II p0 SPORT BESTAAT VIJFTIEN JAAR! ARSENAL EN TOPSPIN WINNEN LAATSTE TOPPERS EINDSTAND N.O.M.B.-MINIVOETBALKERN DENDERMONDE ZEELSE VERTEGENWOORDIGERS LATEN HET AFWETEN BOMMENWERPER LEIDER 32 - 2.5.1986 - De Voorpost LIEFHEBBERSVOETBAL DENDERMONDS LIEFHEBBERSVOETBAL klub tal van vriendschappelij ke wedstrijden en groeide uit tot een geduchte tegenstander. In die tijd werden de wedstrij den betwist op het terrein van het H. Maagdcollege. De eerste keer dat de ploeg de krantenkoppen haalde was, toen ze op 19 juni '71 en 17 juni '72 een dubbele ontmoe ting had met FC Alectra Brug ge, kampioen der kampioenen van Groot-Brugge. In West- Vlaanderen werd gewonnen met overtuigende 0-5 cijfers, thuis werd het 1-1. De ploeg uit die beginperiode bestond uit: A. Eeckeman, N. Vanden Dungen, J. Francois, G. Verwilghen, T. Van Der Stappen, L. Hendrickx, J. Ja cobs, P. Emanuel, D. Emanuel, R. Beda J. Janssens, H. Pierquet, A. Walraevens, F. Bertin en Leybaert. Het Dendermonds Liefhebbers- verbond In 1972 wordt op initiatief van FC Sport en onder impuls van Oscar Eeckeman het Dender monds Liefhebbersverbond opgericht. FC Sport won in het seizoen 73-74 de beker, maar nam toch afscheid van dit ver bond wegens interne strubbe lingen in het hoofdbestuur. Ondertussen had FC Sport het terrein aan 't Eiland, Mechel- sesteenweg, omgebouwd tot Liefhebbersvoetbal. De Dendermondse ploeg FC Sport vierde haar vijftienjarig bestaan met grote luister. We zien de huidige ploeg onderaan de trappen van het stadhuis. De veteranen staan op de pui (foto piet hermans) MINIVOETBAL EERSTE NATIONALE - NOMB een volwaardige sportakkomo- datie met prachtige kantine en kleedkamers. Daarna werd ge start in het Setokverbond- Aalst. Vanuit derde afdeling steeg de ploeg tweemaal na mekaar, spijtig genoeg steeds als tweede. Gedurende vier seizoenen bleef FC Sport één van de betere ploegen uit het verbond met in 1979 een bekeroverwinning als bewijs en als beloning. Tijdens het laatste seizoen in Aalst wordt, wegens verande ring van de uitbates van het lokaal, overgestapt naar café 't Brughuis, waar Jef Van Kerpel en vrouwtje Betty spelers en bestuur goed opvangen en met raad en daad bijstaan. Uiteindelijk zal FC Sport ook het Setokverbond verlaten om dat de kompetitie er niet vol waardig was. Dat gebeurde in het seizoen 80-81, op de tiende verjaardag van de klub. Aan gekomen in het Vlaams Sport- verbond, afdeling Waasland, speelde FC Sport er alle tegen stand op een hoopje en wordt zonder nederlaag kampioen in de derde reeks. Ook stadsge noot Moerstraat moest eraan geloven. 0-3 in Sint-Gillis en 1- 0 in Dendermonde. De kampioenenformatie be stond uit: L. Barth, A. Car- leer, W. Collewaert, M. De Jagher, E. De Moor, A. Eecke man, D. Emanuel, P. Emanuel, J. Francois, L. Hendrickx, K. Vanhooimissen, P. Vermeir, A. Walraevens, L. Wauters en M. Wauters. Spijtig genoeg kreeg de klub ook een tegenslag te verwer ken. Het terrein aan 't Eiland, waarin zoveel uren, zweet en geld was gestoken, werd door de eigenaar onverwacht ver kocht en nu moest de klub een onderkomen zoeken op de Be vrijdingslaan in Appels, het terrein van de Zandstuivers. In het volgende seizoen, FC Sport speelde toen in tweede, behaalde de blauwzwarten de tweede plaats. FC leek wel de Zoetemelk van het voetbal te zijn en promoveerde, samen met Hoger Op Rupelmonde, naar de hoogste afdeling. Daar stootte FC Sport onmid dellijk door naar de top. Als