-EINDELIJK ANDRE VAN ASSCHE .GASTON VAN DEN HOECKE VOOR EIGEN PUBLIEK IVAN VEREECKEN TEVREDEN MET VIERDE PLAATS IN TITELREN GINO DE BACKER EN WAASLANDERS SAELENS EN SAMAN DRIE EN VIER DANNY DAELMAN ONWEERSTAANBAAR DAAR IS BART HEIREWEGH TERUG i&cmh*' tsanó- '.WffiE* BWCL-Wielrennen. In Grembergen won Jozef Van Isterdael bij de B's, Eddy Van der Meirssche bij de A's en schepen Maurits Dierick was er om de winnaars in de bloemen te use PHIUKjï w*u* j s.«. m 'I'»''. f I BWCL-WIELRENNEN Zaterdag In Grembergen Reeks A en B: Eddy Van Der Meirssche en Jos Van Isterdael Het was zeci warm om te koer sen, maar gelukkig was er wind, zoniet hadden nog meer renners van dit weertje gewe ten. Verliepen de eerste ron den in gesloten gelederen, halfweg koers brak de strijd voorgoed los en het peloton kraakte in tweeën met vooraan een zestiental renners. De rest was gezien. De plaatselijke renners Roger Michiels, Theo Van Handenhove en A. Mi chiels hadden de goede trein gemist en hoe dapper ze zich nog weerden, de sneltrein vooraan was niet meer te stui ten. Ondertussen viel het voor aan ook uiteen. J. Van Ister dael, J. Dierickx, E. Van Der Meirssche en Danny Van Hou- te ontvluchtten de rest en zo kregen ze in de laatste ronde twee A's en 2 B's aan de lei ding. Blijkbaar vertrouwde Van Isterdael het nog niet en hij demarreerde nog weg. Johnny Dierickx sprong hem achterna maar moest in de spurt de duimen leggen voor de sterke en snelle Van Ister dael. Tussen Van Der Meirs sche en Danny Van Houte kre gen we een spurtje om van te snoepen. Ze bleven zij aan zij tot aan de meet en Van Der Meirssche haalde het met een zuchtje en liet prompt een in- dianenkrect horen van puur plezier. Van Ginderdeuren sleepte als B-renner nog een mooie derde plaats uit de brand voor een van ver terug gekomen Van Laethem met Comu, Schouppe en De Winne. Reeks C en D: Jullen Geldhof en Gaston Van Den Hoecke voor eigen deur Na een paar ronden met talrij ke schermutselingen, kregen we een ontsnapping van Ghis- laine Van Lierop. Dit werd de 'vnzet van de ontknoping want toen achtereenvolgens A. Van Assche, M. Heyndrickx, Van |!Uer, Colman, De Clercq en De Landtsheer het peloton IPfililk ontvluchtten. Toen ook nog -apf even later M. De Leener en de HK|HSP J toekomstige winnaar Geldhof pjy rfflKv ÉKÊB.' SS hun wagentje konden aanpik- JBA ken was de goede trein met M,,, ~r*T___^| -J8& s. éÊÊk allemaal C-renners vertrok- H i ken. Willy Roels zat ook in dit selekte groepje maar moest f met defekt achterwiel ^FT A van negen man zou naar het 1 L I einde toe nog uiteenvallen en g* j -J 1 W de voor Van Assche. Kort i f daarna klopte Van Lierop A mJÊf 'jfr Mh A Heyndrickx in de sprint, ter- Sfè Êk wijl Van Laer de vijfde positie f J innam. Van Geyt ontsnapte in JË d\ÊtifÊÊ^%*. -* t I de laatste ronde nog uit het _Llf-Jv IK peloton en werd tiende, terwijl s dB V ilMl P ^Kr F'- er bij de D-renners nog moest TIL- IrBHHilniHi BBRa J 'MSfMKsW* m gespurt worden voor de eerste BWCL-Wielrennen. In Mollem eindigden André Van Assche en Maurits De Leener als Plaats Lange tijd gaf Van der nummers één en twee bij de C-renners. John De Cocker won de D-reeks. Mollem 15.6 Reeks A: 1. De Caboter, 2. Berckenbosch, 3. Heunninck, 4. Crabbé, 5. Cornelis, 6. Van Der Eecken, 7. Van Haute, 8. De Boelpaepe, 9. Willems, 10. De Milde. Reeks B: 1. Van Laethem,' 2. Cleymans, 3. Van Der Eec ken, 4. Van Ginderdeuren, 5. Van Londerzele, 6. Van Hau wenis, 7. Van Den BosscheP., 8. Van Den Bossche F., 9. Nevens, 10. Van De Beeck. Reeks C: 1. Van Assche, 2. De Leener, 3. De Paepe, 4. Heyn drickx, 5. De Landsheer, 6. Roels, 7. Van Geyt, 8. Geld hof, 9. Van