I WAASMUNSTER GONST VAN DE SPORT DARTSTORNOOI IN ZAAL ROLLERKING IN ZELE BRIDGEKLUB «EXCELSIOR-TEMSE» BESTAAT VIJF JAAR CARLTON CUP OP HOGER NIVEAU! PAASSPORTWEKEN 1986 EEN REKORDOPKOMST Suksesrijke sportnamiddag voor gehandicapten en zieken te Hamme SNUFFEL GREMBERGEN EINDIGT TWEEDE HET JAARLIJKS TORNOOI VAN KANGOEROES AALST De Voorpost - 2.5.1986 - 27 Eind 1985 werd Waasmunster uitgekozen om "pilootge meente voor de sport" te worden. Het gemeentebestuur en de gemeentelijke sportraad gaven daaraan hun goedkeu ring. Het Bloso, in de persoon van konsuiente Nadine Tierens, sprong onmiddellijk op de kar en ondertussen hadden de voorbereidende vergaderingen reeds plaats. Omdat de sportverenigingen voldoende interesse toonden, konden vele ideeën samengebracht worden en zo kreeg het programma vaste vorm. Waasmunster heeft nu de taak om stimulator te zijn van minder-bekende sporttakken en de niet-sporters uit hun luie zetel te halen en zo de idee sport-voor-allen te helpen rea liseren. Naast allerlei sportak- tiviteiten, worden er lessen reeksen en éénmalige aktivitei- ten georganiseerd. Men heeft getracht om zowat alle bevol kingsgroepen bij het initiatief te betrekken. De aktiviteiten zijn gespreid over het ganse jaar zodat de sport- en kulturele verenigin gen, zowel als de niet-georga- niseerden aan hun trekken kunnen komen. Naargelang het weer en de sporttak wordt er binnen en buiten aan sport gedaan. Het projekt is geen éénmalige aktie. Het is de be doeling dat er een follow-up, een uitloper komt die verder reikt dan het tijdelijk stimule ren van de sportbeoefening. MEI TAFELTENNIS Initiatiereeks voor minder-va- liden op woensdag van 18 tot 19 uur: 7, 14, 21 en 28 mei; 4, 11, 18 en 25 juni in lokaal TTC Dynamica, Óns Juweel, Hoog straat 5. TENNIS Initiatiereeks voor jongeren en volwassenen op zaterdag van 10 tot 11 voor jongeren en van 11 tot 12 voor volwassenen 3,10,17, 24 en 31 mei en 7,14 en 21 juni in sporthal A en B, Hoogendonck, Nijverheids- laan 34, Waasmunster. MOLENLOOP Stratenloop voor leerlingen basisonderwijs, jongeren en volwassenen, op zaterdag 17 mei vanaf 13u30 rond het speelplein van de Hollandse Molenwijk. GELEIDE WANDELING voor iedereen. Op zaterdag 31 mei 1986, vertrek Rijksbasis school, Kouterstraat 3-5. JUNI FIT-O-METER Officiële openstelling voor alle verenigingen, voor alle indivi duele sportbeoefenaars, in park Blauwendael, Kerkstraat, op zaterdag 7 juni. SUPERCLUB voor alle verenigingen van Waasmunster, op zaterdag 28 juni 1986 vanaf 13u30, in Sporthal B en feestzaal Hoo gendonck, min. 5 deelnemers per club, heren en dames. Zoals elk jaar vonden te Sint-Niklaas in de voorbije Paasvakantie sportweken plaats voor kinderen tussen 9 en 12 jaar. Een gezamenlijk initiatief van de Stedelijke Sportraad, de v.z.w. De Ster en het Stadsbestuur. Deze 8ste uitgave van de Paassportweken werd in een nieuw kleedje gestoken. Dit jaar konden de deelnemers im mers een eigen keuze maken uit een aantal sportdisciplines in de verschillende sportcen tra. Belangstellend werd uitge keken naar de respons op de vernieuwde formule. Wind, re gen en lage temperaturen kon den het rekord aantal inschrij vingen niet verhinderen. Een groep van zo'n 40 geest driftige monitoren initieerden dagelijks 2 uren de 750 inge schreven kinderen in de door hen gekozen sport en loodsten hen