SC LOKEREN EINDLAUREAAT IN HET DERDE BEL0FTENT0RN00I JAGOMO SOMBEKE ZONDER NEDERLAAG DERDE PROVINCIALE IN DE STREEK VAN AALST OVERSCHRIJDT AAIGEM NOG DE GRENS VAN HONDERD DOELPUNTEN HET WAS ANDERS GEWEEST MET DE JAEGHER i m KNAP KOMPETITIESLOT 25' OOSTVLAAMSE G0UWFEEST MET MEER DAN 1200 TURNSTERS... De Voorpost - 2.5.1986 - 19 VOETBAL MET MEDEWERKING VAN DE VOORPOST Het derde beloftentornooi Jacomo behoort al tot het verleden. Het was zoals steeds een realisatie van de supporterskiub "De Jeugd ons Fortuin", met Hubert Van den Branden als voorzitter. Voor de onvermoeibare organisatoren werd het weer een grandioos sukses. Voor deze uitstekende voetbalmanifestatie hebben nogmaals enkele honderden voetbalfans hun belangstelling laten blijken. PROVINCIAAL VOETBAL IN HET LAND VAN WAAS Als de troosting van het der de beloftentornooi Jacomo werd SK Beveren-SC Ander- lecht aangekondigd. Twee ploegen die vorig jaar nog de finale speelden en de Waaslan- ders werden toen tegen de ver wachtingen in eindlaureaat. Voor Anderlecht werd dat het tweede verlies als finalist want in het eerste beloftentornooi Jacomo werd de eindbeurt te gen AA Gent verloren. De troosting dus voor de Brusse laars en ondanks een middel matige eerste helft, werd toch bestendig in het offensief gelo pen. Soms met enige meeval wist de Beverense verdediging echter van wanten en na bal verlies in de Anderlechtse ran gen scoorde Werner Van Heek voor Beveren (1-0, 30e min.). Een van de weinige keren dat de Waaslanders op de Brussel se helft waren te zien en na de rust was de jonge beloften- ploeg van SK Beveren blijk baar beter geïnspireerd. In alle geval werd soms een vuist ge maakt en omstreeks het uur gebeurde dat met sukses: Luk Hooftman scoorde toen een knap doelpunt (2-0, 60'). Al hoewel de wedstrijd toen een beter spelniveau bereikte, zou SC Anderlecht toch nog de betere aanvallen kreëren. Zonder doelpunten evenwel want met enig geluk hield de defensie van SK Beveren ver der stand en verkeken Gino Carmels en Didier Wittebole voor Anderlecht enkele wen kende kansen. Spelerskern SC Anderlecht: Danny Leclercq, Laurent De Dijn, Jean Kinder mans, Benjamin De Bussche- re. Pascal Bovri, Yvan Mar- chandise, Alain Campion, Carmels Gino, Didier Witte bole, N'Gabu M'Bemba, Mare Wuyts, Michel De Bos, Chris- tophe Hubert, Bertrand Roo- sen, Michel Torton en Andy Geysenbergh. Spelerskern SK Beveren: Yvan De Wilde, Mathie Mi- chelet. Luk Peersman, Luk Hooftman, Carl Segers, Dave Heyrman, Mark Van Britsom, Werner Van Heck, Tony Her- reman, Danny Van Hauwer- meiren. Luk Verwaest, Clau dius De Paep en Henk Verte. Daarna kwam voor het eerst SK Sint-Niklaas in finale tegen een sterke beloftenploeg van SC Lokeren. Tijdens het eer ste kwartier werd het even wichtig zonder noemenswaar dige doelkansen. De weder zijdse verdedigingen hadden toen het laatste woord en bijna ongemerkt zou SC Lokeren nadien méér aandringen. Het werd meteen ook de gevaar lijkste ploeg en een schitteren de poging van Dimitri M'Buyu werd al even schitterend ge stopt door Geert De Mayer. Aan het halfuur geraakte SC Lokeren dan toch aan een ver diende voorsprong: na een goede aktie liet Maxime One- bo de Sint-Niklase verdediging kansloos (0-1). Enkele minu ten later knalde