ORIENTATIETOCHT, VOLKSSPORTENKERMIS »!en PANNEKOEKENSLAG ^VOETBALKALENDER VAN EERSTE NATIONALE EENDRACHT AALST: PRAKTISCH WINDSTIL KALENDERS SPORT Spanning en sensatie Je Opstal KASTEL TWEEDE IN DE LIGA-BEKER KAATS KAATSEN De Voorpost - 20.6.1986 - 23 HANDBAL Hogere (Liga Vlaanderen) Zaterdag 21 juni 1986: or. Schiftingen Beker van België. kh°| Zondag 22 juni 1986 (kompe- ^acl tide) nhc Aanvang terugronde lrat|Appelterre-Herne deli Meerbeke-Adec Zandbergen-Zele D. Okegem-Grimminge [Hamme Zogge-Terjoden Idegem-Kastel Gewestelijke bevordering Hamme SK-Opstal 1 Denderbelle-Baasrode VA iel, Gijzegem-Hoke (lom Herdersem-Puurs Wieze Sp.-Moorsel Steven Puurs-Opstal (21.6) D'belle-Hoke (21.6) J» Lagere reeksen 3 Duvel-Wieze (21.6) M.S. Opwijk-Dorp Sportief Kastel-Opwijk Haaltert-Baardegem -Jjlamme St. Anna-Aalst Jeugdkalenders Gewest Aalst-D'monde Juniores (21 juni) Merchtem-Wieze a I Kastel-Opwijk Baasrode VA-Toekomst Kadetten (20 juni 18.30 u) Toekomst-Herdersem Wieze-Kerksken Baasrode VA-Zele D. Avanti-Nopri Lebbeke, dat is de nieuwe benaming van vens verstrekt zuUen worden. H.C. Avanti Femina Lebbeke, organiseert naar jaarlijkse gewoonte op zondag 22 juni een reuze volkss po rtenker- Pannekoekenslag mis, oriëntatietocht en pannekoekenslag. Uiteraard is het In ons klublokaal: café Vieux de bedoeling de klubkas hiermee te spijzen maar men Temps. Vanaf 14.30 tot... zo- krijgt inderdaad heel wat in de plaats. En er is voor elk lang de voorraad strekt. wat wils. Voor deze organisatie kon Avanti-Nopri Lebbeke beroep doen op de medewerking van F.R.O.S. V.Z.W. EVA Kaatsen. In bevordering verloor Opstal met 14-15 tegen Denderbelle (vh) Wat zfjn volkssporten? Vlaamse Volkssporten, ieder een kent ze wel. Voor onze grootouders betekenden deze spelen hun wekelijks verzetje. Sinds 1982 worden de volks sporten weer volop gepromoot bij de Vlaamse bevolking. Wie de volkssporten nog eens wil beoefenen of er kennis wil mee maken kan op 22 juni bij ons terecht. ons klublokaal «Vieux Temps» - Leo Duboisstraat 43 te Lebbeke. te 19 uur: prijsuitreiking in ons klublokaal. Oriëntatietocht Vertrek tussen 13.30 u. 14.30 u; aan het Café «Vieux Temps». Voor het vertrek dient iedereen zich aan het sekretariaat te melden waar de nodige formulieren en gege- Inschrjj vingen Deze kunnen gebeuren in het Cafe «Vieux Temps» vóór de start aan het inschrijvingsse- kretariaat. Of, indien U één van onze dames kent kunt u zich gerust naar hen richten, zij beschik ken trouwens reeds over de deelnemingskaarten Voor alle inlichtingen kan men terecht bij Marylou Cools, Zij pestraat 1 te Oudegem. ZOMERAKTIE TENNISRAKETTEN -20 tot -30 op ALLE modellen LE1BEKE Tel. 052/35.72.45 J Pupillen (22 juni lOu) Hamme St.-Anna-Zele D. Kastel I-Toekomst Kastel II-Wieze Sp. (9 u) eda Baasrode VA-Brussegem (9 u) ïbt Miniemen (22 juni 10 u) Zogge-Hamme St. Anna Baasrode VA-Toekomst Wieze-Zele Durmen (A.T.) Re, Ljln bevordering Aalst-Dender- monde werden de eerste speel dag van de terugronde afge- I5r< vcrkt. Weinig noemenswaar- iyi lige verrassingen vielen er te ;mi loteren. Zo won Baasrode VA Rei net 15-5 cijfers van rode lan- aanr Gijzegem, Merchtem von van Wieze Sportief en j loke haalde het in de derby De spelen (toptafel, tafelkege len, sjoelbak, pierbollen, vloerbollen, tonspel, trou-ma- dame, steltlopen...) zullen op gesteld worden aan ons klublo kaal «Vieux Temps» in de Leo Duboisstraat te Lebbeke. De nodige initiatie bij de volks sporten zal verzorgd worden door de Avanti-Dames. .Alles wordt in een kompetitievorm