Voorstel naar Aalsters stadsbestuur toe Mei is Sportmaanil in Aalst Ook te Lede is «Sport Tof» Jubileumboek «75 jaar VTI Aalst» Moegetergde vrouw doodt echtgenoot met brandblusser Leerlingen Sint-Augustinusinstituut bewogen door Derde Wereldproblematiek Aalst denkt aan integrale kwaliteitszorg Nieuwe voorzitter bij Aalsterse Hartvereniging 2 - 2.5.1986 - De Voorpost Basisedukatie voor volwassenen Na maanden onderzoekswerk en ruime konsultatie legt het «Aalsters Koördinatiekomitee voor Welzijnsbeleid» aan het stadsbestuur een beleidsvoorstel voor i.v.m. basisedukatie voor volwassenen. Sinds goed vijf jaar wordt in Aalst aan «basiseducatie» ge daan. Vrij spontaan is em nog steeds groeiend aanbod ontstaan aan «nderricht» voor laaggeschoolde volwassenen. In Aalst is dat «aanbod» mo menteel volledig bij het «vrij initiatief» terug te vinden, maar ook het stadsbestuur denkt ernstig aan de uitbouw van een tweedekansonderwijs. Dit geeft uitweg op een diplo ma secundair onderwijs (mid denjury) en is bedoeld voor wie in de jeugdjaren de boot miste, In nauwelijks 5 jaar is dus in Aalst een niet meer weg te denken net van tweedekans- edukatie ontstaan voor een be- volkingskategorie, voor wie het begrip «kansarmoede» bit tere realiteit is. Men heeft wei nig verbeelding nodig om te beseffen dat zo'n kursussen ook een impliciete emancipe rende waarde hebben: een huurder die zijn eigen kontrakt leert verstaan, een huisvrouw die zelf haar budget leert «bij houden», een gastarbeider die naar de dokter kan zonder zoontje als tolk... zoiets ver hoogt het zelfvertrouwen en ontvoogdt. Samen met de ken nisoverdracht in enge zin is dit een waardevolle bijdrage aan het «algemeen welzijn». Situatie in 1986 Voor wie niet dagdagelijks met basiseducatie te maken heeft is een beknopte schets van de «stand van zaken» wellicht niet overbodig. Sedert begin 1980 leert het «Alfabetiseringsprojekt aalst» aan volwassenen lezen en schrijven. Dat dit primaire al- fabetiseringswerk aan een be hoefte beantwoordt, wordt aangetoond door het feit dat momenteel zowat 70 deelne mers in 19 groepjes de kursus bijwonen. Niet onbelangrijk is dat er ook een «lees- en schrijf- groep» is bij de NV Amylum (met een vijftal deelnemers). De 17 begeleiders zijn op 2 uitzonderingen na vrijwilli gers. De «Initiatiefgroep gastarbei ders» heeft specifiek naar de migrantenbevolking toe alfabetisatiekursussen, die ver trekken vanuit de eigen taal (meestal Turks); nadien wordt overgegaan naar Nederlands. In een jaar worden zowat 15 personen bereikt, meestal vrouwen. Daarnaast zijn er ook Neder landse taallessen, waarin op ervaringsgerichte wijze taal vaardigheden bijgebracht wor den. Zo bv. leert men de admi nistratieve woordenschat on der de knie krijgen om een identiteitskaart of wat dan ook aan te vragen, om te sollicite ren.. Ook hier bereikt men zowat 15 personen per jaar. Beide programma's worden (in tegenstelling tot Alfabetisering en de programma's van het Educatief Samenwerkingsver band (zie verder) individueel verstrekt. Op die manier komt men hier tot de beste resul taten. Edukatief Samenwerkingsver band In het voorjaar van 1984 werd de vzw Edukatief Samenwer kingsverband opgericht. Mo menteel richt deze vereniging twee programma's in: Via «Opnieuw Gaan Leren» ontvangen volwassenen op plusminus niveau Lager On derwijs enige bijkomende vor ming, die 3 terreinen kan beslaan ★opfrissen van taal- en reken- vaardigheid; sociale wetgeving en dien sten; thema's die aansluiten bij de levenssfeer van de deelnemers. De kursussen duren 15 tot 20 weken (3u/week) en zowat 50 personen schrijven per jaar in. Er zijn een zestal begeleiders. «Tweedekansonderwijs - Alge- In het kader van de B.L.O.S.O.