TELKENS ANDERE WINNAARS IN BOEIENDE WEDSTRIJDEN WASSERIJ WELKOM - DESMECHT EN 60ALGETTERS - DE MULDER IN HALVE FINALE EERSTELING VAN WALTER DE VEERMAN ZELENAAR LUC VAN CAUTEREN ZOEKT ZIJN WEG BIJ DE JUNIORES, De Voorpost - 2.5.1986 - 29 WIELRENNEN Op zaterdag werd er bij vrij mooi weer op de omloop van Moorsel gereden. De zondag in Pollare moeiten de renners in elke ronde de Pollareberg oprijden met nadien nog wat lichtje» bergop, zodat op een omloop van vijf kilometer wei nig kon gerekupereerd wor den Wie durfde aanvallen reecP die dag beresterk. In Moorsel gingen de A- en B- renners er van bij de start keihard tegenaan. Na talrijke ontsnappingspogingen kwa men er steeds gaten in de groep. De Caboter en De Haes wilden er bij elke poging bij zijn. Op een zeer slecht mo ment leed Dierickx bandbreuk en de wedstrijd was voor hem bekeken, hoe hij ook aan drong. In de voorlaatste ronde zeischap van de sterk rijdende Guy Van Kelf, die in de twee de ronde aanviel. Steeds meer renners kwamen vooraan aan sluiten, zodat er een kopgroep gevormd werd van vijftien ren ners. In de voorlaatste ronde probeerde Sonck te ontsnap pen, doch de vijftien bleven samen en Van Lierop won de ontsnapten drie renners en even later sprong Van Lae- them (B) de vluchters achter na. Hij haalde ze bij met de grote versnelling en dreef di- rekt zijn inspanning door en zag aan de heuvel tegen Moor- sel-kerk dat hij alleen was. Hij riskeerde een "alles of niets" en hield stand tot het einde. Buslot won de spurt van de groep voor Van Isterdael, ter wijl Pollet de vlugste was van de A-renners voor De Haes. Bij de C- en D-renners kre gen we na een paar sekonden een zestal vluchters, waarbij Dewatenis zich ijverig toonde. Zijn vriend, streekrenner De Landtsheer kreeg bandbreuk en daarmee was de kous af. Toch kregen de vluchters ge- BWCL-Wielrennen. Theo Van Handenhove uit Grem- bergen sprint voor Heyndrickx. Gas ton Van den Hoecke, in zeer goede doen, was de enige D- renner bij het groepje en moest zelfs niet spurten voor de bloemen. Even later won De Cocker (D) de spurt van het peloton voor De Wit (D). In Pollare werden het zware wedstrijden, voor sommigen een echte lijdensweg. Toch had De Gus een lichte voor sprong bij de eerste beklim ming. Nadien was Van der Cruyssen de aanvaller. In de derde ronde probeerde Van Assche het op de berg. In de volgende ronden waren het vooral Droesbeke (D), Huy- ghens, Heyndrickx en De Landtsheer die de forcing voerden. Op vijf ronden van het einde kregen we twaalf vluchters, waaronder vier D- renners. Roels probeerde het alleen, maar werd juist na de klim gegrepen. In de voorlaat ste ronde kwam De Leener gezwind alleen door op de klim. Uit de kopgroep sprong De Landtsheer de vluchter achterna. De Cocker viel in een bocht waar water op de baan stond. Bij het ingaan van de laatste ronde kwam De Landtsheer dichtbij koploper De Leener en iedereen dacht dat ze met twee zouden gaan spurten. Maar De Leener per ste er alles uit en overschreed uitgeput maar gelukkig de eindmeet met enkele sekonden voorsprong op De Landtsheer, In de kopgroep zaten nog drie D-ers. Sonck was bergop snel ler dan Droesbeke, die samen met Van der Cruyssen en De Cocker in hun schik waren op een dergelijke omloop. Bij de A- en B-renners kre gen we na enkele pogingen twee vluchters: Van Houte (A) en Dierickx (B). Ze hielden het drie