gegoten. Misschien word je ook wel winnaar van één van de prachtige prijzen verbon den aan deze volkssporten ker mis (o.a. tennisracket, sport tas, zomerstoel, basketbal,...). Kaatsen. De mannen van Denderbelle gingen Opstal Pelote in eigen nest kloppen met 14-15 Oriëntatietocht? Voor de liefhebbers van de meer kreatieve wandeling be staat de mogelijkheid mee te doen aan onze oriëntatietocht doorheen de Lebbeekse oor den. Met de stafkaart en de nodige informatie en opdrach ten doorkruist u bos en heide. BOOGSCHIETEN 'an Herdersem. De meest op- -allende uitslag werd de wed strijd Opstal-Denderbelle. Het thuisvijftal kwam vrij vlug 9-0 voor. Het werd zelfs 9-4, 10-4 en 14-9. Onder impuls van een knap kerende Peter De Smedt kwamen de gasten zelfs tot 14- 14 gelijk om daarna ook het laatste spel te halen. Conster natie alom bij een fel ontgoo chelende thuisploeg, waar grootmidden Jan Aelbrecht nog voor enige repliek zorgde. (AT) Uw persoonlijke keuze van de te volgen route zal de aard van wLJ!fn<narf"8 bepalen (langs Boogschieten. Het kampioenschap van de Verenigde Schutters in Hamme kent steeds veel en o m voge - langstellingDit zijn de individuele kampioenen: De Cauwer, De Bock, De Wit, De Velder, Van Den Eynde en de broers Peelman (vh) wegen, paden of. vlucht!). V 3 '^1 In de propagandalutte die dit jiar in het Oostvlaamse Brakel werd gehouden, heeft Meerbe ke het in de eigenlijke finale V gehaald van Kastel. De leiders hadden eerder al in de halve >n finale Hamme-Zogge uitge schakeld met 7-1 cijfers. tweede halve finale tussen Kastel en Grimminge ging I gelijkopgaand tot 6-6 en 40-40 5. VOETBAL maar dan verspeelde Grim minge een al te gemakkelijke kaats. In de finale zelf liep Eendracht uit tot 6-1, Kastel kwam nog de neus aan het venster steken tot 6-4, maar met een sublieme Guy Van Kerckhove (achteraf uitgeroe pen tot de beste speler van het tornooi) haalde Meerbeke het tenslotte met 7-4 cijfers. Kaatsen. De mannen van Rapide Lebbeke (vh) ,31.8 - 15 u. SC Lokeren-RC Jet Berchem-SK Beveren «.9 - 20 u. KV Mechelen-SC Lokeren SK Beveren-Seraing 14.9 - 15 u. SC Lokeren-SV Waregem KV Kortrijk-SK Beveren 20.9 - 20 u. SK Beveren-RWD Molenbeek 21.9-15 u. Antwerp-SC Lokeren 27.9 - 20 u. Charleroi-SK Beveren ÖW - 15 u. SC Lokercn-FC Luik 4.10 - 20 u. SK Beveren-Club Brugge r 5.10- 15 u. jp, Cercle Brugge-SC Lokeren 11.10-20 u. Beerschot-SK Beveren 1110-15». SC Lokeren-Anderlecht 18.10- 20 u. B«veren-SC Lokeren 26.10-15 u. SC Lokeren-AA Gent i"3 RC Jet-SK Beveren lec 8.11 -20 u. SK Beveren-KV Mechelen n n-is u. jai Berchem-SC Lokeren «11 - 15 u. SC Lokeren-Seraing i« SV Waregem-SK Beveren 'dt 23.11 - 15 u. Pj KV Kortrijk-SC Lokeren SK Beveren-Antwerp FC 30.11 - 15 u. ci. Lokeren-Charleroi :ve Cercle Brugge-SK Beveren '•12- 15 u. RWD Molenb.-SC Lokeren SK Beveren-FC Luik 13.12-20 u. Anderlecht-SK Beveren 14.12 - 15 u. SC Lokeren-Club Brugge 20.12 - 20 u. Beerschot-SC Lokeren 21.12-15 u. Standard Luik-SK Beveren 18.1 - 15 u. SC Lokeren-Standard Luik SK Bevcren-AA Gent 1.2-15 u. SC Lokeren-KV Mechelen Seraing-SK Beveren 15.2 - 15 u. SV Waregem-SC Lokeren SK Beveren-Kortrijk 1.3-15 u. SC Lokeren-Antwerp FC RWDM-SK Beveren 8.3 - 15 u. FC Luik-SC Lokeren SK Beveren-Charleroi 15.3 - 15 u. SC Lokeren-Cercle Brugge Club Brugge-SK Beveren 22.3 - 20 u. Anderlecht-SC Lokeren SK Beveren-Beerschot 29.3 - 20 u. SK Beveren-RC Jet 5.4 - 15 u. AA Gent-SC Lokerep 11.4-20 u. KV Mechelen-SK Beveren 12.4-15 u. SC Lokcrcn-Berchem 18.4 - 20 u. Seraing-SC Lokeren SK Beveren-Waregem 