-actie «Sport is Tof» organiseert de Sportraad Lede een zwemkursus voor jong en oud en watergewenning voor kleuters en kinderen in tien lessen. Mogelijkheden: vrij zwemmen, aanleren eerste zwembe wegingen, watergewenning (kleuter kinderzwemmen). Waar: Waterhoentje - Zwembad Hillegem, Wanneer: Kinderen kleuters: iedere maandag vanaf 05.05.86 tussen 18 en 19 uur. Prijs: 750.fr. 500 fr. (begeleider). Volwassenen kinderen (+12 j.); iedere maandag tussen 20 en 21 u. De cursus start op 28.04.86. Busvervoer om 19.30 u. op het dorpsplein. Prijs: 800 fr, Info inschrijvingen: Uyttenhove Geert, Reymeersstraat 22, 9310 Lede. Tel. 053/70.19.72. Sportdienst Lede, Brilstraat 2, 9310 Lede. Tel. 053/ 78.60.39. mene Vorming» begeleidt ge durende een gans schooljaar (6 tot 8u/week) volwassenen met aanvangsniveau lager onder wijs. Het gaat zowel om alge mene vorming als taalonder richt. Impliciet begeleidt men in het «leren leren» (zowat 20 inschrijvingen). Auxilia Sinds vorig jaar heeft de lande lijke organisatie Auxilia een regionale werking in Aalst. Auxilia laat vrijwilligers «aan gepast onderwijs brengen aan wie nergens naar school kan» om welke reden ook. D.w.z. zieken, gehandikapten, gedeti neerden, enz.. Dit onderricht is individueel en wordt slechts verstrekt als er geen andere mogelijkheden zijn (bv. als om praktische redenen geen Alfa- betisatiekursus kan gevolgd worden). Dit onderwijs kan schriftelijk zijn, aan huis (door 1 leerkracht of door een team) of in groepsverband, In Aalst koördineert Teledienst vraag en aanbod op dit vlak. Mo menteel zijn er twee Auxilia- leerlingen, maar wellicht ver hoogt dit aantal, naarmate het initiatief meer bekend geraakt. T oekomst verwacht ingen Het stadsbestuur diende reeds in het voorjaar '85 een aan vraag in voor Tweedekanson derwijs (diplomagericht). Een officieel fiat is er nog niet, maar gezien Aalst reeds over secundair onderwijs beschikt (kunstakademie) zou het een kanshebber zijn. Men hoopt en zet stappen om volgend schooljaar nog te kunnen starten. K.A.V. overweegt de organi satie van een Doe Mee-reeks, maar wacht op de evaluatie van experimenten elders in Vlaanderen. «Doe Mee» richt zich uitdrukkelijk tot laagge schoolden (die bv. ook geen buitenschoolse vorming geno ten hebben). Enkele vaststellingen Dit overzicht mag dan al fraai zijn alles is toch geen koek en ei. Wat bestaat is nog zeer broos en bijaldien ontbreekt er nogal wat, als we er de grote én veelsoortige «vraag» naast- leggen, naar vormen van B.E. Een en ander zal dan ook ge- koördineerd moeten worden. De diverse initiatieven werken onafhankelijk van mekaar maar zijn uit de aard van het werk toch enigszins op mekaar aangewezen. Dit is nl. het geval inzake doorverwij zing en doorstroming van kur- sisten. Unaniem wordt daarbij de noodzaak van een grondige onderlinge kennismaking en konkrete afspraken inge bracht. Zoals alle onderwijs-instellin- gen heeft men ook hier kon- stant behoefte aan begeleiders- en leermaterialen. Zoals in het welzij ns/opbouw- werk gebruikelijk heeft men ook hier met een beperkt bud get in verhouding zeer veel weten te realiseren. Dit is te meer zo, daar van de kursisten geen financiële bijdrage kan gevraagd worden, gezien het om een weinigbemiddelde groep gaat, Met het oog op een zo goed mogelijke oriëntatie van aspi- rant-kursisten is een gemeen schappelijke houding nodig. Gedacht kan worden aan een gemeenschappelijke brochure over het bestaande B.E.