel, was hij aktief bij «De ware vrienden» uit Malderen, bij «De Eendracht» in Baasrode, bij Orpheusin Lebbeke, in Buggenhout ook... Ik heb altijd graag muziek gespeeld, besluit hij. En tot zolang het kan zal ik mijn bugel blijven bespelen. Mijn vrouw stimuleert me daar trouwens in. Ge komt eens onder de mensen, beweert ze. En gelijk heeft ze. Pierre Van Rossem Sedert begin november van vorig jaar wordt in Dender monde voor een aantal scholen gemeenschappelijk leerlin genvervoer georganizeerd. Dat op verzoek van de bevoeg de minister. Bij dit gemeenschappelijk vervoer zijn ener zijds de gemeentelijke school van Schoonaarde en ander zijds de gemeentelijke en de vrije lagere school van Baasrode betrokken. Maar in principe komen voor dit gemeenschappelijk vervoer alle scholen van alle netten in aanmerking die over leerlin genvervoer beschikken. In Dendermonde werd dit ge meenschappelijk leerlingen vervoer degelijk voorbereid. Zo was er in april van vorig jaar al een eerste kontaktverga- dering waarop alle schoolhoof den van alle scholen van Groot-Dendermonde waren uitgenodigd. Door de op drachthouder van de Nationale Dienst werd dan de bestaande wetgeving en de reglemente ring toegelicht gevolgd door meerdere werkvergaderingen die de praktische uitwerking met de betrokken scholen moesten regelen. Voor Dendermonde, zo lichtte schepen van onderwijs Meule- broeck het gemeenschappelijk leerlingenvervoer en de stand van zoeken toe, komt het er praktisch gezien op neer dat aan de drie reeds leerlingen vervoer organizerende scholen de taak van «beherende school» wordt gegeven. Die «beherende school» heeft voor ieder een rit op kaart gebracht die strikt wordt gevolgd. Voor Schoonaarde leverde dat geen probleem op, want daar be stond al een dergelijke rit. Voor Baasrode diende men nieuwe traces uit te werken. Daar vervoert elke bus nu de leerlingen van het vrij en het gemeentelijk onderwijs samen. Tot dusver verloopt de organi- zatie zeer vlot. De relatie met de busuitbater en de dokumen- ten met het eigenlijk vervoer en de begeleiding, worden ver zorgd door de beherende school volgens de afspraken die werden gemaakt. Het stads bestuur heeft op zich genomen de aanwerving van begeleiders waar dit nodig is en de ganse reglementering van de vergoe ding. In principe worden de begeleiders betaald door het Ministerie. Het gaat evenwel om het voorschieten van de sommen voor de inrichter die de terugbetaling moet aan vragen. De appreciatie van de nieuwe metode is sterk afhankelijk van de toestand van het leerlingen vervoer voordien. Nu al zich uitspreken over de voor- en nadelen, is nog veel te vroeg. Wel is het opvallend dat het aantal leerlingen dat gebruik maakt van het gemeenschappe lijk leerlingenvervoer sterk af hankelijk is van de weersom standigheden. De prijs die ze voor een rit betalen is gelijk aan die van het openbaar ver voer. Een bijkomend pro bleem is dat men nog steeds begeleiders kan gebruiken. In principe is dat een taak die door iedere volwassene op zich kan worden genomen. Je houdt het niet voor mogelijk, maar de stedelijke politie van Dendermonde wordt voor alle denkbare en ondenkba re dingen opgeroepen. Zo heeft de post de verantwoorde lijkheid voor de dienst 906. Dat betekent dat wie dit nummer draait binnen de telefoonzone 052 terecht komt bij de politie in het administratief centrum te Dendermonde. Naargelang de plaats van de oproep wordt dan zelf uitgerukt, of wordt de politie van de betrokken gemeente snel op de hoogte gesteld. In 1985 kwamen er in Dender monde liefst 4.191 oproepen via dat nummer binnen. Geen peulschil dus. De voornaamste oproepen hadden betrekking op aanrijdingen met licht of zware stoffelijke schade, maar ook met gewonden (314 oproe pen), vaak moest worden tus senbeide gekomen in echtelij ke geschillen, onenigheden en moeilijkheden (193 oproe pen), bij diefstallen (99 tele foontjes), bedreigingen en sla gen met verwondingen (61 op roepen), branden (21 gevallen) en nachtlawaai (48 oproepen). Dat is natuurlijk lang niet alles, want er waren nog heel wat oproepen voor verkeersover tredingen, parkeerovertredin- gen, bomalarm, ontvoeringen, beschadigingen, dierenmishan