KAATSEN IN BAASRODE TURNTEST '86 IN SINT-NIKLAAS, EEN SUKSES. Fit-O-Meter moet nog geplaatst worden 31 TURNERS VAN JEROEN EN RUST-ROEST BIJ DE SELEKTIEGROEP VAN DE V.T.L. TWEEDE TURNFEEST VAN TURNKLUBSPORTIVA SINT-GILLIS-WAAS KAATSKALENDERS 30 - 2.5.1986 - De Voorpost TURNEN Turnen. Turnkring Jong Waasland voert op 18 mei een "jubileumshow" op wegens het dertigjarig bestaan van de vereniging. (Iv) Voor de turnsport in Sint-Ni- klaas wordt bijna wekelijks een belangrijke organisatie ge pland. Vorige zondag was dat weer het geval in de kleine zaal van de stedelijke sporthal De Witte Molen. Turntest '86 werd aangekondigd, een vlotte organisatie van Kracht en Ge duld Sint-Niklaas en Ritmica uit Belsele, goed voor de deel name van een 90-tal gymnas ten en een ruime publieke be langstelling. Turntest kent suk- ses in stijgende lijn en dat kon ook in de individuele prestaties worden vastgesteld. Alleszins bemoedigend voor de trainer sen gymnasten die samen met een enthousiastisch publiek een prettige tumnamiddag hebben beleefd. Ook de Sint- Niklase sportschepen André Baetens behoorde tot de be langstellenden. Voor Kracht en Geduld wordt zondag 4 mei wéér belangrijk: dan wordt in de stedelijke sporthal van Sint- Niklaas het 25e Oostvlaams Gouwfeest voor turnsters georganiseerd. Technische resultaten Jongens -12 jaar 1. David Janssens (K G) 23.90 2. Filip Schutyser (K G) 23.70 3. Franky Janssens (K G) 23.10 4. Koen Van Oppens (K G) 23.00 5. Iori De Windt (K G) 20.40 6. Eric Bosteels (K G) 20.30 7. Kristof Schutyser (K G) 18.60 Jongens -15 jaar 1. Luk Van Haelst (K G) 48.50 2. Danny Van Den Bergh (K G) 31.70 3. Peter Bailleul (Ritmica) 19.50 4. Ivan Milliau (K G) 16.80 5. Raja Thienpont (K G) 16.50 6. Peter Bauwens (K G) 15.70 7. Alain Cockelbergh (K G) 15.80 Jongens -18 jaar 1. David De Permentier (Rit mica) 36.50 2. Gunther Van Lombergen (K G) 29.00 3. Luk Daelman (k G) en Peter Hebb (K G) 27.60 5. Kris Doffemont (Ritmica) 27.50 1. Ivan Dhondt (K G) 47.30 2. Benny Luyckx (K G) 37.10 3. Jan Hebb (K G) 30.80 Turnsters Groep 1 Roosje Debbaut (K G) 30.45 op 37 Marijke De Smedt (K G) 14.50 op 18 Gitta Geerts (K G) 19.80 op 24 Karin Buyl (K G) 14.50 op Annemie Bosteels (K G) 13.05 op 15 Ann Faems (K G) 20.30 op 23 Kathleen D'Hauwe (K G) 12.75 op 15 Kristel Van Puyenbroeck (K G) 7.70 op 12 Ria Doffemont (Ritmica) 32.10 op 39 Ilse Rooms (Ritmica) 17.85 op 24 Sandra Van Hoomyck (Ritmi ca) 21.55 op 30 Sandra De Permentier (Ritmi ca) 33.90 op 38 Ann Wuytack (Ritmica) 26.75 op 34 Ann Van Hoomyck (Ritmica) 34.60 op 39 Groep 2 Eva Boeckx (K G) 16.80 op 23 Geraldine Reymenants (K G) 16.15 op 20 Sarah Boeckx (K G) 18.50 op 24 Wendy Milliau (K G) 18.55 op 25 Lien De Clercq (K G) 13.90 op 19 Carolien De Mayer (K G) 12.95 op 19 Saskia Van Havere (K G) 11.80 op 19 Annelies Van Peteghem (K G) 13.30 op 19 Kristel Van Hoyweghen (K G) 15.20 op 20 Goedele Dullaert (K G) 13.25 op 19 Geneviève Reymenants (K G) 16.10 op 19 Gwendoline Van Lomberghen (K G) 1235 op 17 Groep 3 Elisa Kant (Ritmica) 10.70 op 14 Carine De Plukker (Ritmica) 11.50 op 15 Kitty D'Hondt (Ritmica) 12.50 op 16 Nathalie Dierick (Ritmica) 13.10 op 15 Elke Verstraeten (Ritmica) 23.50 op 29 Sofie Laureys (Ritmica) 16.30 op 29 Tina Elewaut (Ritmica) 