verder doorheen een ruim gevarieerd programma. Op de apotheose zagen we niets an ders dan tevreden gezichten en uitspraken zoals: "Tot volgend jaar" verzekeren een suk- sesvolle toekomst voor de Paassportweken. AUGUSTUS VOLKSSPORTEN Volkssportendag voor alle be jaarden op zaterdag 9 augustus 1986 vanaf 13.30 u. in Hoogen donck. SPORTKAMP Initiatiereeks voor jongeren van 8 tot 14 jaar, van maandag 18 augustus tot en met vrijdag 22 augustus 1986, in Hoogen donck. TAFELTENNIS TORNOOI voor individuelen en rekreatie- ve ploegen, aparte reeksen voor niet-aangeslotenen, op zaterdag 30 augustus 1986 in feestzaal Hoogendonck. SEPTEMBER ZELFVERDEDIGING Initiatiereeks voor 6- tot 9- jarigen, op woensdag van 16 tot 17 uur, 3, 10, 17 en 24 september en 1 oktober Voor 10- tot 13-jarigen, op woensdag van 16 tot 17 u., 8, 15, 22 en 29 oktober, 5 november Voor +14-jarigen op maandag van 20 tot 21 u., 1, 8, 15, 2 en 29 september in Hoogen donck. BADMINTON Initiatiereeks voor iedereen op zaterdag van 10 tot 11 uur, 6, 13, 20, 27 september en 4, 11, 18 en 25 oktober, 8 en 15 november, in sporthal A en B, Hoogendonck. ZWEMMEN Initiatiereeks voor kleuters en volwassenen op zaterdagvoor middag van 9u30 tot 10u30: 6, 13, 20 en 27 september; 4, 11, 18 en 25 oktober en 8 en 15 november, in zwembad Olym- pos te Dendermonde. OKTOBER JAZZDANS Inkiatiereeks voor dames op dinsdagnamiddag van 14.30 tot 15.30 u. op 7, 14, 21 en 28 oktober; 4, 18 en 25 novem ber, 2, 9 en 16 december in Turnzaal Kerels, Rivierstraat of in Hoogendonck, Nijver heidslaan en op donderdag avond van 20 tot 21 uur: 2, 9, 16, 23 en 30 oktober, 6, 13, 20, 27 november en 4 december SPORTAPOTHEOSE op 6 december 1986. Feestdag voor alle sportbeoe fenaars met huldiging van alle kampioenen, met ontvangst en gezellige receptie in Hoogen donck en met gezellig samen zijn. Uiteraard moeten al deze akti viteiten in goede banen geleid worden. Naast Bloso-konsu- lente Nadine Tierens en sche pen van Sport Gunther Pflips is er een dagelijks bestuur on der voorzitterschap van Jac ques Gerlo. Lucien De Schep per is ondervoorzitter, Henri Maes sekretaris en de leden zijn Annie Moens, Marc Van Mele, Lucien Peelman, Hu- bert Goris, Hugo De Mals- sche, Georges Van Hese, Jos Bruers en Eddy Beimaert. De sportkamp-verantwoorde lijken zijn Patrick Baert en Koen David. Deze wakkere promotoren zullen voor iedere initiatie- reeks of éénmalige aktiviteit een folder laten drukken. On deraan die folder zal er steeds een inschrijvingsstrook voor zien zijn. Die folders zijn en kele weken voor elke aktiviteit te bekomen op de dienst sport en kuituur op het gemeen tehuis bij de h. A. De Lathou wer en in de gemeentelijke bibliotheek. Voor elke initiatiereeks zal er inschrijvingsgeld gevraagd worden dat vooraf moest be taald worden. De stroken en het geld worden steeds be zorgd op de dienst sport en kuituur op het gemeentehuis. Bij elke aktiviteit is de deelne mer verzekerd en hij ontvangt een diploma na elke lessen reeks of éénmalige aktiviteit. Er kan nog een en ander aan het programma toegevoegd worden. Men denkt nu reeds aan squash. Indien er teveel deelnemers zouden inschrijven, worden er bijkomende dagen en uren voorzien. Dartstomooi in Zele. Al de deelnemers aan het suksesrijke tornooi (bvw) «Darts» heeft de laatste tijd in het ganse Vlaamse land weer grote