delingen enz. Is dat een onderdeel van de politionele taak van de Den- dermondse agenten, ze hebben natuurlijk ook in de stad hun specifieke taak te vervullen. En die vergt ook heel wat man kracht. Er werden in 1985 2.971 proces verbalen opgesteld. Dat is veel, maar toch heel weinig, want zo streng zijn de Dendermondse agenten nu ook weer niet. Ze werken vooral preventief, waarschuwen eerst de foutpar- keerders, maar wanneer het echt niet helpt, dan blijft er natuurlijk niets anders meer over dan het boekje boven te halen. De voornaamste van de pv's hebben betrekking op aan rijdingen. Dat waren er 311 met lichte stoffelijke schade, 49 met zware stoffelijke schade, 89 met licht gewonden, 32 met zwaar gewonden en 4 met do delijke afloop. In 40 gevallen diende men een pv op te ma ken voor gevonden voorwer pen en in 569 gevallen was dat voor verloren voorwerpen. Er wérden ook veel diefstallen van fietsen aangegeven. In 414 gevallen werd een proces ver baal opgesteld. Het blijkt daar uit dat 365 fietsden op de open bare weg werden ontvreemd en 49 uit gebouwen of achter om heiningen. Er waren ook 10 warenhuisdiefstallen, 18 schouwbranden en 171 geval len van beschadiging. Dat zijn natuurlijk maar de meest voor komende gevallen die werden genoteerd. Een derde opdracht van de stedelijke politie zijn de kant schriften in opdracht van het parket en dat waren er 4.573. In 191 gevallen diende men dan nog over te gaan tot een onmiddellijke inning. Voor 179 gevallen was dat wegens foutief parkeren. Komen dan de 617 overtredingen van het verkeersreglement. De meest voorkomende overtredingen zijn: parkeren (278), blauwe zone (71), inhalen (16), plaats op de rijbaan (45), voorrang (6), richtingsverandering (8), verlichting (59), waarvan 43 gevallen betrekicing hebben op fietsers, identiteitskaart of rijbe wijs (31), verkeerslichten (47), autogordel en valhelm (7). technische eisen (21) en weg- signalizatie (33). Nog een cijfer: in totaal ver stuurde de politie van Dender monde 8.710 brieven, dat is toch 24 brieven per dag. In de regio Dendermonde werd een vereniging opgericht voor alleenstaanden. Zij noemt Raval, wat staat voor Relatie en Activiteiten Vereniging voor Alleenstaanden. Sinds haar oprichting een vijftal jaren geleden, kent ze een steeds groeiend ledenaantal. Het sukses van Raval ligt in de beperkt zich niet tot het bren- diversiteit van het aanbod. Men gen van wat ontspanning. Per maand is er een keuze uit een honderdtal aktiviteiten, ver spreid over het Vlaamse land in vijftien verschillende regio's. Belangrijkste aktiviteiten zijn de kennismakings- en ontmoe tingsavonden, tee- en diner dansants, voordrachten, socio- kulturele aktiviteiten (film, to- Een «Excellente onderneming», dat is de droom die elke manager wenst te realizeren en allicht ligt daarin ook een verklaring waarom het boek «In search of Excellence» zo goed werd verkocht in ons land. Het bereiken van dat doel is totaal verschillend van de grootte van een bedrijf, heeft weinig te maken met fabuleuze kapitalen. Het gaat hem in de eerste plaats om het uitbouwen van een echte bedrijfskultuur en het permanent toepassen van bedrijfswaarden. Rond deze hele tematiek heeft VKW Dendermonde - Aalst een vergadering georganizeerd die zal plaats vinden op donderdag 6 maart om 20 uur in de vergaderzaal van de Raiffeisenkas in de Kerkstraat 2-4 te Dendermonde. Gastspreker is de heer Gery Daeninck, Principal bij McKinsey Company. Hij spreekt over «hoe komt een onderneming vlugger tot excellence?». Naast de toelichting van de basiswaarden zoals in het boek van Peters en Waterman beschreven, zal hij vooral ingaan op de «quatum-sprong verbeteringen». Met andere woorden een antwoord geven op de vraag: hoe kan een onderneming zijn performance verbeteren, niet met de gebruikelijke vijf of tien procent, maar ineens met veertig tot vijftig procent? Uiteraard volgt nadien nog ruim de kans tot het stellen van vragen. De heer Daeninck is burgerlijk werktuigkundig ingenieur, bedrijfskundig ingenieur en behaalde de graad van Master of Science in Management aan het Massachusetts Institute of Technology in de Verenigde Staten. Hij is