Peter Quinte- lier voor Sint-Niklaas, na een vrijschopnummertje, tegen de dwarsligger en SC Lokeren kwam, hier goed weg. Velen hadden de bal achter de lijn gezien, maar de stand bleef ongewijzigd. De Durmejon- gens zouden nochtans rustig blijven domineren en voor SK Sint-Niklaas was er alleen ver dienstelijk verweer. Na de kampwisscling probeerden de plaatselijke blauwbrocken het ccn beetje te forceren maar SC Lokeren, met méér kwaliteit in de rangen, zou zich het gevaar lijkst aanstellen. Langs Didier Verheuge en Dimitri M'Buyu werd de voorsprong van SC Lokeren bijna verdubbeld, Jacomotornooi. Joris Cornet, de meest beloftevolle speler van SK Sint-Niklaas, werd gehuldigd (dw) maar telkens werd dat door Geert D.e Mayer verhinderd. Het Sint-Niklase doelgevaar beperkte zich nog tot een uit stekende kopstoot van Dirk Van Osselaer en tenslotte won SC Lokeren niet helemaal on verdiend. Spelerskern SK Sint- Niklaas: Geert De Mayer, Dirk Van Osselaer, Harry Lauwereyns, Patrick Vinck, Filip De Smedt, Stephane De Maere, Peter Quintelier, Gun- ther De Meyer, Rudy De Jongh, Wim Vijlders, Tim Huygen, Johan Vinck en Filip Van Lijsebetten. Spelerskern SC Lokeren: Danny D'Hondt, Frank De Wilde, Johan Schoofs, Patrick Naudts, Wim De Wolf, Didier M'Buyu, Didier Verheuge, Geert Mariman, Maxime One- bo, Jacobus Mense, Dimitri M'Buyu, Danny Frans, Peter Van Caelenbergh. Geert Van Speybroeck en Rudy De Kerf. Nadien bij de uitreiking der verschillende bekers waarbij SC Lokeren uiteindelijk de wisselbeker Freddy Willockx veroverde, werden er nog meerdere verdienstelijke men sen in de bloemetjes gezet bij het bijzonder geslaagd derde beloftentornooi Jacomo van Sint-Niklaas. Roger Van Laere Terwijl in eers'te provinciale Standaard Wetteren tot ieders verbazing de titel aan zijn neus zag voorbijgaan door een on mogelijk geachte thuisneder laag tegen Borsbeke en Racing Gent dus naar bevordering gaat, speelden Temse en Mel- sele hun laatste wedstrijden. Temse werd thuis met 0-3 ge klopt door een steeds sterker geworden Heirnis, dat eigen lijk niets meer te bewijzen had. Temse eindigde uiteinde lijk als achtste, wat zeker niet slecht is voor een ploeg die voor het eerste jaar in eerste speelt. Melsele eindigt zeven de na een 0-1 zege op Ertvelde en bewijst daarmee eigenlijk regelmatiger te hebben ge speeld dan Temse, dat steeds groots was tegen belangrijke ploegen, maar zich toch nooit echt kon doorzetten. In deze reeks scoorde KAVD het hoogst aantal doelpunten: 59, maar het liet er ook 42 binnen. Melsele scoorde 45 goals en slikte er 43, terwijl Temse 43 keer mocht juichen en slechts 33 keer gepasseerd werd, wat weinig is. In tweede provinciale B werd Geraardsbergen dan toch kam pioen. Kemzeke is de eerste Wase ploeg, op de vierde plaats met 38 punten. Het won vijftien keer en speelde acht maal gelijk. Kruibeke komt op de zesde plaats met 35 punten. De volgende vertegenwoordi ger uit het Waasland is Lokerse op een elfde plaats. Het eta leerde geregeld fraai voetbal, maar kreeg achteraan vrij dik wijls het deksel op de neus. Herleving Vrasene is aan de degradatiedans kunnen ont snappen, maar Stekene Spor tief tuimelt wel naar derde. Het werd laatste met amper 11 punten en twee gewonnen matchen. In derde