17.40 op 22 Els Herens (Ritmica) 24,70 op Sabine De Beule (Ritmica) 10.85 op 14 Caroline Neirinck (Ritmica) 10.95 op 14 Katrijn De Plukker (Ritmica) 12.40 op 15 Ann Van Hende (Ritmica) 9.90 op 13 Ann De Bock (Ritmica) 11.25 op 14 Groep 4 Gaella De Vis (K G) 9.50 op 14 Veerle Merckaert (K G) 12.50 op 14 Sally Weyers (K G) 10.00 op 14 Ellen Geldof (K G) 10.00 op 14 Els De Clercq (K G) 10.50 op 14 Vanessa Blommaert (K G) 11.50 op 14 Irish De Dauw (K G) 12.00 op 14 Lindsey Weyers (K G) 12.00 op 14 Nathalie Van Garse (K G) 11.50 op 14 Nathalie De Bakker (K G) 13.00 op 14 Eva De Jonghe (K G) 11.00 op 14 Groep 5 Lieve Van Den Eynde (K G) 12.50 op 14 Nancy Cogen (K G) 14.00 op 14 Lucie Robbrecht (K G) 12.50 op 14 Evy Flamee (K G) 12.00 op 14 Tanja Milliau (K G) 13.00 op 14 Isabel Vervaet (K G) 12.00 op 14 Annick Fierens (K G) 12 00 op 14 Roger Van Laere TURNEN IN SINT-GILLIS-BRUSSEL Voor de eerste maal hebben er Vlaamse turners aan de wed strijd in verband met La Cou pe Picque in Sint-Gillis-Brussel deelgenomen. Deze afvaardi ging werd dan de selektiegroep van de V.T.L. met daarbij en kele turners van Jeroen en Rust-Roest Sint-Niklaas. Voor Bert Janssens van deze laatste turnkring werd het daar met overwegend franstalige deel nemers een schitterende vijfde plaats. Verder in de rangschik king en daarom niet onver dienstelijk eindigden Bart Ca- thoir, Geert Verhelst en Ste- faan Verstraeten van Jeroen Sint-Niklaas. Bij de juniores waarbij de Belgische kam pioen Jan Smet van Jeroen de grote afwezige werd, behaalde Guy Muysewinkel - destijds aangesloten bij W.B.K, Den- dermonde en thans als turner van een Waalse klub - een bijzonder gewaardeerde twee de plaats. Resultaten: Kadetten (20 deelnemers): 1. Guy Matthijssen 35.40 5. Bert Janssens (Rust- Roest) 27.65 9. Bart Cathoir (Jeroen) 25.95 12. Geert Verhelst (Jeroen) 23.75 Juniores (17 deelnemers): 1. Gregory Boulanger 44.20 2. Guy Muysenwinkel 43.10 10. Filip Segers VTL 33.40 11. Joery De Weerdt VTL 29.35 12. Tony De Coster VTL 28.85 14. Verschelden VTL 27.45 15. JanBreyneVTL 27.45 16. Stefaan Verstraeten (Je roen) 24.15 Seniores (4 deelnemers): 1. Christian Gretry 52.95 2. Mark Leloux 50.95 3. Mario Van den Berghe VTL 48.00 4. Jean-Louis Moris 41.40 Zaterdag 26 april in de sport hal De Witte Molen te Sint- Niklaas: vanaf 14.30 u. tumnamiddag speciaal voor de anders-vali den aangeboden door de turn kring Rust-Roest uit Sint-Ni klaas. Sfeer en variatie worden er gewaarborgd in een pro gramma dat werd samenge steld door Willy en Monique Van Wauwe met de beide se- lektiegroepen van Rust- Roest... Roger Van Laere OP 3 MEI IN SPORTZAAL DE GAVERS TE 19U.00 KAATSEN BEVORDERING GEWEST AALST-DENDERMONDE HERDERSEM - V.A. BAASRODE 15-7 (8-5) Herdersem, leider in het klas- na, via 1-2, 3-4. De bezoekers sement, kreeg het bezoek van begonnen het gevaar in te zien. V.A. Baasrode. Eenieder ver- Indien ze zo verder speelden, wachtte een mooie wedstrijd zouden ze één punt moeten en dat is het ook geworden, laten in Herdersem. hetgeen misschien de uitslag V.A. reorganiseerde zich en niet volledig weergeeft. Baas- volledig gekoncentreerd, on rode verloor na 40-40 niet min- der de leiding van kapitein Da der dan 10 spelbeurten. vid Van Damme, begon het de Vanaf het startsignaal ging de thuisploeg onder druk te strijd gelijk op. De thuisploeg zetten, haalde het eerste spel binnen Herdersem klampte nog tot 6- en via de tussenstanden 1-1 en 4 aan, maar eens bij de gasten 3-2 werd het 4-3. De bezoekers de motor gesmeerd, verliep al kenden toen «brute» pech. les vlot. Achterman Van Kerckhoven Er was aan de V.A.