al een achttal jaar werkzaam bij McKinsy in België, Nederland en de Verenigde Staten. Wie deze boeiende bijeenkomst wenst bij te wonen, moet voor 3 maart inschrijven op het adres: VKW F. Laurentplein 15 te 9000 Gent. neel, musea, tentoonstellingen, koncerten, etentjes, geleide wandelingen, zwemmen, paardrijden, tennis, ski, bow ling, rol- en ijsschaatsen...) Raval is met haar ruim duizend leden de belangrijkste en grootste niet kommerciële vrijetijdsclub voor alleenstaan den in Vlaanderen. De leeftijd van deze alleenstaanden va rieert van 21 tot ongeveer 55 jaar. Ze verenigt zowel niet- gehuwden, gescheiden man nen en vrouwen, als weduwen en weduwnaars. Fakultatief kan men ook telefo nisch en schriftelijk terecht in het Relatieblad. Daardoor wordt een ruimere gelegenheid geboden om nieuwe kontakten en relaties te leggen en zo de ontmoetingskring uit te breiden. Een eerste info-avond, waarop alle belangstellenden terecht kunnen, heeft plaats op don derdag 27 februari om 20 u.in zaal Ommegang aan de Grote Markt in Dendermonde. Verdere inlichtingen op tel. 056/71.96.77. Buiten de werk uren kan men ook terecht op de regionale telefoonnummers: 052/21.63.54 en 053/70.44.50. Zal het stedelijk onderwijs van Dendermonde ook aandacht besteden aan de dag van de mundiale vorming? Dat vroeg VU raadslid Lutgart De Beul aan onderwij sschepen Patrick Meulebroek. Mevrouw De Beul onderstreepte het grote belang van deze toch wel spe ciale dag die op 24 februari zal worden gevierd. Wat het rijks onderwijs betreft is het zo dat deze dag verplicht is en de andere onderwijsnetten kregen van het onderwijsministerie het bericht dat dit initiatief sterk wordt aanbevolen. Omdat een goed onderwijs volgens me vrouw De Beul meer inhoudt dan het louter en alleen over dragen van kennis, komt deze mundiale dag op zijn tijd. Even belangrijk als het vergaren van kennis, is het bevorderen van een open mentaliteit en solida riteit. Ook in het basis onderwijs kan in dat opzicht heel wat worden gedaan, aldus mevrouw De Beul die het on derwijs graag meer wereldge richt en wereldbetrokken zou willen zien. Het is een middel om de afstand tussen de klas en de wereld daarbuiten te ver kleinen, zo stelde zij het in haar tussenkomst op de jongste ge meenteraad. Deze dag voor de mundiale vorming is meteen een eerste stap om in het onder wijs meer aandacht te besteden aan de opvoeding van de ko mende generaties tot bewuste en geëngageerde wereldbur gers. Schepen Meulebroek beloofde dat men ook in het gemeen telijk onderwijs van deze dag werk zou maken. Daarom niet op 24 februari in alle scholen, maar toch in de week waarin deze speciale dag is voorzien. Hij wachtte alleen nog op en kele richtlijnen van het mini sterie. Positief nieuws dus. Ondertussen heeft de Werk groep Mundiale Vorming van het Internationaal Jaar van de jeugd een brochure klaarge stoomd over deze dag voor de mundiale vorming. In die bro chure vindt men heel wat boeiende literatuur terug rond dit tema en wordt aan de leer krachten een stevige leidraad voorgesteld om deze dag in te kleden. Men heeft daarbij oog en oor gehad voor alle lagen van de schoolbevolking en zich niet tevreden gesteld om zich bievoorbeeld alleen te richten tot het hoger middelbaar. Ook voor de basisschool werden in de brochure kant-en-klare pro gramma's opgenomen. Nadat men eerst een toelichting heeft gegeven over wat mundiale vorming eigenlijk is, komt in een tweede luik een evaluatie aan bod van de pedagogische vuistregels. Veel aandacht gaat naar de mundiale vorming in de basisschool, waarna in een volgend hoofdstuk de integratie in het voortgezet onderwijs wordt besproken. Een groot deel van de brochure is gewijd aan de inventaris van de dienst verlenende organizaties, die stuk voor stuk worden voorge steld. WW Dendermonde gaat watersporters verwennen Watersport te land. Een tegenspraak van het zuiverste allooi zal je zeggen. En toch kan het. De Vlaamse Vereniging voor Watersport en het Verbond van Vlaamse Watersportverenigingen hebben de handen in elkaar gesla gen voor een grootscheepse tentoonstelling in het hartje van Dendermonde: het stadhuis en de Grote Markt dus. Daar zal