PATRO VALT UIT DE BOOT BINNENKORT GAAT DERDE «TENNISTORNOOI VAN STEKENE» VAN START sPQRt HOF TER BURST OPENT KRITERIUM MOEILIJKE ZEGE VAN BAASRODE VIERDE KWB TAFELTENNISTORNOOI VAN SINT-GILLIS BEST OF SIX 1986 IN AALST PATRO E KAMPIOEN! PATRO B LUKTE BIJNA EEN STUNT BOWLINGKLUB AALST: KAMPIOEN MET BEPERKTE MIDDELEN VLOTTE ZEGE ZWARE CIJFERS De Voorpost - 2.5.1986 - 25 TAFELTENNIS BASKETBAL Hoewel Patro in de KVKT- kompetitie de grote slokop speelde, viel het uit de boot in de verschillende bekers. In de Jeugdbeker van het bis dom geraakte {iet niet in de finale. Pardaf en KWB Krui- beke moesten het onder me kaar uitmaken. Bij de seniores stonden op de Vlierkouter Patro B en Dyna mica Waasmunster tegenover elkaar in de finale. Het was na twee wedstrijden al duidelijk dat Patro op zijn tenen zou moeten staan. Het werd 0-2 en 2-4. Uiteindelijk werd het 3-6 voor Dynamica. Het was wel spannend, want zes van de ne gen wedstrijden werden in de belle betwist. Johan Van He- cke won éénmaal, Guido De Block tweemaal en Peter Van Cauteren niets. In Baardegem kregen we vrij dag nog drie finales. De Minibeker was een Patro- aangelegenheid tussen Bart Van Couwenberghe - Patrick De Clercq en Stefaan Goos sens - Mike D'Hollander. Het is een zenuwslopend duel ge worden. In de eerste wedstrijd won D'Hollander tegen De Clercq met 25-23 en 22-20. Goossens tegen Van Couwen berghe was al even spannend: 16-21, 21-19 en 22-20 in de belle. Meteen stond Goossens- D'Hollander met 0-2 aan de leiding. IN het dubbel toonden de anderen hun tanden: 1-2. In de vierde wedstrijd een verras sing: Van Couwenberghe gaf D'Hollander geen kans. Het was meteen 2-2. Goossens te gen De Clercq zou dus uitsluit sel moeten geven. Het werd 1- 1 en in de belle ging De Clercq definitief door de knieën. Met een ging de eindzege naar Goossens-D'Hollander. In de Beker de Hollogne (ho gere reeks) stonden Johan Van Hecke en Peter Van Cauteren (Patro) tegenover het duo Kurt De Cock - Daniel Dehon (Triumf). Patro begon goed want Van Hecke versloeg in de belle De Cock: 1-0. Van Cau teren werd echter met 0-2 ge klopt door Dehon. Toen ze beiden nog in de belle het dubbel verloren was de strijd beslist. Van Cauteren verloor met 2-0 van De Cock en Van Hecke verloor in de laatste set van Dehon. 1-4 voor Lokeren. Tenslotte was er nog de lagere reeks in de Beker de Hollogne. Thomas Behiels en Dirk Stal- laert (Patro) stonden er tegen over Geert Gerlo en Chris Oosterlinck (Dynamica Waas munster). Thomas weerde zich geweldig tegen Gerlo, maar ging met 0-2 door de knieën. Dirk Stallaert bracht de stand gelijk door tegen Oosterlinck te winnen. Pech voor Hamme dat het dubbel verloor: 2-1. De wedstrijd was nog niet gedaan. Thomas maakte de rekening van Oosterlinck' en opnieuw was alles mogelijk. Stallaert- Gerlo moest dus beslissen. De ze strijd was zenuwachtig maar boeiend. Het duurde drie sets voor Stallaert moest erkennen dat Gerlo het beter deed. Eindstand 2-3 voor Dynamica. De bekers schijnen voor Patro dit jaar niet te bereiken. Van de vijf komt er maar één naar Hamme. Men kan niet alles winnen... H.V.C. KVKT-TAFELTENNISKOMPETITIE De Patroploegen hebben in de eerste reeks nogmaals hun tan den laten zien. Patro A de ongeslagen leider heeft de re kening gemaakt van BAC A. De Hammenaars wonnen met 10-0. Patro C was te gast op Vlier- kouter. Na een 1-2 