RONNY SOMERS "ONTGOOCHELD" "SPORT IS T01 F"-AKTIE IN BEVEREf I: VARIATIE GEf 10EG VIJFTIG JAAR RED STAR HAASDONK ALLEEN PUNTENVERDELING LIJKT INTERESSANT BEZORGDE BILJARTERS De Voorpost - 2.5,1986 - 17 De Voorpost SPORT Redaktie: Oude Vest 34, Tel 05221.40.60 VOETBAL VOETBAL SC LOKEREN De slotwedstrijd van Sporting Lokeren tegen Anderlecht vorig seizoen, zal wel altijd een zwarte bladzijde in het palmares van Ronny Somers blijven. De Puursenaar was toen aan zyn tiende seizoen toe op Daknam, werd kort voor die rampzalige wedstrijd gehuldigd voor zyn 300ste wedstryd met het fanionelftal, scoorde 27 kompetitiedoelpun- ten en nam deel aan 17 van de 22 Europese wedstrijden van Lokeren... een hele boterham. Tien maanden is het intussen al geleden dat Ronny nog een voet aan de bal had. In bewuste wedstryd tegen de Brusselaars liep hy immers een dubbele kuit- en scheenbeen breuk op. Aanvankelijk hoopte hy alsnog in november vorig jaar weer op het veld te kunnen. Het bleek ydele hoop: libero Somers kon op dat moment amper lopen, laat staan dat er van voetballen sprake was... Het was duidelijk dat de rest deelnemen aan lichte groeps- serven van Sporting Lokeren van het seizoen kon vergeten trainingen en onlangs mocht hij het veld op. Het elfde seizoen worden. Pas in maart kon hij een halve wedstrijd met de re- PROFCUP VOETBAL Met Lokeren-Anderlecht (0-0) en AA Gent-RWDM (2-2) begon het voorbije weekend de profcup of lentecup of Callebautcup (zo kent men ook de sponsor). Een nieuwe kompetitie, dit jaar vooral bedoeld om de spelers die niet opgenomen zijn in de nationale selcktie voor Mexico bezig te houden, met liefst acht speeldagen. Het principe van de formule is de achttien klubs uit eerste klasse, plus profklub Beringen en twcedeklassekampioen Berchem, in vijf regionale groepen van vier ploegen te verdelen. In elke groep worden heen- en terugwedstrijden gespeeld en voor de halve eindstrijd komen de winnaars van de kwalifïkatiereeksen in aanmerking. Slechts vier echter, en dit volgens het systeem aantal punten, gescoor de strafschoppen, aantal overwinningen, doelpuntenver- schü en eventuele lottrekking. •Men hoopte dat de Profcup de klubs wat extra-inkomsten zou bezorgen maar op Lokeren en AA Gent, met respek- tievelijk 800 en 500 toeschouwers, weet men nu al dat de supporter inderdaad voetbalverzadigd wordt. En mei krijgt met het dubbele duel Anderlecht-Brugge, met de bekerfinale, met de eindronden tweede klasse en met alle Europese bekerfinales op het scherm al een ferm entreetje op de Wereldkampioenschappen in Mexico. Neen dus, het chocoladecupje zal de ploegen meer kosten dan het opbrengt. Het interessante aan dit tornooi lijkt dan ook de punten verdeling. De Liga Beroepsvoetbal wil dit gebeuren als test voor een ander puntensysteem, later eventueel toe te passen in kompetitie. Een overwinning thuis geeft twee punten, een overwinning buitenshuis drie, een gelijkspel met goals één punt, een gelijkspel zonder goals en verlies levert de ploeg niets op. Aanvallen wordt dus beloond. De uiteindelijke beloning wordt natuurlijk de Profcup. Op zondag 25 mei speelt men om 15 uur de halve finales, op woensdag 28 mei, twee dagen voor de opening van de Mundial, de finale. Vanaf volgende week voetbalt de Callebautcup trouwens zonder de 22 beste Belgische voetballers vermits zij door Guy Thijs naar hoogtestage worden gestuurd. Hetzelfde geldt voor de Denen van Anderlecht. Nogal wat klubs, Anderlecht, Brugge en in mindere mate ook Standard en Waregem zullen dus met hun tweede keus moeten aantre den. De publieke belangstelling kan dus nog verder zakken. Voor de klubs blijft het enige interessante het testen van nieuwe voetbalgoden. (H.A.) DE REEKSINDELING Groep 1: Antwerp, Beerschot, Club Brugge, Cercle