26.4 - 15 u SC Lokeren-KV Kortrijk Antwerp FC-SK Beveren 2.5 - 20 u. De transfermarkt vertoont een flauwe tendens. Blijkbaar zitten vele klubs met een financiële kater na een voetbal seizoen dat naar Belgische normen al niet zo denderend verliep. Ook in de schoot van Eendracht Aalst is weinig of geen 'daverend' nieuws op de kop te tikken. De Aalsterse tweedeklasser wil blijkbaar ook al niet de 'gevaarlijke financiële' toer op, ook al werden namen genoemd van enkele serieuze grote Aalsterse firma's die met de dikke poen over de brug zouden komen. Voorlopig wordt nog niet met gouden dukaten gerinkeld aan het P. Comelissta- dion, wellicht ook wel omwille van het feit dat Eendracht er niet in slagde de poort naar eerste klasse te forceren. "Laten we met beide voeten op de grond blijven en alle risiko's schuwen. Vele klubs zitten met hun financiële mogelijkheden al in de kelderverdieping", aldus pr.-man Roger Van de Waeter. Buiten Filip Ennekens, die voor een niet-verlieslatende som werd getransfereerd naar Geel en ook al omwille van het feit dat de Limburger dichter bij huis wenste te voetballen, bestaat tot nog toe geen belangstelling voor andere elementen van het kemelftal, ofschoon én doel man Hans Van Wilderode én Geert Van Roy van klimaat wensen te veranderen. Wenst Aalst dan voor het volgend seizoen geen nieuw talent aan te trekken? Zeker en vast. Zo zal bijvoorbeeld met VK Ninove kontakt opgenomen worden om te praten over een mogelijke transfer van Yvan Moock, de broer van de Eendracht-flankverdediger. Verder is men zinnens ter gelegenheid van de "Beker van Vlaanderen", een Braziliaan, getipt door ex-speler Salva dor, en een Tunesiër, aangewezen door El Fahem, aan een test te onderwerpen. Als "mindere goden" werden intussen getransfereerd: Dirk Comand (def. naar Appel- terre), Eddy Vermoesen (def. naar Hekelgem), Manu Ferrera (def. naar Liedekerke) en Emilio Ferrera (voor één jaar naar Wolvertem). Wellicht komt volgende week het transfemieuws nog in een stroomversnelling, want eind juni wordt de transfermarkt officieel gesloten en kunnen vanaf dan ligaklubs nog altijd in het buitenland Maak zelf uw avonturentocht en oordeel over uw eigen mo gelijkheden!!! (Een oriënta tietocht wordt het best gedaan in kleine groepjes van max. 5 pers. - jeugdgroeperingen kun nen hier best rekening mee houden en zich vooraf reeds organiseren). Kortom: een grote sportieve happening. Nodig je vrienden en familiele den uit en kom allen naar de Vieux Temps, dit mag je be slist miet missen. Pannekoekenslag Tijdens en na het sportief ge beuren kunnen alle lekkerbek ken terecht in ons lokaal voor een pannekoekengerecht. Hierbij wordt uiteraard koffie en thee geschonken. Programma Vlaamse volkssportenkennis van 13.30 u. tot 18.30 u.; aan aankloppen. Boogschieten. Schuttersmaatschappij "Sint-Sebastiaan" uit Sint-Anna won het kampioen schap der Verenigde Schutters van Hamme per ploeg (vh) Boogschieten. In Haasdonk bestaat de Koninklijke Schuttersgilde St.-Jacob 150 jaar. Ze werd ontvangen op het oud gemeentehuis (Iv) Charleroi-SC Lokeren SK Beveren-Cercle Brugge 10.5 - 15 u. SC Lokeren-RWDM FC Luik-SK Beveren 16.5-20 u. SK Beveren-Anderlecht 17.5-15 u. Club Brugge-SC Lokcren 23.5 - 20 u. SC Lokeren-Beerschot SK Beveren-Standard Luik 30.5 - 20 u. Standard Luik-SC Lokeren AA Gent-SK Beveren Boogschieten. Georges Bontinck schoot zich koning bij de Kon. Maatschappij Sint-Sebastiaan in Belsele (dw) ZONDAG 22 JUNI: ORGANISATIE AVANTI-NOPRI LEBBEKE

De Voorpost | 1986 | | pagina 23