score ging het niet meer zo vlot bij Vlier- kouter en het moest ondervin den dat Patro het nu goed doet. Uiteindelijk werd het 3-7 voor Patro. Hilaire Straetman was zeker de uitblinker. Paul De Schoesitter en Dirk Stal laert wonnen elk tweemaal. Dynamica Waasmunster was de gastheer van Patro B. Ook hier werd het geen feest voor de thuisploeg. Het werd 1-9. Geert Gerlo is erin geslaagd de eer te redden door onverwacht Guido De Block te verslaan. In de tweede afdeling valt da delijk de moeizame overwin ning op van Baasrode A op Lebbeke. Baasrode moést win nen om te stijgen. Eer het zover was heeft het water en bloed gekost. Aanvankelijk geen problemen voor de be zoekers: 1-3. Met 2-4 lag de weg naar de zege breed-open, maar Lebbeke naderde langs Heyvaert en De Man tot 4-4. Mestdagh won tegen De Bruy- ne met 2-0. Bij 4-5 moest het dubbel nog gespeeld worden. De Bruyne-De Man kwam daarin uit tegen Mestdagh-De Smet. Het duurde tot in de belle om de winnaar te ken nen. Het was Baasrode. Mest dagh heeft de doorslag gegeven. BAC B ontving Pardaf D Krui- beke en dat scheen een gemak kelijke opgave want na vijf wedstrijden stond het al 5-0, wat wel overdreven was. Uit eindelijk zou alleen Jean D'Hondt voor Pardaf een punt lukken en ook het dubbel werd door Pardaf gewonnen met Strydonck-D'Hondt: 8-2. Pardaf C deed het beter tegen Dynamica B. Het won met 7-3 langs 2-2. Bij de bezoekers won iedereen éénmaal. De thuisploeg moest het vooral hebben van Kristof Saman en Eric Vaerewijck. Bobo A heeft het thuis niet kunnen waarmaken tegen Pa tro G. In het begin deed Bobo het niet slecht. Het werd 2-2 en 3-3. Bij 4-4 werd het zeer span nend. Patro-speler Stefaan Goossens kon zijn ploeg op voorsprong brengen door in de belle Van Damme te kloppen. In het dubbel waren de Ham menaars de besten: 4-6. H.V.C. Op zaterdag 31 mei organiseert de KWB vanaf 14 u. in het Gildenhuis, Otterstraat 124, in Dendermonde, het vierde tafeltennistomooi. Elke klub kan daaraan deel nemen met ten hoogste 2 ploegen van vijf spelers mits inschrijving ten laatste op 27 J. 1986 en betaling van ISO fr. inschrijvingsrecht per ploeg. De inschrijving en de storting kunnen gebeuren bij Gaspar Van Wese- mael, Otterstraat 138, 9330 Dendermonde. PR 000- 0089589-58. Gemengde ploegen zijn er toegelaten en de spelers dienen nominatief en gerangschikt volgens sterkte, voorgelegd aan de hoofdscheidsrechterstafel voor de aanvang van het tomooi. Deze lijsten kunnen niet meer gewijzigd worden zodra de eerste wedstrijd start. De eerste gerangschikte van elke ploeg speelt twee sets naar 21 punten tegen de eerstgerangschikte van de tegen hen uitgelote ploeg. Hetzelfde geldt voor de tweede, derde, vierde en vijfde geklasseerde. Het totaal der matchpunten van de vijf spelers duidt de winnende ploeg aan. Bij gelijke stand bepaalt het aantal gewonnen sets de rangschikking. Indien het dan nog gelijk is, beslist het grootste aantal setpunten. Verliezende spelers worden automatisch scheidsrech ter bij een volgende wedstrijd. Drie oproepen zonder gevolg én voor de spelers én voor de scheidsrechter worden als een forfait van de opgeroepene beschouwd. Winnende ploegen gaan over naar de volgende ronde. Verliezende ploegen spelen telkens de troosting. De reglementering van de KBTTB wordt toegepast. De hoofdscheidsrechterstafel beslist in alle niet voorziene gevallen. Op