bewijs daarvan mag gezegd worden dat het als enige klub een puntje kon wegkapen bij kampioen FC Laar met 2-2. Ze eindigde op een mooie vijfde plaats op amper twee punten van de nummer twee. Het me rendeel der spelers begint ech ter de jaartjes te voelen en legde er het bijltje bij neer. Zij werden vervangen door jongere spelers als Joris De Nijs, Freddy Callaert, Patrick Verschueren, Renaat Jaspaert, Rudy Jacobs en de gebroeders Bonnaerens, Maar, op Jas paert en Jacobs na, verlaten die spelers, samen met De Moor en Guy Vanhooimissen, de klub na één seizoen om in de Belgische Voetbalbond te gaan voetballen bij FC Lutter- zele. Deze zware aderlating kon het eerstvolgende jaar niet opgevangen worden en de ploeg tuimelde naar tweede, een absoluut dieptepunt in het anders zo voortreffelijk be staan van de blauw-zwarte klub. In een steeds aanwezige goede sfeer en door een niet-aflatend bestuur werd er aan de klub gebouwd en met sukses. Van S.K. Okapi kwamen Van Hec- ke en de gebroeders Van De Wiele, Dauwe, Kindermans en Van Der Straeten de klub ver sterken. Dit seizoen werd bij het inmiddels gestopte FC Pla za het aanvalsduo Boone-Wal- bron weggehaald. Daardoor is dit seizoen de heropstanding definitief geworden en de klub staat opnieuw op het sterke peil van vroeger. Momenteel is de kompetitie nog niet afgelo pen, maar FC Sport voelt de tweede plaats binnen haar be reik. Daarvoor moest het wel overeind blijven in Waasmuns ter bij Real Witte Pen en in Sint-Niklaas tegen Scoutshuis, de nummers drie en vier. En kel Tip Top bleek dit seizoen sterker dan FC Sport, althans met de punten. Dat het met FC Sport goed gaat werd vorige zaterdag dui delijk bewezen. Na een ont vangst op het stadhuis werden de voetbalbeentjes onder tafel geschoven voor een gezellig eetmaal. Er werd nog wat ge kout over het wel en wee van de voorbije vijftien jaar en toen belandde iedereen op de dansvloer. Het huidige FC Sport bestaat uit: L. Hendrickx, L. Barth, L. Goossens, M. Van Hemelrijck, P. Van De Wiele, J. Van De Wiele, A. Walraevens, M. De Jagher, R. Jacobs, K.Van Hooimissen, P. Van Der Strae ten, D. Van Geert, Y. De Meersman, R. Jaspaert, F. Van Heck, R. Kindermans, Ph. Walbron, P. Dauwe en F. Boone. Kindermans, gewezen speler van RC Mechelen, R. Lebbe- ke en SK Oudegem werd aan gesteld als speler-trainer. Daar de titel toch buiten be reik is, hoopt FC Sport de huidige kern te behouden om volgend jaar de titel te pakken. Samen met schepen van sport, de heer Hubert Maes, hoopt De Voorpost dat FC Sport naar de twintigste verjaardag mag gaan. De nabije toekomst In de komende weken staat FC Sport voor vier belangrijke wedstrijden. Thuis tegen Nieu we Sportvriend en uit bij Scoutshuis (morgen), Akai Boys en Real Witte Pen moet er zeker 6 op 8 gehaald worden om de tweede plaats te behou den, samen met de mogelijk heid om volgend jaar opnieuw in eerste te spelen. Voor de wedstrijd van zater dag kan er geen beroep gedaan worden op Walbron die zijn kamp gaat doen. Toch met FC in staat zijn om iets te oogsten in Sint-Niklaas. Thuis met 5-0 gewonnen Trainer Kindermans kan reke nen op Jacques en Patrick Van De Wiele, Van Hemelrijck, De Meersman, Jacobs, Van Der Straeten, Vanhooimissen, De Jagher, Jaspaert, Van Heek, Boone, Dauwe, Van Geert en Kindermans zelf. Volgende week krijgt u een verslag over deze match. Even langs deze weg ook Jos Van Acoleyen bedanken voor het bereiden van het feestmaal. Rudy