NA DE ROES, DE KATER BEOOGD RESULTAAT SPIONKOP EENDRACHT HF WÈÊÊmÊÊÜS ZAALVOETBALKOMPETITIE MEULENBROEK HAMME 5PQQT DEURWAARDER GAF AFTRAP OP SINT-NIKLAAS VOETBALUITSLAGEN mÈtÊmmïïm 18 - 2.5.1986 - De Voorpost VOETBAL Van Huychem B Hamme - Durmemotors Hamme 0-22 Reintje Hamme - F.C. Lee Temse 11-0 Stand na 8 speeldagen: 1. 't Voetlicht Lebbeke 8 7 0 1 73 19 15 2. Reintje Hamme 8 7 1 0 85 39 14 3. Durmemotors 8 5 2 1 71 28 11 4. F.C. Lomar St. Niklaas 8 4 2 2 52 28 10 5. Van Huychem A Hamme 8 4 4 0 46 42 8 6. Van Huychem B Hamme 7 1 6 0 18 80 2 7. De Meyerboys Hamme 7 1 6 0 13 56 2 8. F.C. Lee Temse 8 0 8 0 17 83 0 Volgende speeldag: vrijdag 2 mei 19u.-20u.: Van Huychem A Hamme - F.C. Lomar St. Niklaas (tl) 20u.-21u.: 't Voetlicht Lebbeke - Reintje Hamme (tl) 21u.-22u.: Van Huychem B Hamme - Meyerboys Hamme Wedstrijden van vrijdag 9 mei: 19u.-20u,: Durmemotors Hamme - Van Huychem B Hamme (tl) 20u.-21u.: FC Lee Temse-Mcyerboys Hamme (tl) 21u.-22u.: Reintje Hamme - FC Lomar St. Niklaas (tl) E.G. SINT-NIKLAAS - WINTERSLAG 1-1 De tijdens de wedstrijd zo enthousiaste geelblauwen, zaten na de match in zak en as. Niet alleen was een grijpgrage deurwaarder de kassa komen lichten, de spelers zelf hadden na anderhalf uur overwicht amper één puntje thuis gehouden, terwijl het net zo goed 5-0 kon geweest zyn. Sint-Niklaas, de laatste tijd bijzonder goed op dreef, etaleerde ook nu sprankelend voetbal en overtrof de Limburgers veruit in voetbalkunde, snelheid, inzet en enthousiasme. Na één minuut kon Fred Truyens al scoren, maar die eerder magere 1- 0 bleef té lang op het bord staan en toen Winterslag langszij kwam was de zaak bekeken. Uit een wervelende partij voetbal puurde de thuisploeg slechts één punt en dat kan van belang zijn voor de eindafrekening. Een winnend Sint-Niklaas had deze nakompetitie er heel anders doen uitzien. Het zag er eerst zeer rooskleu rig uit voor Sint-Niklaas dat na één minuut al op voorsprong stond. Het doelpunt werd ge scoord na een fraaie kombina- tie tussen Verbruggen, Van Wambeke en uiteindelijk Truyens. Winterslag scheen toch nog terug te kunnen ko men, maar de gevaarlijke Nilis werd mooi gehouden door Leroy en in het middenveld vielen de bezoekers veel te traag uit. Sint-Niklaas speelde goed en Winterslag slecht zo dat er in de eerste helft al een zak rozen werd gemist. Simoen Sint-Niklaas-Winterslag 1-1. Leroy kan de voor het doel (dw) Jacomotornooi. De heer Romain Van Schoor, manager van SK Sint-Niklaas, staat voor een zware taak maar verliest er de glimlach niet bij. (dw) EINDRONDE TWEEDE KLASSE RC JET 1-E. AALST 1 Werd de eerste reeks wedstrijden in de eindronde in tweede klasse voor alle deelnemende teams een maat voor niets, dan maakte E. Aalst zondagnamiddag 11. op Jet de beste kans om de eerste leider te worden in deze extra kompetitie. Inderdaad, Aalst etaleerde zich te Jette als de betere ploeg gedurende driekwart van de wedstrijd dankzij zijn sterk middenveld waarin Hoebeeck (een prima verrichting), Moortgat (een groeiend zelf vertrouwen) en de snedige Van Roy doorlopend hun stempel op de wedstrijd druk ten. Ook vooraan diende El Fahem door Jet met een dub bele bewaking