de erelijst van dit tornooi prijken reeds Kleine Kouter uit Lede, Immerzeel uit Aalst en Vlierkouter uit Hamme. BASKETBALTORNOOI Minnebo - Eurowas 88- 80 3e en 4e plaats: De Geest - The Tower 80- 93 Minnebo - The Tower 87- 95 2. Veldeman Eurowas - Veldeman The Tower - Elias Veldeman - Minnebo Rangschikking: 1. Elias 92- 5e en 6e plaats: 82-105 Eurowas - De Geest 94- 73 Finale: 125- 96 Veldeman - Elias 3. The Tower 100-109 4. Minnebo 5. De Geest 76-101 6. Eurowas Basketbal. De ploeg Veldeman verloor de finale van het tornooi «Best of Six» met Veldeman (26), Van Marseuille (9), Hendrickx (19), Van Den Broeck (10), Guy Lagring (12) (da) KVKT-TAFELTENNISKOMPETITIE K.B.T.T.B.-KOMPETITIE In tweede provinciale stond Patro B geruime tijd op de tweede plaats achter Kiel- drecht B met een achterstand van drie punten. Zaterdag kwam Kieldrecht naar Ham me. Het begon schitterend voor Patro dat zonder blikken of blozen naar 5-1 ging. Meer dan halfweg stond het 7-2 en meteen begonnen de Wuitens te rekenen. Indien ze Kiel drecht klopten, stonden ze op één puntje van de leiders. Ge zien Kieldrecht volgende week naar Vlierkouter A moet, kon dat best eens een drawn wor den. Patro B was dan kam pioen. Toch had men het vel van beer al verkocht voor hij geschoten was, want de motor van Patro sputterde en de voorsprong smolt als sneeuw voor de zon. Uiteindelijk werd het een drawn: 8-8. Dat is te weinig om kampioen te wor den. Hilaire Straetman was de beste man met drie overwin ningen. De rest werd verdeeld onder Peter Van Cauteren (2), Carl Goossens (2) en Guido De Block (1). Patro A versloeg zonder veel omhaal Evergem A met 14-2. Er stond geen maat op de Patro's. Pierre De Schoesitter en Johan Van Hecke werden door niemand geklopt. Erik De Clercq en Mare De Keyser lieten een overwinning liggen tegen Evergems eerste man. Patro D moest Kieldrecht E bekampen en dat was een moeilijke opdracht. Toch slaagde het erin om overeind te blijven. Het werd 9-7. Tho mas Behiels en Patrick Glas wonnen alles. Bart Van Cou wenberghe won éénmaal en Geert Stallaert kon niemand de baas. H.V.C. In de derde afdeling heeft Pa tro E de titel definitief ver overd. Het heeft echter zweet en bloed gekost. BAC C heeft zijn huid duur verkocht. Eerst scheen er geen vuiltje aan de lucht, maar van 2-0 werd het 3- 2. Het bleef spannend tot 5-3. Vooral Hugo Ruys ontpopte zich bij BAC tot een sterke knaap die een paar keer voor verrassingen zorgde. Zijn twee overwinningen onderlijnen dat. Uiteindelijk won de Ham- se ploeg met 7-3 en dat leverde de titel op. Dé grote bewerker van deze zege was Mike D'Hollander die al zijn wed strijden won. Pardaf E kreeg Vlammers B op bezoek. De Vlammers kenden geen pro blemen en langs 0-2, 1-3 en 2-4 werd het toch 4-5, maar de bezoekers konden uitmaken: 4-6. Het bezoekend dubbel D'Hauwe-Ronsmans klopte Janssens-Van Lierop. Troelant B kreeg de kampioen Juvenes A op bezoek. Dat was duide lijk geen spek voor hun bek. Het werd met 3-7 geklopt. Ie dereen van de thuisploeg won één wedstrijd tegen Hans Van de Velde, maar Jo Michem en Hubert De Bock konden na dien elk gevaar weren. Datzelfde Juvenes A heeft in een uitgestelde wedstrijd gauw de rekening gemaakt van Vlierkouter B. Het kreeg geen enkele kans tegen de ploeg uit Zele: 0-10. De lokalen kregen maar één set. In het derby tussen Vlammers A en Viktory