Jacobs ZEELSE MINIVOETBALKOMPETITIE Kernreeks, uitslagen waren Luk Poppe (3) en Mark Veteranenreeks, uitslagen Reeks A Aper (1) de doelpuntenma kers. DE FONTEIN 0 VAN CAUTEREN Eindklassement: 1Ancnal BE STROOPER 13 Topspin 7 55, 2. Van Cauteren 30/50, 3. t Zware cijfers voor de kam- Deze topper is uitgegroeid tot Albo/Poppe 30/49, 4. ON. pioenen die hun tegenstander een spannend kijkstuk met Bontinck 30/39, 5. De Bis- zelfs geen eerreddend doel- wisselende kansen en veel o schop 30/39, 6. De Pieker 30/ punt gunden. Toch liep het doelpunten. Geert Rombout 357 Topspin 30/34, 8. De aanvankelijk niet zo vlot na lukte de winninggoal maar de Balans 30/32, 9. Telelec 20/28, een 0-2 rustscore. De twee dominerende figuur Guy 10 Colman 30/26. Goossens goed voor drie tref fers liep in de Topspin-rangen Reeks B evenals Mark Van de Velde (2), Eiwin Van Damme (1) en EXPRESS TRAVEL 8 Geert Rombout (1). Voor de FL. HOFMAN 5 thuisploeg scoorden Paul Van Snelle wedstrijd waarin een Cauteren (3), Robert Van vroege voorsprong van de Dorp (2) en Bart De Kegel (1). thuisploeg fataal werd voor Hofman. Doelpunten van Piet PATRICK SHOP DE BISSCHOP 6 Robberecht (2), Jan Van Spannende wedstrijd COLMAN 4 Acker (2), William Mertens gelijkopgaande Verdienstelijke wedstrijd van (2), Martin Verhulst (1), Hans 3.2 Twee ..u..uiv.. de bezoekers die goed stand- Van de Velde (1), Patrick Van afnuiten stonden de bezoekers laatste periodes tikten de gas ten nog elfmaal aan. Doelpun ten van M. Goossens (6), Freddy Meyskens (1), Maurits Van Lembergen (2), André Bosmans (2), Dirk Schatteman (IJ- DE BUS 4 met 0-2, .1-2 3-2. Twee minuten voor hielden en de eerste periode Buynder (2), Dirk (1), Patrick n0, met 3.4 aan de |ekUng. aan 1-1 afsloten. Aan :1c rust (1) en Roger Vermeulen (1). Roger vermeir en Oswald stond een 3-1 score op het bord en dit verschil bleef behouden JUVENES 3 tot het einde van de wedstrijd. KLODDE/VAN HEULE 11 Walter Colman lukte vier tref- Afgetekende overwinning van fers voor Colman. Bij De Bis- Klodde dat meer schutters Lambrecht beslisten over de wedstrijd door de score om te buigen naar 5-4. Doelpunten van Filip De Smedt (2), Bobby Van Iersel (1), Leopold Van schop bereikte Dirk Van Uyh huis had. Hun namen waren (j Hij Rik Vehent (5), Peter Van ui.. V. fangh eenzelfde saldo, werd bijgestaan met twee doel punten van Peter Boeykens. Eetveldc (4), Vincent De Smedt (2), Voor Juvenes scoorden Freddy Peelman (1) DERAEDT 4 en Carlos Van Acker (2). brecht (3), Marcel Verbeeck (1) en Roger Vermeir (1). DE BALANS ON BONTINCK Verrassende maar verdiende TR. HOFMAN zege van De Balans dat op een DE PIK/DE KROON 17 bepaald ogenblik 4-1 voor Hekkensluiter Hofman kon op stond. Bontinck liet echter niet de slotdag de zware cijfers niet begaan en vocht terug maar verhinderen ondanks hun strandde op één doelpunt ver- sportiviteit tussen de lijnen, schil. Doelpunten van Geert Bob Van der Straeten (2) en Van Kerckhove (2), Roger Leopold Van Elsuwege (2). Christiaens (1), Bart Merckx Voor De Pik scoorden D. De (1), Karei Poppe (1), Mark De Vleeschouwer (7), L. De Vijl- Beule (1) en Etienne Dhollan- der (4), G. Van der Haegen der (1). (3), J De Bock (1), Mario Bracke (1) en P. Bauwens (1). ALBO/POPPE 4 ARSENAL 6 SHAMROCK 2 Omdat Arsenal reeds vorige VERHEYDEN 1 week zeker was van de titel Verheyden kwam verrassend beperkte de inzet van deze 9"1 voor lan8s Werner Cope- topper zich enkel om