Laer, 10. Verbrae- eken. f BWCL-Wielrennen. In Grembergen was Julien Geldhof de primus bij de C-ers, terwijl Rceks D. De cocker, 2. Gaston Van Den Hoecke voor eigen publiek de D-reeks won. Droesbeke, 3. V.D. Hoecke! zetten. A. De Caboter en L. Bereken- ie branden, al was de ultieme bosch. Zij waren de enige bekroning telkens voor een an- overlevenden van een ontsnap- dere. Tweede werd de sterke ping met tien, waaronder de De Leener voor een verras- plaatselijke B. Heyvaert. On- send goed fietsende Johnny De der druk van Van Laethem Paepe die bijna voor dé verras- kregen nog enkele renners sing zorgde. John De Cocker aansluiting en vooraan stokte nam niet aan de eindsprint het tempo, waarna de twee deel daar hij als enige D-ren- koplopers ontsnapten. Kort ner vooraan zeker was van zijn daarna viel achteraan alles vol- eindzege. In de spurt voor de ledig uit elkaar. Terwijl De tweede plaats werd Droesbeke Caboter en Berckenbosch de verrassend winnaar voor Van laatste ronde begonnen, zagen Den Hoecke en een fel verbe- we na dit tweetal drie renners: terende Boone. Verder zagen Van Laethem, Cleymans en we Van Der Cruyssen en Van Der Eecken. Nog verder Sonck, beiden op hun best op volgden een tiental renners dergelijk parcours, en dan nog met Van Der Meirssche en Van Renterghem en Van Der Van Isterdael, allebei winnaars Eecken, die in de laatste ronde van de dag voordien. Ze waren nog door Van Den Hoecke tot nu totaal in verdediging ge- de orde was geroepen, anders drongen en zo uitgeput dat ze was zijn ultieme poging nog de laatste ronde niet konden geslaagd ook. Jan Wauters, uitrijden. In de spurt voor de lange tijd mee vooraan, komt eindzege won De Caboter voor langzaam van zeer ver terug, een niet aandringende, maar Volgende wedstrijden: zater- zeker even sterke Bereken- dag 21 juni, 3e Sterrit in Moor bosch. Van Laethem kwam sel in de Statiestraat, start A nog alleen toe en werd mooi en B om 13 u. voor 12 ronden eerste B-renner, terwijl de rest van 7,5 km, start C en D voor 9 van het verbrokkelde peloton ronden om 16 uur. in stukken en beetjes over de Op zondag 22 juni wordt er meet sukkelde. gereden bij F. Kindermans, ca- Lievens-Houtem, avondwed strijden in de Molenkouter. C en D beginnen om 18.30 u., A en B om 19.30 u. Uitslagen Grembergen 14.6 Reeks A: 1. Van Der Meirs sche, 2. Van Haute, 3. Comu, 4. Schouppe, 5. De Milde, 6. De Boelpaepe, 7. Heirweg, 8. Heuninck, 9. De Caboter, 10. Cornelis. Reeks B: 1. Van Isterdael, 2. Dierickx, 3. Van Ginderdeu ren, 4. Van Laethem, 5. De Winne, 6. Callebaut, 7. Van Den Bossche, 8. Cornelis, 9. De Baerdemaecker, 10. Ver speten. Reeks C: 1. Geldhof, 2. Van Assche, 3. Van Lierop, 4. Heyndrickx, 5. Van Laer, 6. Colman, 7. De Leener, 8. De Clercq, 9. De Landsheer, 10. Van Geyt. Reeks D: 1. Van Den Hoecke, 2. Van Der Cruyssen, 3. Daem, 4. Gevaert, 5. Van Der Eecken, 6. Duym, 7. Soil, 8. Van Der Vuyst, 9. Van Ren terghem, 10. Schouckens (ex aequo). ners aan het kommando was de rest gezien, hoewel Van Laer, Geldhof en in de laatste ronde Willy Roels, Van Geyt De lange afstand (90 km), de en Verbraecken het peloton in grote hitte en het zware par- de steek lieten. De zes moch- cours zorgden er al snel voor ten voor de bloemen spurten dat heelwat renners na een 1"~* *--«-* l- paar ronden de weg naar de kleedkamers zochten. Deze faktoren bleken echter geen vat te hebben op de koplopers Wielrennen. Yvan Vereecken (c) Ivan Vereecken heeft in de Oostvlaamse titelren een knappe verrichting geleverd. De amateur uit Stekene werd vrijwel altijd in de voorste gelederen opgemerkt en legde de basis voor een ontsnapping die later teniet werd