STREEKNIEEWS JO-SPORT 052/21.17.59 NIEUWLANDT 053/70.28.61 PUBLICITEIT 052/21.40.60 BEECKMAN 053/70.02.93 12 - 2.5.1986 - De Voorpost Parebo over amateurteater Op de algemene vergadering van Parebo, op vrijdag 2 mei in de gemeentelijke jongensschool te Overmere, zal gesproken wor den over het amateurteater en over het inrichten van openlucht spelen. Gastspreker is Frère Pachter-auteur Gaston Van Der Gucht. Alle leden van de VZW en de medewerkers aan het openluchtspel zijn uitgenodigd. Jeugdvoetbaitornooi te Overmere Op donderdag 1 mei worden de schiftingen gehouden van het voetbaltornooi voor miniemen en knapen op het veld van SK Overmere. Bij de miniemen spelen Wichelen tegen Heikant Zele en Overmere tegen Grembergen. Bij de knapen gaat het tussen Berlare en Beervelde en tussen Kalken en Overmere. De finales worden op zaterdag 3 mei gespeeld. Palingstorting Op zaterdag 3 mei wordt vanopo het Brugsken 700 kg. paling in het Donkmeer gestort. De weging begint om 10 u. Rerum Novarum De Rerum Novarum-viering van het Berlaars ACW staat in het teken van de wereldsolidariteit. Op donderdag 8 mei is er een «Wandeling voor anderen» door de gemeente, een gevarieerde broodmaaltijd en een samenzijn in de parochiezaal. Inschrijven voor 3 mei. Hogewegfeesten Het Hogewegkomitée pakt voor de 2e maal uit met een Spel zonder Wijkgrenzen. Op 7 mei wordt alles gestart met een gebedswake aan de kapel die in '84 door het komitée werd gebouwd. Diezelfde avond is er nog een kwis. Op 8 mei volgen de praktische proeven. Die dag kan men in de tent in de Hogeweg voor 200 fr. (kinderen 100 fr.) kip, frieten en vlaaien of rijst eten. Inschrijven voor 6 mei. Broekskesfeesten te Overmere Ook in Overmere zijn er wijkfeesten, in de Broekstraat. Daar staan verschillende sportaktiviteiten, een spel zonder grenzen, poppenkast en playback op het programma. In Overmere begint men op vrijdag 9 mei. Veteranentornool bij SK Overmere De veteranen van SK Overmere houden voor de 8e maal het Maurits De Geest-tomooi, en dit op zaterdag 10 mei. Deelne mers zijn, naast Overmere zelf, W Brustem, VK Tielrode en FC Heikant. De wedstrijden beginnen te 13 u. Bedrijfsbezoek Op dinsdag 27 mei a.s. brengen we een bezoek aan het bedrijf «Vandemoortele» te Izegem. Daarna rijden we naar Kortnjk waar we het prachtig Vlasmuseum gaan bezoeken. We vertrekken aan de kerk te Berlare om 12.30 u. Andere opstapplaatsen: St. Annaplein - Em. Hertecantlaan en Brug straat. Prijs: 300 fr. Reis, gids en fooi chauffeur inbegrepen. Inschrijven vóór 10 mei bij Goossens Gilbert. Beverett Aardbeifeesten Van 8 tot 12 mei vinden in Melsele de aardbeifestiviteiten plaats. Op zaterdag 10 mei wordt om 20 u. de aardbeiprinses verkozen. Amici Musicae Zaterdag 10 mei om 20 u. organiseren de Amici Musicae een koncert op Cortewalle. Meegewerkt wordt daaraan door het koor Cantabile o.l.v. Jos Van den Borre en het Pandorra Ensemble, met vertolking van middeleeuwse werken. De leden van de Beverse muziekschool mogen gratis binnen, met-leden betalen 100 frank. Buggenhout Naar Lourdes KAV en KWB Buggenhout Opstal organizeren op vrijdag 2 mei om 20 u. in de zaal Torenhof een informatieavond rond Lourdes. Fietsen met KAV Dinsdag 6 mei en alle daaropvolgende dinsdagen van 20 tot 22 u. trekt KAV Buggenhout Opstal er met de fiets op uit. Bezoek aan nationale plantentuin Zondag 4 mei organizeert Vakantiegenoegens Buggenhout een bezoek aan de nationale plantentuin in Meise. Men vertrekt om 13u30 aan de kerk van Opdorp en om 13u40 aan de kerk in Buggenhout Centrum. Men kan vertrekken om 13u50 aan de kerk van Opstal. Bijeenkomst aan de