Brugge Groep 2: Lokcren, Anderlecht, Beringen, Waterschei Groep 3: Gent, Molenbeek, Lierse, Mechelen Groep 4: Berchem, Beveren, Kortrijk, Waregem Groep 5: Seraing, Charleroi, Luik en Standard. een het sein om te gaan uitba zuinen dat Somers weg wilde bij Lokeren. Larie. Achteraf, toen bleek dat er helemaal niet kon of wilde ge praat worden, overwoog ik uit eindelijk toch om er maar met een een punt achter te zetten. Die wens om te vertrekken maakte ik dan ook kenbaar. De voorzitter zou het voorleg gen op de bestuursvergade ring. Ik wilde wel zekerheid om trent een eventuele transfer som. Ook daaromtrent werd niks konkreets gesteld. Stel je nu voor dat ze zo'n 4 5 miljoen op mijn hoofd zetten, dan is de kans miniem dat er een gegadigde opdaagt." Ronny somers acht zichzelf helemaal nog niet afgeschreven voor eersteklassevoetbal. Hij gelooft in eigen kansen, wil tijdens de komende profbeker zijn konditie weer op peil bren gen. Hij doet er trouwens alles aan om terug te komen. "Dat klopt. Ik kan zeker mee met het eerste elftal van Lokeren, eens ik weer volledig fit ben. En ik meen dat men op Daknam toch best een beetje routine kan gebruiken. Toch ben ik helemaal niet van plan om voor een annoeloon weer aan de slag te gaan. De kans zit er dik in dat, wanneer ik nü niet vertrek, ik volgend sei zoen voor pakweg de helft van mijn huidig kontrakt aan de slag moet. Ik heb dit seizoen niets gepresteerd, zoveel is ze ker. Financieel en moreel was dat noodlottig ongeval een zware klap, er moet bij verde re onderhandelingen dan toch ook rekening mee worden ge houden. zit er voor hem op, zijn verbin tenis met de Wase eersteklasser is trouwens momenteel ten einde. In de voorbije maanden was de verstandhouding tussen So mers en het Lokerse klubbe- stuur ook al niet optimaal. Be loofde gesprekken en onder handelingen bleven uit en Ron ny is allerminst te spreken over de houding van zijn werkgever. "Het is toch logisch dat je ergens zekerheid wenst om trent je verdere voetballoop baan, of niet soms? Meermaals vroeg ik daarom aan voorzitter Keppens wat de intenties van de klub waren. Kon ik blijven? Mocht ik weg, zo ja, welke prijs werd er dan op mijn hoofd gezet? Ik geef eerlijk toe dat ik, zoals de zaken nu staan, geenszins weigerachtig sta tegenover een transfer. Dat wil nu niet meteen zeggen dat ik sito presto weg wil, maar de Lokerse dirigenten hebben me zodanig teleurgesteld dat er bijna geen andere oplossing voor de hand ligt", vertelt de man uit Liezele-Puurs. "Trouwens, ik vind dat men mij onheus behandeld heeft na dat zware ongeval. Twee da gen na de heelkundige ingreep nam ik kontakt op met de Bloso erkent sportmanifestaties die door klubs of andere instanties georganiseerd voorzitter, er werd mij immers worden als iedereen eraan mag deelnemen. Lidmaatschap is niet vereist. Wel kan er een Voetbal. Het ambitieuze bestuur van Red Star Haasdonk organiseert allerlei festiviteiten ter gelegenheid van het gouden jubileum van de klub. Volgende week meer daarover in dit blad. (dw) De nieuwe belofte van voor zitter Keppens om een billijke transferprijs op de bestuurs vergadering voor te leggen, bleek de zoveelste slag in het water. Op mijn telefonisch verzoek om resultaten te ver nemen, antwoordde de h. Keppens mij dat die zaken van man tot man dienden te wor den uitgepraat... Momenteel is mijn hoofd verdienste Sporting Lokeren. Door mijn kwetsuur kon ik mijn part-time betrekking bij een bankinstelling niet meer vervullen. Men betaalde mij daar weliswaar mijn eerste maandloon nog uit, maar daar na diende ik over te schakelen op het ziekenfonds. Als ie weet dat profvoetballers een speciaal statuut hebben wat de ziekteverzekering aangaat, snap je al rap dat ik geen cent kreeg. Er werd van beide kan ten