provinciale F was het Temse-Heirnis 0-3. De bezoekers vonden dat ook voor deze eindeseizoenwedstrijd enige inzet nodig was. We zien een knappe aanval van de Gentse Wouters (dw) reeds lang geweten dat Sint- Gillis-Waas naar tweede zou gaan. Stekene en Sint-Gillis verwisselen dus van plaats. Sint-Gillis verloor wel de laat ste wedstrijd met 1-0 op Kiel- drecht, maar was toch voort durend autoritair lijstaanvoer der. Baasrode kwam even dreigen, maar viel toen terug en dan kwam Grembergen op zetten, maar het was toen al te laat om nog iets tegen de sup- prematie van de Waaslanders te beginnen. Ook Eendracht Bazel heeft een mooie kompe titie achter de rug. Het verloor amper vijf keer en speelde twaalfmaal gelijk. Sint-Pau wels werd zesde, Klein Laar zevende en Kieldrecht achtste. Goede middenmoters dus, die allicht voor volgend jaar grote re perspektieven hebben. Haasdonk, Waasmunster, Ex celsior en Kallo eindigen res- pektievelijk op de tiende, elf de, twaalfde en dertiende plaats. SK Klinge verzeilt sa men met Oudegem en met evenveel punten in de bodem loze diepten van vierde provin ciale. In vierde provinciale H was Sombeke al langer dan van vandaag kampioen. De rood- witten verloren geen enkele wedstrijd, scoorden 71 goals en lieten er amper 25 binnen. Dat zijn referenties. Sombeke werd voortdurend op de hielen gezeten door Moerbeke dat toch ook 45 punten vergaarde, een aantal waarmee men in andere reeksen kampioen kan worden. Derde werd Gerda, de drawnspecialist. Het be haalde 41 punten. Sinaai en White Boys kregen er elk 39 achter hun naam. Toch heeft deze laatste ploeg vooral in het begin van de kompetitie fel gestreden. Tielrode sluit als zesde de reeks der betere ploe gen af. Nu volgt een kloof van vijf punten voor we bij Eksaar- de terecht komen. Rupelmon- de heeft evenveel punten: 32. Verrebroek, Hoogeinde, Meer- donk, SK Lokeren en Straatje waren de meelopers. Boon- wijk kwam er niet aan te pas. Uiteindelijk mocht het Waas land dus tweemaal vieren voor Sint-Gillis en Sombeke. Mis schien komt er nog een ver lengstuk aan als SK Sint-Ni klaas mocht overgaan. DeBe N1EUWERKERKEN 3 E. HOUTEM 1 Nieuwerkerken heeft het in feite niet moeilijk gehad om E. Houtem opzij te plaatsen. De thuisploeg kwam reeds voor de koffie aan een verdiende 2-0 voorsprong. In de 21ste mi nuut scoorde Van den Houwe en kort tegen de rust aan ver dubbelde Steenhoudt de lokale voorsprong. E. Houtem gaf zich echter niet gewonnen. De ploeg klampte nog duidelijk aan en rond het uur lukte Clinckspoor de aansluitings treffer. Nieuwerkerken kwam nu wel even in de problemen maar Van den Houwe stelde iedereen gerust dankzij zijn kopbaldoelpunt. ERPE 3 MASSEMEN 2 Voor Erpe zag het er in de aanvangsfase ver van rooskleu rig uit. De thuisploeg keek in de tiende minuut reeds tegen een achterstand aan. Verstuyft schoot Massemen toen op voorsprong. Geen nood echter want Erpe wist de situatie nog recht te zetten voor de koffie. Met doelpunten van Welle- kens, Baeten en De Smedt kwam Erpe aan een verdiende 3-1 voorsprong. Tien minuten voor affluiten wist Van Geyt nog tegen te scoren maar Mas semen diende toch puntenloos afscheid te nemen van Erpe en van de kompetitie. HOFSTADE 4 HELDERGEM 3 Nog voor het eerste halfuur verstreken