gedaan. «Ik was zonder veel ambitie naar Erembodegem gereisd», zegt Ivan. «In het verleden heb ik in kampioenschappen zelden of nooit hoge vogels afgeschoten. Met 256 renners aan de start was het niet makkelijk om een degelijke ereplaats na te streven. Van bij de start hield ik mij vooraan in de groep. In de tweede van de tweeëntwintig af te leggen ronden, ben ik weggesprongen. Ik kreeg Luc Van Herre- weghe, Gino De Backer en Luc Van Geyte in mijn gezelschap. Enige tijd bleven we voorop. Later kwamen tien renners ons vervoegen. Ik dacht dat we met voldoen de manschappen waren om voorop te blijven. De ver standhouding bleek niet zo best. Dat was er de oorzaak van dat we een flinke groep achtervolgers op de nek kregen. Geheel onverwachts zijn Danny Janssens en Rik Van Slijcke voor het ingaan van de finale weggesprongen. Er werd geaarzeld. De beide koplopers hadden dadelijk een voorsprong. Gino De Backer heeft toen gereageerd. Ik sprong mee. De leiders kregen we niet meer in het vizier. In een spurt voor de derde plaats, moest ik de duimen leggen.» Ivan Vereecken is een wilskrachtig renner die het echter moeilijk heeft om te zegevieren. In de spurt trekt hij vaak aan het korste eind. Onlangs behaalde hij een overwinning in Nazareth. Verschillende tweede en andere ereplaatsen prijken reeds in zijn palmares. Vergeet niet dat hij aan vrijwel alle grote koersen deelnam en slechts in kermis- wedstrijden verscheen wanneer er geen ander alternatief was. Nu zaterdag zoekt Ivan Vereecken het zware werk op in West-Vlaanderen. Zondag start hij in de Kieldrechtse polder. Het is uitgerekend in deze buurt dat hij over enkele maanden een nestje gaat bouwen. E.G. Bart lukte een dubbelslag. Hij won in Michelbeke en in eigen Hamme. «In Michelbeke had ik met renners als een Danny Van der Massen, Eric De Clercq en Frank De Jonghe met behoor lijk wat tegenstand af te reke nen. Met elf zijn we voorop geraakt. Even ondervónd ik last van de warmte. Op twintig kilometer van het einde ben ik samen met Danny Van der Massen in de aanval gegaan. De verstandhouding was goed. Danny is een jongen die tel kens zijn deel van het werk opknapt. Op twee kilometer voor de finish heb ik hem «ver laten». Dat gebeurde op een beklimming.» «Met Bert Van Gucht, Gino Verberckmoes, Gert Maes en met mijn neef, zijn we al na vijftien kilometer voorop ge raakt. We werden niet meer bedreigd. Op iets minder dan twintig kilometer van het einde ben ik in de aanval gegaan. Patrick volgde. Hij heeft in de laatste ronde gepoogd om mij te verschalken. Wat zijn goed recht was. Het lukte niet. In de spurt toonde ik mij meester.» Voor Bart Heirewegh bete kende het de negende zege van het seizoen en de 51e in zijn loopbaan als renner. Komend weekeinde wijkt hij uit naar het bergland van Wallonië. E.G. Wielrennen. De vijf vluchters tijdens de junioreskoers in Hamme. Bart en Patrick Heirewegh zijn erbij. Bart zou winnen (vh) AMATEURS IN EKSAARDE NIEUWELINGEN IN BEVEREN Op de kracht van Danny Daelman staat momenteel geen maat. De nieuweling uit Sint-Gillis-Waas, die recent Oostvlaams kampioen werd, fietste in Beveren-Waas met het grootste gemak weg van alle opponenten en had bijna vier minuten voorsprong op de dichtste achtervolger. Na een tiental kilometer schoof pittige Danny voorop in het minipeloton, demarreerde even, loerde om en stelde tot zijn verwondering vast dat hij een voorsprong had verwor ven. Vanaf dat ogenblik is hij op zijn elan blijven verder gaan. De voorsprong groeide zienderogen. Stefan Van Duy- se poogde een achtervolging in te zetten, maar het betekende vechten tegen windmolens. Later sprongen ook David