belast te wor den. Neem er dan nog bij dat de plaatselijke doelman Eve- raert twee mirakuleuze reddin gen moest opbrengen op scho ten van Hoebeeck en dan zal men wellicht begrijpen dat in dien een winnaar moest aange duid worden Eendracht het volle recht hierop had. De Brit Bassett viel wel enigszins uit de toon. We vernamen na de wedstrijd dat hij last had met zijn ademhaling als gevolg van een vroeger opgelopen ver koudheid en was derhalve een zwakke pion in een geheel dat te Jette aangenaam heeft ver rast en zich meer dan ooit ontpopt de laatste weken als de te kloppen ploeg van de eindronde. Een massa overge komen supporters begrepen terstond niet waarom trainer Canjels een kwartier van het eindsignaal Hoebeeck en Moortgat verving door De Winne en Droessaert. Oefenmeester Canjels had na de wedstrijd hiervoor een be grijpelijke uitleg zeggende: «Moortgat sukkelde met een lichte kuitkwetsuur en ik wilde derhalve met hem geen risiko's nemen. Hoebeeck van zijn HONDEROEN TRAININGS en JOGGINGS Alle merken Alle prijzen Lans Tol. 052/35.72.45 kreeg drie mooie kansen die alledrie de nek werden omge draaid. Noê, Van Wambeke, Truyens en Verbruggen dik teerden de wet, maar daaraan had de thuisploeg blijkbaar geen boodschap. Verdere doelpunten bleven uit en Win terslag mocht voortdurend van geluk spreken. Terwijl Sint- Niklaas steeds maar aandrong, kende De Meyere een zeer rustige periode. Keeper De Bruyne moest tweemaal gepast tussenkomen op pogingen van Jantje Simoen en van Van Wambeke. Smolders moest hem ter hulp snellen, toen Cornet vrije baan kreeg. Na de rust was Winterslag blijkbaar wakker geworden. Toch kreeg de thuisploeg op nieuw de eerste kans langs Noë. Jan Simoen kreeg zijn beste kans, maar verkwanselde ook die, na de vier andere. Toch speelde Simoen een goe de match. De Limburgers kwa men ook nog even dreigen langs Teppers. Dan zou Sint-Niklaas voor de tweede keer het deksel op de neus krijgen: eerst van de deurwaarder, dan van de knappe Nilis. De klassespeler van Winterslag kreeg eerst een gele kaart van ref Thirion, een gele kaart die bijvoorbeeld bij Costantin zeker en vast rood zou geweest zijn. Het publiek uitte duidelijk zijn ongenoegen en Lacroix ook al opgehitst door deze sfeer moest Nilis de grond in boren. Nilis ging zelf aan de elfmeterstip staan en werkte de bal mooi in de win kelhaak. Die Nilis zou volgend jaar bij Anderlecht gaan spe len en dat verwonderde nie mand. Sint-N iklaas-Winterslag 1-1. Limburgse defensie (dw) Winterslag duwde nu wat feller door en Sint-Niklaas zocht naar een tweede adem. Die was echter volledig opgebruikt tijdens de eerste helft en eens temeer schenen de Klaasjes fy siek te kort te zullen komen. Schroeyen kwam zelfs alWn op De Meyere af, maar kraak te zijn schot. 