was de spanning te snijden. Deze twee aan me kaar gewaagde ploegen ken nen elkaar uitstekend. Het werd 2-2 en 3-2. Pas dan scho ten de Vlammers uit hun krammen en wonnen met 6-4. Walter De Rijcke won alles. Bij de bezoekers wonnen Paul De Schepper en Luc Hostyn tweemaal. In vijfde afdeling heeft Patro H een 5-5 kunnen lospeuteren toen Bobo er op bezoek kwam. De formatie uit Buggenhout kwam wel in het begin op voorsprong met 1-3 en 2-4, maar in het laatste deel van de ontmoeting deed de thuisploeg het beter. Het werd 4-4. Jef Vermoesen won het laatste enkel tegen Yves Schelfhout: 4-5. In het dubbel zorgde het plaatselijke duo voor een onverwacht punt. Bobo C maakte korte metten met Balegem: 8-2. Het was pas op het laatst dat de bezoekers wat punten konden rapen. Kemzeke zat niet aan het feest toen Okapi B uit Kallo er op bezoek was. Het werd 3-3, maar dan was het gedaan: 3-7. Pascal Van Strydonck deed het met drie zeges niet slecht. Van Velthoven en Present wonnen elk tweemaal. Opwfjk A lukte met de komst van Vlierkouter C een grote 8-2 overwinning, al werd het eerst 2-2. Vermeu len won driemaal, Cooremans en Aelbrecht elk tweemaal. Ze moesten elk een overwinning aan Dirk Temmerman laten. H.V.C. Basketbal. Elias won het tornóbi «Best of Six» met Moro (31), Dupont (32), Van De Keere (6), Schorreet (20), Elias (7) en Meuleman (5) (da) BOWLING Twee jaargeleden ging onder impuls van Tennisklub «Hel -hcren dames en gemengd; na,e gaat doo, op 18 auguslus Zomerhuis, voor t eerst een tennistornooi voor Groot- bedoeling van 'n dergelijk tor- en de finales hebben plaats op Er wordt gespeeld in verschil lende ronden met rechtstreek se uitschakeling en dit tegelij kertijd in de 3 klubs. De voor ronde start op 3 mei en moet afgewerkt zijn eind juni. De kwartfinales worden afgewerkt jaar dus ook de 3 dubbels: vóór 4 augustus, de halve fi- Stekene van start. De toen nog 4 Stekense tennisklubs bedoeling van 'n dergelijk tor- en finales hebben plaats op nooi is natuurlijk de mogelijk- 24 auguj»tus_op de terreinen namen in de mate van hun mogelijkheden deel. Het eerste heid bieden aan de tennissers van TC De Zilverberk. «Tornooi van Stekene» kreeg z'n finale-afhandeling in en van en op Stekene om zich met De wedstrijden worden afge rond de fraaie akkomodatie van TC Het Zomerhuis, de iedereen eens te kunnen me- werkt in onderling overleg, dubbel herep, dubbel dames als dubbel gemengd. In de enkelspelen wordt er gestreden tussen de niet-ge- klasseerden en de laagstgeklas- seerden (C 30/4) terwijl de ho ger ge-klasseerden niet in aan merking komen. Dit natuurlijk om een zeker onevenwicht te TENNISRACKETS Boris Becker (Puma) Donnay Snauwaert Browning Yonex enz. Klein Antwerpenstraat 36 LEBBEKE Tel. 052/35 72.45 vermijden want niet elke klub beschikt over «hoger geklas- seerden». Mét de dubbels erbij kan elke tennisspeler dus 3 keer in schrijven en op die manier hoopt het inrichtend bestuur - en dat zijn voornamelijk Jean Vydt, John de Smet en Eddy van Hoye - dat er méér deel nemers zullen komen opda gen. In ieder geval méér dan vorig jaar, was na een sukses van het eerste tomooi, was het sukses waf getaand... Wie mag deelnemen? Eenvou dig: alle inwoners van Groot- Stekene (ook tennissers die niét aangesloten zijn) én alle leden van de 3 Stekense tennis klubs. De inrichters hopen dat de niet-leden van de Stekense