ronden vol. Eens ge grepen, stak Dierickx opnieuw et vuur aan de lont, terwijl Pollet bandbreuk leed maar op één ronde tijd zijn achterstand goedmaakte, Dierickx, Ber kenbosch, Van Isterdael, De BWCL-Wielrennen. Gino De Maere uit Hamme Milde, Van der Eecken en an deren probeerden het op nieuw, maar Buslot dichtte het gat. Ook de gebroeders Van der Eecken toonden zich meermaals. Met nog twee ron den voor de boeg kregen we dertien leiders. De Caboter leed bandbreuk, maar kwam ontzettend snel opnieuw bij. Nadien liep zijn ketting nog eens van zijn kamwiel. Hij keerde terug in het peloton en hanteerde de grote versnelling ook op de klim zodat hij in één ronde opnieuw bij de vluchters geraakte. Een echte spurt met veertien werd het echter niet. Bercken- bosch (A) en de sterk rijdende Dierickx (B) leverden een spannende spurt in de klim en de eerste won met enkele cen timeters. Zo kregen we prach tige winnaars van de beide reeksen. Op 1 mei wordt er gereden in het centrum van Ninove, zaterdag in Wieze en zondag in Anderlecht. Moorsel, Kat. A. 50 renners, 1. Rudy Polet, 2 Guy Dehaes, 3. Bruno Comelis, 4. Danny Van Houtte, 5. Maurits Michiels, 6. Tuytschaver, 7. De Caboter, 8. De Milde, 9, Van Overstraeten, 10. Van den Steen. Kat. B: 53 renners: 1. August Van Laethem, 2. Pierre Buslot, 3. Jos Van Isterdael, 4. Pierre Van Rans- beek, 5 Pierre Van den Bossche, 6. Van Handenhove Theo, 7. Kin dermans Frans, 8. Van Eetvelde Mare, 9. Van Londersele Willy, 10. Veldeman Frank. Kat. C: 36 renners: 1. Ghislain Van Lierop, 2. Mare Hendrickx, 3. Her man Van Laer, 4. André Van As sche, 5. Hubert Van Craeynest, 6. De Leener Maurice, 7. De Clercq Oscar, 8. Bulens Gerard, 9. De Smet Johnny, 10. Van Kelf Guy. Kat, D: 27 renners: 1. Gaston Van den Hoecke, 2. John Decocker, 3. Pierrot Dewlt, 4. Eric Van de Som- pele, 5. Alois Van Rcnterghem, 6. Van der Vurst Oscar, 7. Cobbaut Robert, 8. Schankens Julien, 9, Vanlmpe Lucien, 10. Van der Cruyssen Georges. Pollare, Kat. A, 44 deelnemers: 1, Luc Berckenbosch, 2. Antoine De Cabooter, 3. Robert De Milde, 4. Danny De Wagter, 5. Freddy De Paepe, 6. Van der Eecken Luc, 7. Pollet Rudy, 8. Heuvinck Claude, 9. Pauwels Luc, 10. Michiels Roger. Kat. B. 63 deelnemers, 1. Johnny Dierickx, 2. August Van Laethem, 3, André Van der Eecken, 4. Jos Van Isterdael, 5. Herman Verspe ten, 6. Buslot Pierre, 7. De Bruy- cker Mare, 8, De Winne Johnny, 9. Schockaert Mare, 10. Cleymans Willy. Kat. C, 60 renners: 1. Maurice De Leener, 2. Petrus De Landtsheer, 3. August Huygen, 4. Wllly Roels, 5. Mare Hendrickx, 6. Herman Van Laer, 7. Van de Sande Marcel, 8. Van Assche André, 9. Spinnoy Corneel, 10. Nucl Willy. Kat. D, 29 renners: 1. Désiré Sonck, 2. Paul Droesbeke, 3. Georges Van der Cruyssen, 4, John De Cocker, 5. Willy Van der Eec ken, 6. Van den Hoecke Gaston, 7. Duym Robert, 8. Van de Sompele Eric, 9. Van Rcnterghem Alois, 10. Cobbaut Robert. Wielrennen. De Lokerse renner De Veerman won vorige zaterdag de amateurskoers van Spoelekermis (polo) AMATEURS IN LOKEREN Met een uur vertraging zijn de renners in Loleren van start gegaan. Oorzaak hiervan was een misverstand bij de organisatie. Bij iedere wed strijd wordt een beroep op het Rode Kruis ot een an dere hulpdienst. Bij de mensen van het Rode Kruis had men begrepen dat de wedstrijd zon dag zou gereden worden in plaats van zaterdag. Het was natuurlijk gans