uitbreiding genomen. Vele van de Vlaamse vogelpikkers zagen op de Engelse buis grote kanonnen als Eric Bristow aan het werk en konden aan de drang om weer de pijlen boven te halen niet weerstaan. Vlug zag men dat in de volkscafé's de dartsblok weer een vaste plaats verworven had en het vogelpikken weer de volkssport nummer 1 werd. Ook kwamen er klubs die onder elkaar of in een federatie wedstrijden betwistten. Op kermissen of bij andere gelegenheden kregen we dan ook de dartstornooien. Het tomooi in de «Rollerking» in Zele stond dit weekend als één van de grootste aange schreven. Liefst 15.000 fr aan geldprijzen, 3 trofeeën voor he ren, 3 trofeeën voor dames, een trofee voor het hoogste shot, een trofee voor de hoogste uitworp en een trofee voor de grootste klub zorgden dan ook voor een heel aantrekkelijke affiche. Er schreven zich 67 deelne mers in die de wedstrijden be twistten in een ideale zaal op 10 blokken. De 55 heren en 12 dames kwamen dan ook uit vele klubs uit het Vlaamse land en het Brusselse. Men kreeg op het Zeelse tornooi onder meer bezoek van één van de grootste klubs uit het Ant werpse «De Monty» en van leden van de «White Horse Darts» van Brussel. Ook vele Zeelse klubs waren vertegen woordigd. Bij de heren ging de overwin ning naar Ronny Huybrechts (Monty) voor Marcel Meskens (Onder Ons) en Freddy Chris- tiaens (Sloeberke). Bij de he ren was het hoogste shot voor Marcel Meskens met een worp van 180. De hoogste uitworp was voor Rudy Waterschoot die zich gewonnen gooide met een worp van 111. Bij de da mes ging de eerste plaats naar de Zeelse Jenny Coppieters (Onder Ons) voor Lea Think (Monty) en Linda Van Geluwe. (Monty). Op de vierde plaats vonden we de uitbaatster van de Rollerking Marie-Ange Van de Gejuchte (Rollerking). Het hoogste shot was voor I.in- da Winters (Monty) met een worp van 140. De hoogste uit worp voor Sonja Robijns die zich gewonnen gooide met een worp van 88. Dc klub met het hoogste aantal ingeschreven leden was De Monty van Ant werpen met 16 ingeschreven deelnemers. Ook was er nog iets speciaal op het tomooi namelijk de 10-beurtenworp. Elke deelnemer krijgt tien beurten van 3 pijlen. De ge gooide punten worden dan sa mengeteld en de winnaar werd Marcel Meskens met 818 pun- ten. (gvw) Zaterdagnamiddag waren een 150 gehandicapten en zieken onder wie een twintigtal in rol stoel, aanwezig in de gemeen telijke sporthal Meulenbroek voor een grootse sportnamid dag. De aanwezigen werden verwelkomd door Schepen van Welzijnszorg, Paula van Coii- wenberghe, die zorgde dat de minder-validen nu ook hun ad viesraad hadden en zij nu alles moesten doen om verder te werken. Na een kleine receptie werden de sportievelingen en hun begeleiders rondgeleid door schepen van sport, Fran cois De Graef. Ook de ex- schepen van sport en huidig schepen van Ópenbare Wer ken, Paul Van de Casteele was aanwezig. De gehandicapten genoten blijkbaar van deze rondleiding in dit mooie sportkompleks dat zijn noodzaak reeds meer dan bewezen heeft. Er werd geturnd en er werd een rolstoelbasketbalwedstrijd georganiseerd die veel sukses kende. Ook het zitvolleybal kende heel wat deelnemers. In de polyvalente zaal werd er rustig tafeltennis gespeeld op de zes ping-pong tafels. Ook darts (vogelpik) kende veel bijval net zoals de volksspor ten die opgesteld stonden in de hall