DANNY JANSSENS VERDIENSTELIJK TWEEDE IN TITELREN DANNY DAELMAN RIJDT STERKER DAN OOIT DE EERSTE OVERWINNING VAN JOERIVERBRUGGEN BRABANTSE WINST MET MARIO DE BLOCK DANNY VERVECKEN EN MARIO AERTS VERRASSEN WAASLANDERS RONALD VERBRUGGEN SNELLER DAN PAT ROELANDT 18 - 20.6.1986 - De Voorpost WIELRENNEN De Oostvlaamse kampioen Rik Van Slijcke gaf na afloop van de titelren in Erembode- gem een eerlijk relaas over het verloop. Hij vergat Danny Janssens niet, die tweede werd en volgens hem evengoed win naar had kunnen worden. «Danny mag een evengrote verdienste opeisen. Een ganse wedstrijd was hij vooraan te zien. Op het laatst, toen we samen de finale ingingen, le verde hij ruimschoots zijn deel in het werk. Toen ik bemerkte dat hij over zijn beste krachten heen was, ben ik weggespron gen, wat mijn goed recht was. Ik nam niet het risiko om met hem een spurtduel aan te gaan. Laat ons morgen in dezelfde omstandigheden de titelren overdoen en het kan best d*t ik tweede wordt en Danny de winnaar», aldus Rik Van Slijcke. Danny Janssens is een verdien stelijke jongen. Vergeet niet dat hij aUe dagen als bouwvak ker aan de slag moet. Na de dagtaak vindt hij de moed nog om een aantal uren te trainen en kilometers op te doen. «Je moet flink gewapend zijn wil je kunnen wedijveren met renners die bijvoorbeeld werk loos zijn en niets anders hoe ven te doen dan overdag te trainen en verder een rustig leven lijden», zegt de amateur uit Stekene. «Vanaf volgende week ben ik ook voor een tijdje werkloos. Valt zo'n periode midden het seizoen, dan til ik er niet zo zwaar aan. Integendeel.» Voorbereiding De tweede plaats in de Oost vlaamse titelren is het resultaat van een flinke voorbereiding. «Het was mijn bedoeling om een vuist te maken. De laatste veertien dagen heb ik intens getraind. Dat gebeurde in het gezelschap van Ivan Vereec- ken, een dorpsgenoot. Met een vierde plaats mocht ook hij trots zijn. Wie dacht dat het zo gemakke lijk ging worden op de lichtlo- pende wegen van Erembode- gem, herzag snel zijn mening. De omloop vertoonde vele bochten. De afstand bedroeg 160 km. Het was warm en op sommige plaatsen woei er een nijdig windje. Voeg eraan toe dat er stukken waren die je als «vals plat» kan omschrijven. Om iedere verrassingsaanval te vermijden hield ik mij van in het vertrek bestendig vooraan in de groep. Omstreks halfweg waagde ik mij aan een uitvals- poging. Van der Straeten en Benny Van Buynder wipten mee. Ook Ferdy Dierickx en Patrick Roelandt waren lid van het gezelschap. Later kregen we een «pak» renners op de nek. We waren met 31 zo bleek achteraf. De vele demar rages waren er voor sommigen te veel aan. Geleidelijk werd de groep uitgedund. Met nog zowat twaalf kilometer voor de boeg heb ik in een verraderlij ke bocht een «snokje» gege ven. Rik Van Slijcke volgde, mijn voorbeeld. Plotseling, zonder het goed en wel te beseffen, haddenwe vijftig me ter. We besloten om de han den in mekaar te slaan en de aktie verder te zetten. De voorsprong groeide. Op het laatst begonnen de kilometers door te wegen. Ik werd moe en kon nog onvoldoende weer stand bieden. Rik heeft dat bemerkt. Hij demarreerde. Ik poogde om aan te sluiten, maar dat ging niet meer. Ik verloor terrein en ook het kampioenschap. Toch stelt de tweede plaats mij biezonder tevreden. Ik had vooraf niet gedacht dat ik zo'n mooi resul taat zou kunnen afdwingen.» Tot nu toe behaalde Danny Janssens dit seizoen slechts één overwinning, werd drie keer tweede en eindigde nog een aantal keer binnen de tien. «In vergelijking met vorig jaar zijn de resultaten minder. Dat komt doordat ik een tijdje heb gesukkeld door allergie. Daar van ben ik nu verlost. De laat ste weken groeit de konditie. Het blijft een streven om het evengoed te doen als vorig jaar, toen ik acht keer eigenaar werd van de bloemen. Het sei zoen is nog lang.» Vrijdagavond verschijnt de amateur uit Stekene in Bug- genhout aan de start en zondag staat er een klassieker op het programma. E.G. Wielrennen. Danny Doelman komt met voorsprong Beveren (Iv) i in de nieuwelingenkoers van Althans in het Waasland is er geen enkele nieuweling