anders. Door het late vertrek werd de wed strijd met twintig kilometer in gekrompen. Walter De Veer man uit Lokeren is in zijn gemeente eigenaar van de bloemen geworden, Het werd zijn eerste zege van het MINIVOETBAL seizoen. "Ook vorig jaar won ik pas op de laatste zaterdag van april een eerste wedstrijd", zegt de amateur uit Lokeren. gedaan "Tijdens de voorbije winter werkte ik aan mijn in opbouw zijnde woning. Dat maakte dat ik later aan de training begon, wat een achterstand als gevolg had op de andere renners." Het tempo lag hoog in Loke ren waar Walter Ongena, Her man Vaes, Luc Lampo en Pa trick De Waegemaecker zich vroeg ein de wedstrijd poog den uit de voeten te maken. Dat lukte niet. Met nog twintig kilometer voor de boeg rukte Walter De Veerman zich los. Even later volgde Luc Lampo. Het duo realiseerde spoedig een ruime voorsprong. Lam po, wetende dat er in de spurt geen kruid gewassen is tegen Walter De Veerman, ging in de laatste rechte lijn maar am per zijn kans. Voor De Veer man was het een koud kunstje om de eersteling van het jaar op zijn aktief te schrijven. Guy Van Hese werd later derde. Hij had zich licht afge scheiden van de andere ren ners. Patrick Van Staeyen werd vierde voor Patrick Van Duyse. (e.g.) UK .IU Voor de jonge Luc Van Cauteren is het nog te vroeg om hem naar een goed gevuld palmares te vragen. Hij is nog een groentje in de wielersport en geeft nog altijd de voorkeur aan de studies. Hij beoefent nochtans met veel entoesiasme de wielersport, maar bleef in het seizoenbe- gin nog niet van tegenslag gespaard. Hij kijkt met tevredenheid terug op zijn prestatie in de "Ster der Juniores" te Wetteren, waar hij in een zware wedstrijd een behoorlijke prestatie liet noteren. In de achtervolgende groep deed hij het deel van zijn werk, maar strandde op 20 sekonden van de leiders. Hij kijkt met veel hoop tegemoet naar het provinciaal kam- oioenschap Opbrakel. Luc heeft veel vertrouwen in zijn smgeving, zijn supporters, zijn klub en zijn raadgever Jef van Leeuwe. Hij hoopt hun vertrouwen waard te zijn. Hij vil ook op geen inspanningen kijken om in de toekomst >ok een woordje mee te praten in het peloton. i (beno) BWCL-WIELRENNEN BWCL-Wielrennen. Ghislain Van Lierop (C) en Gaston Van Den Hoecke (D) kregen de bloemen In Moorsel. Minivoetbal. NOMB-kem Dendermonde reikte de prijzen uit. Huize Goottent werd kampioen in reeks A voor de ploeg Van Biesen met 43 punten (bv) BWCL-Wielrennen. Rudy Pollet won de A-reeks en August Van Laethem de B-reeks in Moorsel. Minivoetbal. De NOMB-minivoetbalkem Dendermonde deelde de prijzen uit aan de afgevaardigden van die deelnamen aan de kompetitie (bv) de veertig ploegen VOLKSSPORT ROUTE Langs de herbergen, monu menten en bezienswaardighe den van Beveren werd in sa menwerking met de Vlaamse Volkssportcentrale Leuven een volkssportroute uitgestip peld De sjoelbak, vogelpik, pitjesbak, liggende wip en der gelijke zijn in Vlaanderen "be kende" volkssporten. Zelfs de speelgoedindustrie wierp zich op dit spelerspotentieel en zo komt de oude traditie tot bij de jeugd. Anderzijds is het ton- spel, de puitenbak, de gaaibol en de pierbol andere taal. Op zaterdag 24 mei zullen een honderdtal mobilhomes de route volledig afhaspelen. Dat wordt een kleurrijk schouw spel. Liefhebbersvoetbal. A.V.O. speelde 1-1 gelijk tegen Briel, maar verloor door de strafschop pen