Francken, Gino Verhulst, Bert Persoon en Gino De Weidt mee in de bres. Jan Boone kwam op zijn beurt ook hulp bieden. Het was allemaal te- vergeefse moeite. Halfweg probeerde Bert Persoon het alleen. Ook hij kon de kloof niet dichten. Integendeel, als maar meer liep de leider uit en bij de aankomst liet hij precies 3 min. 40 sek. tellen alvorens Bert Persoon zijn opwachting maakte. Stefan Van Duyse eindigde op 4,17 en toen de rest aan de streep verscheen was Daelman al onder het stortbad verdwenen. Het was warm zondagna middag in Eksaarde. Zo warm zelfs dat van de 62 renners die aan de start waren verschenen, er voor halfweg reeds de helft de pijp aan Maarten hadden gegeven. Bovendien was er een aantal deelnemers dat er werkelijk zin in had en blijkbaar beter bestand leek tegen het tropi sche weer dan de anderen. Dat was het geval met Gino De Backer, Marin Geurs, Philip Saman en Rudy Saelens. Zij waren lid van een kopgroep die negen renners verenigde. Omstreeks halfweg sprongen zij daaruit weg en vervolgden ongestoord hun weg. Patrick Cornelis poogde nog aan te sluiten, maar hij begaf onder de warmte en verdween uit de koers. Op hun beurt stroopten ook Francois Naudts, Frankie Wielandt en Geert Seye de mouwen maar ook zij konden het gat niet dichten. Vooraan bleek het ook voor Rudy Saelens niet allemaal ro- zegeur en maneschijn. Voor het ingaan van de finale diende hij greep te lossen. Philip Sa- man van zijn kant reed lek op enkele kilometers voor de streep en kon meteen ook ie der uitzicht op een zege verge ten. Wie dacht dat Marin Geurs zijn ploegmaat Gino De Backer zou verschalken, zoals eerder al gebeurde, moest zijn mening later herzien. Gino won makkelijk de spurt. Marin werd tweede terwijl de derde plaats voor Rudy Saelens was weggelegd voor Philip Saman. Naudts werd spurtwinnaar voor de vijfde plaats. (e.g.) E niaar tndte taaiste dertig C ™!nD i?, matcr'ko„Tpr.S L r™n8 TT*? T V" 'T? A B 445. 8™. f0 V;D. Eecken 9. Wau- ner Van Den Hoekje losgera- en ,,ende Pa,m voor J- °P vrijdag 27 jum in Sint- ters, 10. Van Vaerenbergh. ken uit een eerder benarde Cocker positie. Hij won nog met een Reeds in de tweede ronde trok lengte voorsprong, voor Van De Cocker op avontuur en Der Cruyssen en een ontgoo- kreeg vrij vlug enkele honder- chelde Van Der Vurst. De pal- den meters voorsprong. In de men werden aan de winnaars derde ronde gingen De Paepe, geschonken door eerste sche- Heyndrickx en De Landtsheer pen Maurits Dierick. Het ker- er achteraan en in de volgende miskornitee van het Kleinzand ronde waren er vier leiders, had voor een prima organisatie terwijl ook de Leener en Van Assche na een puike achtervol ging de aansluiting konden Zondag Sterrit In Mollem: de realiseren. Met deze zes renners van Slagerij Martin waren niet te stuiten! A en B-reeksen: A. De Caboter «n A. Van Laethem en het was André Van Assche die het haalde. Een verdiende zege, want Van Assche was de laatste wedstrijden niet meer BWCL-Wielrennen. In Mollem sloegen Luc Berckenbosch utt de kon van de koersen weg A„,oine De Cabour ie ronJe. Wielrennen. De Grote Prijs gebroeders Van Omberghen voor nieuwelingen in Beveren werd gewonnen door Danny Daelman (Iv) De Voorpost - 20.6.1986 - 19 Wegens tendinitis verdween Bart Heirewegh een paar we ken uit de belangstelling. Dat de junior uit Hamme intussen volledig is hersteld, bewijzen de resultaten van het voorbije weekeinde. In eigen Hamme vocht Bart Heirewegh een duel uit met zijn neef Patrick. Graag had den zij hetzelfde gedaan wat Van der Aerden en Planckaert ooit deden, maar de BWB- afgevaardigde stak een drei gende vinger uit.

De Voorpost | 1986 | | pagina 19