1-2 ware toch al te bar geweest. Anderzijds kwam Sint-Niklaas in de laat ste minuten opnieuw aan bod, maar keeper De Bruyne gaf geen krimp, al was er enige dreiging en nadien enkele pa niekerige toestanden voor doel. Bij het verschijnen van dit weekblad weet de lezer reeds welke de uitslag is die Sint- Niklaas op Winterslag heeft behaald. De uitreputatie van de Klaasjes indachtig zit er een grote kans in. Anderzijds ont vangt Aalst Racing Jet Brussel en de zwartwitten zien we ze ker in staat om de volle buit thuis te houden, zodat een eventueel gelijkspel in Lim burg zou leiden tot volgende stand: Aalst 3, Sint-Niklaas en Winterslag 2, Jet 1. Nadien krijgen we dan de konfrontatie tussen Aalst en Sint-Niklaas, waarbij Aalst met één punt voorsprong zou kunnen ver trekken. Het zijn echter maar gissingen en vandaag vrijdag weten we reeds beter. De Be Het is niet de eerste keer dat een deurwaarder aan de kassa van een voetbalklub verschijnt net voor het op gang blazen van de wedstrijd. In Sint-Niklaas was dat ook het geval en hoe meer de ploeg groeit, des te slechter wordt het blijkbaar met de kas van de tweedeklasser. Eén van de schuldeisers had een deur waarder erop uit gestuurd om nu reeds voor de tweede keer de recette in ontvangst te nemen. Dat gebeurde rond tien voor drie. Men sloot de loketten en de laatkomers konden dus gratis naar binnen. De brave deurwaarder zat echter op een ijle nest. Hij moest zich tevreden stellen met wat kleingeld. De rest was al verdwenen. In Sint-Niklaas laat men daardoor het hoofd niet zakken. Ze hebben er nog steeds een goed oog in en ze hopen in de eindronde een goed resultaat te behalen, zodat de harten en vooral de beurzen van enkele geïnteresseerden zullen opengaan. Men meent er dat als deze eindronde goed zou aflopen alle problemen dan van de baan zijn. Misschien hebben ze nog gelijk ook. Ze schijnen in verband met de inbeslagname toch al een waarzegger in huis te hebben. DeBe 1' NATIONALE Cup Caüebaut Lokeren-Anderlecht Strafschoppen 2'NATIONALE St. -Niklaas- Winterslag RCJet-E. Aalst 1' PROVINCIALE Temse-Heimis Ertvelde-Melsele SK Aalst-Aalter Latem-Dendermonde 2' PROVINCIALE FC Denderleeuw-Kerksken Heikant-Appelterre Kemzeke-Schellebelle SK Lebbeke-Lokerse E. Meldert-Brakel Kruibeke-Robur H. Vrasene-Stekene Sp. 3' PROVINCIALE Erpe-Massemen Pollare-Burst Mere-Berlare Bambrugge-SK Overmere Gijzegem- Vlierzele Nieuwerkerken-E. Houtem Hofstade-Heldergem 3' PROVINCIALE E Kallo-Bazel St.-Gillis-D. -Baasrode Opstal-Wieze 0-0 Grembergen-Klinge 2-3 St. Pauwels-Oudegem Kieldrecht-St.-Gillis-W. j j Haasdonk-Excelsior j j Waasmunster-KL Vrasene 4' PROVINCIALE F q.j Wichelen-Erondegem qi Serskamp-Smetlede g.j Ede-Oordegem j_j Aaigem-Hïllegem 4' PROVINCIALE G 5-0 Baardegem-Doggen 2-1 W. Moorsel-Okegem 4-0 Schoonaarde-TKMeldert 4-2 Appels-Buggenhout 2-1 Iddergem-S. Moorsel 1-1 Terjoden-R. Lebbeke 1-0 Erembodegem-Opdorp Herdersem- Welle 3f2 4'PROVINCIALE H Hoogeinde-Boonwijk Meerdonk-Verrebroek f y Wachtebeke-Tielrode 3"3 Straatje-SK Lokeren f Eksaarde-Gerda 3 Rupelmonde-White Boys Moerbeke-Sombeke 1-0 Lutterzele-Sinaai PROSPERPOLDER WANDELING Op zondag 9 november heeft deze Prosperpolder-wan- deiing opnieuw plaalts. Tij dens het stormweer van vorig jaar begaf de tent bij 10 beau fort. Dit jaar is er eenzelfde parcours en een animatiepro gramma. Het jeugdcentrum wordt nu het hoofdkwartier van de organisatie. De speel plaats wordt overdekt en de lokalen zullen allemaal bezet worden. De rommelmarkt wordt zeker herhaald. AALSTERSE VOETBAL Als de vlag uithangt weten ze in