de eer. jans co behield deze minieme Toch ging het er emotioneel voorsprong drie perioden lang. aan toe met gele kaarten als Ean sterke Benny Van Loke gevolg. Albo nam het initiatief ren zorgde uiteindelijk met en scoorde 2-0. Toen oordeel- twee treffers voor de Sham- de Piet Abbeel dat er best iets roek-zege. kon gedaan worden en bracht M Arsenal tot 2-2 terug. Albo PSJTTSS stak nog even de neus aan het 4 "°d.d%2h9/29; V venster aan 3-2. De topscorer 29/29' 4 TSh™™t,s2'?6W,5 uit de kernreeks Piet Abbeel J?prcss Travel 29/25 6. FL; rondde zijn knap seizoen af 5*""» 29/19' ^y"h£ydcn met vijf doelpunten op rij. 29/0, 8. Juvenes 29/10, 9. Tr. Guy Van der Straeten zorgde 'n voor nummer zes. Bij Albo CALLAERT Genietbare partij waarbij Cal laert afstand nam en de ver worven voorsprong niet meer prijsgaf. Ronny Fcusels (3), Georges De Vuyst (2), Julien De Beule (1), Freddy Van We- semael (3) en André De Raedt (1)- PIMPERNEL 5 GEMEENTEPERSONEEL 4 Het eerste gewin was voor het Gemeentepersoneel dat 1-3 scoorde. Plots verliep het min der bij de bezoekers en kwam André De Waele op het voor plan. Hij bracht zijn ploeg maats langszij en lukte de win ninggoal Doelpunten van Ro bert Viette (3), Antoine Van der Burgt (1), André De Wae le (3), Jaak Steeman (1) en Pierre De Sitter (1). DE STUBBE 12 BOSMAN 10 Een niet alledaagse score met Freddy Heirman in zijn dagje bij De Stube. Hij scoorde eventjes 10 treffers. Robert De Nutte vervolledigde het dozijn doelpunten. Bij Bosman was Luk Van Acker met vier doel punten de beste afwerker ge volgd door Paul Meirsman (3), Willy De Schrijver (2) en Fred dy Tulkens (1). Klassement: 1. De Strooper21/ 39, 2. Pimpernel 21/29, 3. Den Draver 21/27, 4. Gemeen tepersoneel 21/25, 5. Telelec 21/24, 6. De Bus 21/26, 7. ON. Bosman 22/23, 8. Callaert 221 22, 9. De Fontein 21/19, 10. De Stube 21/12, 11. Patrick Shop 21/6, 12. De Raedt 21/4. (ujz) Eerder onverwacht komt werper geschenken te geven. Bommenwerper op kop van de P'et Abbeel was echter on- klassering omdat de match tus- stuitbaar en doelde zelfs los sen Minibond en Melior ge- door een «muurtje» schorst werd. Aan de groene u'Lsll'Ken tafel zal moeten beslecht wor- Joker-Joko 10-1 den wie er die wedstrijd wint. "ponon ''"2 Alles laat echter voorzien dat Pompicrk'Sn De Plain, W, de uitspraak in het voordeel Sportleven - Regina 37-1 van Mehor zal zijn, dus staat Moriacns - Pa Gijs 2-5 Bommenwerper maar voorlo- Spectrum - Tijl 1-3 pig op kop. Toch werd de Bommenwerper - Baert VDM 13-4 wedstrijd Minibond- slechts in de laatste minuten door de scheidsrechter stilge legd, geen denderende match dus voor Melior. De Sportieven behaalden een topskore door te winnen tegen Regina Spruyt met 37-1, wat meteen de hoogste skore wordt dit seizoen. Wel mag gezegd worden dat Regina Spruyt amper met vier was tegen acht. Bommenwerper-Baert VDM niet gekomen De stand na 30 speeldagen 1. Bommenwerper Laget 30 53 2. Melior De Bruyne 29 52 3. Joker Pavo Sport 30 47 4. Grcdi Bauwens 30 43 5. Baert VDM 30 39 6. De Pluim Riviera 30 38 7. BAC Raemdonck 30 38 8. Sportieven 30 37 9. Minibond 29 32 10. Pa Gijs Scarlet 30 28 11. Tijl 30 27 12. Gorion 30 22 13. Pompierken 30 21 14. Spectrum 30 19 15. Moriaens Baert 30 18 16. Argenta Boys 30 11 17. Joko 30 11 18. Regina Spruyt 30 2 Het werd een belangrijk jaar in het bestaan van de man, was ook betrokken bij de Dendermondse liefhebbersklub, FC Sport met lokaal in zaak en h'J k°os als hevig klub café Brughuis vierde haar vijftienjarig bestaan op grootse Brugge-supporter de blauw- wijze. FC. Sport is één van de klubs die het liefhebbers- jWï?e.ld.euJ,e".'