ingang van de plantentuin om 14u15. Berlare. De Kon. Fanfare De Vriendenbond uit Berlare wist zich tijdens het provinciaal tornooi in Uitmuntendheid le bevestigen, (jj) Kulturele Raad De Kulturele Raad Hamme roept alle verenigingen van Hamme, die lid wensen te worden of te blijven van de Hamse kulturele raad, op om een formulier in te vullen, dat kan bekomen worden op de kulturele dienst, Peperstraat 2, en dit voor 30 juni 1986, te bezorgen op voormelde dienst. Enkel de verenigingen die de oproep beantwoorden voor de gestelde datum zullen uitgeno digd worden op de eerstvolgende vergadering en beschouwd worden als lid van de kulturele raad. Na die datum worden alle verdere inschrijvingen beschouwd als nieuwe aanvragen. De kulturele raad betreurt dergelijke beslissing te moeten nemen, omdat men vastgesteld heeft dat het adressenbestand hope loos verouderd is, mede omdat de verenigingen verzuimen wijzigingen mede te delen aan de Kulturele Raad. Retrospektieve Pogen In het voetspoor van kunstenaar Maurits Tilley organiseert de Hamse kunstkring Pogen, een retrospektieve met werken van de kunstkring uit de zestiger jaren, van 8 tot 18 mei, in de feestzaal van het gemeentehuis Hamme Vernissage op woens dag 7 mei te 20u30. Verwelkoming door de heer Van Den Berghe Walter. Inleiding door de heer Van Mullem Clement, voorzitter van het Maurits Tilleyfonds. Opening door de heer Baert Louis, burgemeester van Hamme. De tentoonstelling is toegankelijk in het gemeentehuis van Hamme, op donderdag 8 mei, zaterdag 10 en 17 mei en op zondag 11 en 18 mei, telkens van 10 tot 12u30 en van 15 u. tot 19 u. Tentoonstelling Mare Eyckerman exposeert zijn werken, een 25-tal surrealisti sche tekeningen in 't Klokhuis, Ringstraat 65, van 1 tot en met 4 mei. Men kan deze werken gaan bewonderen op 1, 3 en 4 mei, telkens van 19 tot 24 u. en op vrijdag 2 mei, van 14 tot 24 u. Moerzeke Pronostiekersclubs - «Eerlijk duurt het langst» bij Raymond Drieghe. Zeven leden haalden de overwinning, ieder met 7 punten: Frida Daes, Herman Lelie, Edward Lenssens, Theo Medts, Leo Wuytack, Lutgard Lenssens en Bruno Verberckmoes. De top van het klassement: 1. Luc Ost 143 punten, 2. Raymond Drieghe 142 punten, 3. Annette D'Heer 140 punten. - «Onder den Toren» bij Julien Verhofstadt. De voorlaatste reeks werd gewonnen door Rita De Clippeleir, André De Beule en Emiel Van Riet, elk met 9 punten. De laatste rit was voor Jean Saerens met 10 punten. De kampioene van het seizoen 1985-86 is Katrien De Kuyper met 213 punten. Tweede werd Benny Aendenhof 204 punten, 3e Julien De Kuyper 201 punten. De 4e plaats wordt gedeeld door Hugo Willaert, Frans De Kuyper en Astrid De Cock, elk met 200 punten. De rode lantaarn is nu definitief voor Paul Stobbe- laers met 107 punten want gedurende 24 weken wilde hij van de laatste plaats niet wijken. Een hartelijk proficiat en dank aan allen. DENDERMONDSE RIJSCHOOL 052/21.37.94 Praktisch en theoretisch onderricht door gespecializeerde personen. De Dendermondse Rijschool.. op slechts 1 adres: Veldstraat 47 Sint-Gillls- Dendermonde J Alles, maar dan ook alles van sportartikelen alsook sportkledij en camping. Statiestraat 21Lebbeke. Kroostrijke Gezinszegels Woonverbouwing van de kelder tot het dak ook onderhoud verbeteren en herstellen. Langestraat 116 9300 AALST Een groot woord, dat door Groep De Cuyperin een eenvoudig begrip wordt omgezet. Raadpleeg haar specialisten. Duivensport te Moerzeke Lokaal De Verenigde Vrienden bij-Frans Ost: In het Quiévrainverbond werden er 370 duiven ingetekend en wij geven hier de bijzonderste plaatselijke resultaten: Norbert Thierens: 2-5 en 80, Albert Van Hoey: 15 en 48, Remy Verhelst: 17 en 37, Henri Hermans: 28-45 en 55, Willy Vercauteren: 36 en 48, Van Riet-De Ridder. 