-ploeg keerde bij een 40-40 de bal paf geen houden meer aan. Daar tegen de achterpaal, die op de bij kwam dan nog dat de gast- kruising van de achterlijn met heren twee spelers dienden te de zijlijn is ingeplant. In de vervangen, zodat de kous voor plaats van op gelijke hoogte te hen volledig af was. komen, kwamen ze op een 5-3 Een schitterend spelende Van achterstand. Door zoveel pech Damme, die momenteel in waren de palingboeren aange- goede vorm verkeert, werd slagen en Herdersem kon zon- goed bijgestaan door Kris Er- der zelf goed te spelen tot 7-3 pels. Onder hun beiden maak- uitlopen. Baasrode kon nadien ten ze er een waar VA-festival de scheve situaties even recht- van en in één ruk gingen ze trekken en het kwam terug tot door naar een 4-13 overwin- 7-5. Het volgende spel was ning. opnieuw voor de thuisploeg, Door deze driepuntenzege, zodat de ruststand werd be- blijft VA nog steeds met het reikt bij 8-5. maximum der punten aan de Na de rust bleef V.A. nog leiding prijken, tesamen met aanklampen en verder darf drie Buggenhout. spelen geraakte de thuisploeg Op vrijdag 2 mei komen beide niet. Via 9-6 werd het 10-7. Bij leiders tegen elkaar uit op de deze stand haalde V.A. Baas- terreinen van VA Baasrode, rode het puntje binnen. Het Na dit duel moet één van beide leek erop dat V.A. tevreden ploegen afhaken. Dat de beste was met het punt. Door teveel moge winnen. Met veel span- tegenslag liet het de tegen- ning wordt door de supporters stand wegebben en Baasrode schare van VA naar dit top- was niet meer bij machte er treffen uitgekeken, nog iets tegenover te stellen. De bezoekers keerden teveel JUNIOREN ballen buiten de lijnen en bij Herdersem speelden Chris KASTEL - VA BAASRO- Janssens en De Smet zeer DE 13-6 (7-3) goed, zodat de thuisploeg (ge heel terecht trouwens) naar Dlt weekeinde kwamen de een 15-7 overwinning steven- nummers één en twee van de de. Een verdiende zege voor rangschikking tegen elkaar uit. de leiders. Bij Herdersem ver- Kastel, de grote favoriet van tolkte Janssens een briljante bet kaatsseizoen, kende de partij en bij V.A. Baasrode beste start- Via Aubroeck en viel het op dat de keerders De ^an Duyzen etaleerden ze hun Clercq en Van Kerckhoven talent- De thuisploeg liep via niet in hun dag waren. 2-0 tot 4-1 uit. Bij V.A. haalde alleen Johan Kastel Pas,e de goede taktiek Verheyden het normaal peil, toe> want het omzeilde steeds het gevaar van V.A. met name KADETTEN Wim Claes, zodat deze sterke speler van de bezoekers volle- HERDERSEM - V.A. dig in de anonimiteit verzeild BAASRODE 4-13 geraakte. Bij de bezoekers viel het sterk Vrijdagavond begon Herder- op, dat er teveel slechte opsla- sem goed tegen leider V.A. gen afgeleverd werden. Te- Baasrode. De thuisploeg haal- veel, véél te veel ballen wer- de het eerste spel binnen en den buiten geslagen. In de te- kon voor de rust goed stand- rugslag waren de