men op zaterdag 8 maart de hele dag kunnen kennis maken met alles wat ook maar iets te zien heeft met watersport. Vandaar de titel. De Dendermondse afdeling tegenwoordigd zijn in Dender- van de WW is al een tijdje monde, waar in het stadhuis de druk bezig met de voorberei- vergaderzalen in gereedheid ding van dit evenement dat ei- zullen gebracht zijn. De voor- genlijk gepaard gaat met de zitters en hun naaste medewer- verplichte jaarlijkse algemene kers zullen er zich buigen over vergadering van de WW. Dat een aantal aktuele problemen, wil zeggen dat de 130 afdelin- Is dat nieuws voor de insiders, voor de bevolking is er dan de tentoonstelling die beslist de moeite zal lonen. Zo zullen op deze tentoonstel ling in de Ros Beiaardzaal van het stadhuis liefst 16 standen worden opgetimmerd, waarin telkens een tak van de water- sportdiscipline de gelegenheid krijgt zich voor te stellen. gen die deze Vlaamse Vereni ging voor Watersport rijk is, op zaterdag 8 maart zullen ver- Voor de 54' maal hebben lepe inbrekers toegeslagen in de streek van Dendermonde-Hamme-Sint-Niklaas. Deze keer kregen twee woningen in Sint-Gillis-Dendermonde bezoek van de gaatjesboorders en ouistitispecialisten. Eerst werd de heer Bande in de Emmanuel Hielstraat bezocht. Daarna trokken ze langs de achterkant de tuin van meester Luc Steyaert op de Sint-Gillislaan binnen. De inbrekers boorden een gaatje in het houten vensterko zijn en daarlangs kregen ze het spanjolet in beweging om dan langs het open venster het huis binnen te dringen. Het lijkt erop dat de inbrekers het vooral gemunt hebben op juwelen. Bovendien schijnen ze er iets van te kennen, want alleen de échte stukken werden meegenomen. Misschien zijn de dieven zelfs verrast geweest toen meester Steyaert rond halftien thuiskwam. Ze hadden wel de voorzorg genomen om de voordeur met een koperen haak te blokkeren. Toen de advokaat dan eindelijk toch binnen- geraakte, nadat hij in zijn eigen huis had moeten inbreken, waren de vogels al gevlogen. Gelukkig is er steeds weinig geld in huis, zodat de insluipers zich moesten tevreden stellen met enkele waardevolle juwelen. De recherche van de Dendermondse stedelijke politie kwam de nodige vaststellingen doen en alles wijst erop dat dit de 54e kraak is van deze «bende» De Grote Markt zal dan weer een apart schouwspel bieden. Daar worden zeilboten, mooie jachten en andere dingen uitge breid te kijk gesteld. Nu al staat het vast dat er een kompleet opgetuigde zeilboot van liefst 12 meter lengte zal te zien zijn. Een attraktie dus. De tentoon stelling in het stadhuis en op de Grote Markt kan men bekijken op 8 maart vanaf 11.30 tot 18.00 uur. De toegang is geheel kos teloos. Voor de liefhebbers van water sporten en dat is lang niet alleen zwemmen en zeilen, maar evenzeer surfen, duiken, kanoën, kajakken, water- skieën, kunstduiken, enz. een ideale gelegenheid om kennis te maken met de aller nieuwste snufjes. Voor een keer vlak bij de deur en dus niet naar een of andere groot stad waar de watersport de laat ste tijd op het salon in een hoekje werd gedrumd. Het ouderkomite* van de gemeentelijke jongensschool van Grembergen organiseert op zaterdag 1 maart vanaf 14 u. voor de 8e keer de interscholenveldloop voor de Stedelijke Lagere Scholen. Er zijn 14 reeksen voorzien Grembergen. met afstanden van 300 m., 600 De technische organisatie is in m en 800 m volgens de leeftijd handen van AC Denderland - en het geslacht. Bovendien zijn afdeling Grembergen met de er wedstrijden voor ouders en medewerking van Gepos, het leerkrachten (800 m. voor de stadsbestuur en het Rode dames en 1500 m. voor de Kruis. heren) waarbij aangeslotenen Er zijn naast plakketten en me en niet-aangeslotenen afzon- dailies ook ere-bekers voor- derlijk lopen terwijl er bij vol- zien zoals deze van gemeen- doende belangstelling even- schapsminister Lenssens. eens een reeks van 35-jari- Inlichtingen en inschrijvingen gen wordt ingeschakeld. via de stedelijke scholen en Deze sportieve namiddag vindt voor individuelen bij René plaats op de Stedelijke Sport- Criel, Groeneweg 39, 9150 terreinen, Oud Kerkhofstraat te Grembergen.

De Voorpost | 1986 | | pagina 5