momenteel bekwaam om met Danny Daelman te wedijve ren. Er staat geen maat op de kracht van de renner uit Sint-Gillis-Waas. De manier waarop hij in Beveren-Waas iedereen voor schut zette, wekt bewondering op. "Ik duwde even wat harder op de pedalen, keek om en bemerkte dat ik een voorsprong had verworven", aldus de Oostvlaamse kampioen. "Daarna ben ik gewoon verder blijven rijden. Bij iedere doortocht vernam ik dat de voorsprong groeide. Het verwonderde mij dat de tegen stand zo zwak was. Meen nu niet dat dit grootspraak is. Echt, het ging zo gemakkelijk." Danny Daelman behaalde in Beveren een zevende sei zoenzege. Tegen alle verwachtingen in verscheen hij zaterdag niet aan de start van "De Keizer der Nieuwe lingen". "Ik zit volop in examentijd en meen dat het behalen van een gunstige uitslag en een diploma belangrijker zijn. Ik besloot naar Beveren uit te wijken op een ogenblik dat ik meende de leerstof voldoende onder de knie te hebben. Eens de examens achter de rug staat niets nog in de weg om voluit te gaan en vooral naar zware wedstrijden uit te wijken." Het huzarenstukje dat Danny Daelman in Beveren op voerde, werd naar waarde geschat. Dat bleek achteraf uit spontane reaktie van het publiek. (e.g.) VWB-Wielrennen. In Moeneke won Victor Van Daele de koers van de renners vh) VWB-Wielrennen. In de C-kategorie won Van De Perre de spurt voor de derde plaats. I Troetsel werd vierde (vh) Willy Verbruggen, klubleider van "Hoop en Zegen" uit Beveren-Waas, had vorig weekeinde alle reden om een fiere borst te zetten. In Zwijndrecht behaalde zijn zoon Joeri een eerste overwinning. Het hoeft niet gezegd dat vader Verbruggen, wielerminded in hart en nieren, meer dan tevreden was. De nieuweling heeft dit seizoen al tegenspoed gekend. "In Kemzeke kwam ik in de spurt met Geert Delaruelle en Jo Planckaert. Ik kwam er in de dranghekkens terecht, viel en liep een sleutelbeenbreuk op. Er drong zich een operatie op en ik diende twee maanden inaktief te blijven. Sedert enkele weken ben ik weer lid van het peloton. Het vergaat mij goed. In vele gevallen dwong ik een plaats af binnen de tien. In Zwijndrecht werd het voor het eerst een schot in de roos. Na een kilometer of vijf plaatste ik een demarrage en realiseerde een voorsprong. Even later volgde Wemer Wuyts mijn spoor. We zijn ploegmaats en verstonden mekaar. Niettemin bleef de reaktie niet uit. Gino Heirwegh, Luc Van Peteghem en Geert Schuurmans kwamen ons vervoegen. Laatstgenoemde diende greep te lossen, waardoor we met vier overbleven. Zo zijn we ook de laatste kilometers ingegaan. Op een paar honderd meter voor de streep heb ik mijn krachten gebundeld, demarreerde en verwierf een kleine voorsprong die vol doende bleek om winnaar te worden." Joeri Verbruggen blijft tot het einde van het seizoen nieuweling. Vijf overwinningen behalen is zijn streefdoel. Met twee maanden vrije tijd voor de boeg, zit die mogelijkheid er vast en zeker in. (E.G.) Wielrennen. Joeri Verbruggen (c) JUNIORES IN BELSELE Mario De Block uit het Bra bantse Merchtem heeft in Bel- sele-Waas als junior een eerste zege behaald. Voor het ingaan van de finale trok hij er alleen vandoor, verwezenlijkte een voorsprong die bij de aan komst pakweg 35 sekonden be droeg. Er werd in deze wed strijd überhaupt hard gereden en de man die van bij de start de toon aangaf, was Bruno Verwulgen. Hij lag aan de ba sis van een vroege ontsnapping met negen renners. In dat ge zelschap vertoefde de latere winnaar samen met ondermeer Joeri Verstraeten, Geert Dela ruelle, Gunther De Bauw en uiteraard Bruno Verwulgen. Warmte enerzijds en een niet te beste verstandhouding an derzijds waren er de oorzaak van dat vanuit de achtergrond nog een flink pak renners het kommandogroepje kwamen versterken. De meest offensie ve krachten bij die achtervol gers waren ongetwijfeld Gino Brijs en Philip De Hauwere. Zij zouden later in de wed strijd nog op het voorplan treden. Toen nog zowat vijftien kilo meter diende te worden afge legd wipte Mario De Block plotseling recht en liet met een krachtige demarrage zijn ge zellen in de steek. Binnen de kortste keren realiseerde de