VA-spelers houden. Het werd 1-0 en daar- de evenknie van de Kastelspe lers. Onder impuls van achter man Van Damme kon VA de stand verder in evenwicht hou den. Via 5-2 en 6-3 werd een 7- 3 ruststand bereikt. Een te groot verschil in de stand als men het geleverde spel beoor deelt. De bezoekers, die het reeds door hadden, dat er nog een mirakel zou moeten ge beuren om de volle buit over het water mee te nemen, stel den alles in het werk om nog één puntje uit de brand te slepen. Kastel ging verder door en via 8-3 werd het 10-5. In het volgend spel liet VA de gelegenheid het punt te pak ken voorbij gaan en het ver kwanselde de winst met bar slechte opslagen. Het werd 11-5 en het werd de hoogste tijd, wou men nog iets rapen. Tijdens het zeventiende spel kon Baasrode, via een goede bal van Cammu, het overver- diende zesde spel binnenrij ven. Het punt heeft aan de bezoekers zweet en bloed ge kost. Eens het punt binnen, begon VA aan een alles of niets offensief. Het nam zware risiko's, zodat leider Kastel ge makkelijk op een 13-6 zege afstevende. Op de keper beschouwd won Kastel verdiend, het paste de beste taktiek toe door Wim Claes uit de wedstrijd te hóu den, zodat bij deze speler de goesting om verder door te drukken verging. Het verlies van VA Baasrode en zeker het groot verschil in cijfers is toe te schrijven aan de slechte op slagbeurten, want in de terug slag kon het wedijveren met zijn tegenstrever. Bij de be zoekers kan alleen Van Dam me met een «zeer goed» ge- kwoteerd worden. PUPILLEN V.A. BAASRODE - KAS TEL II 10-1 Een zeer sterk spelend V.A. liet er geen gras over groeien om zijn tegenstanders de gena deslag tóe te dienen. De vijf overgebleven (van de zeven) van de kampioenenploeg van vorig seizoen spreidden hun talent tentoon Het keerderstrio, Mario Ver hulst, Timmy Joos en Jurgen Verhulst speelde zo klasrijk dat de bezoekende ploeg geen schijn van kans kreeg om in de wedstrijd te komen. De koordmannen Andy No bels en Geert De Kimpe trek ken zich meer dan behoorlijk uit de slag, aan de rooi. Kastel werd op alle vlakken gedomi neerd en overspeeld. Het kon slechts één tegenspel op zijn aktief brengen. Tegen dit goed uitgebalen- ceerd en sterk spelend VA is niet veel kruid gewassen. De ploeg is dit jaar zo sterk als verleden seizoen, waarin de pupillen de trippel verwezen lijkten. Zelfs nieuwkomers Christof Cassiman en Steven De Maesenere doen het be hoorlijk. Respektievelijk 7 en 8 jaar oud zijn deze de benja mins van de ploeg. Ze worden nu reeds klaarge stoomd om het volgend sei zoen de open gekomen plaat sen van de iaatstejaarspupillen op te vullen. VA doet veel voor de kaatsjeugd in Baasro de en zijn jeugdwerking werpt vruchten af. MINIEMEN WIEZE - VA BAASRODE 10-5 V.A. kende tijdens deze ont moeting de beste start. Het leidde via 0-1 tot 1-2, dank zij de goede terugslageq van Bart Claes en Marnix David. Spij tig, dat hun medespelers in een slechte dag verkeerden, want de persoonlijke fouten bij de bezoekers stapelden zich op. De thuisploeg kon via Kris Smet opnieuw in de wedstrijd komen. Ze kwam terug tot 4-3 en kon nadien tot 8-3 uitlopen. Hoezeer Bart Claes zich ook inspande, hij kreeg alleen de nodige steun van Marnix Da vid. Onder hun beide konden ze niet beletten dat