klubs nu eens massaal zouden deelnemen. Rechtstreekse uitschakeling In het totaal zullen eind augus tus - de finalewedstrijden gaan door op 24 augustus in TC De Zilverberk - 8 winnaars wor den gelauwerd, want bij de u.tmes zijn er de niet-geklas- seerden en de C 30/4 plus C 30/ 2, bij de heren de nict-geklas- seerden, de C 30/4 en de Q 30/2 plus C 30. En voor 't eerst dit FINALES HEDENAVOND (2 MEI) tweede finalestrijd kreeg z'n beslag op de terreinen van TC Stekene. Nu gaat het Tornooi van Groot-Stekene nog men weeet a's ^el ware., tussen de 3 overblijvende klubs, ni. Het Zomerhuis, Stekene en (voorlopig nog) Zilverberk. De finalewedstrij den zullen worden afgewerkt op de terreinen achter de Wal van T.C. De Zilverberk. Nu ook dubbels Het is voornamelijk TC Het Zomerhuis die dit «Tennistor nooi van Groot-Stekene» pa troneert en die er meteen ook voor zorgde dat voor 't eerst dubbelspelen worden opgeno men in deze drieledige kompe titie die loopt vanaf zaterdag 3 mei tot en met half augustus 1986. De eerste twee tomooien werd er enkel individueel gespeeld. Nu dus ook dubbels: zowel ten, eens te wegen hoe zwaar maar de thuisspeler - hij die als eerste op het schema staat - dient z'n tegenstrever te kon- takteren om dag en uur af te spreken. Wie op het afgespro ken tijdstip niet komt opdagen is meteen uitgeschakeld. Er wordt gespeeld naar 2 winnen de sets en eventueel een «tie break» in elke set. Hopelijk lukt het opzet van de inrichters, door met het opne men van dubbelspelen de at- traktiviteit én dus de belang stelling te verhogen. T T Vorig seizoen eindigde BC Aalst in de derde afdeling op een derde plaats. Men had het toen gerooid met beperkte middelen. Dit jaar werd het seizoen ingezet met drie spon sors. Na enkele moeilijkheden in het seizoenbegin werd een vaste kern samengesteld. Jean Vierse werd voorzitter, William Van der Gucht kapi tein en spelers waren Johnny De Bock, Karei Van Hedde- ghem, Johan Schockaert, Etienne Vierse en Albert De Rijbel. Al vlug leverde dit pui ke resultaten op. Reeds na de eerste maand van de kompeti tie voelde men aan dat deze kern zou meedingen naar de titel. Op vrijdag 24.4, de dag van de laatste kompetitiewed strijd, stond BC Aalst aan de leiding met slechts één punt voorsprong op BC Artevelde uit Gent. Op de laatste speel dag stonden beide ploegen tegenover mekaar. Het werd een spannende, zenuwslopen de wedstrijd. De eerste game werd gewonnen door Gent met een boni van 11 pins. Vooral Karei Van Heddeghem liep er zeer zenuwachtig bij. Tijdens het tweede game hervatte de ajuinenploeg zich en won met 64 pins over. De supporters waren al in de wolken. Het derde en beslissende game ver liep uiterst spannend. Beide ploegen kwamen op gelijke hoogte aan het achtste spel. De zaal daverde! De lokalen wonnen dan het laatste game met 917 pins tegen 881. De overwinning en een droom werden werkelijkheid. (da) Met meer dan 300 inschrijvin gen, verdeeld over zeven reek sen, startte het Lebbeekse Hof ter Burst het voorbije week einde het kriterium van Vlaan deren. Massale respons dus voor die eerste kriteriumpun- ten. Tomooileider Rik Moort- gat lijkt helse toëren te moeten uithalen om de finales tegen vrijdag 2 mei klaar te krijgen. Het weer viel dan toch wat mee en met zes buitenterrei nen naast de vijf binnenterrei nen kon het tornooi toch al aardig opschuiven. Bij