31 en 41André Van Haute 53 - 54 - 56 en 62, Henri Delcart: 35, Maurits Peelman: 78 en 79, Oscar De Winter: 81 en 92. In het samenspel Noyon waren er 353 deelnemende duiven en als voornaamste lokale uitslagen kregen wij: Maurits Peelman: 1 - 9 - 25 - 48 en 68, Roger Everaert: 5 -16 - 25 - 32 en 44, Louis Van Vossel: 11René De Keyzer: 23 en 74, Roger Thierens: 39 en 65, Raymond Verhelst: 54 - 62 en 78, Frans Hermans: 57, Pierre Pauwels: 18, Richard Vermeir: 27 en 46, Clement Van Driessche: 43 en Raymond Peelman: 60. Dendermonde. Enkele leden van hel komitee en SP volksvertegenwoordiger De tijdens de 1 mei viering in de feestzaal van de Bond Moyson (bv) Opendeur bij het Kinderwelzijn Het Kinderwelzijn, sinds kort Raadplegingen voor Jonge Kinde ren, houdt op 10 en 11 mei opendeurdagen in het lokaal, Molenvenne 1 te Berlare. Er zal een tentoonstelling over Kind en Gezin te bekijken zijn. Lentekoncert voor het hele gezin Voor het Lentekoncert dat door de Koncertvereniging op zaterdag 17 mei in de gemeentelijke Jongensschool te Overme re wordt georganiseerd, zijn ditmaal ook familiekaarten aan 500 fr. te krijgen. De vereniging hoopt zo dat de ouders hierdoor ook hun kinderen de wereld van de klassieke muziek zullen leren kennen. De kaarten zijn te bestellen opde nummers 052- 42.29.27, 42.41.75 of 42.30.17. Puitenwandeling Het Berlaarse Kumiuchi breidt haar aktiviteiten meer en meer uit. Naast judo en karate start men nu ook met omnisport voor kinderen vanaf 6 jaar. De lessen zullen op woensdag en vrijdag van 17u30 tot 18u30 gegeven worden. In het kader van «Sport is tof» richt de vereniging op zondag 11 mei een Puitenwandeling in. Vanaf 10u30 kan men vertrekken voor 25, 10 of 5 km. Inschrijvingen steeds aan de sporthal. Gezondheid In de tweede helft van mei start men in de gemeentelijke sporthal Meulenbroek met lichaamsoefeningen voor mannen vanaf 35 jaar en veel ouder. Het ligt in de bedoeling om een grote groep van mensen, die niet meer sporten, nog wat in beweging te houden. Onder leiding van een licentiaat lichamelij ke opvoeding zijn we er van overtuigd dat de beginnende en gevorderde buikjes er baat bij zullen hebben. Inlichtingen en inschrijvingen in de gemeentelijke sporthal Meulenbroek, tel. 052-47.63.74. Lentekoncert De Kon. Harmonie Sinte-Cecilia geeft op zaterdag 3 mei haar jaarlijks Lentekoncert in zaal De Vlaamse Schouwburg, Peper straat 6 te Hamme. Aanvang: 20 u. Deze uitvoering staat onder de leiding van dirigent J. Wauters, kapelmeester van de Belgische Zeemacht. Vakantievoorbereidingen voor sportieve dames Vrouwen die niet onvoorbereid van een vakantie vol beweging willen beginnen, kunnen fysieke konditie alvast bijschaven onder leiding van de gemeentelijke sportlerares. Op 6 mei te 19 u. start een 8-delige reeks. Inschrijven kost 160 fr. Wipschietingen Vrijdag 2 mei om 19.30 uur bij de Blauwe Duivels Sint-Hubertus en bij De Dreef in Berlare. Zaterdag 3 mei om 15.00 uur bij de Blauwe Duivels Overmere en bij de Voetbal in Uitbergen. Om 20.00 uur bij Weekendschutters café Sint-Hubertus. Zondag 4 mei om 9.30 uur bij de Blauwe Duivels Sint-Hubertus en om 15.00 uur bij Kermisvogels te Uitbergen. Bij de Rodeo is er een verbondsschieting. Maandag 5 mei om 15.00 uur bij Donk Eendracht. Dinsdag 6 mei om 19.00 uur bij Kermisvogels Uitbergen en donderdag 8 mei om 15.00 uur bij Kermisvogels i Uitbergen en bij de Blauwe Duivels Sint-Hubertus. Palingstorting Op zaterdag 3 mei om 10.00 uur heeft