het 9-4 werd. De bezoekers moesten nu op letten dat ze niet puntenloos huiswaarts moesten keren. Ge lukkig kreeg Bart Sarens een goede bevlieging en hij heeft zijn ploeg aan het verlangde punt geholpen. Via 9-5 werd het uiteindelijk 10-5. Een ont goocheling voor de VA-ploeg, die meer van deze ontmoeting had verwacht. Het VA-talcnt, Nobels, verkeert nog niet in de goede vorm. Eens hij zijn nor maal peil haalt, is de Baas- roodse ploeg een te duchten tegenstander. Trainer-coach, Francois Claes, was eveneens ontgoocheld, temeer daar hij zeker weet dat zijn miniemen tot beter in staat zijn. Turnen. Bart Sileghem uit Aalst werd kampioen Olympisch turnen bij de seniores van de Vlaamse Turnliga. (da) Waasmunster is Sportpilootgemeente Dit jaar werd in Oost-Vlaanderen naast Nevele ook Waasmunster uitgekozen als pilootgemeente voor de sjpórt. Samen met de verschillende verenigingen stelde de gemeentelijke sportraad een indrukwekkend sportpro gramma op. Via lessenreeksen en éénmalige aktiviteiten worden hiervoor alle bevolkingsgroepen aangesproken. Tijdens een perskonferentie in het kuituur- en sportkompleks Hoogendonck waarbij voorzit ter Jaak Gerlo heel wat aanwe zigen van-de diverse sportvere nigingen verwelkomde, had burgemeester Strobbe zich la ten' verontschuldigen en sche pen van Sport Gunther Pflips was hiervoor niet komen opda gen, wat de voorzitter echter betreurde. Het is Bloso dat jaarlijks enkele pilootgemeen ten voor de sport aanduidt. Bloso-konsulente Nadine Tie- rens stelde in haar toelichting dat men vooral rekening houdt met de beschikbare sportinfra- struktuur van de gemeente. De eigenlijke doelstelling is de sport-voor-allen-idee te pro moveren. Bloso organiseert aktiviteiten in samenwerking met de plaatselijke sportraad en/of de diverse sportclubs. Volgens mevr. Tierens van Bloso, mag deze aktie niet be perkt worden tot één jaar. Vooral hopen we op uitlopers die heel wat verder reiken dan het tijdelijk stimuleren van de sportbeoefening. Onze aan- Zondag 4 mei: Bevordering: Herdersem - Hamtjie SK Wieze sp. - Opstal Merchtem SV - D'belle Puurs - Baasrode VA Gijzegem - Moorsel St. Hogere in Herne - Kastel Terjoden - Zandbergen Baasrode Adec - Idegem Grimminge - Hamme Zogge Appelterre - Okegem Meerbeke - Zele Durmen Lagere reeksen Kastel - Dorp (3.5) Wieze - St.-Anna (3.5) Baardegem - Aalst (4.5) Haaltert - Opwijk (4.5) Duvel - Jeans Saloon (4.5) Haaltert - Nieuwk. (8.5) Aalst - Duvel (8.5) Dorp - Kerksken (8.5) St. Anna - JS Opwijk (8.5) Wieze - Baardegem (8.5) Donderdag 8 mei: Bevordering Gijzegem - Herdersem Baasrode VA - Moorsel St. D'belle - Puurs Hoke - Wieze Opstal - Merchtem SV Hogere III Terjoden - Herne Zandbergen - Idegem Hamme - Appelterre Grimminge - Adec Meerbeke - Okegem Zele - Kastel dacht gaat in de eerste plaats naar nieuwe clubs, beter wer kende clubs en clubs die hun werkterrein willen uitbreiden. Gemeente moet Fit-O-meter nog plaatsen in park Blauwen- dael Sekretaris van de Waasmun- sterse sportraad stelde dat de aktiviteiten over het hele jaar verspreid zijn, van april tot eind december. Als éénmalige aktiviteiten staan op het pro gramma: een stratenloop, een geleide wandeling, een tafel tennistornooi, een fit-o-meter- dag, volkssportendag en de su