de Beker van Hamme (vh) HAMSE ZAALVOETBALLIGA De vier kwartfinales hebben voor een onvergetelijke en vooral spannende sportavond gezorgd. Er was één grote verrassing, namelijk de nederlaag van Gima I tegen De smecht. Gima I had toch al de nummers 3 en 4 uit reeks 1 uitgeschakeld, nl. Durmemotors en Spurs. Deze keer moesten ze het opnemen tegen de Tielrodenaars die voor het eerst uit reeks één verdwijnen. Toch is het niet echt verwonderlijk dat Desmecht het zo goed doet in de beker. Ook de voorbije jaren waren ze telkens goed voor een plaatsje bij de laatste vier en meestal (ook nu weer trouwens) stootten ze daar op kampioen Wasserij Wel kom. De wedstrijd zelf nu. Deze ging zeer gelijk op en er werden zoals in de meeste andere bekerwedstrijden heel weinig doelpunten geskoord. Het ging gelijk op tot aan de eindmeet toen de bordjes 2-2 wezen. De doelmannen zouden dan het grootste deel van het werk krijgen, want ze moesten elk liefst 12 keer tussen de palen. Geen enkele strafschop werd gemist, wel konden de doelmannen er in totaal 7 weren en hierin bleek bij een 8-8 stand de keeper van Desmecht nog het meeste kontrole over zijn zenuwen te hebben. WASSERIJ WELKOM kreeg op papier de zwakste tegen stander voorgeschoteld, namelijk Atletico uit reeks 3. Ei zo na gingen ze evenwel tenonder want pas bij een 2-0 achterstand schoten ze echt uit de startblokken en niet zonder er zenuwachtig bij te worden. Uiteindelijk werden de zaken nog rechtgezet en W. Welkom won met 7-4, De GOALGETTERS hadden tegen KETTY GROEN TEN ook geen overschot. Er werd ook hier weinig geskoord en de keepers leverden het beste werk. Toch zouden twee doelpunten van de Lebbekenaars volstaan, want Ketty skoorde slechts 1 keer. Het kon evenwel net andersom geweest zijn. Ook de vierde wedstrijd eindigde onbeslist: De Mulder en de Ware Vrienden slaagden er slechts in om één doelpunt- je te skoren tijdens de 50 minuten. Ook hier dus straf schoppen, maar de beslissing viel hier wel reeds na een reeks van drie. De Mulder skoorde twee keer. De Ware Vrienden slechts een keer en meteen waren ze uitgescha keld. Dus toch een ploeg uit de derde reeks in halve finale. Ook bij de veteranen werd er al een halve finale gespeeld: De Wuitens wonnen met 7-4 tegen 't Brugsken zoals ver wacht. De andere halve finale tussen Tivoli en Hardy (deze laatsten wonnen vorige week van de Post met 12-2) wordt vrijdag 2 mei om 19 uur gespeeld. Daarna staan de twee andere halve finales geprogrammeerd: 20 u.: Goalgetters - De Mulder 21 u.: Wasserij Welkom - Desmecht Dit weekend starten ook al de wedstrijden voor de lentebeker: Reeks 1 (rekrëatief): zat. 3/5 om 19 u.: SEW Hamme - Tivoli Hamme woe. 7/5 om 21 u.: Mini Lebbeke - Young Boys Kastel Reeks 2: ma. 5/5 om 18 u.: Vossehoek Grembergen - Lee Spurs St.-Niklaas 19 u.: Beenh. Hogenboom Moerzeke - Concordia 1 Lokeren j 21 u.: Vleeshal Thierens Sombeke - Sportkringers Lebbeke Reeks 3: do. 8/5 om 19 u.: Desmecht Tielrode - St.-Gillis- Dendermonde 20 u.: Donalds Grembergen - Sporting St.-Anna vr. 9/5 om 22 u.: De Clippeleir Moerzeke - Fortuna j Lokeren Reeks 4: vr. 2/5 om 22 u.Brussel D'71 - Atletico Lebbeke j ma. 5/5 om 20 u.: Gito Hamme - Pat. Antoine Hamme I do. 8/5 om 21 u.: Juliette Grembergen - De Mulder Hamme Ook de jeugd- en de damesreeksen beginnen volgende week aan de lentebeker. (rv)

De Voorpost | 1986 | | pagina 29