vrou wen 2 kennen we met Stefanie Dinck tegen Carla Geens en Jenny Kernia tegen Sandra Cool de twee halve finales. Geens van Scheldedreef en vooral Cool van Beckhand ma ken de beste kansen op de zege. Bij vrouwen 3 spelen Nadia Teckmenne en Lieve Peelman een Hof ter Burst- halve finale maar wordt Ghis- laine D'Hollander een forse kandidate. Twintig inschrijvingen bij mannen 2 maar de hoogst ge klasseerde Luc Nimmegeerts verscheen met gips aan de voet. Johan De Vos is hier de eerste finalist. Bij mannen 3 blijft het nog wat wachten op de kandidaten voor de eind strijd terwijl ook mannen 4 met meer dan tachtig inschrij vingen nog wachten op meer duidelijkheid. Opvallend en voor voorzitter Semal van Hof ter Burst biezonder hoopvol is het feit dat naast Patrick De Wit, getipt als finalist, ook Fi- lip Cassiman, Isidoor Ael brecht en Harry Woods van de Lebbeekse klub al ver door drongen. Felle strijd bij veteranen en junior-veteranen. Volledige inzet tot het eind. Of andel^ Roland Ottoy die bij de laatste balwisselingen van uitputting gewoon op het veld bleef zit ten. De Aalstenaars Hubert Van der Biest en Frans Lie- vens spelen vrijdag bij de ju nior-veteranen de finale. Vrijdag 2mei dus, vanaf 16 uur spelen op Hof ter Burst sterke streektennissers voor de allereerste kriteriumpunten. H.A. Bowling. De kampioenenploeg en de B-ploeg van B.C. Aalst (da) KORFBAL Vleugt - Vos Reinsert 5-12 Sinaai heeft op Vleugt geen problemen gekend. Het bleef er vanaf de start op voor sprong. Reinaert was de beste in alle onderdelen van het spel en kon gemakkelijk de thuis ploeg domineren. Vooral in de afwerking kwam Vos Reinaert sterk naar voren en eens de kloof geslagen was, kon Vleugt niet anders dan zich verdedi gen. De bezoekers tekenden twaalf korven aan. De reserven speelden op Leo- poldsburg en kregen het daar heel wat moeilijker. Vos Rei naert II moest alle hens aan dek roepen. Het was amper enkele minuten voor het einde dat Vos Reinaert de 3-3 stand die lang óp het bord stond kon ombuigen in 3-4. Volgende week gaat Sinaai op bezoek bij Loenhout, een ploeg die het dit seizoen niet zo goed doet, zodat een zege in het bereik ligt. Atlantis Lebbeke - Olympia Anderlecht 0-11 Het sterk verjongde Lebbeke kon vrijwel niets inbrengen te gen het meer geroutineerde Anderlecht. Bij de rust was de stand reeds tot 0-6 opgelopen en nadien werd die nog opge dreven zonder dat Lebbeke enig weerwerk kon bieden. Ondanks deze nederlaag blijft de klassering ongewijzigd en Lebbeke speelt volgend jaar opnieuw in vierde klasse. De jongeren zullen dan reeds in die reeks enkele kompetitie matchen gespeeld hebben en dat is een voordeel. KADETTEN KAMPIOEN! Bij de jeugd gaat het in Lebbe ke heel wat beter. De kadetten speelden kampioen en de scho lieren eindigden op de tweede plaats. De kadetten wonnen tegen Vos Reinaert met 0-7 en de scholieren haalden het met 3-7. André BUREN- SPORTDIENST Begig dit jaar werd in het Waasland gestart met een bu- rensportdienst. Ondertussen werd al heelwat informatie uit gewisseld en het lijkt een nut tig initiatief te worden. Vooral de samenwerking voor up-to- date thema-avonden en bij scholingen is kostenbesparend en men bereikt een groter publiek. De eerste thema-avonden gingen over stretching. Er wa ren 120 deelnemers in Temse en 30 in Sint-Gillis-Waas.

De Voorpost | 1986 | | pagina 25