van de sporthal. Men kon er naar hartelust toptafel spe len, tafelkegelen of sjoel bakken. Er werd in de grote zaal na het vieruurtje een demonstratie rolstoeldans gegeven door een groep uit Evergem. Het torbal kon echter niet doorgaan inge volge een kompetitiewedstrijd van Hamvoc. Vele gehandi capten en zieken hadden naar deze namiddag getracht. Voor zitter Casimir De Clercq, dankte na de filmvoorstelling Olympische Spelen 1976, ge commentarieerd door Eddy De Vos, medaillewinnaar op deze spelen, alle medewer kers. Deze sportnamiddag werd suksesrijk uitgewerkt door Annemieken Saerens, se- kretaresse van de raad voor minder-validen en het team van de sportinstellingen, Chris Ferket. Greet Neuckermans en Miet Van de Velde. Na afloop werd er aangedrongen om in de zomermaanden het zwemmen voor jonge gehandi capten te promoten in het openluchtzwembad. Deze eerste suksesrijke sport namiddag voor minder-validen en zieken, verdient beslist na volging. De bridgesport in de Scheldestreek heeft de laatste jaren een enorme vlucht genomen. Vandaar ook de oprichting van het «Midweek»-verbond, waarbij tien klubs uit de omliggende gemeenten zijn aangesloten. Het gebeurde precies op 24 april 1981, vyf jaar geleden, dat men ook in Temse een klub oprichtte onder de naam «Excelsior- Temse». Bij de start van de eerste kur- de een heropbloei. Men nam sus waren reeds twintig kursis- deel aan de «Mid-week«-kom- ten ingeschreven. Lesgever petitie en de fusieploeg Temse- van het eerste uur was Jos Waasmunster behaalde in de Wauters. Na de officiële op- eerste reeks een fraaie tweede richting van «Excelsior-Tem- plaats. Temse werd kampioen se» werden in 1981 nog 3 kur- in de tweede reeks met Cas- sussen gepland. In 1982 nam teels-Van Delm. men reeds deel aan de finale van de toneelvereniging «Obe- Toekomst ron»-kwis. In het distrikt van Tijdens een viering rond het Mechelen-yiaams Brabant vijfjarig bestaan van de bridge- kaapte de jonge klub de eerste klub werd ere-voorzitter Van en tweede plaats weg. Twee Hul in de bloemen gezet door jaar later werd het eerste tor- voorzitter Van Raemdonck nooi van ere-voorzitter Van voor zijn totale inzet en voort- Hul ingericht. Een gastrono- durende aanwezigheid. Wat de misch weekend naar de Arden- toekomst betreft, deelde de nen werd een sukses (55 deel- huidige aktieve voorzitter mee nemers). 1984 werd een krisis- dat reeds 95 mensen via hun jaar voor de bridgeklub. Er klub het bridgespel hebben ge- waren weinig aktiviteiten en leerd, waarvan er nog een zes- vele leden verlieten de klub. tigtal aktief zijn. In september Ook in begin 1985 was er ge- komt er een nieuwe kursus, brek aan voldoende inzet. Het waarvoor reeds een tiental tomooi was een mislukking, kandidaten vooraf zijn inge- Maar in september vond men schreven. De kursus zal onder een nieuw oefenlokaal voor deskundige leiding staan van «Excelsior Temse», gelegen op lesgever Jos Wauters. Het hui- de Markt. Het «bridgen» ken- dige bestuur bestaat uit voor- MEISJES JUNIOREN Bridge. Het bestuur van Bridgeklub Excelsior Temse (dw) zitter Louis Van Raemdonck, Hemelaer en Francois Cas- Van Raemdonck (huis Verhof- ere-voorzitter Van Hul, sekre- teels. Wie meer inlichtingen sté), hoek Kouterstraat - Ak- taresse Nadine Brion, schatbe- wenst over de bridgeklub van kerstraat in Temse. waarder Omer Engels en