-aan bod naar sleutelinstanties toe. Ook in het bedrijdsleven is er ruimte voor B.E.-initiatieven. De vaststelling dat'steeds meer en kuituur) wordt een Stedelij ke Overleggroep Basisedukatie opgericht. Deze heeft zowel een beleidsadviserende (be- leidsvoorbereidende) als een initiatiefnemende bevoegd heid. Deze Overleggroep is samen gesteld uit telkens 1 vertegen woordiger van elke B.E,-wer king, het stadsbestuur (onder wijsdienst) en niet stemge rechtigd een lid van de stuurgroep van het Aalsters Sociaal Overleg als brugper- soon met het welzijnswerk. Teneinde het Tweedekanson derwijs (diplomagericht) een jongeren, die nog leerplichtig ernstige realiseringskans te zijn, naar B.E. (zemlfs alfabe- ven, is het nodig dat door het tisering!) komen (zelfs stuurd worden vanuit de scho> len!) is merkwaardig. «Basisedukatie» is geen eind doel, geen doel op zichzelf, Het is een «weg» om mensen te emanciperen, aansluiting bij stadsbestuur een ambtenaar aangeduid wordt door de koördinatie en alle voorberei dende werkzaamheden. Door het stadsbestuur wordt een logistieke ondersteuning geboden als blijk van erken- het sociaal-kultureel leven en ning van de waarde van het goed funktioneren in het so- ciaal-ekonomisch leven moge- basiseducatiewerk. Teneinde het beschikbaar budget zo lijk te maken (zonder dat dit doelmatig mogelijk aan te de eigen identiteit schaadt). wenden, stellen wij inderdaad Om tenslotte nog maar eens op voor dit niet als geldelijke sub- het overheids-subsidiëringsbe- sidie, maar «in natura» ter be leid terug te komen: tot dusver schikking te stellen, komt dit zeer ondoorzichtig en De geldelijke tegenwaarde zelfs tegenstrijdig over. In af- dient in samenspraak met de wachting van een meer ge- Overleggroep begroot te wor- koördineerd en zelfs tegen strijdig over. In afwachting van een meer gekoördineerd en efficiënt beleid terzake (die hopelijk ook het administratie ve werk van de organisaties om aan «geld» te geraken tot een minimum beperkt) dient lo kaal elke ontwikkeling Ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan brengt het VTI, Vrij Technisch Instituut Aalst, een boek met de geschiedenis van het Instituut van de hand van vier historici aan de schooi verbonden: K. Baert, A. De Groote, R. Vande Kerckhove en A. Verstraete. Plus bijdragen van de industrieel ingenieurs L. Wouters, J. Lion en J. Roeland en een voorwoord van prof emeritus dr. ir. E. De Beer, voorzitter van de Raad van Bestuur. Het VTI is ingeplant in de Vakschoolstraat waardoor de herinnering aan het ontstaan van de school, 75 jaar geleden, levendig wordt gehouden. Ondanks de industriële expansie in Aalst tussen 1890 en 1910 bestond er geen aangepast technisch onderwijs in de regio. Industriëlen kloegen dan ook over het gemis aan geschoolde Vlaamse vaklui want Aalst herbergde toen zowat 400 Duitse technici. Op 5 oktober 1911 opende de school haar deuren. Van de 50 kandidaten die een ingangseksamen hadden afgelegd, werden er 39 toegelaten, verdeeld over de beroepsrich tingen elektriciteit, mechanica, schrijnwerkerij en smederij. De stuwende kracht achter de oprichting van de «Vakschool» was André De Waegenaere, direkteur van de lagere school van de