. De naam v™ voetbal in het Dendermondse heeft helpen propageren, „aam "vanTetTkaT8^ daarom enige aandacht voor deze viering. „aren no? raeerdere menKn Op 26 maart 1971 werd de klub Sport in de Sint-Jacobsstraal, de oprichting betrokken: J. opgericht door L. Hendrickx, rechtover de gevangenis van Jac°°s' J- nog steeds verbonden aan de Dendermonde. Alberic Eecke- ghen en H. Pierquet, die als klub als sekretaris-penning- man, zoon van de sympathieke voorzi er werd gekozen, meester, in het toenmalig café lokaaluitbater Oscar Eecke- eerste jaar speelde de Liefhebbersvoetbal. FC Sport werd ter gelegenheid van het vijftienjarig bestaan op het Dendermondse stadhuis ontvangen (foto Piet Hermans) Eindstand 1ste afdeling: seizoen 1985-1986 1Huize Goossens 2. Van Biezen 3. Y.Piccadilly 4. Vcrz. V/D Straeten 5. Minispartal 6. Piccadilly I 7. Fiat Caudron 8. M.V.C. Juliette 9. AH Sport 10. Okapi 11. Caxtus Eindstand 2de afdeling: seizoen 1985-1986 1. Platte Ploeg 2. Kawede 3. Young Boys 4. Minispartall 5. Sporthuis 6. Club 83 7. Picca-Friends 8. Mikcno 9. Anlico 10. Mundo Sport 11. Rijkswacht 12. Pappenheimers Eindstand 3de afdeling: seizoen 1985-1986 1. Sportivo 2. Blauwe Duivels 3. LadaDeLeu 4. ChiroWiezei 5. Chiro Wieze II 6. O.K.A.-K.S.A. 7. Wastync 8. Tuitvrienden 9. J.Z. KJub 10. Bobby's 11. Regentboys Twee speeldagen voor het ein- op. ON. Van Damme kon het werker. Hij skoorde in elke geluk keerde zich naar de ON- de is enkel Van de Moortel aan thuisspelende St.-Gillis-Waas periode eenmaal. Aan een 2-0 speler die de strafcorner miste, de winnende hand gebleven, niet van zijn eerste kampioens- skore trof Paul Van Cauteren In plaats van 2-1 werd het 3-0 Lauwe de tegenstander van be- titel houden. De taktisch sterk de delpaal. Kort na de rust toen Bettoncelli de skore op- kerfinalist VDM daagde niet spelende Waaslanders vonden kreeg dezelfde speler uitzicht dreef. Hans De Graef kon in op en liep een forfaitnederlaag in Bettoncelli een geschikte af- op de aansluitingstreffer. Het de laatste periode de eer red- den op strafschop. Kort op het ■■j einde lukte Bettoncelli num- ■Hp mer vier goed voor een ver- diende maar te r - drukte 4-1 overwinning. Pim- pemel hield slechts twee perio- ■'tiju* I ju I^^^B des gelijke tred met een gemo- K MS 'fë-B* viiiuwf ""S" .^^^B tiveerd Teralfene dank zij p|| j J 'tiUIIJIIflt.' 1 t I j 1 fUMUM doelpunten van Rudy Vercau- B jk&M 1 teren 2-2. Na de pauze effende I s|B. de thuisploeg het pad naar een ruime overwinning. Enkel I Guy Van ^er Straeten kon nog te8enskoren' De Pieker keek aan de rust reeds tegen een 4-0 V .3 \-yJ Y vCJ achterstand aan tegen Loke- V V V ren. Toen Danny Everaert en vt,J-Danny Kint met een kwetsuur f j uitvielen werden de Zeienaars L l tot vier spelers herleid en dreef --jt* <le thuisploeg de eindskore op A Êa. m.1 S Het enige Zcclsc doelpunt Éa kwam van Philip Van Doorsse- 'aere- Het degraderende Arse- B nal keek in eigen huis tegen een nederlaag Zweve- KBBÜBBbJ^H^IBB gem voor Minivoetbal. De ploeg van Oud en Nieuw Zele speelt in eerste nationale (bvw) de ZeIenaars' laJzJ Minivoetbal. Mini Hormann bestaat 10 jaar en heeft meteen een nationale titel op zak na een zege tegen Oud en Nieuw Zele. (dw)

De Voorpost | 1986 | | pagina 32