was had Hofstade reeds een 3-0 voorsprong op gebouwd. De lokalen verheug den zich in het feit dat De Cleene een hattrick lukte. Meteen was de partij gespeeld. Na de rust kwam Heldergem weer in de wedstrijd dankzij doelpunten van Perreman en Geerinck. Hofstade voelde duidelijk nattigheid en slaagde er toch in om hun voorsprong te vergroten. Steeman zorgde weer voor een kloof van twee doelpunten. Tien minuten voor inrukken scoorde Gee rinck alweer een aansluitings treffer maar verder kwam Hel dergem echter niet. BAMBRUGGE 3 OVERMERE 0 Overmere was voor de rust de betere ploeg. De bezoekers wisten een licht veldoverwicht af te dwingen maar slaagden er echter niet in om te scoren. Na de rust kwam Bambrugge be ter in de wedstrijd en kenden de lokalen ook talent in het afwerken. Drie doelpunten waarvan De Rouck, De Vuyst en Volkaert de auteurs waren daar het levende bewijs van. Bambrugge behaalde vooral op grond van zijn prestaties in de tweede helft een verdiende overwinning. (G.D.T.) AAIGEM - HILLEGEM 8-2 Voetbal. De reserven van KSV Temse wonnen op Melsele en werden kampioen in eerste provinciale (dw) SK AALST - AALTER 0-1 SK Aalst heeft alvast geen al te beste beurt gemaakt tegen Aalter. Na een verdienstelijk eerste seizoen in de hoogste provinciale reeks is dit echter een afscheid in mineur van het voorbije seizoen. De thuis ploeg bekloeg zich de afwezig heid van De Jaegher. Deze aanvaller werd duidelijk ge mist. Men poogde wel vol doende kansen te scheppen, dat gebeurde ook tijdens de partij, maar de opportunist ontbrak. Zo had Aalter aan een doelpunt genoeg om de volle winst in Aalst te bemach tigen. Van Nevel scoorde van- op de stip. Na een matige wedstrijd was een puntendeling alvast een billijker resultaat geweest maar de voetbalgoden hebben er hier ook anders over beslist. Toch lijkt het doel van Aalst bereikt te zijn dit jaar. Het behoud in eerste provinciale is ruimschoots verzekerd. Aalst mag dus dankzij zijn negende plaats zonder problemen deel nemen aan het eerste provin ciale voetbal waar Borsbeke en Winnik uit verdwijnen. De verrassing van de slotdag was echter de nederlaag van Stan daard Wetteren tegen Borsbe ke. Hierdoor kon Racing Gent op de slotdag zijn promotie naar Bevordering afdwingen. SK Aalst: De Saedeleer, De- grijse, Verbestel, Van Herre- weghe, Wim De Bruyne, Bart De Bruyne, Spanooghe, De Moor, Van Laethem, Waege- man en Keymolen. (G.D.T.) Leider Aaigem heeft tegen Hillegem schietoefening ge houden. De kampioenen uit vierde provinciale hebben dankzij deze riante zege een optie genomen op het behalen van de Bacchus-Het Volk-prijs voor de produktiefste ploeg in de provinciale reeksen. Deze prijs bedraagt 50.000 fr. en dc strijd gaat nu onverminderd verder tussen Aaigem en Sers- kamp. Aaigem lijkt de meeste kansen te hebben daar het vol doende doelpunten moet kun nen puren uit zijn wedstrijd tegen Kwatrecht. Serskamp krijgt een moeilijker tegen stander te bekampen, zijnde Grotenberge. Het blijft dus spannend tot de allerlaatste wedstrijd in de kompetitie. Aaigem kende tegen Hille gem, dat weinig weerstand bood, een zeer goede start. De thuisploeg kwam drie doelpun ten voor te liggen na amper acht minuten. Reeds vóór de koffie was het verschil duide lijk: 5-1. Aaigem