Sint-Jozefsparochie. Hij leidde niet alleen technici op, maar hij ijverde evenzeer voor de godsdienstige en zedelijke verheffing van zijn leerlingen. Die leerlingen rekruteerde hij in Aalst en omgeving. Daartoe bezocht hij de lagere scholen, waar hij bij zijn collega's direkteurs en onderwijzers aandrong om begaafde leerlingen naar zijn school te sturen in plaats van ze te jong nog in de fabriek te laten werken. Er ontstond tevens behoefte aan een avondschool waar o.a. technische leraars hun pedagogische opleiding konden krijgen. Uit die avondleergangen groeide de School voor Technisch Ingenieurs. Na André De Waegenaere bouwden de direkteurs ir. J. Cardinael, ir. V. Van Haver en ing. L. Wouters, gesteund en geïnspireerd door de verschillende bestuursraden, het V.T.I. verder uit tot een gerenommeerd Technisch Instituut: Het boek verschijnt op dinsdag 20 mei en wordt voorgesteld ter gelegenheid van de akademische zitting «75 jaar VTI». Het wordt gedrukt op 1.600 eksemplaren en kost 500 fr. In formaat 24,5 bij 23 cm bevat het 250 pagina's met 175 zwart-wit illustraties. Te bestellen als «Jubileumboek VTI» in de Vakschoolstraat 41 te 9300 Aalst. Tel. 053/77.38.26. Rekening 432-5221041-62. LH wordt ruimte geschapen om gezet opgevolgd te worden, een «materialenbank volwas wat wellicht door samenwer king (zie verder) meest kansen op sukses heeft, Hoe deze vaststellingen bean twoorden? Vanuit het Stadsbestuur (on- aan te spreken, der de verantwoordelijkheid van de schepen van onderwijs den. Voor het lopende jaar '1 kan gezien de prioritaire waarde van basiseducatie geput worden uit het verhoog- °P donderdag In de vroege morgen sloeg Paula Bal (47) ontstaan en toen de echtge- de bedrag voor subsidiëring haar echtgenoot Francois De Neve dood met een blusappa- n°ot H1 arm*n va" Mor" van de kulturele verenigingen, raat van 2,5 kg. De vrouw was duidel(jk aan het einde van U1 "JU Binnen het beleid van de Ste- wat ze dragen kon en zegde reeds vroeger aan buren dat ze blusser delflke Openbare Biblioteek 0ver haar leven wel eens een dik boek zou kunnen schry- Een bii Beroepen dokter kon wordt ruimte eeschaDen om vpn f. oijgeroepen aoxier xon ven- later nog alleen de dood vast stellen. Een dochter arriveerde senenedukatie» op te richten Een kwarteeuw terug huwde De man hield een herberg zowat teeeliikertiid met de on- in samenspraak met de Over- het paar en vestigde zich in een open op de hoek van de Gent- ger0epen politie en huilde een leggroep Basisedukatie om huurhuis aan de Roklijfstraat sesteenweg en de Volk,verhef- gïïKffop toen zTgTtldgê 22 Ze ktode- fingsstraat8 Namiddags trok ™vaST£ladS,fvS de promotie-aktiviteiten van ren. Twee gehuwde dochters hij°er heen en in de morgen- de bibhotcck deze doelgroep Brigitte en Gina en een nog uurtjes kwam hij dan weer H^t parket van Dendermonde ongehuwde zoon die bij een thuis. Vaak na nogal diep in stapte af met onderzoeksrech- L M ongeval een arm kwijtraakte, het glas te hebben gekeken. ter Leo Tas, prokureur Van de Op de fatale donderdagmor- sijpe, wetsdokter Lauwaert en gen moet hij rond 3 uur 's gerechtelijk kommissaris Mi- morgens thuis zijn gekomen gum. Dr. Claudine Mertens doch had in zijn café «De Don- werd als psychiater aangesteld, kere Wolk» blijkbaar het geld De vrouw was erg onder de niet meegenomen en zelfs de indruk van het gebeurde en deur niet gesloten. werd in de loop van de namid- Toen de echtgenote zulks dag overgebracht naar het ge hoorde