nog wat onderhandeld, men gaf mij de raad de ar beidsrechtbank in te schake len, maar totnogtoe is alles boter aan de galg. Geen frank heb ik gezien, betaal dan maar maandelijks je bijdrage... Ik moest het dus stellen met een vierde van mijn normale maandinkomen. Uit eindelijk, na een trekkebek ken tussen Lokeren, de bank instelling en de verzekering kon ik van laatstgenoemde wel een paar tegemoetkomingen krijgen. Het is, tussen haakjes, alles bijeen nog geen derde van wat mij toekomt. Sporting Lokeren heeft me in heel deze historie danig ont goocheld. De klub toonde zich niet helemaal fair en het is dus niet meer dan logisch dat ik weg wil. Het vertrouwen is verminderd, het respekt even zeer. Na al die mooie jaren die ik er meemaakte, na de mooie resultaten die we behaalden in de gloriejaren, blijft er voor mij enkel nog een bittere nasmaak. Ik ben echter van plan kei hard terug te komen. Ik moét aantonen dat ik weer de So mers van vroeger kan worden, mijn inzet en geloof in eigen kunnen zijn er trouwens. De prestaties zullen dan wel vol gen, bij een andere klub... of misschien weer op Daknam", besluit Ronny Somers. Vivian Bogaert Voetbal. Ronny Somers loopt niet zo hoog op met het bestuur van SC Lokeren. Toch hoopt hij daar nog te mogen voetballen, (arch) een financiële tegemoetko- leeftijdsbeperking worden ingelast. Bijvoorbeeld een sportkamp voor 11- tot 14-jarigen. ming beloofd. In diezelfde zin iedere aktie moet by de provinciale inspektiedienst aangegeven worden en dan krygt werden ooit Ronny De Beu- deze nummer< Dat nummer wordt door de organisatie op de "sport is toP'-kaart Vraag naar paardnjden," rol- hindernissenparcours. Per ckelaer en Maurits De Schnj- jngg^ju-gven en geldig gemaakt door een stempel. Zo'n stempeltje ligt op de sportdienst schaatsen, turnen, tennis en sport zijn er bevoegde en erva- komen en via het rekreatie- sporthal met een spetterende sportkamp is de kennismaking opwarming, met baseball, hockey en bad- Van !Chj30 tot 12 u is er minton al zeer goed meegeval- keuze tussen badminton, vol len. Verder is er nog een grote leybal/netbal en een rekreatie- me^dan^ed'elitk dat* men mij en wordt alleen meegegeven aan betrouwbare personen die een erkende aktie organise- eenzelfde gunst verleende. ren- Z°'n kaart kost twintig frank en de eerste keer zyn vier stempels voldoende voor een Totnogtoe is er van enige tus- geschenk: de sport-is-tof-pet. senkomst geen sprake. Ik Hierby een bespreking van enkele akties in Beveren. vroeg zeker niet het onmoge- CI>riDTIf wD liilfp fT iirnH opflnietprH Hat ilr orxJK 1 ÏVAMT en Kieldrecht in de ban van de Een sportkamp wil niet de rekreatiesport. Ze werden ge- klubs verbeteren of vervangen, vraagd om hun reakties te no- Iijke, er werd gefluisterd dat ik een premie op de behaalde punten zou gevraagd hebben, niets is minder waar. De heer Keppens verzeker- de kans om te rekruteren, de mij voor de aanvang van het Minder bekende sporten moe- dienst besliste om ook tijdens jazzdans. ren lesgevers aan het werk die In het paassportkamp ston- zowel beginnenden als gevor- den er o.a. badminton, judo, derden heelwat kunnen paardrijden, jiu-jitsu, turnen, helpen, basket, jazz, rolschaatsen, ho- Kinderopvang is voorzien ckey en rekreatiesport op het tot 6 jaar in de judozaal. Zij Integendeel, de klubs krijgen teren en die waren zo spontaan onthullend dat de sport nieuwe seizoen nogmaals dat ten dus niet steeds aan inteelt de paasvakantie sportkampen Lokeren zéker wat zou doen, doen. te organiseren. Deze kinderen in de mate van het mogelijke... Het is ook een principe uit van 10 tot 12 jaar zijn een De kompetitie begon en na de sporttheorie dat een kind dankbaar publiek en hun leef- een eerste maal kontraktueel op jonge leeftijd best met