de Temse kan steeds kontakt op- M.R. leden Jos De Baes, Etienne nemen met voorzitter Louis H. HAMME 0 SNUFFEL 3 De laatste kompetitiewed strijd tussen H. Hamme en Snuffel Grembergen is zoals verwacht een 0-3 overwinning geworden voor de Grembergse junioren. Meteen eindigt Snuf fel zijn eerste kompetitiejaar op een schitterende tweede plaats en niemand kan ontken nen dat dit meer is dan wat men bij het debuut had ge hoopt. Dit prachtig resultaat is in de eerste plaats te danken aan de spelersgroep die met bijzonder veel ijver de trainin gen volgde en trainer-coach Hans Van Aerschot - die echt veel vroeg van de jonge speel sters - werd nooit teleurge steld. Samen met de goede omkadering is nu de basis ge legd voor een sterke jeugd werking bij Snuffel. De intrest van de inspanningen zal later nog toenemen. Over de wed strijd zelf valt weinig te vertel len. Het zeer jeugdige Hamme maakte geen kans tegen het sterke Grembergse geheel. Maar het was tekenend voor de uitstekende ingesteldheid bij de thuisploeg dat op het einde van de laatste set enkele "echte" junioren, die deel uit maken van de ploeg, tijdens een applausvervanging be dacht werden met een bloe metje door de jongere teamge noten. (eva) Vorig seizoen werden door de Provinciale Badmintonraad Oost-Vlaanderen of kortweg PBO de eerste kontakten gelegd met de rakettenfirma Carlton als promotie van de Carlton jeugdcup. Een zestigtal jongeren tussen 13 en 18 jaar schreven toen in voor de 5 x 4 uren durende lessenreeks. Een gemiddelde van 30 deelnemers nam aan de trainingen deel te St.-Niklaas, Oudegem en Gent, waarvan opviel dat er in het Gentse praktisch geen interesse voor jeugd vorming bestond! Hamme. De organisatoren van de sportnamiddag voor anders-validen (vh) VOLLEYBAL Sport voor minder-validen in Hamme: de rolstoeldans, uitgevoerd door vier personen (vh) Volleybalklub Kangoeroes Aalst organiseert op zaterdag 10 mei 1986 zijn jaarlijks tor nooi voor gemengde kompeti- tieploegen en rekreatieploe- gen. Het bestuur nodigt alle geïnteresseerde ploegen uit tot deelname. De wedstrijden vangen aan om 9.00 uur en wedstrijden heb ben doorgang op de terreinen van het St.-Jozefcollege (gele gen nabij de St.-Martinus- kerk), Pontstraat te Aalst. Het inschrijvingsgeld is vastge steld op 500 fr. en is te storten op rekening 001-0472298-81 van VC. Kangoeroes Aalst. De inschrijvingen dienen ge stuurd te worden aan Mw. Gy- sens Jos, St.-Annalaan 55, 9300 Aalst. De inschrijving is pas geldig na de storting van het voorziene bedrag. Liefst zo vlug mogelijk gezien de naken de datum van het tomooi. Voor de gemengde kompeti- tieploegen, nemen er steeds drie dames deel aan het spel. Deze regel geldt alleen voor de kompetitieploegen en niet 'oor de rekreatieploegen. BADMINTON Dit jaar werd de organisatie uit handen van Luc Haelvoet en Luc Cleemput overgedragen aan twee nieuwe bestuursleden Ann Gijselinck en Jacques Van Daele van de Mintons uit St.-Niklaas. Direkt werd kontakt gezocht met de firma Carlton om een tweede uitgave van de naar hun genoemde cup te sponse- ren. Want ondertussen werd een naamsverkorting doorge voerd en heette de organisatie eenvoudig Carlton cup. Het idee van de Mintons om op 26 en 27 april 1986 een jeugdtornooi te organiseren werd verenigd met de grote finale van de Carlton cup zodat de deelnemers vier ekstra trai ningsuren zouden krijgen te St.