spoedde ze zich naar rechtshof te Dendermonde de herberg, haalde de ontvang- waar ze na ondervraging werd Dat dit projekt naast morele, sten op en sloot zorgvuldig af. aangehouden. Terug thuis moet een twist zijn lH Op uitnodiging van de studen- blemen, tenclub «Nursaia» van het Sint Dit PEHAKO projekt groeide fysische ensociale inzet Augustinusinstituut voor Ver- sinds enkele jaren in Oost- zijn verwezenlijkers, ook ma- pleegkunde en Kinderverzor- Kasai en gaat uit van paters teriële ruggesteun verdient, ging te Aalst, gaf Dr. Rum- Scheutisten, zustergemeen- laat geen twijfel, bout, chirurg in het O.L. schappen en vrijwilligers. Onderwijs, vaccinatie, voe- Vrouwziekenhuis en docent in Enerzijds helpt men de gehan- ding, medikatie, wondverzor- het Sint Augustinusinstituut, dicapte om zich aan te passen ging, gipsen, chirurgisch mate- een uiteenzetting over een ge- aan zijn omgeving en ander- riaal, steunapparaten, kruk- handicaptenprojekt in Oost- zijds wordt ernaar gestreefd ken, zijn onontbeerlijk om de Het CBO, Contactcentrum wereld anderzijds verbeterd Kasai, Centraal Afrika, waar- om familie en omgeving te sti- positieve resultaten die men Bedrijfsleven Onderwijs orga- worden? aan hijzelf meewerkt, als lid muieren om de gehandicapte reeds bekwam, door te zetten, niseert op woensdag 7 mei in Dhr. J. De Groof, kabinets van een chirurgische equipe. als volwaardig mens te aan- De leerlingen, geboeid door de feestzaal van de Generale chef van de Gemeenschapsmi- Het PEHAKO porj'ekt: «Pro- vaarden. dit lofwaardig initiatief, over- Bank, Kwalestraat 94 te Nieu- nister van Onderwijs en jekt des enfants handicapés du Men werkt vanuit drie centra: handigden bij deze gelegen- werkerken een informatie- Kasai Oriental» poogt het Tshilenge, Lukalaba, Kabin- heid de opbrengst van de mis- avond over Integrale Kwali- leed, veroorzaakt door polio- da, die niet altijd even gemak- sieaktie aan Dr. Rumbout en teitszorg. myelitis of kinderverlamming, kelijk door de patiëntjes en hun wensten hem en zijn medewer- te milderen en te voorkomen, familie te bereiken zijn. kers succes toe in hun streven Programma Vaccinatie tegen deze ziekte is De kinderen worden opgevan- naar een meer menselijke sa- 19.00 u,: Verwelkoming en in- daar nog vrijwel onbestaande gen en eerst wordt medische menleving. Dr. Rumbout uitte leiding: William Govaert. en er is onvoldoende aange- hulp verstrekt en wordt de met enige ontroering zijn voorzitter CBO. paste medische hulp voor die- voedingstoestand verbeterd dank. 19.15 u.: Basis van Integrale ëen kwestie van overleven. In- genen die de ziekte overleven, voor eventuele operaties wor- Diezelfde namiddag hield de Kwaliteitszorg en de toepas- tegreren van deze bewustwor- De fysische letsels als spier- den uitgevoerd. De familie afdeling kinderverzorging een sing in de industrie: Dhr, ding in om het even welke zwakte, spierverkortingen en wordt bij het genezingsproces missieaktie ten voordele van Maes, beheerder CKZ Oost- organisatievorm vraagt mana- misvormingen scheppen voor en de revalidatie betrokken en Broederlijk Delen, met de Vlaanderen. gement stoelend op facts en de gehandicapte en zijn arme krijgt enkele basisbegrippen filmvertoning «Ghandi». 19.45 u.: Integrale Kwaliteits- figurs. Feiten en cijfers. Vorming. 21.00 u.; Gelegenheid tot vra gen stellen. 