Aalst of «Den Iëndracht» gewonnen heeft. Binnenwandelend in het lokaal treffen we aan de toog keurige heren aan. Het interieur doet nog denken aan jaren terug. In een hoek zitten de voorzitter en de sekretaris, druk doende bij allerlei paperassen. Twee uur voor het vertrek melden zich de eerste supporters. Er wordt uiteraard over voetbal gepraat. Hoe zal de opstelling zijn? Zijn er geen gekwetsten? Halen we de eindronde? Wat zijn de kansen? Stipt om 14 uur stappen ze de bus in. De invasie der Ajuinen is begonnen. Langs de auto snelweg wordt richting Brussel gekozen. Auto's, getooid met zwart-witte sjaals, steken ons voorbij. Er wordt langs alle kanten gewuifd. Iedereen zit met dezelfde gedachten: «Ho pelijk komen we met een zege terug». De sfeer zit er al volop in. Hoe het begon Eigenlijk komt de idee uit En geland, Ronald Heinde, Willy Callebaut, Maurice Wauters en Jean-Pierre De Decker trokken vijfmaal per jaar naar Britse wedstrijden. Ze ver trokken op vrijdagavond om tegen zondagmorgen terug te zijn, net op tijd voor de match in het Cornelisstadion. In En geland hadden ze de spionkop pen bezig gezien en ze dachten dat zoiets ook voor Aalst mo gelijk moest zijn. Vandaar de oprichting van Spionkop Een dracht. De stichting De eigenlijke stichting heeft Aalst. De instrumenten van de Spionkop worden eerst nog eens nagekeken (da) plaats gehad tussen hopen stinkkaas en hompen bruin brood. Reeds in het eerste sei zoen mochten de vier voor trekkers 375 leden noteren. Het is niet alleen dc bedoeling om op de wedstrijden van Een dracht voltallig aanwezig te' zijn. De Spionkop steunt ook vooral de jeugdploegen door de aankoop van ballen en an der materiaal. Vanaf 1980 wer den er wekelijks autocars inge legd voor de verplaatsingen. Vandaar dat E. Aalst steeds een welkome gast is voor de thuisploegen. (Vervolg volgen de week). RC Jet - E. Aalst 1-1. Geert Van Roy moet in de hoogte het onderspit delven tegen Pomini die zomaar zeven kilo gewicht verloor de laatste weken. (per). IN DE RAND VAN HET 2J RC Jet - E. Aalst 1-1. Van Roy rukt op naar het doel van 2_2 Everaerts (per). S-2 Voetbal. Een familiefoto van de Aalsterse Spionkop. kant had zich volledig gegeven De Winne en Droessaert in te vernomen dat ook St.-Niklaas en had recht om wat spaarza- schakelen om hen te wennen en Winterslag niet verder ge- mer om te gaan met zijn krach- aan het wedstrijdritme», aldus raakten dan een 1-1 gelijkspel, ten vermits er nog harde we- Canjels die na de wedstrijd In verband met de wedstrijd ken te wachten staan. Boven- tegen Jet blijkbaar een tevre- Aalst-Jet op 1 mei a.s. organi- dien achtte ik het noodzakelijk den man leek vooral nadat was zeert Eendracht een verkoop van entreekaarten, Dinsdaga- - '**WÊÊÈlKlltÊÊÊIÊÊÊÊtÊBBBtÊÊItÈÈfÊÊi':von<* aP"' kan men terecht li* op het sekretariaat van 18 tot I - 20 u. Op 1 mei zelf aan de i^Pr^NP'^K loketten van het stadion vanaf <->J 4>-: JR - 10 u. tot het startsein van de H y match. (abl) RC Jet - E. Aalst 1-1. Basset, hoewel in mindere doen, slaagt er toch in om de verdediging te omspelen (per). Freddy Truyens probeert zich een weg te banen door de

De Voorpost | 1986 | | pagina 18