perclub. Met een aantal van deze sporttakken is Waas munster reeds vertrouwd, an dere zijn totaal als nieuwe te beschouwen. Op zaterdag 7 ju ni staat de fit-o-meter-dag op het sportagenda. Twee jaar ge leden werd reeds beloofd de fit-o-metef te plaatsen. Nu wil de sportraad bij het gemeen tebestuur de nodige stappen zetten om deze tegen gestelde datum te plaatsen in het park Blauwendacl. Diverse initia tiereeksen staan anderzijds op het programma, ondermeer: badminton, zelfverdediging, jazz-dans, tennis, zwemmen, tafeltennis en een sportkamp voor jongeren. Volgens secre taris Maes kunnen hieraan nog andere aktiviteiten toegevoegd worden. Hierbij denkt men aan squash, wanneer de voor ziene ruimte tijdig klaar komt. De inwoners worden van al deze aktiviteiten op de hoogte gebracht via een huis-aan-huis bestelde sport-is-tof-krant. Bloso-konsulente Nadine Tie rens wees hierbij nog op het Het turnfeest 1985, georgani seerd door Sportiva, was een onverhoopt sukses voor de jonge vereniging. Op verzoek van vele ouders van jeugdige turners en turn sters heeft het bestuur, na overleg met de trainers, tot de organisatie van een tweede turnfeest besloten. Het is bekend dat het verbete ren van de prestaties van 1985 niet eenvoudig is, maar dank zij de inspanningen van het bestuur, de trainers en de le den van de verschillende groe pen, zal u de vooruitgang kun nen vaststellen. Sportiva telt dit seizoen maar liefst 288 turnende leden, ver deeld over verschillende tak ken, nl.: kleuterturnen, jeugd- tumen, turnen voor volwasse nen, 50-plussers en jazz-ballet. Eén van de voornaamste doel stellingen van de klub is, om door het turnen, de massa de gelegenheid te bieden aan tur nen te doen om zodoende de beweeglijkheid en de lenigheid van het lichaam te onderhou den en/of te verbeteren. Dat Sportiva deze doelstellin gen heeft bereikt blijkt duide lijk uit het aantal aktieve le den. Sportiva brengt door ont spanning, gezondheid! Zij die het turnen als sporttak wensen te beoefenen, kunnen eveneens bij Sportiva terecht. Maar het behalen van indivi duele resultaten is een werk van lange duur, onafgezien van het aantal dat zich inspannin gen wil getroosten om resulta ten te bereiken. De Cobra 230 ME is een nieu we sportieve tweezitter met midscheeps gemonteerde mo tor die Ford in de Verenigde Staten heeft ontworpen. Hij is uitgerust met een speciaal ont wikkelde 2,5 liter motor van 230 pk en koppelt verbluffende prestaties aan praktisch nut. Hij heeft alles om als een sportwagen van wereldklasse te worden beschouwd. feit dat voor elke initiatiereeks of éénmalige aktiviteit folders zullen worden uitgegeven. Voor elke initiatiereeks beta len de deelnemers een gering inschrijvingsgeld. Dit was en kel en alleen maar mogelijk omdat Bloso een bedrag van honderdduizend frank uittrekt voor lesgevers, affiches, het ter beschikking stellen van sport- materiaal en de deelnemers gratis verzekert. Met deze aktie wil men vooral minder gekende sporten aan bod laten komen en de niet- sportbeoefenaars ook aanzet ten het idee sport voor allen mee te helpen realiseren. Voor volgend jaar wil men dan ook diverse sporttakken die minder aan bod kwamen meer in de belangstelling zetten. (VGP)

De Voorpost | 1986 | | pagina 30