21.30 u.: Receptie. Overleven Kwaliteitsbewust handelen is dan een slogan. Het is familie heel wat sociale pro- over hygiëne en voeding. HARVA, Hartvereniging Aalst, kreeg een nieuwe voorzit- met voorzitter André Van ter. André Van Eycken, een Moorselaar, volgt inderdaad Eycken, Kruisabeelstraat 40 te Wilfried Gevaert in de voorzitterstaak op. De heer 9390 Moorscl-Aalst. Gevaert werd wegens zyn talloze verdiensten ere voorzit- LH ter van de vereniging voor hartlijders. De nieuwe voorzit ter wil trachten in het spoor van zijn voorganger de aktie verder te zetten en zelfs te intensifiëren. In de mate van het mogelijke wil hij een eigen inbreng hebben via nieuwere ideeën. LH zorg, een geïntegreerde vorm Een aantal Centra voor Kwali- van leren in onderwijs en in- teitszorg werd in Vlaanderen dustrie door Mevr. Luypaert, reeds opgericht. Een deel van coördinator van de werkgroep de Vlaamse bedrijven heeft in Onderwijs Kwaliteitszorg van de voorbije jaren deze visie het Departement Didactiek en met sukses in daden omgezet. Kritiek van de U.I.A. Het Vlaams Centrum voor 20.15 u.: Politiek van het Kwaliteitszorg stimuleert deze Vlaamse Gewest inzake Kwali- werking en wordt zelf ge- teitszorg: Dhr. B. Moyersoen, schraagd door de Vlaamse Re- adviseur van de Voorzitter van gering, de Vlaamse Regering. Het programma biedt U tal 20.35 u.: Hoe kan de verhou- van mogelijkheden om een ding tussen onderwijs en vor- aantal fundamentele vragen ming enerzijds en de bedrijfs- hieromtrent te beantwoorden. Aalst. Nieuwe bestrating voor het Keizerlijk Plein. De oversteekplaatsen kregen een broodnodige beurt a Zinvol leven als hartpatiënt resseren. raTOnkven^niM'ak'iid'Te5 alsook "andere "aktivjte"cn Tri Mci wordt andermaal te Aalst de «Sportmaand». Met dan als hoogtepunt «10.000 jaar makkelijk. Hartpatiënte! heb- groepsverband. Deze worden Sport». - ben immers specifieke noden dus niet a,leen voor de kluble- Wat vroeger een eerder bescheiden «Sportweek» was evolueerde aan een «Sportmaand». waaraan ze individueel, slechts den- maar, tevens voor hun Dit jaar met liefst 52 verschillende sportmanifestaties gespreid over 32 disciplines, uiterst moeilijk kunnen tege- £ehele 8ezin ingericht. Trou- Voor deze sportmaand waarby uiteraard de bedoeling voorligt de sport voor allen te moetkomen, wens, er w°rdt steeds getracht promoten werd heel wat propaganda gevoerd: vier week-affiches pluseen net uitgegeven Een aantal hartpatiënten {gj{e®etg betrelcken^ 'Vl' brochure met alle aktiviteiten. Winnaars en laureaten worden met plaketten en bekers heeft, daarom, gemotiveerd e' J mpHic/,|,„ k verwend en de drie organisaties worden gehonoreerd met een trofee ter gelegenheid van SrSSCSafct de verding vau de Sporttaureaat 1986. merkelijk beter verloopt in gebeurlijke ongevallen op de yan de diverse manifestaties en rechteroever met elk tel- 1.01.41 en 31.12.1977. De one- groepsverband een vereniging revahdatiesessies, ingericht zou men een videoreportage kens 37 deelnemers in de leef- ven jaren voor jongens en van hartpatiënten opgericht. d°°r V°°J maken maar finaal bleek zulks tijd van 9 tot 47 jaar wordt het mannen, de even jaren voor Deze vereniging (HARVA), het met-terugbetaalbare ge- niet haalbaar. Het wordt dan andermaal een massa-gebeu- meisjes en vrouwen, die onder bevoegde medische 7®eJ,te van zielcentonds OGk Cen diareportage waaraan ren passend in' «Sport voor De winnende dee voogdij staat, heeft o m. als (dokter, kamer, apotheker, ki- prjjZen zijn verbonden: 3000 Allen». Het wordt een sport- ontvangt een waardevoue wis- doelstelling: een toevluchts- nesisv en ÜU tot ■>u uuu fr. voor de eerste, 2000 fr. voor manifestatie voor jong en oud, selbeker voor één iaar en alle i maximum. iiwï i„ 1 - Zwemmen: éénmaal de 2e en 1000 voor de 3e. per Zowat alle mogelijke sportdis- Aalst. Werken aan het Keizerlijk Plein, waar de middenberm grondig wordt opgekuist M oord te zijn, waar personen met hartletsels, met hun vra- - ~r gen en noden, opgenomen maand, om precies te zijn de ciplines komen aan bod. In worden in een kring van men- eers'e maandag van de maand alfabetische orde gerangschikt sen met dezelfde problemen, wordt er gezwommen in een zijn dat atletiek, balboogschie- die hun kunnen opvangen en afgehuurd zwembad, dus voor ten, basketbal, biljart, body waar ze tevens kunnen deelne- ons, aheen of samen met het building, boksen, bowling, men aan gezamenlijke aktivi- gez"J- darts, gym, handbal, hand teken om aldus tot het uitein- T Groepsreizen: op regelma- boogschieten, jazz-ballet, ju- delijke doel te komen: een l,ge tijdstippen maken we uit- do, kaatsen, karate, korfbal, zinvol leven als hartpatiënt. stappen naar allerhande steden lopen, minigolf, minivoetbal, of landen in onze omgeving, pétanque, schuifbakschieten, Aktiviteiten Toneel of andere culturele ma- taekwondo, tafeltennis, tennis, Wekelijkse trainingsavon- nifestaties worden door ons re- voetbal, wandelen, wielrennen den: deze zijn voorbehouden geimatig bijgewoond. en zwemmen. aan de hartpatiënten, speciaal aangepast en onder bevoegde Lld m>rd«n? «10.000 jaar sport» leiding. U kan lid worden door het Kulminerend punt van dit mas- Gespreksavonden: met di- overmaken van 200 fr. aan saai sportgebeuren wordt de verse deskundigen, waarop Guido De Backer, Openveld- tweede editie van «10.000 jaar aan de klubleden optimale straat 13 te 9473 Welle-Den- sport» in het Osbroekstadion voorlichting wordt verstrekt derleeuw op rekening van op zaterdag 24 mei te 15 u. omtrent alle onderwerpen die HARVA nr. 421-3105451-79 Met de teams uit 8 deelge- een hartpatiënt kunnen inte- of door contact op te nemen meenten plus een van linker- ren passend in «Sport voor De winnende deelgemeente Allen», Het wordt een sport- ontvangt een waardevolle wis selbeker voor één jaar voor vrouwen en mannen met aktieve deelnemers krijgen voor de toeschouwers gegaran- gen unieke herinneringsme- deerd spektakel en spanning, daille en het wedstrijdshirt Onder de deelnemers ook wordt hun eigendom, twee raadsleden. Voor nadere informatie de ei- Op verzoek van velen wordt de gen wijksportraad of de Dienst sporthappening van verleden Sport via 053-77.11.11, toestel jaar andermaal georganiseerd 282. in de Olympische geest dat deelnemen belangrijker is dan LH winnen. Afwisselend zal een jongen aan een meisje of een heer aan een dame de aflos- Naar aanleiding van het jubel- singstick doorgeven. Alle deel- jaar van het Vrij Technisch nemers treden aan in een gra- Instituut van Aalst zal er op 3 tis-shirt en hun rugnummer en 4 mei een voorlopig post- verraadt hun leeftijd. Samen kantoor funktioneren in de ge wordt er 13,2 km. afgelegd, bouwen van de school. Van 10 Van 9 tot 12 jaar telkens 1000 tot 17 u. zullen de geldige m., van 13 tot 14 jaar telkens postzegels daar worden afge- 200 m. en de andere telkens stempeld met een bijzondere 400 m. dagtekeningstempel die een Worden toegelaten tot de wed- symbolische voorstelling is van strijd al wie geboren is tussen de natuur.

De Voorpost | 1986 | | pagina 2