ging ook na de rust verder op zijn élan. De voorsprong kon zowaar nog hoger zijn opgelopen maar de pal of de doelman verhinder den dit. Met doelpunten van Hans De Cock (3), Philip Bo terberg (2), Patrick De Bolle, Carlos Cruz en Peter Perre man werden de eindcijfers vastgelegd. Afwachten of nu Aaigem te gen Kwatrecht alweer fors kan uithalen om zijn 95 gescoorde doelpunten nog wat op te drij ven. Wie maalct zodoende de honderdste treffer voor (G.D.T.) Jeugdvoetbal. De knapen A van KSV Temse o.l.v. William Amelinck werden kampioen in hun reeks. HEIKANT ZELE - APPELTERRE 2-1 Jeugdvoetbal. De juniores van KSV Temse o.l.v. Kris Verbeeck werden ook al kampioen (dw) De Heikantspelers lagen er in hun slotwedstrijd op Appel- terre op gebrand de wens van trainer Hervé Van Lerberghe in te lossen. De afscheidne mende trainer stond erop het seizoen af te sluiten met een saldo van dertig punten. Om dit te kunnen bereiken was een overwinning noodzakelijk. Die kwam er na een dominante wedstrijd zodat Hervé Van Lerberghe reeds voor de aftrap met een eerste geschenk be dacht nadien van een dubbele genoegdoening kon genieten. Als dank liet Hervé de cham pagne vloeien nadat de laatste Klus was geklaard. "Een negende plaats met een totaal van dertig punten is een sukses", liet een tevreden Heikanttrainer zich ontvallen. "Als je ziet welke ambitieuze ploegen wij achter ons hielden in het klassement stemt dat tot tevredenheid. Deze laatste ze ge betekent in deze optiek de bekroning voor een goed sei zoen. Ik kan bij dit afscheid aan mijn Zeelse trainersperio de de klub en de spelers nog enkel een suksesvolie toe komst wensen." (ajz) ZONDAG IN SINT-NIKLAAS De juffersafdeling van turnkring Kracht en Geduld uit Sint-Niklaas, viert dit jaar haar 65-jarig bestaan. Dat wordt zomaar niet onopgemerkt gelaten en in samenwer king met het Oostvlaams Gouwbestuur wordt zondag in Sint-Niklaas het 25e Oostvlaams Gouwfeest voor turnsters georganizeerd. Een indrukwekkende onderneming trou wens met de deelname van een 18-tgal turnkringen en méér dan 1.200 gymnasten. Voor deze uitzonderlijke gelegenheid worden de beide zalen in de sporthal De Witte Molen en de turnzalen van het instituut Sint-Carolus opgevorderd. Daar wordt dan vanaf 9 u. het volgende programma aangeboden: opgelegde oefeningen, volksdans, tumbling, jazzdans, vrije oefeningen en diverse sprongen. Om 11.30 u. een algemene optocht door Sint-Niklaas met volgende route: Azalealaan, Brugsken, Moerlandstraat. Parklaan, Markt, Kardinaal Mercierplein, Ankerstraat, Klein Hulst en Lamstraat. Om 12.30 u. een jeugdmis in de kerk van Don Bosco en om 15 u. groots turngala in de stedelijke sporthal met de deelname van de navermelde turnkringen: Willen is Kunnen Temse, Eendracht baart Kracht, Kruibeke, Sint-Joris Dendermonde, Sint-Lutgar- dis Zele, Immer Vooruit Ledeberg, Sint-Godelieve Sle- dinge, Jong Waasland Melsele, Jong en Lenig Haasdonk, Door Eendracht Sterk Beveren, Adel en Ontspanning Steendorp, Vrank en Vroom Kalken, Sint-Paulus Haal- tert, Kerels Waasmunster, Jong en Blij Nieuwkerken, Moed en Kracht Bazel, Dames blijf Jong Temse, Gymno- klub Kieldrecht en uiteraard ook nog kracht en geduld uit Sint-Niklaas... Roger Van Laere

De Voorpost | 1986 | | pagina 19