de weging plaats van 700 kilogram paling die zal gestort worden op het Donkmeer. Het gaat om 500 kilogram paling van 10 tot 12 stuks per kilo en om 200 kilo van 15 tot 18 stuks per kilo. De storting begint aan het Brugsken. B.G.J.G. Operetteavond Op zaterdag 24 mei a.s. geeft het Belcantogezelschap van Sint- Niklaas ter gelegenheid van zijn tienjarig bestaan, een «Jubi leumshow». Deze avond wordt een afwisseling van Wienerlie- deren en melodieën uit de Operettewereld met daarbij overbe kende musicalsongs Deze operette-avond heeft plaats in de Stadsschouwburg te Sint-Niklaas. We vertrekken aan de kerk te Berlare om 19 u. Prijs: 400 fr. Kaart l° rang en autobus inbegrepen. Dendermonde. Ruim tweehonderd gepensioneerden luisterden naar de toespraak van Inschrijven vóór 10 mei bij Goossens Gilbert, P. Christiaens- volksvertegenwoordiger De Batselier tijdens het 1 Meifeest in de feestzaal van de Bond straat 40, tel. 42.28.97, Moyson (bv) Batselier Berlare. De Donkse kaartersklub De Lustige Kaartersvierde zijn jaarkampioenen. Albert Clinck kreeg de titel en Odilon De Bruycker en Arthur Hanselaere werden gekroond als prinsen (jj) De specialist in maatwerk. De laagste prijzen der matrassen. Schuimrubber, Latex, Staalveren, Super- Bultex. Bergemeersenstraat 18 k AALST 15 jaar KWB H. Hart Op 10 en 11 mei viert KWB H. Hart zijn 15-jarig bestaan met een spetterend weekend in het teken van projekt 2000. Zaterdag 10 mei is er om 18 u. een eucharistieviering en om 19 u. zal burgemeester Baert het projektweekend openen. Nadien ver zorgt Etienne De Munck een optreden met animatie. Deze openingsavond wordt afgesloten met een barbecue. Zondag 11 mei wordt de hobbytentoonstelling geopend, om 10 u. Hierop zullen de KWB gezinnen hun hobby's voorstellen. Kunstwerken, ambachtslui, pentekenaars, beeldhouwers, mozaiekwerkers, verzamelaars, en talrijke handwerkjes zullen er te bezichtigen zijn. Kortom men wil iedereen een kans geven zijn hobby aan het ruimere publiek voor te stellen. Men zal er ook een stand rond de Lourdeswerking vroeger en nu kunnen bekijken, evenals wereldsolidariteit en wereldwinkel. Doorlopend zijn er aktieve tentoonstelingen rond projekt 2000. KAV verzorgt een pannekoekenbak. Deze hobbytentoonstelling is open tot 19 u. Boerenkrijgroute De Vriendenkring Het Museum van de boerenkrijg te Overmere heeft een toeristische «Boerenkrijgroute» ingesteld over een parcours dat 70 kilometer lang is en gaat langsheen verschillen de standbeelden die de Boerenkrijg eren. Men start in Overme re en via Lokeren, Sinaai, Stekene, Kemzeke, Sint-Pauwels, Sint-Niklaas en Haasdonk trekt men naar Zwijndrecht waar de route eindigt. Wegbeschrijving en dokumentatie kunnen gratis worden bekomen bij het Boerenkrijgmuseum, t.a.v. Marijke Mortier, Baron Thibautstraat 2 te 9280 Overmere (091/ 67.50.39). Dendermonde. Veel volk voor de kaas- en wijnavond van de Nelekens in de Grembergse jongensschool (foto Piet Hermans) Trekking nationale loterij Woensdag 14 mei heeft in de sporthal van Berlare de trekking plaats van de 20* tranche van de Nationale Loterij. Om 18.30 uur kan men reeds de zaal binnen en tussen 19.20 en 19.30 u. heeft de opname plaats van de trekking van de hoge loten. Om 20.00 uur begint een show met Will Tura en als presentator treedt Luc Appermont op. De toegangskaarten kosten 50 fr. en zijn te koop bij de rekendienst van het gemeentehuis van Berlare tijdens de bureeluren. Dendermonde. Mevrouw Govaert en de heer De Backer, de drijvende krachten achter de Grembergse Nelekes tijdens de kaas- en wijnavond in de gemeentelijke

De Voorpost | 1986 | | pagina 12