renner uit het Pajottenland een bonus van 30 sekonden. Vooraleer de anderen zich be wust werden dat er spoedig moest worden gereageerd, was de Brabantse vogel al een heel eind gaan vliegen. Bruno Van Saen, Stefan De Beleyr, Philip De Hauwere en Gino Brijs schoten in aktie. Ook Eddy Willems volgde dat voorbeeld. Voor dit vijftal was het vech ten tegen windmolens. Mario De Block bereikte de finish waar hij als verdienstelijk win naar werd begroet. Intussen waren de achtervolgers niet sa men gebleven. Bruno Van Saen meldde zich op 35 sekon den en pas op 1 min 15 maakte Gino Brijs zijn opwachting. Hij won de spurt voor de derde plaats voor Philip De Hauwere en soldaat Stefan De Beleyr. E.G. VWB-Wielrennen. Op kampioen René Dillen stond in Moeneke geen maat. Hij won n. voorsprong de A-kategorie (vh) j JUNIORES IN BEVEREN De juniores hebben er in Beveren-Waas waarlijk de pees opgelegd. Met 46 aan de start, werd onmiddellijk het zware geschut bovengehaald. Onruststokers waren Gino Verberckmoes, Ronny Ti- backx en Pascal Bauwens. Reeds na enkele kilometers rukten ze zich los en hadden binnen de kortste keren een voorsprong van 15 sekonden veroverd. De vroege ontsnap ping was niet naar de zin van Gert Broekhoven en Luc Lau- wers. Zij namen het komman- do van het peloton in handen en dreven het tempo de hoogte in waardoor een achtervolging tot stand kwam. De drie lei ders waren er metéén aan voor hun moeite en werden gevat. De hergroepering had geens zins voor gevolg dat het tempo naar beneden tuimelde. Er bleef vaart in de wedstrijd en dat was er de oorzaak van dat de groep stilaan ging verbrok kelen en zich een leidersgroep vormde die 22 renners verenig de. Daarin bleven ook de ge moederen niet bedaard. Garry De Cock, die nochtans een lekke band kreeg, plaatste een paar demarrages die er voor veertien renners te veel aan waren. Met acht bleef men dus in de spits. Dat waren naast smaakmaker Garry De Cock, Jan Baetens, Gino Verberck moes, Patrick Heirewegh, Danny Vervecken, Mario Aerts, Gert Maes en Johnny Macharis. Op nauwelijks een ronde hadden deze acht leiders een voorsprong van dertig se konden vergaard. Nochtans werd in de achtergrond fors gereageerd door renners een Gert Broekhoven, J Van Linden, Robin Van He ke en Pascal Bauwens. Laai genoemde kwam ten val en op. Naarmate de finale in zie kwam, werd het vooraan onn stiger. Danny Vervecken Mario Aerts wipten weg. realiseerden vlug een v< sprong van ruim een minui Patrick Heirwegh poogde nog wat aan te doen. Te h evenwel. Hij naderde de t» leiders op 150 meter pred toen die de aankomsthjn reikten. Vervecken won spurt voor Aerts. Na Heirwt maakte Gert Maes, ook al gescheiden, zijn opwachtii Het spurtje voor de vijf plaats was een kolfje naar hand van Johnny Macharis. (w Wielrennen. Mario De Block won de junioreskoers in Belsele (Iv) AMATEURS IN TERJODEN Bij het begin van de wed- moment dat dit groepje op het Verbruggen, won met een mi- strijd die over 70 km. liep punt stond ingelopen te wor- niem verschil. Van het achter- kregen wij een ontsnapping den door een tiental andere volgend groepje was Van Tit- van Pascal Neyrinckx en Ron- renners, gingen Roelandt, Van telboom de snelste ny Paridaens, maar dat leverde Geyt, Verbruggen en Lauwe- De uitslag: 1. Verbruggen, niets op. Rond kilometer 30 reys aan de haal, een ontsnap- 70 km. in lu45,2; 2. Roelandt, ging er een viertal vandoor: ping die zou standhouden tot 3. Van Geyt, 4. Van Tittel- Patrick Waeytens, Patrick aan de meet. boom, 5. Van Mol, 6. De Meu- Chevalier, Herman Lauwereys Gino Lauwereys, geplaagd ter, 7. De Nil, 8. Paridaens, 9. en Luc Denies. Later kwamen door krampen, moest zijn me- De Backer, 10. Kerremans, ook Van Tittelboom, Roe- devluchtere laten gaan. Aan de 11. Waeytens, 12. Van Geyt landt De Bruecker, Verbrug- meet kwam het tot een spurt Wim, 13. De Bruecker, 14. gen, Van Geyt en Pauwels dit tussen Roelandt en Verbrug- Chevalier, 15. Pauwels. kwartet vervoegen. Op het gen. De Gentenaar. Ronald (j.m.h.) r Wielrennen. Danny Vervecken behaalde zijn eerste zege bij de juniores in Beveren (Iv)

De Voorpost | 1986 | | pagina 18