zo- tijd is ideaal om elke sport snel te hebben ontvangen, weiger- veel mogelijk sport in kontakt en goed bij te leren, de men mij nog verder uit te komt. Met rekreatiesport tij- betalen. Als het dan onmoge- dens de krokusvakantie en om- Er waren 250 inschrijvingen 64% vond het een fantas- lijk was mij financieel te ver- nisport tijdens de paasvakantie tische driedaagse, 32% vond goeden, waarom dan eerst al kreeg de jeugd die kansen, het heel goed en 4% vond het die beloften? Ik heb dat aan de Toch is maar een klein aantal goed. Uit de suggesties bleek voorzitter dan ook gezegd, het leraars bereid om te steunen, dat de "klassieke" sporten nog werd mij niet in dank afgeno- Zij vinden meestal dat de kin- niet afgedaan hebben. Voet- men en teleurgesteld als ik al deren weinig geïnteresseerd bal, basketbal en volleybal was, heb ik me een tijdje op aJn- 1 Daknam niet meer vertoond. Tweehonderdvijftig kinde- Dat was voor sommigen met- ren waren krijgen dikwijls de voorkeur. Toch wil men eerder de onge- Beveren. De organisatoren v BILJARTEN de «Sport-is-tof»-aktie in Beveren: Nadia Mariman, Wim Beveren, Melsele wone sporten aan bod laten Rombout, Mieke De Crctecker, Erik Roelandt en schepen Frans Van Overmeire. (Iv) programma. Het aantal in schrijvingen was beperkt en sommige aktiviteiten waren al vlug volzet. De meest begeer de sport was natuurlijk het paardrijden, op de voet ge volgd door badminton. Ande re sporttakken waren voor 75% kompleet. Toch was de datum in Kieldrecht en Melse le niet zo best gekozen. In Melsele was het aantal in schrijvingen bedroevend laag. zullen ook op sportieve wijze bezig zijn. De inschrijving kost 30 fr. per persoo. Er is natuur lijk ook een stempel te ver dienen, AFVAART VAN DE LESSE Mensen die van daguitstap- pen houden kunnen op 2 juli en 6 augustus mee voor een afdaling van de Lesse. Er zijn tweepersoonsboten voorzien, waarin kinderen vanaf 5 jaar Waarschijnlijk zat de voorbe- meemogen. Voor kleine kin- reiding tot de plechtige kom- deren is er een babysit. Wan- munie er voor iets tussen, zo- delaars kunnen n dat er weinig leerlingen het zesde leerjaar waren. een prachtige natuurervaring. De prijs van de afdaling be- Toch mag van een sukses draagt 600 fr.. de wandelaars gewaagd worden: in totaal wa- betalen 400 fr. Men kan in- ren 178 halve dagen volzet, schrijven op de Sportdienst of waarvan 51 deelnemers verko- aan de kassa van het zwembad. zen een volledige dag te spor ten en 76 een halve dag. In totaal waren er 128 deelnemers die een sportieve dag door brachten en op de koop toe ook nog een sport-is-tof-stem- pel konden verdienen, GEZINSSPORTDAG Een sportinstuif voor ma ma's, papa's en de kinderen op zondag 4 mei in de Sporthal van Beveren om 10 uur. Ook individuelen zijn welkom. Om Biljarten. Vorige vrijdag was Raymond Ceulemans te gast in Snookerklub Olympic in Dendermonde. Jantje Heuvinck krijgt er dus een zware konkurrent bij voor het driebandacquittornooi dat stilaan volledig tot ontplooiing komt. Organisator Roland De Clopper luistert bezorgd naar wat de twee anderen te vertellen hebben. De bus vertrekt op verschillen de stopplaatsen zoals Kiel drecht, Vrasene, Beveren, sond 7 uur 's morgens en is tegen 19 uur terug. ACHT- DORPENTOCHT Op zondag 7 september zal de Beverense sportdienst mee werken aan de 8-Dorpentocht, georganiseerd door de sport raad. De tocht zal starten in Beveren en de 5 en 10 km. utir~iir"'ede "jogging di'e ™et=n ft. -"gestippeld wor- vertrekt onder leiding vaS een den- Von? w?"in <*■«*- specialist. Men hoopt terug te zijn rond llu30. Eveneens om 10 uur starten de sportaktiviteiten in de tweehonderd deelnemers aan deze korte tochten. Dit jaar zullen er lange tochten bijzijn van 20, 30 en 50 km.

De Voorpost | 1986 | | pagina 17