-Niklaas onder leiding van Ann en Jacques. Gemiddeld 37 jongeren uit alle Oostvlaamsc distrikten zakten in februari drie keer af naar sporthal de Witte Molen te St.- Niklaas waar ze onderricht werden over de taktiek in het enkelspel. Op 9 maart was voor het Gentse distrikt sport hal 't Veerleveld te Zaffelare met 10 deelnemers traditioneel een flop. Tot slot onderwees Bloso hulptrainer Frans Beek man 22 jeugdigen van 7 tot 17 jaar in de taktiek van het dub belspel 2x4 uur te Oudegem bij Dendermonde. Voorwaarde om aan de grote slotfinale op 27 april 11. te mo gen deelnemen was minstens één keer te hebben deelgeno men aan een training voor de Carlton cup. Controle gebeur de door het bijhouden van een aanwezigheidslijst op de trai ningen. Met 40 inschrijvingen mag de finale zeker een sukses worden genoemd. Er werd gespeeld volgens het gekende systeem van recht streekse uitschakeling maar dan zodanig opgevat dat de verliezers uit de eerste ronde onderling verdèr speelden maar niet meer in kontakt kwamen met de winnaars. Zo waren er 22 inschrijvingen voor de heren enkel. De helft winnaars en verliezers. Die verliezers speelden dan onder ling voor de twaalfde, dertien de tot de 22ste plaats. Er werd telkens gespeeld naar 21 punten. Zo kwamen Stefaan De Rijcke van de Flying Shutt les en Pascal Van Eetvelde tegen elkaar uit in halve finale. Een ervaren De Rijcke won vlot van de twee jaar oudere John Emmett en werd over winnaar. Bij de meisjes waren er 12 deelneemsters en kwam de on dertussen Cl geworden Els Maes van de Mintons uit in halve finale tegen Vicky De Maere van Stekene. De andere halve finale werd betwist tus sen Britta Maes van Temse en klubgenote Ann De Beule. Els en Britta Maes wonnen en speelden een hoogstaande fi nale die nipt met 21-19 werd gewonnen door Els Maes. Praktisch dezelfde namen ke ren weer in de dubbels. Zo wonnen Els Maes en Vicky De Maere de dames dubbel finale van Britta Maes en Ann De Beule. Van Eetvelde-Van Bel- leghem uit Stekene speelden een spannende finale van se rieus niveau tegen De Rijcke- Annaert en wonnen met de hakken over de sloot met 21- 19. Pech voor Stefaan De Rijcke die anders te samen met de winst in het gemengd de hat trick zou hebben gelukt. Een gemengd dat trouwens voor de C2 reeks een niveau haalde tomooispelers waardig. Over het algemeen moet worden op gemerkt dat t.o.v. de vorige uitgave van de Carlton cup het niveau in alle disciplines se rieus gestegen is en Oost- Vlaanderen goed op weg is een sterke jeugddelegatie af te leveren. Carlton bedacht winnaars en verliezers met waardebons en prijzen. Zo ontvingen de win naars een waardebon van 1.000 fr. en de verliezers een bon van 500 fr. Bovendien mocht de winnaar van het en kel kiezen uit een beker of een T-shirt en bij de dubbels uit een medaille of koker shuttles. De talrijk opgekomen ouders vuMen de tribunes zodat er een echte gemoedelijke tor- nooisfeer ontstond. De derde uitgave van deze cup voor jongeren tot 18 jaar zal er trouwens enigszins anders uit zien. Elke deelnemer zal van 4 x 4 uur training kunnen genie ten in de verschillende distrik ten maar de allcrbcsten zullen daar bovenop nog 2x4 uur te St.-Niklaas worden getraind. Hoe de grote finale dan zal worden ingedeeld moeten we afwachten! (L.C.)

De Voorpost | 1986 | | pagina 27